feuïlleton. bijvoegsel Middelburg 7 Juni. Oit de Staatscourant. Kerknieuws. Kunst en Wetenschappen. Onderwijs. Verschillende Bericbten. CHADSJI MO ER AT. Landbouw. Rechtzaken. Ingezonden Mededeelingen. ALS GIJ UW KIND sche geschiedenis. Maar de kinematograaf maakt daaruit een. ijselijke griezelhistorie en ontneemt tegelijk den smaak voor het groot- sche en schoone van echte kunst." Zaterdag 8 Juni 1912, nu. 134. B-q kon. bestuit". zijn benoemd tot ontvanger der "successie rechten (kantoor no. 1) te Rotterdam, A. P. Levenkamp, thans te Dordrecht; tot ont vanger der registratie voor de burgerlijke akten en der successierechten te Groningen, J. Repelius, thans te Apeldoorn; tot ontvan ger der registratie en domeinen te Rh enen, J. A. van de Veld©, thans te Grave In verband met do Lourdesgrot te Heifatuouszand, gesticht bij de R. K. kerk had Donderdagmiddag een saerements- processie plaats in de open lucht. Ondanks het ongunstige weer waren benevens een groote processiestoet tal van vreemdeli: aanwezig. Een plechtige stilte heerschte tijdens den Z. E. heer pastoor den zegen voor de menigte uitspxak. De burgemeester van Rotterdam, de heer A. R- Zimmerman verwierp op heftige wijze de beschuldigingen, die in de vraag van den heer Spiekman naar aanleiding van het passeeren van Berlage vervat waren. Spr. kon op de feitelijke vragen niet ingaan daar hij door zijn woord tot geheimhouding aan de jury gebonden was. Aan de beantwoording van de vraag van den heer S. knoopte mr Zimmerman een beschouwing vast over het ongewenscbte van de afbrekende critiek, die in Nederland bij de voorbereiding, bouw en aflevering van elk gebouw van eenige beteekenis regel pleegt te zijn. »Het waar belang der vaderlandsche architectuur, aldus mr Zimmerman, eiscbt dan ook een andere praktijk, nl. eene van waardeering, aanmoedigingen samenwerking. Geen kabaal bij iederen grooten bouw, maar vreugde over den vooruitgang, de welvaart en de energie, waaruit die bouw geboren wordt, vreugde in het besef dat er niets is dat meer tot navolging wekt dan het over vloedig verrijzen van nieuwe gebouwen en dat daarbij niemand meer belang heeft en meer wordt omhoog geheven dan de stand der bouwmeesters." De heer Spiekman behield zich het recht voor om na dat hij het antwoord van mr Zimmerman heeft overwogen, wederom op de zaak terug te komen Het debat over deze kwestie wekte beroering. De beklaagde een 20jarige meubelmakers knecht heeft Donderdag te Groningen te recht gestaan. Bij de eerste instructie was aan het licht gekomen, dat bekl. vaak bioscoop-theaters bezocht en gretig detective-romans last. Dat scheen hem in zijn bol geslagen te zijn. Wel was beklaagde's doel diefstal, maar alleen een gek of iemand door Lister en Carter of Lupin en Holmes bevangen belt, wanneer hij stelen wil, aan en tracht met revolverschoten de bewoners van een huis in een volkrijke buurt onschadelijk te maken. Bekl. is echter door een deskundige toe rekenbaar verklaard. Het O. M. eischte 6 jaar gevangenis tegen hem met aftrek van preventief. De rechtbank begaf zich in raadkamer en beval onmiddellijke invrijheidstelling. De uitspraak werd bepaald op Donderdag 13 Juni 10 uur. Reeds vroeger vestigden we de aandacht op de openlucht-bijeenkomst van vrijzinnige godsdienstigen, in de Zuidelijke provinciën;, die Zondag 23 Juni in hot Majstbosch big Breda gehouden jzal worden. In een advertentie in 'dit nummer kan men er meerdere bijzon derheden over vinden. Ned. Herv. Kerlt.1 Beroepen: te Schoonhoven (toez.) ds. D. J. Boonstra te Montfoort. Gereformeerde Kerken. Beroepen: te Yalthermond ds. P. Kos ter te Appelscha. De Passiespelen in d© kinema tograaf Veroordeeld. Naar men zich zal herinneren, is de kine matograaf in onze groote steden gedurende de Lijdensweken druk bezocht en werd het bezoeken van deze instelling in dezen tijd van de Roomsch-katholieke en wellicht ook hier en daar van andere kansels aangeraden, omdat men er de lijdensgeschiedenis vertoonde. Zelfs werd reeds gesproken van de bioskoop als pro- paganda-middel voor den godsdenst. De Tü- bingsche psychiater, prof. dr. Gaupp, die zulk een voorstelling te Florence heeft bijgewoond, is echter over deze wijze v; De nieuwe lokalen van het Huis van het Boek in de Madeleinestraat te Brussel, zul len Zondag 9 Juni, worden ingehuldigd met teen merkwaardige tentoonstelling van kunst- boekbinden, waaraan talrijk© Belgische, Duit- fcche, Emgelsche, Deensche, Fransche en Ne- derlandsche boekbinders zullen deelnemen. Een belangrijke tentoonstelling van letter zetterskunst 'zal er denzelfden dag geopend Worden en toegankelijk blijven tot en met den 18den Juli. In. het huisje te Bougival, waar de beroemde componist van. „Carmen", Bizet, ge storven is, is een gedenksteen aangebracht met het opschrift „De toonkunstenaar Georges Bizet is in dit huis gestoTven in den nacht vajn 2 op 3 Juni 1875". Bij de onthulling zijn tegenwoordig ge weest 's componisten zoon Jacques Bizet, de burgemeester en de raadsleden van Bougival, benevens een aantal toonkunstenaars, onder wie Xavier Leroux. Gesproken is door den burgemeester en door Xavier Leroux. Bij het vanwege de Yereeniging »Tes- selscbade" gehouden examen voor kinder juffrouw zijn o. a. geslaagd de damesK. Snoep, L. Joosse en H. Hakker, alle uit j Vlissingen. DE ZAAK-EWOLDT. De Heeremveemsche rechtbank heeft gisteren de behandeling der zaak Ewoldt voortgezet. De eerste getuig© die gehoord werd was Lamkje van Zanden, do veel besproken dienst bode. Dit verhoor geschiedde met gesloten deuTen. De opvolgster van Lamkje kon goed met de familie E. opschieten, zij vertelde dat mijnheer rijn vrouw hondscli behandelde en sarde Een ander getuige, Taekje Visser uit Oos terzee verklaarde, dat mevr. E. zich na do schorsing tegenover haar had. uitgelaten, dat ze rich maar moest verdrinken, ook tegen get. Sipkje Lemstra had mevr. zich wel eens over zelfmoord uitgelaten. Deze getuige ver telde er bij dat mevrouw E. snibbig was en veel van mooi© kleercn hield, doch niet van haar kinderen. Ds. E. hield wel van zijn kin deren eii bedierf ze. Aan haar heeft hij verklaard, dat het zoo geen leven meer was, dat de kinderen geen goede opvoeding kre gen en dat het zoo niet langer ging. Dat was ongeveer acht dagen voor het ongeval. De officier van justitie zeid© een zeer kort requisitoir te zullen houden. Uit geen van. de feiten, mag men een veroopdeelend vonnis vragen. Op handelingen van bekl. is een bepaald systeem opgeliouwd, waar op het requisitoir tot vervolging is genomen. Spr. kan geen vrijheid vinden, als eerlijk man een veroordeelend vpnnis te vragen. Voor 'worging, het woord ingevoerd door het hof, is het spr. niet gelukt eenig bewijs te vinden. Spr. als rechter zou op deze gegevens niet kunnen veroordeelen. Hg vraagt vrijspraak, bi" gebrek aan wettig bewijs en beklaagde's on middellijke invrijheidstelling. ,YVel constateert Spreker dat bekl. van het begin tot het eind leugens heeft ten beste gegeven, niet alleen hier. Ook idr. Bruins verklaarde zulks, des tnajis lieele leven, zijn predikaat-zijn, bij zelf is een leugen. Spr. meent dat bij een onderzoek wel eens zou kunnen blijken dat bekl. niet verantwoor delijk is voor wat hij zegt. Spr. is overtuigd dat bekl. niet zonder schuld is aan den dood Van zijn vrouw. De officier vraagt onmiddellijke invrijhoid- fctelHng. De verdediger ,mr. van Gigch, uit Amster dam, noemde het requisitoir merkwaardig het geeft in elk geval getuigenis van een eerlijk gemoed bij den ambtenaar van het O. Mr. E. A. Smidt, lid van de Tweede Kamer voor het kiesdistrict Veendam, beeft aan het hoofdbestuur van de centrale vrij zinnige kiesvereenigiDg De Grondwet in'dat district bericht gezonden, dat hij zich bij de periodieke verkiezingen in 1913 voor het district Veendam niet herkiesbaar stelt. De algemeene vergadering van do Neder- landsch-Belgische commissie, welke naar voor- loopig bepaald was, in de maand Juni lo '6-Gravenhage 'zou plaats hebben, zal niet voot het najaar gehouden worden Naar het „Dbl. z. Z.-H. en 's-Gr. neemt, is dezer dagen te 's-Gravenhage van gemeentewege do waarde geschat van den tuin achter het Koninklijk paleis aan het Noordein de, verkaveld aLs bouwterrein. Een en ajider in verband met de kwestie van den bouw van een nieuw paleis op Zorg vliet ©n afstand van het oude paleis aan de gemeente. De Rotterdamsche gemeenteraad zette gisteren de debatten over de motie van der Pols (verbod van voetbalspel en bet houden van optochten op Zondag) voort. Men kwam niet tot ©en eindresultaat, zoodot over 14 dagen ideze kwestie weer aan do orde komt. docli de rechtbank is niet de plaats om propaganda niet best te spreken. In een vei- Bij kon. besluit is voor een jaar be- een tnoreele kastijding toe te dienende gadermg heeft hij zijn weerzin over een der- noemd tol leeraar aan de R- H. B. S. te ambtenaar mag dien man niet brandmerken gelijke bioskoop-vertooning van de 1 ij den s ge- Zwolle, J. H. Reiniers Jr. te Amsterdam, en voor zijn gehccle levenmag niet zeggenik geschiedenis gelucht, in de volgende woorden: is benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. „Een realisme van de naarste soort trad hier Coevorden, J. Cransberg, thans tijdelijk op met brutaliteit; uit de wonden van den, giegeeselden Christus vlood het bloed in stroo- mem. Het geheel was onuitsprekelijk afschu welijk, maar bij duizenden stroomden de men- Bcfaen de inrichting binnen en volgden met zuidelijke geestdrift de vertooning. Ik heb mij reeds toen afgevraagd: Is bet niet droevig, wanneer onze opgroeiende jeugd zich het aan schouwelijk beeld van. wat huisgezin en. school haar aan godsdienstig leven in het hart plant, in de bioskoop zoekt en vindt, in plaats van bij de groote werken onzer kunstenaars? Moe ten de grooten, die goddelijke schoonheid en harmonie hebben gewrocht, door de kinema tograaf worden verdrongen? Noch het volk, noch het kind is nu eenmaal in staat een zuiver vergeestelijkten godsdienst te onderhou den zonder zintui gelijke aanschouwing van de groote godsdienstige gestalten. Het godsbeeld, zooals bijvoorbeeld Michel Angelo in de Six- tijinsche kapel er een heeft geschapen, is een edele bondgenoot, waar het geldt het gods dienstig gevoel van het kind in overeenstem- nung te brengen met den inhoud der Bijbel- 34. van Leo Tolstoi. (naar de Duitsche vertaling). Toch durfde hij het niet wagen, tegen aeze verordeningen zijn stem te verheffen; den keizer tegen te spreken, beteekende voor Jiem niets anders, dan van de schitterende po sitie afstand te doen, die hij gedurende zoo veel jaren belet ea rijkelijk had uitgebuit. - Ws gehoorzaam zijn donker hoofd, ««toeken dat hij bereid was, de keizerlijk© wvelen die even wreed en onverstandig als ,Taren' ten te brengen. W,'£n >,kon' was heengezonden, stickie «ikojaas m het. besef, zijn plicht naar be- oonen vervuld te hebben, zijn ledematen uit, ^ag op de klok en stond op, om zich naar O© (ontvangstzaal te begeven. Hij trok rijn uniform met de epauletten aan, bekleedde zich met do orde en het groote lint en trad naar binten, waarin reeds meer dan honderd men- schen, heeren in uniform en dames in fcost- aldaar. Rij beschikking van den Belgischen Mi nister van Landbouw is de invoer in Bglgie van rundvee en schapen afkomstig uit Ne derland fan .Frankrijk en bestemd voor de slachthuizen van Ronse (Renaix) en Ouden aarde (Audenardc) toegestaan. De invoer moet plaats hebben over de tol kantoren die daarvoor zijn aangewezen en op de dagen en uren welke daarvoor voorheen waren vastgesteljd. „St. Crt." Cinéma Waanzin. Men herinnert zich de moordaanslag in Januari van dit jaar gepleegd op deheeren Polak te Groningen en hun dienstbode Annechien Sap. •bare, uitgesneden japonnen, zich in strenge orde hadden opgesteld, om sidderend en wan kelmoedig het verschijnen van den machtige af (te Wachten. Met doffen blik, de borst vooruitstekend en het kwabbige, ingesnoerde lichaam zoo veel mogeljjk intrekkend, trad hij op de wachten den toe. Hij voelde, dat alle oogen met de uitdrukking van slavischen deemoed op hem gevestigd waren en zette zijn gelaat in een nog plechtiger plooi. Hier en daar trof hem een bekend gezicht; hij trachtte zich te her inneren, wien hij vóór had, bleef staan, sprak in het Russisch of Fransch eenige woorden on luisterde met een koude uitdrukking van de levenlooze oogen naar hel antwoord van den aangesprokene. Nadat de tsaar de nieuwjaars-gelukwenschcïn had ontvangen, begaf hij zich naar de kerk. Zooals de mensclien daar binnen in de ont vangst-zaal, zoo heette ook God hem nu wel kom door zijne dienaars en hij nam de hem door de kerkelijke Waardiglieidsbekleeders ge brachte huldebetuigingen, ofschoon hij die tot wee wordens toe vernomen had, met voldoe ning in ontvangst Dat alles moest zoo zijn, omdat van hem het geluk en het heil van de gehccle Wereld afhing, en hoewel de zaak hem zelf toch ook een beetje aanging, toch wilde hij de wereld rijn diensten niet ont ucht je schuldig. Dat had de officier, voor do van de justitie, niet moeten getuigen in een openbare terechtzitting. Twee mogelijk heden hij is de moordenaar of hij is het niet, maar de officier mag, vrijspraak vragen de, niet tegelijkertijd zeggen: gij zjjt schul dig. PI. wil pok nog icen woord van verweer zeg gen het huwelijk van ds. E. was niet geluk kig. Mevrouw had geen gemakkelijk humeur, de interventie van de schoonmoeder oefende een [slechten invloed. Of beklaagde's predikant-zijn een leugen is geweest staat wiet aan den officier, noch aan den verdediger. De deskundigen Peters en Ykema, achtens waardig medici, zijn niet gerechtigd een ge rechtelijke sectie te verrichten. Het lijk had te Groningen onderzocht en geprepareerd moe ten (ivorden. De vrouw werd het slachtoffer van een ongeval, Jbekl. van een rechterlijke dwaling. De officier in zijn repliek handhaafde zijn reclit zijn eigen opinie te zeggen. Pleiter vroeg een dadelijke beslissing op de vraag van den officier. Een eigenaardig geval doet zich, naar ,Het Volk" meldt, op het oogenblik voor in de gemeente Koog aan de Zaan. Zij heeft na melijk op het oogenblik geen enkelen kiezer. Toen op 20 April een lid van de afdeeling der p. D. A. P. inzage van de kiezerslijst verlangde (die, volgens de Kieswet, den 22sten Maart had moeten zijn vastgesteld), was deze er nog niet. De kiezerslijst is nu opgemaakt door den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland. In d© afkondiging, die te Koog a/d. Zaan aangeplakt is, staat, dat „het ge meentebestuur van Koog a/d. Zaan niet heeft gezorgd voor tijdige vaststelling der kiezers- Igst". Jlet duurt nog wel een maand, vóór die geldig zal zijn. Het gemeentebestuur heeft aan den gemeen te-secretaris de wenk gegeven, zijn ontslag fe vragenmet ingang vaju 1 Juli is hem dat eervol verleend. Wij hebben niet gehoord, zegt „Het Volk", of 't gemeentebestuur zelf ook een zoodanige wenk heeft gekregen. De Vereeniging winkeliers- en handelsbe langen te Rotterdam heeft besloten bij het bestuur van den Middenstandsbond stappen te doen om door middel van een petitie opnieuw bij de Regeering te requestreeren tot het ver krijgen van een wet tégen de oneerlijke con currentie. Naar aanleiding van de door verschil lende vereenigingen ingediende adressen bij den Leidscben gemeenteraad, houdende een betuiging van instemming met bet verzoek tot het invoeren van een bij verordening vastgesteld sluitingsuur voor winkels en magazijnen aldaar, hebben B. en W. besloten aan de winkeliers aldaar eeu lijst te zenden, waarin de volgende vragen ter beantwoording worden gesteld lo. acht u bet vaststellen bij verordening van een algemeen openings- en sluitingsuur voor de winkels en magazijnen te dezer stede wenschelijk 2o. zoo u voorstander is van verplichte winkelsluiting wensebt u dan bet sluitings uur bepaald te zien op 9 uur 's avonds en 7 uur 's morgens of zoo neen op welke uren dan 3o. zoo u voorstander in van verplichte winkelsluiting, acht n bet dan gewenscht voor bepaalde dagen als bijv. Zaterdag bet sluitingsuur vastgesteld te zien op een latei- uur, bijv. 11 uur 's avonds? 4o. welke openings- en sluitingsuren zijn thans bij u gebruikelijk De marinekotter „Aslrea", die Woens dagmiddag op de Tugbollen nabij de Texelsche kust [was vaslgeloopenl, is te Nieuwediep binnengebracht. Alle lawijt in Kamer en Pers ten spijt gaat vrouw Roerdinkfiolder er ligt iets oproerigs en dreigends in dien naam voort zich te roeren. Donderdag veroorzaakte zij op het Statenplein te 's Graven hage weer e«n relletje en noodzaakte de politie haar in een auto naar 't Commissariaat te voeren. Al menig gratis ritje heeftefleze qnerulante zoo gesnapt. bi een van de groote turfkelders van het departement fvaa financiën is gistermiddag tijdens het indragen en het stapelen van turf een brandje ontstaan, dat door middel van een slang op de waterleiding 'sjeblusclit werd. De minister mr. Kolkman en verschillende ambtenaren sloegen bet blusschingswerk gade. Door do gemeentepolitie te Velp is Woensdagavond een lOjarige jongen uit Kre- feld aangehouden, die al twee dagen tevoren uit angst voor straf, met zijn spaarpot de grenzen Was overgestoken. Toen de spaar- duiten op waren klopte hij by' een der bewo ners jian om ©ten, hetgeen hij kreeg niet al leen maay ook werd hem een onderdak ver schaft. Gisteren is hij door de zorg van de politie naar zijn Hcimath teruggebracht. Een lantaarnopsteker heeft gisternacht in de Rusthoekstraat te Scheveningen een pasgeboren kind gevonden, dat hij naar het po litiebureau aan de Duinstraat bracht. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek, dat de moeder dien avond aan het kind op straat het levenslicht had geschonken, terwijl zij met haar vrijer uit was. Zij had het kind daar achtergelaten, nadat de vrijer van den. schrik op den loop was gegaan, waarna (zij rich jiaar haar dienst had begeven, waar de politie haar opspoorde. Moeder en kind werden overgebracht naar het gemeenteziekenhuis. gezoud, vroolgk eu frisch van geest wilt zien opgroeien, geeft het dan Dr. Hommel's Hae- WAARSCHÜWING Men vrage uitdrukkelijk den naam Dr. Homme HEBIJ R. De herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen Kortgene: 10 en 11 Juni. Wissenkerke: 12 en 13 Juni. Coiijn8plaatvoor Kats 14 Juni des voor houden. Toen na het einde van den hoofdgodsdienst de prachtig gekleedo diakoon het tsarenlied „Veel jaren lang" aanhief en. het zangerskoor met de heerlijke stemmen, melodieus inviel, liet Nikolaas zijn blik door het godshuis wei den en bemerkte aam een der vensters Neli- dowa met haar prachtige schouders. Hij ver geleek haar nog eens met het jonge meisje van gisteren, en de vergelijking viel niet ten gunste van de klein© verliefde uit. Na de godsdienstoefening begaf Nikolaas zich naar de keizerin en bracht, schertsend met zijn kinderen en zijn gemalin, eenige minuten in den familiekring door. Toen ging hij door de Hermitage naar do huis-minister, Wólkonskij en gebood hom onder andere, uit zijn particuliere kas de moeder van bet jonge meisje van gisteren jaarlijks eon pensioen uil te betalen. Vandaar uit ondernam hij zijn ge wone wandeling. De maaltijd werd dien dag in do Pompe- jaajische zaal opgediend. Behalve de jonge zoons Van den tsaar en van grootvorst Mi- chaïl waren baron Lieven, graaf Rzowocski, Doigoroeki, de Pruisische gezant en de vlcu-1 geladjudanl van. den koning van Pruisen ter i tafel gcnoodigd. TcTWijl de gasten de komst van het keizer lijk paar (afwachtten, hadden baron Lieven en de Pruisische gezant met elkander een be langwekkend gesprek over de laatste, ver ontrustende tijdingen, die uti Polen waren binnen gekomen. Polen en de Kaukasus zijn de twee kan kergezwellen van Rusland, zei Lieven in het Fransch. We moeten in ieder van streken ongeveer 100.000 man op de been hebben. De gezant veinsde groote verwondering over deze modedeeling. U zegt, Polen. zei hg. Ja, ja, dat was een meesterlijke zet van Mettemich, ons dien lastpost op den hek te schuiven Dat gesprek Werd geheel in het Fransch gevoerd Op idit ©ogenblik trad de keizerin met het schuddende hoofd en den Lachgrijni op het gezicht binnen en dadelijk na haar kwam ook Nicolaas. Aan tafel vertelde Nikolaas van de overgave van Chadsji Moerat. Hij voegde erbij, dat de oorlog in den Kaukasus nu wel spoedig ten gevolge van. zijn. bevel, de bergbewoners door het vellen der bosschen en de stichting van een gordel van vestingen terug te dringen, zou zijn jafgeloopen De gezant wierp den vleugeladjudant een blik toe: nog dienzelfden ochtend hadden, zo met elkander over de ongelukkige zwakheid Yoor Colijnsplaat 14 Juni en 15 Juni des voormiddags. Zierikzee, ook voor Kerkwerve24, 25, 26, 27 en 28 Juni, 1, 2, 3 en 4 Juli. Nieuwerkerk5 Juli. Ouwerkerk: 6 Juli des voormiddags. Noordgouwe: 15 Juli des namiddags. Zonnemaire: 16 Juli. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 17 en 18 Juli. Eikerzee19 Juli des voormiddags. Ellemeöt19 Juli des namiddags. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Stoomvaart-My. Nederland. „Billitoa" (uitreis) arriveerde 6 Juni te Antwerpen; „Koning Willem II" (thuisreis) vertrok 6 Juni van Genua; „Lombok" vertrok 4 Juni van Padang naar Amsterdam „Nias" arriv. 5 Juni van Amsterdam te Batavia „Balj" (ujtreis) is 6 Juni Kaap St. Vincent gepass.„Calcutta" (uitreis) is 6 Juni Oues- sant gepass.„Sumatra", van Java naar Gree nock, passeerde 6 Juni Scilly. Rotterdamsche Lloyd. „Bandoeng" vertrok 5 Juni van Macassar naar Java „Djocja" vertrok 5 Juni van Bata via paar Rotterdam„Goentoer" (thuisreis) is 5 Juni Sagrea gepass. Holland Amerika-lyn. „Rotterdam" arriveerde 7 Juni van New- York te Rotterdam„Willehad" van Rotter dam naar Quebec en Montreal, pass. 5 Juni Lizard. Kon. Holl. Lloyd. „Frisia" (uitreis) vertrok 6 Juni van Dover, van den tsaar, om zich voor een groot veld heer te houden, gesproken. Nu ging de gezant zich in luide lofbetuigingen te buiten over het oorlogsplan van den tsaar, die weder eens zijn schitterende (strategische begaafdheid in het juiste licht had geplaiatst. Na den maaitijd begaf Nikolaas zich naar het ballet, waar ©en honderdtal naakte, slechts mol een tricot bekleed© vrouwen langs hem marcheerden. Een der ballet-dames beviel hem buitengewoon en hij liet den Duitschen ballet- meester in Zijii loge verschijnen, dankte hem voor Jiet genot, dat hij hem bereid had ea deed hem een ring met een briljant als ge schenk overhandigen. Toen den volgenden dag Tsj'ernysjew weer |ter audiëntie Verscheen, scherpte Nikolaas hem nog eens bijzonder in, dat hij Woronzow moest gelasten, (nu Chadsji Moer,x( naar de Russen was overgeloopen, met meer hardnekkigheid dan te voren de tsjetsjna te verontrusten en die met eon cordon soldaten in te sluiten. Tsjeringsjew schreef in dezen zin aan Wo ronzow, en de tweed© koerier begaf zich, weer een dozijn paarden (lood rijdend en even zoo veel postiljons tot bloedens toe geeselend, met zijn antwoord naar Tiflis terug (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 5