Dingen waar men naar vraagt. Ter overdenking. Uit de Staatscourant. Uit de Pers. Bevolking. wanneer hun aanwezigheid in een vaartuig is geconstateerd. Reeds van oudsher werden daartoe de schepen, wanneer zij op het droge stonden gebrand. Dit geschiedt door bossen riet of atroo te ontsteken en daarmede de huid van het op de helling staande vaartuig ter dege te roosteren. De wormen sterven dientengevolge af en de vernieling van het hout bljjfl beperkt tot de aanvankelijk ge graven gangen. Andere goede en van oudsher reeds toege paste middelen om de schecpswormen te doo- den het in zoet of brak water brengen of op liet droge halen der schepen. Dit laatste geschiedde .gelijk algemeen bekend is, vroe ger- veelvuldig en thans nog wel in den winter met de bomschepon, het eerste is aange wezen voor kiel vaar tuigen. Reeds in de achttiende eeuw had men opgemerkt, dat de wormen afstierven .wanneer men de sche pen m het binnenwater bracht. In het groot wordt dit middel, hoewel niet uitsluitend met het doel de scheepswormen te dooden, toe gepast bij al die vaartuigen, die na afloop van do haringteen voor korter of langer tijd in zoet pf brak water worden opgelegd om te overwinteren. Daartoe behooren in de eer ste plaats de loggers en sloepen der .Maas havens en vervolgens een deel der Scheve- ningsche- en Katwijksche vloot, die, hetzij in de Maashavens, hetzij bij Amsterdam of in Leiden overwinteren. Sommige blijven et tot aan het begin van het nieuwe haringseizoen, andere oefenen in de eerste maanden van het jaar de trawlvisschory op de Noordzee uit, maar alle vertoeven geruimen tijd in water dat £oet is, of een zoo laag zoutgehalte heeft, dat Teredo megotara, die zooals wy zagen een dier van de open Noordzee is, er te gronde gaat, zoodat de eventueel aange richte schade beperkt, blijft tot hetgeen de de dieren tijdens de uitoefening der haring- visscherïj hebben vernield. Het is ongetwij feld voor een goed deel hieraan toe te schrij ven, dal de loggers en kottors der Maas havens koo gunstig afsteken tegenover de vaartuigen van elders. Blijven daarentegen de vaartuigen in zee water overwinteren, gehjk in de laatste jaren mot verschillende loggeis en bommen in de Scbeveningsche visschershaven het goval is, dan hebben de scheepswormen gelegenheid zich verder te ontwikkelen en neemt do aangerichte schade toe. Immers het bewijs is geleverd, dat Teredo megotara in de Scbe veningsche haven leven en zich voortplanten en houten voorwei-pen aantasten kan. blauw over een „fond" van oranje of rood. Soms draagt toutou" ook een toilet van linnen stof, om met zijn meesteres in ele- ;antie te wedijveren. Uit het zakje tipt !e met een hondskopje versierde zak doek, die bij Foxteiriers gespikkeld of gestreept is. Als dit nu niet het toppunt der beschaving is De z o n komt den 5 Juni op te 3.43 uur gaat onder te 8.14 uur. Dem&an komt beden op te 10.35 n m. en gaat onder te 3.57 v m. Zaterdag a. s. is bet laatste kwartier. Fietsrijders en wagenbestuurders hebben de volgende week hun lantaarns aan te steken te 8 uur 45 ruin. Den 21en dezer langste dag, begin van den zomer. Tot 1 Juli is er nog gelegenheid tot aangifte voor de kiezerslijst voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. DE DIEREN- EN PLANTENWERELD IN JUNI Aan dr. Staring's almanak voor den Ne- deilandschen landman voor 1912, ontleenen we het volgende omtrent de verschijnselen in den planten- en dierenwereld in Juni. Zoogdieren. Hazen jongen reeds voor de tweede maal. De reegeit en de hinde van 't edelhert werpen, wanneer zij dit niet reeds in Mei deden. Vogels. Alle bier te lande broedende stand-, zwerf- en trekvogils hebben jongen behalve kwartel en kwartelkoning, die nu eieren leggen. Sommigen (kwikstaarten, lijs ters) nestelen voor de tweede maal. Men hoort niet zeer vele vogels meer zingen de zwartkop, de spotvogel, de beide kare- kieten, verschillende soorten van rietzangers en de boompieper laten zich nog hooren. Insekten. Kevers. De meikevers zijn verdwenende rozenkevertjes nog niet. De Junikevers (Rhizotrogus solstitialis) vliegt. De boonenkever legt zijn eieren aan d< vruchtbeginsels van groote boonen en veld- boonen de erwtenkever aan die van erwten. Vlinders. Van de witjesvlinders vliegt de in den regel vrij talrijke tweede generatie. De vlinder uit de wormstekige appelen vliegt; evenzoo de wilgenhoutrupsvlinder. De korenmot legt eieren, evenals de kleer- en tapijtmot. Riugelrups en processierups verpoppen. Men ziet op brandnetelen en distelen de rupsen van de kleine aurelia, op wilgen en populieren de rups van den populierspinnerverder de gestreepte den nenrups en de grasrups, ook soms reeds de dennenspanrups. Steekmuggen, knazen en bremseu zijn vooral nu zeer lastig. Planten. Wijnstok, vlier, liguster, ro zen, erwten, boonen, verschillende klaver soorten, melkdistel, penningkruid, akker- winde, hanepoot bloeien. Aa-dbeziën, mei kersen, boschbessen en iu 't laatst van deze maand ook de frambozen, worden rijp. Win tertarwe bloeit in 't begin, zomertarwe in 't laatst van deze maand. Ook boekweit en vlas beginnen te bloeien. Hooioogst. HONDEN-MODE. In Parijs is deze week een hondenten toonstelling geopend. De aristocraten van de hcndenwereld zijn met koffers naar de tentoonstelling gereisd, die in bet klein een nabootsing van aie der meesteressen vormen. In de beneden-afdeelingen liggen bun zomer en winter-, üun kamer- en uitgaans- dekentjes, evenals mantels voor de wande lingen en auto-ritten uit weeke zij, die zich straks als een handschoen om bet honde lichaam voegen en het zijden haar van den lieveling tegen alle nukken van het weer beschermen. Hun stalletjes zijn echte kleinoodiën- kastjes, daar staat er een dat geheel van koper is gemaakt, met niat groen, zijden brokaat gevoeid. Andere weer hebben wan den van licht muhonie-hout met ander soort hout ingelegd. De lilliputters der dieren strekken zich behagelijk uit in kostbaar gevlochten man den, die met goud, kant en ander soort stiksel zijn versierd. Deze honden slapen op wteke, zware zijde en tooien zich met juweelen. De sierlijke haisbanden bestaan uit antilopen-huid, ingelegd met zilver en goud, waarbij een passende voetenband ge dragen wordt. Thuis verschijnt de dandy hond met een zijden band, die met rococo- rozen uit goud of zijde is versierd. De zomermantels zijn, zwart of donker. Daden zijn welsprekendde oogen de nkundigen zijn geleerder dan hun ooren. Shakespeare. Het voorhoofd dat langen tyd slechte ge dachten besloten hield, is als de gevangenis, waar lang boosdoeners hebben gezetenals men goed ziet, vindt men hier of daar op den muur een gemeen opschrift. Souvestre. Wat helpt het, of men volhardt bij zijn denkbeelden, als alles om ons heen verandert? Goethe. Men moet een mensch niet beoordeelen naar hetgeen hij niet weet, maar naar hetgeen hij wel weet, en vooral naar de wijze waarop hij het weet. Vauvenarques. De beleefdheid is voor de goedheid wat de woorden zijn voor de gedachte. Joubert. Bescheidenheid is voor de verdienste wat de schaduw is voor de figuren op een schilderij zij geeft er kracht en relief aan La Bruyère. Dat wie niet werken wil, niet etestaat geschreven. Hy die niet denkt, hij mag wel eten, maar niet leven. De Génestet. Over het algemeen hebben de wijzen van alle tijden steeds hetzelfde gezegd, en de dwazen, die de overgroote meerderheid vor men, in alle tijden steeds het tegendeel ge daan, en zoo zal het ook verder blijven. Schopenhauer. Wie een mooi huis bouwt op een onge schikte, afgelegen plaats, sticht zichzelf een gevangenis. Baco. benoeming te verhinderen. Opmerkelijk is het, dat in „De Gereformeerde Kerk" geen enkel woord ten gunste van deze benoeming werd gesproken. Ja er wordt verteld, dat zelfs voormannen van de confessioneele richting invloed bij den minister hebben aangewend, opdat niet dr. Noordtzij, maar prof. Obbink werd benoemd. Zoo ver zou het kerkisme hen hebben vervoerd, dat zij, die ijveren voor 't recht der Gereformeerde belijdenis in de Herv. Kerk, die strijden voor de reorganisatie en die soms zeggen zoo bij uitstek Gereformeerd te zijn, dat Confensioneelen, Gereformeerden, met kracht hebben geijverd voor een ethisch man, om toch maar een Gereformeerde te weren. Het is haast niet te gelooven dat de aan- noorigheid tot een kerkgenootschap gaat boven eeD begeerte. Zeer scherp afkeurend daarentegen laat zich ,.De Beukelaar" over de benoemnig uit. Het blad erkent dat strikt genomen ieder een benoembaar is tot hoogleeraar. Doch behalve de letter der wet valt er nog met de historie, met de feiten te reke nen. En dan staat tweeërlei vast. Er is altoos een historische band geweest tusschen de Utreohtsche theologische faculteit en de Nederlandsch-Hervormde kerkook thans vindt die faculteit voor een goed deel haar beteekenis, haar levenswerk, in het opleiden van jonge mannen, die het predikambt in ze onze kerk begeeren. En daarom mocht prof. Noordtzij nimmer benoemd. Dit alles zou gansch anders staan, zoo aan eeu Luthersch geleerde het onder wijs in deze Oud-Testamentische vakken was opgedragen. Tusschen onze Kerk en de Luthersche was immers sedert jaren een vriendschappelijke verhouding. Doch prof. Noordtzij behoort tot de Gereformeerde Kerken, die onze Nederlandsch-Hervormde Kerk smaad op smaad aandeden, haar het recht zich kerk te noemen ontzegden, haar beteekenis voor ons volksleven voortdurend ontkenden. Van onze Kerk hield men zich zoo ver mogelijk, in schelden zocht men vaak kracht, uit beginsel zoo bleek ons de levenspractijk zouden sommige pre dikanten dier Gereformeerde Kerken zelfs niet één Godsdienstoefening in een Neder landsch-Hervormde Kerk willen bijwonen. De omgang met wie tot onze Kerk behoort, wordt soms zelfs min wenschelijk geoordeeld. En nu wordt aan een man, die tot dezen kring behoort de Gereformeerde Kerken A en B vormen thans immers één geheel feitelijk de opleiding opgedragen van wie straks in onze Kerk het predikambt zullen aanvaarden. Opleiden voor het pre dikambt in een Kerk, die niet eens als zoo danig wordt erkend, een kerk wier Gods dienstoefeningen nimmer worden bijgewoond, voor welke men, zoo er al geen haat is, niet de minste liefde, niet de minste sym pathie gevoelt. Dit is een dwaasheid. En erger, het is een klap in het aangezicht van onze Kerk. Het is een nieuwe smaadheid, door een minister uit de Gereformeerde Kerken, onze Kerk aangedaan. Zoo minister Heemskerk Nederlandsch-Hervormd ware geweest, had het nog anders gestaan. Nu verboden in zekeren zin de goede vormen reeds zulk Bij kon. besluit is benoemd tot leeraar aan deR.H.B. S. te Sappemeer, W. H. Taconis, thans tijdelijk leeraar aan die school is voor den tijd van één jaar benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Warffum E. H. Amelung tijdelijk leeraar aan die school is A. W. Weissman, architect te Amster dam, benoemd tot gedelegeerde der Neder- landsche regeering bij het in Juni te Stuttgart te houden 2de Internationaal Congres voor „Heimatschutz". De benoeming van Professor N o o r d t z ij. De benoeming van dr. Noordtzij van de Kamper theologische school tot hoogleeraar in de theologie te Utrecht, heeft reeds ver schillende beschouwingen uitgelokt. In „De Bazuin", het orgaan van de Kamper Theologische School, schrijft prof. Bouwman over de benoeming van dr. Noordtzij „Zelden is een benoeming met zooveel spanning tegemoet gezien als deze. Onder scheidene zaken stonden hiermede in nauw verband. Allereerst ging het om de vraag of de Theol. Fac. van Utrecht voor het vervolg Gereformeerd zou zijn ip meerder heid, of niet. De Ethischen deden al het mogelijke te bewerken dat een opvolger in den geest van prof. Valeton werd benoemd. Han man was dan ook niet dr. Noordtzij, maar prof. Obbink van Amsterdam. Er wordt gefluisterd dat zeer sterke en hooge invloe den zijn aangewend om het gereformeerde gevaar te keeren. Voorts is deze benoeming zeer merkwaardig, omdat voor het eerst een gereformeerd man, lid van een van de gere formeerde kerken, als hoogleeraar in de theologie benoemd werd. Hemel en aarde, zoo zegt prof. Bouwman verder, werd bewogen om dr. Noo.dtzij's STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Ver zoek van J. A. Maas om vrijstel ling van den dienst bij de brandweer. Do heer J. A. Maas, koopman, wonende Hoeren gracht M 45 alhier verzoekt vrijstelling van den dienst bij de brandweer wegens li chaamsgebreken, waardoor hij die plichten niet kan waarnemen en verzoekt eventueel her keuring. B. en W. adviseeren, onder overlegging van de Verklaring van de geneesheeren dr. II. Reilingh ien \L. jWieijl, Maas voor den (drenst der brandweer geschikt te verklaren. Verzoek van mr. G. J. Sprenger om eervol ontslag als secretaris der gemeente. De heer G. J. Sprenger verzoekt aan den raad, wegens zijn benoeming tot agent van de Nederlandsch© (bank, hem met ingang van 16 Juli a. s. eervol ontslag to willen verkenen als secrotaris der gemeente- Voorstel van B. en W tot wijziging van de vastgestelde wjjziging der begrooting 1912. Naar aanleiding van de bij raadsbesluit van 8 Mei j.I. vastgestelde wijziging der begrooting voor 1912 ontvingen B. en W. een schrijven van Ged. Staten waarin bezwaar wordt ge maakt tegen de posten voor rente op de wijzi ging der begrooüng voor 1912, omdat het hun beter voorkomt, dal rente en aflossing van elke leening, zooals die in bet leeningsbesluit is aangegeven, onder één begrootingspost wordt verantwoord. Er bestaal bij B. en VV. geen bezwaar in het besluit dienaangaande de noodige wijzi ging te brengen, iwaarom zij voor stellen aan het verzoek'van Ged. Staten te voldoen. De commissie'1 van Financiën vereenigt zich met dit voorstel. Onbewoonbaarverklaring Door do gezondheidscommissie zijn aan B. en W aangewezen de nivolgende wonin gen die ongeschikt zijn ter bewoning en naar liaar oordeel door verbeteringen niet in bewoonbaren staat kunnen worden ge bracht, Izoodat zy onbewoonbaar behooren te worden verklaard. Zij geeft tevens in overweging den termijn van ontruiming vast te stellen op hoogstens zes maanden na den termijn bedoeld in art. 18 der Woning wet. Perceel E no. 157kad. bekend A na 1635. Eigenaar Jan Wouters te Koudekerke. Be woner Dominica Koets. Het dak is slecht; voor-, achter- en zij geve! zijn bouwvallig, het geheel is verwaar loosd. 't Eenig vertrek heeft eene oppervlakte van 9.60 M-'. De steenen vloer ligt 15 c. M. be neden de straatde kamer is dus vochtig en daarbij slechts 1 Meter 90 noog. Een privaat is niet aanwezig. Evenals het perceel daarnaast gelegen zou 0|0k dit ge heel moeten worden afgebroken om in be woonbaren toestand te worden gebracht. Perecel E. no. 158kad. sectie A. no. 1634. Eigenaar Jan. Wouters te Koudekerke. Be woner Jan Schout. Het huisje is vrij bouwvallig het dak is slecht de vloer in de woonkamer is van steen en ligt 15 c.M onder de kruin van den weg aldaar. Het eenig vertrek is (i ien tengevol ge vochtig en heeft daarenhoven slechts een oppervlakte van 7.75 M3. Er is geen privaat; dit dient dus aangebracht als liet huis langer zou worden bewoond, terwijl er een houten vloer jnoet worden gemaakt liooger gelegen dan de tegenwoordige, het dak vernieuwd; voor- en achtergevel afgebroken; terwijl het woon vertrek slechts twee meter hoogte heeft. Perceel E no. 159; kad. sectie A no. 572. Eigenaar Jan Wouters te Koudekerke Be woner H Jobse Dit .gebouw is zeer verwaarloosd. In de woonkamer die zeer vochtig is, ligt een tegel vloer. Er ontbreekt een privaat, en er is geen afvoer van. vuil water. De zoldervloer en ver schillende deuren moeten geheel vernieuwd Perceel E no. 207; sectie A no. 571. Eigenaar Jan Wouters, Koudekerke. Be woner Jaar van Helmond. De woning heeft geen erf en slechts een vertrek {met een. oppervlakte van 7.80 M2, do hoogte bedraagt 2.80 M. Licht- en lucht- schepping is slechts aam ééne zijde mogelijk. De woning heeft tegelvloer, is vochtig. Vuil- water .afvoer-gelegenheid ontbreektevenzeer een privaat wat ook niet kan worden aange bracht Perceel E no. 234; kad. A no. 1112. Eigenaar J. W. J. Snijders te Middelburg. Bewoonsters wed. Zuidweg. Voor- en achtergevel zijn bouwvalligde vloer in de woonkamer is zeer slechthet dak moet worden verbeterd. Er ontbreekt een pri vaat en een gelegenheid tot afvoer van vuil water; er is gebrek aan. water. Perceel E no. 235; kad. A no. 1056 Eigenaar J. W. J. Snijders te Middelburg. Bewoner M. A. van Raan Deze woning maakt een vervallen indruk. De vloer in de woonkamer is zeer slecht, de voorgevel geheel bouwvallig Er ontbreekt een goed privaat en de gelegenheid tot afvoer van vuil iwater. Perceel E no. 266; kad. A no- 450. Eigenaar is J. F. Koeleman te Koudekerke. Bewoonster de wed. A. J. Omvijn. Dit gebouw verkeert in een vervuilden en verwaarloosden toestand. De licht- en lucht- schepping is slechts aan ééne zijde mogelijk; 't ligt aan een blindeindigend straatje- De oppervlakte van. 't eenig vertrek is 10 M2 44. Er is geen privaat en wegens het ontbreken van een erf kan dat ook moeilijk worden aan gebracht. Ook is er geen gelegenheid tot af voer van vuil water. Het dak is zeer slecht. Perceel E no. 267; kad. A no. 449. Eigenaar is J. F. Koeleman te Koudekerke. Bewoonster G. Quelerie. Dit perceel, gelegen, in een blindloopend straatje van 4 M. breedte verkeert in« vuikten en verwaarloosden toestand. De licht en luchlschepping is slechts aan één zijde mo gelijk. 't Raamoppervlak is niet meer dan 1 M2 65liet ©enig vertrek heeft een oppervlakte van 7.26 vierkante meter eneen hoogte van 2 meter 30. Bij de woning is geen privaat en daar |er fook geen {erf is kan (dit Jnoeilijk 'worden aangebracht. Evenzeer ontbreekt de gelegen heid tot afvoer van vuil water. B. en W. stellen aan de Rand voor om de bedoelde panden onbewoonbaar te verklaren en do in art. 18 3e lid, der woningwet be doelde termijn, te stellen op zes maanden. derwerp, dat s namiddags om Itaif twee dpor dr. Ch. H. Ali Cohcn, directeur vaji 's Ryks CentipaJ Laboratoriurn ten behoeve van het staatstoezicht op de volksgezondheid, to Utrecht 2^l1 worden ingeleid. Ten JiaJf vyf zal de voorzitter het congres sluiten, er bestaat dan wederom gelegenheid tot bezichtiging van de Abdij. En danja dan hopen wij da.t de con gressisten niet hfljs over kop onze «tad zul len verlafjen, docli den Zondag zullen beste don om! nader mei; de schoonheid van Mid delburg en Zeetand's tuin Walcheren kennis te maken. De sociëteiten „St. Jpris" en „De Ver genoeging" zetten gedurende beide dagen hunne poorten voor de leden va,n het congres In da tweede helft van Mei zijn in de gemeente Middelburg; gevestigd: H. J. van Oijen, Dampoortsingel T 175b uit Zierikzee. A. Jansen, fabrieksarbeider, Hoogstraat I 126 uit Koudekerke. P. Francois, bakker, Dokstraat P 84 uit St. Laurens. A. F. Scbreuder, Inspecteur van politie Hofplein E le, uit Alkmaar. J. J. Wap, arts L. Noordstraat L 111 uit 0. en W. Souburg. A. Minderhout, timmerman, Varkensmarkt I 317 uit Schoondijke. J. C. L. van Hoek, meubelmaker Koning straat E 255 uit Koudekerke. C. M. van Eenennaam, onderwijzeres, Veersche Singel T 197 uit Puttershoek. M. Fransoo, timmerman, Seisweg R 164 uit N. en St. Joosland. J. B. Netelenbos, predikant L. Noordstr. D 67/68 uit Sckoterland. C. F. du Mez, Rouaansche kaai G 150 uit Amsterdam. P. Rijkse, Houtdrager, Goesche Koren markt P 53 uit N. en St. Joosland. V ertrokken J. van Els&cker, K. Geerd K 360 naar Amsterdam. A. van Altena, Dam Z.Z. G 93naarYerseke. P. A. van de Velde, L. Delft A 95 naar Ter Neuzen. J. J. Berdenis van Berlekom, L. Noord- straat L lil naar 's Gravenhage. A. P. H. van den Dolder, Heerengracht M 43b naar Nijmegen. A Goethart, Volderijlaagte M 90 naar Vlissingen. J. de Nood, L. Viele K 214 naar Amerika. J. A. Dikkenberg, L. Breestraat O 176 naar 's Gravenhage. H. E. Dubois, Spanjaardstraat E 66/67 naar Koudekerke. G. J. L. van de Ven, Kromme Weele K 110 naar N. en St. Joosland. A. M. van de Weert, Veersche Singel T 175b naar Driebergen. P. Westerbaan, Korendijk P 64 naar Leiden A. Verdouw, Smoorsgang S 150e n. Breda. P. Kerkhove, Wijngaardstr. L 161 naar Bergen op Zoom. Goes In de maand Mei 1912 zijn in deze ge- GEZONDHEIDSCONGRES TE MIDDELBURG Op Vrijdag 21 Juni en Zaterdag 22 Juni ontvangt Middelburg het zeventiende congres voor openbare gezondheidsregeling binnen bare muren, dat gehouden zal worden in de boven zaal van „SL Joris". Vrijdagsmiddags pm 1 uur wordt het con gres door den voorzitter geopend en worden huishoudelijke zaken behandeld. Om 2 uur zal het onderwerp„Intercom munale samenwerking pp hygiënisch gebied worden ingeleid door de heeren jhr. mr. dr. E. A. van Beresteijn, den burgemeester van (Feendam en I. C. H. Fischer, den len secre taris jder [Ned. Ver. tegen water-, baderd^ en luchtverontreiniging te Haarlem, i Te half vier zal worden beraadslaagd over I „de pntsmiettingsdienst" jn verband met de wet v,an 14 Juli 1910 en hot K. B. van 20 Dec. 1911 Hiermee is voor dien dag het werkprogram 1 beëindigd en krijgt men gelegenheid om de Abdij I of do pntsm.cttings.oven te bezichtigen, doch dient (Op izijn tijd te passen want te half zes heeft de officieele ontvangst van heb congres door Middelburg'» gemeentebestuur ten sl&dhuize plaats. Wanneer deze pfficieele plechtigheid is af- geloopen vereenigen de deelnemers zich aan een 'gemecnscliappelijken maaltijd in het Gxiand-IIötel „Vorsepul", vanwaar men zich tegen half negen op zal maken naar den. tuin van het „Schuttershof" waar de Ver. tot bev. van het Vreemdelingenverkeer een con cert aanbiedt. Een tyd van huiswaarts gaan 19 niet bepaald. Den volgenden dag 's morgens om 10 uur worden de werkzaamheden voortgezet, dan brengt de heer W. G. C. Gelinck, c. i., inge nieur van den rijkswaterstaat te Assen prae- pdvies «it over „Het stofvraagstuk". In de don volgende pauze bestaat gelegen heid tot dejeuneeren in St. Joris. „De smetstefdr^gers in verband met de volksgezondheid" is de titel van het on Ingekomen: J. Verhulst, arbeider uit Kalamazoo (N. A.) Westerstraat F 4. D. J. Zandee, bakkersknecht T holen, Lange Kerkstraat 27. J. Eversen, slagpr Steenbergen Korte Kerk straat 113. J. de Proos, bakkersknechts uit Arne- rnuiden, Voorstad 87. P. M. de Looff, notarisklerk uit 's Graven polder Voorstad 89. T. C. de Hondt, onderwijzeres uit Nisse Voorstad 93. A. J. Mol, landbouwer uit Waarde Voor stad 68. L. J. Louwerse, bakkersknecht uit Drei- schor, Lange Kerkstraat 35. J. F. Jansen, fruitteler uit Valburg West singel 157. M. Langemaire, boerenknecht uit Eoede- kenskerke, 's H. H. k dijk 258. P. Zyta, kellner uit Burgh Kreukelmarkt 137. D. Oldenhoff, timmerman uit Rotterdam, Julianastraat 43. W. van Belzen, werkman uit Middelburg, kl. Kerkstraat 256. J. Flohil-Dingemanse, werkman uit Mid delburg kl. Kerkstraat 256. En zijn daaruit vertrokken: E. S. Zandee, verpleegster naar Middelburg. L. de Looze-Korstanje naar Waarde. A. Harinck, koopman naar Oudelande. D. Nonnekes,horlogemaker naar Rotterdam Wed. van der Voorde-Reijerse naar Grand Rapids. Jos. Fukken, koopman naar Detroit (N.A.) A. P. Bongers, journalist naar Amsterdam. J. (J. J. Zandee, onderwijzeresnaar Valburg. E. Dirkse-Wed. Jacobs naar Bergen op Zoom. G. J. Smeenk, kleermaker naar Almelo. K. Elger9tna, kellner naar Groningen. P. J. Maartense, bankwerker naar Ermelo. J. Eckhardt, bakker naar Vlissingen. C. F. de Rijcke, Wed. M. de Jonge Jz. naar Bussum. A. Burgs, werkman naar Rotterdam. W. A. Mol, bakkersknecht naar Ovezand. H. P. Boudewijnse, apothekeres naar Tiel

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6