RONA Van Houten's Cacao Ingezonden Mededeelingen. Verschillende Berichten LAATSTE BERICHTEN. ENORM VERSCHIL in Smaak, Kracht, Geur en Kleur met alle andere goedkoope merken. Bevoegde beoordeelaars vinden hierin terug den smaak en geur, die goed gefa briceerde cacao moet bezitten. M Gisteren vierde dr Nolens, lid van de Tweed* Kanier, zijn 25-jarig priester-jubileum. DoR K. Centrale Kiesvoreeniging te Hoorn hee/l, naar „De Tijd" verneemt, besloten den candidaat der anti-revolutionairen, den lieer Vegtel te 's-Gravenhage Ie steunen - Jbr. De Murail uit Zi e r i k z e e, een der eandidaten op de groslijst, is naar aan hot „N v d. Dgemeld wordt voornemens eene aanklacht in te dienen bij de justitie, naar aanleiding van laster omtrent zijn persoon in da liberale kiesvereeroging „Yooiuitgang", te Hoorn, uitgebracht Van bevoegde zijde verneemt „De Tel ilaJ <le afdeollng Amsterdam 11 der S D. A. P. behalve aan den heer Van Kol, ook nog aan de hoeren Gerhard, Hendels, Oudegeest, Van den Tempel, Troelstra en Vliegen gevraagd hoeft, of ze bereid zouden, zijn een even tueel e Kamcrcatwlidaluur te aanvaarden. Roods zijn hierop eenige gunstige antwoorden inge komen. Zoodra van alle heerea bericht is ontvangen, zal in een huishoudelijke verga dering bij stemming worden uitgemaakt, wien de afdeeling definitief als candidaat zal stellen. De loodgieters hebben naar het „Hbl." verneemt nu voorloopig een productieve asso ciatie van lood en zinkwerkers, fitters en aanverwante vakken gesticht In een manifest aan het publiek beveelt deze associatie zich aan voor het uitvoeren van alle in hot vak voorkomende groote of kleine werken Een winkelier te Beneden-Hardinxveld, hij wien Zondagavond brand uitbrak, en die als verdacht van den brand te hebben aan gestoken, gevankelijk naar Dordrecht werd ge bracht, heeft tegenover de politie een volledig bekentenis afgelegd Hol is de Haagsche politie gelukt aan te houden een jongen man, oude bekende dev justitie, die verdacht wordt mede schul dig to zijn aan verschillende inbraken in de laatsto maanden te 's-Gravenhagc gepleegd, doch die zich gedurende eenigen tijd aan de waakzaamheid van de politie had weten te onttrekken. De Gojidsche politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen de vroegeren knecht van een rijwielhandelaar wegens diefstal van rij wieion- dordeelen teil nadeele van z*n er-patroon. De ontdekking van dezen diefstal geschiedde op eigenaardige wijze. Iemand kwam bjj den bedoelden rijwielhandelaar een rijwiel ter her stelling brengen, waarvan hem bleek dat de banden, hoewel piet door hem geleverd, toch het imerk droegen van zijn magazijn- Toen hij daarop informeerde bij wie de ban den waren gekocht, vernam hij dat deze waren geleverd door zijn vroe geren knecht. De zaak werd de politie meegedeeld; bij huiszoeking kwamen toen nog een menigte andere voorwer pen voor den dag die van den vroegeren patroon waren meegenomen. De knecht bekende. Zondag heeft mej. J. Meng te Amsterdam, omringd door tal van kinderen, kleinkinderen en achter-kleinkinderen haar 102-den jaardag ge vierd. Het oude mensch is nog kras. Een tramconducteur, die bjj van de remise Tollenstraat te Amsterdam be klemd geraakte lusschen de tram en de poort, waardoor de kaartjestrommel hem in den buik drong, zoodat hij zeer ernstige inwendige kneu- zuigen kreeg, is aan de gevolgen overleden. Een 60-jarige schilder te Hilversum is van de in volle vaart zijnde Gooische stoom tram gesprongen, met het gevolg, dat hij onder de wielen geraakte en onmiddellijk een lijk Uit een vijver in park Nieuwcroord te Utrecht is het lijk opgehaald van een 12- jarigen knaap, uit de Kanaalstraat aldaar. Deze jongen werd reeds sedert den 12den van deze maand vermist. Zondagavond is ingebroken bij een bo woner van de Voorstraat te Utrecht. Tijdens afwezigheid der bewoners werd door de in brekers het schrijfbureau geopend en voor moor dan f 100 daaruit ontvreemd Uit het buffet waren verschillende zilveren voorwer pen ontvreemd. De politie doet onderzoek tot nu toe zonder veel resultaat -Met een antieke zilveren haan is ook al het andere zilverwerk gestolen in de villa van oen heer aan den Honingerdijk te Rotterdam. To Breda is het echter in beslag genomen. Al hot zilverwerk was als oud zilver gekocht voor f30, van een Duitsch sprekend man van omstreeks 10 jaar, met donker uiterlijk. Een insp, van politie van Rotterdam is naar Breda gegaan, ter vertooning van een aantal por tretten, pm zoo mogeljjk tot herkenning van den dader te komen Zondagavond is op het rangeerterrein van do Tramweg Mij de Meierij een 17-jarige machinist-leerling uit Asten bij het verleggen van een wissel door de locomotief gegrepen en daardoor zoodanig gekwetst dat zijn rech lorbeen en arm als het ware van het lichaam werden gescheiden Hij is nog dcnzclfden avond overleden. In de rivier de Waal onder Nijmegen is opgehaald het lijk van een onbekend mans persoon Te Arnhem, Velp en Groenlo zijn, naar de „Arnh. Ct." meldt, in de laatste dagen gevallen van meningitis met doodclijken af loop voorgekomen. - In den nacht van Zaterdag op Zondag is to Okkenbroek (onder Diepenveen) een schuur van con landbouwer afgebrand. Behalve do inboedel kwamen 12 stuks jongvee in de vlammen om. Men vermoedt kwaadwilligheid do politic londerzockt de zaak. Te N. Buinen wordt sedert Vrijdag een veekoopman, die de veemarkt te Zwolle had bezocht en daar voor verkocht vee ongeveer f 4000 had ontvangen, vernist. Het ,,RotL Nieuwsblad' heeft van den broer van den inbreker-uitbreker Marinus de .Vos vernomen, dat deze goed en wol in Zuid- Amorika zat. De dagoljjksche mop. Tante Marie (verschrikt): Heeremetijd, Dirk, wat zou je moeder wel, zoggen als zo zag dat je sigaretten, rookte?! Dirk (kalm); Ze zou boos worden, 'f Zijn Do Belgische minister van justitie heeft de bestuurders der gevangenissen in dat land verwittigd, dat hij van zin is, door do ge vangenen turnoefeningen te laten doen- In dooelleji der gevangenen, tot langdurige straf- veroordeeld, zullen prenten gehangen worden, do tien voornaamste tumbe we gin gen vor too- nend, tem hun aandacht zal gevestigd worden iop het nut, dat die oefeningen voor de gezond heid (Opleveren- Van verschillende plaatsen uit Belg» Frankrijk komen berichten, dat ten gevolge van de overvloedige regens der laatsto dagen do rivieren aanmerkelijk: gezwollen en soms buiten hun oevers getreden zijn. Persoon- iijko ongelukken kwamen n,og niet voor Acht en zestig jaar oud, is do Engelsche markies van Hertford overleden. Hij was ad judant van Eduard VII. De Hertog van Yarmouth, volgt hem op in hot markiczaat. Deze» heeft een zeer bewogen levensloop ach ter den rug. Hij is nl. soldaat, landbouwer, tooncelschryver, danser en acteur geweost en heeftoenig tooneelsucces behaald, in „Plaats voor de vrouwen te New-York. Gedurende het jaar 1910 zjjn 111 perso nen 'in Engeland en Wales den hongerdood gestorven Tusachen Newhaven en Dieppe is een cerstir-kiasse-passagier aan dc gevolgen eener lievige zeeziekte bezweken. Maandagochtend heeft tusschen S ma- di inschrijvers te Parijs een wedstrijd in Bnel-tikken plaats gehad. Winnaar is een zekere heer Lcgris, die op een machine van Smith en Bros 203 woor den in dén minuut heeft gezet. De Ameri- kaansche kampioen Wie9e, die bij den wed- slryd tegenwoordig Was, zonder eraan deel te nemen, heeft 230 woorden in hetzcl&te1 tjjdsverloop ,op dezelfde machine getikt. - De sneltrein van Warschau naar Brest is in Rusland op een goederentrein geloopen. Een conducteur werd gedood, de machinist, stoker en 18 passagiers gewond. In alle hoeken van de wereld af liever, boven de wereld, dringt de vliegmachine door. Een Fransohe vlieger heeft de Marokkaanscbo stammen tot verbazing gebracht. Ze zagen in hem een duivel. Een stamhoofd heeft een boldaat van liet vreemde! ingen legioen gevraagd, of de Franschman tot de maan kon vliegen. Ongetwijfeld, antwoordde de spotvogel, hij kan de maan halen en die als een Tan taant aan zijn toestel bevestigen. DUITSCHE LUCHTVAART-NIJVERHEID. In liet „Berliner Tageblatt" heeft de bekenae deskundige op het gebied van. de luchtvaart, majoor Parseval, deze sport van industrieel standpunt bescliouwd liet is waarlijk do moeite waard, ook deze zjjde van het vraag stuk in het licht tc stellen. We hooren nu zoo veel van de vliegmachine ui dienst van het militarisme, maar hoe staat het daarmee als tak van maatschappelijke nijverheid Natuurlijk vergelijkt de majoor op dit punt Frankrijk met Duitschland en moet dan tot de gevolgtrekking komen, dat zijn land bij den westelijken nabuur achterstaat. Parseval weet daar wol de redön van. De geestdrift van Duitschland, die in korten tijd 3.000 000 gul den bijeenbracht, voor de bestuurbare lucht schepen, is vrij wel uitgeput, ontmoedigd -als ze is door de volslagen vernietiging van tercenvolgens vier dier luchtkruisers. En wat de verspreiding van de aeroplaan in Duitschland betreft: die is zoo wat nihil. Allo orders daartoe gaan uit van het leger en van beroeps-vliegers, die prijzen willen winnen De enkele fabrieken, die bestellingen krijgen van het ministerie van oorlog, werpen winsten af. De geldelijke toestand van de andere is slecht Twee fabrieken bloeien en het is eigenaar dig op te merken, dat juist deze inrichtingen licht gewijzigde, Fransche toestellen in den liandel brengen. Ook de fabrieken, dio ondcr- deelon vervaardigen, hebben met de Fransche concurrentie te kampen. En majoor Parseval meent, dat de toestand bij de bestuurbare, luchtschepen niet veel schitterender is. Do (maatschappij-Zeppelin keert geen divi dend uit, wat na de aanmerkelijke verliezen aan materiaal te begrijpen is. Bovendien kan zo geen toestellen aan het buitenland ver knopen, terwijl Duitschland alleen voor liaa oen te (klein afzetgebied: vormt. Dan bekent de majoor met prijzenswaardige oponliartigheid, dat de maatschappij, die in het bezit is van de door hem uitgevonden ballons, er financiSel niet voel gunstiger voor staat. Ook deze keert geen dividend uit. DE LAATSTE ROOFTOCHT. Onder „Laatste berichten" in ons vorig blad heeft men van een nieuwen aanslag diefstal met behulp van een automobiel in Frankrijk gelezen, die de vorige overeen komstige misdaden nog in stoutmoedigheid overtreft. Geen wonder, dat er ontsteltenis en algemeene verontwaardiging in Parijs heerscht. Het is werkel k. een schrikbewind geworden, terwijl de bandieten, door de snelheid, waarmee ze zich uit de voeten maken, geheimzinnig bleven en zoodoende de vrees nog vermeerderen. De bende, die Maandag zijn slag heeft geslagen, bestond uit zes leden. Toen ze een tul met een chauffeur en zijn helper tegen kwamen, dwongen zij die beide uit te stap pen, waarna de voerder vermoord werd. De ander ontkwam aan dit lot, door zich dood te houden. Deze was slechts gewond. DiV geschiedde op den weg naar Montgéron. Het was een mooi nieuw rijtuig. Daarin zijn de roovers naar Ühantilly ge reden, waar ze de groote bank „Société Générale" binnengingen en niet minder dan den kassier en den bediende doodschoten, terwijl de loopjongen, die insgelijks gewond werd, gespaard bleef, doordat deze zich weer hield, of hij Termoord was. Natuurlijk kon dit bloedbad op klaar lichten dag niet ongemerkt in zijn werk gaan. Toch wisten de mannen met medene ming van 50.000 francs te ontkomen, door als dollen te vuren op wie hen wilde naderen. Daarop reden ze naar Asnières, waar ze de auto in den steek lieten, die denzelfden avond gevonden werd, met de sporen van de gruwelijke misdaad eraanbloed be vlekte zakdoeken en door kogels veroor zaakte deuken. Daar intusschen het gezelschap was gesignaleerd 'denkt men, dat ze in twee treinen weer naar Parijs zijn teruggekeerd. De >Société Géhérale" looft een belooning van 100.000 francs uit aan hem, die door het verstrekken van inlichtingen de schul digen doet in hechtenis nemen. Het wordt nu waarlijk lijd, den Parijschen politie-dienst grondig te hervormen en uit te breiden. Daarin komen onbegrijpelijke nalatigheden voor. Zoo is nu ook aan het licht gekomen dat de politie-bnreaux niet door een afzonderlijke telefoon-lijn met de poorten verbonden zijn. Waa dit wel het g-val, verscheiden van de automobielen, waarmee in de laatste weken misdaden zijn gepleegd, zouden waarschijnlijk aan de poorten aangehouden zijn. Als bewys voor do onbegrijpelijke snel heid, waarmee deze „vliegende Franschen" zich in hun spookachtige auto bewogen heb ben, dictie, dat Montgéron, waar de tuf be machtigd werd, ten zuiden van Parijs is ge legen, terwijl Chantilly, waar de Bank ge plunderd 'is, vrjj vor ten Noorden van dc hoofdstad zich bevindt. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN 0N8 VORIG NUMMER. GEARRESTEERD. Heden is van Zaamslag alhier voorgeleid voor den officier van justitie D. van D„ geboren en wonende aldaar, verdacht viui ontuchtige handelingen met iemand beneden i leeftijd van 16 jaar Hg is na gehoord zijn overgebracht naar hel Huis van Be waring alhier. De regeering erkende, dat genen»! «am commandant der regeeringstrocpon nu <j~~„ derlaag bij Caralitos zich van kant heeft jL. maakt, maar acht de nederlaag zelve «iet ernstig. De regeering erkent eveneens de gevangen neming van een aantal officieren en soldaten door de opstandelingen. Dc correspondent van de „New York He- dd", die het gevecht van Maandag bijwoonde, zegt dat. dt» regeeringstroepen in wanhopigen toestand vorkeoren. Zo waren aan alle zijden ingesloten en hadden reeds 400 dooden en een groot, aantal gewonden. Aan de zijde der opstandelingen waron 100 dooden en vele ge wanden. UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. De Kamer heeft de behandeling der vo- gelwet geëindigd na nog eenige discussies, wuarbij met 35 tegen 20 stemmen besloten werd in bepaalde gemeenten het strikken van lijstere nog vijf jaren toe te laten en met 31 tegen 24 stemmen een bepaling werd opgenomen, waardoor het onmogelijk is gemaakt dat een grondeigenaar bij pacht- contract zyn pachter zou belemmeren, om schadelijke vogels te weren De eindstemming over bet ontwerp zal later plaats hebben. Goedgekeurd werd het wetsontwerp betref fend» de Brusseleche suikereouventie. Daarna werd aangevangen met de behan deling van de moties van den heeren Arts en Ter Laan voor verhooging van het aan vangssalaris van de onderwijzers. De heer Arts wijzigde zyn motie aldus dat daarin niet alleen wordt uitgesproken dat het wettelijk minimum van f 500 voor onderwijzers van bijstand dient Ib worden verhoogd maar dat tevens naast de httis- hnnrtoelage ook een toelage berekend naar het aantal kinderen van onderwijzers ge- wenscht is. De heer Ter Laan oordeelde dat zoodoende de zaak wordt bedorven en lichtte zijn motie toe om de minima van alle categoriön van onderwijzers te verhoogen van f 500 op f 600. UIT AMSTERDAM. M ij. tot E x p 1. v. S. 8. De voer heden aangekondigde buitenge wone algemeene vergadering van de aandeel houders der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen werd verdaagd tot 9 April a. s. wegens on voltalligheid. Portret Prinses Juliana. De Amsterdaaische rechtbank eischte heden f 50 boete of *20 dagen hechtenis tegen den winkelier A. wegens bet repro- duceeren van een portret van Prinses Jnliana, hetwelk door H. M. de Koningin was afgestaan voor de cadetten-almanak, uitgever de firma Broesse te Breda, onder voorwaarde dat het auteursrecht verzekerd MIJNACTIE IN LIMBURG. Uit Heerlen wordt gemold, dat hot hoofd bestuur van den Nederlaadscheu Mijnwerkers- bond heden bericht kreeg van de directie der Staatsmijnen, dat zij naar aanleiding van haar verzoek om loonsverhooging besloten had, de loonon der bovengrondscbe werklieden te ver hoogen met 7 a 8 en die der onder grond scbe werklieden met gemiddeld 5 »/o Dit met ingang van 1 April a s. STAATSLOTERIJ. Ie klasse, 2a lysfc. Trekking van heden JJ Dinsdag. Prijs van f 20000 No. 11150 5000 19690 2000 16549 1000 3467 14413 20521 400 20496 200 1829 10600 100 3715 4202 8040 15337 20972 VERKIEZING GED. STATEN VAN LIMBURG Door de Prov. Staten van Limburg is heden gekozen tot lid van Ged. Staten dier provincie, jhr. Van F. f lorden uit Roermond. BEPERKENDE BEPALINGEN VOOR JODEN. PETERSBURG, 25 Maart. De Senaat ver klaarde, dat voor de opneming van Joodsche rechtsgeleerden onder degenen, die hun oplei ding ontvangen in de bureaux van advocaten, een speciale vergunning van den minister van justitie noodig is, en dat het wemschelijk is, het aantal Joden, dat daarvoor in aanmerking kan komen, procents-gewjjze vast te stellen STAAT VAN BELEG. TEHERAN, 26 Maart. De consul-generaal van Rusland heeft wegens de vijandelijkheden tusschen de regeeringsgezinden en de aan hangers van don ex-Sjah den staat van beleg voor Mesjod afgekondigd. UIT MEXICO. NEW-YORK, 26 Maart. Uit niet officioele telegrammen, ,uit Mexico ontvangen blijkt, dat «te [regeeringstroepen Zondag met den terug tocht jnaar Torooii begonnen, dicht achter volgd door de troepen van generaal Orolco AFD. ZU1D-BEVELAND DER NED. POMO- LOGISCHE VEREENIGING. Heden, Dinsdag, werd te Goes vanwqje bovengenoemde afdeeling in de „Prins v*a Oranje" een algemeene vergadering gehouden, die, wegens verhindering van dep, vofjOdjEctty den heer H- A. flanken, werd gepresideerd' door den. vice-voorzittnr den lieer D .1. ran der Have, van Kapelle. De heeren jlir J O de Jong van Beefc m Donk, voorzitter en E. Snellen, directeur vau het hoofdbestuur dor Vereeniging, die over gekomen waren ter bijwoning der vergade ring, werden door don voorzitter hartelijk: welkom geheoten. Do heer jhr. Van Beek en Donk betuigde zijn dank aan den voorzitter voor de vrien delijke woorden van welkom, tot hem gericht, wenscht de afdeeling een steeds vooruitgaan de toekomst en zeide met trots op deze af deeling te kunnen wijzen wegens de behaalde onderscheidingen op de jongste tentoonstelling te Eist. Na lezing en vaststelling der notulen nviiten eenige mededeelingen gedaan. Daarna werd rekening en verantwoording) gedaan over de collectieve inzending vau fruit naar de Nationale Fruittentoonstelling Ie Eist, gehouden 29 Sept.3 Oei. 1911, welke Toke ning; in ontvangst en uitgaaf bedroeg f 446.26. Op deze tentoonstelling behaalde de af deeling met haar twee collectieve inzendin gen een eersten en een tweeden prijs, ni. een groote zilverenmedaille uitgeloofd door deq Prins der Nederlanden en een dito van do Koningin-Moedor Dc rekening der afdeeling over het afge- looipen jaax Wees in ontvangst f70.425 on in (Uitgaaf 64.46s aan eu sloot aldus met «sen batig saldo van f 5.96. Door den secretaris-penningmeester, den heer F. Kakebeeke, werd het jaarverslag uitgebracht waaraan het volgende ontleend is Het aantal leden bedroeg 62 op I Januari 1912. Vanwege de afdeeling werd Ie Kapelle een tuinbouwcursus gehouden van Oct. 1911 tot 26 (Maart 1912, waaraan 30 leerlingen deelnamen, deze cursus zal in Oct. a.s. wor den. voortgezet. Te 's lieer Arendskerke werd de tweede leergang van een dergelijke» cursus gegeven met 12 leerlingen, dio alten cm ge tuigschrift bobben verkregen. Nog werd al daar een winteccursus voor volwassenen ge geven mot 29 deelnemers. Voorts werd in het vers'lag opgemerkt, dat de fruit- en de groenteteelt zich in Zuid- Bevcland uitbreiden, en daardoor de behoefte aan vakonderwijs voor die teelt meer en meer gevoeld wondt. Met groote waardeering wordt melding gemaakt van de hulp van staatswege voor het verschaffen van dit onderwijs. De stonn van 30 Sept. jl. richtte zulke ver woestingen in de Houttuinen, en in de boom gaarden aan dat de aangeknoopte handels- connecties naai- aanleiding van het uitkomen der afdeeling op de tentoonstelling te Elet, piet konden benuttigd worden. Evenwel kon liet jaar 1911 een gunstig fruitjaar genoemd worden, de opbrengsten, be halve die van peren, waren ruim, terwijl de gemaakte prijzen goed of zeer goed zijn ge weest- Do tot stand gekomen „Plantenziektewet" wordt van groot belang voor de kruisbessen- tooit geacht ter bestrijding van den Amerik krui sbessenmedda u w In do commissie tot nazien der rekening over het afgoloopen jaar werden benoemd de heeren Van der Poets Clement en J. C. Ber" sant Snoep. Tot bestuurslid werd mei algemeene stem men herkozen de heer F. Kakebeeke, 1 briefije was blanco. Hiermede waren de huishoudelijke zaken afgehandeld, eu word alsnu het woord gegeven aan don heer Camma», rijkstuinbouwleeraar voor Zeeland en Westelijk. Noord-Brabant, tot het houden van oen Lezing over: „BeuriJ'area in do fruitteelt." Spr begon met de opmerking dat het vraag stuk. van de beurljaren nog niet tot oplossing was gekomen wegens het ontbreken van de noodige gegevens van de opbrengsten der boomgaarden. In oen statistiek van boomgaar den in de Betuwe was de geldelijke opbrengst in cijfers over verschillende jaren aangegeven. Ook werd nog medegedeeld het overzicht van. den boomgaard Ter Lucht van den heer Kake- beekö, waaruit bleek dat ©en rationeel© beroes- tiiig do beurtjaren aanmerkelijk beïnvloed ten gunste van de opbrengst. Aan het slot der vergadering werd door den. voorzitter de wenschelijkheid uitgesproken tot het bekomen- van een rijkstuinbouwlceraar speciaal voor do provincie Zeeland, daar het ambtsgebied van den tegenwoordige» ambte naar te uitgebreid is. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum, Plaats. Voorwerpen. Information. 27 Maart Amemuiden, Huis en Hofsteedjeenz., Verhuist- 27 Maart Middelburg, Strandgoederen, Polak en Gobetz. 9 Maart Biggekexke, Pannen en. Steen, Verhulst. 2/3 April Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 3 April Brigóamme, Huis, De Neeling.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2