Dingen waar men naar vraagt. Ter Overdenking. üit de Pers. Rechtzaken. Ingezonden Mededeelingen. Consult voor Middelburg en Omgeving KUNSTTANDEN en GEBITTEN In de gevallen, dat de vergiftiging een min der «mstigen afloop heeft, zal de patiënt het .groot© (padoel ondervinden van ernstige ge- Kichtsstoringen, soms zelfs tot onherstelbare blindheid toe door ontsteking van den gezichts zenuw. Men ziethet zondenregister van den methyl alcohol is veel grooter dan van den gewonen of aethylalcohoi Het groote verschil in ver- giftigheid tusschcn deze beide is hierin ge legen, dat het organisme den aethylalcohoi vrij (spoedig verwerkt tot vrij onschadelijke gassen en stoffen, terwijl de methylalcohol daarentegen slechts zeer langzaam wordt om gezet en er zich daarbij nog vrij schadelijke stoffen als f ormaldehyd en mierenzuilr vormen. Al die vergiftigingsverschijnsels, welke bij in wendig gebruik optreden, vertoonon zich even eens, hoewel in mindere mate, bij het uitwen dig gebruik Daarom wordt er ook ernstig ge waarschuwd tegen het gebruik van methyl alcohol in toiletmiddelcii, waarvoor dc zuivere methylalcohol soms gaarne werd toegepast. Nu diene men wel te onderscheiden lus- sehwv den zuiveren methylalcohol en onze be kende brandspiritus. Deze laatste is gewone ongezuiverde aethylalcohoi, die met ongeveer tien procent zuiveren methylalcohol, den zoo- genaamden lioutgeest, gedenatureerd is, d. w. z cuibruikba.LT gemaakt. Behalve de vergiftige methylalcohol zijn daarin, nog allerlei onge rechtigheden als aceton, pyridinebasen enz. aanwezig, die aan het goedje den afschuwe lijken stank geven, terwijl het bovendien met spntblauw gekleurd is. Ook bij uitwendig ge bruik is deze brandspiritus ui menig opzicht een gevaarlijk artikel, en waar men somtijds gpedkoope haarwaschmiddelen hiennede bereidt, zoo is het gebruik daarvan ernstig af te raden Oogaandocmngcn, waarvan de oorzaak eerst onverklaarbaar is, kunnen er door worden te weeggebracht Toch is deze stinkende brand spiritus met zijn tien procent methyl nog min der vergiftig, dan hel produkt hetwelk aan do arme Berlijners werd opgediend en dat ongeveer 70 procent van die stof bevatte. Van daar dan ook die hevige verschijnselen. In ieder geval is het dus aan te raden, ook zelfs middelen voor uitwendig gebruik, zoo- ris toiletartikelen, te koopen in kwaliteiten, (die den waarborg van zuiverheid geven. EEN STEENKOOLPRAATJE. Eenige weken geleden werd onder deze zelfde rubriek pen beeld gegeven van de talrijke gewichtige stoffen, die de neerslag van roet te Londen bevat. Dergelijke gegevens heeft een gas kundige in Duitschland over zijn land verstrekt. Deze legt dan nadruk op het slechte en verkwistende gebruik, dat van de steenkool gemaakt wordt. Hij stelt voorop, dat de steen kool-productie van Duitschland die van Oosten- ryk-Hongarije, frankrijk, Azië, Rusland, Bel gië, Australië, Afnka, Spanje, Nederland, Italië 1 en Zweden samengenomen jaarlijks met 35 000.000 ton overtreft en dat het steenkool- verbruik zich de laatste 20 jaar meer don ver drievoudigd heeft. Daarmee hangt ia de eerste plaats de ontwikkeling van de Duitsche ijzer- industne samen, die alleen reeds een derde van den geheelen kolenvoorraad voor het tot stand brengen en bewerken van ijzer noodig beeft. Doch daarbij vervliegt voor millioenen letter lijk genomen in de lucht. En behalve die stof fedyke is er ook de esthetische schade en die voor de gezondheid. Aan den Keulschen Dom heeft men waar genomen, hoe in den loop van de jaren, rook en roet" de meest verheven bouwwerken aan tasten, om van den nadeeligen invloed van de roetdeeltjes op de menschelijke longen niet 1e spreken. Daarom raadt ook deze autoriteit aan, de kolen beter te laten vergassen. Niet alleen idat de daardoor gewonnen bijproducten als teer, teerolie, benzol en ammoniak steeds meer beteekenis krijgen voor den landbouw, maar ook voor het in beweging brengen van machi nes en verwarming van kamers is d© vergas sing der kolen nuttiger dan de wijze, waarop do kolen tegenwoordig meestal gestookt wor den. Jingeland is op dit punt Duitschland ver vooruit, daar aan do overzijde van de zee jaarlijks 5.5 milliard kubieke meter gas wordt voortgebracht, tegen niet meer dan 2 5 in jDuitschland DE BEETWORTEL IN MANTSJ0ERIJE. Di Handelsberichten." van 15 Februari 1912 lezen we het volgende Men is Langen tijd de mcening toegedaan geweest, dat de beetwortel in Zuid-Mantsjoe- Neen. U (bepraatte hem. dat hij ze maar houden moest, hè Neen. ,Wij hebben ze gestolen. Hij keek zoo als een aap, die een poot vasthoudt, dat jFay lachte. Het verbaast ine niet, du* te hooren', murmelde ze zacht Lord Balgarno grimlachte, toen hij uit zijn zak een verkreukelde krant opdiepte. Idris wa» niet in staat, uit te maken, of hij schudde van woede of plezier, toen hij vroeg Wie van u zond de geschiedenis van de parels naar de krant? Hij keek Idris scherp aan, die stijf apt- Ik niet. Ik, zei Fay daarop. Jij?, (riep Idris verbaasd uit. Ik heb er vijf pond mee verdiend. Lord Balgarno snoof. Het is als een advertentie 500 pond waard, merkt© Jnj cntisch op. Nu, lieve meid, het doet me genoegen dat ik je ont moet heb, en dat deze jonge man, je het eerst ontmoet heeft. Hij vertelde mij, dat hij door je mooie voorkomen enkel geboeid was. Toen geloofde ik hem niet, Laat mij nu we ten, wanneer jullie gaan trouwen. Dan zal ik je een mooi geschenk zonden. Hij waggelde weg, grinnekend en jna-go- rrje met voordeel zou kunnen worden ver bouwd. Nu heeft de modelboerderij te Dairen, onder toezicht van de regeering van Kwan ta eng en van de Japansche consulaten to Tsjangsjoeng en Ticling, proeven genomen met de cultuur van beetwortelen in Zuid-Mantsjoe- rije, maar het resultaat was by lange na zoo bevredigend niet als men verwacht had. Het ingestelde chemische pndorzock toonde aan, dat liet suikergehalte der bieten niet meer bedroeg dan 12 pCt. en dus vee) minder was dan het suikergehalte der 111 Noord-Korea ge kweekte bieten. De grond in Zuid-Mantsjoerye is echter, naar men beweert, geschikt voor deze cultuur Men acht het dus waarschijnlijk, dat de bieten bij «-en goede behandeling een beter resultaat zullen opleveren. In Noord- Mantsjoerijo bloeit reeds een suikerfabriek to Ajuho, welke werkt met een kapitaal van 1 millioen roebel en met twee machines van 250 P K. elk en men gelooft, dat ook in Zijid- Mantsjoery© de vooruitzichten voor de sui ker-industrie gunstig zijn. Het Japansche Mi nisterie van Landbouw en Handel heeft daar- pm stappen gedaan om een deskundige naar Mantsjpenjc te zenden, teneinde over do vooruitzichten der suikerindustrie daar te lande verslag uit te brengen. DAMES- OF HEERENBEDIENING. Een Berlijnsch vakblad heeft een enquête geppend bij bekende dames en heeren, of ze zich in winkels liever door dames of heeren laten bedienen. De antwoorden loopen, zooals te verwachten is, ver uiteen. In verkoopsters wordt het gegispt, dat ze geen hart voor de zaak schijnen te hebben, dat ze, pok in tegenwoordigheid van de klanten, met hun particuliere praatjes doorgaan, en ze maar zwak en lusteloos hun prijzende zinnetjes met betrekking tot de ge loonde stof afdraaien. Heeren-verkoopers doen dit anders. Zij gedragen zich strenger en za kelijker Aan den anderen kant moet men niet uit het oog verliezen, dat dames, die wat moeten hebben, vooral, als ze uit de provincie komen, zich tegenover een winkeljuffrouw onaange namer gedragen dan ze tegen een heer durven doen. Ze laten zich de toonbank volstapelen pni) (vaak ite eindigen, da,t ze liever) den volgen- dim dag nog eens terugkomen of ze vragen dc juffrouw raad, hoe dit of dat toilet-onderdeel haa rstaat. Een wydloopigheid, die mag pas sen in een Oostersche bazaar, waar de be zitter den [bezoeker met koffie ontvangt en hem voor dim handel te beginnen, zijn levens geschiedenis vertelt, maar in den huidigen winkeJ is tijd geld. Weer een ander meende, dat dames vooral onder het oog van den meester moeten wor den gehouden en dat in gelegenheden, waar het toezicht slapper is, als in een warenhuis, deze minder goed haar werk doen. Een dame kyvam op het inderdaad vernuftige denkbeeld, dat een juffrouw een heer, een heer daaren tegen een lid van het schoone geslacht zorg vuldiger bedient. Natuurlijk behoeft men niet aan te nemen, dat hier galanterie bij in spel is, maai" het is duidelijk en algemeen waarneembaar, dat in dit geval de kooper of koopster zich het meest voorkomend ge draagt, waardoor ook de verkoopende persoon aan zijn of haar plicht wordt herinnerd. DURE EIEREN. Onlangs werd een ei van een uitgemoorde vogelsoort, jde reuzen- of brij-pluvier voor 6000 mark verkocht. In 1907 werd voor een schil daarvan jeeds 2500 mark betaald. Op liet oogenblik heeft men nog 73 eieren en 8 eierschalen, die echter in verschil lende 1 seën /bewaard worden Vroeger kwam de belangwekkende vogel, die de grootte van een gans had rechtop liep en wier vleugels voor vliegen ongeschikt, tot zwemmen echter des te meer in staat waren, talrijk op de eilanden in de Noordzee voor. Zijn. naam brilpluvier had hij naar do witte oog- vlekken, die zich aan beide zijden van den scherpen snavel bevonden. Slechts legde bij één ei per jaar. Geen wonder, dat hij, zinne loos vervolgd, spoedig verdwenen is. Reeds in het begin van de vorige eeuw wa ren er nog weinige exemplaren op IJsland over. Jn 1844 werden de twee laatste dood gesla gen Daarom is de waarde van die weinige eieren nog p tijgend. kind, omdat iedereen naar VI. In Juli daaraanvolgende zijn ze getrouwd, en het is niet waarschijnlijk, dat de wolf ar moede ooit aan de deur van het atelier zal kloppen, waar Idris schildert. Het portret van den vrek heeft werkelijk zijn reputatie gemaakt en lord Balgarno houdt vol, dat een gelijkwaardige belooning is uitgekeerd voor het teruggeven der parels, Zyn huwelijks geschenk nl. voor Fay, een stuk porselein uit de Chineesche kamer in Balgarno House, dat 15 shillings waard kan zijn geweest. Toen Idris het Fay hielp uitpakken, riep hij uitMinderwaardig soort'en gebarsten Fay lachte. Zoo is Lord Balgarno, merkte ze op. EINDE. De z 0 n komt den 28 dezer op te 6.53 uur en gaat onder te 5.33 uur. De maan komt heden op te 9.0 en gaat onder te 4.09 middernacht. Fietsrijders en wagenbestuurders hebben de volgende week hun lantaarns aan te ■teken te 6 uur 5 min. De nieuwe dienstregeling van den Prov. stoombootdienst op de Wester- Schelde neemt Vrijdag a. s. een aanvang. Maandag is het de laatste dag voor het inleveren van aanvragen voor vergoeding in verband met het verblijf onder de wa pens voor de landweer. Geen dtngd zonder kennis. Socrates. De beste dokter is vaak de slechtste patient. De poëzie is bestemd om ons over het leven te troosten, ons het leven te doen vergeten zij moet niet in het leven toege past worden. Ernest Renan. Kom niet met het zout als de eieren op zijn. De jaargetijden zijn zusteredaarom mis schien kunnen zij het zoo slecht met elkaar vinden. Door niets teekenen de menschen meer hun karakter dan door datgene wat zij be lachelijk vinden. Goethe. De meerderheid van den mensch boven het dier ligt in het vermogen van zijn eigen ongeluk te kunnen bewerken. Pascal. De wimpel van een illusie fladdert nog van den mait, wanneer de levensstorm alle zeilen heeft weggeslagen. Het hart is als de bloemenvoor den zacht neervallenden dauw blijven zij open, maar tegen den plasregen sluiten zij zich. Jean Paul. Egalité. Naar 't grootste wenscht geen mensch te reiken Elkeen benijdt slechts zijns gelijken. Een grooter nijdigaard bestaat er niet Dan die in ieder zijns gelijke ziet. Goethe. (Epigrammatisch.) Gemakkelijk en moeilijk. Veel wordt gemakk'lijk ondernomen, 't Is moeilijk met iets ten eind te komen: Gemakk'lijk wordt een krijg begonnen, Doch moeilijk de vijand overwonnen Een bouwplan komt gemakk'lijk klaar, Maar 't huis te bouwen, die taak is zwaar; Gemakk'lijk geeft u God een kind, 't Wordt moeilijk, zoodra 't opvoeden begint. Rückert. Beid gaf zelf een andere explicatie van 't geval. Hij zei dat er wel kwestie tusschen hen geweest wa3, maar dat hy niet gesla gen had. Mej. JL. Poppe kwam hen voor by en zag dat de bekl. en Kerkhaert elkaar vast had den. Zo hoorde toen dat Kerkhaert zei, dat hij geen ruziemaker was en dat Inj hem (bekl.) niets misdaan had. Verschillende getuigen verklaarden ongeveer 't zelfde. Bekl bleef echter ontkennen De eisch luidde f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Wegens mishandeling liadden zich te verant woorden A. de Vr, 20 jaar, en A. G., beiden te Borsselen. Die mishandeling geschiedde op don 1 sten Januari. Zo zouden toen W. Mieras en C. Wolse mishandeld hebben. Er word op dien dag gedanst in Borssele. De getuigen dansten ook en werden toen lastig ge vallen door de beide beklaagden Ten slotte werden getuigen aardig mishandeld. De dames der getuigen, die 't geval by woonden, verklaar den dit. Zo zeiden dat Mieras gewond werd. De schuld lag bij bekl Van him zijde was Ier geen aanleiding tot ruzie gegeven. Mieras werd eigenlijk aangevallen. Wolse wilde hem te hulp komen en kreeg ook een paar slagen. De beklaagden ontkenden en zeiden in 't ge heel niet geslagen te hebben Het O M. eischte tegen den eersten be klaagde f25 boete of 25 dagen hechtenis en tegen den tweeden f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vervolgens stond terecht P. B., 43 jaar, zonder vaste woonplaats en niet ter terecht zitting verschenen. Deze beklaagde staat terecht wegens dief stal. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan dief stal van ajuin Bij vroeger verhoor heeft bekl. bekend. Eisch f 12 boete of 12 dagen hechtenis. De 34-jarige P. H. te Goes heeft op het spoorwegemplacement aldaar den fabrikant S. v. d. Peijl beleedigd. Op den 17 Aug. j.l waren beiden op het spoorwegemplacement. De beklaagde zeide toen tegen Van der Peijl „aap". De heer Van der Peijl 2eide dit en de getuige Zandée bevestigde het. De beklaagde heette dat leugens. Hij had het woord „aap" niet tegen den heer v. d Peijl gebruikt. Het O. M. eischte f3 boete of 3 dagen hech tenis. De 32-jarige werkman L. D. te V1 i s s i n- gen stond terecht wegens diefstal van ver schillende voorwerpen. Te Koudekerke stal hij op den 13 Jan. verschillende goederen die daar ergens "buiten lagen te drogen. Getuige Aarnoutse zag dat. Beklaagde be kende. Hij had dezen diefstal uit armoede ge pleegd. Mej. E. Puype, die 'tgoed te bleeken had gelegd, miste de door bekl. gestolen gpederen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak in deze opgenomen zaken heden Het lot der Bakkerswet. >Patrimonium" is het heelemaal niet eens met de «Standaard". Het haalt de tactische overwegingen aan die bet orgaan van dr. Kuyper aanvoerde voor het achteraan op de agenda houden van de Bakkerswet, en schrijft dan*. Het spijt ons zeer, dat er ook Rechts over de Bakkerswet zoo veel verschil van meening heerscht. Men ziet blijkbaar tegen een behandeling op. En dan verder: Maar ook wij gelooven niet, dat er vóór Paschen nog iets van de Bakkerswet zal komen. En na Paschen Vermoedelijk komen dan allereerst de Ziekte- en Radenwetten aan de orde. In het najaar, vraagt, naar wij hopen, de Invaliditeitswet den voorrang. Wanneer zal de Bakkerswet dan aan de beurt komen In Februari van het volgend jaar Maar de Tariefwet is er immers ook nogGeld is er noodig 1 En bovendien zijn er nog tal van ontwerpen, op welker behandeling de prijs stelt. Arrondissement s-Rechibank te Middelburg In het vorig nummer kon een deel van. het verslag der terechtzitting van Vrijdag niet worden opgenomen. We laten hier het ont brekende nogi volgen. De volgende beklaagde is P. T. C., 28 jaar, wonend le St. Jans steen, wien wordt ten laste gelegd dat hij op den 15 Jan. al daar op verschillende manieren beJeedigingen heeft geuit tegen H. J. van Ree, brigadier der marechaussee. Beklaagde ontkende en zei er niets meer van te weten- Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. De 24-jarige A. N. D. L., werkman te Westdorpe, wordt beschuldigd van mis handeling. Hij kwam op den lsfcen Januari met A. Dieriks in de herberg van Van Laere. Daar was ook R. Kerkhaert. Bekl. vroeg Kerk haert mee naar buiten te gaan. Daar ze nooit iets met elkaar gehad hadden ging Kerkhaert mee naar buiten. Buitengekomen gaf bekl. hem een harde klap tegen 't hoofd, die hem verwondde ook. de i 'tvorig 14 dagen. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Muilkorven van honden. Omtrent do verzoeken van de Vereen iging voor dierenbescherming en van een aantal houders van trekhonden, welke we reeds ij het vorig raadsverslag meedeelden, is het ge voelen |der .Commissie voor de Strafveror deningen niet (eenstemmig. De meerderheid adviseert pp de verzoeken afwijzend te beschikken. Door het raads besluit van 6 December 1911 is het muil korven van honden, terwijl zij voor of onder de kar Loopen afgeschaft, doch is het muil korven van losloopende trekhonden gehand haait en uit de beraadslagingen is bepaal delijk gebleken, dat de raad de bepaling om trent het gemuilkorfd zijn van losloopende trekhonden wilde handhaven. Met name werd door den voorsteller van het afschaffen van den muilkorf voor of onder de kar, den heer jhr. mr. Snouck Hurgronje gezegd, dat het alleen zijn bedoeling was trekhonden niet te muilkorven, wanneer ze aangespannen zijn. Doch wel degelijk wanneer ze Losloopen. Bestaat er uit dien hoofde voor den Raad 'al geen reden pm nu op zijn besluit terug te komen, daar komt nog bij, dat ook uit een pogpunt van openbare veiligheid afschaffen van de bepaling, naar het oordeel der meer derheid geen aanbeveling verdient. Treklion- den behooren gewoonlijk tot de nijdige honden en leveren, als zy, na geruimen tijd onder de kar te hebben geLoopen, vrij zyn, zonder twij fel gevaar pp voor den imensch en naar de meerderheid meent gaat de bescherming van den taensch vóór boven die van den hond. Om deze redenen adviseert de meerderheid aan den Raad pp de adressen afwijzend te beschikken. De minderheid kan zich met het boven staande niet vereenigen. Zij heeft geen reden om aan te nemen, dat trekhonden (nijdiger zyn, dan andere honden en wijst er op, dat Burg. en Wetli. bovendien altijd de bevoegdheid hebben om voor ts schrijven, dat een hond gemuilkorfd moet zyn, aJsi hiji naar het oordcel van de politie gevaar lijk is. Zy zou reeds in de vergadering van 6 December j.l. geen bezwaar tegen de uitbrei ding tot alle honden hebben gehad en ziet dan pok nu geen enkele reden om niet aan de verzoeken te voldoen. Derhalve adviseert de minderheid aan dan raad pm gunstig op de adressen te beschik ken. .V e r S1 a g Kindervoeding. Ter voldoening ;aam de voorwaarden legde het Bestuur der Vereeniging „Kindervoedihg" na afloop van liet Vereenigingsjaar bij schrij ven van 3 Juni 1911, eene rekening over van de wijze, waarop het geld in den afgeloopen winter was besteed en een lijst, houde*de opgaaf van de namen en woonplaatsen van de Dudens, .vodden en anderen, die krachtens Wet pf overeenkomst met de verzorging raia kinderen zijn belast, aan wie voeding is ver strekt gedurende dien winter, met vermelding van de school waarop de kinderen als school gaande bekend stonden. Uit die rekening is gebleken dat in den winter 1910/11 20383 porties voedsel ?,iin verstrekt, aan 223 schoolgaande kinder*», waaronder 31 van school B, 11 van. school I, 105 van school K, 10 van de schooi op dec Zuidsingel en 36 van de Roomsch-katholieke schooi. Eervol ontslag H.o u lek a in e r. De onderwijzer G. Houtekamer vraagt we gens zijn benoeming tot hoofd der school te Wcstbapell© met ingang van 1 April a s. eer vol ontslag uit zijn betrekking aan school K. De commissie van toezicht op de scholen voor Lager Onderwijs adviseert dit verzoek tot eervol ontslag! in te wijligen, doch niet op den li ie ivoor genoemden datum, doch op 29 April p.-s. drie maanden na indiening van het verzoek tenzij vóór dien in de vacature is voorzien of door Burg. en Weth maatre gelen zijn getroffen om stoornissen in h©t onderwijs Ie voorkomen. Met dit verzoek kunnen Burg. en Wetb. Weth. kich (vereenigen Afvoering Radcinachcrsvoetpnd van den ligger der wegen. W. Reynierse verzoekt het Rademachersvoet - pad. van den ligger van wegen en voetpaden af te voeren. Hij verzoekt dit, omdat hij en meer andere belanghebbenden, zeer veel last van het bestaan van dit pad ondervinden, en dat 't Rademachers voet pad thans geheel overbodig is, nu door verbetering van den Schotelweg, de verbinding van den Scisweg met den Noord- Weg in een zeer goede conditie verkeerd. Burg. en Weth. voeren naar aanleiding van dit verzoek aan dat het bedoelde voetpad ©en verbinding van uit den Schotelweg aaap den Seisweg vormt. Dit voetpad had vroeger groot nut als ver binding van den Noordweg naar den Seisweg, teen de Schotelweg in den winter in dec regel een tijdlang onder water stond. Nu echter de Schotelweg sedert eenige jaren belangrijk is verbeterd ©n opgehoogd, ut de behoefte a an het pad vrijwel geheel ver vallen temeer omdat het tegenwoordig her haaldelijk voorkomt, dat de Schotelweg wief begaanbaar is doch het voetpad niet. Zy zijn dan ook met adressant van oordeel, dat er alle reden bestaat het bedoelde voet pad op te heffen, weshalve zij den raad voor stellen in dit opzicht, verandering in den lig ger te brengen Onbewoonbaarverklaring. Burg. en Weth. stellen voor op advies der Gezondheidscommissie onbewoonbaar le ver klaren de volgend© pcrceelen: E aio. 195 aam het Bagijnhof, toebehooronde aan P. A de Jonge E 110. 196 aan het Ba- gijnhof, toebehoorend© aan C. Geen senE no 197 aan het Bagijnhof, toebehoorende aam. J. W. J Snijders; E no. 198 aan het Bagya- hof, toebehoorende aan J W. J. Snijders: E no. 236 aan het. Bagijnhof. toebehoorende aan J J Meijboom; E no. 237 aan het Bagijn hof, toebehoorende aan J J. MeijboomK no. 238 aan het Bagijnhof, toebehoorende aan J J. Meijboom; E 110 260 aan de Pluimstraat. toebehoorende aan J W. J Snijders; E no. 261 pan de Pluimstraat, toebehoorende aam R. R. van de Woestijne E no. 262 aam de Pluimstraat, toebehoorende aan P A. Bakker. Den termijn bedoeld in art. 18, 3e lid der Woningwet wenscht het college te bepalen op zes (maanden. Verharding weg. Jozua Maas en Cornelis Dobbelaar, beiden landbouwers, geven te kennen dat de weg. toegang en uitgang gevende tot en van hun respectieve hofsteden, genaamd „Welgevallen en „Welgelegen" van en naai- den Ouden Vlis- singschen Weg en welke het eigendom is der gemeente Middelburg, zich in zoodamigen staat bevindt, dat hij gedurende het grootste ge deelte van het jaar zeer moeilijk, bereidbaar is. Deze omstandigheid bemoeilijkt adressanten, die dagelijks met hun voertuigen van dezen weg (moeten gebruik maken, in hooge mate, daar zij langs dien weg melk en landbouw produkten moeten vervoeren, zoodanig, dat zij in de richtige uitvoering van hun bedrijf en de icorrecte aflevering hunner landbouw- en z.uivelprodukten worden belemmerd, tengevolge waarvan zij schade ondervinden. voor het vervaardigen en plaatsen van eiken Donderdag van 124 uur Hotel Versepot, Lange Delft. Kunsttanden a f 2.Gebitten a f 40. Ook vervaardigen van KonsttuMlen in gond gezet ZONDKR Terhemelteplnat z.g. Kroon- en Brugwerk. Alles wordt geleverd volgens het nieuwste systeem met 4 jaar schriftelijke garantie. Iniormaties kosteloos. JA6Q. DE BRAVE, Méc. Dentist. Kerkstraat 48, 's Bosek.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6