BIJVOEGSEL Middelburg 13 Februari. Uit de Staatscourant. FEUILLETON. Bet tmwelyk van juffrouw Gimel, een typiste. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Landbouw. Verschillende Berlebten Woensdag 14 Februari 1912, no. 38. op verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van no taris te Valkenburg; is aan dr. D. A. Kerkhoff, op verzoek, eer vol» ontslag verleend als directeur van en leeraar aan de R. H. B. S. te Den Helder- is in zijn rang en. ouderdom van rang overgeplaatst bij het wapen der koninklijke marechaussee, en wel bij de 4de divisie, de eersteluitenant It. L. E. G. J. Werner, van den staf der cavalerie, adjudant van den commandant der 4de divisie, is benoemd tot administrateur bij het depar tement van oorlog, de referendaris bij dat departement A. J. Groustra; is bevorderd: tot commies der posterijen lste kl. R. S. van Gigch (o. v.), thans com mies der posterijen '2de klasse; en zijn be vorderd tot commies der posterijen en tele- graphic 3do klasse, E. ter Brugge, J. S. van Gelder, B. S. Mans (o. v.), C. Bregman, K. N. Kortoweg, W. R. van Goor, 3. Mandema, B. Opdien, J. H. K. de Lange, J A Risseeuw, J. L. van der Valk, R. van der Veen, J. Pop pens, f. C. M. Lainpe, M. Smits, J. 0. C- Men, P. C. Sant, J. A. Joppe, W. 1. Opstel ten, A. J. van Pesch, J. de Vries, J. Beukema, P. Janzen> H. Strobos, G. B. Knoppien, M. Biiurke, G. I. W. Auer, D, J, Loeff, C. F. L. A. Zondee <en H. F. Dorrenboom, allen thans cpfamies der posterijen en telegraphie 4de klasse. De Min. van Justitie heeft benoemd tot plaatsvervangend lid der kamer van toezicht over de notarissen en candidaat-nolarissen te Amsterdam, mr. "F. Kranenburg, kantonrechter aldaar. De Min. van Financiën heeft bepaald, dat met ingang van 1 Maart alle afzonderlijk in gevoerde schakelaars, controllers, aanloop-, re- guleer- en andere weerstanden voor electro- technische doeleinden, hetzij als „instrumen ten", hetzij naar het hoofdbestanddeel, belast behooren te worden met een invoerrecht van percent der waarde. Alleen bij gclijktijdigen invoer met van invoerrecht vrijgestelde werk tuigen, (waarbij zjj behooren, zullen zij ook voortaan zonder betaling van rechten zijn toe te laten. Op genoemd tijdstip vervallen alle te dezer zake tot heden gegeven voorschriften, met het vorenstaande in strijd. De Centrale Commissie voor de visscherij- examens (stuurlieden en schippers), zal, aan vangende 4 Maart, zitting houden te 's-Graven- hage. Zij die aan deze examens wenschen deel te nemen, moeten zich daartoe vóór 24 Februari schriftelijk wenden tot den voorzitter der commissie, den heer J. van Scheers, Van Galenstraat 21, 's-Gravenhage. Voor nadere bijzonderheden izle „St. Crt." no. 36. Het „Stbl." no. 27 bevat de wet van den 5den dezer, houdende verhooging van het vier de hoofdstuk der Staatsbegrooting voor bet dienstjaar 1911. De gewone audiëntie van den minister van financiën (zal op Donderdag 15 dezer, die van den minister van oorlog op Vrijdag 16 dezer niet plaats hebben. OOST-INDIE. De grensregeling pp Nieuw Guinea Het „Bat. Nwsbl." schrijft Naar men ons uit Berlijn weet mede te doelen jzijn de voorstellen van de thans ontbonden grensregelingscommissie voor Nieuw Guinea zoodanig geformuleerd, dat de volle dige afdoening van dc gansche zaak door de diplömaticën van Duitschlond en Neder land zonder meer kan worden tegemoet ge- Dc door beide partijen ingediende kaarten en Schetsen, die geheel overeenstemwen, zijn zoo uitvoerig en duidelijk, dat met behulp daarvan de definitieve grens op de kaarten kan worden aangegeven, zonder dat verder verwikkelingen of geschillen behoeven te wor den gevreesd. Van verdere besprekingen tusschen voor malige leiders van de expeditie te Berlijn of te 's Gravenhage zal dan ook denkelijk geen sprake behoeven te zijn. fj*»r hat F.r*n«ch 31- van BENE BAZIN. Renault was opgestaan en bracht den lui tenant tot voor het open venster. Die laat ste zinnen had hij met zoo 'ti warm accent van genegenheid en leed gezegd, dat oogen- blikkelijk de geveinsde hardheid en zelfs de natuurlijke beslistheid van Morand gebroken waren. U kunt hel gelooven, kolonelmijn zelf strijd is hevig geweest. Ik liad liever gevoch ten in den strijd, waarop ik ben voorbereid den echten, dien van de wapenen... Niet waar. De echte, dat is die van el- ken dag. Zij, die geen fout maken tegen de eer in dien slag, begaan er ook geen onder de WapenelQ Ik bedoel niet, dat u tegen de eer zondigt, Waar, mijn waarde, uw besluit gaat tegen uw belang, tegen uw roeping, tegen alles, zopals ,u zelf toegeeft, in. Zeg mij eens, is ze Werkelijk zoo lief? Dp andere glimlachte even, heel kort. De twee (mannen steunden op de vensterbank, voor Parijs, dat in de zomerklaarte voor hen Ja, koljonel, ja.... Ach, ja.... NATUURKUNDIG GEZELSCHAP. Maandagavond hield prof. drL. vanltallie uit Leiden voor het Natuurkundig Gezelschap al ter op de bovenzaal van de „Vergenoeging" ai lezing over „Enzymen." Er zijn raadselachtige stoffen, „katalysa toren" genaamd, die alleen door hunne aanwe zigheid, zelfs in geringe hoeveelheid, eene scheikundige reactie kunnen bevorderen en ver snellen. Ze zijn zoowel van anorganische», als van orgmischen aard. De laatste heeten „fermen ten" 6f „enzymen" en zjjn alleen door hunne werking bekend, daarentegen weet men noch van hunne samenstelling noch van de Wijze, waarop de werking plaats heeft tot lieden iets hoegenaamd af Een „kobaltzout" bevordert door zijne aan wezigheid de ontwikkeling van zuurstof bij ver hitting van chloorkalk met water. Eejie platina- oplossing bewerkt de ontleding van waterstof- peroxyde zelfs bij aanwezigheid van eene hoogst (geringe hoeveelheid. Merkwaardig is, dat, zoowel de anorganische als de organische, in hunne werking belemmerd worden door aan wezigheid van vergiften als blauwzuur en sublimaat. Dit werd door sprekende proeven aange toond. Bloed en melk bevatten een enzyme (onydasc waardoor bij gelijktijdige aanwezig heid van waterstofperoxyde, oxydatie wordt teweeggebracht. Door verwarming verliest het echter deze eigenschap. Zoodat hierin een mid del is gegeven om gekookte van ongekookte melk te onderscheiden, terwijl tevens wegens liet verschil in gedrag van apen- en menschen- bloed aan den oenen en bloed van de overige dieren aan den anderen kant, men deze soor ten van elkaar kan onderkennen. Dit werd door proeven opgehelderd. In de t echniek wordt in den laatsten lijd veel gébruik gemaakt van deze katalylische werking, zooals bij de zwavelzuurbereiding en de zeepfabricage. Bij deze laatste wordt een enzyme gebruikt, lipase genaamd, dat vet ten ontleedt en ook hij het ontkiemen van vet- houdende zaden eene rol speelt. De atropine, die uit de belladonna wordt bereid, ontstaat door isomere omzetting van hyosciamine tenge volge van de katalylische werking van een alkali. Het is gebleken, dat bij de alcoholische gisting griet (ie „gistcellen", maar eendoor dezen afgescheiden enzyme do gisting tewee- brengt. Een belangrijke -rol vervullen deze stoffen in het planten- en dierenrijk bij de voedings processen. Het in de bladeren onder den in vloed van het zonlicht gevormde zetmeel moet eerst weer worden afgebroken om voor vervoer naar de reservebewaarplaats gesclrikt te zijn en pldaar weer opgebouwd te worden, dit alles geschiedt door enzymen, wier werking gewoonlijk („specifiek" en „selectief" is. Aan Emil Fischer is het gelukt door anor ganische katalysatoren eiwitstoffen in eenvou dige amidozuren te splitsen, die hij honden de zelfde verschijnselen van gedijen gaven, al3 of ze |met eiwit waren gevoerd. Het publiek toonde zich zeer dankbaar voor deze belangrijke lezing. Met het oog op de nieuwe stemming voor het kiescollege dei Nederl. Herv. Kerk te Middelburg wordt samenwerking ge zocht tusschen de modernen en een deel der ethischon. en wel om samen te strijden voor het beginsel van evenredige vertegenwoordiging Te Renesse nam ds. D. A. Vorster Zondagnamiddag afscheid van de gemeente Renesse en Noordwelle met een leerrede ar aanleiding van Mattk. 16 vs. 26. Maandagavond hield de onlangs opge richte vereeniging van Vrijzinnige Hervormden te Aardon burg hare eerste Openbare ver gadering als spreker trad op ds. K Nobel Geortruidenberg mei het onderwerp ,,de posilie der Vrijzinnigen in de Nederlajidsche Hervormde kerk." Spreker wees er op, dat men over het al gemeen van het bestuur en de inrichting van het grootste der kerkgenootschappen te weinig weet. Daarop inaakt hij aan de hand van vele feiten duidelijk, hoe gevaarlijk de positie vau de vrijzinnigen in de Ned. Herv. Kerk is, Krijgt de tegenpartij meer macht', dan is voor dc vrijzinnige partij eerlang geen plaats meer in de kerk. Reden daarom voor allen die iets voor de vrije vroomheid gevoelen, met beslistheid voor hun rechten op te komen en zich te vereenigen. Er werd op deze vergadering gecolporteerd met vrijzinnig-christelijke geschriften, die gre tig (aftrek vanden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Oudkarspel ds. H. 6. van Wijngaarden te Hauwert; te Dubbel dam ds. D. Th. Keek te Zuilicheznte Hei en Boeicop de heer O. A. Pott te Zetten. Bedankt: voor Oud-Beierland ds. J. de Bruin te VeenendaalMetslawier ds. M, Th. Laarman te Finkum. Gereformeerde Kerken. Beroepen: te Zierikzee ds. H. H, Schoemakers te Alblasserdam. Aangenomen: naar Stadskanaal H. Heida te Halfweg; naar Schouwerzijl ds. T. L. Kroes te Kielwindeweer. Bedankt: voor Kampen ds. M. Re mijn te Krabbendijke. üoopagez. Kerk. Bedankt: voor Woudsend ds. C. Nij- dam te Noordeinde van Graft. Zonder uitdrukking, niet waar? Is het woord niet te hard? Efci de lach van den eerste klonk bescheiden, boven fte hoornen. Heb je een portret bij je, Morand? Sedert drie dagen, kolonel, verlaat ze me nief meer. Hij zocht in zijn binnenzak en reikte de fotografie over: Ridault greep haar le vendig, hield ze in liet licht, en hield zt zoo ver mogelijk van zijn oogen, want hij was verziende. Met de andere hand slreek bij de punten van zijn knevels op. Lief is niet genoeg, u heb gelijft ge had'. Er zit geest in die oogen. Zijn ze blauw Nee, kolonel, lielder grijs. Zeldzame kleur. Ze moeten een teederen, een pikanten glimlach hebben, niet waar1» Dat zou ik meenen, kolonel. En volstrekt niet gewoon Die lijn van de kin, flink, een beetje ruw zelfs En die lippen, die vlug een domheid zouden zeggen, maar geen slechtheidEnfin, mijn waarde. Omdat je overtuigd bent, dat het een fatsoenlijk meisje is, en ik haar even aardig vind ais jij zelf, zoudt u ïne dan willen zeggen, Waarom zij niet zal treden ia dat gezelschap, dat wij de „dames van het regi ment" noemen? U weet toch Juist, haar vadereen Jan, Piet of Paul', van wien niet meer bekend is.... Hij kan heel geschikt zijn geweest, haar vader, hij moet wel heel geschikt zijn geweest. Lui tenant Louis Morand, kijk me eens aan I Ja, jcolonel. Als ik u de verzekering gaf, dat die jongte [vrouw in de militaire kripgen zou De discussies, die Maandagmiddag in den Haagschen raad zijn gehouden naar aanleiding van de schorsing van den onder wijzer Wanink hebben geen positief resul taat opgeleverd. De wethouder van onderwijs verklaarde tijdens de besprekingen dat de schorsing niet als straf was bedoeld doch alleen was toegepast om in dien tjjd het onderzoek te doen. Burg. en Wetb. zullen nu nader over- egen of zij maatregelen zullen nemen om de schorsing met een nieuwen termijn te vernieuwen dan wel om den betrokkene verlof te geven. Na dien tijd zal een definitieve beslissing door den raad kunnen worden genomen. In dep Haagscheai gemeenteraad kwam gisteren een voorstel van Burg. en Weth. aan de orde om hun te machtigen namens de Gemeente te aanvaarden de door de firma Fellner Helmer gestelde voorwaarden voor het opmaken van een definitief Schouwburg- ontwerp, en om op de Gemeentebegroofing voor (1912 f 40.000 beschikbaar te stellen voor bet doen opmaken van een definitief Schouwburg-ontwerp. Nadat een voorstel-Hoe jenbos om deze zaak uit te stellen verworpen was met 26 tegen 11 stemmen, werd het voorstel van Burg. Weth. aangenomen met 22 tegen 16 stemmen. De sociaal-democraten stemden tegen, aldus de heer Hoejenbos, wijl ze geen f 40.000 be schikbaar willen stellen, zonder le weten, wat er voor verkregen wordt. Mejuffrouw Tilly Lus, thans verbonden aan de Nederlandsche Tooneelvereeniging, zal, naar het ^,Hbld." verneemt, deel uitmaken van een gezelschap, waarmede de heer Louis Bouwmeester Jr. paar Indië vertrekt. Maandag heeft de heer Poelhckke, direc teur der H. B. S. te Nijmegen, in Antwerpen voor de Katholieke, Vlaamsche Iioogeschool Uitbreiding (University-extension) over „Volks sagen" gesproken. Benoemd tot onderwijzeres te D r acjho r jmej. N. P. Bijto te Seroofekerke. worden ontvangen, uitstekend ontvangen zelfs, zoudt u dan van uw pip», ontslag te nemen', afstappen Kolonel, ik dank u voor uw sympathie, werkelijk, jk ben er door getroffen, maar ik blijf er bijik ga uit dienst. Omdat u denkt, dat ik au wel van mee ning veranderd ben, maar dat daarom de andere menschen nog niet veranderd zijn.. MIaar pis u bewijzen van het tegendeel liadt Welke? Als u de volmaakt zekere bewijzen in handen hadt, dat de meest bevallige, de mee; wereldsche vrouwen van het regiment, liet bezoek van mevrouw Louis Morand zullen afwachten en dat zullen beantwoorden want de ontvangst bij de andere, bij die ik fle gewonevrouwen noem, is friiet Iwijfelaehlig zoudt u dan uw brief nog verzenden? Nee, dan blijf ik, maar dat is onwaar schijnlijk, om niet te zeggen onmogelijk. Wacht drie dagen. Beloof je me dat? De luitenant, gevleid en bewogen door dat aandringen van een kolonel, zag op Parijs neer, waar zij, die over zijn lot zouden be Slissen, dc vrouwen van luitenants, kapiteins, majoors, onbewust van hun gewichtige rol, opdat oogenblikeen morgenwandeling maakten. - Algesproken, zei hij. Tot op het laatst zal ik gelioorzamen. Ik zal drie dagen wachten. Ihj drukte de liand, die Ide heer [Ridault hem toestak en ging heen. Op het portaal wuifde de kolopel hem nog een vriendschappelijk afscheid toe, daarna prevelde hij, toen hij in die kooi van purper stucwerk de jongo soldatengesfalte zag verdwijnen Ga maar, beste jongen. Jij moet mijn afscheidsgeschenk1, mijn souvenir voor het regiment zijn. Ik zal je aan mijn soldaten In het lokaal van de directie van den landbouw in Den Haag is dezer dagen vergadering gehouden ter bespreking van do inrichting van de Middelbare Landbouwschool te Groningen, jde eischen van toelating, het programma, het reglement, enz Tot deze vergadering was om. uitgenoodigd Ide heer 1 G J. Kakebeeke te Goes. Een voorzichtig hof bericht in het „Va derland" van hedenochtend „Ten Hove weid gisterenavond de jaar- lijksche gala-maaltijd voor vlag- en opperof- ficieren gegeven. H. M. de Koningin en Z K. H. zullen er aan deelnemen". Het blad is zeker bang geweest een der- gelijken bok te schieten als onlangs de cor respondent der „N. Gr. Ct.". Maar dat woordje .zullen" klinkt toch wel wat belachelijk, vooral n,u, in dat zelfde bericht volgt,: „De Kon. Mil. kapel luistert het diner op, dat de gasten vereenigt in de galerijzaal." Was het blad daar wel zeker van? Z. K. H. de Prins heeft Maandagnamiddag in het in aanbouw zijnde Vredespaleis ver toefd ter bezichtiging van de inrichting en de reeds afgewerkte gedeelten. Z. K. H werd rondgeleid door jhr. Ruyssenaers en mr. R. J. H. Parijn, leden van het bestuur der Car- negie-stichtmg. De architect, de heer Van der Steur, lichtte den Prins in omtrent de bouw kundige bijzonderheden en het versierende werk. „Het Volk" meldt dat bjj referendum als definitief candidaat der S. D. A. P. voor het Kamendistrict Schoterland gekozen is mr. M. Mendels. Da eerste voor 1913. In de op 18 en 19 Mei te 's-Gravenhage te houden algemeene vergadering van den Vrijzinnig-Democralischen Bond zal de verkie zing van drie leden van het hoofdbestuur moeten plaats hebben. Volgens rooster zou den aan de beurt van aftreding zijn de heeren Heiman Snijders, voorzitter, dr. D. van Emb- den, vice-voorztiter, en mr. J. A. van Gilse, penningmeester. Intnsschen beeft, zooals vroe ger »"s gemeld, mr. C. Th. van Deventer, wegens zijn reis naar Indië, ontslag genomen als lid van het hoofdbestuur. Daar nu het hoofdbestuur één jaar voor de Kamerverkie zingen èn een wisseling van het voorzitter schap èn een gelijktijdig aftreden van het ge- heele dagelijksch bestuur ten hoogste on wen schelijk achtte, heeft het do beurt van af treding van de heeren Van Deventer, die 1914 moest aflredcn, en Snijders verwisseld. De voorzitter heeft hierin op dringend verzoek van het hoofdbestuur berust. Er zullen dus tlians opvolgers gekozen moeten worden van de heeren Van Embden, Van Gil9e en Van Deventer. De vereeniging van Voorzitters en Secretarissen van Kamers van Arbeid zal op 18 Maart te Utrecht bijeenkomen, ter verdere behandeling van het rapport van een commissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar mogelijke reorganisatie van de Kamers van Arbeid. Ter bijwoning van erg&dering zal worden uitgenoodigd prof. mr. H. L. Drucker, voorzitter van genoemde commissie, terwijl het hoogst waarschijnlijk is, dat minister Talma zich zal doen vertegenwoordigen. De aideeling Helder van den Bond van Korporaals der Koninklijke Marine heelt naar aanleiding van het verwerpen door de Eerste Kamer van het wetsontwerp tot het verleenen van een bijslag op loonen eeu motie aangenomen, waarin er bij de volks vertegenwoordiging op wordt aangedrongen, bij de behandeling van de aanstaande sup- pletoirebegrooting het daarheen te leiden, dat ar ten spoedigste eeu tractemeutsver- hooging in werking treedt. Do sloopersvereeniging „Sterk door Een dracht" te Amsterdam had aan de vereeniging van slooperspatroons meegedeeld, dat zij be reid Was de eischcn van erkenning der vak- ereeniging en het niet werken met ongeor ganiseerden te laten vallen, zoodat alleen ge handhaafd werd dc eisch van 24 ets. loon per uur voor de ruimers en 27 cis. voor de sloopers. Hol bestuur der sloopersvereeniging heeft thans aan de sloopersvereeniging meegedeeld, dat de (patroons bereid zjjn een loon van respectievelijk 24 ets. en 27 ets. te betalen, Waarbij dan zij die vóór de staking een hoo- ger loon ontvingen, dat hoogere loon zullen behouden. Binnen enkele dagen zullen de werken wor den opengesteld. De patroonsvereeniging heeft besloten hen, die zich niet binnen drie dagen na de openstelling aanmelden, in geen geval meer in idienst te nemen. Té Maastricht heelt Maandag mevrouw de wed. Bloemendal haar lOOsten verjaardag gevierd. In de synagoge werd dit feest her dacht met een godsdienstoefening. Op de re ceptie verschenen ook Burgemeester en Wet houders en verder vele corporaties. De buren en de stad hadden voor een fraaie versiering der buurt gezorgd. Mevrouw Bloemendal, die sedert eenige jaren haar gezichtsvermogen heeft verloren, gaat niet meer uit, doch geniet overigens een goede gezondheid. gevenHij weet niet, de beste jongen, dat ik ter wille van hem een dwaasheid ga doen. Hel is niet de eerste in mijn leven, maar liet is de beste, die me, naar hoop, de vergiffenis voor vele andere zal doen gevenBah, ik heb immers niets meer van den minister le wachten. Wat riskeer ik ermee....? Overigens, ik zal niets bevestigen, dat. zou liegen zijn. Ik zal de legende post laten vatten en laten wegvliegen We zullen wel zien. Teruggekomen in zijn werkkamer floot hij een faiarschdeun, rolde liet gehavende pLan van het landhuis op en drukte op een elec- trische schel. Een dienstaeisjc opende de deur. Lagicret, ik ga om twee uur weg. Jij moet mijn koffer pakken. 's Middags bracht kolonel Ridault verschil lende (bezoeken. Hij had het geluk, wat hij zocht, |om door drie of vier officiersvrouwen ontvangen te worden, niet de jongste, maar die het meest in lel waren om het aantal ■hunner betrekkingen of om de eigeneaardig heid van hun geest, om, in één woord, een verhaal in elkaar te zetten, dat te verspreide», én gezag te verleenen. Bij de een sprak hij enkel van den geest en de oogen van juffrouw Evelyne; bij de ander verklaarde hij, dat hij een va» de getuigen van den luitenant wilde zjjn, die pp een onverwacht en zeer geluki big (huwelijk het oog had, een dorde, die Vroeg„op wie lijkt ze dan tocb?" antwoord de hij Op mij, mevrouw. Dat Was voldoende. Den volgenden dag vertelde |men in militaire kringen, dat de kolonel von plan was, later e«n verlaten kind Thans heeft men kunnen vaststellen dat de vermoorde Antwerpsche diamantbewerker Davidson 19.000 francs aan diamanten bene vens eenig geld bij zich bad. Ook is gecon stateerd, dat de daders voor dat de moord üs gepleegd, gepoogd hebben den heer D. te wor gen. Men veronderstelt dat een van de daders den heer D. uit Antwerpen heeft gelokt of gehaald (men herinnert zich dat een tram kaartje op den vermoorde werd gevonden), ter wijl de andere den moord schijnt gepleegd te hebben. De Nationale Levensverzekering-Bonk heeft bij de Rotterdamsche politie aangifte gedaan van de vermissing, door een van hoar gelddragers van een aangeteekanden brief, inhoudende een bedrag van f 510 aan bankpapier. Te Rotterdam beeft men zioh met een valschen sleutel toegang verschatt tot de woning van een werkman in de Rubens straat. Uit een kast in die woning is een ijzeren geldkistje gestolen, inhoudende f195 en verschillende papieren. Te Rotterdam is een 13-jarig meisje in do Tuinderstxaat, waar zij woont, door ©en rijtuig overreden. Een wiel ging over de borstkas va» het meisje. Inwendig zwaar ge kwetst is zij naar het ziekenhuis gebracht. Een vrouw is te Rotterdam in de Hennepgang door drie haar onbekende mannen aangevallen en mishandeld. Hevig bloedende en met een wond aan het hoofd, werd zij op de straat liggende gevonden. De politie heeft haar naar het Ziekenhuis gebracht. Naar de lafhartige bedrijvers van deze daad wordt ijverig gezocht. Op den Haagweg nabij Delft is een 28-jarige jongeman uit Delft, van het bal- con van de stoomtram tusschen de wagens gevallen en dood gereden. De man was ongehuwd. te lerkennen, dat hij in afwachting daarvan bekende, dat hij de vader was met die tee- derheid, die niet kan bedriegen en dat hjj pm zijn fout te herstellen, juffrouw Evelyno een bruidsschat meegaf. Men vertelde er zelfs de grootte van den bruidsschat bij. In hel begin van den dag was hij nog matig. Tegen den avond vroegen enkele personen elkander Geloof u, dat hij zoo rijk is? Den daarop volgenden dag wenschten ver» schillende kameraden bij de ochtendoefeuingen den luitenant geluk, op de binnenplaats van de kazerne. Ze zeiden alle Men zegt, dat ze allerliefst is. Toen hij huis kwam, reikte de concierge hem twee kaarten over, de eerste eener lange reeks Op de eene stond Harltjlijk geluk gewenscht door ons allen. De andere meldde uitvoeriger Mijn waarde Morand, we hebben van het gejlukkige bericht gehoord. Mijn vrouw ver heugt zich, mevrouw Morand te leeren ken nen, over wie men ons de laatste twee dagen niets dan goeds vertelt. Zij is erop gesteld, haar aan onze beste vrienden voor te fc tellen. Een stevige poot. Eindelijk bevestigde in den avond een ka pitein van het regiment, die op bet ministerie van oorlog Was nangeloopen, dat de bezwaren, die de bevordering van den kolonel in den weg hadden gestaan, plotseling waren ver vallen, en dat de heer Ridault bij de volgende propiotie tot brigade-generaal zou worden benoemd Maar het gerucht was misschien niet juist en de Ij ui tenant vergalt geheel, Evelyne daarvan te spreken, toen hij haar dien avond ontmoette. EINDE.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 5