m i» i zon m Stichtsche Hypotheekbank, MERINOS SAJET WAARSCHUWT Advertentiën feestelukheden enkele mededeediogen uit dé geschiedenis ran. dit muziekgezelschap doen vooralgaan. Het was, na ontbinding van het muziekgezel schap .Volharding" te Goes, in 1887, dat op initiatief van nu wijlen den heer Z. D van, der Bilt La Atotthe, plannen gevormd werden voor het in het leven roepen van een nieuw muziekgezelschap, welke plannen, dank zij den steun van de burgerij tot verwezenlijking zijn fcuftnen komen Den 22 Juli van genoemd jaar werd overgegaan, tot de oprichting van de veileeniging Euphonia", die thans haar zil veren jubilé viert De hoeren La Mottlie. voorzitter, G. H Kake beeke. penningmeester, P. A. Hufkens, J. den Boer cn Ph M. van. der Mandere, secretaris, van wio laatstgenoemde alleen nog in leven is, maakten het bestuur toen uit, terwijl de heeren J Kooiman, nog hier woonachtig, als directeur, en Den Boer als onder-directeur op traden. Het eerste concert voor de leden werd in Juni 1888 gegeven ter inwijding van een nieuwe zaal in de Prins van Oranje", terwijl in hetzelfde jaar de landboawfeesten, die hier ter stede op 14 en 15 Juni plaats hadden, door .Euphonia" werd opgeluisterd. Voorzitter van „Euphonia" waren, na den heer La Motthe, die in 1894 zijn ontslag'nam, de h«cren I. G. J. Kakebeeke tot 1904, L M. van Campeti tot 1906 en sedert tot heden J. Z. Riscli. De heer P A de Ligny vervult sedert 1892 de functie van penningmeester en de heer jhr. J. W. E. von. Schmidt, auf Altemsfad neemt sedert 1908 het secretariaat waar. Het dirccteuxschajp van „Euphonia" werd vervuld door de heeren J. Kooiman tol 1902 en J. C- Anderson tot 1906; de heer J. Horst is sedert als directeur opgetreden en de heer F. X. Mannhardt vanaf 1887 als onder directeur Over de lotgevallen in dit 25-jarig tijdperk zullen wjj hier geen overzicht geven, alleen zij vermeld, dat het muziekgezelschap „Eupho nia" zich steeds met alle eer van zijn taak heeft gekweten en zich dan ook verheugen mag in de groote sympathie der burgerij, wat bij de viering van zijn jubilé op heden opnieuw aan het licht is getreden. Zoo waren o. a. de burgemeester met de beide wethouders, de eerste als eere-voorzittev, leden, van het eere- comité. Het Festival. Met groote bezorgdheid werd Zondagavond den barometer betikt, die geen al te schoone beloften naai- goed weer gaf, doch heden, Maandagmorgen Week, dat de wind omhoog gebleven was, wat de kans op droog weer vermeerderde, hoewel donkere wolken zich ver toonden, die dreigden met het loslaten van hun watervoorraad Reeds te half negen arriveerden hier mu ziekgezelschappen met den trein, die aan stonds aan den burgemeester, die aan den Stationsweg woont, een muzikale morgengroet brachten, vooral brachten etxra booten en rijtuigen de andere deelnemende gezelschap pen de hen vergezellende feestgangsters en feestgangers I Onderwijl de straten en pleinen, die door het uitsteken van vlaggen er feestelijk uitzagen zich vulden met feestvierenden, werd in de Schouwburgzaal der sociëteit „V. O V."door de vereenigingen van den „Zuid-Beveland- schen Turnbond" een wedstrijd en algemcene vrije oefeningen en aan de toestellen gehou den. De jury voor dezen wedstrijd bestond uit de heeren J. Bakker, J. Becht, beiden van Bergen op Zoom1. Hoofdleider was de heer L. van der Steen, van Vlissingen.- Te half twaalf stelde zich de stoet der gezelschappen in den stationsweg op om van daar uit de rondwandeling door de stad te beginnen in rijtuigen hadden het bestuur van „Euphonia" cn de leden van het eere-ca- mité plaats genomen om dezen optocht mede te ïnake.n. In den stoet werden gemist Wi<xl- fart Fanfare en de turn vereeni gin gen van Ier- seke en die van Kapelle. Deze optocht was ruim half een aigeloopen aa jwerd vervolgens op de Groote Markt bonden Er heersclite gedurende den optocht een voorbeeldige orde onder het talrijke pu bliek, dat zich hierbij gevoegd had To 1 uur waren het bestuur van het feest vierende muziekgezelschap en het eere-comité in het Slot Oostende saam gekomen om de besturen der deelnemende gezelschappen al daar officieel te ontvangen. burgemeester, eere-voorzitter van hel eere-comité, sprak de welkomstrede uit, waar in hij allereerst in herinnering bracht, dat reeds in de oudheid het gebruik was langrijke gebeurtenissen van vereenigingen feestelijk te vieren en dan bevriende volks stammen en personen in de vreugde te doen doelen. Zoo heeft, zeidc sprook „Euphonia'' znstervereenigingen uitgenoodigd tot bijwoning van haar zilveren jubilé en tevens, volging van de oude Romeinen, gymnastische spelen aan deze feestviering verbonden. De Goesche burgerij neemt mede, ging spr. voort, hartelijk deel aan dit fceM, terwijl het dagdijksch bestuur der gemeente Goes even eens van haar belangstelling getuigen wil en dit belangrijk feest voor „Euphonia", dat ge durende 25 jaar ondanks de mutaties, die ook dit gezelschap heeft ondervonden, een corps met een flinke kem is gebleken. Ik felici teer het bestuur en de leden van „Euphonia" namens het dagelijksch bestuur der gemeente hartelijk met dezen dag en wensch haar een steeds toenemenden bloei toe, hopende dat de feestgangers een prettige en aangename herinnering aan dezen dag, in de hoofdstad van Zuid- Bevel and doorgebracht, zullen be houden. De voorzitter van „Euphonia", de heer J. Z. Riscli, betuigd© hierop zijn dank namens het gezelschap voor het hartelijk welkomstwoord van den burgemeester. Daarop werd de eerewijn rondgediend, en bleven de opgekomemen nog enkele oogenblik km in het Slot Oostende bijoen. Te één uur hadden de muziekgezelschappen zich ,op de Groote Markt opgesteld tot ge zamenlijke uitvoering van d onder leiding van den componist, den heer J Horst, directeur van „Euphonia". Deze uitvoering slaagde in alle opzichten, zoodat den beer Horst alle eer toekomt), zoo voor de compositie als voor de leiding Op vereerend verzoek werd deze marsch tweemaal ten gehoore gebracht, warme toe juichingen van de tribune en van de zijde van het publiek, gaven uiting van de wi deering. Hierna werden door de turnvereenigingen den wedstrijd der adspiranten aan de toe stellen en op de hindemisbaan aangevangen. Gedurende deze wedstrijden brachten de muziekgezelschappen hun verplichte nummers ten gehoore op de Groote Markt en op de Beestenmarkt In. den turn der sociëteit „V. O. V." werd een matinee gegeven door „Witte van Haamstede" en „Nederland en Oranje" van Rucphen. Van half vijf tot half acht duurde do pauze en te half acht begon men weer met het geven van concerten op de Groote Markt en in de Prins van Oranje. Er bewoog zich den gebeelen dag een vroo- lijk gestemde menigte door de straten, zonder dat van oen buitengewoon groote volte van feestvierenden kan gesproken worden, naar aanleiding van de ook heden gehouden festi vals in naburige gemeenten. In. de kleme pa,uzen van het avondconcert m de „Prins van Oranje" werden door den voorzitter van „Euphonia" allereerst de her- innesringsmedaille aan de muziekgezelschappen, die aan het festival hebben deelgenomen, uit gereikt en daarna de geldprijzen bij loting toegewezen als volgt „Oefening" Standaar- buiten f 100, „Ritlandia" Rilland f 50, „Oefe ning kweekt kunst", Wcstkapelle f 30, „Ne derland en Oranje", Rucphen cn „Caecilia", Hoeven ledcr^f 20, „Eendracht", Stavenisse en „Kunst na~~Arbeid", Renesse, ieder f 10. In een volgende kieme pauze werd door tlenzeHjden spreker dank gebracht aan de turnvereenigingen, voor hun medewerking aan dit festival, die zoo veel heeft bijgedragen tot het welslagen van dit feest, voorts aan het cere-comité, commissarissen, de Padvmders- vereeniging voor hun verleende medewerking, aan den directeur en leden van „Euphonia" voor hun praestaties, en ten slotte «aan het publiek voor de netle wijze waarop het feest werd gevierd. In warme bewoordingen werd daarna den penningmeester van „Euphonia" gehuldigd voor zijn vele bemoeiingen sedert jaren ten opzichte van dit muziekgezelschap waarvan hij kan genoemd worden de ziel, de hoofidspil, bij „Euphonia's" werken en streven. Namens het bestuur werd den heer De Ligny een mand met bloemen als huldeblijk aangeboden, voor welke attentie de heer De Ligny hartelijk dank zeide. In de groote pauze werd de uitslag van de tumwedstxjjden en van de wedstrijden van senioren en adspiranten op de hindemisbaan medegedeeld en de hiervoor uitgeloofde me dailles uitgereikt. Voor den tumwedstrijd werden de vol gende prijzen toegekend met de hierbij ver melde punten. Ie pr. „Willen is Kunnen", Wemeldinge 54 7/8, 2e pr. tumvereeniging, Wolfaartsdijk, {>4 2/3, 3e pr. „Volharding" Goes 49 3/16, 4e pr. S. S. S„ Kloetinge 4811/14, 5e pr. „Lcfuis (Rotha" Kruiningen 43 3/13, 6e pr. „Voorwaarts", Waarde 39 7/9. Voor den wedstrijd op de hindemisbaan (de cijfers geven den tijd aan in seconden) a. senioren.; Ie pr. S. S. S., Kloetinge 214/5, 2e pr. „Louis Botha", Krummgen 23 2/5, 3e pr. Volharding", Goes 23 3/5. b adspiranten. Ie pr. S. S. S. KLoetmge 20 3/5, 2e pr. Tumvereeniging Wolüertsdijk 22 2/5, 3e pr. „Louis Botha, Kruiningen 22 3/5. De toespraken werden af en toe met fan fares .afgewisseld. Na afloop van het concert volgde het afsteken van het vuurwerk op de Groote Markt, waar een talrijke menigte bij een was om het slotnummer van het feestpro gramma in ^ogenschouw te nemen. De avond treinen uit Vlissingen en Roosen daal brachten nog heel wat bezoekers naar frier. Het weer heeft zich uitstekend gehouden, at bleef de lucht ook bewolkt er is geen drop-) peL ;rcgen gevallen. Hot festival heeft voorts een uitnemend verloop gehad, van een „kroegfeest", zooals smalend het festival door de tegenstanders aangeduid (wordt, hebben wij niets gemerkt, noch van ergerlijke straattooneclen. Ten slotte zy nog gemeld dat aan den heer J. Horst, directeur van „Euphonia" Vrijdag avond frij de eindiepetitie voor het festival door de werkende leden als bewjjs van achting en waardeering een ebbenhouten dirigeerstok met nieuw-zilver gemonteerd is, aangeboden. Landbouw. STAMBOEK VAN HET ZEEUWSCH-BELGtSCH TREKPAARD. In een deel der vorige oplage konden we het begin opnemen van een verslag der Vrij dag door bovengenoemd stamboek to Goes gehouden vergadering. Dat deel wordt nu weer in onzja eerste editie herhaald. Hieronder volgt de rest van het verslag. Behalve de 15 uitgelezen paarden voor de collectieve inzending op de Hoagscho tentoon stelling in 1913 zulten ook nog andere van de op de centrale keuring voorgebrachte die ren naar deze tentoonstelling kunnen gezon den worden, waarvoor f 200 beschikbaar is gesteld ter vergoeding van transportkosten. Na ampele bespreking werden de voorstel- a. van het bestuur zonder hoofdelijke stem ming aangenomen Het punt „preferent - verklar in g van dek- mgsten en merries", gaf aanleiding tot een breedvoerige bespreking, waarvan de slotsom was dat slechts 2 leden voor het aanleggen van een register voor preferente paarden (dit punt was niet van het bestuur Dit de Staatscourant. Bij kon. be6luil is aan den inspecteur der spoorwegpostkan toren te Utrecht C. C. Vrendenberg, op verzoek, eervol ontslag verleend, met dank betuiging voor de vele en goede diensten door hem aan den lande bewezen; is be noemd tot inspecteur der spoorwegpostkan toren te Utrecht C. Schreuder, thans adj.- insp. der posterijen en telegraphie te Utrecht; tot insp. der P. en T. te Arnhem A. J. Vergroesen, thans adj.-jnsp. der P. en T. te 's Gravenhage tot adj.-insp. der poste rijen te Utrecht F. P. du Rieu, thans com mies der posterijen le kl.; is benoemd tot notaris, ter standplaats de gemeente Eenrum W. G. J. van Heerde, csndidaat-notarls te Leerdam zijn benoemd ter vertegenwoordiging van den Nederlandsche Kegeering op de in Juni 1912 te Londen te houden algemeene con ferentie voor draadlooze telegraphie, de heeren G. J. C. A, Pop, directeur generaal der posterijen en tel.graphie, als eerste ge delegeerde J. P. Guópin, kapitein ter zee, als gedelegeerdeis aan genoemde gedele geerden toegevoegd met den titel van »fonc- tionnaire attaché de heer H, J. Nierstrasz, chef van den technisohen dienst der radio- telegxaphie zijn benoemd ter vertegenwoordiging van Nederlandsch-Indië en van Curasao op bo vengenoemde conferentie J. J. Perk, admi nistrateur, chef van het Kabinet van den Minister van Koloniën, als eerste gedele geerde F. van der Goot, ingenieur, chef van den technischen dienst der telegraphie in Nederlandseh-Indië, thans met verlof hier te lande, als gedelegeerde. In aansluiting aan het bericht voorko mende in de «St. Ct.* van 19/20 Mei brengt de Min. van Buitenlaudsche Zaken ter al gemeene kennis, dat de adspirant-vice-eonsul mr. F. E. H. Groenman voor belangheb benden bij den handel op Canada zal te spreken zijn te '8 Gravenhage, op Vrijdog 7 Juni a 8., van 1012 des voormiddags, in een der lokalen van de afdeeling Handel van bet Departement van Landbouw, Lange Houtstraat 36. De gewone audiëntie van den minister van L. H. en N. zal deze week Woensdag niet plaats hebben. Voor do discussies over het punt preferent- vorklaring van dekhengsten en merries werden geopend, werd door het bestuur voorgesteld te beginnen, met het aanleggen van een register waarvoor in aanmerking zou den kunnen komen dé hengsten, die het groot ste aantal bekroonde afstammelingen heeft om dan later hetzelfde to doen voor de merries. De heer Van der Vliet achtte een dergelijke regeling voor de hengsten niet wenschelijk, omdat het kan voorkomen, dat in een streek tengevolge van minder goede merries, de af stammelingen wel verbetering toonen maar nog niet bekxoningswaardig kunnen worden geacht. De heer Dorst wensch te afstammelingen van bekroonde ouders zonder keuring in het stam boek te doen opnemen. De heer Lako stemde in met het gespro kene door den heer Van der Vliet om de heng sten. te beoordeelen naar de aangebrachte verbetering in het paardenras in streek; wa«ar de merries van minder goede qualiteit zijn. De voorzitter bracht de moeielijkheid voor het samenbrengen van de veulens ter sprake, ter beoordeeling van de goede eigenschappen van den vader en achtte de voorgestelde pre- fercntverklaring voorshands nog niet mogelijk, misschien dat later hiervoor de tijd aange broken is. Na nog eenigö discussies we tot stemming over dit punt met staan zitten. Slechts twee leden toonden door te gaan staan instemming met de preferentverklaring van hengstien en ook twee met die van mer ries, zoodat dit voorstel, op verzoek van den heer De Feijter e.a. op de agenda, ge plaatst, verworpen werd. (Er waren een veer tigtal leden aanwezig). Bij de rondvraag werd door den. heer Koop man gevraagd aan. de veulenhewijzen grooter formaat te geven en fraaier te doen uitzien dan thans het geval is, daar hij vreesde, dat ze dan bij het overleggen aan de gegadigden een beteren indruk zullen maken. Het bestuur zeide geen bezwaar te hebben om aan dit verzoek te voldoen. Door den heer Dorst werd de te Bergen op Zoom te houden tentoonstelling ter sprake ge bracht en het oordeel van het bestuur ge vraagd voor het verleenen van een geldelijke bijdrage ter uitloving van prijzen aan te be kronen paarden. Op voorstel van den voorzitter werd beslo ten tot het verleenen van een bijdrage, temeer Waar op deze tentoonstelling uitsluitend koud bloedige paarden zullen worden tentoongesteld, en deze bijdrage bepaald op f50. De heer Van Dixhoom vestigde de aandacht der vergadering op de nieuwe to Axel opge richte vereeniging van Zeeuwsche fokkers van het fcwaxe trekpaard, welke vereeniging 28 Juni a.s aldaar een tentoonstelling zal houden, waaraan een concours hippique is verbonden. De heer Zonnevijlle deelde nog mede, dat de catalogus, die eerstdaags zal verschijnen, 310 nummers telt, 79 hengsten en 231 merriest Naar «aanleiding van het door den heer Klorrfye ter sprake gebrachte omtrent de toe lating tot de keuring van paaiden, die nog niet de vereischte wisseling van tanden vertonnen, werd door den heer Van Dixhoom aan het bestnur in overweging gegeven om 21/2-jarige veulens, waarvan een veulenbewijs is afge geven, tot de keuring toe te laten zonder te letten op het al of niet aanwezig zijn van de vereischte tanden voor dien leeftijd. 1 De voorzitter verklaarde zich bereid met het bestuur deze zaak nader te bespreken en een voorstel hieromtrent aan de vergadering te I Het Anti-Tariefwet-Comité tegen de Tariefwet. Inlichtingen bureau Prinsengracht 781, Amsterdam. I gevestigd te 'i-GRAVENHAGE. Geplaatst Kapitaalf ,1.000.000.— Reserves501.130.22' Hypothecaire leeningen ruim 25.000.000. De Bank geeft 4 pCts. Pandbrieven uit in stukken van f ÏOOO.f 500.—, f 100.en f 50.tot den koers van 97 pCt. Verkrijgbaar ten kantore der Heeren J. A. ZIP VAN TEIJLINGEN te Middelburg. De voorzitter zeide op een desbetreffend verzoek toe de to behandelen voorstellen met het praedvies van het bestuur ter kennis van da leden te zullen brengen en noodigde de n .uit om hun voorstellen één maand voor datum der vergadering aan het bestuur te doen toekomen. Hierna werd de vergadering gesloten. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN' IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informs tieo. 29 Mei Westkapelie, Huis enz. 29 Met WestkapoUe, Inspan, 29 Mei Veere, Hofsteedje, ei 30 Mei Middelburg, Huizen. 31 Mei Middelburg, Tjalk, 4 Juni Rotterdam, Hofstede (Biervliet), L 5 Juni Middelburg, Hofateedje, 6 Juni Middelburg, Huizen, 6 Juni Middelburg, Huizen enz. 7 Jgni Vlissingen, Aannemers- materiaal, 12 Juni Grijpskerfce, Beestiaalanz. 12 Juni Westkapelle, Bouw- weiland, 13 Juni Middelburg, Polderhuis Loaff. Loeff. iz„ Veihuist. Verhulst. Verhuist. e Knyper en Minderop. Verhuist. Hioolen. Paap. Verhulst. 10 Juli Aagtekerke, Bouw- en Weiland, Ho sang. De Notaris J. W. VERHULST te Middel burg zal op ViAfdng 31 Blei 1919, des na middag! ten twee nar, in het Café >ROT' TERDAW' aan den Kinderdijk te MIDDEL BURG, in het openbaar Verkoopen: de overdekte ijzeren Pavil joentjalk, genaamd «OORDEELT NIET", metende 67 scheepstermen, met staand en loopend want Roeiboot, Zeilen, Ankers, Kettingen en verderen Inventaris. Bedoeld schip ligt in den Steenbergsohen Vliet (beneden Sas) en is dagelijks te bezioh- tigen, waartoe men zioh heeft te vervoegen bg den Heer L. W. VAN N1EÜ WENHUUZEN, Landbouwer aldaar. Verdere inlichtingen zjjn verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris. i> de voordeeligste en de beste van alle bestaande soorten. Men lette too.al op bovenstaand gedeponeerd handelsmerk P. J. TIMMERMANS, Schoorsteenvegerssingel Q 94, te Middelbarg, verstrekt Voorschotten op gemakkelQke voorwaarden, zonder kosten vooruit. Huwelijks-Nieuws. Voor verloofden en jonggehuwden. Het werk v. Dr. WEISZ „De Liefde in den echt", 23e druk, waarinNuttige Raadgevingen, Waarschuwingen, Voorschriften, Tijdbere- keningstatels etc. benevens het bekende boek van Prof. HOLBBOOK voor aanstaande Moeders, te zamen 4 boeken, leveren wij voor f 1 (in couvert, naar buiten f 1.15. Postwissel- of zegels). Boekh. „Excelsior", Fred. Hendrikstraat 139, Amsterdam. Stoombootdieist VLISSINGEN, MIDDELBURG en ROTTERDAM, Urea van vertrek in Mei en Juni. Van Vlissingen Woensd. 29 vn>. 6.1 Doaderd.30 6.« Vrijdag 31 6.1 Zaterd. 1 7.- Maandag 3 Dinsdag 4 7.- v.Middelborg Provinciale Stoomhootdlenst op do Oostor-Scheldo. '/art Middelburg: Mei-Jnni Van Zierikzu Woensd. 29 vin. 7.30 on. 4.30 vm 7.30 an. 3.— Donderd. 30 7.30 4.30 6.— 3.- Vrgdag 31 7 30 4.30 6.80 3.— Zaterdag 1 7.30 4.30 7.- 3.15 Zondag 2 7.30 5.3C 6.30 6.— Maandag 3 7.30 4.301 7.30 315 Dinsdag 4 7.30 4.301 7.30 >315 LANGE DELFT I 24 TE MIDDELBURG. neemt GKEDDEN In DEPOSITO Met 1 dag opz. 3 oib met 1 mnd opz. 3>/« mnd opz. 3'/. BOOTHSTHAAT 15, UTRECHT, TELEPHOON Ho. 1915. De BANK geeft uit in stukken van flOOO.—fSOO en f ÏOO.— Coupons 1 Januari en 1 Juli. 4l/i pCt. Pandbrieven tot den koers van ÏOO1/» 41/, pCt. Pandbrieven tot den koers van 88»/, o/o 4 pCt. Pandbrieven tot den koers van 98'/» J Vooruitgang sedert 1 Januari 1912 tot 1 Met 1912 f 192.ÏOO. Verkrijgbaar te Middelbarg bjj de HH. VAN DE KREKE, DE KAN Co. Do Directie, A. DIKS R.Z., G. J. ELLERMAN. Stoomdrnkkerg Firma D. G. Kröber Jr. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6