IddÉiplie Gomt feuilletönT BIJVOEGSEL Middelbare 22 Mei. üit de Pers. CHADSJI MOERAT. Dit de Staatsconrant. Kerknieuws. Knnst en Wetenschappen. Onderwijs. 7lK DB VAN Donderdag 23 Hei 1912, no. 121. TWEEDE KAMER. Ziektewet. De hoer Do Wjjkerslooth de Weerdesteyn heeft zijn vroeger ingediende amendementen, betreffende de lanabouwongevaUenveTzekerm- gen omgewerkt ten einde van de risico-over dracht in zake ongevallenverzekering thans op industrieel gebied bloeiende, ook voor kleine ongevallen het voortbestaan te waar borgen en bovendien door speciale bepalin gen een verzekering tot uitkeerüig van zie kengeld mogelijk te maken, welke bij mindere kosten voor den arbeider tevens naar alle waarschijnlijkheid meer in den geest van vele werkgevers zal vallen. In zijn toelichting merkt de voorsteller op dat hij, gehoor gevende aan den wensch van enkele leden der commissie van voorbereiding, zjjn. oorspronkelijk alleen voor de onderlinge verzekeringen op landbouwgebied geconcipi eerd amendement aldus omgewerkt heeft tot een voor alle bedrijven passende regeling. De dokters en de Ziektewet. In de „Vaderlander" wordt door dr. J. D, C. Koch een uiteenzetting gegeven van de grieven die do geneeskundigen hebben tegen het ontwerp-ziektewet, welke grieven, zooals de lezer weet, aan het bestuur der „Maat schappij tot bevordering der Geneeskunst" aanleiding hebben gegeven om de leden aan te sporen tot een „bindend besluit", waardoor de erkende ziekenfondsen geen geneeskundige bereid zullen vinden hen te dienen. De eerste en voornaamste grief van de geneeskundigen betreft de machtsverhouding in de erkende ziekenfondsen. Volgens de regeling door den minister voorgesteld, krjjgen de geneesheeren (en apo thekers) slechts eenige macht in het bestuur en dat nog wel alleen, omdat het in het belang kan zijn van de geneeskundige behan deling 1 zjjn zjj in de wetgevende, alge- meene vergadering volstrekt in de minderheid en /wordt hun als arbitrage-college n.b. de Verzekeringsraad aangeboden, een college, dat samengesteld is met het oog op het machts evenwicht tusschen arbeiders en patroons, en dat (dus volkomen ongeschikt is als ar biter tusschen arbeiders en geneeskundigen (en apothekers). Z-ij eischen met volle recht dat hun, door de samenstelling van bestuur en algemeeno vergadering, voldoende waarborgen gegeven worden tegen misbruik van macht van de zijde der verzekerden, en dat ons arbitrage verzekerd wordt door een onpartijdige com missie. De tweede grief betreft het ontbreken van een zg. welstandsgrens. Het wetsontwerp bevat de bepaling, dat alle verzekeringsplichtigen moeten toegelaten worden tot de zieken fondsen. De negeering negelt de financieel© positie der geneesheeren in de niet-gesubsidieerd© fondsen niet; zjj beschouwt hen, wat hunne rechten betreft, als personen, die op eigen risico een vrij beroep uitoefenen, en zij heeft dus niet het recht hen voor te schrijven, wie zjj tegen een zeer laag tarief behandelen zullen. De dokters eischen, dat zjj zelf beslissen zullen, wie tot de fondsen toegelaten zullen worden. Wel hebben zij er geen bezwaar tegen, dat te bepalen in overleg met de verzekerden; maar het medezeggenschap laten rij zich niet ontnemen. 23. van Leo Tolstoi. (naar de Duitsche vertaling). Ham sat deed den ouden mannen de kne vels afscheren en gaten in den neus boren, hij hing daar itngen in en zond hen aldus naar huis. De ouden verklaarden, dat Ham sat bereid was, ons een Sjeich te zenden, die ons over den heiligen oorlog kon inlichten, maar hij stelde de voorwaarde, dat de moe der der Chans, hun haar jongsten zoon als gijselaar zou zenden. De moeder der Chans vertrouwde Hamsat inderdaad en zond Boe- latsj Chan naar hem toe. Hamsat nam Boelatsj Chan vriendelijk op cn berichtte, dat ook de andere broeders bjj hem moesten komen. Hij liet zeggen dat hij den jongen Chans evenzoo zou dienon, ,aJs rijn vader hun vader had gediend. De moedor der Chans was een zwakke vrouw, dom en voorbarig, zooals alle vrou wen, ais zij naar hun eigen wil leven. Ze durfden beide zoons niet tegelijk zenden en Vervolgens bespreekt dr. Koch de bevoog ding .der ziekenfondsen mi het stel; 1 van ambtenaren zonder rechten. Aan de zieken fondsen* en in 't bijzonder aan de fondsgenees- heeren worden, in het belang der ziekte verzekering ongelimiteerde verplichtingen op gelegd ten behoeve van de overheid, de ver zekeringsraden en de raden van arbeid. De minister houdt vast aan do fictie dat de erken de ziekenfondsen zijn staatsinstellingen, de besturen rokcnplichtige staatscolleges, en de geneesheeren staatsambtenaren De verplichtingen, die aan de geneesheeren zullen worden opgelegd, zjjn zeer rekbaar. Hoe langer, hoe meer zal do regeering voor de uitvoering der sociale wetten do hulp der geneeskundigen noodig hebben Slechts zoolang het verplichtingen geldt, houdt de minister vast aan de bovengenoemde fictieaan de rechten der geneesheeren denkt de Regeer ing niet I Op deze wjjze is de regeling van den minister ontaard in een wettelijk gesanctio neerde (Jclaplooperij Ten slotte de vrije artsenkeuze De geneeskundigen .verlangen, dal alle te goeder (naam en faam bekend zijnde genees kundigen, wier gewone werkkring zich over het gebied, van het ziekenfonds bt over een deel daarvan uitstrekt, het recht hebben als deelnemer tot het Ziekenfonds toe to treden. Tot nu toe kan do geneeskundige, die niet toegelaten wordt tot een Ziekenfonds, be proeven tocli Ziekenfondspraktjjk te verkrij gen, door zelf en concurreerend fonds op te richtenna aanneming van hot wetsontwerp zal dat anders worden, en is het zeer waar schijnlijk, dat ©e>n geneeskundige, die om de een of andere reden (onwil van collega's, te genwerking van het bestuur, pressie van Ar beidsraden, enz.) uit een ziekenfonds geweerd wordt daardoor geheel woTdt uitgesloten van de fondspraktijk ter plaatse. "Voor de oprich ting toch van een ander fonds heeft hij er kenning noodijg, en die kan hem door de Regeer ing geweigerd worden, „om redenen van algemeen belang". Bjj iron, besluit: is benoemd tot gedelegeerde der Ned. Re geering op hot in 1912 te Londen te houden 18de intern. Americanistencongres, jhr. L. C. van Panhuys, hoofdcomm bjj het Dep. van Kol. te 's-Gravenhage. is bevorderd tot comm. der post, 1ste kl VV. H. F. Vogel, thans comm. dor post. 2e kl. DE BADPLAATS DOMBURG. Dinsdagavond hield de „Vereeniging tot be vordering der belangen van de badplaats Domburg" liaax jaarlijksche algemeen© ver gadering in bet Schuttershof aldaar. De op komst -was niet groot. Na opening door dien voorzitter, den heer P. C. Labrijn, las de secretaris de notulen der vorige vergadering, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Door afwezigheid en ontslag van den pen ningmeester, den lieer A. Lantsheer, werd reke ning en verantwoording gedaan door den heer H. F. Lantsheer. De rekeningen en gelden werden in orde bevonden en de heer L. ondei dankzegging gedéchargeerd. De voorzitter herinnert aan de groote dien sten, door den heer A. Lantsheer aan de vereeniging bewezen. Om gezondheidsredenen heeft hij ontslag genomen, na 15 jaar lang, van de pprichling af, een zeer groot aan deel in de werkzaamheden van het bestuur te heblien geliad. De voorzitter stelt voor den heer L. te benoemen tot eerelid der ver eeniging, waarmede de vergadering bij ac clamatie instemt, Uit het financteele verslag ontleenen we, dat het saldo 1911 bedroeg f350.95. De ont vangsten in 1912 beliepen f392.50, de rente £11.60, totaal f755.05. De uitgaven waren f 644.931/), zoodat er een goed slot is van f 110.111/2- Hierna las de secretaris het jaarverslag, waaruit bleek, dat de vereeniging in het afge- loopen jaar heel wat heeft lot stand gebracht. Behalve de gewone reclame hebben de resul taten van dien arbeid reeds voor en na in de „Midd. Crt." gestaan. Het ledental daalde van 110 op 107. De aftredende bestuursleden, de heeren P J. Elout en M. J. I. Sprenger werden herkozen, tenvjjl in de plaats van den heer A. Lants- liet dus eerst Oemma Clian alleen gaan. Met hem ging ik weg. Over den afstand van een werst kwamen de Moeriden ons tegen, zongen en schoten en roden wild op hun paarden om ons heen. Toen wij naar Ham sat toe gingen, trad hjj uit zjjn tent en hield Oemma Chan's stijgbeugel vast, waarmee hjj hem als Chan erkende. Ik heb uw huis geen schade berokkend, zei hij: en ik wil het ook geen kwaad doen. (Spaar slechts mijn leven en verhin der mij niet, de mcnschen voor den heiligen oorlog te winnen Ik zal u met al mijn man nen dienen, zooals mijn vader uw vader ge diend jheeft. Verschaf mij toegang tot uw woning. Ik zal u mot mijn raad terzijde staan, u kunt echter doen wat u verkiest. Oemma Chan sprak moeöljjk, Hij wist niet, wat hjj moest zeggen' en zweeg. Toen zei ik, dat, als do zaken zoo stonden, dan Ham sat naar Choensach moest komende moe der der Clians en de oudste zoon zonden hem stellig jnel eerbewijzen ontvangen. Zij lieten mjj echter niet uitspreken. en teen gebeurde het, dat ik voor de eerste maal met Sja- myl kennis maakte. Hij stond naast den imam en zeide tot mij: „Niet om'u is gevraagd, maar oin Chan Ik zweeg daarop en Hamsat leidde Oemma Chan in zijn tent. Daarna riep Hamsat ook mjj binnen en beval mij, met zijn afgezant naar Choensach terug (e koeren. heer werd gekozen de heer B. J. Westen- burger. Onder dc ingekomen stukken was een ver- zoek van den burgemeester van Domburg,1 behelzende aanvrage om subsidie tot slicht ing 1 van een verpleeghuis voor lijders aan besmet telijke ziekten. Die kwestie is in de vereeni ging reeds lang en breed onder 't oog ge zien. Er bleken aan stichting en exploitatie, zulke groote kosten verbonden te zijn, dat do vereeniging het idee heeft laten varen en! zich gelukkig acht, een uitweg te hebben ge- J vonden in het Middelburgsch gasthuis ter] vervoering waarheen do rijwielbrancard is j aangeschaft. Intusschen zat den burgemeester j in overweging worden gegeven met leden van j diverse corporaties te vergaderen, ten einde die kwestie mog eens ampel to bespreen Met den afkoop van den tol voor auto's buiten Zeeland, waartoe de Vereeniging ver leden jaar het initiatief nam, heeft ze succes De polder „Walcheren" is dit jaar met f 50 tevreden, waarvan Domburg terug ontvangt resp. van Vlissingen f 10, automobielclub f 25, Middelburg f 10 De voorzitter doet nog mededeeling aan- gaande de waterleiding. In den gemeenteraad van Middelburg vindt het verzoek om een zijleiding OranjezonDomburg weinig voort gang, zelfs is hem meegedeeld, dat het advies van den deskundige daar nog niet is ingeko men en mocht de raad al toesstemming ge ven, dan is nog te vreozen, dat de gevraagde prijs per M3 te hoog za! worden Daarom wil men trachten hier zelf water te verkrijgen door ozonizeering. Ten Oosten en ten Westen van de tramlijn zijn waarschijnlijk landerijen, die genoeg water bevatten met diep, zak- water. Als dit door ozon voldoende kan ge zuiverd worden, dan is Domburg wellicht geholpen. Er moet echter nog veel worden onderzocht en daarom machtigde de verga dering het bestuur tot het verlcenen van een crediet. van f 200 voor proeven etc. Op aanraden van een der aanwezige leden zal 3an de Zuid-Bevelandscho waterleiding- maatscliapprj worden gevraagd of zij misschien genegen zou zijn haar buizennet tot Domburg uit te breiden. Nog zal aan commissarissen der stoom tram „Walcheren" worden verzocht voor het zomerseizoen weer een tram te laten rijden, die om! 4 uur uit Middelburg vertrekt v.v. en zal men trachten de post, die om 9 uur in Middelburg aankomt naar hier door te zen den in een postzak, zoodat die dan hier aan komt te 10 40 inplaats van 1.30. ZEEUWSCHE LANDB0UW-0NDERLINGE. Als aanvulling van het in ons vorig num mer medegedeelde van. het verhandelde in de Dinsdag te Goes gehouden vergadering der bovengenoemde Vereeniging melden wij thans het volgende nog. Het voorstel tot wijziging van het Regle ment voor de Ziekteverzekering om de her verzekering van f 10 per verzekerden werk man en f 100 per ziektegeval te brengen op resp. f3 cn f25 werd bij acclamatie aange nomen. De voorlezing van de agenda voor de op 30 Mei as. te Amsterdam te houden gewone algemeene ledenvergadering der Centrale gaf geen aanleiding tot discussiealleen werd eenige toelichting van liet punt betreffende de storting in de algemeene reservekas ge vraagd, waarop de directeur doel en strek- long der reservekas uitvoerig uiteenzette. Op een desbetreffende vraag werd nog medege deeld, dat de gestorte reservegelden niet wor den terugbetaald aan hen, die met hun bedrijf zijn opgehouden Ook werd gewaarschuwd tegen een te hoog opdrijven van de percentage der premies voor de reservekas. Op voorstel van het bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge werd met algemeene stemmen besloten dat de aanwijzing van haar vertegenwoordiger naar de Algemeene vergade- doring door liet bestuur zou geschieden. Bij hot laatste punt der agenda voor de vergadering van heden werd door den direc teur de thans ingediende Ziektewet en Raden van Arbeid bij' de Tweede Kamer ter sprake gebracht en gewezen op enkele gebreken van dit wetsontwerp, zoo wat betreft de betaling der premie voor de eene helft door den werk gever en voor de andere helft door den arbei der als de samenkoppeling van de ongevallen met de ziekteverzekering en het groot aantal bezoldigde ambtenaren voor de uitvoering van deze fwet noodzakelijk. Van de voorgestelde amendementen op dit Ik deed, wat hij rarj gelastte. De afgezanten van Hamsat trachtten de moeder der Chans te overreden, om ook den oudsten Chan naar Hamsat te laten gaan. Ik zag, dat verraad in het ppel was en ried de moeder der Chans, haar zoon daartoe geen verlof te geven. Maar in een dergelijk vrouwehoofd zit net evenveel verstand als haar op een ei. De moeder der Chans gelooide de mannen van Hamsat en beval haar zoon, daarheen te gaan. Toen Aboenoenzal weigerde, zei ze: „Ik zie wel, dat je bang bent." Evenals de bjj wist ze, naar welken kant ze den angel moest richten. Aboenoenzal ontbrandde in toom, sprak geen woord meer met haar en deed zijn paard zadelen. Ik reed met hem weg. Hamsat ontving ons nog vriendelijker dan zjjn jongeren broer Oemma Chan. Hij kwam ons zelfs over een afstand van twee buks- schoten van den berg af tegemoet, en achter hem aan kwamen zijn ruiters, die zongen en in de lucht schoten en allerhande wilde toe ren op hun paarden uitvoerden. Toen wij het kamp bereikten, leidde Hamsat Chan in zijn tent, terwijl ik buiten bij de paarden bleef. Ik zat aan den voet van den berg, toen ik in Hamsat's tent geweerschoten hoorde. Ik liep er dadelijk heen. Oemma Chan lag op den rug in een groeten bloedplas, terwijl Aboenoenzal met dc Moeriden vocht. Een sabelhouw had hem bijna de wang van het gezioht gescheiden, zoodat die er bloedend wetsontwerp achtte spr. het amendement van do heeren Aalbarse, De Wijkerslooth de Weerde- stein en Passtoors op art 1 der Ziektewet het meest doeltreffend om het den Landbouw mogelijk te maken de ongevallen welke binnen 3 maanden afloopen op denzelfden voet te kunnen blijven behandelen gelijk tot nu het geval is. Bij' eventueele verwerping van dit amende ment werd een ander amendement, door den heei' do Wijkerslooth de Weerdestein alleen ingediend, aangeprezen daar dit de oprichting van ,al2an<ieili)ke landbouw kansen zal moge lijk maken en daardoor de Landbouw-Ondcr- linge als zulk een kas zou kunnen optreden. Do heer Postuma stelde aan de vergadering voor een schrijven tot do leden der Tweede Kanter voor Zeeland te richten, waarin ver zocht wordt hun steun aan de door hem be sproken amendementen te willen verlecnen. Zonder dat iemand hierover het woord had verlangd, werd hiertoe bij acclamatie be sloten. Bij de hierop volgende rondvraag werden aangelegenheden van hujshoudelijken en ad ministralieven aard ter sprake gebracht, o.m. de hiep en daar aangeboden zeer hooge dok tersrekeningen wegens behandeling van ver zekerden. Die directeur antwoordde hierop, dat over het algemeen over de doktersrekeningen niet te klagen valt, doch mocht men meenen dat er te veel door den geneesheer gerekend is voor de behandeling, dan heeft het be stuur der Maatschappij van Geneeskunde zich bereid verklaard als arbiter op te treden, wat dan ook kan geschieden als zulks wen- schelijk mocht blijken. Na dank gebracht te hebben aan den direc teur voor diens heldere uiteenzetting of be antwoording van de ter sprake gekomen on derwerpen en de wensch uitgesproken te hebben, dat de Centrale Landbouw-Onderl'mge tengevolge van het aanhangig gemaakte Wets ontwerp-Ziektewet niet hetzelfde lot zou on dergaan als het pantserschip van Minister Wenlholt, die met het schip is omgekomen, maar dat zij ats een zeewaardig schip zal blijven varen, werd de vergadering gesloten. Afgeschafte Feestdagen. Een zeer gewichtige brief is, naar wij aan „Zelandia" ontleenen, door de H Congre gatie van het Concilie aan dc bisschoppen der wereld verzonden naar aanleiding van de feestdagen, die door het Motu Proprio van Pius X zijn opgeheven. De brief verklaart: lo. Dat de Paus het feest niet heeft willen opheffen, maar alleen de verplichting van Mis-hooren en het verbod van te werken. Daarom moeten de parochiale geestelijken aan de geloovigen op het hart drukken, dat zij die feestdagen goo godvruchtig mogelijk blijven vieren, vooral door ter kerke te gaan. 2o. De Bisschoppen hebben, zoo liet ge val zich voordoet, de macht om die dagen de geloovigen te dispenseeren in vasten en onthouding, alsof die dagen als feesten ge vierd werden. 3o. De Bisschoppen worden gemachtigd om op Donderdag na Drievuldigheids-Zondag de plechtigheid en de processie van hot H. Sacra ment te behouden, al is dan die. dag geen verplichte feestdag. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Blesdijke c. a. W. Boon, cand. te Groningen. Evang. Lutb. Kerk. Beroepen: te Stadskanaal (toez.)J.C. Blaser, prop. te Amsterdam. Gereformeerde Kerken. Bedankt: voor Boornbergum H. Kal- ker te Laar. Christel. Ge reform, kerken. Bedankt: voor Almelo J. J. van der Schuit te Kampen. Begrafenis van Strindberg. Zondagochtend in de vroegte is het stoffelijk overschot van Strindberg ter aarde besteld. Als men die belangstelling en deel neming leest, verbaast men zich weer, hoe deze kunstenaar, wiens werken toch zoo weinig „populair" zijn geschreven, leefde in het hart van het Zweedsche volk. naast hing. Hij trachtte die met de eene hand vast te houden, terwijl de andere met den dolk naar iemand stak, die hem te na kwam. Ik zag, hoe hjj een broeder van Hamsat overhoop stak, en hoe hij den dolk reeds naar diens tweeden broeder richtte, toen de Moeriden plotseling op hem begonnen te schieten en hem deden vallen. Cbadsji Moeial staakte zjjn verhaal, zijn bruin-verweerd gelaat was rood van opwin ding, en zijn oogen waren geheel met bloed doorloopen. Ik werd door schrik aangegrepen en vluchtte, zei lig. Kom, zei Loris Melikow: ik dacht, dat je nooit ergens van was geschrikt. Later niet meer. Na dien tijd heb ik me steeds den smaad van dat uur herinnerd, en als ik daaraan dacht, was ik nergens bang voor. XII. Nu is het genoeg, nu is het tijd, dat ik mijn gebed doe, zei Cbadsji Moerat, nam j uit dm binnenzak van zijn tsjerkeska bet horloge, dat hij vsn Woronzow gekregen had, drukte voorzichtig op de veer, boog het hoofd naar het uurwerk en luisterde met een kinder lijken lach naar de slagen. Het horloge wees kwart over twaalf. Van mjjn vriend Woronzow een cadeau, zei hij glimlachend. Een heel mooi horloge, meende Loris Dichters, schrijvers, studenten, tooneel- menschen, pacifisten, maar ook honderd arbeidersverenigingen met 80 vaandels woonden de begrafenis bij. Ook Prins Eugen was aanwezig. Op het graf werden psalmen gezongen. Overigens ging alles overeenkomstig den wensch van Strindberg zeer eenvoudig in zijn werk. Ziehier zijn laatste wil "20 April 1912 onderteekend 5Mijn dood lichaam mag niet geschouwd en ook niet tentoongesteld worden. Geen doodenmaskers en geen fotografieën mogen worden genomen. Ik wil vroeg in den morgen om acht uur ten grave gedragen worden, om de blikken der nieuwsgierigen te ontgaan. Geen bijzetting in een grafkapel noch in een kent mag geschiedenik wil niet in het kwartier der rijken op de markt der ijdelheid rusten. Aan het graf mag niet gespeeld, gezongen of gesproken worden, de prediker volge alleen den tekst van het handboek." Pelayo. In Spanje ie de meest beroemde, letter kundige criticus van dat land gestorven. Me- nander Pelayo. Hij was directeur der archie ven en hoofd van de nationale boekerij te Madrid. In 1856 geboren, heeft Pilayo een buiten gewoon eervollen studietijd gehad. Als student behaalde hjj 24 eerste prijzen met zrjn literair- critische ,werk Op 20jarigen leeftijd kreeg hij een beurs, om de bibliotheken en de archieven van Spanje te onderzoeken, even als die in het buitenland, en een jaar later toen hij dus 21 was, werd hij benoemd tot- hoogleeraar in de Spaansche lifceratuurge schiedenis. De wet verzette zich echter tegen die benoeming op zóó jeugdigen leeftjjd, maar Pelayo smaakte de voldoening, dat die te zijner gunste gewijzigd werd. De koning stuurde telegrammen aan de familie van den schrijver en aan het ge meentebestuur van Santander, waar Pelayo geboren werd. In den Senaat, waarvan Pelayo lid was, werd de zitting opgeheven ten teeken van rouw. De Kamer heeft een boodschap van rouw betuiging aangenomen, doch zette wegens drukke werkzaamheden de vergadering voort. - Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te C o 1 ij n s- plaat de heer J. A. Boddingius te We- meldinge. Bij kon. besluit is aan B H. Schrovan te Wageningem, op verzoek, eervol ontslag verleend ais leeraar aan do Rjjkslandbouw school aldaar. 8POBT. Henri Bakker gevallen. Henri Bakker is even voor half zeven gisteravond te Breda opgestegen met het doel om naar Oss te vliegen. Juist boven de Wil- helminasingel weigerde de motor. Van een hoogte van 25 meter plofte de machine in het water. Bakker slaagde er in de kantte Melikow. Bid nu eerst, dan wacht ik zoo lang. Zooais je wilt, zei Cbadsji Moerat en begaf zich naar zijn slaapkamer. Toen Loris Melikow alleen was, schreef hij wat Chadsji Moerat hem verteld had, wat de hoofdzaken betreft op, stak daarna eesi sigaret pp en begon in het vertrek op en neer te loopen. Toen hjj in de nabijheid der deur kwam, die tegenover de slaapkamer was, hoorde hij eenige stemmen, die zich over het een of ander levendig in het Tartaarsch onderhielden. Hij vermoedde, dat dit Chadsji Moerat's Moeriden waren, die daarbinnen een gesprek voerden. Hij opende dus do deur en tra/1 bij hen binnen. In do kamer trof hem die eigenaardige* zure lederlucht, die den bergbewoners eigen is. Aan het venster zat op een over den grond uitgespreiden vilten mantel in een vuile, gescheurde besjmet de roodharige Hamsaio met het eene oog en vlocht een paardentuig van leer. Hij sprak met zjjn lieesche stem zeer druk over het een of ander, maar zweeg terstond, toen Loris Melikow binnentrad, en ging, zonder eenige aandacht aan den bin nentredende te besteden, met zjjn arbeid door. Tegenover hem stond de vroolijke Chan Ma- homa; deze toonde lachend zijn witte tanden en. herhaalde telkens wat, waaribjj zijn zwarte oogen zonder wimpers vonkten. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 5