Verschillende Berichten. BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Handelsberichten. Prijzen van Effecten. Advertentiën Mm seta® bel staJ Kfg"1 da schoenen, een posltmlooi te hebben doen bon-renwaarin de brievenbus vergel® was. Ook Duitschland hoeft zgn Kampen. Rudol- stadt heet het daar. Daar is een mooi, nieuw raadhuis gebouwd. De vroede vaderen, van meening, dat ,de /boog taiet altijd (gespannen kan zjjn, deden daaronder oeu raadskelder maken, waar lokker bier „und andere hüpsche Sa- chen" zouden worden geschonken. Maar om zich dit goed te doen smaken, heten zo de wanden door twee schilders smaakvol de coreeren Vervolgens werd de drinkgele> genheid ver pacht- met l Juli zou die tegelijk met het eigenlijke raadhuis geopend worden. Doch nu bleek, dat men buiten den waard, in dit geval den Landraad had gerekend. Vergeten was, vergunning aan te vragen En toen die gevïaagd werd,... weigerde de Landraad gladweg, omdat hij al meer vergun ningen had moeten weigeren en voor deze ge legenheid geen onderscheid kon maken. In het vorig nummer van pastoor Piton in Angers verhalend, die op hoogst avontuur lijke wijze ontvoerd zou zijn, hebben we daar aan toegevoegd, dat dit vertelsel ons verdacht voorkwam Inderdaad meldt nu een later bericht aan de „Etoile Beige", dat de geestelijke zon bekend hebben, dat heel dit verhaal verzon nen was en hjj Angers had verlaten, om zich te onttrekken aan de verantwoordelijkheid die hij op zich had geladen als schatbewaarder van het werk van den H. Vincentius a Paolo. De kanunnik moet te Angers voor het ge recht verschijnen, wegens verduistering van 60.000 francs. Daar nog geen aanklacht te gen den geestelijke is ingediend, is deze nog op vrije voeten. Men zegt, dat verscheidenen .van zijn pa rochianen naar Lyon zjjn gekomen om hem vandaar paar Angers te begeleiden. Aldus het laatste bericht. Met een ernstige tijding komt de Temps", waarvan de juistheid volgens dit blad door het Fransche ministerie van bin- nenlandsche feaken wordt bevestigd. Aan boord van de mailboot „Ville de Ia Ciotat", uit Japan en Singapore to Marseille aangekomen, zouden al tWee verdachte ziekte gevallen zijn geconstateerd. Het moeten geval len Van pest zjjn. Een havenarbeider te Marseille heeft in een vlaag van dronkemanswaanzin zijn vrouw gewond en twee zijner kinderen, gedood, ter wijl het derde in een wanhopigen toestand verkeerde. Bij Sundvall (Zweden, aan de Botaische Golf) is een stoomschip met een sleepboot in botsing gekomen. De laatste zonk oogenblik- fcelijk. Van de 11 mannen, die daar aan boord wa ren, zijn slechts de kapitein en 2 matrozen DE ONDERGANG VAN DE „TITANIC". Nog steeds duurt het verhoor der getui gen inzake de „Titanic" Voot het hof van on derzoek te Londen voort- Een bestuurslid der White Starlijn, Woens dag reeds aan het woord, verklaarde dat, hadden alle opvarenden een plaats in do reddingsbooton willen vinden, een 60-tal daar van had moeten worden meegevoerd, wat de boot topzwaar had gemaakt en waarvoor bo vendien geen ruimte aan boord zou geweest zijn. Ook zoeklichten achtte hij nutteloos Iets nieuws was, dat volgens dezen zegs man het bestuur van de White Starlijn tracht te, oefeningen met do reddingsbooten voor alle man aan boord verplicht te maken, maar dat de stokers weigerden stelselmatig aan deze oefeningen deel te nemen, zeggende, dat het hun werk niet was. Hij wees er voorts op, dat do White Starlijn tusschen 1901 en 1912 2.180.910 passagiers had vervoerd, terwjjl met uitzondering van de slachtoffers van de. „Titanic" 822 verdronken Waren. Het verliespercentage was dus gering. Reizigers ter zee moeten echter evenals rei zigers te land eenig risico dragen. De voorzitter verklaardje dat hij het hiermede eens) was. Tegen de laatste beschouwing, is hoe cy nisch. öi® ook klinke, weinig in te brengen, maar ze 'wordt zeer gevaarlijk, zoodra die moet dienen, om verzuimen, door de verantwoorde lijke personen gepleegd, goed te praten. het bezoek van een prins-gemaal iets anders dan van een souverein. Na weken inspannende studie wist htt Fransche protocol, in overleg met het Haag- sehe Hof, dat zeer op het in acht nemen van de etikette is gesteld, tot een oplossing der moeilijkheden te komen. Men bedacht er dit op President Fallières begeleidde de koningin naar de Quai d'Orsay, terwijl de koningin hier bij het afscheid ne men tot den president zeide, dat zij het ge noegen hoopte te hebben, den president on middellijk een tegenbezoek te brengen waarop president Fallières do koningin ver zocht, zich die moeite niet te geven. Daarop stemde dan de koningin toe met het uit- preken van haar vriendelijksten danken Je prins-gemaal zou in plaats van de koningin zijn opwachting aan het „Elysee" ion maken. Aldus geschiedde. Het protocol kon gerust zijn We merken echter op, niet uit de ver slagen gelezen te hebben, dat prins Hen drik alleen dat tegenbezoek aan het »Elysée" heeft gebracht, terwijl ons leeken, op het slibberig pad der hof-etiquette, de oplossing vrij eenvoudig en in overeenstemming met beleefdheids-leugentjes in nieUhpfkringen schijnt. Voorts nog een naklank naar aanleiding van dit bezoek. Dnitschland zou Duitsch- land niet zijn, als niet een professor in den arm werd genomen, die »excathedra" zou verkondigen, dat koningin Wilhelmina geen reden had in Parijs zich er op te beroepen, dat ze nog Fransch bloed in de aderen had. In een hoofdartikel in de »Vossische Zeitung" bespreekt prof. Georg Galland nl. de aikomst van Koningin Wilhelmina. Hij betoogt, dat alle voorvaderen van onze Koningin, voor zoover zij in aanmer king komen, voornamelijk met Pruisische of Duitsche prinsessen en verder ook met Russische of Engelsche prinsessen gehuwd waren, nooit echter met een Fransche prin ses. Hij wijst er op, dat hare voorvaderen niet meer tot het huis Oranje-Nassau, dat gegrondvest is door Prins Willem I van Oranje, die met Louise de Coligny gehuwd was, behooren, maar tot het huis Nassau- Diez, dat in de achttiende eeuw na den dood van Willem III een nieuw huis Oranje- Nassau werd. Dit nieuwe huis van Oranje heeft ook nooit tot het Fransche prinsdom van dien naam in betrekking gestaan. Bij het tractaat van Utrecht van 1713 werden titel en wapen van Oranje op den Koning van Pruisen overgedragen. Koning Frederik Willem I van Pruisen droeg dit recht in 1732 vrijwillig op de voorvaderen van Koningin Wilhelmina over. halen. Dit heeft de minister door middel van agenten yemomen. Overigens vroeg de Fransche journalist nog. wat er met de Fransche geestelijken zou zijn gebeurd, als liet cartel bij deze verkiezingen zou hebben getriomfeerd. Daarop antwoordde De Broqueville tamelijk onvoorzichtig, dat de eerste handeling der nieuwe regeering zou zijn geweest, deze uit het land te zetten. Do ander, die niet op zijn mondje bleek geval len, repliceerde echter, dat er, zooals do mi nister wist, niet de minste reden bestaat, om deze menschen over de grens te zetten, terwijl men daar bovendien geen recht toe zou hebben gehad, want verscheiden geestelijken hebben zich in België doen naturaliseeren. Een ontactische uitlating des ministers in deze omstandigheden, als de „Libre Parole" tenminste waarheid spreekt. De „Matin" van Antwerpen geeft de vol gende beschouwing. Uitgerekend is, dat de clericalen in tonde cijfers 80.000 stemmen meer hebben behaald dan de oppositie. In 't geheel zijh er 2.500.000 stemmen uitgebracht. De clericale stemmen vormen daar dus ongeveer 3 o/0 van. Wat het aantal stemmen betreft, stijgt de katholieke meerderheid dos met 3«/o. Hoe staat het ech ter met den vooruitgang van het aantal kie- rs? In 1908 is uitgerekend, dat er in België 8772 geestelijken waren, die door den staat werden bezoldigd. Deze beschikken alle over 3 stemmen. Op het oogenblik zijn er zeker 9000, dat is ongeveer zoo veel als het aan tal geneesheeren, advocaten, notarissen en apo thekers- Deze menschen brengen dus reeds 27.000 stemmen uit. Hoe veel leden der congregaties schuilen nu onder die meerderheid? De „Matin" gelooft, onder het aantal te blijven met het totaal daarvan op 20.000 te stellen, die dus 40,000 stemmen .uitbrengen. De som van die beide groepen stemmen van de 80.000 aftrekkend, houden we er slechts 13.000 over. R. P. Opnieuw worden de Dardanellen bedreigd. Eergisteren zijn zeven Italiaansche oor logsschepen voor Tenedos gestoomd. Het gerucht heeft geloopen dat als wer kelijk de Italiaansche bodems nog meer naar het Noorden stoomen, de Turksche vloot zou uitvaren en de engte zou open blijven. De Turksche ministerraad nu heeft eer gisteren beraadslaagd over de maatregelen, te nemen al9 Italië CJiios mocht bezetten. De ministerraad waB van meening, dat in dat geval de Dardanellen opnieuw gesloten moesten worden. Hij vertrouwt dus blijkbaar en niet, zonder reden de waarde der Ottomaansche marine niet te zeer tegenover de Italiaansche. NA DE BELGISCHE VERKIEZINGEN. De „Temps" gaat nog eens de oorzaken na, die tot ide overwinning der rechterzijde, zij het pok een Pyrrhus-overwinning, in België hebben geleid. Het blad noemt dan in de eenste [plaats het meervoudig stemrecht. De Wet kent nl. een tweede stem toe aan ieder burger, die 35 jaar oud, huisrader is en een zekere betasting aan den staat be taalt. Het meeraideel van de boeren nu, dat eigen huisjes bewoont, betaalt dat bedrag aan belasting en krijgt die tweede stem. Menig een onder ben bezit een lap grond en ver- Werft daarmee een tweede, aanvullende stem. Dit heeft de landbevolking natuurlijk voor op de industrieel© arbeiders en de beambten, Waaruit liberalisme en socialisme haar par tijgangers rccrutoeren. Tusschen hen, die in de groote steden wonen, is het aantal, dat fep 2 en. 3 stemmen vecht heeft, dus veel min der groot dan onder de bevolking van Vlaan deren, die bovendien ia de boerenbonden is georganiseerd, welke weer onder leiding van geestelijken [slaan. Bovendien noemt het Parijsche blad nog het Vlaamsch, „taal van vereenzaming", als een factor, die hen van. de liberale denkbeelden afsluit en raadt het de liberale partjj aan, invloed te krijgen op die boerenbonden. Van do 20 nieuwe zetels in de Kamer en de 10 in den Senaat hebben de liberalen er niet één weten te bemachtigen. Het cartel heeft, zooals te verwachten was, uitsluitend de socialisten bevoordeeld. Deze zien him mannen in Kamer en Senaat beide met een viertal vermeerderen. Reeds erkennen verscheiden, liberale bla den, dat het bondgenootschap met de soci's een misrekening is geweest. Van de 16 nieuwe zetels, door de katholie ken veroverd, werden er 12 in Vlaanderen HET HEILIGE PROTOCOL. Op gevaar af, dat onze lezers genoeg krijgen van verbalen omtrent de ontvangst, koningin en prins in Parijs bereid, mogen we hun tocb bet volgende staal van proto colair beleid niet onthouden. De koningin is een souverein en de heer Fallières is een souverein. Doch terwijl de prinB der Nederlanden een prinsgemaal is, wordt het bestaan van mevrouw Fallières niet erkend door de Fransche Grondwet. Nu schreef de etikette voor, dat, omdat de heer Fallières de koningin geleide bad gedaan tot haar residentie aan de Quai d'Orsay, de koningin tien minuten later een tegenbezoek had te brengen aan den presi dent der republiek in diens paleis. Doch eene vrouw kan geen bezoek brengen aan een man, boewei deze vrouw een koningin en het hoofd is van een Staat. Evenmin kon de koningin een bezoek brengen aan mevrouw Fallières, aangezien de Grondwet een mevrouw de presidente niet erkent. Vervolgens kon de prins-gemaal de koningin niet vertegenwoordigen door aan mevrouw Fallières een bezoek te gaan brengen, omdat Poinearé, Frankrijk's kundige premier, die het hart van iederen Oranjelievenden Nederlander heeft gestolen door de tven hupsche als hoffelijke wijze, waarop hij onze Koningin in zijn paleis heeft ontvan gen, heeft een politiek succes behaald. Want al schijnt het wel eens, dat de leden van het Fransche Kabinet niets anders om han den hebben dan vorsten ontvangen, stand beelden inwijden en bij feestmalen dronken uitbrengen, buiten die decoratief-repre- sentatieve verplichtingen wordt toch het werk niet vergeten. Men weet, dat het Fransche Parlement zich al maanden bezighoudt met de beraad slagingen over het ontwerp van het even redige kiesrecht. In een der laatste zittingen heelt de Kamer nu het verlangen van Poin earé gevolgd en heeft ze het beginsel van de evenredige vertegenwoordiging aange nomen, de uitwerking daarvan echter aan het Kabinet overgelaten, hetgeen dus voor het laatste een motie van vertrouwen be- leekent. Wel is daarmee de zaak natuurlijk nog niet van de baan. Bij de nadere voorstellen zal de strijd, die de laatste maanden gewoed heeft, opnieuw ontbranden. De voorstanders zullen bet principe zoo volledig mogelijk toegepast willen zien, de tegenstanders daarentegen zullen zich in spannen, de waarde van het evenredig kies recht zoo veel mogelijk door reken-kunstjes te beperken. En of die mogelijk zijn, daar van kunnen de Belgische stemopnemers meepraten, die uren achtereen hun vingers blauw hebben geteld. Maar dat do Representation) P.(roportio- nelle) in Frankrijk zal worden ingevoerd, staat nu wel vast. De sociaal-radicale leden van de Fransche Kamer hebben besloten om een vergadering van hun groep te btleggen om over de kiesrechthervorming te beraadslagen. Het beet, dat Combes, de gewezen minister president, het ontwerp van de regeering hevig zal bestrijden. Men ziet daarom met spanning een rede tegemoet, die hij Zondag op een banket van de radicalen en sociaal radicalen zal houden. Wat overigens de verontwaardiging betreft, door deze verkiezingen teweeg gebracht, deze heeft waarlijk angstwekkende afmetingen, aan genomen, al dreigt geen oogenblikkelijk gevaar meer en schijnen de opstootjes in de ver schillende steden gedempt. Doch of deze over winning voor de regccrinigjapartij niet nadeoliger is dan een nederlaag geweest zou zjjn, i3 voor ons de vraag. De verbittering, toch al gedurende de laatste maanden, in de Belgische Kamer op de meest woelige wijze kenbaar gemaakt, is aanmerkelijk toegenomen en tot uitingen van onverzoenlijken haat gekomen. De wildste geruchten werden reeds ver spreid, b.v. een staking van de linkerzijde!, maar dat zijn natuurlijk praatjes Den 9en Juli zullen de nieuwe Kamers samenkomen. Daags te voren zullen de socia listen de algemeens staking uitroepen. Toch schgnt de toestand ia de Borinage nog te verslechteren. Alle werk ligt daar stil. De leiders hadden den werklieden het algemeen stemrecht beloofd en nu hun dit ontgaan is, stellen ze dezen aansprakelijk. De Belgische 'minister-president De Broque ville heeft zich door een vertegen woordigen van de Parijsche „Libre Parole" laten inter viewen. Daarbij verklaarde de leider van het kabinet, dat inderdaad, naar gemompeld werd, hem ter oore was gekomen, dat een revolu tionair complot was gevormd voor het geval de katholieken de overwinning zouden be KORTE OORLOGSBERICHTEN. Eenige dagen geleden is in Italië het proces begonnen tegen den commandant eenige officieren van den Italiaanschen pant serkruiser „San Giorgio", welken, naar men zich herinnert, verleden jaar Augustus kapitein in een dronken bui tegen een liet loopen. Deze is weer geheel hersteld en zal eerstdaags naar de Egeïsche zee ver trekken. i Agenda Stefani" zijn de aanhangers van den bekenden, aan de Turken vijandigen sjeik Said Idris bij Jemen in heftige beweging. Troepen, die door den sjerif in Mekka den Ottomanen te hulp waren gezonden, zijn aan alle zijden door aanhangers van den machtigen sjeik om singeld. Deze vermeerderen nog iederen dag. Een afdeeling der soldaten is reeds vangen genomen. In een plaats waar de Turken belegerd worden, heeraebt gebrek aan levensmiddelen. Tnsschen de belegerden schijnen oneenig- heden te bestaan, omdat een deel der officieren openlijk de overgave der stad wenscht. Men houde overigens de bron dezer be richten in bet oog. Uit Konstantinopel wordt aan de „Nationale Zeitnng" geseind; Naar hier medegedeeld wordt hebben de Italianen op het eiland Kos 1800 man geland. Het heet, dat de Porte lastgegeven heeft het Turksche gar nizoen op het eiland Santos naar Klein-Azifl over te brengen. De patroons der transportarbeiders hebben Donderdag te Londen vergaderd en zijn vervolgens met de ministers samenge komen. Het beet, dat zij in beginsel geneigd zijn, het voorstel aan te nemen, maar eerst den vorm en de grootte van den te geven waarborg willen leeren kennen, teneinde te kunnen beoordeelen oi zij er soms niet be drogen bij zouden kunnen uitkomen. De Britsche minister van financiën moet van avond dienaangaande bet verbond van patroons hebben verzekerd dat de transport arbeiders bun plan betreffende den waar borg ernstig bedoelen en een belangrijk bedrag willen storten, indien de patroons hetzelfde doen. Aldus is de toestand over het algemeen hoopvoller geworden, ofschoon de leiders van de staking voortgaan met te dreigen, dat zij de algemeene staking zullen uitroepen tenzij de patroons onverwijld bet voorstel van het verbond van transport-arbeiders betreffende een financieelen waarborg hunner zijds beantwoorden. De instelling in de verschillende, Britsche kolen distri eten van een uit werk gevers en -nemers samengestelden raad, die onder leiding van een onpartijdig voorzitter over het daai uit te keeren minimum-loon moet beslissen, heeft niet het gunstige ge volg, dat men daar ongetwijfeld van ver wacht heeft. De staking in de kolenmijnen is er nl. in omvang toegenomen. In Dudley liggen twee groote kolenmijnen stil. In Netherton (Worcester) zijn twee minder groote stop gezet, daar de arbei ders staakten, omdat zij het minimum loon voor de lagere klassen te laag vonden. De arbeiders eischen 6 shillings 6 d. voor hou wers, 5 shillings 3 d. voor de andere mijn werkers en 1 shilling 10 d. voor de jon gens. Tusschen de bladen van de Berlijnsche en de Keuteche richting in het Duitsche Katholicisme wordt thans een hevige strijd gevoerd, daar de paus zich anti-pathiek heeft uitgelaten over de christelijke vakver eenigingen, waar Katholieken en Protestan ten gelijkelijk in zijn zijn georganiseerd. De polemiek tusschen die groepen is zoo heftig geworden, dat men een scheuring in de Katholieke staatspartij vreest. De bladen van de Berlijnsche richting vormen een kleine minderheid. Een persoon, die den laatsten tijd veel van zich deed spreken, onlangs nog in ver hand met zijn houding tegenover Borchardt en Leinert, nl. baron von Erffa, de voor zitter van het Pruisische Huis van Afge vaardigden, is door een beroerte getroffen. "Volgens de eerste berichten was zijn toe stand hopeloos. Latere berichten stellen dezen echter als minder ernstig voor. Nu het honderd jaar geleden is, dat Napoleon zijn tocht naar Rusland onder nam, zal er op het slagveld bij de Borodino een gedenkteeken worden opgericht. De oppositie-partijen in Hongarije hebben (besloten, een proclamatie tot het volk te richten, de gedurende de twee laatste dagen door het Hongaarsche Parle ment genomen besluiten van nul en geener waarde te verklaren, in de kiesdistricten de stemgerechtigden over de gebeurtenissen te onderhonden en voorts alle heden (Vrijdag) in de zittingzaal te verschijnen, ongeacht de uitsluiting, waarmede de weerbarstigen gestraft zijn. Men kan dns nieuwe botsingen verwach ten. De bekende graaf Julias Andrassy keurde de houding van den Kamervoorzitter Tisza en de regeering op de scherpste wijze af. Den 7den November van verleden jaar hebbeD, naar men zich herinnert, naar aan leiding van het verkleinen van een Moham- medaansch kerkhof, inboorlingen te Tunis bloedige relletjes op touw gezet. Deze zaak wordt thans voor de rechtbank van Tunis gehoord. Er zijn 74 beklaagden en 140 getuigen. De zaal was voor zoo'n menigte te klein en er moest een stellage gebouwd worden voor getuigen en journa listen. '9S/1904Joni/Dw 4 kr. 2000 SSI/* 881/, TAL1-, Int. 1862 SSL Lire 100-10000 888/4 OOSTENRIJK. 3000 887/8 881%, ditoObl.Mei-No». 4 Kr. 3000 887/B 8811/j, ?ORT, Obl. Ie sane 3 64!/,, dito So 8 647/u RUSLAND. Gr. Sp. Muts. Obl. 18884 100 869/, dito 1867-69.... 4 M 100 931/B dito 1880 pecoDS. G.B. 626 87% 86I/4 87%, Z. W. Spoormjj. 4 G.B. 625 80 dito 1889 Hope. 4 636 88 879/u dito '94 60 Eto. 4 626 8716/»- n87% PAN JE. O. bmt. Perpet 4 Pet 1300-34000 871 l'URKDBObl.1902 tr 600-9600 86 JAPAN. Leeninp 86» 1RG. REP. Buit. Leeninp 1896/99. 90 1RAZHÏE. Fsn ding Lg, 1898.. 30-100 1031/f dito Obl. 1903.. 6 100 1027/g 102% dito dito Londe» A 100 848/4 'ENEZUELA Dipl. 100 60 698/4 360 Lire 60-3680 623/, 628/, JNOUSTRIEELE EN FINANCIEELE ONDERNEMINGEN. 4EDERLAND. pCt. Ned. Hand. Mij A. I 1000 180 180 VMER1KA. Unit. State* Steel Corp. Cert. tan gew, Aand718/j, 71 SPOORWEGLEENINflEM. «EDERLAND. pCt Holl. Spoor A. 871/4 878/, Mij. t <t ExpL ran St. Spw Aand. N.-I. Spw. Aand I'ALlE. Spoorwe f leeningenl887-89 8 Zuid-Tta). Sp. O. 8 POLEN. W.W.A. AMERIKA. Atch. Top. S. F. Cert, ran gew. aand. dito Alg. Hyp. O. Illinois Cert. r. A. dito Le&a L.St.Ct. Misa. Kans. Te*, lo Hyp. Obl.... V. Y. Pensylr. Ohio prior OM.4!(- Union Pac. Kr. Comp.Cert.T.gcw. Aand UnionPao-GondO. 4 West New. Y. k Penna. Ins. Mort. gage Geldb.6 ZEEUWSCHE FONDSEN. 600-6000 Z.B. 100 027/10 183% «2% Ds. 600-1000 600-1000 600-1000 600-1000 107 981/b I268/4 92 077/, 600-1000 961/4 967/,, 600-1000 106%, 1065),, 100-1000 1000 171% 100V, 171V4 1001/, 1000 107% - 8tr. Mij. Zeeland A. dito dito ObL... KonJüijDeScheldeA lito dito 1900 Obl. 41/i Honth.r/b.G.A.bert» Ia. k Co. A.. Zeenwsche Hyp. B- Pdbr.4 dito41)» Alg. Mij bel.en aank. ran rrnehtg. bel. waarden Pdbr. Break. Malde? St. tr. Mij A. N. C. Beet-w.Sni- kerfabr^.T.G.Ob6 360 lOOl/i 100 881/« - 1227/0 - PREMIELEENINQEJL Koen Per telegraal Vorige ran koen, beden Amsterdam 7 Juni, STAATSLEENINQEN. NEDERLAND pCt. Bedrag 8tikken Obl. N. W. Soh. 3 f 1000 809/j, 809/w dito Cert8 1000 808/M 80%, dito dito31/j 1000 678U 87%, dito dito31|» 92 917/. ■ONG. Bel. v. Str. 1EDERL. H'. ATJ. 3 100 1071/4 Stad Rotterdam. 3 100 103%, BELGIE. 8t. Antw. 18873% tr. 100 828/4 HONG.TheiesJoten 4 100 160 OOSTENRIJK. Stautsl. I860..., 6 500 180 dito 1864 100 300 Cred. Anst. 1858. 100 RUSL.StaaUl.1864, 100 447 dito 18666 100 860 SPANJE. St. Madr. S n 100 667/i, 1'URKIJE.SpoorwL 3 400 4S15/j, Markt zwakker. t' rolongatiekoer». - 3'/, a De Mtdaewurgscne (jourant wordt 's avonds te zeven unr in VLISSINGEN uitgegeven Dageljjks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent C. N. J. DE VEY MESTDAGH Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer ABRAHAM JANNIS VAN DER LINDE, in den ouderdom van bjjna 77 jaren. Uit aller naam, J. VAN DER HOOFT, Wed. A J. v. D. LINDE. Biervliet, 6 Juni 1912. Allen, die iets te vorderen hebben, van of verschuldigd zija aan de nalatenschap van wjjlen Mejuffrouw Weduwa J. P. VAN HAM- DE BROEKERT, gewoond hebbende te Middel burg, Dam N.Z. wijk F no. 154, en overleden aldaar 6 Maart 1912, worden verzocht hiervan opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris J0HAN H0SANG aldaar vóór den fen JULI 1912. KERKVOOGDEN en NOTABELEN maken bekend, dat in hunne vergadering van 30 MEI IJ. is uitgeloot aandeel No. 16 van de geld- Ieening 1910. Uitbetaling der rentecoupon No. 2 en inwis seling van het uitgelote aandeel zal plaats hebben op of na I OCT. 1912 ten huize van Ontvanger der kerkelijke goederen en fondsen, Heerengracht 288. A. RADEMAKER, Pres. Kerkvoogd. DE COMMISSIE VAN SPIJSUITDEELING aan Minvermogenden te MIDDELBURG bericht, dat de rekening van hare administratie zal worden gedaan op DONDERDAG 13 JUNI 1912, des namiddags om HALF VIER in haaaf gebouw in de Simpelhuisstxaat, tot bijwoning Waarvan zjj belangstellenden uitnoodigt. Namens de Commissie, Mr. F. B. EVERS, Secretaris,

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 3