LAATSTE BER1GHTEN. Grondwetsherziening. BURGERLIJKE STAM. Op andere booten en bij andere reede- rijen is de toestand hetzelfde. Andere euvelen zijn het volle kracht varen bij mistig weer en het uitvaren bij storm weer. Ook wordt gewezen op te hooge dekla dingen, te zwaar bevrachten, niet voldoende oefenen en niet in orde zijn van de reddings middelen. Het bondsbestuur hoopt daar later en op een andere plaats uitvoeriger op terug te komen. Aan het slot van den brief wordt een lans gebroken voor een ongevallen-verzeke ring ten gunste van de zeelieden en wordt dankbaar in herinnering gebracht betgeen door particulier initiatief van de zeelieden ot door de welwillendheid van enkele stoom vaartmaatschappijen o.a. zijn de zeelieden in dienst der stoomvaartmaatschappij »Zee- land" verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van bedrijfsongevallen reeds is tot stand gebracht. - Sedert Dinsdagavond wordt van het Ryn- schip „Karl Schoers 15", liggende in do Maas haven to Rotterdam vermist, de schippers knecht L. van der K Men. vermoedt dat hij over boord gevallen en verdronken is. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is do kolenkraan no. 39 van de Steenkolen Handelsvereeniging, liggende in de Waalhaven te Rotterdam, omgeslagen, zonder ongelukken te veroorzaken. - Dinsdag heeft op de rivier do Merwede nabij Hardinxveld, een treurig ongeluk ptaats gebad. Van oen kast genaamd „Kerswerter" viel een kind te water. De moeder zag hot ongeval, sprong, de kleine na, doch verdronk. Het kind kon worden gered- - - In Woerden is Dinsdag een bedelend vrouwtje onder pen hollend paard geraakt, met het gevolg dat zjj bijna onmiddellijk over- Gisteren heeft te Amsterdam een zekere P. zijn vrouw, mot Wie hij al geruimen lijd in onmin loefde, toen deze terugkwam van een bezoek aan haar dochtertje in het .Wijhelmina- gasthuis, op straat aangevallen en een bloe dige snede toegebracht. Daarna richtte de man het mes tegen zichzelf. Beiden werden in het gasthuis gebracht. De vrouw kan na verbonden te zjjn weer huiswaarts gaande man is ter verpleging opgenomen Een 1 etlerknech t. Nu door ar rest van den Hoogen Raad als het ware een wetteljjk© sanctie is gegeven aan het pauselijk decreet waarbij ook 2e Pinksterdag geen feest dag meer is voor de Katholieken en die dag een gewone werkdag is, had het hoofd der openbare lagere jongensschool van iuet-beta- lenden te 's-Hertogenbosch den onderwijzers en den teerlingen aangezegd, dat er dien dag school zou worden gehouden De onderwijzers, die dat. liet laat zich begrijpen, niet zoo pret tig vonden, waren present, doch vele leer lingen waren afwezig. Slechts ongeveer twin tig de school wordt bezocht door 166 leer lingen waren tor school gekomen. Het hoofd had geen mcdedecling van B. en W. ontvangen, dat er dien dag geen school zou zijn. liet was de eenige school, die dien j dag open was, Bij Mlincben zijn twee treinen op elkaar geloopen. Zes personen werden zwaar en 20 licht gewond, onder wie ook het Oostenrijksche dienstpersoneel. In verband met een verleden jaar gepleegden diefstal, waarbij op de politie was geschoten is Carouy verhoord en door de medeplichtigen herkend. Carouy heelt daarop den onderzoeksrech ter verklaard, dat hij te beginnen met Woensdag geen woord meer zou loslaten. Het vorig jaar lekte iets uit van een geheimzinnige ziekte, die in Cataloniö (hoofdstad Barcelona) veel slachtoffers maakte. Toen de epidemie geweken was, werd toe gegeven, dat het cholera was geweest. Het was dus te verwachten, dat met het warmer worden deze ziekte opnieuw zou optreden. Inderdaad is dit in de laatste weken het geval geweest. Maar daar in Spanje aan de grenzen nog de «verlichte» instelling der telegrammen-eensuur bestaat en de regeering het voorkomen van cholera heeft geloochend, zal daarvan naar buiten weinig bekend worden. We ontleenen bet bericht aan de «Koln. Zeitung», die het als brief kreeg toegezonden. Het beheer van de olectrische tram wegen en van de kabelspoorwegen in Lissa bon bad eenige werklieden ontslagen. Het eebeele personeel is daarop in staking ge treden en eischt de wederindienststelling van de ontslagenen. VERKNOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatión. 31 Mei Middelburg, Tjalk, Verhulst. 3 Juni MiddcQburg, Manufacturen, De Groot en Hondius. •1 Juni Rotterdam, Hofstede (Biervliet), De Kuyper en Minderop. 5 Juin Middelburg, Hofsteedje, Verhuist. 6 Juni Middelburg, Huizen, Hioolen. 6 Juni Middelburg, Huizen enz. De Neeling. 7 Juni Vlissingen, Aannemers- materiaal, Paap. 12 Juni Grjjpskerke, Beestiaal enz. Verbuist. 12 Juni Westkapelle, Bouw- en weiland, Loeff. 13 Juni Middelburg, Polderhuis Oostwalering, Hosang. 13 Juni Middelburg, Huizen enz., Hioolen. 10 Juli Aagtekerke, Bouw- en Weiland, Hosang. 10 Juli Aagtekerke, Bouw en Weiland, Hosang. 17 Juli Aagtekerke, Inspan, Hosang. 19 Juli Aagtekerke, Veld vruchten enz. Hosang. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. Do remmer, wiwi Dinsdag op het cmpla cement van d© S S. te Maastricht een arm en been werden afgereden, is Woensdagmorgen in bet gesticht Calvariënherg overleden Dinsdagavond is bij Gendringen de ar beider Reinders uit Doesburg, die bij zijn familie te Gendringen op bezoek was, plotse ling aanbevallen door een persoon, die hem met een zwaar voorwerp op het hoofd sloeg, waardoor hij bewusteloos neerviel. Do aan gevallene, die een zware wonde aan het hoofd bekwam, werd van zijn geld, horloge en an dere sieraden, welke hij bij zich had, beroofd. De aanvaller moet een persoon uil Issel- borg zjjn. —Bij het jaarlijksch volksfeest op Pinkster- Maandag te Drempt staakten de dansers. Ze wilden geen dubbeltje betalen voor den dans, maar hoogstens een stuiver De ondernemers van dansgelegenheden gaven toe en toen werd er nog drukker gedanst dan gewoonlijk, uit vreugd© over deze gewonnen staking. Nabij Olst zitten in den Use! een twee tal ischepea omhoog, de ..Anna Marie" en de ;„Marie Elizabeth". De schepen werden door de sleepboot Verwisseling gesleept, die om een aanvaring te voorkomen genoodzaakt is geweest zijn sleep aan den grond te zetten. De tentoonstelling te Gent zal een uitge- stiektheid hebben van 125 hectaren, dus 25 hectaren meer dan die te Brussel. Een wit broodje, dat aan beide uiteinden puntig toeloopt, heet in Berlijn een „Schnppe". Pinkstermaandag wordt ieder jaar te Potsdam bet „SchrippenJest" gevierd. Dit heeft allengs uitsluitend een militaire beteekenis gekregen. Dien dag onthaalt de keizer de manschappen van het school-bataljon voor de infanterie, dat te Potsdam is gelegerd. De dag wordt geopend met een godsdienst oefening in de open lucht, waarna gewoon lijk een wapenschouw plaats heeft. Daarna verwisselen de soldaten de sjako voor de politiemuts Vervolgens zet men zich aan tafels, die eveneens op een grasveld bij het keizerlijk paleis zijn opgesteld. Aan dien maaltijd nemen do keizer, de prinsen, prinsessen en alle man schappen van het regiment deel. Dé spjjslijst vermeldt gemeenlijk gebraden vleescb, rijst met melk en compote. De mannen drinken dien dag wijn en eten in plaats van hun „kuggj©" de boven omschreven, witte broodjes. De keizer wandelt dan tusschen de tafels rond en onderhoudt zich met de soldaten. Geslaagd voor liet machinist-diploma A. G. C. But van de zeevaartschool te Vlissin gen. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de gemeenteraadsverkiezing te N i s s e zijn candidaat gestold D. de Kruijter en C. T. Kallewaard. UIT DE STAATSCOURANT. Op verzoek eervol ontslagen als lid van het regentencollege van het Huis van Bewaring te Zierikzee, onder dankbetuiging de heer J. de Vries van Doesburghen is benoemd als zoodanig mr. S. J. M. van Geuns, officier van justitie te Zierikzee. Benoemd bij het derde zeg. infanterie tot majoor Lapitem W. Weenink van het eerste. STAKING TE LONDEN. LONDEN, 29 Mei Evenals de laatste dagen werd ook heden het vjeesch van de dokken pn- der politiegeleide naar Smithfield vervoerd. Do ladingen bevroren vleesch en andere levensmiddelen werden ook heden weder ia de verschillende dokken ontladen zonder be lemmering 500 gepensionneerde politieagenten zijn ook heden weder aangenomen tot het verrichten van de werkzaamheden der stakers, zoodat men in totaal 1200 menschen tijdelijk in dienst zijn genomen. TAFT EN ROOSEVELT. NEW YORK, 29 Mei. Roosevelt behaalde d» meest volkomen overwinning van zjjn gan- sche verkiezingscampagne gisteren in New Yersey. Voor feuilleton was heden geen plaats. UIT ROTTERDAM. Een doodelijke val. Gisteren is de 12-jarige G. W. R. toen hij op het heuvelveld over 't hek wilde klimmen, daar afgevallen en met het hoofd op de sbeenen terecht gekomen, zoodat hij een hals wervel brak. D© dood trad onmiddellijk in. UIT 'T RAAM GEVALLEN Hedenmorgen is juffr. de H. aan 't Oude Delft te Delft uit 't raam gevallen. De dood trad onmiddellijk in. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. Voortgezet werd de behandeling der re geling van de arbeiders ziekte-verzekering. De heer Schaper critiseerde 's ministers regeling als slecht van opzet en onvolledig. Hij vreesde een groote bureaucratische rompslomp van de Arbeiös-raden en keurde af, dat de verzekering niet omvat, het ge ven van geneeskundige hulp, in plaats van te gaan in de richting van de des heeren De Kanters-motie. Ten gunste van de bijzondere zieken kassen, oordeelde spreker, dat heil gezochl moet worden in de verbetering van de openbare ziekenkas, door aan arbeiders meer mede-zeggingsschap te geven. De heer Patijn, repliceerende, handhaafde zyn be zwaren tegen 's minister werkwijze en tegen de ziekte-verzekering regeling. Hij hield vol dat de minister door zijn werkwijze de ouderdoms- en invaliditeits-verzekering od- noodig vertraagt en hij critiseerde dat de ziekte-wet niet voorziet in geneeskundige behandeling. Verder bepleitte hij het beheer der ziekten- kassen in handen te geven van arbeiders. Spreker verklaarde vóór des heeren De Kan ter s motie te zullen stemmeD. Hierna repliceerde de heer Tydeman. Verschenen is het verslag der Grondwets commissie. Daaruit blijkt dat bij de overwegingen der Cotómissie een Vioorname plaats werd inge ruimd aan de bepalingen die de samenstelling en de bevoegdheid van de vertegenwoordigen de lichamen regelen. Slechts één stern verklaarde zich voor be houd van het tegenwoordig artikel 30. Des istorker yalt te betreuren dat geen enkel wïjz igings-voors tel er in geslaagd is een© meerderheid op zich te vereenilgen. Slechts op een enkel punt ontmoetten nagenoeg all© voor stellen elkanderde Grondwet behoort zelve do toekenning van het kiesrecht te regelen. Slechts één lid verdedigde het z.g. „blanco- artikel". Hiermede hield echter de overeen stemming op. Voorgestaan werd het algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen idem voor mannen en vrouwen die door eigen aanmelding toauen op het bezit prijs te stellenhet algemeen kiesrecht Voor mannen en vrouwen en een attributief (kiesrecht voor vrouwen, waarbij het stellen van eischen, aan ïnaatschappe- lijken welstand ontleend, zou zijn uitgesloten. Eindelijk waren er leden die zich voorstanders verklaarden van algemeen kiesrecht voor man nen, doch van vrouwenkiesrecht niet wilden weten. Een sterke strooming viel waar te nemen, ten gunste van een aan alle gezinshoofden toe te kennen kiesrecht welke streaming zich echter onmiddellijk in twee beddingen deelde. Ook voor het gezinshoofdenkiesrecht was geen meerderheid te vinden. Dit geldt ook voor het actieve vrouwenkies recht. Opneming in do Grondwet van liet gebie dend voorschrift van algemeen kiesrecht voor vrouwien Werd slechts door één lid voorge staan. Evenmin kon een beslissing vallen over den leeftijd van den kiezer noch over de vraag of Wellicht aan kiezers boven zekeren leef tijd Tnecr dan één stem ware te verleenen. O ver den stemplicht viel geen beslissing om dat deze slechts past in een stelsel van even redige vertegenwoordiging en de Commissie was Van (oordeel dat ten aanzien van dit laatste stelsel de Grondwet geen partij behoort te kiezen. Ook over de kwestie der bedeeling en andere uitsluitingen is geen beslissing) uitgplokt Nu hiet der Commissie niet gelukt is voor het (kiesrecht voor de Tweede Kamer een ofplojssing te vinden die een meerderheid! kon verwerven, heeft rij er ook van afgezien over het kiesrecht van de Provinciale Sta ten en (den Gemeenteraad feich uit te spreken. .Voor het passieve vrouwenkiesrecht zou de Commissive den weg niet gebaand wcnschen te kien. De verkiezing van de leden der Eerste Kamer moet, h. iaan de Provinciale Staten blijven toevertrouwd Zij wil voor de Eerste Kamér echter verkiesbaar verklaren, wie dat 5s voor de Tweede Kamer. Zij wenscht geen ingrijpende verandering in i taak der Eerste Kamer en beveelt met name niet aan toekenning van het recht van amendement. Wel krijgt do Eerste Kamer het recht van regres in dien zin dat rij ont werpen aan de Tweede Kamer kan terugzen den met verzoek tot wijziging. Wordt die wij ziging niet aangebracht dan wordt het betrek kelijke wetsontwerp geacht te zijn verworpen. De groote meerderheid der Commissie wenscht in de regeling van de erfopvol ging geen verandering gebracht te zien. Omtrent de regeling' van de geldelijk© ver houding tusschen den Staat en de kerkge nootschappen meent de Commissie dat er geen. spnake van kan zijn aan godsdienstige gezindheden te ontnemen datgene wat zij thans genieten. Zij acht het billijk oök een uitkeering toe te leggen aan thans bij de Regeering bekende Gezindheden, die nog geen uitkeering ontvan gen en aan gezindheden die zich in de toe komst vormen. Het onder wijsartikel wenscht Commissie niet ongewijzigd te laten. Kort saam gevat komen de beschouwingen hierop neer dat het bijzonder onderwijs regel, het openhaar onderwijs aanvullend zij en dat de bijzondere scholen gelijk© geldelijke aanspra ken krijgen als de openbare scholen. Voor een tweed© lezing van een Grond wetsherziening acht'de Commissie een meerderheid van 76 stemmen in een Veroenig- de Vergadering der beide Kamers voldoende. De verschillende wijzigingen welke de Com missie in de Grondwet aangebracht zou wen- schen le zien, met uitzondering dus van het kiesrecht waaromtrent geen voorstel wordt ge daan, zijn in een gewijzigde Grondwet sa mengesteld. De overwegingen van de bepalingen over het hegrootingsrech t leidden, tot het besluit het bestaande te behouden. Voorgesteld wordt hot inkomen van de Kroon met f200000 te verhoogen en te brengen op f800.000 De uitgaven voor het onderhoud van de zomer- en winterverblijven worden eveneens verhoogd van f50.000 tot f 100.000. Voorts wordt voorgesteld aan de ver moedelijke troonopvolgster een gelijk inkomen te verzekeren als aan den Prins van Oranje. Zij zal het genot van dit inkomen behouden ook al .wordt later een Prins van Oranje geboren. De regeling van het RegenLschapwordt aangevuld en verduidelijkt. Zoo wordt voor gesteld om mogelijk te maken het opdragen van het .Regentschap aan een Prinses die bestemd is later als Koningin op te treden. Voorgesteld wordt goedkeuring van alle gesloten verdragen vóór de bekrachtiging. Artikel 81 is gewijzigd geformuleerd om i invoering van evenredige vertegen woordiging niet te bemoeilijken Do zittingsduur van de Tweede Kamer wordt met een jaar verlengd cn voorgesteld verhoogmg van. <to schadeloosstelling voor de leden der Tweede Kamer tot f 2500, zoo mede toekenning van reiskosten voor allo ver gaderingen ook voor die van do Commission. e vereeniging van ministerschap en Kamerlidmaatschap is geschrapt en non-acti viteit voorgesteld van leden van de rechter lijke macht, tot Kamerlid benoemd. Do immuniteit der leden van de S taten- Gene ra al wordt niet bestendigd voor het geval zij zich schuldig maken aan schen ding van Kun ambtshalve of krachtens beroep bekende geheimen Do Hooge Raad zal beslissen als 1/10 der leden der Kamer zich tegen de toelating van m. lid verzetten. Voorgesteld wordt, de benoeming van den voorzitter der Eerste Kamer to doen geschie den op gelijke wijze als voor dien der Tweede Kamer. Het gebiedend voorschrift dat elk lid hoof delijke stemming mag eischen verdwijnt. Het verbod van gelijktijdig vervullen van bet lidmaatschap der Eerste Kamer met dat van Statenlid vervalt, met behoud echter van het verbod van lidmaatschap der Staten waaruit men gekozen is. De bepaling dat de raad aan het hoofd der gemeente staat is geschrapt. Aan den eisch dat het bestuur der gemeente bij den Raad moet berusten wordt n l niet meer vastgehouden. De wetgever krijgt ten deze volle vrijheid. In artikel 151 wordt een wijziging voorgesteld om duidelijker te doen uitkomen dat krachtens de Grondwet onteigening par zóne toelaatbaar is. Voorgesteld wordt de mogelijkheid te ope nen bijzitters aan de rechterlijke acht toe te voegen voor de berechting v. van handels- en arbeidszaken. De weg wordt gebaand voor invoering van rechtspraak 'door den politierechter. De no minatie door de Kamer voor leden van den Hoogen Raad wordt afgeschaft. De Ifooge Raad biedt den koning een aanbeveling van 3 personen aan. Aon de kerkelijke gezindheden wordt voorgesteld een bijdrage aan den Staat Ie geven van f455 per 1000 leden. De nominatie van leden van de Reken kamer blijft bij de Tweed© Kamer die ech ter van de Rekenkamer een aanbevelingslijst ontvangt. Andere voorgestelde wijzigingen zijn van minder belang, Aan bet verslag zjjn negen afzonderlijke nota's toegevoegd. UIT AMSTERDAM. De relletjes van Kattenburg. Voor het Gerechtshof werd heden voort gezet de zaak tegen den bierbrouwersknecht Jansen, die door de Rechtbank alhier ver oordeeld werd. tot 3 jaar gevangenisstraf. Aan beklaagde was ten laste gelegd open lijke geweldpleging in den nacht van 5 op 6 JuliJ1911. Hij zou in den beruchten Katten burgernacht geschoten hebben op de politie. De Advocaat-Generaal eischte vrijspraak. De verdediger drong aan op onmiddellijke invrijheidstelling. Het Gerechtshof, na in raad kamer te zijn gegaan sprak beklaagde vrij. Vrees voor een monopolie van de Standard Oil. In de beden gehouden vergadering van de Koninklijke Petroleum-Mij deed de voor zitter een uitvoerige mededeeling aangaande de verhouding van de Nederlandsche Kolo niale Petroleum-Mij tot de Standard Oil Cy. Hij noemde het een gevaar voor een mono polie van de Standard Oil, wanneer aan de Koloniale die eigenlijk niet meer dan een filiaal van de Standard is, belangrijke con cessies in Ned.-Indië zouden worden ver leend. De Ind. regeering en de producenten zouden hiervan de wrange vruchten plukken. Kolonialen naar de West. Naar het „Volk" verneemt is nagenoeg de beele afdeeling Koloniale reserve die te Nijmegen kazerneert bestemd om 7 Juni a.s. naar West Indië te vertrekken, waar ernstige ongeregeldheden onder de goud delvers zouden zijn uitgebroken. In. verhand met deze geruchten hebben wij ons tot inlichtingen gewend ten bureele van de koloniale reserve, waar men ons meedeel de, dat noch van eenige uitzending van troe pen, noch van ongeregeldheden op de goud- placers iets bekend is. Wel vertrekt in het begin der volgende maand een detachement naar West-Inilië, maar tot uitzeil- SrAATSLOTGKfj 5e klasse, 7e Jijst. Trekking van helen Donderdag. Prijs van f 1500 No. 5628 1000 2747 4991 12323 400 1743 1762 3485 7533 7930 200 1120 1597 6183 100 2361 4163 4539 6740 7594 8938 13513 13817 14221 16274 17962 18203 18274 20856 VAN MOORD VERDACHT Men meldt uit Enschedé. De politie te Noordhorn beeft een opperman gearresteerd, die verdacht wordt van den moord voor 2 jaren te Gronau gepleegd op zekeren Wil- lemsen uit Losser, wiens lijk indertijd in een korenveld werd gevonden. DE STAKING TE LONDEN LONDEN, 30 Mei Het havenbestuur wei gerde deel te nemen aan de conferentie op morgenEen klein aantal werklieden hervatte den. arbeid aan do West Indië en Royal Albert Docks cn lost een groot stoomscSup, tut Australië. Groote bezendingen levensmiddelen werden hedenmorgen vervoerd MOTIE VAN VERTROUWEN LISSABON, 30 Mei. De Kamer beraadslaagde over het voorstel om een. onderzoek in t» stellen naar de houding van de Rechterlijke macht in de processen tegen de samenzweer ders In d» Kamer heerschte een. rumoerige toon, zoodal ten slotte zelfs de zitting geschorst moest worden. Bjrj de hervatting werd een motie van ver trouwen aangenomen met 36—26 stemmen. OVERSTROOMING WEENEN. 30 Mei. In het Hongaarsche dorp Csebze zjjn tengevolge van het hooge water bijna alle huizen vernield. 80 personen kwa men in het water om. UIT MAROKKO SAFFI, 30 Mei. Het geheele gebied is on rustig. De stammen rijh in opstand gekomen GEEN KABINETS-CRISIS? KONSTANTINOPEL, 30 Mei De geruchten omtrent de ministercrisis worden niet be- WILBUR WRIGHT OVERLEDEN Uit Eayfcoa (Ohio) seint men, dat de aviateur Wilbur Wright, die lijdende was aan typhus, hedenmorgen is overleden. Zi erikzee. Van 22—29 Mei. Bevallen E. Manni} geb. Den Hsan, z.; E. Bolle, geb. Fondse, d.-, C. P. den Boer, geb. Vis, z. Overleden; A. Pindsom, wed. J. de Vries, 68 j.; W. de Jonge, gesch. vrouw van W. van Waning, 54 j".; W. Dietz, wed. S. Ad miraal, 79 j.; M. Bolleraeijer, wed. F. Ver schuur, 70 j. THERMOMETER EN VERWACHTING. 30 Mei. Thermometer alhier 8 u. vm.60 gr., 12 u. 74 gr., 3) u. nm. 71 gr- Telegrafische mededeeling van het Koa. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 768,3 te Horta. Laagste 751.7 Stockholm. Verwachting tot den avond van 31 Meiaanvankelijk veranderlijke, later matige N.W. tot N.O. wind, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, koeler. ding van. dat detachement was maanden geleden besloten TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 5 Juni. Middelburg. Provinciale griffie, Airthg, 11 uur. Het maken van de aardebaan voor den tram weg van de buitenhaven te Hans weert tot het station iVlake en van de daarbij behoorendo werken met bijlevoring van de daartoe vee- eiacihte bouwstoffen. Aanwijzing Woensdag 29 Mei. fnl. Hoofd.-iugen. Pxov. Waterstaat te Mid delburg en ingen. Prov. Waterstaat te Goee. Vrydag 7 Juni. Staven isse. „Hotel van Dalen", llpnr. Herstel, vernieuwing en onderbond van da aarde-, kram-, rijs- en steenglooiïngwerfem aan den .Ond-Kempenshofstedepolder I Scherpenisse. Bestuur Calamit. Water- I schap Scherpenisse. Ten huize C. Rijsten- bil, 12 uur: I Verdedigen onderzeesohen oever door zmfc ien sleenbestorling aan de waterkeering. Aanw. Vrijdag 31 Mei en Dinsdag 4 Jjini, van 9 tot 11 uur. Samenkomst woning va» den waterbouwkundigen. ambtenaar te Goris- hoek. Cats. Bestuur Leendert-Abrahampoltier. Gemeentehuis li1/» ©ei- Het maken van 656 M. lengte keiweg in éém. perceeL Aanwijzing 7 Juni voormj. 9 uur. Sa- ttnenkamst bij d© haven t© Cats. Zaterdag 8 Jnni. Wissenkerkfe Bestuur Calamit. Anna Frisopoldor. Directiekeet, 10 uur: Het verbeteren en onderhouden der water- koerende werken aan genoemden polder voor den dienst 1912/1913. Aanwijzing 1 Juni 10 uur en 4 Juni 1 uur. directiekeet.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2