BDITENLAND. Ingezonden Mededeelingen. Neemt U BEKENDMAKINGEN. kwetst en met «enige gebroken ribben en een gebroken pols is de man in ketziekea- bois gebracht. Een schippersknecht heelt bij de Kot- terdamsohe politie aangifte gedaas, dat hem een sigarenkoker, waarin f 145 aan bank papier, is ontstolen. Edmund's gezelschap zou in de Kroon te Haarlem »Die Wittwe" oproeren. Maar het is niet tot een opvoering gekomen de gar derobe van de artisten werd aan bet station aangehouden Toch een onaangename ge schiedenis, wanneer je door beren wordt achtervolgd. In verband met de arrestatie van den postbeambte H. te Amsterdam meldt de -,N. R. Ct." nader, dat reeds geruimen tijd het vermoeden bestond, dat deze beambte zich schuldig zou maken aan diefstal. Uit gebreide maatregelen werden er genomen met het gevolg, dat de man bij het openen van een postpakket, bestemd voor de richting Enkbuizen. op heeterdaad betrapt werd. Aan de Oosterdijk te Amsterdam, is een lijk opgehaald, dat vast zat in de meer- ketting van de zandbakken. Het werd ber kend als te zijn dat van een vrouw uit die stad, die reeds eenigen tijd werd vermist. Bij het 4de bataljon 9de regiment infanterie te Utrecht doet zich thans, naar de U. Ct. meldt, een geval van dienstwei gering voor. Een milicien, een anti-mili tarist, weigert uit beginsel, die hem door eenige meerderen gegeven bevelen uit te voeren. Sedert eenigen tijd herbergt Breda een 'oende van jongens uit den gegoeden stand, zich noemende de »Zwarte Bende". Hoofddoel van deze edele vereeniging was: diefstal. De leden hebben zeer brutaal uit verschillende winkels tal van voorwerpen gestolen, die thans door de politie opge spoord en bij de justitie gedeponeerd zijn. Alle jongens, die tot de bende behoorden, zijn door de schoolcommissie der M. U. L. O. school van het Nut, van de school weg gejaagd. Te Terwolde wilde iemand een kraai schieten. Hij hield de geladen buke by toeval met den loop naar zijn lichaam gericht, toen plotseling het schot, afhing en de kogel in zijne longen drong. De gewonde is niet buiten gevaar. Te Drouwenermond, in de proviucie Drente, heelt een moordaanslag plaats gehad. Een man sloeg zijn 73-jarigen vader met een turf op het hoofd, zoodat deze bewus teloos achterover viel, en bracht hem daarna met een mes ernstige ver ondingen aan den slaap toe. De dader, die vroeger soms niet wel bij het hoofd was, werd gearresteerd. De dagelijksche mop: De AmBterdamsche brief schrijver van liet Uit. Dagbl geeft een staaltje van termino- Jojpe, gebruikt door een hoogleeraar in de trecfc ts wetenschap Over verzekering .Stel, het verzekerd hoofd gaat vliegen is dat een grond lot verhooging van de promie7" Wordt de verzekerde som uitbetaald wan neer het verzekerd lyf zich den hals afsnijdt?" Huwelijks wetgeving Rem man en een vrouw zyn getrouwd in ge meenschap van winst en verlies. De vrouw heeft «gen verdiensten en koopt daarvan een buis Is dat nu een gemeen huis? De Nederlandscbe gezant te Brussel, jonkheer Van der Staal van Piershil, is Zondag byna het slachtoffer van een onge luk geweest. Het rijtuig, waarin bij zat, werd aangereden door een tramrijtuig en tegen de rollaag van het voetpad gedrongen, zoodat een der achterwielen brak en het rijtuig omviel. De gezant kwam er met een schram af, doch de koetsier is nog al erg gekwetst. Een der droomen van koning Leopold II van Belgitf was al de badsteden langs de Belgische zeekust met elkander te ver hinden door bet aanleggen van een prachtige, koninklijke baan, van Blankenberg® tot West-Einde. Sedert is er sprake van deze baan te verlengen tot aan Duinkerke en Malo-les-Boins, maar allerlei grooto moei lijkheden hebben de uitvoering dezer werken vertraagd. Nu echter schijnen de onderhandelingen te vlotten. Een der grootste moeilijkheden was de doortrekking door Nieuwpoort. Het ontwerp wil een greote brug bouwen over het kanaal, zoodanig opgevat dat zelfs bij hoog tij de booten er kunnen onder door varen. De electrische tram zal ook verlengd worden tot Duinkerke, welke stad aldus gemakkelijk zal kunnen worden bereikt. Met den a. s. zomer zal men per electrische tram van Oostende naar Knocke kunnen reizen, zonder van tram te moeten veranderen. De bernchte graaf WolffMettarnicb, die naar men weet in een valsche spelers proces te Berlijn gemoeid was, is tot 15 maanden opsluiting veroordeeld. Een telegram uit Montevideo meldt dat de Duitscbe stoomboot »Heinrich Kay- zer'\ van Antwerpen naar Buenos-Ayres, gestrand, is; hulp is ter plaatsede lading wordt in lichters overgeladen. Lópine heeft het wel gezegdduizen den misdadigers loopen los in Parijs. Nu j ie de groote tooneelspeler De Max aldaar weer het slachtoffer van een stuk of wat bandieten geworden. Toen deze in zijn rijtuig thuis kwam kreeg eerst zyn hond, die hein ultijd ver gezelt, een stomp in den buik, waarop een persoon, die door nog een man en een vrouw vergezeld was, zeide, dat de baas niet beter waard was. Toen ontstond een hevige worste ling van drie tegen één voor bet buis van den acteur. Eindelijk werd deze bevrijd, maar eens binnen, boorde hij de schooiers den twist met den koeteier nog voortzetten. I)e Max is tamelijk ernstig gewond. Gedurende een week moet hij het bed houden. Een zwaarwichtig vraagstuk houdt de gemoederen ia Boston bezig. Moeten de vrouwen haar nauwe rokken oftewel »entra- vées" afschaffen of moeten de treden vun open bare middelen van vervoer worden verlaagd? Een presidente van een feministengezel schap, die de leden van 150 vrouwenclubs achter zich heeft, verklaarde op hoogen toon, dat de vrouwen er niet aan denken, die beenboeien weg te laten, omdat de treden te hoog zijn. „Dat men die verlage. De vrouwen matigen zich het recht aan, zich te kleeden, als zij willen en dien eisch om trent den afstand van den »entravée" te stel len, als het haar behaagt die te dragen, is beleedigend 1" II E R IJ K. De herijk der maten en gewichten in 1912 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen Koudekerksvoor Koudekerke25 en 26 Maart des namiddags- Voor Biggekerke25 Maart des voor middags. Voor Meliskerke26 Maart des Voor middags. Westkapellevoor Westkapelle 27 Maart des voormiddags en 28 Maart. Voor Zoutelande27 Maart des namidd ags. Domburgvoor Augtekerke 29,Maart des voormiddags. Voor Domburg29 Maart. Oostkapellevoor OostkapeUe 30 Maart des voormiddags. Voor Grijpskerke30 Maart des namid dags. Serooskerke (Walcheren): 16 April. Oo6t- en West-Souburg: voor Oo6t- en West-Souburg 17 en 18 April. Voor Ritthem: 19 Aprilïdes voormidiage. Veere voor Vrouwepolaer 23 des voor middags. Voor Veere23 April. Engelsche Brieven. Londen 17 Maart De loop van zaken in de steenkoJensta king heef! atom groote teleurstelling ge baard al wist iedereen, dat het cr mee stand als 'n dubbeltje op z'n kant Zoo als ;k iemand hoorde zeggen zoolang er praats is, is er hoop Zelfs Donderdag-! avond hadden velen nog goeden moed, dat het wel zou losloopen, doch Vnjdag was het uit niet praten en hopen. Geen van beiden, mijneigenaar ,noclj. mijnwerker, wil de toegeven en er zit nu niet anders op dan een soort dwangwet uit te vaardigen Men moet zich evenwel met voorstellen, dat men hier in Londen, in hel dagelijksch leven, veel imerkt van al de narigheid, waarop de sensatie-pers hare lezers onthaalt 'tls zeker, dat de kolenkoopers schitterende zaken doen en f 22 a f 23 per 1000 KG. steenkolen berekenen, waar ze anders, in dezen tyd van 't jaar, (met tf 13 a f 14 moeten tevreden zijn Het lijdt geen twijfel of men ondervindt in tallooze jzaken grooten last en in tal van gezinnen moet men zeer voorzichtig en zuinig mot zijn geld omspringen, doch de tijd, dat er algemeen honger en gebrek wordt geleden tengevolge van uitsluiting, is, ge lukkig, nog niet aangebroken en het is zelfs ook nu de vraag of die zal komen Ook vóór deze staking uitbrak vond men,- ongelukkig genoeg, menschen die kleeren of meubels moesten belcdien om voedsel te kunnen koopenook vóór zjj begon moesten kin deren Uit werkmansgezinnen door liefdadige menschen of vereen» gingen gevoed worden en allo leden van vakvereonigingen, die door uitsluiting werkeloos werden, krijgen uitkee- ring uit de weerslandskassen. Zoo gaat ook in Londen het leven zijn gewonen gang. In de winkels liggen de levens middelen jais altijd hoog opgestapeld in de etalages, de theaters en concertzalen zijn vol en de kerken leeg, als gewoonlijk. Er loopen minder treinen en er heerscht dies meer knorrigheid onder de reizigers dan an deers doch zelfs dat is te dragen, gedurende de 20 a 40 minuten die een reis uil de voor steden naar de City den man van zaken kost Bovendien ook voor de staking stonden .in alle couranten telkens ingezonden 9tukjcs mot klachten over te volle treinen, zonder dat de directies zich daar ooit ook het minste van aantrokken. Dit neemt niet weg, dat geen mensch ter wereld kan zeggen wat cr gebeuren zal. In dien de staking weken blijft aanhouden, is allerlei ellende mogelijk en zelfs zeer waar- schijnhjk Doch voor dat we ons in, dat voor uitzicht behoeven te verdiepen, ryst de vraag wat het gevolg zal wezen van de pogingen, die d© regeering zal aanwenden pm, door middel van een noodwetje, gedaan te krijgen wat ze door gemeenschappelijk overleg niet bereikte? 't Sproekt van zelf, dat dit nood wetje bepalingen zal bevatten omtrent mini- mum-loonen en verder door wie die loon co voor de verschillende deelcn des lands zullen vastgesteld worden't Spreekt bijna evenzeer van* zelf, dat hot bepalingen zal bevatten om den mijneigenaren op de een of andere manier waarborgen te geven, dat hun mijn werkers Vjoor die minimum-loonen een ze kere hoeveelheid steenkool uit de mynen zul len halen Doch of al dal moois den mijnwer kers zal beletten weer te staken is een gansch andere kwestie. Er zijn er die beweren, dat de rcgeering in zekere gevallen sta kingen onwettig jmoel verklaren en in zulke gevallen beslag leggen op de stakingskassen Nu zou ik wel eens een Engelsch mi nisterie uit welke party ook, willen zien dat een staking, vul welken hoofde ook, on wettig izou kunnen, willen of zelfs durven verklaren «1 die kassen met beslag beleg gen Ieder, die iets weel van de Engel - schen. trekt daarover dan ook de schou ders op Een feil is 't, dal niemand weel wat er gebeuren kan [als 6f de mijneigenaren wei geren zich di' wet te laten stellen, óf de mijnwerkers blijven staken, indien die wet hen niet (bevredigt Men zou, ja. cmtge- noemden de exploitatie der mijnen uit de hand kunnen nomen, die van staatswege la ten voortzetten en den eigenaren de behaal de winst uitkeeren j doch zullen de conser vatieven en gematigd liberalen een wet slik ken, die der regeering deze bevoegdheid geeft En, gesteld dat bovendien de mijnwerkers bedanken voor het hun volgens de wet ge boden loon? Dan zou «le regeering de mijnen voor de eigenaars moeten laten bewerken door „blacklegs" of onderkruipers, die hun leven geen «ogenblik zeker zouden zijn en door militairen zouden moeten beschermd wor den. Met andere woorden, de spanning zou zoo ontzettend worden, dat men vrij wel zeker kan wezen .dal burgeroorlog hel eind van het lied word! Bij dit alles is voorop gezel, dat de nood wet, die Dinsdag zal worden ingediend 1 ook wordt aangenomen. Doch is dit volkomen ze ker? De werkliedenpartij in 't Lagerhuis heefi in de laatste weken al zeer weinig laten be speuren van haar invloed op de regeermg of op de vak vereen i gin gen "t Eenige wat we van haar merkten was een boo ze redevoering van haren voorzitter, Ramsay Macdonald, over de onhandigheden van den eersten minister, As- quith, een redevoering, die onnuddellyk be stroden en weerlegd is door de gedelegeerden der mijnwerkers, die le conferenties met de regeering bijwoonden en dus tot oordeolen in staat waren. Deze goede parlementsleden zullen dus veel lust toonen om te bewijzen, dat ze geen nul in 't cijfer zijn en dal ze met kracht en overtuiging opkomen voor de belangen hunner mede-arbeiders hm ten 't par lement. Zij zullen heftige redevoeringen ten beste geven, maar die kunnen geen kwaad, want praatjes vullen geen gaatjes. De vraag is: hoe zullen ze stemmen? Voor de conservatieven behoeft de regeering zich waarschijnlijk volstrekt niet bang te ma ken Deze zullen al hun best doen de regeering op het kussen te houden, puur en alleen uit vrees, dat. ze er zelf op moeten gaan (zitten want dat kussen zit op 't oogenblik vol spel den en naalden, met de punten naar boven Do zaak is, dat de conservatieven wel groote woorden gebruiken, iler regeering zeggen dal ze ferm en beslisl moei optreden, geen vrees moet toonen en zulke schoone dingen meer, doch als men een oogenblik met hen doorpraat, dan schijnt de conservatieve fermileit ook al in niets anders te bestaan dan in 't receptje- schieten. Alsof men 600.000 mijnwerkers kan doodschieten «1 alsof men daarna de steen kool zou krijgen En men ga eens even na welk een voordeel als jKililieke partij de conservatieve oppositie kan behalen, door de liberalen maar te laten voort sukkelen I Niets maakt een rcgeering en een re geering spar ty zoo impopulair als moei lijkheden, zooals ze hier tegemoet gaan. Men heeft nog nooit een regeering beschuldigd, dat ze haar taak verzuimt door niet te zorgen, dat we Zondags altijd mooi weer hebben, doch veel scheelt het niet, en onder de libe ralen is men het er vrij wel over eens, dat, als deze staking niet goed afloopt, het er voor do 'liberale party kwaad uitziet Er is nog één kans, dat de moeilijkheden van zelf verdwynen. Et zijn reeds mijnwerkers, die weer aan het werk willen Anderen moeten dit door den nood gedwongen, want ze waren ten lachter met hun wekelijksche stortingen en krijgen geen uitkecring. Dan zijn de meeste mijneigenaren, 65 0/0, bereid - ze waren dit van den beginne het gevraagde minimumloon uit te betalen. Sommigen daarvan hebben nu bekend gemaakt, dat ze hun werklui Dinsdag weer aan het werk willen laten gaan, met de belofte dat ze later by zullen betalen wat zo schuldig zullen blij ken, als eenmaal het minimum-loon is vast gesteld. Hel is evenwel een ingewikkelde geschiedenis on terwyl het publiek min of meer uit zyn humeur is, zoowel omdat de regeermg de sta king niet voorkwam, als omdat de mijnwerkers haar begonnen, dient men, wat deze laatste betreft, niet uit het oog te verliezen, dat ze wel jeen hoog loon moeten hebben, omdat het werk gevaarlijk en ongezond is. Dat het gevaarlijk is blijkt uit het feit, dat gemiddeld lederen dag vier mijnwerkers om komen en. vijfhonderd hunner ongelukken krij gen. Dat het ongezond is blijkt uit de sterfto- tafels vóór en na het begin der staking. Ik heb die van 15 plaatsen nagegaan en ben tot het, zeker bedroevend, resultaat gekomen, dat in die 15 de sterfte per 1000 inwoners 20 be droeg en gedurende da paai- weken, die ze n,u geduurd hééft, niet meer dan 14. Een ontzettend versclhl dus! Men lette er op, dat deze brief Zon dag 1.1. uit Ixjnden verzonden werd INGEZONDEN STUKKEN. ajauideortaktenwotdgitagBCOgeetteeuKgeiooi&i EEN VRAAG! Heer Redacteur I Mag ik een oogeriblik. gast vrijheid in uw veel gelezen blad? By voor baat dank De herinnering voerde mijn gedachte terug naar het verleden Het was in do dagen der verkiezing voor leden van den Raad in de gemeente Odat zich aldaar twee partyen (geen politieke) vormden. De eene achtte den rijd gekomen om een. rem te plaatsen op de steeds toenemende uitgaven der gemeente, ten einde den druk iter ingezetenen niet meer te verzwaren, de andere partij voerde 111 haar banier 0. gaal vooruit, O moet nog meer vooruit"' De laatste partij zegevierde! Ik mijmerde een wijle en mijn gedachten consenlreeiden zich op dat èène punt „Voor uitgang'" Mijn verbeelding wilde mij parten spelen en. aan 't woord vooruitgang" een ander begrip verbinden Ik vroeg mij zelve af ais iemand een finan- tiëele verplichting op zich neemt en hij kan deze pp gestelden lijd niet nakomen, zelfs maanden nadien nog niet, getuigt dat van vooruitgang Waar nu de belastingdruk dei' ingezetenen moet worden opgezweept, ja. waar neringdoen den «1 landbouwers vier vijf-, wat zeg nc. ja zevenmaal zooveel belasting betalen, als in die dagen van strijd, daar acht ik. de vraag gerechtigd aan die heeren van Vooruitgang- Is die belastingdruk het kenmerk van Voor uitgang? Nogmaals dank, heer Redacteur 0 19/3 '12. V. d. B. Bevraagd. Meermalen wordt een geneesmiddel gevraagd tegen de kwellingen van aambeien. Voor hen, die Foster's Zalf kennen, zal hot niet moeilijk vallen deze vraag te beantwoorden Allen, die aan aambeden lijden, welen hoe hinderlijk, pijnlijk, en kwellend deze kunnen zijn. Dikwijls is het den lijder onmogelijk te staan, te liggen of ie ritten en weet hij niet welke houding hij moet aannemen om de pijn tot bedaren le brengen. Aambeien ko men gewoonlijk meer by vrouwen voor dan bij mannenzij worden vaak. veroorzaakt door hardnekkige verstopping en vertoonen zich dik wjjls na de geboorte van een kind. Voor aambeien hetzij in- of uitwendig, is Foster's Zalf het geneesmiddel bij uitnemend heid Vanaf de eerste aanwending doet haar verzachtende (werking zicli gevoelen en tal- ryk zyn de gevallen, waarin na hel gebruik van slechts één doos de patient, van zijn lijden verlost was. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Middelburg verkrijgbaar by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157 Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel ii f 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozen dagelyka e*n likeurglaasje I»r. Hommel'** Haeumtogen on- middeljjk vóór den hoofdmaal tijd'. Uw aet uat wordt flinker, uw zeuuwstelsel versterkt, de loomheid verdwjjnt eu beei spoedig zult gjj C lichamelijk prettig gevoelen. WattrsrJiuwüig! Men verlange nitdiukkelyk den naam Or. Hommel. KOHIEREN Burgemeester en Wethouders van Middel burg maken bekend, dat I a het 2e suppletoir kohier van de be lasting pp de honden, dienstjaar 1911 h het le suppletoir kohier schoolgeld scho len A en C, schooljaar 1911/12 c het le suppletoir kohier schoolgeld scho len G en J, schooljaar 1911/12 d het le suppletoir kohier schoolgeld her- haJingsonderwijs, schooljaar 1911/12 door den Gemeenteraad zijn vastgesteld en door Gedeputeerde Staten zijn goedge keurd ©n II de onder 1 genoemde kohieren gedu rende vyf maanden te rekenen van af heden, in afschrift pp de Gemeentesecretarie ter inzag© liggen en ter invordering aan den Gemeente-Ontvanger zyn uitgereikt. Middelburg, 15 Maart 1912 Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J. SPRENGER, Secretaris EIND-EXAMEN BURGERAVONDSCHOOL MET TWEEJARIGEN CURSUS TE MIDDELBURG. Burgemeester en Wethouders van Middel burg Imaken bekend dat het eindexamen aan de Burgeravond school alhier in 't openbaar zal worden go- houden, op Maandag 15 April e.k. en volgende dagen, telkens (les namiddags van 7—91/3 uur, in 't gebouw aan het Molenwater dat aan dit examen ook kan worden deelge nomen door hen, dio het onderwijs aan ge noemde inrichting niet hebben gevolgd dat zij, die er zich aan wenschen te onder werpen, dit schriftelijk hebben te berichten, ondor vermelding van naam, voornaam, ouder dom, plaats van geboorte en woonplaats en hun (beroep of ambacht, aan den heer mr. S Gratama Hz„ Rouaansohe kade Middelburg, van a( 18 tot 30 Maart 1912 Middelburg 19 Maart 1912, Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J. SPRENGER, Secretaris TENTOONSTELLING. Burgemeester en Wethouders van Middel burg maken bekend, dat de tentoonstelling: van de in den loop van het schooljaar 1911—1912, door jde leerlingen der Burger- avond- en Avondschool voor Handwerkslieden vervaardigde teekeningen, gehouden wordt op Vrijdag 26 en Zaterdag 37 April e.k telkens des avonds van 7—9i)t uren in het gebouw- der school aan het Molenwater Middelburg 19 Maart 1912 Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J-. SPRENGEIL Secretaris. RIJKSBELASTINGEN De Burgemeester van Middelburg maakt be kend dat bij hem ontvangen en aan den ont vanger der directe belastingen ter invorde ring is verzonden een door den Directeur der directe belastingen enz te Breda, den 16 Maart 1912 invorderbaar verklaarde kohier no 9 der belasting op bcdrijfs- em andere in komsten voor het belastingjaar 1911/12, metuil- noodiging aan ieder ivion zulks aangaat, om na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste h©t Hoor hem verschuldigde te Jewij- tan, met herinnering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, bin nen drie maanden na heden beheoren te worden ingediend. Middelburg, den 19 Maart 1912, De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Stoomvaartmy. „Nederland". „Flores" arriveerde 19 Maait van Amster dam te Batavia, „Madura" (uitreis) vertrok 18 Maart van Suez; „Prinses Juliana" (thuis reis) vertrok 19 Maart van Algiers; „Groüus" (uitreis) vertrok 19 Maart van Southampton. Rotterdamsche Lloyd. „Kawi" (thuisreis) vertrok 18 Maart van Port Said, „Menado" (thuisreis) vertrok 18 Maart van Port Said; „Wieringen" (thuisreis), vertrok 17 Maart van Packing Holland Ainerilca-lijn. „Lorca", van Baltimore naar Rotterdam, passeerde 18 Maart Prawlepoint; „Maartens dijk" arriveerde 17 Maart, van Rottendam te Baltimore, „Rottendam" vertrok 19 Maart van New York naar Rotterdam Kon. Holl Lloyd „Delfland" (thuisreis) arriveerde 19 Maart te Bahia, „Hollandia" (uitreis) vertrok 18 Maart van Lissabon Kon. West-Ind. Maildienst. „Oranje-Nassau" arriveerde 19 Maart van Amsterdam te Paramaribo. „Prins Manrits' (thuisreis) vertrok 18 Maart van Trinidad. VBrgadertsggB, Concerten sa; MIDDELBURG. lederen dag, behalve des Dinsdags, Bios cope Theatre, Markt 3, 7% en 9 u. Woensdag 20 Maart. Concert cn Gehoor zaal- Voordrachtavond. Aanvang 8 uur. Donderdag 21 Maart. Volksboud tegen Drankmisbruik. Leden vergadering. Melbsolon 8.15 uur. Donderdag 21 Maart. Lezing Canada inet lichtbeelden. Schuttershof 7.30 u Vrjjdag 22 Maart. Gymnast.nitv. „Mediobur- gum", Schuttershof 8 a. Zaterdag 23 Maart. Aandeelhouders stoom trammij. Breskens—Mal- deghem Hotel „Nieuwe Doelen". 12 u. Zondag 24Zondag 30 Maart Tent. Voor de Kunst „SL Joris", 11—4 en 11/3—4 u Maandag 25 Maart. Zeeuwsche Landb. Mij. Buitengewone alg- verg „St. Joris." 10 u Dinsdag 26 Maart Prov. Zeeuwsche Groene Rruisvereen. Lezing van mej. A. G v. Hulst uit Iiaxlingen. Schuttershof. 8 uur Dinsdag 26 Maast. Lezing prof. Groenewe gen, Kerkgebouw Vrjjz- Berv. Woensdag 27 Maart. Natuurkundig gezel schap. Prof. Koenen. „Vergenoeging", 8 u. Donderdag 28 M3art. Lezing ds. G. i. k. Jonker. Bogardzaal. Donderdag 28 Maart. Ver. voor Vrou wenkiesrecht. Lering ran den heer en mevr. Mans feld. Schuttershof, 8 u. Vrijdag 29 Maart. Verg. van aandeelhou ders N. V. Manteimaga- zjjn „De Duif' Gebouw Vennootschap, 8 *- Zaterdag 30 Maart- Aandeelhoudersvergade ring Stoomw. „Middelburg" SL Joris, 8 m. Woensdag 3 April. Voorstelling Rotter damsch tooneelgezelsch-, dir. Van Eysden. Toonsd verbond. Schouwburg f VLISSINGEN. Donderdag 21 Maart. Bazar ten voor deele diaconessen-arbeid Lokaal Bewaarschool Bellamypark. Dag. vjju 2.30 tót 5 en van 7 tot 9.30 uur AXEL. Zaterdag 23 Maart. Lezing Canada HULST. Donderdag 11 April. Verg van, aandeelh. der N. ,V. Stoomtram „Hulst-Walsoorden" Ho tel „Do Graanbeure" iy4 uur Stoomdrukkerij. Firma D. G. KrOber Je. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6