Ingezonden Mededee linnen. Aan de Rheumatieklyders Wat er tegèn te doen Verschillende Berichten BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Handelsberichten. DE HEER JAN DIPPELD Het i* nutteloos u te zeggenNeem dit, neem dat", gy hebt geen enkele goede reden ons te geloovendaarom laten wy liever het woord aan hen die wy genezen hebben. De heer Jan Dippeld, oud 63 jaren, zal u zeggen hoe hy van zyn rheumatiek is genezen Gedurende langen tyd, schryft hy, heb ik geleden aan rheumatische pynen door het gehecle lichaam.Wanneer ik zulk een crisis had, leed ik zoo hevig en had ik zoo veel moeite om my te bewegen, dat ik genoodzaakt was te bed te blyven en myne bezigheden er aan te geven; van daar de dubbele onaan genaamheid eerstens myne pynen, vervolgens geldverlies. Ik heb dranken en andere geneesmiddelen ingenomen, men heeft my gevreven, en dat alles volkomen te vergeefsch. Eindelyk heeft men my de Pink Pillen aangeradenik heb ze genomen omdat zy my waren aangeraden door iemand die vertrouwen verdiende, maar zonder aan de mogelykheid myner genezing te gelooven. Ik heb my vergistde Pink Pillen hebben my wel degelyk genezen. Ik moet hier by -voegen dat het Teeds lang geleden is dat ik de kuur heb gedaan. Ik hoop dat de genezing duurzaam zal zyn, want het schynt my dat indien de pynen hadden terug moeten komen, zy reeds zouden teruggekomen zyn. De Pink Pillen zuiveren het bloed. Verkrijgbaar k f 1.75 per doos, en t' 9.— per zes doozen, bij bet Generaal-Dëpot der Pink Pi'len, van Eegbenlaan 22 Amsterdam, bij Johs. de Roos, VJasmarkt K 157 Middelburg, S. A. Luitwieler, A. C. Beniest, Vlieringen, Gebrs. Mulder Goes, en in alle goede apotheken en drogisterijen. De dagelyksche mop. „Ja, buurvrouw, ze hadden Smits gestuurd, om 't me te vertellen, dat m"ri man dood ge vallen was die stottert zoo, weet je" DE ONDERGANG DER „TITANIC". Van* de schipbreuk is nog te vermelden, Üat de 5 beambten, die aan boord niet de be zorging der brievenmalen belast waren, zich heldhaftig gedragen hebben Twee van hen waren Engelschen, de andere Amerikanen. Toen het schip begon te zinken, hebben ze de '200 postzakken naar het bovenste dek ge sjouwd, en toen dit niet gauw genoeg ging, de hulp der stewards ingeroepen Alle zyn het slachtoffer hunner trouwe plichtsbetrachting! geworden. Hier volgc nog een in zyn eenvoud treffend verhaal van een hut-jongen 1ste klasse, die op het oogenblik in een ziekenhuis te New- York verpleegd wordt. Een zijner voeten is bevroren. Toen de „Titanic" zonk, aldus de bediende, werd ik in het water geslingerd, maar dreef dank zij jnyn reddingsgordel spoedig boven en bereikt© met twee anderen een eikenbast, die op do golven dreef. Daar zetten we ons op tot de ochtend daagde. Toen bleken mijn met gezellen gestorven ere in het water gevallen Op duizend 'meter afstand ongeveer zag ik een vlot met overlevenden, Ik zwom erheen, maar de anderen weigerden me op te nemen, pmdat de grens van het bclastingvermogen be reikt was. Toen wonschtc ik in mezelf, dal er iemand pverleden zou zijn en die weiisch werd vervuldeen der passagiers bleek dood. Daarop stemden de anderen toe, mij op het vlot toe te laten. De vijfde pfficiex der „Titanic" heeft voor de commissie van onderzoek te Washington verklaard, dat Kvegens den. wind onderweg geen oefening met do booten was gehouden Naai' aanleiding yan verschil lende vragen of de scheepvaartlijnen op hun schepen wel voldoend peddingsmateriaal meevoeren, heeft de „N. II Crt." de directies van verschillende maatschappijen om inlichtingen gevraagd. De berichten, zijn vpor het meerendeel ge ruststellend. De maatschappij „Zeeland" bericht dal de schepen van die maatschappij een voldoend aantal reddingbooten gan boord hebben. Dit dient in dien zin te worden opgevat, dat, behalve het aantal xeddingbooten onder de davids, wolke aanwezig moeten zijn over eenkomstig de internationale bepalingen, de schepen pok nog voorzien zyn van een aantal Engelharidt-booten en xeddingviotten, ten einde tegemoet to komen aan de boots ruimte, die zoude ontbreken -wanneer alleen overeenkom stig die bepalingen werd uitgerust. Bovendien is deze maatschappij, naar de directie mede- Aan boord van de „Olympic" het zuster schip van de „Titanic", heeft zich Woensdag to Southampton, toen het op het punt van vertrekken was, een opzienbarend feit voorge daan Plotseling liepen alle stokers weg, omdat de reddingsbooten geen voldoende veiligheids waarborgen. gaven naar hun meening Verte genwoordigers der White Starlijn trachtten vergeefs hen. te overreden. Het schip moest wachten, maai* de reizigers bleven aan boord, omdat verklaard werd, dat spoedig de benoodigdc 300 stokers gevonden zouden worden ïbt dusver hadden Woensdagavond pas een twintigtal hun diensten aangeboden De pas sagiers zullen in die omstandigheden de reis' niet met een gerust hart beginnen - In navolging van Parys is er nu to Brussel pok een zoogenaamde huurdersbond gesticht, die zich belast de meubelen te ver huizen van de ongclukkigen, die hun huur niet meer kunnen betalen en gevaar loopen pp straat gezet te worden. Vrijdag avond is die bond voor de eerste maal aan het werk geweest en. heeft de meubelen, verhuisd van een vader met vijf kinderen. De portier van het gebouw wilde de meubelen niet laten weg- lialen, doch de leden van den bond hielden hem in bedwang en de inboedel werd op karretjes geladen en naar een andere woning gebracht. Zooals eeai „Laatste bericht" in ons vorig nummer meldde, zijn twee ambtena ren van den Franschen veiligheidsdienst op nieuw het slachtoffer van de beruchte, anar chistische bende geworden Wat er niet by staat, is, dat Bonnot, do hoofdman in eigen persoon, de schoten gelost heeft, die Joujn doodelijk en Colmai* ernstig troffen. Het fslchijnt, dat de inspecteurs niet wapend wanen, toen ze by de gebroeders Gauzy te Ivry een huiszoeking instelden, waar uit afgeleid mag worden, dat ze den gevaarlij ken boef daar niet verwachtten. Een worsteling tusschen de politiemannen en Bonnot heelt plaats gehad, waarop de sclto ten gevallen zyn. Toen schynt Bonnot zich dood te hebben gehouden en heeft hij van een oogenblik, dat hij alleen werd gelaten, billik gemaakt, om te ontvluchten door het huis van een buurvrouw, die hij met een volver bedreigde. Uit latere berichteai blykt, dat daar met de gebroeders Gauzy woonachtig waren, maar dat er een ander anarchist op bezoek was, die met Gauzy blijkbaar niet in familiebetrek king staat Beiden zijn gearresteerd. zgn In Maart van het vorig jaar werd een „Camelot du roi" Baleine tot. 15 maan- deelt, de eenige, die een systeem (van eigen. den gevangenisstraf veroordeeld, omdat hyden vinding) toepast, waardoor het mogelijk is ompresident van een rechtbank beleedigd had. reddingbooten van sluurboordszyde naar bak-1 Dezer dagen is bij nu 111 vrijheid gesteld boordszijde over te brengen en. omgekeerd, Maar wat is gebleken? Een camelot belde al naarmate de omstandigheden, b.v. bij stran- een ambtenaar aajn het Fransche ministerie van ding of scheefliggend schip, zulks nopdig justitie op en beval hem, Baleine in vrijheid mochten maken. stellen, om dpn ongunstigen indruk, dien het De Batavier-lijn meldde, dat er altijd ruim vrij laten van den beruclitan Flachon gewest booten zijn pm passagiers en bemanning te heeft, uit te wisschen. Dé ambtenaar zou Het hoofdbestuur van den Algem. Ncderl. Bond van Arbeiders (stere) in het Bakkers-, Chocolade- en Suikerbewerkingbedryf heeft be sloten de bestuurdersbonden in alle plaatsen, waar de bond afdeelingen. heeft, te verzoe ken, met die afdeelingen vergaderingen te be leggen, en wel op den eersten of tweeden Zondag van Mei, met het doel: le. te protes- toeren togen de meerderheid der Tweede Ka mer, die weigerde de Bakkerswet in behande ling te namen; 2e. met nog meer kracht dan te voren aandrang op het Parlement te oefe nen, die wet wèl in behandeling te nemen. In eai opwekking aan de afdeelingen zegt het bondabestuur, dat van nu af de agitatie daarheen moet worden geleid, dat telkens weer m de Kamer voorstellen zullen worden ge daan om de wet i aan den Coolsingel te Rotterdam is een tweejarig knaapje overleden, wieais kleertjes Dinsdag tijdens afwezigheid van zijn moeder door het spelen met lucifers in breed waren geraakt, waardoor het kind zoor ernstige brandwonden had opgeloopen. Te Rotterdam is uit do Rotte nabij de begraafplaats ppgehaald het lijk van een man die sedert twee weken uit bet Armhuis in de Oostervantstraat, waar hij werd verpleegd, vermist werd. Ook hot vrouwelijk slachtoffer van het drama, dat zich in een rijtuig in Den Haag heeft afgespeeld, is in het gemeentezipken- huÖB pldaar overleden. Tc Haarlemmermeer i s een landbouwer in het weiland door een trap van een paard In een te Amsterdam' gehouden vergade ring, zoo meldt het „Hdbl.", oen commissie benoemd, die aan II. M. de Koningin, tijdens haar bezpek aan Amsterdam, een adres zal aanbieden, waarin intrekking van de Trek- hpndenwet wordt verzocht, op grond van de volkomen lichamelijke ongeschiktheid voor trek hond voor de meeste honden en het vele misbruik en vooral de mishandeling honden Het „Hbl." verneemt, dat tic drukkerij tentoonstelling, die in verband met het plan 1913 georganiseerd wordt, gehouden zal wor den in liet Paleis voor Volksvlijt. Het ligt in de bedoeling voor deze tentoonstelling, even als voor do scheepvaarttentoonstelling, een af zonderlijke vereeniging te vormen kunnen herbergen Als er bijzonder veel passa giers aan boord zijn, worden extra-booten mee- meegenomen De directie van den „Rotterdamschen LIpyd deelde mede, dat al hare schepen voor zien zijn van. reddingmiddelen, die veel meer dan het hoogste aantal aan boord zijnde passa giers en equipage kunnen bergen. Ieder passagier kan in zijn hut zien in welke boot hij bij eventueel gevaar is inge deeld. (De 3de klas-passagiers kunnen dit evengoed, als do 1ste klas-passagiers zien, daar* de sloeprollen overal zijn opgehangen, en, zooals boven gezegd, in elke hut dit ten overvloede wordt aangDgeven). De directie van de „Nederland" stelde al lereerst op den voorgrond dat de schepen der Maatschappij steeds voorzien zijn van een vol doend aantal sloepen om alle opvarenden te redden. Het getal sloepen dal elk schip der Maat schappij meevoert, is niet vast, dit bevel onmiddellijk gevolg hebben gegeven, De camelot had n.l. de stem van Poincaré nagebootst. Het geval klinkt ons ongerijmd, al zijn Frankrijk meer ongerijmde dingen mogelijk ge bleken. Op het Como-meer zyn de graaf en gra vin van Schwerin, die onlangs getrouwd wa verdronken. In de Leidschestxaat bij liet Leidscheplem te Amsterdam reden twee wielrijders tegen elkaar aan. Een hunner bleef bewusteloos lig- Omstandeis droegen hem naar het politie bureau op het Leidscheplein. Van daar werd hij per rijwielbrancard naar zyn woning ver voerd. Een 24jarige scheepsjager van Sappe- meer, is tusschen Scheemda en Zuidbrpek in het Winschoterdiep geraakt en verdronken. Zyn lyk is opgehaald. Hetgeen onlangs in de rechtszaal Zutphen gezegd is over drankmisbruik en vele tappers schynt het Zutphensche Drank- weercomité de oogen geopend te hebben voor een nieuw terrein van werkzaamheid. Thans toch zijn in do gefuigenkamers van kanton gerecht en rechtszaal grooto kartonnen bor den opgehangen, waarop de onvrijwillige be zoeker het volgende kan lezen: Do helsche macht van D'ALCOHOL Maakt kerken leeg En kerkers vol. („Z. Ct."). Een onderwijzer van do christelijk© school te Oldebroek is gevankelijk naar Zwolle gebracht wegens het plegen van on zedelijke liandebngcn met schooljongens. Te Wageningen had een student der R. H. Land-, Tuin- en Boschbouwschool de onvoor zichtigheid tydens do zonsverduistering met onbeschermd oog naar de zon te kijken. De jongeman heeft zich thans te Amsterdam on der oogheelkundige behandeling gesteld. PARLEMENTAIRE BIERAVOND. Ook in, den Duitschen Landdag mag de strenge pohtiek, mogen de heftige debatten meer en meer de waardigheid en het vriend- wisselt schappelyk karakter, dat vroeger dergelyke gelang van het getal opvarenden (de be- j vergaderingen kenmerkte, verjaagd hebben, paling geschiedt naar een vaste formule, ver- j niettemin blijft hel mogelijk, alle leden, or band lioudende met den inhoud van hetschillig van. welke partij, in onderlinge waar schip). Voor ieder dezer is een. plaats, ook l deering op een. bepaald punt samen te bren- pnder buitengewone omstandigheden, zooalsgjen. Natuurljjk moet dit punt in de neutrale Een 53jarige weduwe te Eindhoven is by het uitspoelen van een dweil in de Vest overheidswege beproefd gerekt en verdignken. iooze telegrafie tijdens de Lombok-dagen, toen een groot tal suppletietroepen, naar Oost-Indiö moest worden vervoerd. Het grooto type passagiers-schepen der Maatschappij (het zoogenaamde Juliana-type) is ingericht voer te zamen 285 passagiers, welk getal vermeerderd moet worden met 175 man equipage (totaal-generaal 460 opvaren den). Voor de redding van dezen zijn aan boord tien sloepen, elk voor 50 man, plus de zoogenaamde kapiteins-giek. Bij' de kleinere typen passagiersschepen (de typCn-Bembrandt en -Willem) is het getal sloepen naar verhouding kleiner, maar die verhouding is zeker niet ongunstiger. Acht sloepen is voor deze soort schepen het ge bruikelijke getal. De „Holland-Amerikalyn" bericht het blad, dat do dezer dagen ook door ons aan de „Frankf." Ztng." ontleende cijfers betreffende do plaatsruimte in de reddingsbooten onjuist zijn geweest. De „Rotterdam" heeft 26 red dingsbooten aan boord, de „Nieuw-Amster- dam" telt er 24, de „Noordam", de „Rijn dam" cn de „Potsdam" hebben er ieder 20. Gemiddeld biedt elke boot ruimte om 70men- schen te bergen. Ook do stoombooten, behoorende tot de Canadian Pacific Spoorwegmaatschappij en de atlantische stoomvaartlijnen te Montreal zullen onmiddellijk van een voldoend aantal redding- booten worden voorzien ,om hot maximum aantal passagiers en bemanning in geval van nood te kunnen redden. Te beginnen met 1 Januari van het vol gend jaar zal geen passagier zich ih -een Spaansche haven foegen inscliepen op een vaartuig, dat niet voorzien is van een, van draad- Zoo is Woensdagavond te Berlijn geschied. Toen boden de verschillende statige zalen van het Rijks-gebouw een merkwaardigen aanblik. Kampf, de voorzitter, had de leden, hooge staatsambtenaren, en vertegenwoordigers der binnen- en buitenlandsche pers op een „bier- iavond" geuoodigd. En het was or vol. Van alle partijen waren gasten (opgekomen. Met genoegen werd be merkt, dat veel meer dan de helft der „Ge nossen", tegenwoordig was. Voorts ook een menigte van de hoogste staatsdienaren En Kkmpf zelf moet een onvermoeibaar gast heer zyn geweest. Al beet zoo'n feest een bier-avond, het behoeft geen betoog, dat deze benaming wat ruim behoort te worden opgevat. Toch een uitstekend middel, om de leden persoonlijk dichter tot elkaar te brengen en zoo den toon der débatten te doen stijgen. - Dinsdagmorgen was de staking in de mynen van Ressaix nog altijd volledig, even als in die van Péronnes, beide in Henegou wen. Zondagsmiddag had te Péronnes een grooto be loosing plaats gevolgd door een mee ting, waar de voortzetting der staking werd toejuicht. In Duitschland neemt, de officierenstand nog steeds een geheel afzonderlijke plaats in de maatschappij in Het is een caste met een eigen moraal, met eigen begrippen van (eer Kras is dit Woensdag opnieuw in den Rijks dag uitgekomen bij do voortgezette behandeling van de wetten op de landsverdediging Doch iS bleek daaiby, dat de meeste afgevdar digden van het D ui toch© volk in dit opzicht op ander standpunt slaan en dat dus ook daar „les idéés marclicnt". Dea fgevaardigdc Erzbcrger had scherpekii ttek (uitgeoefend op de keizerlijke kabinets order betreffende Sandeth, een officier van gezondheid die niet wide duelleeren Daarop betrad de minister van oorlog, Vnn Heeringen, het spreekgestoelte en antwoordde. Do afgevaardigde heeft do keizerlijke kabinets order over het geval-Sandeth een smaad voor het Duitsche volk genoemd lieert®, die om godsdienstige redenen niet duelleeren willen, zyn niet waard officier te worden. Deze per sonen passan volstrekt niet in de bestaande toestanden Na deze woorden van den minister van oorlog ontstond er in het centrum en aan de linkerzijde een storm van verontwaardiging, die minutenlang duurde en die het den minister on mogelijk maakte verder te spreken. Bij de laatste, Weensche gemeenteraads verkiezingen zijn do christelijk socialen ervry goed afgekomen. Voor do liberalen en de Duitsch-nationalen is de uitslag teleurstellend, maar de sociaal-democraten mogen tevreden zijn, jofsclioon. deze weer in fsjeehischr* en centralistische verdeeld zijn Aan de eene zijde wachten 150 sche pen, aan de andere 80 op het oogenblik, dat do Dardanelles), weer vrij zullen, zijn Volgens bij het bestuur van de Nederland- scbe Reeders Vereeniging te Amsterdam ont vangen mededeeling van den minister van bui ten landsche zaken, wijzen ontvangen ambstbe richten uit Konstantiiiopel er op, dat de weer- openstelbng van de Dardanellen voor de scheepvaart aan het einde van deze week waarschijnlijk wordt geacht Onsvorig nummer heeft melding gemaakt van een Russisch ryks comité om steun voor de luchtvloot daar t e lande. In den oproep wordt er op gewezendat het comité voor de luchtvloot, o. a. reeds een school voor militaire vliegers te Sebastopol kn het leven lieeft geroepen, waar 102 officieren en 200 onderofficieren en minderen aan ver- bonden zijn en die 65 vliegtuigen bezit Bin nen twee jaren waren 77 vliegtuigen deels in liet buitenland aangekocht, deels in Rusland zelf gebouwd. De behoeften van de landsver dediging gingen het getal vliegers aan de school to (Sebastopol echter te boven en daarom waren nieuwe bijdragen noodig Op den eersten Pinksterdag a.s zal te Moskou pen standbeeld van Alexander III ont huld worden, waarop de keizer, met. de ken- teekenen zijner waardigheid behangen, zittend pp den ouden troon der Romanows is voor gesteld. Als de figuur stond, zou hij 6 M. hoog zijn. Dit reuzebeeld staat op een reusachtigea sokkel uit rood graniet Veertig leden van de Doema hadden voorge steld, bet kiesrecht aan de vrouwen te ver- De Russische ministerraad heeft het echter onaannemelijk verklaard. De koning van Griekenland heeft aan een vertegenwoordiger van het „Berliner Tageblatt." verklaard, dat de Grieken zouden willen, dat de groote mogendheden het vertrek van de ve- volutionnaire afgevaardigden van Kreta naar Athene verhinderen Wat we al wisten, maar wat merkwaardig is, uit den mond von dm vorst opnieuw te vernemen. In Fez is de rust hersteld Men begint de winkels weer te openen en talrijke terug gekeerde en berouwhebbende soldaten helpen nu mede om de stad van de muiters en plundeir- aars te zuiveren Do artillerie blyft de. plun deraars met schoten achtervolgen. De minister van oorlog hoeft den generaal in Fez gemachtigd, den. staat van beleg af te kondigen. Ook buiten Fez heeft zich de terugslag van het daar gebeurde doen. voelen- Sjerif- fijnsche troepen worden door inboorlingen lastig gevallen Ook verkeeren twee Fiansch® officieren in jiood, die tot nog toe vergeefs om militairen bijstand hebben gevraagd. Ook vu. het Rif, het onder Spaansche be scherming staande deel van Marokko heerscht gisting onder de inboorlingen aan de oevers van. de Kert, maar deze schijnt niet door de muiterjj van Fez veroorzaakt te rijn. Naar do Chineesche medewerker van hot Britsch-Indische blad „The Statesman" be richt, wordt Lhassa op het oogenblik door Tibetan® belegerd. Twee duizend Chineesche soldaten verdedigen de stad, terwyl een Chi- neascfr ïegar van 5000 man optrekt, om de stad te ontzetten. Graanmarkten ens Middelburg, 25 Apr. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot, en begint van week tot week kleiner te wor den. Tarwe is nog de voornaamste aanvoer. Kroonerwten f 1 lager. De prijzen waren als volgtjarige tarwe f 0.a f 0.nieuwe dito f 8.75 f 9.rogge f 0.a f 0.— wintergerst f 0.a f 0.zomergerst f 6.25 a f 6.50; haver f 0.a f 0.paardenboonen f 0. a f 0.groene erwten f a f kroonerwten f 11.a f 13.tuinboonen f 8.50 a i 9.witte boonen f a f ronde bmineboonen fa f lange dito fa f koolzaad f a f alles per mudkarweizaad f a f per 50 kilo. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.50 a f 0.55 voor particu- eieren f 0.57' per kilo. Eieren f 3,40 voor particulieren f 3.80 per 100 stuks.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 3