Roina •Cacao de VOLKSDRANK r Ingezonden Mededeelingen. j 1BÜRGERLIJKE STAND. VAN HOOTEN'S RDITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. Beknopte Mededeelingen. Is bestemd om te worden: bij uitnemendheid. GOED en GOEDKOOP. VOEDEND en GEMAKKELIJK VERTEERBAAR ^Kg. i* 0.421 yio«.-o.i8 M iddelburg. Van 1112 Jan. Getrouwd: A. Lagen dijk, jm. 25 j. met M. Soetens, jd. 22 j.; A. J. de Ruijter, jm. 23 j. met P. C. Gil lissen, j<l. 22 j.; !H. Voorhans, wedn. 51 j. met M. E. Malgo, jd. 51 j. Bevallen M. van den Heuvel, geb. Vlaar, d.; A. Seijbel, geb. Overweel, z.; E. Buur man, geb. Van Acker, d. 7 OverledenP. Roelse, wed. van J. Ga- brielse, 48 jM. den Boer, vrouw van A. J. Augustijn, 60 j.: P. C. Ponse, vrouw van H. Munters, 62 j.; G. M. J. van den Heu vel, d. 1 dag. open i>m zich op de hoogte te stellen van de militaire bruikbaarheid der toestellen Zoo hoerscht er thans diepe neerslachtigheid en e«i somber pessimisme ui de aviatischo industrie. De oogen van vele nijvere man nen, die blindelings den grooten weg zijn in- gehold, gaan open. Zij zien thans, dat het doel, 't welk zij zich hadden gesteld, achter uit deinst. En verbijsterend vragen zij zich af ..Waar gaan wij hoen?" BLIJVENDE POST. Onder „Kunst" wordt in dit nummer een lans gebroken indien dat nog noodig is voor de officieel© zedelijkheid in België. Ook de post in dit naburig rijk brengt die beginse len, ruim genomen, in toepassing. Men kent de bedoeling van do „poste .restante", door onze Vlaamscho broeders be ginselvast „blijvende post" geheeten. Onnoo dig to zeggen, dat deze rubriek tot min ge- wenschto praktijken aanleiding geeft, ja, deze zelfs ccnigszins sanctionneert In België is voor oenigon tijd roods dit mis bruik afgeschaftmen levert geene brieven meer af met d© naamletters de naam des ge adresseerden moet voluit op den omslag ge schreven zijn. In Amerika, waar men ook de verderfelijke uilwerking hiervan op het jongo volkje vast stelde, wil men nog vorder gaan ©n geen post- restante-stukken meer aanvaarden dan voor personen, die maar ecnige dagen in de stad blijven. Men zat ook geen brievenboxen aan minder jarigen verhuren. EEN PROCES. Do dames behoeven waarlijk niet uit den schouwburg 'te blijven als Bouwmeester daar speelt, uit vrees voor griezeligheden. Het leven overtroeft slag op slag do meest holschetoo- noelfantasie. Herinneringen van een „echt gebeurde", haast ongcloofclijkö geschiedenis worden dezer dagen in Frankrijk, het land der beruchte processen, opgerakeld. Heden hebben de barones de Couvigny en haar zoon Robert zich te verantwoorden voor den ijselijken moord op den baron do Cou vigny, hun. echtgenoot en vader Do barones is, of liever was op het oogen- blik der misdaad, en zulks reeds van haar jeugd af, aan den drank verslaafd; zij bezat geen zedelijk gevoel moer, verwaarloosde de opvoeding harer twee kinderen, en maakte van haar zoon, thans 20 jaar oud, oen dronk aard en een zedeloozen kerel. Stand en naam vergetend, was do barones een ware schande voor de gemeente. Haar echtgenoot weigerde tan laatste haar nog geld to geven, omdat zij het toch aan alcohol uitgaf. Zij verkocht toen haar inboedel stuk voor stuk, en weldra was op den schoorsteenmantel der eetzaal do pendule door een vaatje sterken drank, als pronkstuk, vervangen! Om alcohol te hebben, gaf zij de melk harer koeien en het gras harer weilanden weg. Toen er niets meer te verruilen was, kon zij geen drank meer krijgen De baron had uitdrukkelijk verklaard dat hij de schulden, die zijn vrouw maakte, niet erkende. Van dien dag af besloot de helleveeg baar echtgenoot van kant te ma ken en, zonder afkeer, zonder wroeging, wa pende zij den arm van haar zoon om de euvel daad uit te voeren. AFLOOP VERK00PINQEN. Door den notaris H. R. Struve werden Donderdag 11 Januari op de bovenzaal der soceiteit »de Vergenoeging" te Middel burg publiek verkocht de navolgende on- oereude goederen allen aldaar gelegen 3 aren 5 centiaren bouwterrein aan de Bint Jorisstraat aan den beer M. L. van Riel voor f 1880 92 centiaren bouwterrein aldaar aan den heer H. Wouter c.s. voor f 584; centiaren bouwterrein aldaar aan den heer J. Wouters c. s. voor f 591 centiaien bouwterrein aldaar aan den beer P. A. Bakker voor f 645. 81 centiaren bouwterrein aldaar aan den heer H. Jansen Jz. voor f 750 81 centiaren bouwterrein aan den Pen- nghoeksingel, aan den heer J. C. Meij- boom c s. voor f 665 67 centiaren bouwterrein aldaar, aan den beer A. Botting voor f 653 een koetshuis met stal aldaar voor afbraak n den beer A. Botting voor f 504 de oranjerie enz. aldaar voor afbra ik, aan den heer M. L. van Riel voor f 95 een buis en werkplaats met tuin aan de Latijnsche Schoolstraat, wijk C no. 53, aan den beer P. van Sorgen voor f 3175 het heerenbuis aan de Lange Noordstraat wijk L no. 124 werd opgehouden. Donderdag heeft notaris Zijlstra te IJzen- dijke in het hotelDe Zwaan" te Schoon- dij ke publiek verkocht: eene vruchtbare hofstede, gelegen onmiddellijk aan Oostburg, gemeente Schoondijke, met bouwlanden, weiland enz., alles groot 67.78.97 H.A.. verdeeld in koopen, met recht van samen voeging. Perc. 1 tot en met 8 werden gekocht door Herin. Dieleman Pzn. te Axel voor f72.190; perc. 9 tot en met 11 door A. van Cruij- ningen te Oostburg voor f 16.264 en perc. 12 tot en met 14 door A. en H. J. Cruijningen te Oostburg voor f 25.740. flOOU^ATES, te Vlissingen. Zaterdag .13 Jan. vm. 8.19 Zondag .14 9.30 10.39 Maandag .15 Dinsdag. .16 11 35 Woensdag .17 nm. 0 23 Donderdag .18 1.4 "Vrijdag .19 1.39 TIENURENDAG. Bij do firma Ter Kuifo en Tromhoff te Enschede zijn voor de arbeiders de 10- urigo werkdag en do vrije Zaterdagmiddag ingevoerd. Ook bij de firma's Van Heek en Nico ter Kuilo is de arbeidsdag verkort. PASTOOR MULDER, f To Wol v©ga is overleden de oud-pastoor aldaar on oud-deken van Heeren veen L B. Mulder. Do overledene was ridder in do orde van Oranje Nassau en proost van het Metro- politaansch kapittel PEST IN INDIÊ. Een rogeeringstelegram van 12 Jan. betref fende do pestgevallen op Java van 3 tot en met 9 Januari meldt dat in do afdeeling Ma- lang drie nieuwe pestgevallen en twee dooden vóórkwamen, m Toeloengagoong vijf nieuwe gevallen en vier dooden, in Madioen vier nieuw© gevallen en twee dooden. De lijder der vorig© weck te Socrabaja is overleden. In de vorige weekperiode zijn nog twee doode- lijko gevallen voorgekomen te Madioen DELCASSÉ KABINET-FORMATEUR? PARIJS, 12 Jan. Doordat Bourgeois ge weigerd beeft een kabinet te formeeren, heelt Fallières op aanwijzing van Bourgeois, eenzelfde verzoek gedaan aan Delcassó, die heden avond zijn besluit zal meedeelen. MIN1STERIEELE CRISIS IN SPANJE? MADRID, 12 Jan. Men verwacht een ministerieele crisis tengevolge van de vraag of gratie zal worden verleend aon de ver oordeelden van Cullera, de anarchisten, die beschuldigd worden van moord op een rechter. htid te lezen, wat het meest met zijn ricb- ing, met zijn kleur overeenkomt. Bovendien zendt Berlijn maar 6 afgevaar digden naar den Rijksdag, heel wat minder dan het in 20 districten verdeelde Parijs. Hoe komt het, vraagt de Franschman zich dan af dat een stad als Berlijn met meer dan twee millioen inwoners slechts door zes mannen vertegenwoordigd wordt? Het ant woord moet luiden door de wet van 1869, toen Berlijn nog ongeveer door 600 000 personen werd Lewoond. Ook daar zijn dus de stemmen niet regel matig verdeeld. Met Hamburg is hetzelfde het geval. En de conservatieven willen in de verouderde kieswet geen verandering bren gen, omdat ze wel begrijpen, dat die niet in hun voordeel zal uitvallen. Al behouden alzoo de Berjijnscbe straten hun gewone aanzien, toch m0et men daaruit niet besluiten, dat de bewoners niet op de hoogte zijn. Ieder buis wordt met vliegende blaadjes letterlijk overstroomd, wellce inlich tingen verschaffen over de verschillende oandidaten terwijl ook tal Van kiesverga- deringen worden gehouden. Den Franschman treft de kalmte, waar mee de verkiezingen worden voorbereid. In Parijs is dat anders 1 T0cb is het op den avond, wanneer de uitslagen bekend worden, zeer druk „Unter deu Linden", maar een kalme drukte. Zonder schreeuwen worden „Extra-blUtter' tgedeeld, waarop de uitslagen, voor zoo r bekend, staan vermeld. Men vormt groepen, men leest over den schouder mee. Voor de tijdingzaal van de „Lokal-anzeiger" maakt een heraut de namen met de cijfers bekend. Natuurlijk dat de sooialistische overwinningen met hoera worden begroet. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Donderdag 18 Januari. Middelburg, Gebouw polder Walcheren, li/a u straatklinkers. Inl. ingenieur van den. polder. THERMOMETER EN VERWACHTING. 12 Jan. Thermometer alhier 8 u. vm. 44 gr., 12 u. 45 gr., 4 u. nm. 44 gr. Telegrafische mededeeling van het Kon. Meteorologisch instituut te De Bilt volgens de waarnemingen van heden ochtend Hoogste barometerstand 782.9 te Memel. Laagste 736.1 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 13 Jan.: zwakke tot matige Z. tot Z.O. wind, nevelig tot half bewolkte lucht, droog weer, kouder in het Oosten. UIT GOES. Looddiefstal. Door den gemeente-bouwmeester te Goes word Woensdagmorgen aan de politie kennis gegeven dat op een platdak van school C, dat aan den kant met reepen lood is bezet, cenige meters van dit lood waren losgemaakt, blijkbaar met het doel dit te stelen. De politie constateerde daarna dat bet lood over een lengte van 7.6 M. was afgebroken en in stukken op het plat lag, waarna bet hoofd der school verklaarde, denzelfden morgen be merkt te hebben dat een onbekend jong- mensch haastig het dak verliet en door den tuin van do sociëteit do vlucht nam. Het is de Goesche politie gelukt den da der, zekeren II B. van S„ uit Goes, op te sporen. Hij bekende ten slotte het lood te hebben afgesneden met het doel dat te ont vreemden en daarna te verkoopen, om met do opbrengst naar Antwerpen te vertrekken. Bevordering agent. Bij de politie aldaar zijn bevorderd tot agenten le kl. P. Zandee en M. J. C. Moens, thans agenten der 2e kl. zulks met ingang van 1 Januari jl. UIT AMSTERDAM. Een „deskundige" Het openbaar ministerie bij de rechtbank heeft heden drie jaar gevangenisstraf gcëischt tegen een vrouw, wonend© aan het Sarphati. park, een VOORDRACHT DIRECTEUR GEMEENTE WERKEN. Op de alphabetische voordracht voor directeur der gemeentewerken te 's H e r- togenbosch staan de heeren J. Kersse* makers, civiel ingenieur te GroningenJ, Onderwater, civiel-ingenieur te 's Hertogen bosch J. Reijsenbach le luit.-ingenieur te Edam en H. de Roode, kapitein der genie te Amsterdam. A. C. BLEYS.t Te Kerk-Driel is overleden de heer A C. Bleys, bouwkundige, vroeger o. m. roomsch- katholiek raadslid van Amsterdam. Ilij was de ontwerper van vele groote kerken, o. a. de St. Nicolaaskerk en ook van het St. Elisabelh- gesticht en het Onze Lieve Vrouwegasthuis. „Soa da Soldat". Donderdag is een geruchtmakend ook in letterlijken zin proces te Parijs be gonnen. De zaak is deze. In April van bet vorig japr kregen de soldaten in verscheiden Franscbe garnizoenen postwissels toegestuurd, vergezeld van een anti-militaristische circulaire, door drie ver tegenwoordigers van de vereeniging der metselaars en aanverwante vakkeu onder teekend. Deze heeren werden gevangen ge nomen en zijn nu vóór geweest. Het geruchtmakende vftn of liever óm dit proces, waarop boven gedoeld werd, bestaat in de enorme belangstelling, die de Parijsche arbeiderswereld hierin stelt. Tegen Donder dag waren in snorkende proclamaties de leden der verschillende vakvereenigingen tot de algemeene werkstaking en luidruchtige betoogingen, vooral voor het Paleis van Justitie, opgeroepen, welk gebouw dus door militairen en politie werd bewaakt. De anti-militaristische vereeniging, waar toe de drie beschuldigden in betrekking staan, beet de „Sou du Soldat". Een van hen beeft met een prachtig getuigschrift den militairen dienst verlaten. Donderdag nu zijn verschillende getuigen gehoord, bet eerst de bekende Henri Roche- fort. Hij sprak van de „misdadigerswetten" (lois scelórates), die zijn in 't leven geroepen tegen de anarchisten na den moord op presi dent Sadi Carnot. Hij was zeer verwonderd, te bemerken, dat deze wetten nog van kracht waren. Andere getuigen wezen op den ontstaans tijd van de „Sou du Soldat" gedurende de Dreyfus-zaak en op het doelstrijd tegen de godsdienstige idee in het regiment en de katholieke kringen. De afgevaardigde Vaillant herinnerde aan de abnormale wijze, waarop de wetten van 1894, volgens welke de drie mannen rervo.'gd worden, zijn tot stand gekomen, terwijl Jaurós betoogde, dat de socialisten hun vaderland ondanks alles lief hebben. Op de boulevards in de buurt van het gerechtsgebouw was het gedurende het pro ces verbazend woelig. In het vorig nummer werd biervan onder „Beknopte Berichten" ïeeds een voorbeeld gegeven. Een enorm aantal manifestanten was opgekomen. Zij gingen bij troepjes heen en weer. Lépine, de bekende politie-prefect, leidde zelf de orde-maatregelen. Op alle drukke punten vertoonde hij zich. Toen uit een automobiel, waarin twee stakingsleiders zaten,' papieren werden verspreid, die een ophitsend artikel bevatten, werd deze door politie achtervolgd en ingehaald, maar de inzittenden w isten te ontsnappen. Verscheiden arrestaties hadden plaats. Vele malen moest een charge worden gemaakt. I>e pers over de Fransche erisis. Hier volgen eenige persstemmen naar aan leiding van Frankrijk. Volgens de «Journal" gaat Caillaux niet heen omdat bij in den rug is getroffen, manr omdat hem levenskracht ontbrak. Hij kwijnde weg na een langen doodsstrijd. De »Lanterne" meerit, dat het ontslag niets aan den hnidigen politieken toestand zal veranderen. Het volgende ministerie zal dezelfde meerderheid verzoeken, hetzelfde programma te willen ondersteunen. De „Aarore" is geestdriltiger gestemd Caillaux en de zijnen geering niet weet, tol welk gouvernement ran. het Hemclsche Rijk zic-h in deze omstandig heden te wenden De Petersburgsche telegraaf-agentuuv meld» ©venwel, dat Rusland geen nota aan China betreffende deze aangelegenheid heeft, getson- don of zal zenden. Do Mantsjoe-regoering, hopend Mongolië roos zich te behouden, heeft een zekeren Goeibin, die reeds in 1895 denzelfden post beeft be kleed, tot Mantsjoe-rcsident in Oerga be noemd. Do Mongoolsche regeering heeft ech ter bevolen, Goeibin niet naar Oerga door ta laten. |j(g| Van andere zijde wordt, eveneens uit St. Petersburg, gemeld, dat een dergelijk schrij ven wél aan do Chinoesch© regeering wélke, wordt daarin niet bericht is ge zonden, maar dut dit niet liet ruwe karaktee droeg, dat in Peking daaraan schijnt te wor den toegek<ind. Integendeel. Mag men dezen correspondent op zijn woord geloovon. dan is liet rijk van .den tsaar als „de vriend, die mij mijn feilen toont", opgetreden. Rusland heeft zich ertoe bepaald, China ernstig te raden, de onaf hankelijkheid van het uiterste Mongolië te er kennen, tot welken vaderlijken raad Rusland zich toch krachtens zijn eigenaardige stel ling gerechtigd mag achten Zelfs is het rgk ertegen, dat geheel Mongolië zich vanuit Chi na's machtsgebied losscheurt en denkt het em niet aan, pogingen m die richting aan ta Ilad Rusland ditwerkelijk gewild 't was haar in den laatsleu tijd niet moeilijk geval len, want Mongoolsche vorsten hebben uider- daad gevraagd, onder hanr protectoraat te wor den gesteld. Een afschuwelijk misverstand De Petersburgsche telegraaf agentuur, die bet tegengestelde bericht de wereld in zond, houdt daar echter aan vast en weet het nog aan. tsj vullen. Zoo zou Rusland zich bereid hebben ver klaard, een bemiddelende rol te spelen tus schen China en de China zeer vijandige Mon golen. Het was het Tsarenland daarbij niet te doen, zich met de binnenlandsche aangelegen heden van het Hemelsch© rijk te bemoeien, maar Rusland heeft er belang bij, dat in Mon golië, nabuur van Siberië, een geregelde orde heerscht wegens do menigvuldige onderlinge handelsbetrekkingen Wenschl Mongolië niet naar de Russische, verzoeningsgezinde politiek te luisteren, ja, dim zal Rusland door den drang der omstandig heden gedwongen, met dit gebied in handels betrekkingen treden. Dat is dus, wannelew KORTE OORLOGSBERICHTEN. heen met op- UUJ geheven hootd. Hij, C'aillaux, beeft bet Mongolië zich zelf onafhankelijk verklaart, wat Fransche grondgebied uitgebreid. Hij heeft jie(, gedeeltelijk, naar verluidt, reeds ge-laan ons (d. i. Frankrijk) prachtig rijk in Afrika heeft vergroot. De beginnende crisis is in strijd met de rechtvaardigheid. Ze zou zelfs een gevaar kunnen worden, als men zich niet baast den onderbroken nationalen arbeid tot een goed eind te brengen. Volgens den correspondent van de „Temps' Jaurös, op het oude aambeeld hamerend, te Rome heeft men daar don sterken indruk, laat in de „HumaDité" weer een van zijn dat de regeering niet lang meer weerstand bruisende redenaarszinnen rollen en golven.zal kunnen bieden, aan de publieke opinie, Hij wenscht dat de Franscken zoo spoedig' diee en oiuniddellijken aanval op Turkqeeiecht mogelijk „een ernstig kabinet hebben, datals do oorlog nog langer wordt gerekt zich niet heeft gecompromitteerd in de Ma- I Ook is men daar overtuigd van de nopd- rokkoaangelegenheden, dat atkeerig is vanzakelijkheid, dat dc groote mogendheden ge- geheime verdragen en occulte onderbande- zamenlijk hun tusschenkomst zullen aanbieden lingen, dat spoedig hfet verdrag met Duitsch- en men is daar ook wel geneigd, die te land in stemming brengt en toenadering aanvaarden, als Italië's souvereiniteit over zoekt tot den oostelijken broeder, niet op de nieuwe Afrikaansche kolonie maar wordt Berlijnscho verkiezingszeden. Het loont de moeite, een Franschman, die blijkbaar gewoon is, goed uitzijn oogen te kijken, te hooren over het verschil van indruk, dat Berlijn en Parijs maken in dagen, voorafgaand aan algemeene verkie zingen als de tegenwoordige in Berlijn. De Franschman ziet in Berlijn niets van die «polychrome uitbarsting", die een v«f- kiezingsvuldf.ocbt aan de Seine begeleidt, geen aanplakbiljetten met dringende op schriften en in de meest bonte kleuren. De oorzaak zoekt hij in de enorme ver spreiding van de BerLjnsche pers vooral in deze dagen vliegen de bladen als bet ware uit den grond, om weer te verdwij nen, zoodra de verkiezmgen achter den rug zijn. Daardoor is ieder in de gelegen- grond van verachtelijke, financieele verdra gen, maar in hetj gemeenschappelijke en booge belang der beschaving". Het „Berliner Tageblatt" schrijft: Clémenceau heelt Caillaux doen vallen, zooals hij indertijd Jules Ferry beentje heelt gelicht. De Franschen zijn ondankbaar tegen wie hun macht vermeerderen. Zij hebben feitelijk een instructie geopend tegen de menschen, aan wie ze Marokko te danken hebben. Niet tevreden met het aftreden van Caillaux, heeft Clémenceau zijn manoeuvres voortgezet, met ook Delcassó te doen tui melen. De vreemdeling kan voor die too- neelen slechts een schouderophalen over hebben." Zooals men uit dit Duitsehe oordeel leest, hecht het invloedrijke radicale orgaan geen waarde aan de door Caillaux officieel gegeven verklaring volgens welke de onmogelijkheid, een minister van marine te vinden, oorzaak van dat bedanken is geweest, maar ziet het ook in de buiteling van Delcassó hat werk van den „tombenr des ministres". Wat trouwens waarschijnlijk is. MONGOLIË. Naar aanleiding van Rusland's voorgeno- Imen verzoek aan China, de onafhankelijkheid van Mongolië te e rkennen, gaan onze gedach ten weer naar deze streek. Zooals men weet, is Mongolië de vazal van China, in een feodalen toestand afhankelijk van kleine vorsten. Het heeft een soort grond wet en wordt zelfstandig geregeerd. Na den Russisch-Japanschen oorlog wenschte de Chi- neesche regcering begrijpelijkerwijze meer cen tralisatie en trachtte <lus die zelfstandigheid aan te tasten door daar troepen heen te zonden. De Mongoolsche vorsten deden een beroep op den machtigen Russischen nabuur. Dit rijk heeft daarna meer dan eens betoogd, dat hot geen verandering in den „status quo" van Mongolië gebracht wenschte te zien. Rusland heeft bij het voortduren van den tegenwoordigen toestand om verschillende re denen belang. In. de eerste plaats, wijl bet met China oen duizenden K M. lange, gemeen schappelijke grens heeft en Mongolië tusschen beiden dus ©en uitstekenden buffer vormt. Uit (economisch oogpunt wil Rusland het gaarne zoo houden, omdat dit rijk in. Mon golië handelsvrijheid geniet en er godsdien stige betrekkingen bovendien bestaan tusschen den boeddhistischen Lama van Oerga (N.-Mon golië) en de Lamaieten, die op Siberisch ge bied wonen, dicht bij het Baikal-meer. Men meldt overigens, dat Rusland met haar erkend. In Napels wordt alles in gereedheid ge bracht, om een exedi tie-corps van 30.000 man naar het oorlogsveld in te schepen In Sardinië worden muildieren aangekocht, om het geschut in do binnenlanden van Tripoli» voort te trekken. DE REVOLUTIE IN CHINA. De correspondent te Peking van da „Now-York Herald" seinde Woensdag, dat men in do best ingelichte kringen het af treden van de Mantsjoe-dynastie aanstaand» acht. Er zijn aanwijzingen, dat in het geheim, onderhandelingen gevoerd worden om tot die oplossing te geraken. De revolutionaire leiders bieden de tw'- dige waarborgen voor de eerbiediging dtec waardigheid en der eigendommen van de keizerlijke familie. De keizer krijgt een be hoorlijke toelagede prinsen behouden titel» Volgens den correspondent moet van hof zijde to kennen zjjn gegeven, dat men hierop in wil gaan. Bij het ministerie van buitenlandscho zake» te St. Petersburg is bericht ontvangen, dat in Chineesch Toerkeslan een Chineesch gene raal zelf de beweging tegen de Mantsjoe-amb- tenaren leidt, welke personen worden dood geslagen. Toerkestan heet het moest westelijk deel van China, grenzend aan Russisah Toer keslan. Chineezen zqn geboren kooplieden. Toen. tengevolge van de uitroeping der Chineeeche republiek voor de in Indo-China wonende landgenooten proclamaties verschenen, waarin zij, verzocht werden, hun staarten af te leggen vormden zich ©ogenblikkelijk heele rijen Chi neezen voor geïmproviseerde kapperswinkels. Maar te midden van die algemeene geest drift deed toch liet verhaal de ronde, dat rich een consortium had gevormd, om aï dit kostbare haar naar Europa te voeren. Zoo kunnen de dames, die haar eigen lok kenvracht onvoldoende achten, de mogelijkheid! overwegen, dat zij „aan den lijve" voordeel hebben van de omwenteling in hot verre In den door den koning voorgezeten Belgischen ministerraad is besloten, in tegen stelling met een vroegere beslissing, volgene welke het getal volksvertegenwoordigers met 18 zou worden uitgebreid, het getal Kamer- verklaring taan China wacht, omdat de re- j zetels met 20 te vermeerderen. Daar itce

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 2