Landbouw. Verschillende Berichten. BUITENLAND. Ingezonden Mededeelingen. F. v. d. R., Middelburg, A. S., Vlissingen, N. de K., Koudekerkc, allen tot t 15 b. 9. 3 d b. Bevestigd is bet vonnis, na gedaan verzet, voor zooveel J. K Westkape-lle, betreft, ge wezen 17 Februari 1912, waarbij deze we gens pvertr. art. 431 Swb. is veroordeeld tot r 10 b. 3. 3 d. h- Belcrachtigd is het vonnis den 13 Januari 1912 gewezen ca. J. de K., Arnomuiden we gens overtr. v. b. reglement van vervoer op de spoorwegen 1901, veroordeeld tot f 10 b. s. 10 d. h. Ontslagen van alle rechtsvervolging is: W. \V„ Vlissingen, aangeklaagd wegens overtr. r. h. (Motor- en RijwieF-reglement, en Ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van bet ten laste gelegde en bewezen Verklaarde met vrijspraak van hetgeen meerder is ten lapte gelegd A. J. A., Vlissingen, aangeklaagd wegens Drankwetoverlreding. geschrevenVoortaan alles niet zoo goed weg sluiten v. pï. Ook is er in de stoomzuivelfabriek aldaar ingebroken. Raar zijn ongeveer f 90 en eenige postzegels ontvreemd. Van de daders geen In de Zaterdag in den Haag gehouden neene vergadering van de Nat. Ver. tot bev. der paardenfokkerij in Nederland sprak de voorzitter zijn leedwezen uit over bet feit, dat de afd. Zeeland gemeend heeft, dat het oogenblik daar was die afdeeling op te heffen. Spr. sprak de hoop uit dat de Zeeuwsche fokkers in zullen zien, dat op het gebied van het stamboekwezen aaneensluiting dringend noodig is. Het hoofdbestuur werd gemachtigd om de administratieve aangelegenheden met de Zeeuwsche afdeeling at te wikkelen. Naar de N. Ct. meldt is het thans zeker, dat mr. Th. Heemskerk, de premier, zal optreden als voorzitter vaD de Staatscom missie voor de vlootverdediging. Zaterdagmiddag werd op plechtige -wijze door mevr. Van DaalenKlaar, in tegenwoordigheid van vele belangstellenden -fce Amsterdam het hoofdbureau van de Ver. voor Vrouwenkiesrecht, Keizersgracht 467/ 469, geopend. Vele dames hadden bloemen gezonden. De leden van de soc.-dem. fractie in den Eotterdamschen gemeenteraad dringen aan op spoedige inbehandeling nemen van le het praeadvies op de loonmoties, 2e de minimumloon- en maximum-arbeids bepa lingen in de bestekken van gemeentewerken, 3e kinderaftrek bij de gemeentelijke inkom stenbelasting. Zaterdagmiddag kwam in den Njjmeeg- schen gemeenteraad een voorstel aan de orde om aan den Nederland schen Bond van Licha melijke Opvoeding voor de aldaar in Juli en, Aug. te houden wedstrijden subsidie te érerkenen. De heer Van Ginkel bestreed het voorstel, omdat bijna allo wedstrijden op Zondag zullen worden gehouden. De voorzitter merkte op, dat de meeste sport beoefenaars geen kapitalisten zijn en dus niet als dezen hun vermaak op een anjderen dag dan Zondag kunnen vinden. Hg zou het be treuren, dat op Zondag hier niet meer aan sport of wedstrijden zou kunnen worden gedaan. Alleen de heer Van Ginkel stemde tegen. In de Zaterdag te Arnhem gehouden vergadering van secretarissen van Ver. van Vreemdelingenverkeer in Nederland werd o.m. besloten nan de spoorwegmaatschappijen te verzoeken zeven- en veertiendaagsche abon nementskaarten in te voeren, geldig voor geheel Nederland. De gemeenteraad van Bergh heeft een verordening vastgesteld omtrent de openstel ling jVian het bureau van den Burgerlijken Stand waarbij d© 2e dag van Paschen, Pink steren en Kerstmis niet meer onder do alge meen. erkende Christelijke- feestdagen worden gerekend. Met betrekking tot genoemde dagen wordt in deze verordening gesproken van „danigs na Paaschzondag. daags na Pinkster zondag en 26 December". Het nieuwe hospitaal-kerkschip „de Hoop" is Zaterdagmorgen van Amsterdam vertrokken voor zijn eerst© reis, welke zaJ duren tot einde September. Het zat eerst koers zetten naar Noord-Schotland en de Shetlands-eilanden en dan onze haringvloot volgen. Schipper is de heer F. Harding, dok ter de heer G. J. Folpmers predikant ds. W. J. M. Engelberts Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen zullen achtereenvol gens worden in dienst gesteld de nieuwe tenderlocomotieven Nos. 1101/1106, gebouwd door de >Hohenzollern A. G. itir Lokomo- tivbau, Düsseldorf-Gravenberg". Deze locomotieven rusten op zes assen, waarvan de middelste vier gekoppeld zijn. De totale lengte dezer locomotieven, over de buffers gemeten, bedraagt 12,920 mM. grootste toegestane snelheid is 60 K M. per uur. Het gewicht der dienstvaardige loco motief bedraagt totaal 84.500 K.G. Deze locomotieven zullen hoofdzakelijk gebezigd worden voor het vervoer van goederentreinen. Zaterdag is het seizoen te Scheveningen geopend, 's Middags was het heel druk aan het strand, doch de donderbui van 5 uur joeg de menschen naar huis, die in den kouden, winderigen avond niet meer terug keerden, zoodat het seizoen slecht inzette. Te Herpt (Nbr.) is Vnjdagtnacht in het raadhuis ingebroken. Do dieven hebben op de secretarie en in de burgemeesterskamer al les door elkaar geworpen. Van waarde is niets ontvreemd. Op een register hebben zij Een heer uit Hilversum is Vrjjdag aan het Station D. P. te Rotterdam een porte feuille met f 90 aan bankpapier ontrold. Een verpleegde in het oude-mannen- huis te Kerkdriel, is Vrijdag bij het afgaan van de trap uitgegleden, waardoor hij zoo noodlottig op den harden vloer terecht kwam, dat hij onmiddelijk dood was. Vrijdagnacht omstreeks half twee heeft jian den Zuidwal in den Haag een liefdesdra ma, plaats gehad met treurigen affloop. Twee jongelieden, een meisje en een jon gen uit den burgerstand, kregen oneenigheid mot het gevolg dat het meisje eensklaps te water sprong. Het jongmensch sprong haar dadelijk na. Met dreggen werden beiden na eenige oogenblikken door politie en burgers op het droge gebracht. Het meisje bleek echter reeds te zijn overleden. De jongeman werd ter verpleging opgenomen in het Gemeente ziekenhuis. - Het korte, maar hevige onweer, dat de bewoners vau Middelburg noodzaakte, Zaterdagmiddag tegen een uur of vier de lamp aan te steken en dat ons vorstelijk paar aan de Fransche grens begroette, heeft bar te Bergen (België) huis gehouden. De bliksem is geslagen in eene groep menschen. Een vrouw en een werkman werden gedood, 5 vrouwen werden gebrand jrg gewond. - De Nederlander, die thans, wellicht met een Fransch zakwoordenboek gewapend naar Antwerpen stoomt, leest op een groot bord aan den spoorweg>Nederlanders, spreekt Nederlaadsch in Vlaamsch België. Algem. Ned. Verbond, Vlaamsche wacht.'' - Het volgend, ernstig gemeeende be richtje werpt een eigenaardig licht op toe standen, zooals die thans nóg in Belgisch Limburg bestaan. Op Zondag 9 Juli, om half drie namid- ,g, zal de plechtige wijding plaats hebben der koolmijn van Waterschei. De geestelijke en wereldlijke overheden en nijverheids bazen zullen er bij tegenwoordig zijn het publiek zal er ook toegelaten worden, 't Zal een kermisdag zijn voor de gansche streek* Het duiken naar de schatten van het in het vroege voorjaar vergane schip „Oceana" is gestaakt. Behalve vier gouden staven en een kist met zilveren baren, is alles, ter waarde van 18.750.000 frank door de dui kers naar boven gehaald. Zooals men weet, was schip en lading verzekerd, zoodat dit alles aan de assurantie maatschappij komt, die bereids de schade vergoed had. Een aantal Londensche dagbladschrij vers hebben een eigenaardig maal genuttigd in een op Ohineesche wijze versierd deel van het bekende Kristallen Paleis. Dit maal bestond numelijk uit zuiver Ohineesche spijzen, op de daar gebruikelijke wijze toe bereid, en die met twee zwarte houtjes gegeten werden. Ten slotte zeide de leider, te hopen, dat het Kristallen Paleis zou worden, waartoe op het oogenblik pogingen worden aange wend, nl. een nationale instelling, waarna men een vertooning bijwoonde, die ook al China" heette. Te Londen bestaat de z.g.n. Kinderen- salon", een vereeniging van „kinderen der rijken, die werken voor kinderen van de armen", (hoe echt Engelsch deze tegenstel ling, op deze wijze uitgedrukt!) D. w. z. jaarlijks geven ze een uitvoering in muziek, dans enz., waarbij een jury, uit bekende heeren en dames samengesteld, tegenwoor dig is, en waarvan de geldelijke opbrengst wordt besteed, om zieke kinderen in de Londensche gasthuizen gratis te doen ver doen heeft, die een bezoek bij een beambte van het naast het Lonvre liggend ministerie van Financiën hadden afgestoken en op het dak waren geklommen, om Parys uit de hoogte te zien. Daarbij heeft "net avontuur lijk troepje zich vergist en belandde op het Louvre-dak. Met een zachte schrobbeering liet de di recteur hen gaan en beval dadelijk het dak tegen eventueel volgende gasten te bescher men. In Galatz (Roemenië) begoot het achtjarig zoontje van een leeraar zijn vader, terwijl deze sliep, met petroleum, waarna hij hem in brand stak. Hij overleed spoedig. Ondervraagd, erkende de jongeD, dit gedaan te hebben, omdat zijn vader zijn moeder mishandelde. De kellners en andere hotelbedienden te New-York zijn naar men weet in staking. De maatregel, dien de werkgevers ter be teugeling dier beweging hebben genomen, kan wel eens strekken, om den rassenstrijd in Amerika aan te wakkeren. Tot nu toe staken 4000 kellners en 17 van de grootste en minder groote hotels en restaurants liggen stil. Het stakingscomité doet pogingen om de zwarte kellners, die uit het zuiden komen, dadelijk voor den bond te winnen, maar heeft daarmede niet veel succes. Men vreest daarom, dat het tot gewelddadigheden zal komen. Verschillende hoteleigenaars hebben verklaard, dat zij van nu af alleen zwarte kellners in dienst zullen nemen, zooals in vele steden van de Ver- eenigde Staten reeds gebruikelijk is. Verscheiden studenten nemen de plaatsen der stakers iD. Daar veel Japanners ver van hun land, in Amerika of Hawaiï toeven, die toch den drang van moeder natuur willen volgen, om te huwen, hebben zich vereenigingen gevormd, die een huwelijks-candidaat een macht fotografieën van Japansche meisies in dezelfde omstandigheden toezenden. Daaruit doet men zijn keus, het huwelijkscontract wordt in de puntjes gereed gemaakt en de tengere Japaansche waagt den sprong in het ongewisse, in dit geval over den oceaan. Vaak ziet men dan ook in San Francisco of Honoloeloe bij de aankomst van een boot uit Japan jongelieden met een portret in de hand hun echtgenoote zoeken. Tegenstellin gen tusschen dit en het' origineel hebben wel tot pijnlijke geschillen geleid. Het was in den tijd van de Britsch- Fransch-Duitsche strafexpeditie tegen Vene zuela. Castro en zijn landgenooten beefden voor de vereenigde oorlogsschepen, die voor de kust lagen. Daar wordt een vreemdeling voor den rechter geleid, een Zwitser. De rechter, niet te best thuis in de aardrijkskunde van Europa, vraagt»heeft Zwitserland een zeehaven »Neen." >Een marine »Neen." »Dan een jaar gevangenisstraf met dwang arbeid." Reeds bestaan er, dank zij die pogingen, 9 vrijbedden. Men wekt nu voor een tiende. In Göttingen werd kort geleden de vrouw van een onderwijzer vermoord. Toen men het overblijvende menbilair opnam, vond men een ouden stoel, die opvallend zwaar was. Uit een nader onderzoek bleek, dat nij 320 20-markstukken bevatte. Ook werd vastgesteld, dat de ongelukkige vrouw 21.000 mark had nagelaten. T-ots scherp onderzoek, is het tot nu toe nog niet gelukt, den moordenaar te ontdek ken. Een arbeider begaf zich verleden Dinsdag met zijn vijftienjarige dochter naar Frankfort. Ze woonden in een naburig dorp. Eenige dagen later werd de man echter in verwilderden toestand in een bosch gevon den. Hij verhaalde, in de stad het meisje te zijn kwijt geraakt. In wanhoop zou hij daarna gedurende drie dagen hebben omge zworven en zelfs het plan gehad hebben zich van kant te maken. Daar de werkman echter niet de moeite had genomen, thuis te vragen, of zijn dochter, die den weg kende, niet alleen was teruggekeerd, werd hij gevangen genomen. Van het meisje is intusschen geen spoor - Zaterdagavond laat in Parijs. Een agent bespeurt met argus-oogen vier man nen en een v.ouw op het dak van het Lonvre-museum. Rustbewaarder denkt aan de geschaakte »Mona Lisa". Alarmeert de bewakers van het gebouw. Grijpen met z'n allen de vermeende inbrekers aan. Deze naar den directeur. Daar blijkt, dat men met drie stndenten, een muziek leeraar en een piano-virtuose te NATIONAAL-LIBERALEN EN CENTRUM. De „Kölhi9che Zeitung" geeft in een hoofd- Jutikel, dat voor de toekomstige, politiek© cojnstelLatie in Daitschland van belang kan worden, te verstaan, hoe door de houding der sociaal-democraten, die m den Rijksdag alle mogelijke moeite hebben gedaan, het natio naal besef der burgerlijke partgen te kwetsen, de bond tusschen Bassennann en Bebel, zoo iais die op vele plaatsen bij de laatste alge- meene verkiezingen heeft beslaan, is opge lost. Tegen het einde van het jafgelodpen zittingsjaar deden 'zich duidelijke teekenen voor, die op een toenadering tusschen de burgerlijke partijen onderling wezen. Natuurlijk heeft het optreden der socialis ten tegen de monarchie dit in de hand gewerkt. De illuzie der nationaal-liberalen, dat de uiterste linkerzijde zich meer en n tot een hervormingsgezinde groep zou ont wikkelen, is wreed verstoord. Zoo kan het den eersten niet onwelkom^ zijn, dat het centrum het benauwd kreeg met haar bondgenooten, de conservatieven, waar door men in de Laatste vergaderingen van den (Rijksdag de nationaal-liberalen met het centrum Izpg optrekken. Een alliantie, die de vrijzinnigen hun vroegeren coa)itie-genootep kwalijk namen. In hoe ver dit een veranderde groepeering van de politieke partijen in Dnitschland ten gevolge izal hebben, moet de tijd uitmaken. DE ONTVOLKING VAN FRANKRIJK. We hebben gemeld, hoe in het afgeloopen jaar in Frankrijk bet aantal sterfgevallen dat der geboorten met ongeveer 34.000 heeft over troffen. Zooals te verwachten was, beeft dit cijfer ook in het Huis van afgevaardigden druk geblaakt. Messiray, vroeger minister van oorlog, heeft een voorstel ingediend om iedere moeder na de geboorte van haar vierde kind een pre mie te verschaffen van 500 frank, waarvan de helft haar onmiddellijk in handen zal wor den gegeven, terwijl bet overblijvende in de kas voor de ouderaomsverzorging wordt ge stort. Op die wijze kan z© dus een lijfrente verwachten De hoogte van die rente zal afhankelijk zijn van het kinderaantal, den leeftijd, waarin de moeder die 'Ter wereld heeft gebracht en het tijdstip, waarop ze begon, daar voor deel van te trekken. Een vrouw, die tusschen haar twintigste en een-en-dertigste jaar 8 kinderen heeft ge baard, zou van. haar 60ste jaar af b.v. op een lijfrente van 518 frank 'sjaars aanspraak kunnen (maken. Anderzijds kan de moeder zich de premie ook dadelijk laten, uitbetalen of kan. z© die geheel m de ka» voor de ouderdom sverzeke ring doen storten, in welk geval de latere lijf- rente (aatnurlijk aanmerkelijk hooger wordt. Messimy denkt de daartoe noodige uitgaven bgna geheel uit de gewone- middelen te kun nen vmden, terwijl hij, voldoen die niet, een belasting voor vrijgezellen en op gezinnen zonder of slechts met één kind voorstelt. Zooals bekend is, is dit niet de eerste poging, om de ontvolking van Frankrijk te gen te gaan, doch tot nu toe is het gevolg van (wettelijk ingrijpen nog zeer zwak bleken. VERKNOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 4 Juni Rotterdam, Hofstede (Biervliet), De Kuyper en Minderop. 5 Juni Middelburg, Hofsteedje, Verhuist. 6 Juni Middelburg, Huizen, 6 Juni Middelburg, Huizen enz. De N 7 Juni Vlissingen, Aannemers materiaal, Paap. 12 J,nni Grgpskerke, Beestiaal enzVerhulst. 12 Juni Westkapelle, Bouw- en weiland, Loeff. 13 Juni Middelburg, Polderhuis Oostwatering, Hosang. 13 Juni Middelburg, Huizen enz., Hioolen. 30 Juni Hulst, Hofsteden. Dumoleyn en Mertens. 10 Juli Aagtekerke, Bouw- eti Weiland, 10 Juli Aagtekerke, Bouw en Weiland, 15 Juni Domburg, Beestia<al, 17 Juli Aagtekerke, Inspan, Hosang. 19 Juli Aagtekerke1, Veld vruchten enz. HOOG WATER, t e Vlinin e n. Dinsdag. 4 Juni nm. 4.16 Woensdag 5 4.56 Donderdag 6 5.38 Vrijdag 7 6.25 Zaterdag 8 7.24 Zondag 9 vm. 8.11 Maandag .10 9.16 HERIJK. De herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen St. Maartensdijk4 en 5 Juni. Scherpenisse6 Juni. Poortvliet: 7 Juni. Kortgene: 10 en 11 Juni. Wissenkerke: 12 en 13 Juni. Colijnsplaatvoor Kats 14 Juni des voor- middags. Voor Colijnsplaut14 Juni en 15 Juni des voormiddags. Zierikzee, ook voor Kerkwerve24, 25, 26, 27 en 28 Juni, 1, 2, 3 en 4 Juli. Nieuwerkerk: 5 Juli. Ouwerkerk: 6 Juli des voormiddags. Noordgouwe15 Juli des namiddags. Zonnemaire: 16 Juli. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 17 en 18 Juli. Eikerzee 19 Juli des voormiddags. Ellemeet19 Juli des namiddags. Oosterland23 Juli. Dreischor: 24 Juli. Noordwelle, ook voor Serooskerke (Schou wen): 25 Juli des voormiddags. Renesse25 Juli des namiddags. Haamstede, ook voor Burgh26 Juli en 27 Juli des voormiddags. Bruinisse6, 7 en 8 Augustus. St. Philipsland9 Augustus en 10 Au gustus des voormiddags. Handel en Ny verheid. De Boll Tel. Mjj. De gisteren te Amsterdam gehouden al" gemeene vergadering van aandeelhouders der Nederlandsche Bell-telephoon Mij., al daar, heeft de balans en de winst- en ver liesrekening over het boekjaar 1911 goed gekeurd en het dividend, na afschrijving op de bezittingen der Mij. en na dotatie van het ondersteuningsfonds van het perso neel, op f 112.50 (v. j. f98.50) vastgesteld. Noor d-B rabantsc hD u i t s o h Spoorwegmaatschappij. Gisteren had te Rotterdam een vergade ring van aandeelhouders van de N. B. D. S. M. plaats onder voorzitterschap van den heer I. M. Voorhoeve. De voorzitter herdacht den overleden pre sident-commissaris en beheerder van de eerste hypotheek den heer F. Stoop. De heer Stoop heeft bij notarieele acte tot beheerder van de le hypotheek aange wezen de heer P. van Rossem. De heer J. N. de Gijselaar werd gekozen tot president-commissaris, tot commissaris mr. Th. Reepmaker, terwijl de heer H. D. Pierson als commissaris werd herbenoemd. De president-directeur de heer J. M. Voor hoeve werd bij acclamatie herkozen. In de vervolgens gehouden vergadering van houders van certificaten le en 2e hy potheek werd het jaarverslag van de com missie van contröle over de exploitatie goed gekeurd. In plaats van mr. Reepmaker werd in deze commissie gekozen de heer H. W, Stoop. Mosselen. In do lafgeloopen week van 27 tot en met 31 Mol Werden in de haven van Philip- pino 970 'halen mosselen a 90 KG. gelost. Hiervan gingen naar geregelde afnemers in België en Frankrijk 560 baten teg^h 5 a 5tyi' 'fr. per baal. Die verhooging van prijs is te danken aan de langzamerhand beter wordende kwaliteit. Door Hollandsche en Belgische ven- tors Werden 630 ton 4 60 KG. aan de haven gekocht tegten 2 4 2i/a fr. per ton. Ongeveer 340 U*x Zeeuwsch mosselzaad. 4 100 KG. werd verkocht tegen f 1.20 4 f 1.30 per ton. Er Werden van de Zuiderzee 2500 ton zaad aangevoerd tegen f 0.60 4 f 0.65 per ton. Er Werden slechts 9 manden garnalen 0 KG verkocht tegen f 2.60 4 f 2.70 per xnand. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten gedurende de 2e helft van de maand Mei. Verzonden van MIDDELBURG Binnenland. Brieven. Assan Amsterdam, W. Wolff Amster dam, mevr. Posthumus Grijpskerke, G. Korstanje Den Haag, J. F. Nooijens O. W. Souburg. Briefkaart. M. Roozemond Goes. Buitenland. Briefkaarten. J. Koster Hamburg, mad. Alfred Colliard W Den afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. Bij den Rijkstelegraafdienst kunnen twee adspirant-ingenieurs worden geplaatst op eene bezoldiging van f 1200 's jaars. Van 11 tot en met 15 Juni e.k. zal da gelijks met den trein van 6.45 min. van Amsterdam naar Emmerik, eene brievenmaal worden verzonden aan Hr. Ms. pantserdek- schip «Gelderland» te Bergen in Noorwegen VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN Het schip Emanuel", schipper Van. Nis hi, is te Hans weert met aanzienlijke scfoa/ie aangekomen tengevolge van een aanvaring door een zeeboot Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserschip Evert sen", onder bevel van den kapitein ter zee J. J. Rambonnet, 31 Mei te Odde aan de Hardangerfjord aangekomen. Stoomvaart-MNederland. „Bali" (uitreis) is 1 Juni Vlissingen g«4>^' .~©rd; „Koningin der Nederlanden" (thuisreis) vertrok 31 Mei van Lissabon„Koning Wil lem I" (uitreis) vertrok 31 Mei van Lissabon; „Koning Willem III" (thuisreis) vertrok 1 Juni van Singapore; „Oranje" arriveerde 1 Jupi van Amsterdam te Batavia Rotterdamsche Lloyd. „Bogor" arriveerde 1 Juni van Rotterdam te Batavia; „Gorontalo" (uitreis) passeerde 31 Mei Ouessant; „Tabanan" vertrok 1 Juni van Rotterdam naar Batavia; „Wilis" (uitreis) pas seerde 1 Juni Kaap del Armi. Holland Amerika-ljja. „Noordam" vertrok 1 Juni van Rotterdam naar jNew"York; „Pallanza", van Rotterdam naar Montreal, passeerde 31 Mei Cape Ray; „Rijndam" arriveerde 1 Juni van New-York te Rotterdam; „Zaandijk" arriveerde 31 Mei van Philadelphia te Rotterdam. Kon. West-Ind. Maildienst. „Oranje Nassau" arriveerde 1 Juni van W-.- Indië te Havre; „Prins Willem IV" (uitreis# vertrok 31 Mei van Madera. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Dinsdag 11 Juni. Middelb. Ziekenfonds. Opneming van leden. St. Joris, 71/2—81/2 u. Zondag 16 Juni, 30 Juni, 14 Juli, 11 Aug., 8 Sept. Z.-A Concert. Schuttershof BREDA. Zondag 23 Juni. OpeniuchtbijeenkomstVrjjc. Godsdienstigen. Maat- bosch, 3 u- Stoomdrukkerij. Firma D. G. Kröber Jr, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6