Verschillende Berichten. BUITENLAND. Handelsberichten. thermometer en verwachting. Therm" gr-, 12 'tt* t e r alhier 8 a. vrn. 58 3' a. nm. 65 gr. Tflletrrafisohe mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 7b8,U te Horta. L aagste 751.3 Skegness. Verwachting tot den avond van 24 Meizwakke tot matige winden, meest uit Zuidelijke tot Westelijke richtingen, veranderlijke bewolking, waarschijnlijk nog regen- of onweersbuien en dezellde tempe ratuur. 8»9* HTAATS-I.OTBBIJ. 5e klasse, 3e lijst. Trekking van Woensdag Prijs 22 Mei. 5000 No. 4360 1000 7054 14902 400 5903 20163 200 20464 100 216 4947 5566 6129 7399 9757 9872 11742 14816 Prijzen van f 70. 12 1599 6805 7104 7329 7444 34 5651 Nieten. 1558 7147 7424 10336 16095 19615 1648 7354 7872 16087 16097 19619 6801 7412 HET ONTSLAG AAN DE MARINEWERF Naar mm aan het „Centr." meedeelt, heeft mi comité van winkeliers der Oostelijke eilan den te Amsterdam een request gezonden aan den minister van marine, alsmede aan de voorzitters «n leden van de Tweede Kamer der StatenGeneraal, in zake het bericht van ontslag van 200 werklieden der Rijks marine werf te Amsterdam met het verzoek dat ont slag in te dekken. liet gerucht ging te Amsterdam dat de di rectie van de Nederlandsche Scheepsbouw maatschappij aldaar aan de directie der ma rinewerf het aanbod had gedaan om een groot koopvaardijschip te doen bouwen op de rijk; werf. De schoepsbouwmaatschappij is door de bujtengpwone drukte op haar werf niet in staat zelve het schip te bouwen Het „Hbld." heeft te bevocgder plaatse in lichtingen ingewonnen omtrent de juistheid van. boven meegedeeld gerucht en vernomen, dat inderdaad het denkbeeld is geopperd om ter marinewerf een koopvaardijschip te doen bouwen, welks bouw door de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij anders toch zou moeten worden afgewezen en dat eenige respondentie daarover wordt gevoerd. Het plan heeft echter nog niet de minste vastheid. Naar het „Hbld." uit beste bron verneemt zou de directie der Nederlandsche Scheeps bouwmaatschappij bereid zjjn, de voor baai- bedrijf geschikte werklieden der marinewerf in haar dienst te plaatsen. Rijksdag geducht tegen den keizer aan het uitpakken geweest wegeDB diens uitlating in zake het Rijksland. Het was zeer onrustig in de vergadering. Eens moest een onder staatssecretaris den voorzitter op de scherpe woorden van Ledebour opmerkzaam maken, welke handeling natuurlijk tot protesten van de socialisten-banken aanleiding gaf. Ledebour zei o. a.Afgevaardigde Von Calker verzekert, dat er in Engeland geen majesteitsschennis bestaat, omdat öeEngel- schen daartoe te „gentlemanlike" zijn. Maar wat zou in Engeland gebeurd zijn, als een koning zich op die wijze bad uitgelaten Dan zou men óf den troon in scherven Blaan (heftige onrust) öt men zou daarvoor zorgen, dat zulk een koning in Balmoral (groote onrust) of in een stil kasteel, b.v. aan het Starnberger meer (voortdurende onrust), een stil en teruggetrokken leven zou moeten leiden, zoowat als Abdoel Hamid (groote onrust). In Engeland is bet echter onmoge lijk dat de drager van die waardigheid zich iets dergelijks veroorlooft." (groote onrust en geroepongehoord). Nadat de begrooting met de stemmen der sociaal-democraten, de Polen en eenige Elzassers tegen, was aangenomen, dankte de rijkskanselier namens den keizer de aaneen gesloten meerdeiheid in den Rijksdag voor het bewilligen der militaire voorstellen en der daartoe benoodigde gelden en deelde mede, dat de Rijksdag tot 26 November is De rechterzijde van de Tweede Kamer is voornemens, voor de eerste plaats op de eerlang op te maken aanbevelingslijst voor de benoeming van een lid van de Reken kamer mede te gaan met den door de lin kerzijde te kiezen candidaat. Het »N. v. d. D." noemt het bericht van het Dgbld. van Z.-H. en 's Gr." als zou luit.-generaal Van fleutz, oud gouver neur van Ned.-Indië, aangezocht zijn om het voorzitterschap op zich te nemen van de commissie, welke een onderzoek zal heb ben in te stellen inzake de verdediging van Nederland en Nederlandsch-Indië, waarvoor in de Tweede Kamer toezegging is gedaan, onjuist. Van den heer Van Heutsz heett het blad vernomen, dat hij nog geen aanzoek ontvangen heeft. De „Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel" zal haar algemeene vergadering houden op Zondag 30 Juni en Maandag 1 Juli te Breda. De beschrijvings brief bevat niet minder dan 105 voorstellen. De afdeeüng Breda doet het voorstel tot oprichting van een steunfonds bij overlijden. De afdeeling Groningen stelt voor, het hoofd bestuur op te dragen, pogingen in het werk te stellen, dat in 1913 voor de Tweede Kamer iemand candidaat worde gesteld, die speciaal de spoor- en tramwegbelangen zal kunnen behartigen. Het hoofdbestuur doet o. m. het voorstel, bij de regeering op in behandeling nemen van het rapport der Staats-tramwegcommissie aan te dringen, eu zich tot de directie en den raad van com missarissen der Mij. tot exploitatie van de S.S. te wenden met een verzoek om volledige rehabilitatie van de ex-stakers van 1903, die weer in dienst van die onderneming zijn gekomen. Op 1 Januari j.l. bedroeg het getal leden van de vereeniging 2701, tegen 2513 op 1 Januari 1911. Eenige leden der Tucht-Unie hebben aan de Unie als centraal vereeDigings-lichaam van 41 aangesloten bonden met meer dan 150.000 leden een voorstel ingezonden om de leiding op zich te nemen van een algemeene beweging, ter verkrijging van wettelijke bepalingen betreffende verplicht geneeskundig onderzoek voor het huwelijk. Bedoeling van dit voorstel is niet huwe lijksverbod, doch alleen een regeling zooals is voorgesteld door prof. H. Treub, en wordt voorgestaan door dr. J. Schoenmaker, en door dezen is besproken en toegelicht o. a. in de openbare vergadering gehouden te 's-Gravenhage op 23 April j.l. en uitge- schreven^door de Vereeniging voor Vrouwen kiesrecht. Te Wormerveer iB een beweging gaande om te komen tot wettelijk geregelde win kelsluiting. Door een comité uit de winke liers zijn aan 167 winkeliers vragenlijsten rondgezonden, waarvan er 143 ingevuld terugontvangen zijn verdeeld als volgtvoor 9 uur sluiting verklaarden zich 100, tegen 25 en 18 blancovoor 8 uursluiting 27 voor, 50 tegen en 66 blancogeheel Zon dagsluiting 69 voor, 35 tegen en 39 blanco sluiting Zondagmiddag na 2 uur 82 voor, 28 tegen en 33 blanco. In verband met deze zaak zijn bij den gemeenteraad eenige adressen ingediend. De gemeente Breda laat voor een drietal huizen in het Wilhelminapark aldaar een sloot graven. Zoodat de bewoners voortaan een polsstok noodig zullen hebben om in en uit hun huis te komen. Ook post, slager en kruidenier zullen zoo'n stok mee moeten nemen en al degenen, die m deze huizen een bezoek wenscben brengen. Naar het „Dbl. v. N. B." verneemt, heeft de gemeente met de huiseigenaren onder handeld over afstand van grond en is niet tot een resultaat gekomen. Gevolg: deze sloot. Aan den Eersten Katendrechtschen Veerdam te Rotterdam is bij het springen van een steiger op een Rijnschip, in de Maps gevallen en verdronken de 14-jarige J. V. Het lijk van den jongen is eenige oogenblikken later opgehaald. Eveneens is gisteren te water geraakt en verdronken een 19-jurige jongen die van een vrachtboot viel. Nadat hij door een walbaas met een dreg uit het water was gehaald, heeft men nog getracht de levensgeesten van den jongen man op te wekken, maar te vergeefs. Het 8jarig kindje uit de Mauritsstraat te Rotterdam dat Maandagavond in een tobbe met beet wasebwatev is gevallen en daarbij over het geheele lichaam brand wonden gekregen heelt, is in het ziekenhuis overleden. Een 11-jarig meisje te Rotterdam heeft zich in den laatsten tijd schuldig gemaakt aan verschillende diefstallen van geld. Indien ergens een deur openstond, liep zij naar binnen en nam weg wat er voor de hand lag, maar in 't bijzonder bad zij het op geld gemunt. Van Amsterdam, waar hij zwervende werd aangetroffen, is naar Rotterdam ge bracht een 13jarige knaap, die zich ten nadeele van een heer, op de Wijnhaven, bij wien hij uls loopjongen in dienst was, aan verduistering van l 100 heeft schuldig ge maakt. Dit geld had hij bij een bankinstel ling ontvangen. Bij zijn aanhouding had de jongen hiervan nog f 90 in zijn bezit. De voortvluchtige dader van den Zon dag te Horn (L.) gepleegden moord heeft zich gisteren bij de marechaussee meld en is naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Te Utrecht is een winkelier in Poortstraat van een ladder gevallen en aan de gevolgen daarvan overleden. Het potje, waarin de schoolkinderen te Maurik f 35 bijeengebracht hadden voor een schoolreisje, is door middel van inbraak gestolen. Te Ransdorp kwam bij een veehouder een 12-jarige jongen om werk vragen. Men bracht hem by den burgemeester, wien bij vertelde, dat hij een paar dagen geleden te Amsterdam was weggeloopen, omdat zijn moeder dood was en zijn vader hem ineen gesticht wilde plaatsen. Op last van den burgemeester is hij naar Amsterdam gebracht. Ter beschikking van de justitie te Arnhem is gesteld een weduwe uit Gen- dringen, verdacht van kindermoord. Te Oostwold (Gron.) is een tweejarig zoontje van een arbeider in een watering verdronken. Uit wat verder in deze lange zitting is voorgevallen, zij nog het volgende vermeld. Nadat Ledebour den boel, ook voor de so cialisten, bedorven had, kwam hun revisio- nistiscne partijgenoot, de diplomatieke, dr. Stidekum in het vuur, die betoogde, dat de rijkskanselier in zijn weerlegging van Lede- bonr's rede de rollen had omgedraaid, want dat het de socialisten waren, die de grond- wet verdedigden. In vei band met beschul digingen tegen den keizer herinnerde hij er aan, wat de vrij-eonservatieve „Post" ver leden jaar den keizer voor de voeten heeft durven werpen. Hierbij wendde de rijks kanselier zich tot de voorzitterstafel, maar daar zat in plaats van den slappen K'impl de tweede vice-president Dove, die uitdruk kelijk verklaarde, geen inmenging in zijn zaken te zullen toelaten. Von Bethmann Hollweg antwoordde nog op Sildekum's rede, maar dit antwoord had niet veel om het lijf. Ten slotte trachtte Scheidemann goed te praten, wat hij al zoo voor leelijks over Pruisen beweerd had in een vorige zitting. aanbouw is, maar dat de vergunning tot het in werking stellen hiervan nog niet verkregen is. Binnenkort zal Frankrijk vijf zulke monumenten bezitten. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Woensdag was Italië heer en meester op twaalf eilanden in de Egeïsehe Zee. De vsvmelding van den dag moet erbij, want ieder uur, om zoo te zeggen, kan de vloot weer een an Ier eiland inpikken. Iswolski heeft te Parijs verklaard, dat Frankrijk en Rusland met Engeland door gaan met hun pogingen, een einde te maken aan den oorlog tosschen Turkije en Italië. In de Belgische gemeente Rillaer is een huisvader, suisse in de kerk aldaar, met een vierling gezegend Twee daarvan zijn kort na de geboorte overleden. In dit gezin waren reeds 18 kinderen, zoodat er nu nog 20 te voeden zyn. De man is twee maal getrouwd geweest. De laatste zitting van het hof van onderzoek te Londen werd ingenomen door 't verhoor van den derden, vierden en vijfden officier van de «Titanic*. Het liep over een menigte draadlooze telegrammen, die de «Titanic* zou hebben ontvangen en die waarschuwden voor de ijsbergen, die het schip in een grooten rechthoek omringden, maar de derde officier betwistte, dat al deze seinen aan boord van de Titanic* waren beland. In de Oostzee is de schoener »Agnes' vergaan. Van de bemanning zyn 8 lieden verdronken. Een stoomboot uit Kiel heeft een vlot met twee lijKen gezien. In een mijn bij Santiago (Chili) heb ben overstroomingen plaats gehad. Veertig arbeiders zijn gedood of gewond. GAAT KaMPF HEEN? Men herinnert zich ongetwijfeld nog de geruchtmakende wijze, waarop de vrijzin nige Kampf, thans voorzitter van denDuit- schen Rijksdag, in herstemming gekozen werd. Bij stond tegen een sociaal-democraat in het eenige district van Berlijn dat nog niet rood was geverfd, en waarin het paleis des keizers zoowel als de regeeringsge- bouwen zijn gelegen. Naar aanleiding hiervan vertelde men o. a., dat de vorst in persoon het paleis personeel had aangezet op een vrijzinnige te stemmen. Klimpf kwam dan ook precies met dat aantal stemmen méér uit de stem bus als het aantal ministers bedraagt. Dit eigenaardige feit trof, omdat van rechtsche zijde de raad was gegeven, zich van stem ming te ontbondeneen advies, dat Von Bethmann Hollweg en zijn vrienden niet hebben gevolgd. Nu komtde Temps" met het verrassende be.icht, dat de commissie, belast met het onderzoek der geloofsbrieven, de verkiezing van Kampf ongeldig heett verklaard. In verband daarmee liep in de wandelgangen van het Rijksdaggebouw het gerucht, dat Kampf als president zou aftreden. Als dit waar is, maar we aanvaarden het bericht 6lechts onder voorbehoud, dan heeft die beslissing den grijzen Kiimpf een prach tig voorwendsel aan de hand gedaan, om zijn aftocht te dekken. Nadat de rijkskan selier en alle regeerings-vertegenwoordigers de zaal onder 't geschetter van Scheidemann verlaten hadden, is zijn blijven op dien post vrij wel onmogelijk geworden. Bovenstaande geruchten worden in Ber lijn bevestigd. Algemeen wijst men Von Payer als zyn opvolger aan. Ook verluidt, dat Kömpf zijn mandaat voor den Rijksdag zal neerleggen. UIT DEN RIJKSDAG. Zooals het desbetreffende „Laatste Bericht' in het vorig nummer voldoende liet door schemeren, is de socialist Ledebour in den LIJKVERBRANDING. Te Parijs is de algemee van de maatschappij tot bevordering der lijkverbranding gehouden. In het cremato rium op liet kerkhof Père Lachaise in die stad (van welke zonderlinge plechtigheid onze Fransche briefschrijver onlangs een uitvoerige beschrijving gaf) hebben gedu rende het afgeloopen jaar 6,058 verbran dingen plaats gehad. Ook buiten Frankrijk maakt deze wijze van begraven vorderingen. In Pruisen heeft een wet onlangs de lijkverbranding vergund. In de rest van DnitscHland bestaan niet minder dan 30 crematoriön, waarin het aantal verbrandingen in 1911 tot een getal van 7.555 is gestegen. Hetzelfde aantal van die gebouwen bezit Italië, Groot-Britannië heeft er 13, Zwitserland 9. Ook komen er in Denemarken, Zweden, Noorwegen, de Vereenigde Staten, Canada, in verschillende steden van Zuid-Amerika, in Australië, Indië (Britsch-Indië en Japan voor. In laatstgenoemd land schrijven even veel per sonen voor, dat hun lijk op deze wijze moet worden behandeld als dat er gewone be grafenissen pluats hebben. In deze, aan de toespraak van den secre taris der Fransche maatschappij ontleende lijst, ontbreekt de vermelding, dat ook hier te lande, bij Santpoort een crematorium in Bij de voorbereidingen voor de alge meene verkiezingen van 2 Jnni in België was o. a. beweerd dat de nieuwe schoolwet 20.000.000 frank aan de kloosters zal be zorgen. Van rechtsche zijde is daarop 25.000 frank uitgeloofd, voor wie de waarheid dezer bewering kan bewijzen. De secretaris der »Ligue de l'Enseignement" nam de wedding schap aan, doch liet later niets meer van zich hooren. In hoe verre de katholieke bladen in België het recht hebben, daarover een juichtoon aan te heffen, laten we in het midden. De staat exploiteert in België 4322 K.M. spoorlijnen, terwijl die, in exploitatie bij de particuliere maatschappijen, lengte van 376 K.M. hebben. Te zamendus 4698 K.M. Voor rekening van den staat komt dus 92 pet. van het geheele, Belgische spoorwegnet. De lengte der spoorbaan, op enkel spoor gebracht (2040 K.M. zijn dubbel spoor) zou 10.239 K.M, bedragen. In het geheel zijn daar 4C93 locomotieven voorhanden. Het aantal rijtuigen bedraagt 10.033 of 2.32 r'ytuig per K.M. Er zijn voorts 82.302 goederenwagens of 19 per K.M. Ontvangen weed gedurende het afgeloopen jaarvan reizigers eerste klas 5.702.229 fr., van tweedeklassers 26.044.820, derdeklassers 281.379.420 frank. Over de laatste tien jaar berekend be- draagt het gemiddelde der ongelukken per jaar 127 of één ongeval per 32.6 K.M. Juffrouw Pankhurst en de heer en mevrouw Lawrence zijn wegens de bekende 'jes van de kiesrechtvrouwen in Lon den, waar de ruiten het moesten ontgelden, ieder tot 9 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Na de toewijzing van het vonnis had een betooging ten voordeele van het vrouwen kiesrecht plaats, die niemand verhinderde. In het Februari-nummer van het Engelsche tijdschrift „Blackwood's Maga zine', werd in een satyriek gedicht de Britsche minister van marine Winston Chnrchill beschuldigd, uit een vijandelijke gevangenis te zijn ontsnapt, niettegenstaande hij zijn eerewoord gegeven had dit niet te zullen doen. De bewindsman heeft zijn zaak in het proces, aanhangig gemaakt wegens eerbe- rooving, door een politiek tegenstander laten bepleiten. Inderdaad is Chnrchill 5 Novem ber 1899 gevangen gezet en 12 December ontvlucht, maar zijn eerewoord heeft hij daarmee niet gebroken. Dit is nl. in den Boerenoorlog gebeurd- Wei werd in dien tijd beweerd, dat Churchill met zijn mede-opgeslotenen een plan tot gezamenlijke onvluchting had be raamd. en dat bij daar alleen voordeel van heeft getrokken, doch ook deze voorstelling van zaken is. niet bewezen. Wellicht vindt men onder »Laatste Berichten" den uitslag van de presidents verkiezing voor de Fransche Kamer. Deze was niet te voorspellen om de volgende, eigen aardige reden. Delcassé schijnt die betrekking gaarne voor zijn ministerschap van marine te willen ruilen, maar indien hij zich werkelijk can didaat stelt, moet hy tegelijk als minister ontslag nemen. Na zijn verkiezing kan dit niet meer gebeuren. Men begrijpt dus, dat Delcassé niet de oude schoenen weggooit, vóór hij nieuwe heeft. Hij wenscht de zekerheid, dat hij de meerderheid heeft. Daartoe hadden zijn ra dicale partijgenooten alle groepen [ter lin kerzijde tot een vergadering op heden och tend samengeroepen, maar de democraten en de onafhankelijke socialisten hebben geweigerd, daaraan deel te nemen, naar ze zeggen, omdat daardoor de voorzitter door een getrapte verkiezing zijn post zou krijgen. Wat op zich zelf juist is, maar wat niet de werkelijke reden van hun wegblijven schijnt. De genoemde groepen hebben nl geen lust, bun candidaat door dien der andere, linksche partijen te laten overvleu gelen, ze wachten liever af op wien de republikeinen en de rechterzijde zullen De politiek-: moeilijkheden in Honga rije zijn legio. De Justh-partij, die de kies recht-voorstellen van Lukacs verwierp en daarom de obstructie voortzette, nu weer de sociaal-democratische partij, die ter wille van het algemeen kiesrecht voor heden de algemeene staking in Boedapest en omstre ken aankondigde. Tevens zouden voor het Huis van afgevaardigden betoogingen tot dat doel plaats hebben. - Woensdag is te Bern een internatio nale conferentie samen gekomen, die moet beraadslagen over de technische eenheid der spoorwegen. De conferentie is inzon derheid belast met het onderzoek naar de voorwaarden, waarop de goederenwagens vrij in de contracteerende rijken kunnen rijden. - Het bericht van een aanslag, die tegen koning Carol van Roemenië beraamd zou zijn, wordt volkomen ongegrond genoemd. - Een «Laatste Bericht" in ons vorig blad beeft de overwinning van Roosevelt op Taft in den staat Ohio meegedeeld. Acht en dertig van de acht en veertig gekozen afgevaardigden naar den nationalen Repu- blikeinschen partijdag te Chicago zijn voor Roosevelt. Daardoor is voor Taft de mogelijkheid al weer geslonkeD, dat hij tot candidaat der republikeinsche partij wordt uitgeroepen, maar zijn zedelijke nederlaag is nog ern stiger. Ohio toch is de staat, waar de tegen woordige president is geboren en getogen. Hij heelt daar een schitterende, rechterlijke loopbaan doorloopen. Doch in zijn geboor teplaats Cincinnati heeft hij tenminste Taft met groote meerderheid geslageD. In 't geheel hebben in Ohio 300.000 republikeinen en 200.000 democraten ge stemd. Als een strijdmiddel tegen Teddy werd o. a. gebezigd de beschuldiging, dat hij aan den drank was. Roosevelt heeft daarop afdoende van antwoord gediend. Ten gevolge van bovengenoemd feit ver toonden de koersen op de bears van New- York Woensdag een dalende richting. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Stoomvaart-Mif. Nederland. „Flores" arriveerde 22 Mei van Java te AmstenLun„Koningin der Nederlanden" (thuisreis) verlink 21 Mei van Portsaid„Rem* brandt" (uitreis) arriveerde 22 Msa te Genua. Rotterdamsche Lloyd. „Medan" (thuisreis) passeerde 20 Mei Oita- >s; „Rindjami" (thuisreis) passeerde 21 Mei Kaap Carvoedro; „Sindoro" (uitreis) vertrok 22 Med van Suez; „Walcheren" (thuisreis) 21 Mei Sagres, „Wilis" (uitreis) vertrok 21 Mei van Southampton Kon. Hol). Lloyd. „Prisia" (thuisreis) is 21 Mei Las Palmas Diverse Stoomvaartlijnen. „Lützow", van Japan en Singapore naar Amsterdam, arriveerde 22 Mei te Southamp ton; „Alcinous", van Japan en Singapore tiaar Amsterdam, passeerde 22 Mei Gibraltar; „O. J. D. Ahlers", van Japan en Penang naar Rot terdam, arriveerde 21 Mei te Colombo. De nieuwe minister van buitenland- sche zaken der Oostenrijk-Hongaarsche monarchie zal zich gewoonte-getrouw aan den Duitscben keizer gaan voorstellen, 23 Mei verwekt Berchtold naar Berlijn. Op de terugreis zal by Dresden aandoen, waar bij door den koning van Saksen in andiëntie zal worden ontvangen. Zooala verwacht werd, is Tisza tot president van het Hongaarsche Huis van afgevaardigden gekozen. Na een storm achtige zitting js dat gebeurd, waarin o. a. een üd der oppositie-partij de stembus heett omvergeworpen. Uraanmerbted rn«. Middblbitrg, 23 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering. Prijzen onveranderd. De prijzen waren als volgtjarige tarwe f 0.a f 0.nieuwe dito f 8.25 a f 8.50rogge f 0.a f 0.— wintergerst t 0.a f 0.zomergerst f 0.a f 0. haver f 0.a f 0.paardenboonen f 0.— a f 0.groene erwten f a f kroonerwten f 0.a f 0.tuinboonen f 0.a f 0.witte boonen f a f ronde bruineboonen f a f lange dito fa f koolzaad f a f alles per mud karweizaad f a f per 50 kilo. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.51 a f 0.61 voor particu lieren f 0.61 per kilo. Eieren f 3,70 voor particulieren f 4.10 per 100 stukB. Noteering van den marktzetter der landb. ver. Boter f 0.51 a f 0.61 voor parti culieren f 0.61 per 7, kilo. Eieren f 8.70, voor particulieren f 4.10 per 100 stuks. Noteering van deVeilingB- vereeniging „Walcheren" alhier. E i e r e n V. V. W. F. f 3.80 a f 4.50. Eendeneieren f 4.20 f 5. Kalkoeneieren f 6.60. Ganzeneieren f7 a f 9. Olie, van Inl. zaad, Raap- f 36.00, Pa tent- f 88,00, Lijn- f 46.00 per heet, cont,op 6 w. f 1.00 p. h. hooger. K o e k en, van Inl. zaad. Raap- f 90.00 per 1040 st., zachte lijn- f 15.00 per 104 fL harde lijn- f 14.50, lijnmeel f 14.00 per- J00 kilo. Amsterdam, 22 Mei. Aardappelen. Friesche blauwe f 2.90 a f 3.10; Friesche borgers f 2.a t 2.25Andijker bonte f 0.a f 0.Andijker blauwe f 3.— a f 3.10 Hillegommer kralen f a t Eilleg. Eigenheimers f a f Zeeuwsche bonte f 3.a f 3.40id. blauwe f 3.a f 3.40id. Eigenheimers f 2.25 a f 2.40 Geld. blauwe f 0.— a f 0.Geld. bonte f 0.— a f 0.Drentsche Eigenhei mers f 0.a f 0.Zeeu vbravo's f 2.50 a f 3.—. Eigenheimer poters f 0.80 a f 1. IJpolder bravo's f 0.a f 0Alles per mud. Malta's per kilo 91 a 10 c. dito Spring 10 a 18 e. Aanvoer 3 ladinges.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 3