flandelsherlcliten. DE POST ALS ZEDEMEESTER. Beu Amsterdammer, die gedurende de "Paaschracantie Ie Parijs vertoefde, zond aan een familielid te Amsterdam een prentbrief kaart met eenc afbeelding van de bekende .schilderij van Honner uit het Louvre, genaamd Madeleine lisant", en voorstellende naar men Z" h wellicht herinneren zal - oen zeer kuijtcho naaktfiguur. Onze post-admioistratie schijnt echter een andere waardeering van hr.t kunstwerk te hebben, althans zij deed de kaart nadat deze eerst door ecu ruwe hond tot een vod was verknoeid.aan den ge adresseerde bezorgen, gestoken i» een enve loppe met zwarte voering, die het. naakt zorg vuldig [bedekte. Aldus treedt de Xcderlandsche post als ze- meesteres op in het jaar 1912 I SPOORWEGPERSONEEL EN SOCIAAL DEMOCRATIE. Het orgaan vau de »Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel" bericht, dat de directie van de Noord-Brabantsch- Duiteche Spoorwegmaatschappij tot haar per soneel de volgende dienstorder heeft gericht tiennep, 26 Maart 1912. Volgens geruchten zouden sommigen van het locomotief- en treinpersoneel zich heb ben aangesloten bij de Nederlandsche Ver eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Het toetrede» tot deze vereeniging achten wij in strijd met de verklaring, die voor de PrnisUehe regeering moet worden afge legd, dat van de betrokken beambten niet bekend is, dat zij »der Sozialdemokratie zu neigen". Opdat geen twijfel besta omtrent de be- teebenis van de afgelegde verklaring ver zoeken wij u de bijgaande verzekering te willen onderteekenen." De gevraagde verzekering luidde »i)e nndergeteekende verklaart bij deze, dat bij »der So/.ialdemocratie nicht zuneigt" en ojk geen lid is van de Neder landsche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel." Aan de redactie van het orgaan is mede gedeeld, dat de gevraagde Terzekering ook is voorgelegd aan stations- en wegpersoneel op Nederlandsche grondgebied LIMBURGSCHE TOESTANDEN Het Bemeler raadslid H. Leesens schrijft ;n >Limburg's Gemeentebelang" o. m. over de raadsvergaderingen van zijn gemeente De laatste vergadering van 5 December 1911 was tegen vijf uur uitgeschreven. Ik ging ei heen en wachtte aan de deur van het gemeentehuis tot half zes. De raadzaal was donker, de denr bleef gesloten, zoodat ik ten slotte, het wachten in het barre weder moede, de raadsvergadering prijs gaf. Later vernam ik, dat het wel 6 uur was, eer men begon men had in de her berg Huiveneers gezeten, vlak bij het ge meentehuis. Zoo heb ik den burgemeester in een vergadering er eens op gewezen, dat de herbergiers Jos. Mourmans en G. Ubachs, waar hy nooit komt, geregeld op tijd sluiten moeten, willen ze niet geverbaliseerd wor den, terwjjl de bezoekers dan naar de café's Huiveneers en Schevers, zijne vrienden, trekken en daar tot laat in den nacht blijven, zoodat mij zelfs ouders bierover geklaagd hebben. Den burgemeester z.elt heb ik ook eens met een gezelschap van 16 man in de her berg Huiveneers aangetroffen en toen ik tem de opmerking maakte, dat hij zich twintig minuten na sluitingsuur in het café bevond en ik bij den heer officier van ju stitie een aanklacht zou indienen, kreeg ik glimlachend ten antwoord „dac zijn jouw zaken niet, dat zijn politiezaken", 't Is waar ook, de burgemeester is ambtshalve het hoofd der politie en tevens hulp-officier van justitie. Na mijne opmerkiag heelt hij hetpolitie- uur evenwel gebracht op twaalt uur. Voorts vertelt de schrijver o. a. dat de burgemeester in strijd met de wet raads vergaderingen houdt zonder dat de helft der raadsleden aanwezig is; dat de burge meester raadsvergaderingen zonder spoed- eiechende punten een dag te voren belegt dat de burgemeester sommige raadsleden soma maar heelemaal geen oproepingen stuurt voor de vergaderingen en dit ver ontschuldigt door te 2eggen dat de bode de brieven alleen persoonlijk aan elk raads lid mag afgeven. Te Slikkerveer is een 14-jarige knaap spetende in het water gevallen en verdronken. Verdacht van diefstal van een groote partij bout aikomstig van de ladingen van twee stoomschepen, worden den controleur die voor een transportfirma met de contröle van dit hout belast was, en een sleeper. De controleur wordt verdacht ten eigen bate van deze lading te hebben achtergehouden ongeveer vier honderd planken, die hij op twee sleperswagens vervoeren liet naar een bij het Delftschepoortplein liggend vaartuig waarmede zij naar Amsterdam zijn vervoerd. Daar was het hout verkocht, aan een be diende in betrekking bij een houtkoopman. Er is beslag op gelegd. De sleeper die een gedeelte van dit hout vervoerde, nam bij het opladen er nog 25 planken voor zichzelf bij, die door bemiddeling van een tnpper ten slotte verkocht zijn aan een timmerman. Ln het Zeemanshuis te Rotterdam is een Zweodsche matroos, tengevolge van overmatig gebruik van sterken drank, dood in zijn bed, benouden. Alweer een slachtoffer I Op de Hoogstraat te Rotterdam is een jDÜipuw oen portemommie met f 70 en een dame uit Roscndaal een lasclijc met f 30 ge rold. Te' Rotterdam is ingebroken in een pakhuis in de Nieuwegang. Uit het pakhuis zijn kleedingstukken en van het dak is het lood gestolen. Een meisje, dat te Loosduincn ernstige brandwonden had opgeloopen, is na een ver schrikkelijk lijden gestorven. Te Rijswjk (Z.-H.) is ingebroken op villa Welgelegen". Ontvreemd zijn oen zilver theeservies en veel tafelzilver. Tc Hillegum wordl sinds Faschen een barbiersbedionde vermist. Er wordt gevreesd, dat hom op zijn reis van Amsterdam naar Hil* legom, die hij per fiets wilde afleggen, een ongeluk is overkomen. De politie te Amsterdam heeft een inval gedaan bij oen z.g deskundige, gevestigd op den AmstoJ hij de- Keizersgracht. De juffrouw is voorloopig in arrest gesteld. - De torpedobool ..Hekla" is bjj het houden van schietoefeningen to Den Helder aan den grond geraakt. Do oorzaak is, dat de boot een sleeptros van een drijvende schijf, die ze sleepte, in de schroef gekregen had, waardoor de machine niet meer kon draaien. Een ter hulp uitgetogen sleepboot en eenige lorpedobooten moesten wegens het ondiepe water onverrich ter zake terugkeeren. To Vianen a/d. Lek wordt sedert oenige dagen een 37jarige veehandelaar vermist. Uij zyn vertrek droeg hij bij zich in zijn vest-bm- nenzak jeen vrij aanzienlijk bedrag <>111 bankpa pier, geborgen in een geel lederen portefeuille. Ie Giniieken is ingebroken in de R. K kerk, de pastorie, het klooster en de school'. Do offerblokken werden geledigd, maar hoe groot hot, waarschijnlijk aanzienlijke, bedrag is, dat werd medegenomen, valt niet na te gaan. la do sacristio hebben de- inbrekers een daar aanwezige flesch wijn geledigd Op de Ipn Rozendaal—Esschen is een vierjarig kind door een van België komenden trein doodgereden. Te Vlodrop is een vrouw door de duis ternis mi9leid in de Roer gevallen en ver dronken Tot heden onbekende daders hebben in gebroken bij eer» herbergier te Venlo. Een ijze ren kistje werd opengebroken en een flink be drag aan geld ontvreemd De instructie tegen ds. Ewoldt is Vrij dagmiddag gesloten. Op last eu voor rekening van do naainl vennootschap Maatschappij Gaasterland" wor den thans de reigers en korganzen neerge schoten m de dennewouden In. de buurtschap Slagharen is verdronken in een sloot gevonden de dochter van een arbeider een meisje van 15 jaar. Zij was bij kennissen in de buurtschap op bezoek ge weest en schijnt door de duisternis misleid te water 1e zijn geraakt. Den geheelen nacht had men te vergeefs naar haar gezocht. Onder de advertenties van „Het Vakblad voor de Schoenmakerij" van -1 (vier) April is do volgende. „Gevraagd een zctwLnkelier zonder kinde ren, liefst met groote dochter," enz. Wel een beetje veel gevergd". De Gebr. E. i M. Cohen stellen »°°r den prijs van zestig cent beschikbaar 6 bekende, groote, boeiende roman van Charl ton Lea „Claude Duval". De voorraad van het boek is beperkt. Zij, die van dit aan bod meer willen weten, vinden bijzonder heden in achterstaande annonce. De dage lij ksche mop De jonge, poëtische, edoch zeer verwaande freule, wandelde in het bosch met den oude ren en geleorden professor „O, professor Knapkop, zie toch eens wat een magnifique eik. Laat ons eens blijven staan. Ik moet het uitspreken hoe het gezicht van zulke prachtige takken heerlijke emoties in m'n gevoelige ziel opwekken, want, ziet u, ik ben er zeker van dat de takken ons verstaan en zich evengoed in oen compliment van mij verheugen als gij zelf. O, superbe eik, wat zoudt ge zeggen als ge spreken kondt „Ik geloof dat ik dat wel kan rahen, freule Dichts tocht. Hy zou waarschijnlijk zeggen pardon, pardon, ik ben een beuk." DE AANGEHOUDEN BALLON. Over de aanhouding der Hollandsche bal lon in Duitschland schrijft dr. Scboute van het meteorologisoh instituut te De Bilt aan de >N. R. Ct." d.d. 13 dezer »De vaart van den ballon >Amsterdam", op Donderdag gehouden, was nog maar pas tot een goed einde gebracht door de landing bij Schöppingen, in Westfalen, en nog maar juist begonnen de herinneringen aan de denkbeeldige of werkelijke moeilijkheden van het luchtverkeer te wijken in onze door lucht en wolken bevangen breinen, toen de moeilijkheden van het leven aan den vlak ken grond tot ons doordrongen in den vorm van de Pruissische overheid, ip steeds hooger uiting, achtereenvolgens belichaamd in onzen koetsier, in den »Wacbtmeister", den »Ober- wachtmeister", den Amtsmann", tenslotte in den »Landrat". Wat ons van een wazig droomidee tot de meest tragische zekerheid werd, was, dat we het gebied Scböppirgen niet konden verlaten, vóór de militaire en burgerlijke autoriteiten bun toestemming hadden gegeven. Dn voornaamste reden voor deze houding van de autoriteiten hier ligt ongetwijfeld in een onschuldige camera met enkele belichte platen, waarvan de meeste wel nooit hun wnarde als bijzondere opne ming vau optische of wolkenverscbijnselen zullen gestand doen, doch waarvan missohien een enkele nog de moeite waard zal blijken om er al deze moeilijkheden voor te door staan. Morgen zal de zaak van dezen ver dachten ballon nader worden onderzocht. De uitkomsten, ook die van de vaart, zullen binnenkort worden meegedeeld. HOE MEN ZICH BETALING VERSCHAFT. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt naar aanleiding van een vrij merkwaardig optreden eener firma, die een achterstallig postje gedeeltelijk wist te incasseeren. Blij kens het politierapport heeft de zaak zich aldus toegedragen Juffrouw A. M. E., een winkelierster in de Cornelissteeg, bestelde mondeling bij den vertegenwoordiger der chocoladefabriek „Cre- nia" te Breda een kist Crema's stuivers chocolade, inhoudende 144 styks. Eenige dagen later ontving ze onder rem bours een kistje van de fabriek onbetaalde daarvoor f 6.05. Toen het kistje daarna geopend werd, bleek het geen chocolade in te houden, maar drie fiesschen, met de een of andere vloeistof gevuld, en een briefje, waarop de laconieke mededeeling, dat nu van een achterstallige schuld van f 7.45 door de winkelierster f 5.76 was voldaan (er was t 0.29 vracht betaald) en dat er dooi de fabriek nog f 1.69 te vorderen bleef! „Hoe mep zich betaling verschaft", schre ven we hierboven. We kunnen evenwel ieder afraden om het origineele middel, om beta ling te verkrijgen, dat door de fabriek „Crema" is toegepast, te gaan nadoen. De officier van justitie zal thans te beslissen hebben, welke qualificatie dergelijke schoone praktijken verdienen. L.Handeldr. M.St.") DE ROMANSCHRIJVER. De Amsterdamscbe briefschrijver der »Leeuw. Ct." vertelt in zyn laatste brief het volgende vermakelijke staaltje: •Sedert de heer Ouerido het voorbeeld heeft gegeven, schijnt het onder woord kunstenaars een gewoonte en een soort1 traresti stof te gaan opdoen voor hun romans En de Jordaan is natuurlijk de meest be voorrechte bedevaartplaats. Men verkleedt zich als metselaar zonder werk, huurt ergens een dakkamertje, vertoeft er van tijd tot tyd en trekt ook wel weer eens poosje weg, om in anderen meer welgestelden kring ver- poozing te zoeken. Zoo deed dan ook een jonge man, die als stucadoor het pad van de romantieke experimentatie wilde bewan delen. Ongelukkig had onze dichter fraai lang krullend haar, dat hij niet ten offer wilde brengen en dus zorgvuldig verborg onder iets als een aviateurspet. 't Ging best, hij praatte, dronk, vierde feest met 't rumoe rig volkje uit stegen en sloppen, om dan na afloop van 't festijn langs vier trappen naar het zolderkamertje te gaan, dat hy zich, om de mise-en-scènecompleet te maken, had gehuurd. Op een avond echter waren ze hem, nieuwsgierig en wellicht iets vermoe dend, nageloopen, en bespiedden hem zorg vuldig door de kieren, die een zolderkamer deur in den Jordaan onvermijdelijk heeft. Onte vriend zette, niets kwaads vermoedend, zijn aviateurspet af en zijn lange haren golfden romantisch schoon langs hals en schouders. „Jeminee" zeiden ze tegen elkaar aan de denr. „Hè jai ooit sulk haargesien? 't Is een meissie wat ik je segDer zal wel een luchie aan wese. Voruit na de polisie Ze liepen wat ze beenen hadden naar de politie om daar te vertellen onder veel mis baar, dat er op een dakkamertje een man sliep, die een meissie met lang haar was misschien wel die juffer Pascal, die ommers ook aan de aviaarderij dee?" Toen kwamen natuurlijk de vermaarde twee agentjes en nainen ons dichtertje mee Hoe 't afliep vertelt de geschiedenis niet. Wel is er mee bewezen, dat je tegenwoordig voor de romankunst je haren moet over hebben, al zijn ze nog zoo mooi en nog zoo lang!" De nieuwe Belgische postzegels met het beeld van koning Albert, komen heden in den handel. Slechts voor de postzegels van groote waarde zal men voortgaan den ouden voorraad uit te putten. Ons eerste berieht omtrent het Belgi sche familie-drama was toch juist. Een broer van Egide Polspoel had den duiven,. welke de eerste opkweekte, vergiftigd zaad toegeworpen. Daarop woedend geworden, heeft Egide als een razende met een drietand om zich heen gezwaaid. Een broer en een zustnr zijn reeds over leden. De toestand van twee broers, een zuster en een neef is ernstig. Dit gebeurde in Bekkerzeel, een plaatsje van nauwelyks 400 zielen. Een meneer te Londen had in een kerk zijn regenscherm, dat hij drie dagen tevoren gekocht had, verloren. Hij plaatste een advertentie, een flinke belooning voor den terngbezorger uitlovend, maar de para- pluie bleef zoek. Daarop beklaagde hij zich bij den beheer der van de krant, maar deze bracht hem onder het oog, dat de annonce verkeerd gesteld was, op diens aandringen werd toen de volgende geplaatst: •Een persoon, wiens naam bekend is, werd Zondag in die en die kerk opgemerkt, terwijl hij zich meester maakte van een regenscherm dat hem niet toebehoorde. Indien bedoelde persoon eraan hecht, zijn nuam van goed Christen te behouden en een onaangename zaak te vermijden, gelieve hij de parapluie daar en daar terug te bezorgen." Den volgenden oehtend vond de bestolene □iet één, maar 12 parapluies, van zy en eveneens geheel nieuw, in zijn huiskamer. Een jonge Russische studente, Selika P- keerde Vrijdagavond naar huis terug, toen zij plotseling achtervolgd werd door een wielrijder, die baar met een revolver doodschoot. Politie en soldaten snelden toe, om den meordenaar aan te houden, maar deze loste nog verscheiden schoten, zonder iemand te treffen. Een politiebrigadier schoot terug en de moordenaar werd in den buik getroffen. Men brncht hem naar het gasthuis over. Het is een Servische student, die binnen weinige dagen de studente moest huwen. EEN OUD HUWELIJKS-CONTRACT Een Duitsche expeditie heeft op het in den Nijl gelegen eiland Elephantine de oudste Grieksche oorkonden op papyrus aan het licht gebracht, waarvan de oudste een huwelijksverdrag is. Het is in 311 vóór Christus tusschen Herakleides uit Temnos en Demetria uit Kos gesloten. Er blijkt uit dat de laatste voor 1000 drachmen (ongeveer f 480) aan kleederen en sieradiën in het huwelijk meebracht. Een deftig paar d«s. De acte gaat dan letterlijk aldus voort: •Herakleides zal Demetria alles ter beschik king stellen, wat een vrije vrouw toekomt. Waar wij onze woonplaats opslaan, zullen Leptines (de vader van de bruid) en He rakleides in gemeenschappelijk overleg vast stellen. Als Demetria echter op verkeerde paden wordt aangetroffen, en aldus haar man te schande maakt, dan zal zy dat alles verliezen, wat ze in het huwelyk heeft meegebracht en Herakleides zal dan in te genwoordigheid van drie mannen, die zij beide hebben uitgekozen, mendeelen, in welk opzicht hij haar verwijtingen maakt. Herakleides zal het niet vergund zyn een andere vrouw in het huis te brengen, die Demetria tot hoon wordt, of nakomelingen te verwekken by een andere vrouw of op «enigerlei wijze onder eenigerlei voorwend sel. Demetria te bedriegen. Wordt Herakleides echter op een dezer dingen betrapt en deelt Demetria dat mee in tegenwoordigheid van drie mannen, die zij beide verkozen hebben, dan moet He rakleides Demetria de bruidschat van 1000 drachmen, die ze heeft meegebracht, terug geven en bovendien nog 1000 Alexander zilverdraebmen betalen". Graanmarkten eni. AnuterdamRohe Goedrreumarbt. Suiker. Biet-. De markt verkeerde deze week in navolging der buitenlandsche mark ten, in zeer flauwe stemming op steeds voortgezette belangrijke realisaties van Mei levering. De prijs liep van f 171/, tot f 16 terug en sluit iets vaster met aanbod f 16'/»- Oct./Dec.-levering tot f 12te koop. Geraffineerd. Stemming deze week flauwer met zeer weinig zaken. F ij n e zaden. Voor karwijzaad op le vering Aug./Sept. was weder meer vraag tot vastere prijs. Overige artikelen genoten weinig belangstelling. Noteeringen: Mosterdz.(bruin)f 33 a f37. id. (geel) f 20.50 f23.— per 100 KG., Kanarïez. f 14.50 f 15,per 100 KG., Karwijzaad disponibel f 16.25 a f 16.50, idem, lev. Aug.—Sept. f 17.a f 17.25, Maanzaad disponibel f 28.a 31.50, idem lev. Sept./Oct. f 17.50 a f 18 per 50 KG. incl. zak. Oliezaden. Lijnzaad had gedurende de eerste helft dezer week 'n zeer vast ver loop met oploopende prijzen, maar werd sedert gemakkelijker met f 2 lager aanbod. Er was wat meer attentie, doch trokken koopers zich terug op iets ruimere offerten. Koolzaad zeer vast en betaalde het buitenland hoogere prijzen vooral voor spoe dige levering tot dekking van contracten Hier ging weinig om, daar men de verhoo ging niet wilde betalen. Oliën. Raapolie bleef vast gestemd met goede vraag voor loco, waarvan het aanbod schaarsch was, ook op levering hadden koopers de overhand. L ij n 01 i e was na de feestdagen willig. Voor vliegend wa9 groote behoefte en wei nig aanbod, op levering ging tot stijgende koersen, veel om. Het slot was iets gemak kelijker. De afladingen bedroegen van La Plata 8700 last en van Indië 3000 last. R ij s t. Ongepelde blijft in alle soorten in onveranderd vaste stemming verkeeren. Afgedaan werden bij inschrijving 1000 bn. Lombok: ex a.s. Bogor. Gepelde eveneens vast gestemd met goeden afzet. Specerijen. Notemuskaat en Foelie zonder nieuws. Peper. Lampong op termijn iets kalmer. In veiling werden verkocht 312 bn. ex s.e. Polyphemus van 26T/« tot 27'/, cent. Nagelen. Zanzibar op termijnjprijs- houdend. Amboina verlaten. Ansjovis stil, in afwaobting der na derende visscherij. Amstekdam, 13 April. Aardappelen Frie8che blauwe f 2.90 a f 3.10, Friesche borgers f 2.a t 2.40Andijker bonte f 0.a t 0.Andijker blauwe f 0.a f 0.Hillegommer kralen f a t Hilleg. Eigenheimers f a f Zeeuwsche bonte f3.af 3.25; id. blauwe f 3.a f 3.30id. Eigenheimers f 2.25 a f 2.60Geld. blauwe f 0.a f 0.Geld. bonte f 0.a f 0.Drentsche Eigenhei mers f 0.- a f 0.Zeeu bravo's f2.75 a f2.80. Duineigenheimere f 0.— a f 0. Alles per mud. Malta's per kilo 7 a 94 0 dito 8pring 7 a 11 c. Aanvoer 4 ladingen. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. S toom vaar t-Mij" Nederland. „Kanmoen" (thuisreis) verlrok 13 April van Colombo; Balï" (thuisreis) vertrok 13 April van Gibraltar; „Calcutta'" (thuisreis) pas seerde 13 April Perim, „Celebes" (uitreis) pas seerde 13 April Gibraltar; „Koning Willem III" (uitreis) passeerde 13 April Kaap del Aoni, „Rembrandt" (thuisreis) arriveerde 13 April te Genua, „Koning Willem II"arriv 13 April van Amsterdam te Padang; „Prinses Juliana" ver trok 13 April van Amsterdam naar Batavia Ro 11 e r damsch e Lloyd „Besoeki" vertrok 13 April van Rotterdam naar Batavia, „Birma" vertrok 13 April van Rotterdam naar Batavia; „Djocja" (uitreis) ar riveerde t3 April te Port Said; „Goentoer" arriveerde 13 April van Rotterdam te Padang; „Malang" vertrok 13 April van Rotterdam naar Hamburg, „Palembang" (uitreis) arriveerde 12 April te Port Said, „Sindoro" (thuisreis) is 13 April Ouessant gepasseerd; „Tabanan" vertrok 11 April van Batavia naai Rotterdam; „Tam- bora" (uitreis) arriveerde 12 April te Lissa bon; „Walcheren" vertrok 11 April van Bata via naar Rotterdam. Holland Amerika-! ij' n „Amsteldijk" arriveerde 12 April van Rot terdam te Philadelphia; „Maartensdijk" van Rotterdam naar Baltimore en Newport News, passeerde 12 April Lizard; „Sloterdyk"van Rotterdam naar Boston en Philadelphia, pas seerde 13 April Lizard; „Potsdam" vertrok 13 April van Rotterdam naar New-York; „Wil léhad" arriveerde 13 April van St. John te Hamburg, Kon. Holl. Lloyd. „Amstelland" (uitreis) is 12 April Eastbourne gepasseerd. Kon. West-Iad. Maildienst. „Oranje Nassau" arriveerde 13 April van West-ïndië to New-York. Diverse Stoomvaartlij'nen. „Rhesus" arriveerde 13 April van Japan en Singapore te Amsterdam. H E B U K. De herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen Serooskerke (Walcheren): 16 April. Oost- en West-Souburg: voor Oost- en West-Souburg 17 en 18 April. Voor Ritthem19 Apri^des voofmiddags. Veerevoor Vrouwepolder 23 des voor middags. Voor Veere 23 April. Arnemuiden24 en 25 April. Stavenisse 6 Mei des namiddags en 7 Mei. St. Annaland8 en 9 Mei. Oud-Vosseroeer10 en 11 Mei des voor middags. Tholen: 13, 14 en 15 Mei. St. Maartensdijk4 en 5 Juni. Scherpenisse6 Juni. Poortvliet: 7 Juni. Kortgene: 10 en 11 Juni. Wissenkerke: 12 en 13 Juni. Colijnsplaatvoor Kats 14 Juni des voor- middags. Voor Colijnsplaat14 Jiroi en 15 Juni des voormiddags. Zierikzee, ook voor Kerkwerve24, 26, 26, 27 en 28 Juni, 1, 2, 3 en 4 Juli. Vergaderingen, coneertei enz. MIDDELBURG. lederen dag, behalve des Dinidags, B*o» cope Theatre, Markt 7y, en 9 B' Dinsdag 16 April. Concert Lysen—Fentsch. Concert- en Gehoorzaal 8 jrar. Woensdag 17 April. Alg. verg. Ver. tot Bev. v. Vreemd, verfc. Gebouw 8>/s u. Vrjjdag 19 April. Alg. verg. van het Natuurkundig gezelschap. Sociteit „Do Vergenoe ging" 8 n- Dinsdag 7 Mei. Concert „Tot Oefening an Uitspanning" 1% U VLISSINGEN. Woensdag 17 April. Concert Vlissing- scho Orkest vereeniging. Concertgebouw Emmas tg. 7l/a u. Zaterdag 27 April. Aandeelh verg. Duin waterleiding Mij. Kantoor Vennootschap, 9 U. 1JZENDIJKE. Zaterdag 27 April. Alg. verg aandeelhou ders der IJzendykscbe Stoomtramw. Mij. HobaH Aerte 12 jour. Stoomdrukkerij. Firm* D. G. Kröber Jt» Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6