Ingezonden Mededeelingen. Aan lien wier maag ziek is. Dit Stad en Provincie. Onderwijs. Rechtzaken. LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Spoorwegd. benoemd lol adj.-commies, G. de Hes, thans opz. in alg. dienst voor de spoor wegen; tot techn.-amb. '2de kl. J. 11 M. E. Crollaer, thans tijd. tochn -ambten is be vorderd tot hoofdcommies, K. E G van den Bergh, thans commies, is benoemd tot commies bij den Raad van Toezicht op de Spoorwegd., de distr.-insp. der spoorwegd. J. A. de Lmt c.i., te 's-Graven- hago, tot distx.-insp. der spoorwegdiensten A. J Kuiper c.i., te Amsterdam; is do commies bi] iksv Raad J A. do Lint c.i. belast mot de vraam. van de functie van distr.-insp. der spoor wegd. bij ontstentenis of afwezigheid van een der districtinsp. der spoorwegdiensten; is J. Schoorl te Alkmaar, thans tijd. bureel- ambt. van den Rjjkswatorst., benoemd tot bu reolambt. Rijkswaterst. 3de kl Valsche aangifte bjj invoer gevangenisstraf van ten hoogste eeai jaar Herhaaldelijk is gebleken, dat buitenlandsche leveranciers die hunno goederen franco vracht en rechten naar Nederland hebben te leveren, bij te lage aangifte der waarde aan de ont bieder» der goederen een valsclie factuur toe zenden, met verzoek dat stuk aan do ambte naren der invoerrechten te doen toekomen of over te leggen, indien door die ambtenaren naar de waarde der zending een onderzoek mocht gorden ingesteld. De aandacht wordt mitsdien gevestigd op iden inhoud van artikel 3d der Waardowet 1906 (Staatsblad no. 216), luidende: ,,Hij die bij een geschil over do waarde van ten mvoer aangegeven goederen, met het oog-1 merk om invloed uit te oefenen op de beoor deeling dier waarde, opzettelijk ecai valsch of vervalscht stuk overlegt, wordt gestraft met. gevangenisstraf vant en hoogste een jaar De» feiten, strafbaar volgens dit artikel, wor den beschouwd als misdrijven." Tor voorkoming van een strafvervolging met do gevolgen van dien, verdient het mitsdien aanbeveling aan verzoeken van buitenlandsche handelshuizen als hiervoor bedoold geen gevolg te geven Een groot aantal menschon die aan de maag lijden, Jijden nutteloos Zij kunnen genezen worden. Iets meer oplettendheid in de keuze van het voedsel cm een goed middel om de organen te versterken, dat is al wat zij tnoo- dig hebben. Do verschijnselen der maagziekten zijn zeer afwisselend. (Sommige personen kunnen niet genoog naar hun zin eten; aan anderen daar entogen is het gezicht van eten ondragelijk. Dikwijls ondervindt men een gevoel van zwaarte op de borst, een indruk van verzadiging in do keel. Somtijds drukken gassen in do maag opgehoopt het hart samen, en doen den zieke gelooven dat hij een hartziekte heeft. De schele hoofdpijn is een dikwijls voorkomend en ge vreesd verschijnsel. Een teere maag heeft zeker bchoeite aan een uitgezocht voedsel, maat de natuur heeft nooit ingesteld dat liet voedsel moot verteerd worden alvorens te zijn gegeten. De maag heeft alleen behoefte te worden geholpen en versterkt om haar werk te doen en wat noodig is, dat is niet een vertccrend gisbniddel, maar een versterkend middel De spijsvertering staat onder den invloed van het bloed en hot zenuwstelsel, en dc geneeskun dige wetenschap heeft nooit een beter verster kend (Verteringsmiddel voortgebracht dan de Pink rillen. Uit Zwolle hebben wij den volgenden brief ontvangen van Mej J. Feith, geb Bokhorst, oud 46 jaren, 13 Nieuwstraat „Ik heb het genoegen u te berichten dat ik zeer goed van mijn slechte maag genezen ben door de Pink Pillen Mijn maag heeft mij zeer langen tijd doen lijden. Ik was zoo slecht dat ik mijn eten niet meer verdragen kon co wanneer ik mij uit noodzaak dwong to eten, dan kreog ik brakingen. Ik had dik wijls duizelingen en walgingen en was verplicht to bed te blijven. Na zonder succos vele ge tnoosmiddelen te hebben gebruikt, heb ik den goeden inval gehad uwe Pink Pillen te ne-, men, en het is alleen dank zij deze pillen dat ik van mjjn slechte maag bon kunnen genezen." Verkrijgbaar A f' 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Generaal-Dëpót der Pink PPlen, van Eeghenlaan 22 Amsterdam, bij Johs. de Roos, Vlasmarkt K 157 Middel burg, S. A. Luitwieler, A. C. Beniest, Vlis singen, Gebrs. Mulder Goes, en inalle goede apotheken en drogisterijen. Uit Middelburg. Do boer Herman Snijders alhier hoeft voor do hem aangeboden voorloopige candida- tuur in het district Hoorn bedankt. Hoewel 31 Augustus nog verre is, worden toch reeds voorbereidende maatregelen getrof fen voor dc feesten die „Uit het VolkVoor hot Volk" dien dag zal organisoeren. Een deel van het program heeft thans reeds vrij vasten vorm gekregen. Wat ditmaal zal worden uitgevoerd is door den omvang nog nergens gegeven. Op het Marktplein zal voor het stadhuis een plankier worden gelegd van 25 meter lengte on evenveel breedte. Op dit plankier zullen onder leiding van den heer Mazure reien wor den uitgevoerd. De muziek is niet willekeurig gekozen- De heer Morks, dio mot het Middel- burg's Muziekkorps voor de begeleiding zal zorgen, zal voor deze reien speciale muziek /componoeren. Men is thans druk bezag de deelneemsters en deelnemers uil. to noodigen en er is, als altijd, ook nu weer veel animo. De vier reien zijn de volgende: bogenrei door ongeveer zeventig meisjes ;rei van een nieuwe samenstelling dit wordt voorloopig geheim gehouden door een nader te bepalen aantal jonge dames; rei in Zeeuwscho klec- derdracht door 32 jongens en 32 meisjes, en vlaggenrci door een 100-tal meisjes. Dat de uitvoering niet gemakkelijk zal zijn, behoeft geen betoog, maar gelet op do leiding kan men de lies te verwachtingen koesteren. Voor de Chr. Jong. Ver. „Rom. 110a" alhier, trad gisterenavond in de groote zaal van het »Schuttershof" op, de heer dr. H. T. Oberman, te Vlissingen met een rede over »De catacomben van Rome." De zaal was geheel gevuld met aandachtig luisterende toehoorders. Bij afwezigheid van den voorzitter werd de vergadering geopend door den heer A. Rademaker, die een kort gebed uitsprak en met een kort woord dr. Oberman in leidde. Dr. Oberman begon met te verbalen hoe de catacomben bij Rome zijn ontstaan en hoe ze in de eerste tijden van hun bestaan werden gebruikt voor begraafplaatsen en plaatsen voor godsdienstige bijeenkomsten en deelde spr. mede wat de geleerde wereld heeft gedaan om dat onderaardsche Rome aan 't licht te brengen. Met genoegen constateerde spr. daarbij dat hem bij zijn studies bleek, dat niet een Italiaan, zooals men in den regel aanneemt in dezen de groote man is geweest, maar dat aan een Hollander daarvoor den eere- palm toekomt. Aan de hand van een reeks fraaie lichtbeelden de te voorschijn ge brachte gewelven vertoonend, helderde dr. Oberman het gesprokene daarna op. Na de pauze vervolgde spr. zyn lezing met nu meer den nadruk te leggen op het gebruik dat de Christenen van de cata comben maakten. Door hen toch werden deze oude, veilige plaatsen gebruikt voor't vervullen der kerkelijke plichten, tot ze eenige eeuwen later door d9 Barbaren die Italië overstroomden werden gevonden en ten deele verwoest. Ook nu weer verduide lijkte dr. Oberman zijn woorden met een reeks lichtbeelden die een duidelijk over zicht gaven van wat daar geschied was. Ook herinnerde spr. er nog aan, dat de catacomben van Rome op kleiner schaal te Valkenburg zijn nagemaakt. Het was een zeer welgeslaagde avond, waarvoor de aanwezigen dankbaar zullen zijn. Van het 2o bataljon 3e regiment infanterie te Middelburg zijn bevorderd tot ser geant bij het lc bataljon te Bergen op Zoom dc milicien-sergeant J van Dijke, tot korpo raal bij het 2e bataljon de soldaten L. J. van dor Molen, J Boogerd, A. .T. de Kraka en J Verhage en bij het 4e bataljon te Vlis singen de soldaat H. F- Becks. Met ingang van 16 Maart as. is tot brie venbesteller te Middelburg benoemd A L. Kampman, gewezen jongeling-tclegram-be- steller bij de Rijkstelegraaf De staking bij de ijzergieterij der firma Boddaert alhier is geëindigd. Blijkens een meedeeling in dc „Baanbreker" zijn van de tien stakers drie weer de fabriek ingegaan; de anderen verkozen naar elders te vertrekken. Door de keurmeesters van vee en vleescb alhier is gisteren afgekeurd een geslacht paard, welke lijdende was geweest aan long en borstvliesontsteking. Bedoeld paard is onder toezicht der politie begraven. Uit Vlissingen. In do zaal van den heer Buning trad Vrij dagavond voor do leden van de „Maatschappij tot Nut van 't Algemeen", afdeoling V11 s- {3 in gen,' pp mej. Harry van der Harst, lecrares in den zang te Leiden. Vol aandacht werd deze begaafde declamatrice aangehoord Wel 't meest troffen „De sproke van Beatrgs" van Boutens, „Rouw om het jaar", van Albert Verwey en het lieflijke gedicht „De Sterren" van Adema van Schcltema Het Nutsbcstuur deed het publiek veel schoons genieten Mot het bevel over de 2de en 4de coufp. van hot 39e Landweerdistxict worden belast do kapiteins Westra en Schregardus. Do zeevarende J Chaffart, te Vlissin gen is benoemd tot matroos bij den dienst te Ostende. Het stoomschip „Lapland" van dc Red Star Lijn, komende van Antwerpen on bestemd voor New-York heeft heden morgen op de roede van Vlissingen een „stow away" geland, d. w. z. een man die zich ter wille van een gratis overtocht aan boord verschuild had Uit Walcheren. Naar aanleiding van hot onlangs door ons overgenomen artikel over de vogels bij den vuurtoren „Brandaris" op Texel hebben we eens laten vragen hoe de toestand is bij den groolen vuurtoren te Westkapolle. We ontvingen daarover van onzen correspondent do volgende meedeeling: In hel eerste jaar dat het tegenwoordige kustlicht dienst deed, vlogen ook vele vogels (spreeuwen en leeuweriken) vooral bij som ber, mistig weer op liet licht aan, en wer den gems door do lichtwachters 's morgens aan den voet van den toren en in den omtrek tientallen doodc vogels bijeengeraapt. Doch in de laatste jaren is er noemenswaard geen sprako van doodvliegeneen enkele keer een stuk of 2 a 3. 't Gebeurt meermalen, dat do stang, welke de vlaggostok met den toren verbindt, 's morgens geheel bezet is met vooral spreeuwen; even eens de ijzeren leuningen op de beide bor dessen rond den toren. Uit Zuid-Beveland. .Dezer dagen ontving do familie De B. te Go os het treurig bericht dat haar zoon. dio den vorigen zomer naar Amerika was vertrokken, op de fabriek, waar hij werkzaam was, door de machine was gegrepen en direct gedood. (N. Z. Crt.) In een onbewaakt oogenblik klom te Bors- selc het 31/2-jarig zoontje van J W., op den zolder, viel er af on kwam met zijn hoofd op den kop van een hobbelpaard tereoht, waardoor een schedelbreuk ontstond. Het kind is niet buiten gevaar. (G. Crt.) Het slcepschip „Shamrock", schipper Min- neboo is te Hanswoort in aanvaring ge weest met het slcepschip „Badcnia 32", schip per Schmitt. De „Shamrock" kreeg aanzien lijke averij aan het achterschip. Vrijdagavond heeft de heer Van Santen uit Goes ook in het hotel „Korenbeurs" te Krui- ningen een rede gehouden over Staatspen- sionneering. Het publiek was niet zeer talrijk. Uit T holen. Vrijdagavond herdacht de vereouiging „Tot Nut en Genoegen" te Stavenisso haar 25-jarig bestaan. In grootcn getale waren de leden met hun dames, en eenige leden der zustervereeniging te Scherpenisso benevens vele vreemdelingen opgekomen. Na een wcl- komswoord met dc noodige gelukwenschen van den voorzitter, traden op de heer en me vrouw Luciën uit Rotterdam, die op een aller prettigste wijze een „Soireé artistique et amusante" gaven. Onnoodig zal het zijn te zeggen, dat aJlen zich amuseerden en de fa milie Luciën niet alleen een „vaarwel" maar een (welgemeend „Tot weerziens" werd toe gesproken. Dit Z, -Vlaanderen O. D. Do kapt H Verhulst, van het 4e reg ves ting-art. te Ter Neuzen, wordt 18 April gedetacheerd in de legerplaats bij Oldebroefc tot het volgen van den eersten cursus bij Ide orttllfllne-schietschool. Door den directeur der gemeentelijke gas- labriek te Axel zal, naar de „Axelscho Crt." meldt, met ingang van 1 April ontslag wor den aangevraagd, daar hij benoemd is tot chef de fabricage aan do gasfabriek te Beveren- Waes (B.). Te Graauw is .Vrijdag in den loeftjjd van 58 jaar plotseling overleden pastoor E B van Acker, die daar sedert acht jaar als pastoor (werkzaam was. De vorige week waren alle ingezetenen van Koewacht verheugd, dat er eindelijk licht gekomen was in de zaakvan den brutalen inbraak met diefstal bij B. d'Hert. Thans blijkt, dat jmen zich waarschijnlijk al te spoedig blij gemaakt heeft. De persoon uit Stekene, die ten huize van B d'Hert onder getuigen zulke belangrijke verklaringen deed, heeft, na door de politie te zijn ondervraagd, alles te ruggetrokken. Al wat hij gezegd heeft, be rustte op vermoedens, dio hij hier en daar ge hoord had. Verder blijkt, dat die persoon bovendien zeer ongeloofwaardig is en niet gun stig bjj de Belgische politie staat aangeschre ven. lntasschen wordt het onderzoek voort gezet. („Zei."). Ilct R.-K. kerkbestuur te Koewacht heeft met algemeene stemmen besloten over te gaan tot het aanleggen van een nieuw kerkhof en wel op Nederlandscb grondgebied. Do daar voor benoodigde grond is reeds aangekocht Uit 8.-Vlaanderen W. D. Door den Commissaris der Koningin is ont slagen de gemeente-veldwachter van IJ z e n- dijke R A. A Hulmer met ingang van 8 Maart j.l. SPORT. Competiti e-w e d s t r ij d. Zondag 10 Maart laatste competitie wedstrijd voor de Zuidelijke He klasse tusschen M. V. V. O. en N. 0- A. D. uit Breda op het terrein achter de meelfabriek alhier. Aanvang 2 uur. Entree 15 cent. Yoetbalwedstrij d-A ntwerpen. Zooals we gemeld hebben, zal Zondag a.s. te Antwerpen de voetbalwedstrijd ge speeld worden tusschen Nederlandsche en Belgische dagbladschrijvers. Van ons land gaan in het strijdperk, aldus beriöht het »Hbl. van Antw."Meerum Terwogt, Ruempol, Jonquiére, De Vries, Boerdam, Stock, Dalen, Muller, Berg, Ruffelse en Bronkhoret. Moj. C. J. Poortman, alhier benoemd tot onderwijzeres te Bruinisse en Goedereede (men zie het tweede blad) zal laatstgenoemde benoeming aannemen. Ook de officier van justitie te Mid delburg is in hoogcr beroep gekomen van het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij den ge meente-veldwachter van Hulst E A. C., voor mishandeling is veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. THERMOMETER EN VERWACHTING. 9 Maart. Thermometer alhier 8 u. vm. 43 gr., 12 u. 51 gr., 3) u. nm. 50 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 768 1 te Horta. Laagste 745.0 te Malinhead Verwachting tot den avond van 10 Mrt meest matige Z. tot Z.0. wind gedeel telijk bewolkt weinig of geen regen, kans op nachtvorst, overdug zachter. ÖtfS HIJIS. Molstraat te Middelburg. Op D Rn s dag 12 M a a r t geen Zang- cursus. ONDERSTAANDE BERICHTEN ZIJN OP GENOMEN IN DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. HET RIJKSDAG-BUREAU. Voor het eerste vice-presidentschap zijn uit gebracht 383 stemmen, waarvan Paasche nat.- lib. 197, Scheidemann soc.-dcm. 155 stemmen .behaalden en de andere verdeeld waren.' Ver kozen is dus Paasche. Voor het tweede vice-prosidemtschap zijn 378 stemmen uitgebracht, waarvan Dove, vrijzin nige, 209, Schddexnann 147 stemmen behaal den. Verkozen is dus Dove Het presidium bestaat dus uit Pres Kampf, le vice-pres. Paasche, 2e vice-pres. Dove EEN WOELIGE RAADSZITTING. De gemeenteraad van Terneuzen nam heden weer voor kennisgeving aan een nader adres van een tachtigtal kiezers, adhaesio be tuigende aan het adres van 871 ingezetenen, verzoekende intrekking of schorsing van het besluit tot stichting van een hoogere burger school. Veel publiek was aanwezig. De gemoe deren waren e enigermate opgewonden. Een tot de hoofdmannen der requestranlen behoorendo noemde na afloop der beslissing den waaniemenden burgemeester, den heer Visser, een schoft, omdat deze zou hebben getracht hem zijn brood to ontnemen. Deswege wordt proces-verbaal opgemaakt. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd bij het derde reg. inf. tot kapitein de eerste luitenant II. van der Zee, van het instructie bataljon UIT DEN HAAG. Het Koninklijk gezin. De Koningin ,en de Prins piet gevolg bezoch ten heden de cavalerie kazerne ter bijwoning van oefeningen met do weldra in te voeren cavalerie sectie ümtrailleur. De gasten be zochten daarna eenige stallen, lokalen en de can tine. Spoorwegterrein te Amsterdam. Do Minister van Waterstaat is heden met eenige 'spoorwegautoriteiten naar Amsterdam vertrokken ter bezichtiging van de spoor wegterreinen pldaar in verband met do aan hangige verbeteringsplannen. UIT AMSTERDAM. Het vergaan der „Anna MD 3". De raad vdot de scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake hot vermoedelijk ver gaan van den vischsloep „Anna MD 3" in Ja nuari, reederij Wed. Kolff en Zoon te Mid- delharnis, schipper A. den Brader. Den 13den Januari werd de sloep het laatst gepraaid bij Doggersbank het was toen stormachtig we der. De raad verklaarde dat het schip vol doende was bemand en uitgerust en kon niet anders aannemen dan dat het schip is ver gaan en alle opvarenden den dood in de golven vonden. KAMERVERKIEZING HOORN. Naar men ons meedeelt heeft op de uit- noodiging namens de kiesvereeniging „Berk hout" tot den heer Posthuma te 's-Gravenhage gericht om zich beschikbaar te willen stellen voor een oventueelo Kamercondidatuur voor Hoorn, de heer Posthuma geantwoord dat hem een aanvaarding der candidatuur voor ditmaal onmogelijk is. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Gis Lerenavond is de eebtgenoote van den burgemeester van Amerongen te Utrecht door een A tas overreden. Hedenmorgen is zij overleden. GEZONKEN. Hedennacht is te Helmond de stoomboot „Batavier", behoorende aan de gebroeders Van den Boom, in de Zuid-Willemsvaart gezonken. Geen persoonlijke ongelukken kwamen voor- De porzaak is onbekend. EEN ONTPLOFFING. Doordat aan de gemeente-gasfabriek te 's-Hertogenbosch een buis ontplofte had een werkman het ongeluk zich het geheele gelaat te verbranden. DE RIJN VERGIFTIGD. Te Rh on en is een vat loodwit in den Rijn gevallen, waardoor het water van die rivier is vergiftigd. MIJNWERKERS IN DUITSCHLAND, BOCHUM, 9 Maart. Do socialistische mijn- workersbond heeft een verklaring uitgevaar digd, waarin gezegd woïdt, dat de poging van den minister, om bemiddelend op te treden, te laat komt. De ondernemers moeten het tot dusver ingenomen standpunt ernstig wijzigen, maar er is weinig hoop op. In de volgende week zullen meer dan 200.000 mijnwerkers in den loonstrijd staan. UIT DEN OORLOG. KONSTANTINOPEL, 9 Maart. Do minister van porlog publiceert een nota, waarin ge zegd wordt, dat de Turkscli-Arabische strijd macht Mcrgeb weer moest ontruimen na het hernomen te hebben. Aan de beurs liep het gerucht, dat Smyrna geblokkeerd zou zijn en Mytilone beschoten. Deze geruchten wor den niet bevestigd. VREEMDE TROEPEN IN CHINA. MANILLA, 9 Maart. Een bataljon van 500 man, bestemd voor den dienst in China, ver trok heden naar Talo. DE STAKING IN ENGELAND. In Londen hecht men veel betoekenis non bet feit, dat de regcering de vertegenwoordi gers van de eigenaars en mijnwerkers nog eens tot een gezamenlijke bijeenkomst heefi uitgenoodigd Op een Maandagavond bijeen te roepen nationale vergadering der koletwicl vers zal de mijnwerkersbond de regeerings- voorstellen ter sprake brengen, maar het bestuur, aldus heeft het .verklaard, is niet in staat, aanneming daarvan aan te raden, tenzij het beginsel van het minimum-loon van de bespreking blijve uitgesloten. Ook de vertegenwoordigers van de voor naamste, Britsche spoorwegmaatschappijen rijn tot pen (conferentie op het ministerie vtBri binnenlandsche zaken uitgenoodigd, om to overwegen, in hoe verre de dienst kan ge handhaafd worden. Deze besprekingen zijn ge heim Op dc beurs te Londen en ook elders neemt men aan, dat het conflict de volgende weet zal (worden bijgelegd In do hoofdstad stijgen de broodprqzcai, maar hiervoor wordt ook als oorzaak de stijging van de prijzen der liestanddeelen op gegeven. Uit Antwerpen schrijft men ons Met het oog op de werkstaking in do Eugel sche {mijnen heeft men te Antwerpen een aanzienlijken voorraad Belgisch© en Westïaal sche kolen opgedaan. Niet overal heeft men een der gel ijken voorzorgsmaatregel genoten® Het gevolg hiervan is, dat booten ,uit vreemd- havens hier binnenloopcn om htm kolenvoer raad aan te vullen. Met dat doel kwam er o.a. Donderdag alhier een boot. uit Havre aan. Dit feit is eenig 111 de geschiedenis der haven van Antwerpen. Van Mannheim gaan bunkerkolcn op sche pen naar Rotterdam in plaats van de daar uitblijvende, En gel sche brandstof. Zondag zullen in het Roergebied 60 ver gaderingen van mijnwerkers plaats vinden. Hen christelijke kameraden blijven zich tegen de beweging verzetten. In de Duitsche geschillen is de staatssecre taris van binnenlandsche zaken, dr. Delbrück, fds bemiddelaar ppgetreden. .Van een resultaat is nog niets bekend. Naar toen 'weet, hebben de Fransche ko- lendelvers tegen 11 Maart, d. i Maandag jus. hun kameraden tot een nationale staking opgeroepen. Hun hoofdbezwaren rijn» dat de puderdomsl-pcnsioenen te gering zijn en dat die pas pp 55-jarigen leeftijd ingaan. In do Fransche Kamer is die kwestie pp het tapijt gebracht. Bourgeois, de minis ter van arbeid, heeft met zijn antwoord een bevredigenden indruk gemaakt. Ook in Spanje lijdt men onder de staking Verscheiden fabrieken moesten reeds war den ptop gezet. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Italië had door den Russischen minister van buitenlandsche zaken een beweging op touw doen zetten, om de andere mogend heden te bewegen in Konstantinopel een draJc uit te oefenen, opdut Turkije terwille van de spoedige totstandkoming van den vrede zijn troepen uit »Libye" zou terug trekken. Doch deze pogingen zijn gestrand op den onwil der andere naties, die terecht opmerkten, dat, indien van bemiddelings pogingen sprake is, deze gelijkmatig zoo wel in Rome als in Konstantinopel moeten worden voorgedragen, zonder voorkeur of partijdigheid. In Turkije groeit intusschen de hoop, dat de Halve Maan de beide Afrifeaansche gewesten toch zal behouden. Bij het uit breken van den oorlog had men daar een hard hoofd in, maar door de onvruchtbaar heid van het Italiaansche oorlogabeleid is de verwachting herleefd. De tijd, aldus schrijft de Turksche correspondent van het Journal des Dóbats", is steeds een bondgenoot van de Ottomanen geweest. Laat xnen nog eens oordeelen, als we twee maanden ouder zijn. Daar er de laatste dagen geruchten de rondte doen, volgens welke Italiaansche schepen een aanslag op de Dardanellen in den zin hebben, besloot de Turksche minis terraad tot de uitwijzing van de 12000 in Konstantinopel woonachtige Italianen, in dien dat werkelijk gebeurt. Advokftftt Kotsaud der Antwerpsche. balie zet den door hem aangebonden strijd voort tegen de booge loodsrechten, welke geheven worden ten opzichte der schepen, voor Antwerpen brstemd. Thans is in brochure-vorm verschenen de door hem gehouden lezing over dat ont werp. Reeds is door de Kamer van Koop handel een adres aan den Minister van Marine gezonden met verzoek het daarheen te leiden, dat het loodstarief zou worden herzien en aanmerkelijk verminderd. Naar do „Köln. Zeitung" meedeelt, zal' het Belgische spoorwegbeheer 1 Mei a~s eec sneltrein inlas schen tusschen Oostende en Luik, welke eerstgenoemde plaats 's morgens om 3 uur 25 verlaat en in Luik nog de aansluir ting mot den Parijschen nachttrein haalt. Al dus krijgt men een directe aansluiting naar Berlijn zoowel als naar Zuid-Duitschland Natuurlijk worden die maatregelen ten aan zien van de concurrentie met de lijn Vlisein- genFolkestone genomen ür. Hein Boeken heeft Vrijdag te Antwerpen voor de Vlaamsche Balie een lezing gehuud»n over de verslaggever van de «Mutin* heeft het niet begrepen. Weshalve ook wij niets naders kunnen mee- deelen. Het vereenigde lÏDgelsche koninkrijk telt op het oogenblik 45.216.665 zielen. Van deze hebben 7.984.600 personen het kiesrecht voor het Parlement. In het vorig jaar bedroeg dit aantal 7-903.675.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2