Uit de Staatsconrant. Kerknieuws. Kunst en Wetenschappen. Onderwijs. Landbouw. Rechtzaken. Verschillende Berichten- Het bedrag derr vergoeding wordt bepaald door den betrokken Minister van Oorlog- Wanneer in gevkl Yan oorl.og, oorlogsgevaar of andere buitengewone .omstandigheden de militie geheel of ten deelo buitengewoon in werkelijken dienst geroepen is, wordt het ver zoek om vergoeding gericht aan den burge meester der gemeente, waar degene, die het verzoek doet, Woonplaats heeft, tenzij die woonplaats buitenslands gelegen is, in welk geval het verzoek gerieht wprdt aan den bur gemeester der gemeente, voor welke de inge lijfde bij de militie ingelijfd is. Wanneer in l»vengenoemdc omstandighe den de militie geheel of ten deelo buitenge woon in Werkelijken dienst geroepen is, wordt het bedrag der vergoeding bepaald door den burgemeester der gemeente, in liet vorig ar tikel bedoeld, zulks onder nadere goedkeuring van den betrokken Minister. Bij kon. besluit is aan den reserve-eerstó- luitenant A. J. B. Burgers, van het -1de re giment vestag-aritillerie, op verzoek eervol ont slag vcrleeaid. Zondag nam de predikant der Hervormde gemeente te Meliskerke ds. A. J. Eijlüman afscheid van die gemeente. Hij had daarbij Numeri b, de verzen 24, 25 en 26 tot tekst. Ilij riop in zijn afscheidsrede Gods ze gen, Zijn genade en Zijn vrede, over de ge meente in. De predikanten van de omliggende gemeen ten gaven door hun tegenwoordigheid blijk van belangstelling. De consulent ds. De Wijk, van Zoutelande sprak namens de ringbroeders den scheidenden predikant toe. Tot slot werd dezen psalm 121 vers 4 toegezongen. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Heden, Maandag, zal de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente teKoudekerke en ook op 't Zand, bij leden dier gemeente eene collecte houden voor een gedenkteeken te plaatsen op het graf van wijlen ds. L. Hijmans, in leven predikant bij die ge meente. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Harderwijk ds. Th. Keek, te Zuilichem te Rhenen ds. B. Osinga te Elden. Aangenomen: naar Nieuwpoort H. P. Fortgens, cand. te Leiden. Bedankt: voor Eist ds. H. Doornveld te Oudewater. Gereformeerde Kerken. Bedankt: voor Gameren ds. S. J. Lan gen te Goudavoor Ambt-Vollenhoven ds. N. Diemer te Dronrijp. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit nummer, herinneren wij aan de voordracht morgen, Dinsdag, avond door den heer Simons alhier te houden over Bernard Shaw, den goestigen toojieelschnjver. De heer Simons heeft zich een der beste Shawkenners in ons land betoomd, en de lage toegangsprijs heeft alle beletselen weg genomen, die iemand nog konden verhinderen delze hijeenkojnst bij te wonen. Dc) Senaat der Rijksuniversiteit te Utrecht heeft het doctoraat in de Ncderlandsche let teren honoris causa verleend aan den heer Jan Kalf, secretaris van de rijkscommissije voor de bescherming van monumenten van geschiedenis en kunst, schrijver o m. van het eerste „stuk" beschrijving dier monumenten, het werk over de Baronie van Breda. De door Royaards' vertolking herleefde, middel-ncderlandsche „moraliteit" „EIckerlyc" is bekend. Daarnaast bestaat oen Engelsch spel, dat dezelfde stof behandelt en „Every man" heet. Dit laatste is nu te Leipzig in een bewerking van Hugo von Hofmannsthal onder leiding van Reinhardt op het tooneèl gekomen bi den as. zomer zal te Dusscldorf een steden-tOntoonstelling gehouden worden, welke dus op het tegenwoordig wel zeer „brandende" vraagstuk van den stedenbouw betrekking zal hebben. schelijkhcid uitgesproken wordt, om krachtig den ten plattelande en speciaal in dit geval, te gaan ijveren voor „onderwijs-rijkszaak" zal adhesie betuigd worden. De penningmeester, de heer J. van Houto, gaf rekenschap van zijn gehouden beheer over do geldmiddelen der afdeeling. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeeling in .1911 bij verschillende gelegenheden naar buiten optraden met succes. In dat ver slag werd p. a. ook nog de wensch geuit, dat allo collega's nog eens begrijpen mogen, dat het niet aangaat mee te oogsten en bij de mpeitevolle voorafgaande werkzaamheden geen hand uit te steken. Bepaalde voorstellen voor den beschrijvings brief van de volgende algemeene vergadering waren niet ingekomen. Een lezing over „De Moucherons", te hou den door den voorzitter, word tot de volgende vergadering uitgesteld. De heer L. II. Kupei onderwijzers met hoofdacte aan de openbare school te Sluis is in gelijke betrekking te Laren (N. Hol land) benoemd. Bij beschikking van den Minister van Bin- nenlandscho Zaken is dc beschikking, waarbij Wensinck te Utrecht was toegelaten als privaat-docent tot het geven van onder wijs in West-Arameesche dialecten en in het Syrisch, aan de universiteit aldaar op diens verzoek ingetrokken. Bij resolutie van den Minister van Kolo niën zij P. Groen en B. Lobstein, ter be schikking gesteld van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië, pm te worden benoemd tot onderwijzer der derde klasse bij het openbaar Europeescli lager onderwijs daar te lande. Te Groningen is de heer P- de Groot, Vrij dag aan de universiteit aldaar pp stel lingen bevorderd tot doctor in de recht we tenschap Do „Ass. Crt." meldt dat de heer De Groot is, hoofd van de geref. school voor 1. te Assen. Hij is ongeveer 50 jaar oud. BIOSCOOP EN VOLKSONTWIKKELING. Met don tegenwoordige» springvLoed van hel bioscoop-wezen is men in Duitschland doende het goede dat ook in deze mode is, i, daar ook deze vloed wel weer ebben izal. Een onderwijzeres in Stettin heeft uitgerekend, dat de ongeveer 27 000 leerlingen van de volksscholen en de 10.000 van de „hoogere scholen" jaarlijks op zijn minst 100.000 mark voor bioscopen uitgeven. Vandaar is men op de gedachte gekomen, welke opvoedende kracht van die inrichtingen zou uitgaan, indien ze slechts opvoedende beelden brachten. De stedelijke schoolcommissie van de Duit- sche stad Schöneberg is zelfs zoover gegaan, den kinderen den toegang tot die schouwbur-» gen 'kortweg te verbieden, hetgeen op het kind mot het badwater uitgieten lijkt. Kinder voorstellingen bleven natuurlijk buiten be schouwing. Beter is het de bioscoop-kunst te verheffen. Met dat doel bestaat reeds een comité in dat land: het comité voor volks- en school-kine- matografen, welke door de vereeniging voor verbreiding van volksontwikkeling gevormd is. Als een gevolg daarvan wordt in Berlijn onderwijzenden alle veertien dagen een cpop-voorstelling gegeven, welker films voor school-doeleinden m de termen vallen, terwijl ook de scholieren van tijd tot tijd model-ver tooningen pp dat gebied kunnen bijwonen. In verband hiermee zijn maatregelen genomen, waardoor het mogelijk is, films voor dat doel uit te leenen. De West-Duitsche zedelijkheidsvereeniging heeft voorts in een oproep den nadruk op het nut van bioscoop vertooningen gelegd. Ook is een tijdschrift op dit gebied gesticht, dat „Bild und, film" heet. Natuurlijk zijn ten slotte verschillende particuliere ondernemingen op de gedachte gekomen de kinematograaf als be standdeel der volksontwikkeling aan te won den, maar even natuurlijk is aan dit stroven de begeerte naar winst niet vreemd. KUNSTMATIGE RUBBER? Nu met de tegenwoordige ontwikkeling van do nijverheid de vraag naar rubber zoo ge weldig is gestegen, heeft men van verschil lende kanten beproefd, de natuur in dit op zicht (op zij te slreven. Nu meent weder een jong leeraar in de scheikunde aan de keizerlijke, technische school te Moskou het vraagstuk van de kunst matige rubber te hebben opgelost. Terwijl hij de eigenschappen van benzol bestudeerde, vond hij een stof, welker samenstelling spre kend op die van de rubber geleek. Op die ontdekking voortwerkend, heeft hij langs syn- thetischen weg voortgebracht, wat een uitste kend surrogaat voor natuurlijke rubber ge noemd jvordt. Ultra violette stralen spelen een aanzienlijke rol in het proces. De uitvinding moet in de rubber-industrie groot opzien gebaard hebben. Reeds is voor Rusland en de vreemde rijken patent genomen. We nemen voorloopig een afwachtende hou ding aan. Onder leiding van haar voorzitter, den heer M. M. Blankert, hield Zaterdag1 de af deeling Middelburg Van het Nederlandsch Oiuderwijzersgenpptschap een Vergadering tin een der lokalen van de sociëteit „St. Joris" de Balans'. Aan een mot ie- Waalwijk, waarin de wen- Te Druien is, naar men aan het „J D." meldt, onlangs een der grootste boeren hofsteden aangekocht door een Zeeuwschen landbouwer. In tegenstelling met de meeste boeren in Maas-en-Waal, die hunne landerijen niet n beschikbaar stellen voor suikerbietentelt, deze nieuwe eigenaar bezig al zjjne wei- en bouwlanden Ie bewerken voor de teelt van suikerbieten. waar meestal schippers de logeergasten zijn Ook deed gemachtigde uitkomen dat de nieuwe inrichting eigenlijk beter is dan de vorige. - Door de afd. van den Raad van State voor de geschillen van bestuur werd Zater dag o. a. behandeld het beroep van mej. K. de ,Jong geb. E. R. Hamacher, te Hans- Weert, gem. Kruimngen, tegen een besluit van God. Staten van Zeeland, waarbij de over schrijving naar eeai ander perceel van de te haren name staande logementsvergunning voor den kleinhandel ui sterken drank is geweigerd. Het vroeger door appellante bewoonde per ceel, ^waarvoor zij logementsvergunning had, was in verband, met een onteigening voor het kanaal door Zuid-Beveland in handen van den Slaat overgegaan. Voor een nu nieuwgebouwd perceel, waarvoor appellante thans hare loge mentsvergunning wenschte Ie verkrijgen, werd die vergunning door Ged. Staten overeenkom stig hetadvies van den inspecteur voor het toezicht op de naleving der Drankwet, maar in strijd met het gevoelen van B. en W., gewei gerd op grond dat de nieuwgebouwde inrich ting niet zou voldoen aan de eischen in de wet voor een logement gesteld. Over het beroep gehoord, adviseeren B. en W. ook nu gunstig voor appellante, Ged. Staten en de inspecteur daarentegen ongunstig. Als gemachtigde van de appellante lichtte mr. Goedblocd, advocaat te Middelburg, het beroep toe, wijzende op de bijzondere toestan- De meerderheid van B. en W. van Haarlem heeft zich verklaard tegen het voorstel van den heer BregODje, strekkende tot afschaffing van de kermis. Naar hot ziekenhuis aan den Coolsingel to Rotterdam1 is overgebracht de Sty-rjarigo H. v. Kj-, die spelende voorover in een op den grond staanden emmer heet water was ge vallen, en daarbij ernstige brandwonden aan buik, borst en beide armen gekregen had. Te Rotterdam is Zaterdagnacht ingebro ken in de w.oning van een bierbottelaar in het Hang. Met een valschen sleutel heeft men zich toegang verschaft. Een gouden dames halsketting, een zilveren horloge en twee p,or- temonnaies, in een waarvan zich eenig geld bevond, zijn gestolen. Te Rotterdam is Vrijdagavond een vrouw, wonende in de Josephstr. in brand geraakt, doordat ze een brandend petro leumstel omtrok. Een zwager van de vrouw, die op het hulpgeroep kwam toesnellen, rolde de brandende vrouw over den vloer doofde daardoor de vlammen. Brand werd in de woning niet aange richt doch op het brandgeroep waren eenige spuiten toegesneld. Manschappen van de brigade verbonden de brandwonden. De vrouw werd onverwijld naar het Ziekenhuis vervoerd. Haar toestand bleek van zeer ernstigen aard. Zaterdag iB aangehouden de dienstbode van een landman te Bangert (N.-H.), wien een bedrag van ongeveer f 300 ontvreemd is. De verdachte, die naar Alkmaar vervoerd is, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Vrijdag viel te Alkmaar een zeBjarige jongen te water, en zou zeker zijn ver dronken, indien niet de heer J. van Z., hoe wel deze niet sterk van lichaamsgestel is en niet kan zwemmen, zich onverwijld te water had begeven en den knaap met ge vaar voor eigen leven had gered. Het kind was reeds zinkende. To Waalwijk kwam Vrijdagavond een JOjarig meisje van een schoenmaker schreiend bij haar ouders. Het kind vertelde, dat een bakkereknecht, V. genaamd, onzedelijke han delingen met haar had gepleegd en haajj daarna mishandeld had. De ouders gaven van het geval aanstonds kennis bij de politie met het gevolg, dat de dader spoedig kon worde» gearresteerd. Men verneemt dat hij een vol ledige bekentenis heeft afgelegd. In den IJssel bij Deventer is het lijk van een vrouw gevonden, dat reeds in ver- regaanden staat van ontbinding verkeerde. Vermoed wordt, dat het is van een vrouw uit Voorst, waar sinds eenigen tijd een vrouw vrordt vermist. Met een trein werden Vrijdag te 01- denzaal eenige zandwagens, welke gebruikt worden bij den aanleg der tweede spoorlijn BentheimSalzbergen, van de richting Salz- bergen naar Bentheim gebracht, terwijl de kappen dier wagens niet gesloten waren. Dientengevolge werd nabij het station Bent heim een stuk uit een muur weggeslagen, de kappen van enkele wagens vernield en een wagon uit de rails geworpen, zoodat de materieelesohade nog al groot is. Toen Vrijdag de landbouwer J. F. te Gramsbergen met zijn knecht achter zijn woning was, kwam zijn zoontje van 3 jaar bij hun kijken, doch daar het koud was nam zijn vrouw het weer mee naar huis om het kind een cape om te doen, waarop het van haar weer weggegaan is, zonder bij zijn vader terug te komen. Ongeveer een uur daarna kwam de vrouw vragen of het kind bij hem was, waarop de man ont kennend antwoordde. Ze gingen zoeken en vonden het drijvende in de Wijk, naa9t hnn woning. Toen de kleine uit het water werd gehaald, bleek dat het kind reeds verdron ken was.] Donderdag is te Zwolle een 6oldaat van de hoofdcursus te Kampen door twee individuen aangerand. Zij brachten hem twee bloedende wonden toe, een aan 't voor hoofd en aan het achterhoofd. Na onder zoek zijn gisteren twee broers uit Heerde, tijdelijk te Zwolle wonende, naar het politie bureau gebracht als verdacht van deze mis handeling. In verband met het vinden van het lijk van een bejaard persoon in een sloot nabij Mumiekerijl is aangehouden de zwer vende koopman V. d. H. Te Pieterabierum (Fr.) heeft bij den winkelier J. H. in den nacht van Don derdag op Vrijdag een brutale inbraak plaats gehad. Toen de bewoners 's morgens opstonden, bleek het kabinet opengebroken te zijn en de inhoud verward dooreen te liggen. Een gouden oorijzer, ruim f 200 aan geld, benevens goudea en zilveren sie raden, waren verdwenen. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat de dief of dieven zich toegang hebben verschaft door een luik boven in het dak, na eerst over eene heining geklommen te zijn. DE KINDERMOORD. Hieromtrent wordt gemeld, dat twee kinde- n van den gearresteerden vader van het vermoorde kind aan do ouderlijke macht zijn onttrokken en naar „Welkom" te Arnhem overgebracht. De >,Ainh. Crt." deelt mee, dat het nu zeker is dat de ejorst gearresteerde D. onschuldig is aan dezen moord. Sommige bladen meldden bijzonderheden waaruit de arrestatie van den vader zou zijn voortgevloeid. Hierojntrent vertelt bovengenoemd blad: In een gesprek met den gemeente-veldwach ter heeft één der broertjes van Marietje, de achtjarige Reinier, geheel uit eigen beweging verteld, dat „vader boos was op Marieke, toen ze met 'n pekske streechholzer thuis kwam." Deze verklaring is nu in lijnrechte tegenspraak met do verklaring der ouders, dat zij pngerust werden, „omdat Marietje niet met lucifers thuis kwam." Iets meer is echter niet bekend. Al het andere berust op onder stellingen. 'N ZWAAN ALS SCHILDWACHT. 't Gebeurde in een onzer Noordelijkste garnizoenen op 'n regenachtigen Februari- avond, zoo schrijft L. aan de Ass. Crt. Op den wal der gracht, die de kazerne omgeeft, staat soezend, op één poot »Dirk" de kazernezwaan, zich niet bekommerend om den fijnen motregen, die den weg naar 't gesloten achterhek nat en glibberig doet schijnen als een asphalten vloer Eendjes, donzig wit, met kopje onder beschuttenden vleugel, neer gehurkt, veilig rustend onder bescherming van hun sterken vriend Nadert 'n soldaat in sluipende houding, grinnekend als hij ziet, dat het plantonhuisje gesloten, sergeant planton afwezig is klautert dan met bewon derenswaardige vlugheid tegen 't hek op waant zich reeds vrij »Dirk" ziet en begrijpt ijlt naar 't hek met 'n vervaarlijk geblaas Soldaat, gestoord in de volvoering van zijn z'n plan, kijkt angstig, om schopt dan zenuwachtig naar dreigenden tegenstan der maakt zich gereed den vasten bodem te betreden Niet alzoo>Dirk" grijpt den zich niet aan *t waarschuwend geblaas storenden overtreder bij de broekspijpensoldaatje schopt woedender »Dirk" weert be hendig, slaat vervaarlijker met z'n geduchte vleugels stoot schrille klanken uit alsom de wacht te allarmeeren en heftiger,' immer heftiger worden de aanvallen van onversaagden, gevleugelden schildwacht I 'n Vinnige beweging van soldaat's bedreigde been ontrukt moedigen »Dirk" z'n prooi soldaat voelt zich vrij springt neer rukt zich nog tweemaal los uit den geduchten snavelgreep snelt dan onder de druipende hoornen stads- waarts, nageoogd door blazende, doch weldra in kalme berusting z'n veeren schikkende, ioedige »Dirk". Bij 't flauwe schijnsel der straat lantaarn inspecteerde soldaatje z'n broek De georganiseerde en gros confectiekleer- makers te Groningen hebben in een Zaterdag gehouden vergadering met 113 stemmen voor, 5 tegen en 6 onthoudingen, besloten, Maandag in staking te gaan. Do aanleiding is het Uit stellen door do patroons van een beslissing omtrent een door de werklieden voorgestelde nieuwe loonlijst. Gedreven door honger en kou zijn troepen wolven in de buurt van het ge bergte Kiralyhago in Hongarije uit de bos- schen naar de dorpen afgezakt, waar ze de huizen omsingelen en alles opeten wat hun in den weg komt, in de eerste plaats het vee en huisdieren. Een gezin heeft van achter de ruiten een niet onvermakelijk schouwspel bijgewoond. Ook een beer was prooi komen zoeken bij de huizen. In een tuin werd hij door een bende wolven aangevallen. Bruin verweerde zich flink, zelfs wist hij twee aanvallers in het zand te doen bijten, maar voor de getals-overmacht moest hij toch bukken. Toen nam hij een kloek besluit en klauterde een boom, waar de andere hem niet konden volgen, maar waar een der bewoners hem dood schoot. De opbrengst der Noorsche walvisch- vangst wordt voor 't seizoen 191611 op 22 millioen kronen bruto geschat. De wal- vischvangst in het Noorden begint te ver minderen, zoodat de walvischvaarders naar Zuid-Amerika, West-Zuid-Oost-Afrika, ja zelfs naar de Australische wateren trekken om die groote waterzoogdieren machtig te worden. Bij een sneeuwstorm in het Siberi sche gouvernement Omsk zijn 322 menschen dood gevroren. De vorige week stierven acht zuige lingen onder verschijnselen van vergiftiging in het Brooklyn-Kinderhuis te New-York. Een kindermeid heeft nu hekend dat zij oxaal-zunr in de melkflesschen deed, niet om de kleinen te vergiftigen, maar om ze ziekte maken, waardoor ze zouden schreeuwen en hun kindermeiden zouden vervelen die toch hun vijandinnen waren. Men gelooft dat de juffrouw niet wel bij het hoofd is. - Een kolonel te New-York heeft een nieuw plan voor zijn a. s. huwelijksreis. Hij heeft zich voor f 2,500.010 een boot aangeschaft, die evenals de militaire onder zeeërs langen tijd onder water kan blijven, maar die in tegenstelling met de andere van alle denkbare weelde en gemakken is voorzien. Men vindt er een slaapkamer, een eetzaal voor 8 personen, een salon, een bibliotheek, een badkamer en een toilet- vertrek in. Men zal dus met recht kunnen zeggen,, dat de vindingrijke kolonel en zijn moedig vrouwtje die dagen »onder water" zijn. i jong Russisch student te Elsene, had kennis aangeknoopt met een. meisje aldaar. Donderdagavond waren zij samen naar den schouwburg geweest. Vrijdagmorgen om 3 uur, toen het paar de woning van het meisje binnen trad, ontstond er plots een hevig looneel van jaloerschheid tusschen beiden. Het meisje greep een mes en stak het haar minnaar in den arm en in den schouder. De jongeling liep naar het nabijzijnde po litiebureau en liet er zich verzorgen. Hoe wel hij ernstig gewond is, boezemt zijn toestand geeD vrees in. Een onderzoek is tegen het meisje geopend. De Engelsche kruiser Powerful" met het lijk van den hertog van Fife aan boord, is ter reede van Spithead aangekomen. De electriciteits-maatschappij te Lon den had met het oog op de dreigende sta king 2400 ton steenkool op haar terrein opgestapeld. Terwijl daar Zaterdagmiddag verscheiden kinderen in de buurt speelden, is plotseling de schutting, die ze tegenhield over een afstand van 40 M. iDgestort, waar door verschillende kleinen door de neerval lende kolen en briketten werden getroffen. Twee dooden en verscheidene gewonden werden reeds gevonden. De commandant van den onderofficiers cursus te Potsdam deelt mede, dat Vrijdag loop van den middag en den nacht 180 man onder verschijnselen van maag-en darmkatarrh en koorts ziek zijn geworden, naar men denkt ten gevolge van het op 22 dezer verstrekte middagmaal. De toestand der zieken is over het alge meen gunstiggeen enkel behoefde in het hospitaal opgenomen te worden. Volgens latere, officieüle gegevens is de toestand aanmerkelijk verbeterd. Wel zijn er in den nacht van Zaterdag op Zondag nieuwe gevallen bijgekomen, maar deze zijn niet van ernstigen aard en geen der zieken verkeert in levensgevaar. Een 41-jarige vrouw te Leipzig heeft haar zoontjes van 7 en 9 jaar doodgescho ten. De reden is onbekend. De Fransche gemeente Trédaniel bezit geen gemeentehuis. De Raad vergadert in den klokketoren van de kerk, in dezeltde kamer, waar ook de huwelijken en andere burgerlijke plechtigheden plaats hebben. Maar nog door iete anders onderscheidt zich Trédaniel. Dit dorp, dat 864 inwoners telt, wordt door geen enkelen handelaar of winkelier bewoond. Zelfs drank, welke ook, is daar niet te bekomen, zoodat de dorstige vreemdeling gedwongen is, bij particulieren aan te kloppen, die hem met de meeste be reidwilligheid ontvangen. SCHANDELIJKE DIEFSTAL. Vrijdag namiddag wisten drie kerels zich te Parijs toegang te verschaffen tot de woning van een ondernemer, onder voor wendsel van werk te vragen. Diens vrouw was alleen thuis. De jeug dige kerels wierpen zich op haar, bonden haar aan banden en voeten, en staken haar een prop in den mond. Zij bedreigden haar met dolken en een revolver, zoo zij de plaats niet aanwees waar bet geld verbor gen was. De vrouw veinsde te bezwijmen. Gedu rende twee uren doorsnuffelden de schelmen de geheele woning, braken kasten open en pakten alles in, wat waarde bezat. Zij verlieten de woning, maar pas waren zij op den drempel, of de dame rukte een venster open en riep luidkeels om hulp. Politie snelde toe en de schurken konden, na een echte jacht, aangehouden worden. De eene, 25 jaar oua, vroeger bediende van den ondernemer, is een bekende van Moeder Justitia. Zijn beide medeplichtigen zijn pas 19 jaar. BOOGWATER, te Vlitsingen. Dinsdag. .27 Febr. vm. 7.38 Woensdag .28 9.14 Donderdag. .29 10.46 Vrijdag. 1 Mrt. 11.54 Zaterdag 2 nm. 0.48 Zondag 3 1*30 Maandag 4 2.09 Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Dinsdag 27 Febr. Zangver. „Tot Oefening en Uitspanning", repetitie voor dames 7i/a Dinsdag 27 Febr. Lezing L. Simons in „Schuttershof". Donderdag 29 Febr. Lezing dr. J. H, Gunning. Bogirdzaal 8 u. Woensdag 6 Maart. Begrafenis-Mij. „Uit Voorzorg". Alg. vergad. Sociëteit „De Vergenoe ging", 8i/i u. Woensdag 18 Maart. Concert „Ver. voor Instrumentale Muziek", Concert- en Gehoorzaal, Vrijdag 22 Maart. Lezing prof. Groeaewe- gen, Kerkgebouw Vrijz, Herv. Vrjjdag 22 Maart, Gymnast.uitv. „Mediobur- gom", Schuttershof 8 u. Woensdag 27 Maart. Natuurkundig gezel schap. Prof. Kneuen, „Vergenoeging", 8 B- Donderdag 28 Maart. Ver. voor Vrou wenkiesrecht. Lezing van den heer en mevr. Mans- feld. VLISSINGEN. Dinsdag ,12 Maart. Voordijacht J. Koel, „Nehalennia", De Ruy- terechool. Stpojmdrukierij. Finn,a D. G. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6