MIIDKLBI RGSCIKCOIJRAÏT. w MR M'. 305 134" Jaargang. 1911 Donderdag 28 December. Middelburg 27 Bit Stad en Provincie. Kerknieuws. Rechtszaken. Landbouw. Verschillende Berichten. Deze courant ver*chijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Frjj» per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franeo pp. f 2 Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Advertentiön bij abonnoment op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn aan het bureau te bekomen. Advertentiön voor het eerstvolgende nummer moeten des middago vóór u uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiön 20 cent per regel. Bij abonnement veel lager. Geboorte-, dood- ob alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels f 1.50; elke regel mee* 20 cent. Reelamos 40 cent per regel. Groote letters naar de plaats, die zij inneme». Tot de plaatsine van advertentiön en reclames, niet afkomstig uit Zeeland, betreffende Handel, Nijverheid en JGeidwezen, (is gerechtigd het Algemeen Advertentie-Bare*» A. PE LA BAR As., N.Z. Voorburgwal *6tt, Amsterdam. Bij deze eonrant behoort een bijvoegsel. Naar men ons met ingenomenheid meldt is het, dank zq menschlievende po gingen van een paar stadgenooten, gelukt den bekenden ouden man V. A., die Zondag het huis van bewaring verliet, waarin hij wegens iandlooperij twaalf dagen doorbracht, een verblijf te verschaffen in het Oude mannen- en vrouwenhuis alhier. In de jongste bestuursvergadering van de »Nijverheidsvereeniging" alhier, waar onder de tuin op het Noord Bolwerk be hoort, is het secretariaat, 6edert de laatste jaren waargenomen door den heer Joh. L. van der Pauwert, overgedragen aan den heer N. Verhulst, Molenwater, die dit wel willend heeft aanvaard. s* De sergeant-majoor-instructeur P. "Wakkee van het I Bataljon 3e leg. inf. te Bergen op Zoom is bevorderd tot ser geant- ■aj oor-administrateur bij het II ba taljon te Middelburg en de korporaal .1. O. J. Kats van het II bataljon bevorderd tot sergeant bij bet I bataljon. Uit Vlistingeo. In ern (buitengewone vergadering van de werklieden vereeniging „De Schelde" zijn als bestuursleden herkozen de heeren M. Geel hoed, voorzitter en J Herwig, penningmees ter. Tot 'tweeden secretaris werd gekozen de heer Abrahams© en tot commissaris de boor V. Janse, Over li punt „uitkeering bij ziekte", ont- ppon zich een levendig debat Besloten werd een oommissie te benoemen en in een volgende vergadering met nadere voorstellen, te komen. Het lichtschip „Scliouwenbank", dat tijdelijk voor bet ondergaan van eenige herstellingen •was binnengehaald, is weder in station gelegd. Het stoomschip „Brunswijk", naar hier ver- 1 Toerd om machine en ketels in te nemen' op de werf der Kon Mij. „De Schelde", heeft 1.1. 'Zondag belangrijke schade aan de schipbrug toegebracht. Het verkeer was geruimen tjjd gestremd. De heer A. v. d. Werft', klerk-telegrafist bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen alhier, is met ingang van 1 Januari 1912 benoemd tot adjunct-commies. Zaterdag bield de onderlinge vereeni- ging tegen brandschade „Helpt Elkander" te Seropskerke eene algemeene ver gadering. De heer J. Cornelisse werd met nagenoeg algemeene stemmen als bestuurslid herkozen. Een tiental nieuwe leden die zich aangemeld hadden, werden toegelaten. De premie over het jaar 1911 werd bepaald op f 1 per f 1000. De vereeniging, bijna uit sluitend uit landbouwers bestaande en alleen in Walcheren verrekeningen sluitende voor roerende goederen telt reeds 520 leden met een verrekeningskapitaal van f3.050.000. Zaterdagavond had te Brigdamme de vijftienjarige H. V. het ongelnk toen hij paarden uit de weide baalde, er at te vallen, waardoor hij een been brak. Te Wemeldinge bestaan ernstige plannen tot het oprichten van eene gemeen telijke gasfabriek. Boor een gezelschap van dames werd ook dit jaar weer op twee opeenvolgende avonden een soirée gegeven, waarvan de opbrengst bestemd is voor de afd. Wemeldinge van 't centraal genootschap van kinder-herstellings- en vacantiekolonies. Zaterdag is het beslag op de goede renstoomboot „Rotterdam" opgeheven. Zij is door een sleepboot naar de werf gesleept. Een deel der lading is met de „Penuasio" naar Rotterdam vertrokken. Het sleepscbip „Mannheim 19" heeft bij bet inschutten alhier den voorsteven zwuar beschadigd. Ook aan den sluismuur werd schade toegebracht. De heer Luwema, onderwijzer te Hans- weert, is benoemd tot directeur der zang- vereenigiug Onderling Kunstgenot aldaar. Te Yerseke ontstond Maandagavond in de bijeenkomst van bet Leger des Heils door dronkenschap een groote verwarring, waarbij bet mes gebruikt werd en een paar personen gewond werden. Een heilsoldaat o. a. kreeg een diepe wonde in een arm, die geneeskundige hulp noodig maakte. De wonde moest gekramd worden. Zondag en Maandag gaf te Philip pine de zangvereenigiug «Oefening baart Kunst" een uitvoering in haar lokaal. Telkens was de zaal stampvol, wijl ook velen buiten Philippine, als naar gewoonte, waren opgekomen. De directeur, de heer W. den Brok, opende de vergadering met een woord van welkom aan het publiek, bet dankende veor de trouwe opkomst, niettegenstaande de dpnkere avonden. Alles liep goed van stapel. Het blijspel „Flik en Plok in de Klem" vond een aandachtig gehoor, evenals het vierstemmig mannenkoor, „Bede". Ook de verschillende komische voordrachten vol deden zeer goed. De jeugdige pianist, J. Cornelis, die de verschillende voordrachten begeleidde, gaf blijk van veel talent en bekwaamheid. Bij de publieke verpachting van den tol op Zaterdag aldaar was de hoogste bieder Th. van Hurck, die voor f 1350 pachter werd. Het vorige jaar was de pachtsom f 1250. In de afgeloopen week van 18 tot 24 December werden aan de haven te Phi lippine 1030 balen mosselen A 90 K.G. verzonden. Hiervan gingen naar geregelde afnemers in Belgiü en Frankrijk 940 balen tegen 5 A 6 fr. per baal. Door Hollandsclis en Belgische venters werden 120 ton a 00 K.G. aan de haven gekocht tegflD 2'/, t 3 fr. per ton. Ongeveer 460 ton Zeeuwsch mos selzaad 100 K.G. werd verkocht tegen f 1.20 A f 1,30 per ton. Er werden 48 manden garnalen A 20 K.G. verkocht tegen i 2.30 A f 2.40 per mand. Ter aanvulling van het bericht in ons vorig nummer over de Vrijdag te Oost burg gehouden voltallige raadszitting zij uog gemeld dat de heer Brevet, die wegens ongesteldheid de vorige vergadering niet bij- woonde, na het lezen der notulen inlichtingen vroeg over de verhooging der jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie. De voorzitter zeide dat dit op voorstel van één der leden met algemeene stemmen geschied was, omdat men algemeen van oordeel was dat dien ambtenaar, wegens de door hem gepraesteerde diensten, eenige verbooging zeker toekwam. De heer Brevet meende dat goedkoopere werkkrachten te vinden zouden zijn. Hij zou 't biJlijk vinden dat, met het oog op de jaarwedden die betaald worden, ook 's na middags da secretarie eeopend was daar menigeen, die 's morgens door zijn eigen zaken verhinderd is, dan in de gelegenheid zou zijn de gemeente-secretarie te bezoeken. De voorzitter zeide dat eenigen tijd ge- 1 leden op zijn voorstel de instructie van den secretaris met algemeene stemmen gewijzigd wasvroeger was het kantoor open van 9 tot 1 uur, thans van 9 tot 12 uur, immers na twaalf nnr kwam zelden iemand, terwij), als de secretarie ook 's namiddag» voor het publiek open is, er geen tijd voor 't gewone werk overbleef, omdat er dan doorloopend bezoek is. De secretaris doet zijn werk thuis dat moet hij weten, de voorzitter voor zich zou liever ter secretarie werken. Overigens is, volgens den burgemeester, de secretaris toch, evenals hij zelf, wanneer iemand na kantoortyd komt met eene zaak die geen uitstel kan lijden, 6teeds bereid te helpen VOETBAL. Zondag had op hot terrein achter do Meel fabriek do wedstrijd „M. V. V. O."„D E. C." uit Amsterdam plaats. Ondanks het gure, regenachtige weder was er vrij veel publiek opgekomen om de Amsterdammers te zien spe len, die met een doclgemiddelde van 711 bovenaan het ranglijstje hunner competitie prijken. Voor de rust was „D. E. Cveel sterker dan „M- V. V O die erg onvol ledig was opgekomen. De voetballers uit Ne derland's hoofdstad wisten na keurig samen spel 2 doelpunten te maken, zonder dat de hoeren juit Zeeland's dito hot net konden vinden. Na de chocolademelk ging het spel gelijk op eerst bracht „D. E. C." den stand op 3—0, daarna verkleinden de Olympianen den ach terstand op 31, door een mooi schot van den linksbuiten Even later was het 4—1 voor de voetballers uit Amsterdam. Niet lang daarna doelpuntte Olympia's rechtsbinnen met 'n stevig schot (42). Do „D, E. C.'ers" pakten nog eens flink aan en wisten voor de vijfde maal te scoren. Vlak voor het einde maakte „M. V. V. O." een goal door haar rechtsbuiten. Zoo eindigde deze groolcndeels in stortregen gespeelde wed strijd in 53 voor de sympathieke Amster dammers. Het spel der gastheeren viel niet mede, hoewel er na de pauze goed gespeeld werd. Maandag speelde „Zeelandia" van hier te gen „D. V. V." uit Den Haag. De Zeelandianen doelpuntten voor dc pauze twee maal, terwijl do Hagenaars éénmaal scoorden. -Na de hervatting spoelden laatstgenoemden uitstekend; vooral de verdediging en do mid den-voor waren enorm. Ook de „Zeolandia"- verdediging was puik en de heeren uit dc Residentie konden slechts éénmaal scoren, zoo dat do eindstand 2—2 was De mooiste wedstrijd van de drie dagen was die van „M. V V. O tegen „D. V. V." op Dinsdag tweeden Kerstdag. De Hagenaars hadden intussclien nog ver sterking uit hun woonplaats gekregen en brachten een uitstekende combinatie op de been. Ook „M. V V Ohad een flink elf tal, dat van het begin tot het einde met 'non- gekend vuur speelde. De heer Visser uit Vhs singen was met de leiding belast en blies even over twee uur het aanvangssignaal. De Hage naars speelden uitstekend en hadden voor do tust de overhand Dc keurig spelende „M. V V. O." achterhoede wist doelpunten in den eeTsten tijd te voorkomen. Ook de Mid- delburgscho doclverdediger hield zich kranig en stepte menige lastige bal. Eindelijk maak ten de llaagsche spelers het eerste doelpunt, en was de stand 01, die voor de rust niet meer (veranderde. Na de pauze waren de Middelburgers schitterend en hadden de Ha genaars volkomen in bedwang Alleen do rechtsbuiten speelde wat langzaam, maar her stelde zich naderhand geheel en speelde ver der uitstekend. Lang duurde het voordat de stand veran derde, maar eindelijk gelukte het den Middel burgers gelijk te maken. Do spil bracht mooi op, pette ovct naar den linksbuitendeze plaatste den bal mooi voor het doel en de toestormende rechtsbinnen plaatste onder groot enthousiasme van het publiek don bal in het vijandelijke doel (11) IIoo beide partijen ook werkten, ze konden er niet in slagen te scoren en zoo eindigde deze mooi gespeelde strijd in 'n „draw" (11). Bij hun vertrek ghvon de Hagenaars te ken nen, dat ze zeer over de ontvangst der Zeeuwsche clubs tevreden waren en dat het Zeeuwsche spel 'n zeer gunstigen indruk op1 ben gemaakt had, en dat het hun veel plci- zou doen de Zeeuwen ook eens in de residentie te zien. Dinsdagmorgen speelde op liet terrein ach- ter de Meelfabriek de „M. V. V E. M Af." tegen „I. D. I" nil Goes, de jeugdige Mid delburgers /wormen niet 30 Van dc internationale Kerst wedstrijden, waarbij Nederlandsche cluhs betrokken waren, vermelden we de volgende uilslagen Te Rotterdam een strijd om de Maas- en Schelde bek er lusschen Antwerpen enSparta". Laatstgenoemde won met 3—1, hoewel zij ten slotte !met slechts 9 man speelde. In Antwerpen speelde een andere ploeg van de F C. aldaar tegen „Sparla", gewonnen dóór „Sparla" met 5—1. Dordt F. C. speelde te Bonn on verloor met 42; en voorts to Keulen, waar ze ver loor met 3—2. .Quick" speelde te Dusseldorf en Duis burg, en maakte beide keeren gelijk spel, nl. 1—1 en 2—2 Willem III speelde le Duisburg en te Mei- derich; uitslag respectievelijk 23 en 5—1. In Parijs speelde de Haagschc F C. eerst togen do Ccrcle Athiétique en won met 4—2 den tweeden dag speelde ze tegen dc Red. Star én maakte gelijk spel, 4—4 In het Roomsch Katholieke Ziekenhuis te Vlissingen is Zondagmorgen, na Vrij dag te voren oen zeer ernstige operatie te bobben ondergaan, op 53jarigen leeftijd, ge storven de heer Lodcwijk Hijmans predikant bij de Ned Herv. gemeente te Koudekerke Een vriendelijke hand schrijft o-ns omtrent den overledene het volgende Ds. Hijmans werd den 15en April 1858 te OveTschie geboren Nadat hij in 1884 door het Provinciaal I kerkbestuur van Gelderland tot den Heiligen Dienst in de Herv. Kerk was toegelaten, werd hij op den lstcn Maart 1885 in zijn eerste gemeente Klaaswaal bevestigd. Van daar ver trok hij in 1888 naar Nieuw-Lckkcrland, welke standplaats hij in 1892 met die te Kou dekerke verwisselde. Op den eersten Kerstdag van dat jaar deed i hij daar intree. Negentien jaar heeft hij er gearbeid met al zijn kracht en met groote zorg voor de belangen zijner gemeente, niet in het minst voor 't Zand, waar liet evangelisatie- lokaal cn de Christelijke school slaan ala do monumenten van zijn ijver cn volharding. Maar ook buiten den kring zijner gemeente heeft {hij gearbeid. Van vete gemeenten in Walcheren is hij consulent geweest, zoodat men hem overal kende. Jarenlang was hij lid van hot Classicaal Bestuur van Middelburg. Met groeten ijver trad hij steeds op voor do Zeeuwsche Evangelische vereeniging, wier be stuurder hij was. En tot voor korten lijd was hij bestuurslid der vereeniging „Kinder- zorg" alhier, die bij zijn heengaan een krach- ligen medewerker moest verhezen Donderdagmiddag om één uur zal te Koude kerk© de teraardebestelling plaats hebben, die geheel naar den geest van den overledene in (allen eenvoud zal geschieden De familie ver zocht geen bloemen te willen zenden Kaniovgerccht te Middelburg. Zaterdag zijn nog veroordeeld wegens overtr. art. 426 swb.C. v. d. G., Arneinuiden, tot f 10 b. s. 5 d. h.overtr. der jachtwetP. de P., Domburg, tot f 5 s. 3 d. h.P. A., St. Laurens, tot 2 X f 5 b. s. 2 X 8 d. b.overtr. pol. verord. ArnemuidenK. v. d. IC., Arnemuiden, tot 1 Xf 5 b. s. 1 X 3 d. h.; overtr. der DrankwetJ. v. S., Souburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.N. K., h/vr. W. N., Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h.overtr. der wapenwet W. K. M., Middelburg, tot f 5 b. s. 5 d. h.overtr. der Boterwet: H. W., h/vr. A. in 't A., Serooslcerke, tot f 5 b. s. 3 d. li, het rijden over bet Molenwater gedurende eene exercitie J. S., J. A., beiden Middel burg, ieder tot f 0.50 b. s. 1 d. b.het fietsen zonder licht: G. J. S., Koudekerke, tot f 1 b. 5, 1 w, t.P, J., Middelburg, tot f 2 b. s. 2 d b.F. d, M., Middelburg, tot f 5 b. s. 5 d. b.het fietsen zonder belK. B., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 w. t.F. J. M., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.bet rijden met een wagen zonder licht: J. K., Middelburg, M. K., A. IC., beiden Vlissingen, allen tot f 1 b s. 1 d. b.overtreding leerplichtwetL. v. B., Arnemuiden, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.C. d. K., Nieuwland, tot f 1 b. s. 1 d. li.M. L. D., Nieuwland, tot f2 b. s. 2 d. b. overtr. art. 431 Stw,W. C. d. V., Mid delburg, tot f 3 b. s. 8 d. h.A. V., Sou burg, D. J. C., P. C., beiden Vlissiugen, no. 1 en 2 tot f 3, no. 3 tot f 2 b. s. 3 d. b. v. i. dronkenschap: W. K. M., Middelburg, D. P., Vlissingen, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. A. V. O., Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d.h.; N. de K., Koudekerke, tot f 10 b. s. 3 d. k.; H. S. Domburg, tot f 15 b. s. 3 d. h.J. den H., Oostkapelle, tot 3 d. h.D. K., Arne muiden, tot. 5 d. h.IC. A. de B Vlissingen, tot 3 w. b. Vrij gespro ken zijnP. v. d. P., Middelburg, aangeklaagd wegens overtr. der TrekhondenwetJ. V., Vrouwepolder, aan geklaagd wegens overtr. der jachtwet; A. R., G. J. J. M. v. B., beiden Middelburg, aan geklaagd wegens overtr. der Boterwet. Zaterdagavond zijn te IJ zend ij ke door do tram de laatste suikerbieten vervoerd Het totaal vervoer bedroeg dit jaar 14.000.000 KG. Nog geen enkel jaar zijn er zooveel aange voerd Er heeft zich nog een bijzonderheid voor gedaan Een landbouwer te IJzendijkc had door het suikerhietenzaad, koebietenzaad gedaan en al zoo uitgezaaid. Dit werd bij de levering opgemerkt met gevolg dat het restant dier bieten geweigerd werd door de fabrikanten, en de landbouwer genoodzaakt was deze we derom van de leveringsplaats naar zijn hof stede iterug te voeren. Men zegt dat hij 140.000 KG. heeft moeten terugnemen. Was het niet wonschelijk dat zoo iemand door de Union Sucnère hel volgend jaar uitgesloten werd pm te leveren? De land bouwers verdienen tegenwoordig geld genoeg dat men iemand niet meer behoeft te be driegen Omtrent de brutale aanranding van den banklooper te Parijs kan sjpchts bericht wor den, dat de kapitein van de stoomboot „France" varend van Dieppe op Newhaven, is ondervraagd, aangezien vermoed wordt, dat de vijf bandieten daarop naar Engeland zijn gevlucht, maar dat deze wegens den buiten gewoon tstormachtigen overtocht niet op de passagiers heeft kunnen letten. Mot den aangevallene gaat het beter. Eenige dagen geleden moest een bediende van de radium-vereeniging te Parijs ui een plafma-buiije een hoeveelheid radium, waar van do waarde op ongoveer 20-000 gulden ge schat werd, naar do kliniek van een Ameri- kaansch geneesheer brengen. Hij stak de tube in zijn zak en bemerkte later, dat het buisje daaruit verdwenen was. Hot malle van de zaak nu is, dat de per soon, in wiens handen het radium gevallen is, onverschillig, pf dezo do stof gestolen, of I toevallig gevonden heeft, pan groot gevaar bloot slaat wegens do voorzorgen, die de be handeling van 'l radium- vraagt De bedoelde vereeniging looft 500 gulden uit voor den „eerlijken vinder". Over de ramp van de »Zaanstroom" deelt de „Daily Telegraph" mede, dat de die boot een zware reis had van Fowey. Bij Owersliehtschip kwam het water door den askokev \n de machinekamers, bij zulke hoeveelheden, dat besloten werd dichter voor den wal te gaan, om daar het anker uit te werpen. Doch voor dat men in staat, was dat te doen, werd het duidelijk dat het schip naar den kelder ging. De zwemgordels werden uitgedeeld, en de kapitein en de bemanning verlieten het schip in een bpot- Zij werden opgepikt door de „Westdale", die hen in de duisternis eerst voor vis- sebers hield. De verdronken stoker heet Zwalsman. Een kostbsar crucifix. De vrouw van een Spaansch Kamerlid heeft een ivoren crusifix, dat haar moeder 25 jaar geleden voor 50 peseta's (1 p. 50 cent) had gekocht en dat nu bleek een werk van Leonardo da Yinci te zijn, aan een Ameri- kaanschen millionair voor 625.000 peseta's verkocht. Hoe verder de wetenschap haar licht Iaat stralen, iioe ineor wij onze jeugd-illusies moe ten prijs geven. Tot nu toe was hel algemeen geloof, dal Karei de Groote in de Karolingische Kapel te Aken begraven lag. Dc grond hiervan is nu onlangs uitgegraven en geen groeve werd gevonden Dc betreffende autoriteiten nemen ten gevolge daarvan aan, dat er van een «jnderaardsch graf van den keizer op die plaats geen sprake mag zijn. Mogelijk evenwel is, dat de groote Karei boven de aarde aldaar is bijgezet in een soort mausoleum. Bewijzen zijn daarvan ech ter evenmin voorhanden Eenige leden van de Nederlandsche kolo nie te Hamburg hebben don vice-consul van Nederland aldaar, den heer Schuurman, uit- genoodigd, een Nederlandsche vereeniging ui die stad te stichten. Meer dan S0, te Hamburg woonacjhtige landgcnooten hebben, aldus meldt de „Gazette de Hollande", aan welk blad wij dit bericht pntleenen, aan den pproep van den hoer Schuurman gevolg gegeven. Op die bijeenkomst werd een commissie van 16 leden benoemd om daartoe strekkendo voorstellen op een volgende vergadering ter tafel ito brengen Een (Opzienbarende gebeurtenis heeft zich Vrijdag 11. te Bonn afgespeeld. Een 24 jarig student in dc taalkunde aldaar vuurde ia zijn woning verschillende schoten af, zoodal de bewoners van het huis meenden dat hij zelfmoord had gepleegd. Toen inder haast geroepen politic-agenten de van binnen gesloten deur met geweld openbraken, richtte de student de revolver op hen, zonder echter iemand te treffen, en sprong toen uit het venster op de tweede verdieping op straat, waar hu zonder eenig letsel gevonden werd De ongelukkige werd als geesteskranke in oen inrichting opgenomen. Bij het Zwcedsche parlement is het ont werp van een tunnel ingekomen, die Zweden met Denemarken zal verbinden. De ingenieur Uistaard is de vader van dit plan Het eerste plan van een tunnel tusschen Elseneur (eiland Seeland) en Helsingborg is jifgestuit op -de groote diepte, die de Sond daar heeft. De tunnel van het eerst genoemde ontwerp begint op het eiland Amager, waarheen een spoorlijn naar Kopenhagen moet worden aan gelegd Do tunnel eindigt op het eiland Sall- liolm. Over dit eiland wordt een tweede spoorbaan gelegd, aan wier eindpunt opnieuw een tunnel aanvangt, welke op het eiland Mal moe (Zweden) weer „boven water komt Daar dc Sond op die plaats ongeveer 10.50 meter diep js, wordt hel plan zeer uitvoer baar geacht. IJsland wordt het Dorado voor geheel onthouders. Op 1 Januari a.s. treedt op dat eiland het verbod van sterken drank in werking. De in voer van alle dranken met meer dan 2i/j pet. alcohol is dan verboden. Ook mag er op IJs land zelf geen sterke drank meer gemaakt worden. EEN PSEUDO-DOKTER. Hoe een goedgeloovige vrouw de dupe kan worden van een sluwen oplichter of- flauwen grappenmaker, blijkt uit het volgende geval, dat zich in de woning van een juffrouw in do Ger. Doustraat te Amsterdam afspeelde. Bij deze juffrouw, die aan zenuwkwalen lijdt, vervoegde zich iv.l. aezor dagen een hoer, die zeide, dat hij de dokter was eu door haar schoondochter gezonden was, om haar te onderzoeken. Do juffrouw, blij over dezo attentie van haar familie, liet den boor boven. Het was een deftige meneer met een grijs baardje, terwijl ook zijn wijze van op-

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 1