De Abdijsiroop geneest Asthma. aan deze behandeling bijzondere waarde hecht, daar die vuile papiertjes natuurlijk verspreiders van ziektekiemen zyn. Dingen waar men naar De z o n komt den 29 Mei op te 3.48 uur en gaat onder te 8.06 uur. De maan komt heden op te 1.41 n m. en gaat onder te 1.52 v.m. Donderdag is het volle maan. Fietsrijders en wagenbestuurders hebben de volgende week hun lantaarns aan te steken te 8 uur 36 min. Ter overdenking. Levenskunst is voor sommigen de kunst om op koaten van anderen te leven. Een zaak, die te veel toegelicht wordt, raakt dikwyls geheel in het duister. Als men op twee gedachten hinkt, komt er mj den regel nog een derde by, die de ver warring volkomen maakt. Het ongeluk heelt een slecht het klopt vaak aan, waar het al zoo dik wijls geweest is. Twee harten begrypen elkander gemakke lijker dan twee hoofden. Er is slechts eóa brood dat allen honger ■tilt: het brood der gerechtigheid. Voor de meesten klinkt vleierij meer als waarheid, dan de waarheid zelf. Een karakter zonder zelfbeheerschmg is als een spoortrein zonder ramtoestel. Begin niets met overdreven ijver, want anders zijt ge al hall weg eer ge halfweg zijt. Bij menige geschiedenis ontbreekt de voorgeschiedenis om haar juist te beoor- deelen Sommige menschen weten niet wat zy wenschen, voordat anderen het verkregen hebben. Geen taak zoo licht of ze wordt zwaar als men haar onwillig verricht. Brieven nit de Ganzestad. n. Zooals in mijn vorigen brief in het num mer van 25 April van uw blad opgenomen werd toegezegd, zou ik ditmaal over aan hangige bouwplannen van gemeentenwege schrijven. Het daarvoor bestemde terrein is gelegen aan den Westsingel, het zoogenaamde Rave lijn, dat als een zwart heuveltje boven het watervlak uitsteekt en een mooi gezicht aanbiedt zoo in de richting van de >Grenadier" als van het »Dammetje". Het zou daar werkelijk een uitgelezen plekje zijn voor een villapark, waarvoor dan ook vóór enkele jaren plannen zijn ontwor pen, doch die wegens gebrek aan gegadigden voor een dergelijke bouwonderneming niet tot uitvoering zijn kunnen komen. Nu, deze plannen waren dan ook wel wat te grootsteedscher zijn hier n.l. te weinig bewoners, die zich de weelde kunnen ver oorloven om dergelijke perceelen te bewo nen, zoo wegens den huurprijs als andere bijkomende noodzakelijke villa-agrementen. De thans ontworpen bouwplannen op het terrein, dat eigendom van de gemeente is, passen zich meer aan de behoefte aan dan de vorige. Er is n.l. van hooger hand aangedrongen op een beter, naar den eisch des tijde inge- richt gebouw voor de Rijkslandbouw-wm- terschool dan het tegenwoordige de voormalige bank van leening dat dan ook inderdaad alle reden tot ontevredenheid wettigt. Wie wel"eens bezoek heeft gebracht aan het onderdak voor bet landbouwonder wijs, zal dit wel met ons eens zijn. De gemeente, die indertijd zich aangemeld heelt voor het vestigen van deze inrichting alhier, wat haar werd toegezegd, heeft de verplichting op zich genomen voor het kosteloos verstrekken van een schoolgebouw. Naar aanleiding van de bij herhaling ingekomen klachten door de betrokken autoriteiten over de ondoelmatige, hoogst gebrekkige inrichting van de Landbouw- winterschool, wat betreft de lokalen, heelt het college van Burgemeester en Wethouders eerst plannen doen ontwerpen voor ver bouwing doch waar deze niet aannemelijk bleken, is er uitgezien naar een ander ter rein om daar een nieuwe school te stichten en dat terrein is het heuvelachtig plekje aan den Westsingel, het Rave-ijn. Waar de Gemeente Goes steeds te kampen heeft om haar geldmiddelen op peil te houden en de uitgaven voor dezen bouw niet kunnen gevonden worden uit eigen middelen zou de daartoe aan te gane geld- leening met de vereischte aflossing en rente een noodwendige verhooging van den hool- delijken omslag teweegbrengen en teveel gaan vergen van de draagkracht van de aangeslagenen in de middel- en lagere klassen van het kobier. Men hoopt uit dien hoofde op subsidie van het Rijk en vau de Provincie. Ongetwijfeld moet toegegeven worden, dat Goes d e aangewezen plaats is voor een landbouwschool, wegens haar ligging ten opzichte van de andere deelen van de pro vincie. De bouwplannen voor deze school zijn reeds gereed gemaakt en opgezonden aan de autoriteiten ter beoordeeling. Laten wij hopen, dat deze plannen tot uitvoering komen Dan bestaat er kans. dat nog andere ge bouwen op het Ravelijn zullen verrijzen, bestemd voor andere takken van rijksdienst. Welke takken dit zijn Uw briefschrijver acht het niet gewenscht op het oogenblitc een nadere aanduiding te geven, hoe gaarne hij de nieuwsgierigheid van het couranten lezend publiek overigens ter wille is. Mocht het Ravelijn met deze gebouwen verrijkt worden het is er nu een war- moezerij met een half uitgegraven zandput en een paar alles behalve riant uitziende gebouwtjes dan zou de Westwal aldaar een fraai plekje krijgen. En de bewoners van den Westsingel zou den dan tevens een brug bekomen over de vest om alzoo niet langer langs een grooten hobbeligen, en in eeu winter nog donkeren omweg stadwaarts te moeten gaan van de «Koepoort" af, het Dammetje met het steile te beklimmen of at te dalen pad, waarop bo vendien na regenbuien geen voetstap beklijft wegens de dikke, taaie dijklaag. De semulatietrappen, die er aangelegd zijn, zijn blijkbaar berekend voor een men- schengeslacbt, dat de Enakskinderen ten tijde van Mozes nog moet overtreffen in beenenlengte om het gewenschto gebruik er van te kunnen maken, tot welk reuzenge- slacht de Goesenaren niet behooren zoomin GANZEMAN. In de Memorie van Toelichting tot het in ons vorig nummer vermelde voorschot tot ons vorig nummer vermelde voorstel tot de nieuwe lijnen der bovengenoemde Tram weg Maatschappij, geeft de minister allereerst overzicht van de gebeurtenissen die leid den tot samensmelting der twee camité'sj nl. dat voor de lijn Hontenisse—Selzaete en dat voor de uitbreiding der lijnen van de IJzendyksche Stoomtramweg Maatschappij. De bijzonderheden daarvan zijn reeds aan onze jlezers uit vroegere meedeelingen en verslagen bekend verkeer geene behoefte meer /.al weiden ge- Naai de meening van deu minister blijkt uit het bovenstaande reeds genoegzaam het groote belang, dat by de totstandkoming van de ontwerpen lynen, waardoor eenc be volking van rond 47.000 zielen in het bezit van een versneld middel van vervoer zal worden gesteld, betrokken is, en h\j is er dan ook van overtuigd, dat er alle aanleiding bestaat om door den voorgestelden Rytós- steun den aanleg dier ljjnen te bevorderen. Wordt deze steun verleend dan mag, m ver band met de doqr do onderneming overigens verkregen toezeggingen, waaromtrent in een volgende paragraaf nadere mededeel ingen zul len worden gedaan, de totstandkoming van de nieuwe verbindingen verzekerd worden ge acht. De raming van de kosten van aanleg en. het in exploitatio brengen van alle in de onderwcrpelijke Wetsontwerpen bedoelde lij non te zamen, bedraagt f 2.765.000 In dit bedrag zyn niet begrepen de kosten van de overbruggingen te Sas van Gent, over het kanaal van Temeuzen naar Gent, welke inge volge artikel 3 van hot tweede wetsontwerp voor rekening van het Rjjk zullen worden uit gevoerd. Gelijk in de Memorie van Toelichting tot het ontwerp der wet van 24 Juli 1908 (Stbl. no. 247) werd medegedeeld, bedroeg de ra ming van de lyn HontenisseSelzaete, voor zooveel op Nederlandsch gebied gelegen, f 695.000. Door do wyziging, welke deze lyn zal ondergaan, ni. door haar van Drie Schou wen naar Moerbeke in plaats van naar Selzaete te voeren, behoefde dit eindcijfer der begrooting geene verandering te onder gaan De Provinciale Staten van Zeeland, die voor het op Nederlandsch gebied gelegen deel van den spoorweg van Hontenisse naar Selzaete indertijd een subsidie tookenden van 1/3 der aanlegkosten, hebben deze bijdrage voor de lijn HontenisseMoerbeke gehand haafd, anet dien verstande echter dat het subsidie niet. moer afhankelijk is gesteld van do werkelijke aanlegkosten dezer lijn, doch tot een vast bedrag is verleend, in dien zin dat het met de bijdragen der gemeenten en polders te zamen f 231.667 zal bedragen. Naast deze vaste bijdragen voor de lijn Hon tenisseBelgische grens—richting Moerbeke, werd door de provincie voor de overige ont worpen lijnen steun toegezegd in den vorm van een renteloos voorschot tot ten hoog ste een-derde der aanlegkosten, verminderd met de bijdragen der meer rechtstreeks be langhebbenden, en wel berekend naar een be drag van ten hoogste f 2.765 000 f 695.000 f 2.070 000. In het geheel zijn mitsdien toegezegd door de provincie Zeeland een subsidie, waarvan de contante waarde bedraagt f 231.667, uit te keeren in 20 ge lijke jaarlijksche termijnen, verminderd met de bijdragen van de meer direct belangheb- Daarna vervolgt de Minister Door het bovenomschreven spoorwegnet wor- benden voor do lijn Hontenisse—Moerbeke, den alle gemeenten in Zeeuwsch-Vlaandereneen renteloos voorschot tot ten hoogste tusschen de lijn van Breskens naar Malde- t 690 000, eveneens verminderd met do (tegen ghem en die van Hulst naar Walsoorden niet 4 pCt. gekapitaliseerde) bijdragen van de meer alleen met elkander in verbinding gebracht, direct belanghebbenden voor do overige lijnen doch tevens rechtstreeks met de liavens van terwijl die bijdragen der meer direct belang- Hoofdplaat, Philippine en Temeuzen en, in hebbenden bedragen verband met het voorgenomen medegebruik!voor de lijn Hontenisse—Moerbeke van bestaande lijnen, ook met de havens van f 2882 per jaar gedurende 20 jaren be- Breskens en van Walsoorden, en bovendien rekend tegen 4 pCt vertegenwoordigt dit een met de bestaande spoorwegen, op Nederlandsch contante waarde van f 39 166; en voor de gebied te Temeuzen, Sas van Gent -en te overige ljjnen Axel en op Belgisch gebied te Moerbeke. I f 8775.50 per jaar gedurende 20 jaren, De aanleg van het ontworpen net zal dus f 250 10 zoowel van belang zijn voor het onderlinge j f 165 verkeer tusschen de verschillende plaatsen welke bijdragen, tegen een rentevoet van 4 Zeeuwsch-Vlaanderen, waarvan verscheidene pCt., vertegenwoordigen cene contante waarde thans nog geheel geïsoleerd liggen, als voor van f 123.527 hel verkeer van die plaatsen (door middel I Worden, overeenkomstig de hierbij aange- van de provinciale veerdiensten op de Wester- 1 boden wetsontwerpen, door het Rijk bijdragen schelde tusschen Breskens, Temeuzen en tot gelijk bedrag verleend, dan zal das het Vlissingen en tusschen Walsoorden en Hans- weert) met hot benoorden de Schelde gelegen deel van Zeeland en het verdere gedeelte van ons land. Tevens zal het verkeer in Zuidelijke richting met België, waarmede Zeeuwsch- totalc bedrag der bijdragen van het Rijk en de streek 2 X i 921.667 f 1.843.334 bedra gen. Door het rentelooze voorschot van het Rijk voor de lijn HontenisseMoerbeke, even als het provinciale subsidie voor die lyn, op Vlaanderen door vele handels- en landbouw- een vast bedrag te bepalen en dat voor de belangen is verbonden, verbetering onderviu-overige lijnen afhankelijk te maken van de den, in het bijzonder wat hot goederenvervoer j totale aanlegkosten van het geheele net, wordt betreft, (hetwelk uit den aard der zaak van deze streek uit gemakkelijker naar België dan naar Nederland plaats vindt. De bevolking leeft voor heit overwegende ge deelte van den landbouw, en van de vee teelt Een van de vóórnaamste voordooien, welke van den. aanleg der nieuwe lijnen mag •oorkomon dat de uitgaven der maatschappij voor de onderscheidene lijnen moeten worden gesplitst, hetgeen steeds moeilijkheden ople vert, en voor het eindresultaat van geen be lang voorkomt. Van het zooeven genoemde bedrag van f 1.843.334 zal intusschen een gedeelte in worden, verwacht, is het verkrijgen van dojaarlijksche termijnen worden uitgekeerd, wel- golegcnheid tot gemakkelijker en goedkooperke eene contante waarde vertegenwoordigen vervoer van beetwortelen naar de suikerfa-van f 355 194, nl. f 231.667 voor de lijn van brieken to Sas van Gent, Moerbeke en Sel- Hontenisse naar de Belgische grens in de rich ting van Moerbeke, en f 123 527 voor de ove rige lijnen. In het bedrag van f 2.765.000, dat voor de totale aanlegkosten is geraamd, is be- zal worden verge- 1 grepen eene som van f 43.500 voor vorbete- mosselhandel te ring van de lijn SchoondijkeIJzendjjke- zaete, waarmede do spoorweg in verbinding zal worden gebracht. Te Axel is eene markt voor bieten, granen en aardappelen, waarvan het bezoek door de ontworpen lijnen makkelykt. De bela Philippine zal een voldoenden verkeersweg grens. Boven deze raming zal de maatschappij tot afvoer van de mosselen verkrijgen, «welke intusschen nog moeten kunnen beschikken over thans nog met groote kosten per as naar de f 40.000 voor den bouw van het in België stations Philippine en Bouchaute moeten wor- gelegen deel der lyn van Sas van Gent naar den gebracht. De groote veemarkten te Sas Selzaete, en over f 110 000, welke som zy van Gent zullen na de totstandkoming Van het betaald heeft voor de overneming der lijn net ongetwijfeld in beteekenis toenemen. Schoondijkegrens In het geheel zal zijmits- Bovendien zal door deze nieuwe lijnen een dien een kapitaal van rond f 2.915 000noo- verbinding over Nederlandsch grondgebied tus- dig hebben, terwijl de rentelooze voorschot- se hen de beide, door den Brakman geschei- ten van den staat en van de provincie Zee den, deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen, do land, wélke worden uitgekeerd tijdens den voormalige 4de en 5de districten, tot stand aanleg of bij voltooiing der lijnen, te zamen komen, waardoor tusschen deze in elkanders omstreeks f 1.488.140 zullen bodragen. Van onmiddellijke nabijheid gelegen landstreken ge- hot overigens benoodigde bedrag ad f 1.426 860 meenschappelijke belangen kunnen behartigd wordt ;f 800.000 gedekt door het geplaatste worden, welke thans, mede ten gevolge van aandelenkapitaal, terwijl dan in het meerdere het gemis aan verbindingen, vrijwel ontbreken geraamd op f 626 860, zal worden voorzien Zoodanige samenwerking zal o.a. bevorderlijk door eone leening. Mode omdat een groot ge- kunnen zyn aan do stichtipg van nieuwe «1 deelte daarvan gedekt is door de bovenge- de ontwikkeling van de bestaande inrichtin- noemde jaarlijksche bijdragen van de streek, gen van onderwijs. kan de plaatsing van doze leening verzekerd Het baanvak IJzendyke—grens (richting worden geacht. Eecloo) zal vermoedelijk, na de totstandko- Op grond van een door den Ryks- ming van do lijn IJzendijko—Sas van Gent, commissaris voor spoorwegen met be- slechts voor goederenvervoer benut worden, perkte snelheid ingesteld onderzoek mag waartegen geen bezwaar kan bestaan, aange- worden aangenomen, dat de raming der zien. dan aan die' verbinding voor personen- aanlegkosten ruim genoeg is om geen teleurstellingen to doen ontstaan en dal de te verwachten opbrengsten van het geheele net reeds van dm aanvang af vol doende zullen zyn om zoowel de rente en aflossing van het gedeelte der door de maat schappij te plaatsen leening dat niet gedekt is door de jaarlyksclio bijdragen, als de noo- dige stortingen in fondsen en afschrijvingen, to bestrijden In de vergadering van 25 Juni 1908 van de Tweede Kamer der Staten-Generaal („Hande delingen" 1907—1908, bLadz 2201),'werd door den ambtsvoorganger van den ondergeteeken- de bij de behandeling van hel wetsontwerp voor de toekenning van een rijksvoorschot voor den. spoorweg van Hontenisse naar de Belgi sche grens in de richting van Selzaete, naar aanleiding van eene. desbetreffende vraag me degedeeld, dat lijf bereid was ernstig te over wegen om bij dm eventueel en bouw van de hierboven reeds meer genoemde zijlijn naar Sas van Gent, de kosten van de inrichting der bruggen te Sas van Gent voor rekening van het Ryk te dom nemen Deze bereidver klaring hield verband met cene vroeger door dm Minister Van der Sleyden afgelegde ver klaring bij de behandeling van het wetsontwerp voor de verbetering van het kanaal van Ter- neuzen naar Gent, waaruit echter niet een bepaaldo toezegging mocht worden afgeleid, dat do "bedoelde kosten, al zouden deze door Nederland moeten worden gedragen, geheel voor Ryksrekening zouden worden genomen De ondergeteekende heeft intusschen ge meend dat er voldoende termen aanwezig zyn om de kosten der werken, noodig voor den overgang van de kanaalwerken te Sas van Gent voor Rijksrekening te nemen Deze kosten, welke geraamd zyn opf 50 000, zyn als volgt te specificceren nieuwe draaibrug over den weste lijken kanaalarm f 34.000 nieuwe rolbrug over de Oostsluis 15.000 aanbrengen van rails op en sein- uirichtingesn bij de brug over den nieuwen kanaalarm 1.000 Te zamen f 50.000 Deze werken zullen, onder toezicht van Rijkswege, door de maatschappij kunnen wor- uitgevoerd. TOCHT NAAR WALCHEREN EN FOLKESTONE. De „Kampioen" van deze week bevat de oproeping den voor dit jaar door den A. N. W. B. ontworpen tweeden tocht naar Folkestone met een der booten der Mij. „Zeeland", waaraan tevens een bezoek aan Walcheren is verbonden. Het ontwerp-programma luidt als volgt 25 Juli, pl.m. 12 uur. Aankomst van den specialen Bondstrein 'van Roozendaal aan het Btation te Middelburgdaarna gezamen lijk noenmaal met muziek, bezichtiging van Middelburg en zijn historische gebouwen, rijwieltocht naar Vlissingen. Gemeenschap pelijke maaltijd in het Grand Hotel (Kur- haus), met muziekna afloop avondconcert en vuurwerk. Vertrek per stoomtram naar de boot. Middernacht, 12 uur, vertrek der „Prinses Juliana". 26 Juli, pl.m. 6.30 u. (Engelsche tijd). Ontbijt aan boord (in het gezicht der En gelsche kust). Pl.m. 7.80 u. Aankomst te Folkestone, bezichtiging der stad, wande lingen langs bet strand en de prachtige zeeboulevards. Bezoek per extra-trein aan Canterbury. Gemeenschappelijke maaltijd aan boord. Avondbezoek aan de Pleasure gardens. Tegen middernacht terugkeer naar Vlis singen. De tocht zal, zegt de „Kampioen", ver moedelijk besloten worden met een geza- menlijken rit door Zealand's tuin, het schoone Walcheren. Verschillende Berichten. De correspondent van de* „N. R. Ct." te Parijs point „Excelsior" Jncldt, dat Koningin Wiihel- mina, tydens haar verblijf te Parijs, ook een delegatie van de stad Orange zal ontvangen. Naar de „Zw. Ct." verneemt, is in ver band met de ingediende klachten omtrent be weerde malversatiën in de gemeente-admini stratie van Doornspijk namens den minister van justitie aan de adressanten E. Draaier e.a. medegedeeld, dat in deze voor tusscfaen- bomst van de regeering geen termen bestaan. Het is den minister van oorlog gebleken, dat er onzekerheid bestaat omtrent de op vatting van de verhouding van den inspecteur der infanterie tot de landweer in aangelegen heden, (betreffende de handhaving van de krijgstucht onder het personeel van de land weer. In verband hiermede heeft de minister een brief gericht tot de autoriteiten van de landmacht, waarin hy mededeelt, dat, daar de inspecteur van de infanterie o.m. onder zyne bevelen heeft do landweerdistrictscommandan- tcn, hieruit volgens de grondbeginselen van de militaire hiërarchie en subordinatie volgt, dat de inspecteur van de infanterie als „hoogere militaire autoriteit" ook met krijgs- tuchtelyk gezag is bekleed over hot militaire personeel, dat onder hot bevel van de land- weerdistricls-commandanten staat. Do inspecteur van de infanterie zal der halve bevoegd en verplicht zijn, van het beklag van een door eon landwecrdistrifcts- commandant gestraft© kennis te nemen, daar over uitspraak te doen en c. q. als strafopleg-1 ger op te treden. Ingezonden Hededeelingen. Zyt asthmalljder en zoekt f0 ge nezing, lees dan de verklaring vaneen uwer medelijders. „Tengevolge van influenza leed ik al jaren aan asthma"y aldus schrijft ons de 86-j'arige heet Arend Hendrik van Ströhe le Oud-Loos- dreclit. ..Ik stond onuitstaanbare benauwdheden nit en kon «een nacht slapen. Ik inoest voortdurend hoosten en de fluimen kwu- ïuen niet los. Ik was altijd rillerie en koud en bad altijd koude handen en voeten en niesde veel. Nieta hielp mij eo ik ginjr mot den dag achter uit. Toen probeerde ik liet met do Al». ■tfjsi mop. kloos ter Snm'fa Paul». Reeds Uet gebruik van de eerste flacon Ab -De Heer A v. Ströhe dUsiroop gaf mb groote verlichting. De slijm kwam gemakkelijk los, zoodat ik mij verruimder op de borst gevoelde. Do nach ten, die ik voorheen slapeloos doorbracht, werden rustiger, waardoor ik mij veel beter ging gevoelen. 7 flesschen Abdijsiroop hebben mij volkomen geneaen." De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, geneest onvoorwaardelijk asthma, slijm- en kinkhoest, vorouderde en verwaarloosde verkoudheid, den hevigsten hoest, pleuris, influenza, bronchitis on all* bor*t- on long aandoeningen. Voorkomt de Tering. Dc Abdijsiroop kost per flacon f l.—f 2.— en f 3.50. Elscht roort n hun/1 m. Iianiltcckculng v/d Gen-Apcnt. L. I. AKKUR. Rotterdam Ver- krikhaar bij alle drogisten en apothekers. Op den 's-Gravenweg te Rotterdam is een 17jarigo knaap uit de Gashouderstraiat, overreden door een bierwagen De jongen viel, door te slippen, van zijn fiets. Een voor wiel van den wagen ging hem over de borst. In het sanatorium aan den 's-Gravenweg is hij verbonden - Een 3>/2jarig kindje uit de Eleonpïa- stroat te Rotterdam is achteruitloopend in een emmer heet waschwater gevallen en heeft daarbij uitgebreide brandwonden aan Vug, bee- nen en zitdeelen gekregen. Het kind is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen Uit de jas van een waker is aan de Waalhaven te Rotterdam een portemonna,ie mot Jf 20 gestolen. Er is ingebroken in een villa in de Bilt; er zyn verschillende stukken tafelzilver gestolen. De inbrekers hebben gebruik ge maakt van een centerboor. Ook to Zeist is in een villa ingebroken, maar daar zijn de inbrekers gestoord door den chauffeur. Een manufacturier te s Heerenberg, die vermist werd is weer terecht Hij had een bezoek aan zijn familie in Duitschland ge bracht. 1 In een apotheek te Berlijn verscheen niet lang geleden een vrouw met een stukgeslagen kippenei, waarin zich een zonderling voor werp bevond Terwijl aan dop noch eiwit tets byzonders was te bespeuren, lag in den dooi er een volkomen ontwikkelde- lintworm van 2.8 c.M. lengte, en 0.45 c.M. breedte. Ruide- lijk waren twee leden zichtbaar, benevens een kop met vier zuignappen. Een zedeaschandaal op groote schaal is te Frankfort aan het licht gekomen. Daar had de geheimzinnige moord op den echtgenoot ron een zeer bekende dame, schrijfster van liefdes gedichten, reeds argwaan verwekt. Nu heeft de politie daar een inval gedaan en in het huis der dichteres talrijke dames en heeren uit de gegoede standen van Frankfort, gevonden, wier houding geen. twijfel liet omtrent het doet, waarmee ze daar kwamen. Visite-kaartjes, bij de bekoorlijke gastvrouw gewonden, jbrachten de politie den an deren bezoekers en bezoeksters vau bet feta- op het spoor. Ons bericht, dat een Duitsch stoomschip, de „Kronprinzessin Cecilie" schipbreukelingen in volle zee» heeft opgepikt, behoeft in zoo ver verbetering, dat de „Kaiserin Augusta Victoria" dit gedaan heeft. De geredden waren circusmenschcn, die 11 Mei te Cherbourg een zeilboot hadden gehuurd, waarmee ze onge lukkiglijk naar den Atlantischen Oceaan waren afgedreven en dagen zonder eten en drinken hadden rondgezwalkt, vóór het Duitsch© schip den notedop in 't gezicht kreeg. Nu twee schurken 4000 man i soldaten enz. gedurende vele uren op een af stand hebben weten te houden en de Pa- r ij sche politie zich aldus lichtelijk belachelijk heeft gemaakt, zint men daar op een sneller en afdoender middel, om personen uit een belegerd huis te drijven Men heeft daarvoor het plan geopperd, een bol voor twee derden met koolzuur en voor do rest met ether te vullen en dezen luchtdicht afgesloten, in die woning te werpen. Daardoor j zouden de gozochten gedwongen worden, half verstikt naar buiten te komen, of ze zouden zich binnen de wanden moeten laten ver- I stikken. Bij Napels geraakte een stoomtram aan Een havenbediondo te Rotterdam heeft hot rollen, doch naar den verkeerden kant, en in het water aan don steiger drijvende ge- suisde een helling af Onder de 300 pas- vonden het lijkje van een 6jarig knaapje, dat sagieire ontstond een onbeschrijfelijke verwar- sedert eenige dagon uit de ouderlijke woning ring. Twee wagens kantelden- 63 personen in de Thooienslraat werd vermist gewond, onder wie twee zwaar.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6