In 1911 Letteren en Ranst. Onderwijs. Landbouw. Verschillende Berichten- zijn ui liet BINNENLAND overleden: Mr. H. IV. de Graaf, oud-president van het gerechtshof te 's-Gravenhage Mr C. L. M E. J- E baron Spejjert van Woerden, officier van justitie bij de rechtbank to Breda. Cli. R. Kouveld, Amsterdam. P. Dupout, hoogloeraar aan de Rijks Aca demn? voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Dr. H. J. de Dompierre de Cbaufepié, di recteur van het Kon. Kabinet van Munten, Penningen en Gesneden steemen te 's-Graven hage. J. C. de Ruijter de Wildl, oud-inspecteur- generaal van het loodswezen. Jhr L. C van den Brandcler, gouverneur der Kon. Mil Academie te Breda Prof. mr. H. J Hamaker, hoogleeranr aan do Universiteit te Utrecht. Dr. J H. van Bemmelen, oud-hoogleeraar aan de universiteit te Leiden. K Ph. Kampers, gepens. generaal-majoor der infanterie. 1 Mr. G W. baron van Dedem, oud-lid van Je Tweede Kamer der Staten-Generaal. Mr. J. G. Patjjn, Staatsraad in b. d com missaris der Koningin in de prov, Zuid-Hol land te "s Gravenhage. Prof. dr 1. M J. Valeton, hoogleeraar aan de juniversiteit te Amsterdam. J 11. H. Dommers, gep. luit.-generaal. J. G. Blaauw, gep luit.-generaal der cava lerie. Prof dr J. Bosscha, oud-hoogleeraar aan do Polytechnische School, secretaris der Holl. Mg der Wetenschappen te Haarlem. J. L. Ie Bron de Vexela, president van de Algeineene Rekenkamer to 's-Gravenhagc W Merkelbach, lid van de Eerste Kamer der (Staten-Generaal Mr A. M Pleijte, raadsheer m den Hoogen Raad der Nederlanden te 's-Gravcnhage C. W. de Sauvage Nolting, oud-wethouder der gemeente Amsterdam. Mr. .1. v. Gennep, lid van den Raad van State. C. Dcykerhoff, gencraal-majoor vtui het Ned.- Ind leger, oud-gouverneur van Atjeh. Mevr. J. Spree-Mönch, tooncelspeelster te Amsterdam. C A. A Oudok de Wit te Amsterdam. Mr J. Sickenga, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generani te 's-Gravenhage Mr H. J. II. Modderman, officier van jus titie bij de Rechtbank te "s-Gravenhnge Sam. de Lange Jrdirecteur van het Con servatorium te Stuttgart P C. do Wilde, gep. generaal majoor dor artillerie. J. v. Alphen, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal P. J. C Franken, landschapsschilder. Prof dr. C. H Wind, hoogleeraar aan de juniversiteit te Utrecht. Mr. J- C. de Marez Oyens, oud-minister v. waterstaat, handel cn nijverheid te 's-Gra venhage!. Mevr |J. E v. Foreest, weduwe van N. Heets te Utrecht. Jozef Israels, kunstschilder te 's-Graven hage. P. II. llugenhollz Jr., em. pred bij de Vrije Gemeente te Amsterdam. Tony Offermans, schilder Prof. dr T. Place, oud-hoogleeraar aan de universiteit te Amsterdam Mr IJ. P. L. C. de Kruyff Jr., president directeur van de Centrale Werkgevers-Risico- bank te Amsterdam. Prof dr G. Wildcbocr, hoogleeraar aan de universiteit te Leiden. R. A. Laan, industrieel te Wormerveer Mr. C. J. A. lleydennjck, oud-lid van den Raad van State en oud-lid van den Raad van Voogdij over 11. M. de Koningin. K. Ray makers, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal te Helmond. G. Vas Visser, financier te Sassenheim. J Smit Jz., industrieel te Kinderdijk. Msgr A. J. Brouwer, vicaris-generaal van het bisdom Haarlem Alex Faassen Jr.. tooneelspeler te Am sterdam. Jhr. mr. P. J. iv'an Beyma, oud-lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Mr G. 1 Gockoop, lid van de Reken kamer te 's-Gravenhage. Dr J H. Dïinner, opperrabbijn van het res sort Noord-Holland der Ned.-Isr. hoofdsyna goge te Amsterdam Joh 1. Rogmans, tenorzanger. Dr. A- W. C. Berns, stichter van het Bur gerziekenhuis te Amsterdam. B. T. C. F. Schmidt, gep. generaal-majoor van het N.-I. leger. G. Rijperman, oud-voorzitter van den Raad van toezicht op de spoorwegdiensten. Joh Enschedé, lid der firma Joh. En- schedé Zonen, oud-voorzitter van de Maat schappij van Nijverheid te Haarlem. P. van Nop, directeur van de 'N. V „Blaauw- hoeden veem", Amsterdam. Jhr. mr. P. J van Swmderen, vice-presi dent van den Raad van State te 's-Graven- hage. S. baron van Heemstra, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Sassenheim W H Doorman, gep. generaal-majoor dei- in fanterie Gustaaf van do Wall Perné, sierkunstenaar en scliilder te Amsterdam. In het BUITENLAND zijn o.a. overleden- Abdul-Ahad Khan, emir van Bokhara. Albert George van jSchaumburg-Lippe. Prins Johann van Slcesw^c-Holstein-Sonder- burg-Giuckstadt Koningin Maria Pia van Portugal. Sir Charles üilko, beiend Engelsch stoats- Paul Singer, een der leiders van do Duit- sche sociaal-democraten. Sani-ed-Dauleli, Perzisch minister van finan ciën. 1 Earl Cawdor, Engelsch oad-miniater. Joachim Costa, leider der Portugeesche re publikeinen. Jules le Jeune, Belgisch staatsminister. Generaal Brun. Fransch minister van oorlog. Karl von Hieronymi, flongaarsch minister van handel. Maurice Berteoux, Fransch minister van oorlog. Baron Desiderius Banffy. oud-president van de Hongaarsche Kamer en gewezen minister president. Maurice Rouvier, Fransch senator, oud- minislcp-presidenl. 1 Sir Bldom Gerst, Engelsch diplomatiek agent in 'Egypte. Stolypin, Russisch minister-president. Liebmnann van Sojmenberg, anti-semilisch partijleider in den Dujtsclicn Rijksdag. Achmed Arabi pasja, gewezen leider van de nationale party in Egypte. Paul Lafargue. leider der Fransche socialisten Graaf Komoera, Japansch oud-minister van buitenlandscho Staken. Francis Galton, anthnopoloog en ontdekkings reiziger. Prof Wilh. Willmaims, germanist te Bonn. Prof. Karl von Grosslieim, architect, pre sident van de Kunslakademio te Berlijn. Prof. Braun, hoogleeraar in de chirurgie te Göltipgon. Ernst Juli,us Remak, professor in de ge neeskunde te 'Berlijn. S. J. du Toit, schrijver en een der Trans- vaalsche leiders Victor (Uhlig, hoogleeraar in de geologie pan de universiteit te Weenen. Johaunes Olzen, architect, president van do Akadcmie van Kunsten te Berlijn. Adolf Wilbrandt, Duitsch dichter. Johan Svendsen, Deensch componist. Prof. Robert Radecke, musicus, lid van den iSenaat van do Akademie van Kunsten te Berlijn. Frans Gittens, stedelijk bibliothecaris van Antwerpen, tooneclschnjver. Antonio Foga/.nrro, Italiaansch romanschrij ver. Friedrich Haasc, beroemd Duitsch tooneel speler. I. Th. Radoux, directeur van het C.on ver- vatorium te Luik. Wilhelm Götz, geograaf en onderzoekings reiziger. hoogleeraar te München Felix Mottl, directeur van de opera te München. Puul Tschakort, hoogleeraar in de theologie te Göttingen Pierre Emilc Levasseur, Fransch historicus, economist en geograaf. Augustc Lignon. Fransch historicus. Walter Spring, Belgisch scheikundige. Georg VVenker, bibliothecaris te Marburg, samensteller van den Duitschcn dialecten atlas. Prof Laime.longue, chimrg, president van de Académie de médicine. Georg Herbert Jalland, Punch-teekenaar. Edwin Abbey, Engelsch schilder, lid van de (Royal Academy. Prof. Reinliold Begas, Duitsch beeldhouwer. Prof J. D C Lieblciu, Egyptoloog te Chris- ti.ania. Lord James pf Hereford, Engelsch rechts geleerde (en plaatsman. Elisabeth Evans, Amerikaansch romanschrijf ster v Prof. Leopold, gynaecoloog te Dresden. Dr. Pavy, Engelsch geneeskundige, bekend door onderzoekingen over diabetes. Edouard Fallichet, uitgever van de ,;Bi- blothèque Uniyerselle et Revue Suisse." Alfred Binet, directeur van het laboratorium voor physiologische psychologie te Parijs Von Tschudi, directeur der Beiersche Staats- musea. Prof. Bernliard Franke!, beroemd laryngo- loog. Felice Ziem, Fransch schilder. Prof Gustav Gröber, hoc^Jeeraar i,n de, Romaanschc talen te Straatsburg. Kavvakami, Japansch tooneelspeler. Joseph Nicolas Robert Fleury, schilder te Parijs. Sir William Grantham, Engelsch rechtsge leerde. Alphonse Legros, Fransch-Engclsch schil der en etser. Dr Hermann Adlcr, opper-rabbijn. van de Engelscbe Joodsche gemeenten. Kardinaal Gruscha, vorst-aartsbisschop van Weenen. Piet Cronjé, boerengeneraal. Admiraal Schley, Amerikaansch vlootvoogd, bekend uit den Spaansch-Amerikaanschen oorlog. Sir Robert Hart, inspecteur-generaal der Chineesche douane. Joseph Pullitzer, eigenaar van het New- Yorksche blad .„World". Baron Gustavo de Rothschild, bankier te Parijs. John Smith, patriarch van de Mormoon- sche (kerk. Geheimrat Fr. iBanse, directeur van de „Continental Telegraphen-Compagnie" en Wolffs „Telegraphen-Bureau". Adolf Wpermann, chef van de Woerman-hjn. Lord Airedale, Engelsch industrieel. Door de kweekelingen van de Rijks kweekschool te Groningen werd, bjj gelegen heid van de vorige week gehouden herinne ringsfeesten o.m. Morks' «Marcia Castagnole» (kleppermarsch) onder' leiding van den heer K. Veldkamp, zangleeraar dier school, met veel succes uitgevoerd. „Kunst is geen regeeringszaak" luidt het gezegde in Nederland. Het wordt Tlior- becke in den mond gelegd. Zooals dit bijna altijd met dergelijke spreuken gaat, zal ook deze wel in den loop des tijds een andere beteekeDis, een anderen „toon" hebben ge kregen, dan de bedoeling met bet uitspreken was gesteld, dat de woorden werkelijk uit gesproken zijn. In ieder geval zijn ze uit bet verband gerukt. Wat biervan ook zij :-in Groot-Brittannië toont de regeering wel degelijk belangstel ling in het lot der kunstenaars. Ter gele genheid van het Nieuwe jaar heeft daar o. a. de populaire noveilenschrijver Rider Haggard den titel vaD >Knight« gekregen. Hij schreef o.a. »She" en »King Salomon's Mines." In 1856 te Norfolk geboren, verhuisde hij spoedig naar Zuid-Afrika. waar bij ver schillende staatsbetrekkingen bekleedde- Naar Engeland teruggekeerd, legde hij veel belangstelling voor den landbouw en de boeren aan den dag. Benoemd tot onderwijzer te Veur (bij 's Gravenhage) de heer A. v. d. Ende, onder wijzer te Heinkenszand. Geslaagd, Duitsche Handelscorrespon dentie (diploma Mercurius) de heer J. M. van der Harst, te '«Gravenhage. T« Krabbend ij k» hebben twee landarbeiders zich bereid verklaard om, onder toezicht van den heer Jac. Welleraan, van 1912 «ene nauwkeurige balans te geven van ontvangst en uitgaven. Een en ander gebeurt voor de landbouwtentoonstelling te 's Gravenhage in 1913. Het debiet in ons land aan post zegels van allerlei soort bedroeg in De cember 1910 ongeveer f 1,400,000, in De cember 1911 ongeveer f 1,700,000, alzoo f 300,000 meer. Alleen het kantoor Am sterdam betrok in die maand voor f 585,000 aan postzegels. Ged. Staten van Friesland hebben ongun stig geadviseerd op het voorstel van de heeren Besuyen c. s., om eenige categorieën van ambtenaren en werklieden een toezag van f 20 op hun loon toe te kennen. Be toogd wordt, dat verscheidene levensmidde len niet in prijs zijn gestegen. Dit college is van oordeel, dat het niet wenscbelijk is, om met het oog op het tijdelijk intreden van eeaigszins buitengewone omstandigheden op deze wijze steunend - tusschenbeide te komen. Ged. St. ten plaatsen zich op het stand- punt, dat de loonen, welke de gemeenschap aan h ar dienaren toekent, zoodanig moeten zijn, dat zij tegen een stootje kunnen. Ged. Staten achten een duurle-toeslag dan ook ten eenenmale onjuist, te meer nog door het generaliseerende van den maatregel. Naar >Het Volk" verneemt, is er te Hilversum in de antirevolutionnaire partij hoogloopend meeningsverschil over de Ka- mercandidatuur. Een deel der leden wil mr V. H. Rutgers, het antirev. lid van den Hilversumschen gemeenteraad, candidateeren. Een ander deel verzet zich daartegen echter beltig. Het geschil houdt verband met twisten, die dezen zomer bij de raadsver kiezingen rezen. - Van 6 Mei tot en met 30 Augustus zuilen in de legerplaats bij Harskamp in 11- serieën gevechtsoefeningen worden ge houden door detachementen van verschil lende korpsen. Te Rotterdam is in een woning ia het Oosteinde een man gearresteerd, op wien reeds geruimen tijd het oog gevestigd was, als verdacht, zich door middel van adverten ties, waarin hij geldelijke voorschotten enz. in uitzicht stelde, aan oplichting schuldig ce maken. Verschillende personen zijn het slachtoffer van zijn praktijken geworden. In dezeiide stad is in een bakkerswinkel aan de Gouvernestiaat, de toonbanklade gelicht en een bedrag van f34 gestolen. De dader werd gevat. De ontruiming van de Zandstraat te Rotterdam in den Oudejaarsnacht had ten gevolge, dat ten groote menigte post vatte op de Hoogstraat, Korte Hoogstraat en in de buurt daarvan. De politie heeft tusschen 2 en 3 uur ter verspreiding van die me nigte, waaruit met ledige bierflesschen ge gooid werd, onder bevel van een inspecteur eenige malen een charge uitgevoerd op de Korte Hoogstraat en in de Boymansstraat, waarbij van den gummistok is gebruik gemaakt. Een paar personen zijn daarbij niet ernstig aan het hoofd gewond. In den Nieuwjaarsnacht is een 16jarig jongmensch te Rotterdam, toen hij den Parallelweg overliep, in het rechterbeen getroffen door een kogel, door een onbekende uit een flobertgeweer geschoten. Te Rotterdam is een vrachtboot op de ,jMaa?, ter hoogte van de Parkkade, in aanvaring geweest met een naar zee ver trekkend stoomschip. De vrachtboot is ge zonken, de opvarenden zijn gered. Te 's Gravenhage is een 11-jarig meisje naar het ziekenhuis gebracht, dat door een 8-jarigen jongen op hetKortenbosch, terwijl zij boodschappen deed in een winkel aldaar, met een mes in haar hoofd werd gestoken. De dader vluchtte, maar is bekend. De Haagseh» correspondent van de «Leeuw. Ct.» handhaaft beslist de feitelijke juistheid van zijn bericht aangaande de ge heimzinnige ontvoering van een Haagsche jongedame. Bij een landbouwer te Haarlemmer meer heelt men, door opensluiting van de d"ur, tijdens de afwezigheid van de bewo ners inbraak gepleegd. Voorzoover bekend ,worden er vermist een som geld van pl. m. f 80 en gouden en zilveren sieraden tot een waarde van ruim i 100. Te Amsterdam is er alweer diefstal gepleegd in de bad- en zweminrichting aan den Heiligeweg. Thans is niet minder ge stolen dan een gouden horloge met ketting, twee goudan ringen en een portemonnaie, inhoudende f70. De politie te Naarien heeft, gewaar schuwd door buren, een landbouwer en zijn echtgenoote in de Naardermeer dood te bed gevonden. De dood is waarschijnlijk door vergiftiging veroorzaakt. Misdaad schijnt vrij wel uitge loten, evenwel werd de justitie ontboden. In de woning bevonden zich nog twee jeugdige kinderen, die van Vrijdag morgen tot Zaterdagavond bij de iijken van hun ouders hebben vertoefd. Te Culemborg is in de Lek door aan varing een schuit, geladen met steenkolen, gezonken. De schipper en zijn gezin hebben zich kunnen redden. Een man, die verdacht werd in de duinen onder Overveen op veldwachters te hebben geschoten, is, na verboor door den rechter-commissaris op vrije voeten gesteld. Tusschen Wageningen en Heelsum heeft een tramongeluk plaats gehad, door dat de locomotief van een uit Utrecht komende tram ontspoorde. Doordat een hoogte moest worden opgereden, was de tram op dit oogenblik in volle vaart. De locomotief kantelde om en sleepte de goede renwagen met zich mee. Het voorbalcon van den passagierswagen werd ingedrukt. D« machinist werd met een gekneusden arm opgenomen. De overige personen, die in de tram zaten, kwamen met den schrik vrij. De materieele schade is belangrijk. Door de politie te Hengelo werd op den Oldenzaalsehen straatweg een 70-jarig Dnitschei aangebonden, reeds eenigen fcyd in Holland zwervende, verdacht van het met verkeerde bedoelingen medevoeren van een in zijn gezelschap zijnd 20-jarig meisje, af komstig ait Dortmund in Dnitsehland. Het meisje, dat zonder geld en middel van bestaan bleek te zijn, verklaarde niet te weten, waar zij heen ging of waar zij terecht kwam. Na haar nachtiogies te hebben bezorgd, werd zij door tuischenkomst der politie naar hare ouders te Dortmund teruggebracht. Men vermoedt dat het bier een geval betreft van handel in blanke slavinnen. Te Zevenhuizen is in den nacht van Donderdag op Vrijdag in het gemeentehuis ingebroken. De dadors hebben tevergeefs getracht de brandkast te openen. Een offer bus voor de armen, waarin zich 16 bevond, is geopend en geledigd. Een aannemer te Blesdijke, werkzaam bij een in aanbouw zijnde onderwijzers woning te Wolvega, is plotseling gearresteerd wegens het plegen van oneerbare handelin gen met een minderjarig meisje te Kuinre, BRANDEN. In den nacht van Zondag op Maandag, ongeveer twee uur, is een boerderij met schuur in den Geertruidenbergschen polder geheel afgebrand. Men denkt aan kwaad willigheid. Te Enschede is onder ver dachte omstandigheden brand ontstaan bij een kruidenier. De brandweer wist het perceel tg behouden. De bewoner is voor- loopig in arrest gesteld. Te Leiden is een uitslaande brand uitgebroken in de bovenwoning van een perceel aan het Pieters kerkhof bewoond door een kleermaker. Aangezien in het benedenhuis het timmer mansbedrijf wordt uitgeoefend, liet de brand zich aanvankelijk vrij ernstig aanzien; de brandweer was echter het vuur vrij spoedig meester en wist het tot het bovenhuis, dat bijna geheel uitbrandde, te beperken. De oorzaak moet gezocht worden in het omval len van een petroleum toestel. Verzekering dekt de schade. ONGELUKKEN. Een gasfitter, voor den eersten dag op de gasfabriek te Dongen werkzaam, kreeg een ijzeren balk op het hoofd, waardoor hij zwaar gekneusd werd aan het hoofd. Hij werd bewusteloos opgenomen, en naar het St. Elisabeth-gasthuis gebracht. Men vreest voor bet behoud van zijn leven. Op het Buiten-IJ, bij de'Oranjesluizen, te Amster dam, is het lijk van een jong manspersoon opgehaald. Te Anjum is het zevenjarig zoontje van een arbeider, dat in een schuur speelde, onder een pak stroo, dat naar be neden geworpen werd, geraakt, waarbij het ventje ernstige kneuzingen opliep. De toe stand laat zich ernstig aanzien. Sedert ongeveer een week is te Havelte spoorloos verdwenen een hoogbejaarde schaapherder. Men vreest, dat den man een ongeluk is overkomen. Ook wordt vermoed dat plan nen tot afschaffing der Drentsche kudde en tengevolge daarvan broodeloos worden van den oude bij dit verdwijnen in 't spel zijn. Alle nasporingen hadden tot heden geen resultaat. Men meent hem het laatst te Frederiksoord gezien te hebben. Te Utrecht is opgehaald het lijk van een man, vermoedelijk een landbouwer, van ongeveer 60 jaar, met een blonde pruik en op de borst een scapulier. Op het lijk is ruim f 240 gevonden. In een schip te Hee renveen is het lijk gevonden van den eigenaar. Men vermoedt, dat hij tengevolge van kolendamp gestikt is. In een bosch te Barneveld is het lijk gevonden van een Duitscher. Omtrent de oorzaak van den dood verkeert men nog in het onzekere. Te Rotterdam is naar het gasthuis gebracht een schoorsteenveger, die door het verliezen van zijn evenwicht, van het dak van een huis op de Leuvehaven op straat was ge vallen, waarbij hij inwendig ernstig gekwetst werd en een paar ribben brak. Ook is bij het zeemen van glazen een werkvrouw van een plat dak, gelegen achter een pand aan de West-Kruiskade, door een glazen lan taarn gevallen. Vóór zij den grond bereikte, kwam zij op den rug van een bakker terecht, hetgeen haar val brak. Niettemin is zij zwaar aan het hoofd gewond. Zij; werd naar het Ziekenhuis gebracht, waar men haar toestand ernstig oordeelde. Te Bergen op Zoom werd een smid, werkzaam heden verrichtende in een werkplaats op^ de Vischmarkt, door een in gang zijnde gasmotor gegrepen en meegesleurd. Onmid dellijk toegeschoten hulp kon niet verhin deren dat de man zeer ernstige verwondin gen aan hoofd en schouders bekwam. Geheel buiten bewustzijn werd hij opge nomen zijne kleederen waren hem totaal van het lijf gescheurd. De ongelukkige heeft hoofdzakelijk vleeschwonden bekomen en geen inwendige kneuzingen of verwon dingen verkregen. Te Hengelo, in de piovincie Overijsel, viel een tweejarig knaapje in een onbewaakt oogenblik uit zijn ledikantje. Hij kwam daarbij zoodanig met het gezicht op eea petroleumlampje terecht, dat een oog verloren ging en de geraadpleegde oogarts vreest voor behoud van het andere oog. Zondagmorgen ble ven de luiken van de woning van een alleen huizenden heer te Simonshaven, ge meente Geervliet, langer dan gewoonlijk gesloten. Men ging zijn woning binnen, maar trof hem er niet aan. Een onderzoek bracht, aan het licht, dat hij iD de vroegte om een emmer water naar de kade was gegaan. Vermoedelijk is hij, door de duis ternis misleid, toen te water geraakt en verdronken. Te Amsterdam is uit de Brouwersgracht het lijk opgehaald van een nog jonge vrouw, dat geruimen tijd in het water moet hebben gelegen. De schipper van de reddingboot te Midsland, op Ter schelling, die Donderdag in de redding- bootscimur door het uitglijden van een ladder is gevallen, is niet, zooals abusieve lijk gemeld werd, naar Hariingen vervoerd. De motorreddingboot lag wel voor het vervoer van den schipper gereed, maar da dokter ontried het vervoer wegens de ern stige inwendige kneuzingen. Zondagmorgen ia de ongelukkige overleden. Op het hooren van de doodstijding is een tante van den overledene zoo hevig verschrokken, dat zij nog denzelfden avond overleed. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN Oosl-Indië: 28 Dec. aangekomen Ie Sa- bang ^Palembang", van Rotterdam; 29 Dec. vertrokken, van Port Said „Stratbdee" van Java van Gibraltar „Wieringen", van Rotterdam naar Java; van Lissabon „Prinses Juliana", van Amsterdam naar Java; 30 Dec. vertrokken van Rotterdam „Kambangan", naar Java, van Singapore „Vondel", van Batavia naar Am sterdam; van Rotterdam „Kawi", naar Java; van Suez „Banda", van Amsterdam naar Ba tavia; van Golumbo „Ophir", van Rotterdam naar Java; gepasseerd te Stromboli „Tam- bora", van Rotterdam naai- Java; aangekomen to Sabang „Celebes", van Amsterdam naar Java; te Marseille „Wilis", van Java naar Rotterdam; 31 Dec. vertrokken van Suez ,,Me- nado", van Rotterdam naar Javavan Mar seille „Medan", van Java naar Rotterdam; aangekomen le Southampton „Kawi", van Rot terdam naar Javale Batavia „Grotius", van Amsterdam naar Java ,1 Jan- aangekomen te Antwerpen „Calcutta", van Amsterdam naar Java; te Marseille „Kaximoen" van Java naar Amsterdam; te Amsterdam „Rembrandt" van Java; vertrokken van Algiers „Princes Julia na", van Amsterdam naar Batavia; gepasseerd te Ouessant „Kambangan", van Rotterdam naar Java; te Perim „Koning Willem III", van Amsterdam naar Java. West-lndié. 29 Dec. aangekomen te Paramaribo „Prins Willem III" van Amster dam. N. Amerika: 1 Jan. aangekomen le Rot terdam „Maartensdijk", van Boston en Phila delphia. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. W,oensdag 3 Jan. en volgende dagen be halve des Dinsdags Bios coop Theater, Markt 8, 7J/s en 9 u. W,oensdag 8 JanMaandag 22 Jan. Biljartconcours. Café „De Kroon", Markt. Dondetdag 4 Jan. Lezing dr. H. Japikse Natuurkundig gezelschap. Bovenzaal „De Vergenoe ging". 8 ,m V r ij d a g 5 Jan. Lezing Pluimvee. Bovenzaal „De Vergenoeging", 8 u. Maandag 8 Jan. Lezing Ned. Prot. Bood, da. Horreus de Haas. Dinsdag 9 Jan. Voorstelling Gezelschap Louis Bouwmeester, Schouwburg, 8 u. Vrydag 12 Jac. Lezing mevr. Valeton K je ld gaard. Maandag 15 Jan. Voordracht dr. J. H. Hol- werda. „Natuurkundig Gezelschap". Bovenzaal „De Vergenoeging" 8 g. Dinsdag 18 Jan. Concert Ernst Wilbelmy en Hanriette RolL Con cert- en Gehoorzaal. Vrjjdag 85 Jan. Lezing prol. dr. W. Aan- ■ink. Bogaidzaal S a. Vrjjdag 38 Jaa. Voordracht Hugo Ver- riest. Concert m Ge hqarzaftl. 8 n. VLISSINGEN. W]ocmsdag 3 Jan. tot Zondag 31 Maart Biljartconcours. Café „De Gouden Leeuw." BIGGEKERKE. Zaterdag 6 Jan. Lezing Pluimvee, Koffie huis Corbijn, 7 u.

Middelburgsche Courant | 1912 | | pagina 6