Verschillende Berichten. BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Ingezonden Mededeelingen. Omtrent pogingen» die te Amsterdam gedaan worden, om een politieke organisatie te stichten op Protestantschen grondslag en die zich keeren zal tegen de tot nu toe ge volgde coalitie-politiek, verneemt het «Vad.» dat het denkbeeld is uitgegaan van kringen waartoe antirevolutionaire ea Christelijk- Historische kleine luyden behooren. Het voornemen is een meer democratisch gezinde Christelijke politieke partij te vor men, die als hare voornaamste program punten hebben zal de wettelijke voorziening in de sociale nooden en, ten opzichte van het thans brandende kiesrecht vraagstuk, de oplossing daarvan in democratische rien ting te zoeken met daaraan gepaaid gaande invoering van evenredige vertegenwoordiging. Een 25tal A msterdamsebe arbeiders- vereenigingen kwam "Vrijdagavond in een geconbineerde bestuursvergadering bijeen ter bespreking van de actie, welke wordt ge voerd tegen de S. D. A. P. en »Het Volk Daar aanleiding van de beschuldiging ge publiceerd in »Het Volk" als zouden be- stuurderen van de Zeelieden- en Bootwer kersorganisaties hebben goedgevonden en deelgenomen aan het organiseeren van straf bare daden, gedurende de zeeliedenstaking. Besloten Werd de actie voort te zetten, doch nu regelmatig te organiseeren. Er zal een nationaal comité worden gevormd bestaande uit nationale vakbonden en federaties en op zooveel mogelijk plaatsen zullen plaatselijke comitó's worden opgericht die in geregelde samenwerking zullen blijven met het nationaal comité. De actie zal gevoerd worden met vergaderingen en geschriften. Uitdrnkkelijk werd verklaard dat de actie geen anti-sociual-democratisch karakter draagt, doch alleen gericht is tegen de op zettelijke leugenachtige berichten in »Het Volk", met welke men de onafhankelijke vakbeweging tracht te treffen. Ingevolge door den minister van wa terstaat aan de spoorwegmaatschappijen kenbaar gemaakt verlangen, zullen op die lijnen, waar het vervoer zulks noodzakelijk maakt, afzonderlijke compartimenten voor arbeidsters, voorzien van werklieden-abonne mentskaarten, worden gereserveerd. Met een val6chen sleutel heeft men zich tijdens de afwezigheid van de bewoners toegang verschaft tot de woning van J. B., in de Lange Warande te Rotterdam. Er werd een kast geopend en daaruit zijn ge stolen eenige gouden voorwerpen, waar onder een paar horloges en een paar ringen. Een felle brand is Zaterdagavond Uitge broken in een. drijfriemenfabriek op het Ge dempte Doelwater te Rotterdam. Ontstaan op de tweede verdieping La de werkplaats waar veel machinerieën aanwezig zijn, breidde de brand {zich van daar naar den zolder uit. die met een gedeelte van de kap geheel uit brandde. In het kantoor, op de eerste verdie ping en in een bergplaats, gelijkvloers gele gen, is veel waterschade aangericht. Verze kering dekt de schade. Op de Schelpkade te 's-Gravenhage is Zaterdag een 4-jarig kind uit de dakgoot van do ouderlijke woning op straat gevallen. Het was onmiddellijk dood, tengevolge van schedel breuk. De politie te SeHevemngen heelt aan gehouden een 15-jarigen jongen uit Rotter dam, die ten nadeele van zijn vader een vrij aanzienlijk bedrag aan geld had ont vreemd. In een warenhuis in Den Haag had hij allerlei speelgoed, feestartikelen, nikkelen horloges, mirletons, papieren mutsen, mu- ziekinstrumentjes, enz. gekocht. Bovenaan in het pak, dat hij onder den arm droeg, toen de politie hem aunhield, lagen niet minder dan veertien boekjes van Nick Carter en Lord Lister. Op de vraag, wat hij met al die inkoopen wou doen, antwoordde de jongen, te Sche- veningen een kunstemakerstent te willen opslaan, waarin hij goochel- en andere voor stellingen wilde geven Zaterdagnamdidag is m do Kerkstraat, bij do Spiegelstraat te Amsterdam, een bejaarde scharenslijper door een auto overreden. De man werd voor dood opgenomen. Na hij een smid verbonden te zijn, werd hij door een. auto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het gasthuis gebracht. In do stoomzagerij De Beer te Zaandam is een negenjarige knaap door een drijfriem gegrepen. Hij werd doodelijk verminkt. Een 15-jarige jongen te Maurik heeft de 24-jarige B.^ S. met een klompenma kersmes ernstig gestoken. De toegebrachte wonden schijnen levensgevaarlijk te zijn. De jeugdige dader is naar Tiel gebracht. Te Culemborg is uit de Lek een lijk van een manspersoon opgehaald, in verre- gaanden staat van ontbinding. Volgens de kleeding was het een schippersknecht. Vrijdagavond is de hofstede van den landbouwer D. H. te D© Valk, onder Lunteren, geheel afgebrand. Vier kalveren en een var ken kwamen in do vlammen om. Alleen de inboedel Iwas verzekerd. Zaterdag is te Uden (N.-Br.) de boeren woning van een landbouwer geheel afgebrand. Er kon niets van den inboedel gered worden Oorzaak .^mbekend. Verzekering dekt de schade. Zaterdag is trein 376, komende van Visó, te Maastricht met groote vaart op een gereed staanden rangeerenden trein geloo- peD, tengevolge waarvan de m> chine van trein 376 geheel ontredderd werd. Een hoofdconducteur en een conducteur die zich bevonden in den bagagewagen achter de machine, moesten uitgezaagd worden, aan gezien de wagen geüeel in elkaar was ge drukt door den daaropvolgenden 3de klasse wagen. Beiden kwamen met de schrik vrij. Vier reizigers werden licht gewond. De materieels schade is aanzienlijk. Ver moedelijke oorzaak is het niet voldoende aanslaan van de Westinghouserem. Te Deventer is de commies der poste rijen J. Ie G. aangehouden, verdacht van valschheid in geschrifte en ftnancieele mal versaties Verschillende door den aangehou dene ingeleverde staten bleken vervalscht te zijn. De aangehoudene heeft bekend Te Fredoriksoord is Vrijdagavond een 5- jarig kind te water geraakt en ondanks de pogingen pm de levensgeesten weder op te wekken, overleden. De dagelijksche mop. Patroon. Vandaag ben je immers jarig, Meier? Bediende (vol verwachting). Ja, mijne, heer Patroon. Nu, kom me dan morgen weer niet een uur te laat, zooals verleden jaar. hoor I DE BURGERZAAL IN GALA. De prachtige groote zaal van het Paleis op den Dam te Amsterdam is de vorige week weer eens uit liaar lange rust ontwaakt. Eens per jaar, voor enkele dagen slechts, kan men die zaal in haar vollen luister zien, vooral wanneer er, zooals Woensdag j.l. een hofbal plaats heeft. Voor dengeen, die zoo iets nooit gezien heeft, is het, schrijft de Amsterdamsche brief schrijver in de „Arnh. Crtmoeilijk er een voorstelling van te maken. Uniformen en galagewaden van de meest uitcenloopende soort, waren hier te zien, en ditmaal was het juist daarom zoo schitterend, omdat de uniformen verre in de meerderheid waren, waardoor de heeren in rok minder opvielen, maar buitendien waren er ook ditmaal bij zonder veel dames, allen gekleed in keurige avondtoiletten. Onwillekeurig bleef men een «ogenblik staan, wanneer men de laatste treden van de trap beklom, die leidde naar de receptiezaal. Het was een tooverachtige aanblik, die dooreen loopende menigte, beschenen door het zachte licht van honderden patentolie-i lampen, vereonigd in een achttal kronen en bovendien langs de kroonlijst van de ontzet tend hooge zaal nog een paar honderd van die kleine lichtjes, die men vinden kan in burgergezinnen, waar ze opgehangen worden aan een spijker, ora een trap of gang spaar zaam te verlichten. De schelpvormige reflec tor, gewoonlijk bestaande uit blik, ontbrak ook hier niet. Ouderwetscb dus als het ge bouw zelf. Het was dus geen zee van licht, waarin al die uniformen schitterden, maar het deed weldadig aan, er waren geen scha duwen, omdat van alle zijden het licht even sterk of beter even mat inviel In Belgisch Luxemburg zijn twee kin dertjes, penige maanden oud, een tweeling, in de wieg door ratten gedeeltelijk verslonden. Vrijdagochtend had op de verdieping van 670 meter in een mijn ten westen van Bergen een grauwvuur-ontploffing plaats. Twee ar beiders werden gedood, verschillende andere min of meer erg gewond Op het oogenblik staken 50.000 perso nen in het kleermakers-bedrijf te Londen. Een eigenaardige staking doet zich tc Bochum voor. Daar hebben 14 advocaten het werk neergelegd, omdat zij in een kamer moesten pleiten, die hun niet de gewenschte vrijheid van bewegen een eoed verdediger spreekt pok met gebaren! verschafte. Dit staat weer in verhand met de laat ste kolendelversstaJdng in dat gebied. Twee tot drie duizend dier arbeiders moeten we gens in die weken gepleegde misdrijven voor het gerecht verschijnen. De rechtbank te Bo chum moet ongeveer 1000 van dergelijk» za ken afhandelen. Soms houden zich drie Kamers hiermee tegelijk bezig. Men begrijpt, dat op een zoo grooten toe vloed de gehouwen niet berekend zijn. Van daar, dat een Kamer te Bochum haar toevlucht tot het nood-vertrekje moest nemen, wat den heeren verdedigers niet aanstaat. Natuurlijk ondervindt de gang van zaken hierdoor jaanmerkelijke vertraging. Vrijdag is het den heclen dag buitenge woon heet geweest te Parijs. De hoogste tem peratuur was 28.7 te 2 uur 35 nooit heeft men op dit tijdstip ygn hot jaar een dergelijke temperatuur waargenomen. Verleden jaar had men 23 aangestipt en dat was reeds buiten gewoon. Volgens de weerkundigen was deze zomer temperatuur te wijten aan een anti cycloon en de aanhoudende zuidenwinden. Den dag harer bruiloft heeft men in een dorp in de nabijheid der stad Nantes zekere Aiméo Lefeurre aangehouden. Voor eenigen tijd brachten zij en haar zuster, die verliefd waren op denzeffden jongen man, een kind ter wereld. Marie doodde het hare en begroef het. Aiméo beviel in het gasthuis en om haaT Zuster een alibi te verschaffen en in overeen komst met haar moeder, werd het kifld op naam van Mario ingeschreven. Deze laatste heeft nu. omdat haar zuster met den jongen man huwde, alles .uitgebracht De moeder en de beide dochters werden aangehouden. Na het avondmaal, bestaande uit boo- nen en vleesch, zijn te Avesnes vijftig solda ten ziek geworden Men diende hun een krach tig middel toe ten gevolge waarvan meest allen buiten gevaar zijn. 14 soldaten moeten nog woTden verpleegd. DE ONDERGANG DER „TITANIC." Zaterdag is Ismay, de president der White Starlijn, uit New-York te Liverpool aangeko men De ontvangst is zonderling geweest. Men zou zoo denken: hoe stiller die in haai' werk gaat, hoe beter De herinnering aan de af schuwelijke ramp wordt door dit verschijnen weer opgewekt. Niettemin waren daar een menigte vrienden, vertegenwoordigers van de White Star aan wezig, om Ismay te begroeten Tevoren had deze den heeren van de pers verzocht, hem elke ondervraging te -willen, besparen Ilij had pas in New-York inlichtingen verstrekt, zal hetzelfde in Londen voor het Hof van onderzoek doen en dan. hij is nog lijdende wegens de schipbreuk, „de grootste beproe ving", die hij beleefd heeft Wel was hjj dankbaar voor alle bewijzen van genegenheid en vertrouwen, die hem reeds op de reis van New-York naar Liverpool hadden bereikt. Toen Ismay nu aan wal stapte, werd er met wandelstokken en zakdoeken gezwaaid en werd luide gejuicht. Men behoeft Ismay nog niet voor in een of ander opzicht schuldig te houden, om deze ontvangst hoogst onge past te noemen. Vrijdag was voor de slachtoffers der ramp 244.000 pond sterling in Engeland bijeen Hiervan zullen dadelijk de weduwen, weezen en andere verwanten van de officieren en leden der bemanning van de „Titanic" ge holpen worden, welke laatste daar hun leven hebben verloren. Ook zal ieder geval, dat een nabestaande van een daarbij omgekomen passagier zonder middelen achter blijft, op zich zelf nauwkeurig worden onderzocht met het oog op eventueele hulp-verschaffing. DE VERLOREN ZOON. Bij een weduwe in de buurt van de Duitsche stad Siegen meldde 2ich een ongunstig sujet aan en gaf zich uit als deserteur van het FranBche vreemdelingen-legioen. Daar de vrouw twaalf jaar geleden zelf een zoon aan het corps had afgestaan, 'Hoonde ze zich zeer verheugd met den man, in de hoop, dat deze haar over haar kind zou kunnen inlichten. De oplichter vertelde daarop, dat de be doelde ook gedeserteerd was en dat hij hem spoedig in de armen zijner liefhebbende moe der zou terugvoeren. Deze schonk hem voor die gelukkige tijding 5 mark. De bedrieger dreef nu de brutaliteit zoo ver, zich een paar dagen later als de zoon der weduwe bij deze aan te melden, De oude vrouw verbaasde zich wel, dat haai- jongen zóó veranderd was, maar schreef dit aan allerlei factoren toe en volgde het bijbclsche voorbeeldde verloren zoon werd van top tot teen m nieuwe spullen gestoken. Ook kreeg hij een nieuw horloge De kerel achtte het oogenblik toen gekomen, de plaat te poetsen, de weduwe overlatend aan haar gepeinzen, hoe de jonge man door het verkeer in vreemde landen en toestanden zoodanig veranderen kon. HET GEVAL BORCHARDT. Hedenmorgen zou de Pruisische Landdag het protest behandelen, dat de uitgesloten afgevaardigde Borcbardt tegen den maatregel van den voorzitter heeft ingediend. Mis schien vindt men dus onder «Laatste Be richten* naders over deze netelige zaak. De uitslag kan overigens niet twijfelachtig zij'n, \Vant alle burgerlijke partijen hebben be sloten, den president te steunen, de vrij zinnige volkspartij met een schriftelijke toelichting, waarin het verzuim van Von Erffa, den voorzitter, wordt genoemd en dat er op aandringt, da bepaliDgen, die deze in dit geval heeft toegepast en die sedert kort in het reglement van orde zijn gevoegd, daar weer uit te lichten. Ofschoon deze beslissing slechts door stemming mag plaat9 hebben, zonder dat daarbij geredeneerd wordt, zijn toch bijzon dere maatregelen genomen om ongewenschte elementen, in casu den heer Borchardt, buiten de deur te houden. De leden moeten zich namelijk legitimeeren, voor ze de ver gaderzaal binnentreden. We zouden niet gaarne een woord ter verdediging van den »gema8zregelten" af gevaardigde willen doen hooien, maar meenen toch, dat een dergelijke maatregel, zij die ook door de omstandigheden gebo den, het aanzien van het parlementarisme evenmin verhoogt als het onhebbelijk ge drag van Borchardt. Bovendien is besloten, laatstgenoemden aan te klagen wegens huisvredebreuk en »Genosse« Leinert wegens verzet tegen de overheid. Vrijdagavond heeft te Berlijn een zgn. >reuzenhetooging« tegen het »politie-par- lementari9me« plaats gehad. Zes vergade ringen werden gebonden, waar 6 afgevaar digden, onder wie Borchardt zelf, het woord hebben gevoerd. Deze namen een motie aan tot afkeuring van het presidiaal beleid in de gewone, brallende termen. MARSCHALL VON BIEBERSTEIN. Dadelijk nadat de Duitsche keizer in het slot te Karlsruhe was aangekomen, ontving hij het veel besproken bezoek van baron Von Marscball, later van den rijkskanse ier. Hedenochtend zon de keizer Daar Straats burg vertrekken. De bekende, Berlijnsche correspondent van de «Ifölnische Zeitung» vermeldt over deze samenkomst., dat in de tegenwoordig heid aldaar van BelbmnDn Hollweg, Kiderlen Wilcbter en Mnrchall niets ongewoons steekt, omdat het gewoonte is, dat als de vorst na een langdurig verblijf in den vreemde terug keert, de rijkskanselier en de staatssecreta ris voor buitenlandsche zaken hem tegemoet reizen, om verslag van den toestand te doen. Dat Wilhelm ook Marscball von Bieberstein wilde hooren wordt verklaard uit het feit, dat deze de beste kenner van de Oostersche kwestie is en omdat de Italiaausch-Turksche oorlog tegenwoordig den politieken toestand beheersebt. Dat deze toch niet beperkt blijft tot de beide, oorlogvoerende mogendheden is door de uit de sluiting der Dardanellen voortvloeiende economische schade gebleken. Overigens hecht deze gezaghebbende cor respondent zeer veel gewicht aan de bespre king en neemt bij als vaststaand aan dat Marschall inderdaad naar Londen gaat en dat dus ook de verhouding tusschen Duitsch- land en den machtigen overbuur op het tapijt zal zijn gekomen. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Zooals we voorspeld hebben en zooals trou wens voor de hand lag, hebben de Italianen volgens een draadloos telegram van admiraal Viale de eilanden Karpathos en Kasos bezet. Hiermede en met Rhodus, dat zich reeds in Italiaansche handen bevindt, is de toegang tot de Egeïsche zee tusschen Kreta en den vas ten wal van Klem-Azië afgesloten. Ook de bezettingen en do burgerlijke over heden van twee kleinere, ten N W. van do genoemde gelegen eilanden. Piskopi len Nisyros, zijn door de Jtaliaaasche landmgtroepen ge vangen genomen. Deze worden ook naai Italië gezonden. Turksche berichten loochenden niet al leen, dat de wali van het bezette Rhodus door de Italianen was gevangen genomen, maar hielden zelfs vol, dat deze verslagen waren, 1000 gevangenen hadden, moeten achter laten en het eiland alweer hadden ontruimd. Te Tarente is nu de Italiaansche kruiser „Duca degLi Abruzzi" aangekomen. Aan boord bevonden zich de Wali van Rhodus verschil lende Turksche beambten, 5 officieren 107 soldaten en 9 gendarmen, allen krijgsgevan genen. De Italianen maken van Rhodus een operatie-basis. Tot dat doel werden er hoeveelheden ooriogsammunitie, beschuit, geneesmiddelen enz. heengevoerd. Een deel van deze goederen hebben ze in de ge vechten van 4 dezer op de Turken ver overd. Volgens een bericht in de Parijsche Matin" heeft de Turksche grootvizier Saïd Pacha verklaard, dat de bezetting van Rhodes en andere eilanden geen invloed uit oefent op de Turksche regeering, die slechts de souvereiniteit van den sultan over Tripolis als voorwaarde voor vredes-onderhandelin- gen stelt. De grootvizier erkent, dat een langer dunr van den krijg den wereldvrede in gevaar kan brengen, en verklaart, dat Frankrijk en Engeland het meeste belang hebben bij een geregelden toestand in de Middellandsch Zee. De Dardanellen, heet het nu weer, zullen morgen of Woendag weer worden opengesteld. De Porte beroept zich voor die herhaalde verschuiving van den bedoel den datum op het slechte weer, dat belet de mijnen op te visschen, maar in handels kringen wordt dit integendeel als lijntrek- kerij beschouwd. Wie niet sterk is, moet slim zijn De Turksche Senaat nam een wetsvoor stel aan waarbij voorloopig een douanerecht van 1O0 geheven wordt op alle Italiaan sche goederen, behalve op zwavel. We gewaagden van moeilijkheden m Groot-Britannié, gerezen over de vaststelling van het minimum-loon voor de kolendelvers in bepaalde districten. De arbeiders in Zuid- Wales geven nu den raad dat aan die com missies geen dolvers meer zullen deelnemen. Dit besluit is tegen den voorzitter der com missie gericht. Hoe de uitvoering van de ijet hapert, blijkt wel daarnit, dat behalve m het zui den van Wales, nog nergens het minimam- bedrag voor de loonen der kolendelvers is vastgesteld, ofschoon dit drie weken, nadat de commissies benoemd waren, had moeten zijn gebeurd. De arbeiders-leden der commissie in Zuid- Wales zullen niet aan die vergaderingen deelnemen, voordat de nationale vergadering der Britsche mijnwerkers heeft plaats ge had, welke deze week gehouden wordt, waar de bedoelingen van de Welsche arbeiders zullen worden onderzocht. Eenige Britsche Parlementsleden hébben een wet ingediend, om in het vereenigdo ko ninkrijk ook voor de vrouw den weg open te stellen, als advocaat op te treden. Heden zijn de Britsche bladen „Daily News" en „Moming Leader" tot één blad samengesmolten, dat „Daily News en Leader" heet. De politieke richting blijft dezelfde, Volgens de „Kölnische Zeitung" is het be richt, dat heden (Maandag) de algemeene sta king der Rijnschippers zou worden afgekon digd, voorbarig. Een beslissing is in dezen nog niet genomen. Bij de bespreking van de begrooting -van oorlog in den Duitschcn Rijksdag heeft een lid van het centrum ten spoedigste de indiening van pen spionnage-wet gevraagd, omdat het aantal spionnen onrustbarend toe neemt en de Duitsche vestingstraf de buiten landers niet afschrikt. Zelfs weten ze daaruit te ontsnappen als de Fransche offficter Lux uit de vesting-gevangenis te Glalz. Drie weken geleden werd een nationale inschrijving in Duitschland voor de luchtvloot goopond. Reeds is meer dan 2.000000 mark voor dat doel binnengekomen. Het Zondag gehouden, nationale congres van de nationaal-liberalen in Duitschland heeft eeaiige besluiten genomen, o. a. in verband met het verbond der nationaal-liherale jeugd, waardoor jcle scheuring in genoemde partij is opgeheven We hebben de hoofdpunten uit hol voor stel tol hervorming van het Italiaansche kies recht meegedeeld De Kamer te Rome besloot met 391 tegen 6 stemmen |Over te gaan tot de artikeisgewijze behandeling daarvan Toen het Baltische eskader Vrijdag vanuit HelsiDgfors zee wilde kiezen, werden 57 matrozen aan boord van den «Tsesare- witsj" gevangen genomen, omdat deze in briefwisseling zouden staan met Finsche sociaal-democraten. In marinekringen houdt men dien maatregel voor overijld. Van een samenzwering schijnt geen sprake te zijn geweest. Wel denkt men weer aan het wal gelijk bedrijf der agents-provocateurs". Voor de algemeene verontwaardiging, die zich in. jong-inteltectueeLe kringen en onder de arbeiders in het geheele Russische rijk naar aanleiding van de moordtooneelen in Siberië heeft doen gelden, is de regeering gezwicht. De vroegere minister van justitie en Doema-lid Manoechin heeft de opdracht gekregen een onderzoek in te stellen naar de gebeurtenissen in de Leno-goudwasscheryem. Vier en veertig Doema-leden hebben een voorstel ingediend, de Zwarte met de Oost zee door een kanaal te verbinden. Natuurlijk zal daarbij voor een groot deel van rivieren kunnen worden gebruik gemaakt. De vraag, die al herhaaldelijk gesteld is, is nu weer op den voorgrond gekomen door de laatste, Britsche kolendelvers-staking en door bet tij delijk gesloten houden van de Dardanellen. De party van de onafhankelijkheid en die van het plaatselijk bestuur op IJsland zyn verlanglijstje, dat o. a. de onafhankelijkheid tot overeenstemming gekomen op een politiek en vrijheid van het eiland wil, maar dat don band met Denemarken door middel cener ge meenschappelijke monarchie erkent Op de hinderlijkste wyze brengt Roose velt in zijn strijd tegen Taft het persoonlijk element op den voorgrond. In een langen, brief, dien hij tot de kiazera van Minnesota heeft gericht, komt o. a. voor „Ik belichaam een groote zaak, die slechts kan worden bevorderd door mij te steunen." VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Stoomvaartmy. „Nederland". „Koning Willem II" vertrok 11 Mei van Batavia naar Amsterdam Rotterdamsche Lloyd „Malang" vertrok 11 Mei van Rotterdam naar Batavia Sindoro" (uitreis) arriveerde 11 Mev te Lissabon en zette later de reis voort. Holland Amerika -1 y n „Andyk" arriveerde 7 Mei van Rotterdam to Quebec „Potsdam" arriveerde 11 Mei van New-York te Rotterdam Kon. West-lnd. Maildienst. „Prins Willem IV" arriveerde 11 Mei van Paramaribo te Amsterdam HEBIJ K. De herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen Tbolen 14 en 15 Mei. St. Maartensdijk4 en 5 Juni. Scherpenisse6 Juni. Poortvliet: 7 Juni. Kortgene10 en 11 Juni. Wissenkerke: 12 en 13 Juni. Oolijnsplaatvoor Kats 14 Juni des voor middags. Voor Oolijnsplaat14 Juni en 15 Juni des voormiddags. Zierikzee, ook voor Kerkwerve24, 25, 26, 27 en 28 Jnni, 1, 2, 8 en 4 Juli. Nieuwerkerk: 5 Juli. Ouwerkerk: 6 Juli des voormiddags. Noordgouwe15 Juli des namiddags. Zonnemaire: 16 Juli. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 17 en 18 Juli. Eikerzee: 19 Juli des voormiddags. Ellemeet19 Jnli des namiddags. Oosterland23 Juli. Dreisckor24 Juli. Noordwellc, ook voor Serooskerke (Schou wen): 25 Juli des voormiddags. Renesse -. 25 Juli des namiddags. Haamstede, dok voor Burgh26 Juli en 27 Juli des voormiddogs. BruinisBe6, 7 en 8 Augustus. St. Philipsland9 Augustus en 10 Au gustus de9 voormiddags. Stoomdrukkerij. Firma D. G. Kxöber Jr. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 5