Rona Cacao Ingezonden Mededeelingen. Van Houten's Verschillende Berichten BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. in vierkante bussen 1 Kg 1.50 |V4Kg 0.42| '/a - 0.80 |lf0 -0.18i ÜPOBI. Sport-coDgres. Van 7 tot 10 Mei 1913 komt te Lausanne een congres voor de psychologie en de pDysiologie der sport samen. Het Tweede Kamerlid dr. D. Bos heeft Donderdag to Leeuwarden in een vergadering van den Prov. Bond van Vrijzinnigen in Fries- laad oen. belangrijke rede gehouden over „sa menwerking van vrijzinnigen". Plaatsgebrek noopt ons een uitvoeriger vermelding daarvan tot een volgend nummer aan te houden. Volgens do „N. Crt." moet het in de be doeling van öeregeering lgigen, de vlootverdedi- ging in Nederland en Nederlandsch Indië met zooveel spoed aan to pakken en af te wer ken, dat reeds de volgende marmebegrooting den invloed van het uit te brengen verslag zal ondervinden. Men is begonnen met de afbraak van het Beurspooxtje on do belendende huisjes aan den Dam te Amsterdam. Alle waardevolle onderdeden zijn met roode verf genummerd) zoodat bet mogelijk zal zijn het bouwwerk el ders weder in elkaar te zetten. EEN STAKING DER PERS. We hebben in. ons landje een staking van de pers. Dit nieuwe snufje op Nederlandschen bodem is voor Alkmaar weggelegd. Een der raadsleden, do heer Fortuin, deed een per soonlijken aanval pp den overzichtschrijver van de („Alkm. Crt.", den hoofd-redacteur" j van dit blad. In een geheime zitting wensebte -hij zijn bezwaren to luchten. De raad ver zette zich daartegen, maar voor een ander punt was evenwel een zitting met gesloten deuren noodzakelijk. In dien tijd richtten de vertegenwoordigers dor Alkmaarsche bladen het volgende adres aan den raad „Ondergeteekenden, vertegenwoordigers der Alkmaarsche bladen, verklaren naar aanlei- dnig van ido beleedigende uitdrukkingen, heden in do raadszitting door den heer Fortuin als lid van den raad gericht tot den lioofdre-' dacleur der „Alkmaarsche Courant", dat zij als protest de raadszitting van heden niet meer zullen bijwonen, tenzij de heer Fortuin, do uitdrukkingen heden in de openbare zitting intrekt, terwijl zij zich voorbehouden hun verdere gedragslijn vast te stellen, indien de heor Fortuin tot intrekking zijner beleedigin- gen niet bereid is." De ondorteekenaren waren de verslaggevers en overzichtschrijvers van twee neutrale bla den, een katholiek en een vrijzinnig-democra tisch blad. Bjj de heropening der openbare zitting deed de voorzitter meedeeling van dit adres. Het kan echter eerst in de volgende vergadering worden behandeld. De verslaggevers verlieten daarop de raad- aal, zoodat van 't vervolg der vergadering geen verslag word gegeven. Üp het vliegterrein aan den Bergweg to Rotterdam heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Omstreeks dat uur ging een 18jarige bakkersknecht, een Duitscher, naar de loods op idat terrein om zich te overtuigen dat het dak vpn de loods niet doorlekte en er geen schade wond toegebracht aan het vliegtuig van den vlieger Van Bussel ,een neef van hem, dien. hij behulpzaam is. Een 14-jarig meisje ging met hem mee, en zij bleven samen in de loods even praten. De bakkersknecht zag daar een. revolver liggen, die> hij in do hand nam; dat ze geladen was, wist hij niet. Plotseling ging er een schot of, en do kogel drong het meisje in den hals. Bewusteloos zakte zij' ineen. Men bracht haar dadelijk naar het zie kenhuis op den Bergweg, waar slechts do dood kon worden vastgesteld De jeugdige Duitscher is maar een politiebureau overgebracht.. Do „N. Crt." verneemt, dat de experts, die het stoomschip „Solo" na de stranding to Torheijde onderzocht hebben, hun rapport uitgebracht hebben. De verwachting dat het schip zou geabandonneerd worden is niet uitgekomen. Do experts zijn tot de conclusie gekomen, dat het schip nog volkomen zoo waardig te maken is zij taxeeren do schade op f 180.000, terwijl d© boekwaarde van het schip 275 000 bedraagt. Assuradeuren heb ben oen klacht ingediend dat tijdens de stranding een groote hoeveelheid scheepspro- viand is (ontvreemd. Een Jtaliaanschen landverhuizer is in. een logement aan de Zandstraat te Rotterdam eon bedrag van 130 lire ontstolen. Andere landverhuizers, in hetzelfde Logement ver toevende, worden van den diefstal verdacht. Twee jongens le Rotterdam hebben uit de Rotte bij de Zaagmoienbrug het lijkje opgehaald van een pasgeboren kind, gewikkeld in een papi,er en een zak, welke mot een steen bezwaard was. De Rotterdamscke recherche heeft in de „Metropool" van het Leger des Heils een win keljuffrouw aangehouden, die zich te Am sterdam ten nadcele van eon winkelierster pan diefstal van f 50 heeft schuldig gemaakS Zij is naar de hoofdstad overgebracht. Tijdens de afwezigheid van de bewoners zijn tenhuize van een bewoner van een per ceel in do Al momdes traat to Rotterdam eenige gouden en zilveren voorwerpen gestolen, waar onder drie horloges en twee Tin gen. Te Loosduinen is een man door den bliksem gedood. Hij lag in een tuin te wieden naast een jongetje, dat ongedeerd bleef. De man was afkomstig uit Scheve- ningen. De politie te 's-Gravenhage heeft een jongeman uit Arnhem, die verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt, aan scha king van een 17-jarig meisje, dat zich in zijn gezelschap bevond en dat, evenals hij, de ouderlijke woning had verlaten, aange houden. Sinds langen tijd zoekt de Ilaagsche po litie naar do daders van.' een aantal jrijwieldief-r 3tallen, te 's-Gravonhage te Arnhem en Nij- mcgo|a cn omgeving gepleegd. Een hoofdin specteur heeft met twee rechercheurs een inval gedaan in een perceel aan de Steynlaan en. vervolgens in de woning aan doNonthorst- straat. Daarbij werd een aantal rijwielen, bo nevens een grooto partij rijwielonderdeelen, van bovenbedoelde diefstallen afkomstig, in beslag genomen. Denzelfden dag slaagde men er nog in een van do dieven aan to houden en.den persoon die het gestolen© had gekocht. Naderhand werden nog meer personen gear resteerd, verdacht zich aan deze diefstallen to hebben, schuldig gemaakt. Baldadig© handen hebben te Lisse een brandenden lucifer in de postbus to Lisser- broek geworpen, "waardoor do zich daarin daarin bevindende brieven verbrandden. Do politin heeft zich met de zaak bemoeid. („L. D.") Te Waalwijk is een leerling van de ambachtsschool te Tilburg, door een schoen makersleerling te Waalwijk levensgevaarlijk verwond. De dader is in hechtenis geno men en heelt een volledige bekentenis af gelegd. Een 14jarige jongen te Bredevoort, gooide met spijkertjes naar een oudoren werk man. De laatste wierp hem toen in woede een nijptang naar het hoofd, met het gevolg, dat de knaap een diepo wonde kreeg en be wusteloos ineen zakte. Uit Aalten werd direct geneeskundige hulp gehaald. Ofschoon eerst gevaar voor zijn leven bestond, is dit nu ge weken. Een vrouw te Winterswijk is met hare klceron in aanraking gekomen met een gasfor nuis. Ilaro kleeren verbrandden daardoor ge heel en al en de arme vrouw liep zulk© hevige brandwonden op aan achterlichaam en rech terarm, dat opname in het Ziekenhuis nood zakelijk was. Haar toestand is zeer zorgwek kend. De gronsautoriteiten te Bentheim hebben onder politiegeleido naar OldenzaaJ terugge zonden, zes Russische landverhuizers, onder wio twee kinderen, van een transport van do Volturno, van do Uranium Steamship Cy. Een 19jarig meisje, dat Maandagmorgen de ouderlijke woning in de Elisabethstraat to Leeuwarden verliet, toen op een bovenkamer brand was uitgebroken, on des avonds te Gro ningen werd aangetroffen, is naar het huis van bewaring te Leeuwarden overgebracht. Zij moot hebben bekend den brand le hebben gesticht. Het 4jarig dochtertje van een boerenar beider to Warns geraakte by de zuivelfabriek te jwater en verdronk voor men haar kon redden. De man, die op de Noorderbegraaf plaats te Groningen eerst zijn kind dood schoot en daarna een poging tot zelfmoord deed, waarbij hij zwaar gewond werd, is in het ziekenhuis aldaar overleden, zonder het bewustzijn herkregen te hebben. De vier kinderen te Delfzijl, bij wie zich tengevolge van het eten van gevonden broodjes vergiftigingsverschijnselen voorde den, zijn alle hersteld. De broodjes, die be stemd waren om ratten en muizen te ver delgen, waren door een juffrouw in de binnenhaven geworpen en door de kinderen opgevischt. Ee nieuwe verschrikking doet zich in verband met den ondergang der „Titanic" ken nen. L.l. Maandag heeft do „Oceanic" een op vouwbare reddingsboot van het rampzalige schip opgepikt, waarin zich drie mannenlijkon bevonden. De persenen, die daarin toevlucht hadden gezocht, moeten van honger en dorst gestorven zijn. Uit voorwerpen in d© sloep ge vonden, liet zich opmaken, dat deze minstens nog twe© personen heeft geborgen, wier lijken blijkbaar over boord zijn gezet. Daar het kur ken- en zeildoekdek van de boot mot nagels was opengescheurd, blijkt, dat de inzet- tenden in hun krankzinnigen nood daarvan gegoten bebben. Twe© der lijkon bieldon stuk ken van een inand in den mond, het derde hing half over boord. Men vraagt zich verbijsterd af, of nog meer opvarenden op dio wjjze om hot leven zijn gekomen. De boot werd op 210 npjlen van de plaats waar het ongeluk plaats had, aangetrof fen. Middelburg. Van 16.17 Mei. Ondertrouwd: W. M Mak, jm. 41 j. met J. Kodde, S. 38 j.; J" H. de Jongb, jm. 27 j. met M. van den Bovenkamp, jd. 24 j. Getrouwd: J. Allewijn, jm. 28 j. met A. C. van Loo, jd. 27 j.; J. B. Biondina, jm. 26 j. met J. H. Martijd, jd. 25 j.; L. A. Cornelisse, jm. 29 j. met J. A. Franco, jd. 26 j.; A. Huijsae, jm. 22 j. met A. Meeuse, jd. 23 j. Bevallen J. W. Simonse, geb. Minder- houd, d.; C. Verberg, geb. Kesteloo, d. OverledenC. Barentsen, man van M. Eiemens, 86 j.; J. J. M. de Borst Verdoorn, jm. 59 j.; F. L. M. Wijnne, jd. 16 j.; P. Abrahamse, man van A. M Geldof, 56 j.; M. J. van Loopik, vrouw van S. Koster 25 j. Z i e r i k z e e. Van 815 Mei. GetrouwdM. van den Berg, jm. 26 j. met J. M. Hödde. jd. 24).; J. Verton, jm. 34 j. met P. Aleinan, jd. 27 j. Bevallen M. A. M. van den Boogert, geb. Verschuur, z. J. Peute, geb. Vos, z.; M. G. Bouter, geb. Bezemer, d.*, K. de Vin, geb. Van der Maas, z. THERMOMETER EN VERWACHTING. 17 Mei. Thermometer alhier 8 u. vm. 53 gr., 12 u. 57 gr., 31 u. nm. 60 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 772,5 te Horta. Laagste 749.1 te Vestmonoer. Verwachting tot den avond van 18 Mei: meest matige W. tot Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlyk enkele regenbuien, warmer. BRIEFWISSELING. H. C. B Sluis. Zoodra er plaats is. gaarne, zij 't ook in beknoptcn vorm. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 18 Mei. Walzoorden. Calam. waterschap Wal- zoorden. Logement van J. F. Adriaansens, 12 uur: het herstel, de vernieuwing en het onder- houd tot 30 April 1913 van de aarde-, kram-, rijs- en glooiing werken aan de waterkeering van bovengen, waterschap. Aanw. Zaterdag 11 en Dinsdag 14 Mei, vm. 9.30 3- Samenk. directiegebouw. Donderdag 23 Moi. Rilland. Bestuur calamiteuze Zimmer- manpolder. Directiekeet lli/s uur. het herstel, de vernieuwing en hot onder houd tot 30 April 1912 van de aarde-, kram- Tjjs-, steenglooiings- en andere werken. Aanw. Vrijdag 17 Mei van 81/3 tot 10 uur en Maandag 20 Mei van 12 tot IJS uui. Samenkomst directie-keet. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd is tot president van den Hoogen Baad jhr. mr. S. Laman Trip, vice-presi dent, en tot vice-president jhr. mr. W. de Savornin Lobman, thans raadaheer. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Woensdag a.s. vergadert de raad der ge meente Middelburg. De agenda vermeld o. m. hot verleenen van eervol ontslag aan moj. Van Oostveen, als onderwijzeres aan school I, de herstemming over do ontwierp-verordening op de jaarwed den van leeraren aan heit gymnasium, de rekening der gezondheidscommissie en het pri mitief kohier voor do belasting naar het geschatte inkomen, over 1912. C0NC0URSPRIJS. Op Hemelvaartsdag nam do muziekvereem- ging „Oefening kweekt Kunst" uit SVem el- di 11 ge deel aan het concours te Zaltbommel in do vierde afdeel in g. Van de vier deelne mende gezelschappen.' behaalde zo het hoog ste aantal punten en werd daarvoor een zil veren medaille met diploma toegekend. Hier door is dit gezelschap in een hoogere af dee ling gekomen. WATERSCH. ST. MAARTENSDIJK. In do Woensdag gehouden vergadering van Ingelanden van het Waterschap St. Maar tensdijk werd ten opzichte van do be kende kwestie van den watermolenaar De Fouw, die ontslagen is, maar niet uit zijn woning wil, besloten te trachten ©en schik king voor te bereiden met Je Fouw, of anders met den nieuw benoemden water- molenaar. Het djjkgeschot word voor de verschillende polders vastgesteld per H.A, als -volgt: Oude land f 17.50, Middelland f 12.50, Noord f 16, Uiterst Nieuwland f 12.50, Raven soord f9, Groote en Kleine bandekens f 9f Slabbecoorne f 23, Molen f 24, Pluimpot f 9, Vroonlanden Waterschap 'f2.30, en Idem 4 polders f2.70. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd is tot leeraar aan de rijksland- bojuwwinterschoo! te Goes .7 A van den Broek te Breda BENOEMD. Do heer P B. Dekker te Westkapelle is benoemd tot buitengewoon opzichter bij de uitvoeriifg van betonwerken aan de „Breede Watering" bewesten Yerseke. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. Heden wordt to Schiedam ©en zeldzaam jubileum gevierd. Dr. C J Vaillant herdenkt n.l. den dag waarop hij vóór 70 jaar tot; medecinae doctor werd gepromoveerd aan de Hoogeschool te Leiden. Op de hedenmiddag gehouden receptie mochl de 93-jarige doctor ontzaglijk veel bewijzen van belangstelling ontvangen. UIT OEN HAAG. Minister Wenthoit. De afgetreden Minister van Marine Went hoit beeft (ontslag aangevraagd nJs vice-admi- raal en gaat in het begin der volgende week' geruimen tijd m liet buitenland rust nemen. Wissel- en checiuereoht. De Staatscommissie voor internationaal pri vaatrecht heeft den laats ten tijd herhaaldelijk: vergaderd onder voorzitterschap van mr Asser ter voorbereiding van de tweede conferentie voor wissel- en chequcrccht, die 15 Juni zal geopend worden. De Koningin naar Parjjs. Het overlijden van den koning van Denemar ken zal geen verandering brengen in het reisplan van de Koningin naar Parijs. MGR. J. J. VAN TIEL.f Heden morgen is te Haarlem overleden mgr. dr. J. J. van Tiel bisschop der oud- katholieke kerk, hoogleeraar honoris causa aan de universiteit te Bern, oud-hoogleeraar van het Bisschoppelijk seminarium te Amersfoort, oud-president curator van het gemeentelijke gymnasium te Apier9foort. De overledene was kapelaan en pastoor te Enkhuizen en ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. MR. C. H. FRIJEN.f Gisteren is tusschen Haarlem en Am sterdam in den trein plotseling overleden, de heer mr. C. H. Frijen, oud-griffier van den Hoogen Raad. Het lijk werd naar bet Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam gebracht en zal heden per auto naar Den Haag worden vervoerd. ERNSTIG ONGELUK. Gistermiddag is het zoontje van den heer K. te Zeddam bij het uithalen van vogel nestjes uit een boom~ gevallen en ernstig gewond opgenomen. Er is weinig hoop op herstel. ELZAS-LOTHARINGEN EN DE RIJKSDAG. BERLIJN, 17 Mei. In. dein Duitsohen Rijks dag begon de beraadslaging over de begroe ting van den rijkskanselier met een bespre king vam do binnenland scho politiek. De sociaal -democraat Seheidemaim zcide on.: „In dien de grondwet van Elzas-Lotharmgen in scherven wordt geslagen en indien het volk bij Pruisen zou worden ingelijfd, dan is dat zeker een bedreiging met de dwaaste straf, want dat beteekent tuchthuisstraf met verlies van burgerlijke- ien eererechten." KONING VAN DENEMARKEN, f KOPENHAGEN. 17 Mei Heden voormiddag tvoer koning Christiaan op een oorlogschip het koningsjacht „Dannebrog" tegemoet om het lijk van Frederik VIII naar Kopenhagen te be geleiden. VERKOOP 1NGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informs tiën 17 Mei Serooskerke, Bouw- en Weiland, Hosang. 17 Mei N. Sluis, Veop. Mosselzaad, J. G- Meijer- 18 Mei Domburg, Huis, Hosang. 29 Mei Westkapelle, Huis enz. Loeff. 29 Mei Westkapelle, Inspan, Loeft 29 Mei Veere, Hofsteedje, enz., Verhuist 30 Mei Mddelburg.i Huizen, Verhulst 31 Mei Middelburg, Tjalk, Verhulst, AFLOOP VERKOOPINGEN. De notaris Johan Hosang heeft hcdemiamid- dag te 2 uur in de herberg „De Linbeboom" te Serooskerke in bet openbaar ver kocht: lo. 21 aren 50 centiaren bouwland, (bouwterrein), liggende in de gemeente Se rooskerke aan den. Noordstraatweg, bij het dorp.' Kooper C den Hollander, Oostkapello, voor f 1095. 2e. 1 hectare 33 aren weiland, liggende in de gemeente St. Laurens aan den Zoetendaal- schen weg. Kooper P. Duvekot, Vrouwepol der, voor f 2136. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Het bestuur der Waterkeering van den Calamiteuzen polder Borssele heeft Woens dagmiddag ten 3 ure in de Directiekamer te Borssele aanbesteed bet herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1913, van de aarde-, rijs- en steenglooiïng- werken. Reeds meldden we, wie de laagste inschrij ver was. Totaal was ingeschreven door A. Karelse, Borssele, voor f 6658; C. Claas- sen te Zaamslag, voor f 6630W. M. Fer- dinandusse te Biezelinge, voor f 6500J. de Bree, te Terneuzen, voor f6495; w] L. Klos te Scherpenisse, voor f 6285 en A. Wiskerke, te Ellewoutsdijk, voor f 6228. Burgemeester en Wethouders van de ge meente Cats hebben heden voormiddag ten 11 ure, in het Gemeentehuis aldaar aanbe steed het uitbreiden van het haventerrein te Cats. Laagste inschrijver Van de Velde te Bruinisse voor f' 4164. Het bestuur van het waterschap Oud- Vossemeer heeft Woensdag 15 Mei 1912, des namiddags om 2 ure "in het .koffiehuis van den beer M. M. Rampaart te Oud- VosBemeer aanbesteed het verbeteren van den Zeedijk van het Waterschap, door verhooging en den aanleg van een buiten- berm vanaf dijkpaal 0 tot dijkpaal 78. De uitslag is als volgt P. P. van Opdorp, Woensdrecht, f85.000-, D. v. d. Elshout, Made, f 81.300A. Dub beldam, Dordrecht, f 81.260; M. K. Har- togh, Sliedrecht, f 81.248 J. van Drongelen. Hoek, 1 81.200W. J. Walpot, Tholen, f79,450; J, Stuurman, Ammerstol f74.980; J. M. Panny, Krabbendijke, f 72.490; J. J. Knuist, St. Maartensdijk, f 72.096J. Ge luk, Tholen, f 70,800; C. B. Hack, Oud- Gastel f 68.000; M. Jacobs, Goes f67.900; L. v. d. Velde, Bruinisse, f 66.850W. L. Klos, Scherpenisse, f 64.988. Het bestuur der waterkeering van het Calamitenze waterschap Oud- en.TongBres- kens heeft heden voormiddag te 10 uren in de directiekeet aan de Nieuwe Sluis gemeente Breskens, in het openbaar onder nadere goedkeuring aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1913 van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooiïng en paalwerken aan de waterkeering van bovengenoemd waterschap. (Raming f 7168.) Laagste inschrijver was J. Cambier te Retranchement, voor f 6838. Bij de op Woensdag jl. in het gebouw van het hoofdbestuur der post. en tel. ge houden aanbesteding wegens het onderhouden van het post- en telegraafgebouw te O 0 s t- ftu r g werd ingeschreven door: J. A.German te Oostburg voor f 1280M. Boone te Oostburg voor f 1300 P. DaanBen Wzn. te Oostburg voor f 1305; F. P. Ohri stiaansen te Oostburg voor t 1329. FREDERIK VIII VAN DENEMARKEN, f Onder „Laatste Beriehten" heeft men in ons vorig nummer den tragischen dood van den koning van Denemarken gelezen. Woens dagavond is het koninklijk jacht „Danebrog" naar Travemünde vertrokken om het lijk van den koning te halen en naar Kopenha gen te brengen. Daar verzamelde zich op het slotplein van Amaliönborg een volksmenigte van 30 40.000 personen, toen de minister-president Berntsen op het balcon van bet paleis van Christiaan VII trad en met luider stemme uitriep„Koning Frederik VIII is dood, leve koning Christiaan XDe menigte begroette de mededeeling van den minister president met een negen maal herhaald „hoera"-geroep. Koning Christiaan X trad vervolgens in generaalsuniform, met het blauwe lint van de orde van den olifant op de borst, op bet balcon, ontblootte het hoofd, en hield de volgende rede, die vaak door bijvalsbetuigingen onderbroken werd „De treurige boodschap heeft alle Denen getroffen. De Koning, mijn zeer geliefde vader, die zelf hoopte gezond en wel terug te keeren, is plotseling overleden. Een zware verantwoordelijkheid is nu op mün schouders geladen, doch ik boop, dat hetzelfde ver trouwen, dat in mijn zeer geliefden vader gesteld w.erd, du ook in mij gesteld zal worden. Denemarken's geluk, vrijheid, en zelfstandigheid te handhaven zal mijn doel zyn". De volksmassa brak in lang aanhoudend en geestdriftig „hoera" geroep uit. De vlag, die op het paleis halfstok woei, ging in de hoogte en de forten vuurden de koninge- saluutschoten. Naar men 2iet, wordt het >le toï est mort, vive le roi" in Denemarken onverkort in. toepassing gebracht. Door den plotselingen dood van den vorst en de omstandigheden, waaronder die plaats had, moet aan eenige formaliteiten wordeD voldaan, waartoe de Deensche consnl-gene- raal te Hamburg bereids de noodige maat regelen genomen heeft. De acte van overlijden moet uitzegeven worden door den burgerlijken stand in Hamburg, daar de koniDg incognito reisde. Eveneens moet het openbaar ministerie ver- lot verleenen voor de begrafenis. De Duitscbe kroonprins die een zwager is van den tegenwoordigen koniDg van De nemarken, zal waarschijnlijk bij de begra fenis tegenwoordig zijn. Nader wordt gemeld dat de koning nog kort geleden aan longontsteking heeft ge leden maar dat hij zich Dinsdag uitstekend voelde. Hij had nog een bezoek aanHagea- beck's dierentuin gebracht. Hij reisde in gezelschap van de koningin, twee prinsessen en een prins. Om 11 uur 22 in den avond stortte de koning neer. Tien minuten later trad de dood op den weg maar het havenziekenhuis in.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2