MiehrgsÉ toil derde blad Dit tie Staatsconrant. Kerknieuws. Kunst en Wetenschappen. Onderwijs. Verschillende Berichten- Handelsberiehten 710 Dl TAN Maandag 25 Maart 1912, no. 72. Middelbarg 23 Maart. DE REDE VAN DEN HEER BLUM. Er was aangekondigd dat de volksvertegen woordiger voor dit district, de heer J. H. Blom. Vrijdagavond in een bijeenkomst van do anti-rev kiesvoreenigmg „Nederland en Oranje" in de Bogardzaal alhier een rede zon houden over „De politieke toestand van hel oogenblik"' Het is ons echter niet mogelijk mee te deelen wat de heer Blum over dat onderwerp vertelde Op onze vraag aan het bestuur of onze verslaggever zou worden toegelaten kre gen wij ten antwoord dat de vergadering alleen toegankelijk was voor politieke geestverwanten, en dat onze verslaggever geen plaats kon krijgen We hebben ons bij dat besluit neergelegd, hoewel natuurlijk een oogenblik de lust op kwam om te trachten door een „geestverwant", d. w.z. geestverwant van den heer Blum, een verslag te krijgen. Daartegen zou het bestuur toch moeilijk eenig bezwaar kunnen maken Het zou het zelfs niet behoeven te merken, vóór ,'t gedrukt was Maar wo hebben dal nagelaten.-Want juist deze mogelijkheid toont aan hoe mal de rede neering van liet bestuur is. Gesteld dat er hedenavond in ons blad een verslag van de rede van den heer Blum had gestaan, d. w, z. een objectieve samenvatting zooals wjj allqd' van dergelijke redevoeringen geven, zou dan aan dat verslag ook maar in 't minst te zien zijn, dat het door een „geestverwant" of door een eigen verslaggever was geschreven Wij zelf willen wiel bekennen dat wij, als redactie, wat nauwkeurigheid betreft, de voor keur geven aan een verslag van een beroeps- reporter Of schuilt de oorzaak van de ruet-toelating ergens anders in, en wordt de aanwezigheid van zoo'n paganistisch verslaggever beschouwd als een soort besmetting, die men de „geest verwanten" ttioet besparen? Wil men den verslaggever soms eerst eens zien? Of wènsoht men geen verslag van de rede van den heer Blum? We durven het ter nauwemood veronderstellen. Wat een volks vertegenwoordiger denkt over den politieken toestand van het oogenblik, is toch zeker ook wel van belang voot personen in zijn district, die niet zijn politieke geestverwanten zjjn I Zelfs zijn er nog een groot aantal personen die wel op hem gestemd hebben, zonder wier hulp hjj zelfs gevaar zou hebben geloopen niet gekozen te worden, en die toch, als niet tel lende onder zijn geestverwanten, nief op de vergadering zouden zijn toegelaten, bijv. katho lieken en middenstof-menschoi. Mogen die ook met weten wat de heer Bium van den politieken toestand denkt? Of stelt men zich op het hooghartige stand punt vrjj deelen hier de lakens uit, en wat wij onder elkaar bepraten gaat een ander niet aan? Bfj kon besluit: is benoemd tot ridder ia de arde van Oranje»-Nassau, J. Coster, hoofd der firma ■J. Coster en Zonen, fabrikante van zuivel- bereidingstoffcn te Gouda; is aan B. G. Deddos, te Dordrecht, pp verzoek, eervol ontslag verleend uit rijno be trekking van landmeter der domeinen zijn benoemd tot kapitein, bij het wapen der infanterie bij het 9de reg. de lste-luit, M W. Viewcg, van het korps en bij het 10de reg., de lste-luit. A. van Willigen van het 5de! reg is aan den dirigeerend-off van gezondheid der 2de kl. E J Kühne, on aan den dirigce- «nd-mil.-apoth.. imet rang van majoor, K Verlaan, op hun aanvrage, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend zyh benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot dirigeerend officier van gezondheid der 2do kl do dirigecrend of&cior van gezondheid der 3do kl dr D. Romejjn on tot dirigeerend offi- «aeï van gezondheid der 1ste kl. C van der Worp zgn bevorderd tot opzichter van den Rijkswaterstaat der lste kl., H. Dijkstra, thans opzichter van den Rijkswaterstaat der 2de kl en tot buroelambtenaar van den Rijkswaterstaat der 2do kl. C W Kiehl thans buroelambtenaar van den Rgfcswater- •taat der 3de kl Uit Den Helder wordt aan „Het Volk" gemeld dat daar Ier stede is opgericht een „Vereeniging ten behoeve van E. K. Marine personeel' die volgens de statuten onder meer zal ijveren voor aanstelling van een vlootpastoor. Deze vereeniging is volgens een circulaire die zij rond zendt, opgericht „met volkomen instemming van het Marine- bestuur". Ned. H e r v. Kerk. Beroepen: te Jutpkaas (toez.) ds. B. van Heyningen te Bussum. Gereformeerde Kerken. Beroepen: te Kamerik ds. J. Osinga te Weerdingerveen. De N. V. „Het Tooneel", directie Wil lem Royaards, meldt pns, dat de voorgeno men voorstelling van Willem Schüimann's „De Violiers" in den Casmoschouwburg te 's Hertogenbosch pp Zondag '24~ Maart, niet kan doorgaan, als zijnde door den Burgemees ter aldaar verboden De Nobelstichting maakt bekend, dat de Nobelprijs dit jaar 140,476 kronen zal bediwgci;,. jgjDoor de onderzoekingen van Amund sen is gebleken, dat aan de Zuidpool kou dere temperaturen voorkomen dan in het Noorden. Daalt de thermometer in bet laatst genoemde gebied niet onder een ge middelde van 50 °/Q Celsius, Amundsen beeft op zijn laatsten tocht een koude van 59 Celsius aangeteekend. Dit heeft verbazing gewekt in de wetenschappelijke wereld. Geslaagd voor 3e stuur maai groote stoom vaart, de heer A. H. Schot, gewezen leerling van de De Ruyterschool te Vlissingen. Door de afdeelkig Vlissingen van den National en Bond van Handels- en Kantoorbe dienden „Mercurius" zal adhaesie worden be tuigd aaai het dooi- de afdeeling Vlissingen van den Bond van Ned. Onderwijzers aan den gemeenteraad gezonden adres inzake klei nere schoolklassen, op grond dat het Handels onderwijs slechts dan met vrucht genoten kan worden, wanneer het grondondorwijs goed is geweest. Zaterdag had te Westkapelle in do openbare lagere school de openbare eindes plaats van den tweejarigen winterlandbouw- cursus De cursus was begonnen met 10 leden en is voleindigd door 9 leden. Aan ialle leerlingen werd door den Rjjks- landbouwieeraar, den heer Kakebeeke, liet di ploma uitgereikt. Deze spoorde hen aan het geleerde te on derhouden. Een der leerlingen dankte de onderwijzers, de hoeren Mesu, van Nieuw- en St. Joosland en Rozendaal van Biggekerke voor hel onder wijs ein overhandigde hun een souvenir. Mej K K. M. Wiskerke, onderwijzeres aan de O L. school te Anna Jacobajiolder, is benoemd in. gelijke betrekking te Noord- gouwe. B. en W. van Schiedam hebben, gezien de gunstige resultaten van de voorloopige proef met het geven van spraakonderwijs aamspraak- gebrekkige kinderen, den raad verzocht, hen te machtigen tot hot voortzetten van de proef gedurende één jaar en voor de belooning van de onderwijzers een bedrag van 300 gujden be schikbaar te stellen Er zal een dusdanige regeling worden getroffen, dat niet alleen ae kinderen van de openbare school, doch ook die van de bijzondere scholen van dit onderwijs zullen kunnen genieten („N. R. Ct") De dir.-gen. van den landb brengt ter algemeene kennis, dat het examen om als leer ling aan 's rijks veeartsenijschool te Utrecht te worden toegelaten, zal plaats hebben in de tweede helft der maand Juni e. k. en dat tij die dat examen willen afleggen, zich schrifte lijk vóór 1 Mei e,k bij den directeur der school moeten aanmelden Zie verder „St Crt no. 70 Voor bet middelbaar onderwijs in Neder- landsch-Jndië wordt gevraagd een leeraar in het bezit van akten Ml en M2 of Ma en Mb, of Ml en Ma, of M2 en Mb. Zie voor bijzon derheden „St Crt." no 70. Bij resolutie van den Min. van Kol. is VV Maas ter beschikking van den Gouv.-Gen. van N -I. gesteld, om te worden benoemd tot onder wijzer der 3de kl. bij het openbaar E,uropeesch lager onderwijs daar te lande SPORT. Zosdaagsche Wielerwedstrijden Het inrichten van eeu zesdaagschen wieler wedstrijd is waarlijk geen kleinigheid, gezien de hooge kosten die er moeten gedaan worden. Ziehier; welke uilgaven er noodig waren om den zesdaagschen wedstrijd van Brussel in te richten Het bouwen der baan in 't Sporting Palace kostte 30.000 fr.daarenboven waren er on geve-er 10.000 fr noodig om onvoorziene kos ten te dekken. Behalve de vastgestelde prijzen, moest men de aangeworven rijders nog per dag een zekere som betalen Done wisselt tusschea de 1600 en 300 francs. Verbod ran eendekkers. De minister van oorlog in Frankrijk heeft den militairen vliegers verboden, voortaan van eendekkers gebruik te maken De reden van dit verbod is, dat uien de bouwers van ééndekkers wil verplichten, de spandraden der vleugels veel sterker te maken, om aldus het plooien der vleugels en de nood lottige gevolgen ervan te voorkomen Zoodra de noodige waarborgen voor de vei ligheid gegeven zijn, zal bet verbod worden ingetrokken Proeven met een valscherm Zaterdag is in SI. Cloud weer een proef mot een valscherm genomen Een gewone bal lon ging de lucht in, een. toestel, dat 61/3 M. lang was en 100 K G woog, medevoerend Jh dat toestel bevond zich een pop, aan Welker gordel een valscherm bevestigd was, dat on geve-er 8 K G zwaar was Toen de ballon op een hoogte van 100 M. was, liet de luchtschipper het toestel los, dat na enkele seconden op den grond neer kwam, en wel met zulk een kracht, dat tiet zich diep in de aarde boorde De pop had die rei9 evenwel niet meegemaakt Daar de band, die het valscherm samen hield, kort te voren was los gemaakt, in werkelijkheid moet de man dat doen, die aan de parachute naai be neden wil ontvouwde dit zich dadelijk, toen het naai- beneden kwam en doodbedaard be reikte de pop den bodem. Voor die 100 M waren 56 seconden noodig, wat dus een zach ter vaart bleek dan wanneer men de pop vanaf 1 M. had laten vallen Bovendien was in het midden van het val- schoim een gat, waardoor de lucht weg stroomde. Dit voorkomt het anders voor den vlieger onaangename wiebelen Dr. A. van Kaalte te Dordrecht heelt bedankt Yoor de voorloopige candidatuur in het district Hoorn. Ook inr. A. G. A. Ridder van Rappard, vroeger griflier en raadslid te Purmeiend, thans rechter te Tiel heeft te kennen gegeven, dat hij niet in aanmerking wenscht te komen. De »BerJ. Börsen Courier" deelt mede, dat de Duitsche regeering voor het Vredes paleis in Den Haag een poort wil geven van gesmeed ijzer. Het ontwerp van den architect Möbruug is door de bouwcom missie goedgekeurd. Een bedrag van 60.000 mark is voor dit geschenk uitgetrokken. Aan de glasfabriek te Delft is aange plakt, dat Zaterdag d© derde oven gedoofd zal worden. Tevens zijn 120 plaatswerkers tegen dien datum ontslagen. Het bedrijf staat dan voor twee derde deel stop In verband met de opheffing van he algemeen Depot van Discipline te Vlissingen zullen, naar de »Ass. Crt." meedeelt bij het leger de volgende straf-compagnies worden opgericht Voor het wapen der infanterie, hospitaal en soldaten en wielrijders bij één compag nie te Amersfoort in garnizoen Voor het wapen der cavalerie bij een eskadron te Amersfoort in garnizoen. Voor bet wapen der veld-artillerie bij een batterij te Amersfoort in garnizoen. Voor bet wapen der vesting-artillerie- torpedisten bij een compagnie vesting-ar tillerie te Utrecht in garnizoen en voor het wapen der genie bij een compagnie van het regiment genietroepen, te Utrecht in garnizoen. Te Vlaardingen is uit de haven opge haald het lijk van den vermisten schipper uit Hooselersdijk. De man laat acht kin deren na. Een gerechtelijk onderzoek wordt inge steld naar de oorzaak van. een. noodlottig ongeval van ©en jongmensch in Den Haag, dat eenige dagen geleden des avonds met zijn rijwiel kwaïn te vallen over het opgebroken en niet verlichte straatgedeelte in de Groot- hertoginnelann aldaar en dientengevolge over leed. Een 70jarigc molenaar te Voorburg, heeft een slag van een wiek van zijn moten gekregen waardoor hij in het water geslingerd Werd en bijna onmiddellijk overleed. Een groot deel van het bestuur van de loodgieters ver eeniging te Amsterdam is door den rechter commissaris gehoord, in verband met het werpen van een fosforhoudende vloei stof tiaar een „anderkruiper", als verdacht waarvan twee loodgieters in voorloopige héchUaiis zitten. Te 's-Heerenbroek, bjj Zwolle, is een 80jarige landbouwer in een sloot .waann hij ïjjn handen wilde wasschen, verdronken. Te Heino is in het Overjjselsche kanaal verdronken oen 35jarige rietdekker. Van de Fongprs Rijwielfabriek te Gro ningen ontvingen we baar prijscourant voor 1912. Zooals steeds is ook ditmaal weer veel zorg aan de uitvoering besteed, 't Is een keurig afgewerkt boekje. Meer dan de helft wordt ingenomen door een beschrijving van het fabrikaat voor 1912, waarbij uitvo«rigde constructie besproken wordt. Verschillende modellen van onderdeelen illustreeren deze beschrijving. Natuurlijk is ook bet gedeelte ingenomen door de prijscourant geïllustreerd met de diverse modellen der rijwielen. Achterin dit reclame-boekje zijn vele kiekjes opgenomen van de inrichting der fabri k, die een uitstekend beeld geven van den omvang dezer industrie. We hebben reeds meermalen melding gemaakt van bet voornemen, een snellere treinverbing tot stand te brengen tusschen Oostende en Keulen in aansluiting met de booten van Londen. Het „Hbl. van Antw." bericht nu, dat de reiziger, die 9 uur 's avonds Londen (Charing Cross) verlaat, om 9.51 van den volgenden ochtend voor taan Keulen zal bereiken, waar hij dan weer aansluiting met treinen door Duitseh- lend en verder treft. Met 1 Mei a. s. zal die nieuwe dienst m werking treden. Te Erondegem (Oost-Vlaanderen) woont een weduwe in een huis waar ook nog twee andere gezinnen onderdak hebben Boven dien brengen twee zoons dier weduwe bij hu* moeder den nacht door, maar gaun 's morgens om half zes naar hun werk. Donderdagochtend nu drongen, toen de zoon6 net weg waren, twee gemaskerde mannen bij de bejaarde vrouw binnen. De een plantte baar een knie op de borst en wilde baar een prop in den mond duwen, maar de weduwe weerde zich heftig en rukte aan een bel, waarop een buurvrouw toeschoot. Deze werd oogenblikkelijk door den tweeden bandiet op den grond gewor pen. Toen schelde de eerste bewoonster voor de tweede maal,.waarna een bakker verscheen. Doch vóór bet zoo ver was, namen de schurken de vlucht. Een van hen werd reeds aangehouden, terwijl men ook den anderen kent. Beide vrouwen zijn ernstig gewond. Een nijveraar in de Belgische plaats Aarlen, naar men zegt consul van een Zuid- Amerikaansche republiek aldaa.handelde in „lintjes". Vooriü in de treinen sloeg hij zijn 6lag. Zoo bad hij een inwoner van St. Jans Molenbeek de versierselen van »of- ficier d'Acadómie" bezorgd, een onder scheiding, die met veel ophef in bet plaat selijke blad werd vermeld, dat tevens de schitterende gaven van den geridderde roemde. Verscheidene personen, die op die manier bun knoopsgat hadden gevuld, hebben eigener beweging hun ordeteekenen terug gezonden toen de zwendel ontdekt werd. De bedrieger werd gegrepen, maar van de vergunning, afscheid van zijn familie te nemen en het een en ander in te pakken, maakt hij gebruik, om door een achterraam blootshoofds te ontsnappen. Men zoekt hem nog. Donderdag vervoegde zich in een reisbu reau op het Stationsplein te Dusseldort een goed gekleed, ongeveer vijf en twintig jarig heer. Hij wilde 500 mark in Engelsch geld inwisselen. In plaats nu van het verschul digde neer te leggen, streek hij bet uitge telde op, hield de jufl'rouw, die alleen in bet kantoor aanwezig was, een pistool voor en verdween. Bij een hsvigen storm te Quiberon (Bretagney is de Fransche kruiser „La Gloire" van zijn ankers geslagen, en in botsing gekomen met den kruiser „Oondc" die beschadigd werd. Er gebeurden geen verdere ongelukken. De geweldige brand te Tokio, waarvan ons vorig nummer gewaagde, »s geëindigd 12000 huizen zjjn in de asch gelegd Bij het opmaken van de rekening over de laatste drie maanden is gebleken, dat bij de marine-oefeningen op de kust van Toulon 35 torpedo's van 450 m, M. zijn verloren gegaan, welke een waarde van 400.000 vertegenwoordigen, zonder te spre ken van 22 torpedo's van 381 m.M.., die eveneens verloren zijn gegaan. De minister van marine oordeelt, dat er voor een totaal van 700.000 francs op die wijze in het water zijn verdwenen. Omtrent hel mijn-ongeluk in Oklahoma, waarvan op een andere plaats in dit blad wordt gerept, vernemen we nog, dat tot nu toe 26 mannen gered en 81 lijken geborgen zijn. Voor aangelegenheden, ons blad be- tr. Wende, wende men zich tot «en directeur-hoofdredacteur of den boek houder; terwijl men verder de oorres- pondentle voor ons blad gelieve te adresseeren als hieronder Is aangegeven; on wel voor: telegrammen Middel burgsohe courant Middelburg; nieuwsberichten en Ingezonden stukken Redaotle Mlddelburgsehe cou rant, benevens vertrouwelllko msde- deoUngon aan don Hoofdredacteur en advertentlSn, abonnementen of dever- rondlrtf der oeurant Administratie Mlddelborpaoho courant INGEZONDEN STUKKEN. EEN STAKENDE PROVINCIE. M. de Redacteur, Het ligt met aan ons het ingezonden, stuk van den heer G A Vorsterman van Oyen te beantwoorden Waar wij echter bij deze zaak betrokken worden, vinden wij het noodig het volgende onder de aandacht uwer lezers te brengen Blijkbaar meent de heer Vorsterman van Oyen, dat wij de overeenkomst met den Pro vincialen Stoombootdienst op de Westcr-Schelde Luiten werking gesteld hebben tydcos de werk staking in hot Ruhr bek ken en komt hem dit zeer verklaarbaar voor, „omdat er aan zienlijk hoogere prijzen te bedin gen waren b jj levering aan parti culieren, dan b (j levering volgens (contract." Wij kunnen u intusschen melden, dat er van buiten-werkingstolling vun onze overeenkomst geen sprake is geweest. Wel zijn uit den aard der zaak minder kolen door oas geleverd, dan besteld waren, doch alle kolen, die de be treffende mijnen ten behoeve van den Pro vincialen Stoombootdienst vóór en t jj d e n a de staking hebben afgezonden, werden door ons aan dien dienst afgeleverd Onze boeken kunnen dit bewijzen en wij zullen het zeer op prjjs stellen, indien de heer Vorsterman van Oyen zich hiervan wil komai overtuigen. Hopende, dat hierdoor de indruk weggen 0 men wordt, als hadden wij handig ten eigen bate gebruik gemaakt van de staking, tee kenen wij, u dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, F WIBAUT ZOON. Vlissingen, 23 Maart 1912. Handel en Nijverheid. Oesters. Do oesteromzet was van 15—21 Maart wat minder dan de vorige week en daalde tot 840.000 stuks, doordat België en Dui tschland wat minder vroegen De prijzen toonen eenige nijging tot dalen. Zij waren Imperialen 95 KG 1 50.le soort 10—72 KG. f 382e soort 5658 KG f 23 3© soort 45 KG f 14 Er werden 5900 KG kreukels verhandeld. (Yers. en Th. Ct.) Mosselen. In dc dfgeloopen week van 18 tot 24 Maart werden in de haven van Philippine 820 balen mosselen b. 90 KG gelost. Hiervan gin gen naar geregelde afnemers in België en Frankrijk 740 balen tegen 4 b. 5 fr. per baal Door Ilolland8che en Belgische venters wer den 120 ton a 60 KG gekocht tegen 2 A 3 fr. per ton Ongeveer 470 tan Zeeuwsch mosselzaad a 100 KG werd verkocht tegen f 1.20 a f 1.30 per ton. Er werden 18 man den garnalen a 20 KG. verkocht tegen f 2.40 a f 2 50 per mand. Spoor] (jn GentTer neuzen De „Monitour des Intéréts Maténels" van 17 Maart meldt het volgende „De oorzaak der stijging van de aandeelen der spoorweg-maatschappij GentTeroeozeii is gelegen in liet reeds meermalen besproken gerucht van. de overname van dien spoorweg door deai Belgischen Staat In de 12 Maart 1.1. gehouden vergadering van aandeelhouders werd door den directeur ui antwoord op de vraag van een dor aandeelhouders medegedeeld dat de onderhandelingen mot den Belgischen Staat over de overname der lijn op een goeden weg en zeer gevorderd zijnhet is waar dat deze verklaring periodiek herhaald wordt Zoo men geloovesi wil wat er van gezegd wordt was do kwestie van het beginsel reeds lang beslist, maar hebben eenige bijkomende zaken de overeenstemming omtrent do voor waarden, die binnenkort zullen geteekend wor den, vertraagd" Commissaris-benoeming In de algemeene vergadering van aandeei- houders der naamlooze vennootschap „Grand Hotel du Soleil" te Nijmegen zijn o.a. tot commissarissen benoemd de heeren L. F. M van Waesberghe, bankier te Hulst, en J G. Meijer, directeur generaal van de maatschappij „Zeehad Ylisszngoi." GRAANMARKTEN ENZ. Op de Vrijdagavond door de Veihngs- vereeniging „"Walcheren" alhier gehouden kleine veiling werden de volgende prijzen besteed aardappelen f 2.20 a f3, poters f 1.40, uien f 4 a f 5,20, Koolrapen f 1 a i 1,80, alles per HL.; Bpruiten 40 a 50 ct. zure Bellefleur 80 ct.., per 5 literwitlof 25 a 40 ct. per K.G.bloemkool 2 a 25 ct, roode kool 10a 14 ct, 9avoye kool 15 ct. alles per stuk; peen f 0.70 a f 1,40, kiroten 35 a 85 ct,, spinazie (oude) 75 a 90 ct., zuring 35 a 45 ct. alles per ben spinazie (jonge) 40 a 65 ct. molsla 40 a 95 ct., baksla 20 a 40 ct., andijvie 23 a 28 ct., broeisla 40 a 45 ct., veldsla 12 a 40 ct., postelein 12 a 40 ct., alle6 per mandje; prei 4} a 12 ct., selderij 8a6* ct., scborse- neeren 9 ctrhabarber 5 a 17 ct., radijs 3 a 4 ct., raapstelen 2 ct., pieterselie a 4 ct., alles per bos. Amsterdam, 22 Maart. Aardappelen Friesche blauwe f 3.10 a f 3.20, Friesche borgen f 2.a f 2.40Andijker bonte f 0.a f 0.Andijker blauwe f 0.a f 0.Hillegommer kralen f al Hilleg. Eigenheimers f a f Zeeuwsche bonte f3.—af 3.25; id. blauwe f 3.a f 3.30id. Eigenheimers f 2.80 a f 2.70Geld. blauwe f 2.95 a f 3.20 Geld. bonte f 0.a f 0.Drentsche Eigenhei mers f 0.a f 0.IJpolder Bravo f0. afO.— Duineigenheimers f 2.30 a f 3. Alles per mud. Malta's per kilo 8 a 10f c. Aanvoer 1 lading. C reghem-Andkrlbcht, bij Brussel, 21 Mrt Heden werden aangevoerd 1080 kalveren. Men betaalde per küo tr. 1.1.17 a 1.42. Gekt, 15 Mrt. Tei «teoiarkt van he den werden te koop gesteld 6 schapen, 0 lammeren, 0 geiten, 171 kalveren, 310 vette varkens, 9 loopers, 345 biggen, 15 melk koeien, 0 groote os, 15 jonge ossen, 16 raarzen, 49 vette koeien, 15 stieren, 267 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voorossen en vaarzenvleesch fr, 1,85 a fr. 1,95idem 2e qual. fr. 1.60, a fr. 1,80koeienvleesch fr. 1,75 a fr. 1,85idem 2e qual. fr. 1,45 a fr. 1,70; stieienvleesch fr. 1.55 a fr. 1.90; kalfvleesch fr. 2,20 a fr. 2,65; schapenvleescfa fr. 1,50 a fr. 1,80 lammerenvleesch fr. 2, - fr. 2,25varkensvleesch fr. 1,35 a ft. 1,50. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,34 stieren fr. 1,23kalveren fr. 2,20. Versch roet fr. 0,55 a Ir. 0,65 volgens kwaliteit.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 9