BIJVOEGSEL Middelburg 7 December. Vrijdag 8 December 1911, no. 290. Het Burgerlijk Armbestuur beveelt de i Het voorstel-Tak wordt aangenomen met aftredende leden, de beeren J. Terpstra en 8 stemmen vóór en 7 tegen. Tegen de W. A. de Rijcke Sr,, wederom als leden beeren Van Teijlingen, Verhage, Van der De heer De Veer merkt op, dat dit voorstel b. de echtgenoote van den bewoner o in den heer Bolle veel en veel te laat is. I gebruiker der inrichting, of zij die tot hem kev dweerA niet zoo erir mót «to rAmtVmir „f Vi,., F- GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Woensdagmiddag twee uur vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter jhr. M. van den Brandeler. Aanwezig 15 leden; afwezig de heer Bou- dewijnse, met kennisgeving. 1 Vacature. Be notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. Verder is 'ingekomen een dankbetuiging van de hoofden der Nutsbe vaarscholen voor bet besluit, in de gemeenteraadszitting van 25 October 1.1. ten haren gunste genomen. Een zelfde schrijven is ontvangen, van den gemeente-ontvanger voor verhooging zijner jaarwedde. Eveneens is ingekomen eeu adres van de Middelburgsche Politieagenten-vereeniging »Luctor et Emergo", waarin ze vragen een toelage in eens van f 15 a f 20 voor eiken agent, in plaats van de wekelijksche toelage voor de dure tijden. De Commissaris van Politie kan geen vrijheid vinden dit verzoek te steunen. Te behandelen bij bet betreffende punt. De Nederlandscbe Bond van Gemeente- Ambtenaren heeft een adres aan den Raad gezonden, waarin gemeentebesturen worden uitgenoodigd, den Bond behulpzaam te zijn in zijn streven, om geen onnoodige uitbrei ding te geven aan examens en dientenge volge bij het benoemen van personen tot eene betrekking bij de gemeente-admini stratie, daaraan g?0P vergelijkend onderzoek te doen voorafgaan, Aangenöüiöü V'JSr aennisgering. Ingekomen is een adres van R. Aleertens M. A. Zegers, L. H. van Puffelen, 8. Loekemeijer, C. A. de Graag en M. G Holster, onderwijzeressen in de handwerken bij het o. 1. onderwijs, waarin verzocht wordt verbetering der salarissen, die thans 1 25 per wekelijksch lesuur zijn. Een adres vail adhaesie is ingekomen van de afdeeling van het N. O. G, In handen van Burg. en Weth. om advies. De ingezonden begrooting van het Mid- delburgsch Muziekkorps voor het jaar 1912 wijst een bedrag in ontvangsten en uitga ven van f 5815, met een vermoedelijk na- deelig saldo van f 500.21s. De gemeente subsidie bedraagt f 2000. Aangenomen voor kennisgeving. Verder i9 ingekomen een mededeeling van den heer mr G. W. Sannes, dat hij wegens vertrek uit de gemeente ontslag neemt als lid van den gemeenteraad. Aangenomen voor kennisgeving. De voorzitter deeldt mee, dat de gemeente in het vervolg f 200 minder huur aan rijk zal betalen voor het Oost-Indisch huis. De gemeente zal f 70 moeten bijdragen in do assurantiekosten, zoodat er een voor deeltje is van f 130. Benoemingen. Tot lid van de commissie voor de recla mes tegen aanslagen in de inkomstenbe lasting wordt in de plaats van den heer dr. Bolle, die bedankt heeft benoemd de heer mr. J. Adriaanse met 11 stemmen. De heeren De Rijcke, Van Teijlingen en Verhage verkregen respectievelijk 2, 1 en 1 stem. Tot lid van de commissie voor de recla mes tegen aanslagen in het vergunningsrecht waarvoor de heer dr. Bolle eveneens bedankt heeft wordt gekozen de heer mr. J. Adriaanse met 12 stemmen. De heeren De Rijcke en Van Teijlingen ver kregen ieder 1 stem. 1 stem was blanco, Tot voorzitter van het stembureau voor de verkiezing van eeu lid van den gemeen teraad in district III voor de stemming op Dinsdag 12 December a. s. stellen Burg. en Weth. voor te benoemen mr A. A. de Veer en in geval van verhindering gedu rende den geheelen dag alle overige raads leden, uitgezonderd jhr A. A. van Tey- lingen. Voor een eventueels herstemming op Vrijdag 22 December a. s. stelt het college voor als voorzitter te benoemen jhr A. A van Teyüngen en in geval van verhindering verder de overige raadsleden, met uitzon dering van mr A, A de Veer. In deze functies worden de genoemde beeren met algemeene stemmen benoemd. Ter voorziening in de vacature-J. P. Fokker worden door het bestuur der Gods huizen als candidaten opgegeven 1. Herman Snijders, leeraar R. H. B. S. en 2. P. Keg, oud-directeur van het Postkantoor. Gekozen de heer Herman Snijders met 0 stemmen- De heer P. Keg verkreeg 3 en de heer mr. Van der Bilt 3 stemmen. Wegens periodieke aftreding van len heer A. W. Verheijden in dit college worden aanbevolen de heeren A. W. Verheijden en J. C. Gieben. De heer Verheijden werd herkozen met is stemmen. De heer Gieben verkreeg 2 stemmen. Voor de periodieke vacature mr. F. N. van der Bilt, de aftredende en de heer H. W. J. Callenfels. De heer Van der Bilt werd herkozen, met algemeene stemmen. van dit bestuur aan. De heer Terpstra werd herkozen met algemeene stommen, de heer De Rijcke met 14 stemmen, 1 briefje blanco. Voor de periodieke aftreding van den heer J. J Berdenis van Berlekom in de commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs worden aanbevolen de heeren 3. J. Berdenis van Betlekom en J. C. Gieben. De heer Berdenis van Berlekom werd herkozen met 14 stemmen. De heer De Veer vraagt of de heer Onderdijk bedankt beeft en dus niet als aftredende beschouwd kan worden. f De voorzitter deelt mee dat de commissie dezelfde voordracht doet als de vorige maal op dezelfde grondeu (wijl zij gaarne een bouwkundigebaar midden had; men zie hieronder. Red.) De aanbeveling heeft den heer De Veer zeer getroffen. Eén goede gewoonte was het steeds een aftredende aan te bevelen. In de vorige zitting heeft de raad duidelijk te kennen gegeven dot de motie moest worden gerespecteerd. De raad zou zich zelf een blaam aandoen indien bij nu anders besloot, De raad moet zich niet de wet laten voor schrijven door de commissie. Hij wil deze voordracht niet zoo voorbij laten gaan. De toevoeging iB een doekje voor het bloeden. De voorzitter zegt dat de commissie de toevoeging gegeven heeft, omdat den raad het motief de vorige maal niet duidelijk was. De commissie is het best in staat te oordeelen De heer De Veer acht voor dezen deskun dige de heer Onderdijk even bekwaam als wijlen de heer Ermerins en de heeren, die nu worden aanbevolen. Laat men de vol gende maal dan maar zoo'n deskundige benoemen. De heer Bolle vindt de rede van den hew De Veer preamatuur, een volgende maal zal hij den heer Onderdijk voor een vacature zijn stem geven, maar nu acht spr. den heer Onderdijk niet den gewenschten De Commissie van Toezicht op het La ger Onderwijs heeft de volgende dubbel tallen opgemaakt voor de periodieke aftre dende leden dier commissie Vacature-dr H. Japikse l.Dr H. Japikse, 2. J. C. van der Hant JJzn, Ge heer Japikse verkrijgt 14 stemmen. 1 briefje blanco, Vacature-Herman Snijders: 1. Herman Snijders. 2. W. Kosten. De heer Snijders wordt herbenoemd met 13 stemmen. De heer Kosten krijgt 1 stem en 1 stem blanco. Vacature-mevrouw W, A. Tak1. vrouw W. A. Tak. 2. Mevrouw dr A. H. Kan. Mevrouw Tak wordt herbenoemd met 13 stemmen. Twee briefjes zijn blanco- Vacature-mevrouw "W. G. Appel: Mevrouw W. G. Appel. 2. Mevrouw Gieben V. d. Feen. Mevrouw Appel wordt herkozen met 14 stemmen. 1 briefje blanco. Vucature-dr A. H. Kan1. Dr A. H. Kan. 2. Dr H. Kindemann. Herkozen wordt dr A. H. Kan met 14 stemmen. 1 brieije blanco. Vacature-mevrouw W. Hartman. 1. Me vrouw W. Hartman. 2. Mevrouw Van Tey- lingenOp ten Noort. Mevrouw Hartman wordt herkozen met 14 stemmen. 1 briefje blanco. Vacature-L. Onderdijk 1. A. L. J. Goet- bals. 2. P. Koole. Inzake deze laatste aanbeveling merkt de commissie op, dat de hygiënische sub-com missie behoefte gevoelt aan een deskundig, i, c. bouwkundig, mede-lid, ontstaan door het overlijden van den beer J. G. Ermerins. De heer Onderdijk verkrijgt 4 stemmen, de heer Goethals 8 stemmen, de heer Koole 2 stemmen en de heer J. A. Vertregt 1 stem. Gekozen is dus de heer Goethals. Vastgesteld wordt de staat van oninbare posten voor de inkomsten-belasting 1911 op een bedrag van f 4949.87», verdeeld over 164 posten. Aan de orde is de begrooting voor de Godsbuizen. De heer De Veer deelt mee dat een schrijven van de commissie voor de Gods huizen zal meedeelen, wat de commissie voor financiën vroeg. Do begrooting wordt hierop goedgekeurd. Kosten werlclooshePd. Hierop heeft de herstemming plaats over liet voorstel van Burg. en Weth. om den post „kosten ter voorziening in de volgen van werkloosheid" niet te verhoogen met f 500 zoo; ls de heer Boudewijnse voor stelde. Bij de behandeling der begrooting staakten hierover de stemmen. De heer Adriaanse vraagt of deze post voor verbooging vatbaar is. De voorzitter zegt dat het slechts een be grooting is. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt aangenomen. Tegen de heeren Verhage, Van der Harst, Bolle, De Veer, Gratama, Heijse en Boogaerdt. Te rooien b o o m en. De staat van de te rooien boomen 141 stuks wordt aan de goedkeuring van den raad onderworpen. De voorzitter deelt mee, dat eenige boomen blijven stuan. De beer Dumon Tak zou ook graag de populieren bij de Weesschool op het Molen water willen laten staan. Hij doet een voorstel daartoe. De heer Bouwmeester concludeert uit de jeugdherinneringen van den heer Tak en uit de zijne, dat die boomen zeer oud zijn. Al viermaal is afwijzend op rooien beschikt. Voor de mooie lindenluan staan ze in den weg. Harst, De Veer, Bouwmeester, Gratama en Heijse. De heer Van Teijlingen wenscht vier kastanjes bij den Kruidtuin te behouden. Verworpen met 8 stemmen tegen en 7 vóór. Vóór de heeren Van Artdel, Van Teijlin gen, De Rijcke, Bolle, Sprenger, Boogaardt en Snouek Hurgronje. De beer Bolle zegt dat wanneer iemand boomen wil weg hebben dat dan heel ge makkelijk is. Je hakt er een hoek uit, zet er cijfers op en in drie jaar ben je klaar. Spr. wil met die nummering beginnen, wan neer door den raad besloten is. Op deze manier kan de wethouder zijn verlangens door drijven. De heer Den Bouwmeester licht in dat dit komt omdat er een nieuwe tuinman is. Hierop wordt tot het rooien der boomed besloten. In behandeling komt het voorstel van Burg. en Weth. om waterleiding aan te leggen aan den Ouden Vlissingschen weg. Burg. en Weth. adviseeren tot den aan- g, die mede wordt aanbevolen door de gezondheidscommissie en de commission van fabricage en financiën. De heer Gratama wil dat eenige meer dere zekerheid op naleving van het contract zal worden verkregen. Na repliek van den heer Tak wordt het voorstel aangenomen. Daarna wordt een zelfde voorstel behan deld betreffende den Segeersweg en het Vlissingsch bolwerk, wuartoe ook voornoemde colleges adviseeren. Zonder stemming aangenomen.) Burg. en Weth. stellen voor de huurover eenkomsten met de wed. Lambertz en J. H. Ie Clercq, die huizen bewonen aan het Molenwater, nabij de gasfabriek, te wijzigen en de opzegtermijn vast te stellen op drie maanden. Het voorstel wordt zonder stemming aan spreker dweept niet zoo erg met de regeling Burg. en Weth., maar wil zaken als deze aan het college overlaten. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt aangenomen met 13 tegen 2 stommen. Tegen de heeren Bolle on Adriaanse. Burg. en Weth. stellen voor gunstig te beschikken op het verzoek van C. J. Stomps om de huur van de perceelen aan de Mid delburgsche haven te veranderen in erfpacht. De beer Snouck Hurgronje acht aanne ming niet zoo erg gemakkelijk. De gemeente heeft alleen met Stomps te maken. De beer De Veer deelt deze bezwaren niet en wenscht het verzoek wel in te wil- »eu. Het voorstel wordt met een kleine wij ziging aangenomen. Thans komt in behandeling het voorstel om de jaarwedde van den conrector te ver hoogen tot f 2750, welk voorstel in de vorige vergadering werd aangehouden. De voorzitter weuscht enkele mededee- lingeu te doen in geheime zitting. De heer Sprenger zou Biirg. en Weth. willeu verzoeken een verordening op de salarissen voor JeerareD aan bet gymnasium te ontwerpen en daarbij ook het salaris van den conrector te regelen. De raad gaat in geheime zitting over. Na heropening wordt het voorstel zonder stemming aangenomen. Toesl&g looueti germeente- amttenaren, Hierop is aan do orde het voorstel van Burg. ien Weth. inzake den toeslag op de loonen van gemeente-ambtenaren en werk lieden, zooals in ons iiomnior van Zaterdag avond is meegedeeld, en om dezen toeslag uit te keeren tot 1 April 1912. Hierbij komt het adres der politieagenten in behandeling. De heer De Rijcke mist hierop den toren wachter. De voorzitter zegt dat ook de pikeur uitge sloten is, maar de emolumenten komen ook in aanmerking. De heer Do Rijcke zegt dat de topslag het loon betreft en niet de emolumenten. Deze torenwachter is in veel slechter conditie dan de vorige. Waar alle ambtenaren toeslag krij gen, komt hij met f 400 salaris ook in aan merking. De voorzitter zegt dat de man vroeger een hooger salaris jn een andere "betrekking ge noot De heer Dumon Tak merkt op dat de entrees voor hem zijn. De heer Den Bouwmeester licht in dat f 700 k I 800 emolumenten niet te weinig gerekend is. Bij verlof van den vorigen is dit waargenomen door werklieden van de etadsschuur en daaruit bleek dit. De heer De Rijcke trekt zijn voorstel in. De heer Adriaanse acht in het voorstel wel een wijziging te brengen dat de verdee ling van den toeslag een betere wordt. Nu komt 't dikwijls voor dat vijf cent wordt gegeven. Dit is niet in verband met de waardigheid van de gemeente als werkgeef ster. Hij zou de liraiet willen stellen op f 15, maar niet zoo, dat het loon met toe lage samen daar niet hoven mag gaan De heer Tak zegt dat dit denkbeeld ,bq Burg. en Weth. ernstig besproken is. Men krijgt dan juist weer andere moeilijkheden. Do voorzitter zegt dat bij de politie b.v. ©r waren die boven hooger bezoldigden zou den komen. De heer Adriaanse verdedigt nogmaals zijn idee. Dat iemand met f 14.95 5 cent krijgt eai iemand met f 14.50 50 dent, vindt hij on billijk. De voorzitter ziet de onbillijkheid hiervan niet in; men kan nu niet krijgen dat de een in loon boven den ander komt.Om te de- monstreoren, waartoe men komt, zou een uit voerige berekening noodig zijn. De heer Bolle gelooft niet dat de uitvoering cojnform den geest van het voorstel Hier moest worden bijgesprongen om geen paupers te maken. Een onbillijkheid is dat iemand met f 6 één gulden toelagö krijgt Het komt spreker voor dat de draag kracht van iemand die f 14 heeft niet f 6 meer is dan van iemand die f 8 heeft. Spreker releveert dat Prov. Staten het inkomen van f 1600 terug brachten op f 1000, om voor een toelage in aanmerking te komen. De grens van Burg en Weth. acht de heer Bolle te eng. Er is gegeven naar draagkracht. Spreker zou een wekelijkschen toeslag willen geven aan hen, die op de grens van het pau perisme slaan. Aan hen wier burgerzin ge bleken is, kan een toelage ineens worden ge geven. In dien geest verzoekt spreker Burg. en Weth- om in de volgende vergadering voor stellen in te dienen. Do voorzitter gelooft dat Burg en. Weth- zich slipt gehouden hebben aan het besluit van den raad. Burg. en Weth. gaan uit van de stelling dat rekening is gehouden met de draagkracht' der personen en de grootte der gezinnen. De heer Adriaanso betoogt dat zijn voorstel slechts een geringe wijziging is van het voor stel van Burg. en Weth. De voorzitter zegt dat do kosten nog moeten worden nagegaan. Wijziging politieverordening. De commissie voor de strafverordeningen stelt voor wijzigingen aan te brengen in de politieverordening betreffende de bepa lingen omtrent de trekhonden en de huizen van ontucht. Wat de bepalingen voor de trekhonden aangaat, stelt de commissie voor Art. 27g der politieverordening te lezen als volgt„in de kom der Gemeente op de straat als bestuurder op een met eenigen bond bespannen voertuig plaats te nemen." Art. 34, 3de, 4de en 5de lid „Geen bond, die als trekdier gebruikt wordt, mag op straat zonder een muilkorf losloopen." „Elke voor of onder een wagen gespannen bond moet voorzien zijn van zoodanigen muilkorf." „5-tt'.uaar is bij overtreding de eigenaar en, indien deze niet bekend is, de bezitter of' gebruiker." Art. 35 vervalt Art. 38. In lid 2 blijft staan in den 2den >gel „27" en vervalt „35". In lid 5 blijft staan in regel 2 „34". De heer Adriaanse vindt art. 34 3e lid een te bezwarende bepaling. Wanneer hon den onder den wagen staan, komt 't hem onnoodig voor deze bezwarende bepaling te maken. sOf onder" wenscht bij te schrappen. De heer Snouck Hurgronje ziet de nood zakelijkheid van muilbanden niet in. Een trekhond is niet gevaarlijker dan een andere bond. Bovendien kan men voor een trek hond op zijn hoede zijn. Bovendien houden burgemeester en commissaris het recht tegen gevaarlijke honden op te treden. De voorzitter zegt dat het een feit is, dat trekhonden niet de zachtzinnigste beesten zijn. Ze worden b.v. dikwijls aangezet en daarom gevaarlijk. De heer Snouck Hurgronje zegt dat men toch een trekhond vermijden kan, een andere hond is toch even gevaarlijk. De voorzitter brengt in "t midden dat ook om de kinderen moet worden gedacht. Het voorstel-Snouck Hurgronje, muilbanden, wordt aangenomen 8 tegen 7 stemmen. Tegen de heeren Van Andel, "Van Teylingen, Bolle, De Veer, Tak, Gratema en Adriaanse. De heer Adriaanse zou alleen den gebrui ker strafbaar willen stellen. De voorzitter merkt op dat zulks niet noodig is, omdat elke bepaling van muil banden vervallen is. De heer Snouck Hurgronje zegt, dat 't alleen aan- of onder gespannen honden be treft. De opmerking van den heer Adriaanse is dus juist. Deze oordeelt echter dat zijn bezwaar vervallen is. Hierop werden de overige wijzigingen goedgekeurd. Voor de sluitingen van openlijke huizen van ontucht zijn de voorgestelde bepalingen de volgende Art. 100 is vervallen. Art. 101 is eveneens vervallen. Art. 102. Het 1b verboden een openlijk huis van ontucht te bezoeken nadat de sluiting daarvan door Burg. on Weth. be volen en in het openbaar bekend gemaakt is. Burg. en Weth. kunnen die sluiting slechts bevelen, nadat de bewoner of gebruiker dier inrichting ter zake van het misdrijf, omschreven in art. 250bis van het Wetboek van Strafrecht, onherroepelijk is veroordeeld. De sluiting wordt geacht in het open haar te zijn bekend gemaakt, zoodra een afschrift of afdruk van het hevel tot slui ting van het perceel, waarin de inrichting zich bevindt, is aangeplakt. Ieder is verplicht deze aanplakking toe te laten. Art. 103. De bewoner of gebruiker van een inrichting, ten opzichte waarvan door Burg. en Weth. het verbod, omschreven in het 1ste lid van art. 102 in het openbaar bekend is gemaakt, is verplicht te zorgen, dat zich aldaar geene bezoekers bevinden. Art. ,104 is vervallen. Art. 105. Voor de toepassing van de palingen dezer afdeeling worden niet als bezoekers beschouwd a. zij, die tijdens hunne aanwezigheid ter bedoelde plaatse in de werkelijke uit oefening zijn van hunne ambts- en beroeps bezigheden of haar in familiebetrekking st »an c. zij wier tegenwoordigheid ter bedoelde plnatBe wegens dringende omstandigheden wordt vereischt, of die aldaar met schrif telijke vergunning van Burg. en Weth. aanwezig zijn. Art, 106. Overtreding van eenige bepa ling van art. 102 en 103 wordt gestraft met geldboete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste zes dagen. De heer Adriaanso wenscht oen kleine redactiewijziging vun art. 102, waarmee zich Burg. en Wetb. vereenigen. Ook in art. 103 wil spr. een wijziging n.l. in plaats van „door Burg. en Weth. het verbod," te zeggen „het bevel tot slui ting." Ook dit nemen Burg en Wetb. over Deze verordening wordt goedgekeurd. De commissie voor de strafverordeningen adviseert afwijzend te beschikken op het verzoek van de afdeeling van de vereeni- ging „Vergunning" betreffende het slui tingsuur voor herbergen enz., ook toepas selijk op niet-logeergasten. Het voorstel wordt goedgekeurd. Aan de orde is nu het afwijzend prae- advies van de commissie voor de stral'Tor- gen op bot verzoek der slagers- patroons-vereenigiug „Luctor et Emergo". Deze vereeniging verzoekt schrapping van lid f van art. 128 der politie-verorde- ning, waarbij marmeren toonbankbladen verplichtend worden gesteld. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Electriciteitslevering. Thans komt in behandeling het ontwerp- contraet over electriciteits levering met de Vlissingsche centrale. In verband met het besluit, genomen in besloten vergadering om eerst het contract te behandelen met den deskundige en de centrale wordt het voorstel aangehouden. De motie van mr Sannes inzake her nemen van maatregelen tegen zuigeling- sterfte is hierop aan de orde. Geen der heeren neemt de motie over zoodat ze van de agenda wordt afgevoerd' Kantoorbedienden gasfabriek. Burg. en Weth, stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van de kan toor-bedienden van de gasfabriek om ver goeding voor verricht overwerk. De heer Tak brengt in herinnering dat ie 1909 door Burg. en Wetb. is uitgemaakt geee loon te geven. De directeur heeft toen dit den kantoorbedienden bekend gemaakt De heer Adriaanse vraagt inlichtingen orei dit overwerk. Do heer Tak licht in dal het nooit ale overwerk is beschouwd. De heer Adriaanse zegt dat het toch over werk is. De heer Tak verklaart dat het gewoon werk is De heer Adriaanse Is het dan niet waar dat tot twee uur gewerkt is? Noemt u dat geec overwerk De heer Snouck Hurgronje twijfelt er niet aan, wat door Burg, en Weth. in dezen is ge zegd. Op zijn verzoek is hem door adressanten een inlichting gegeven. Een schrijven dienaangaande leest spreker voor. Een ambtenaar kan niet genoodzaakt wor den tot twee uur te werken. Daarvoor moet hij beloond worden en ruim ook. Het komt niet te pas, iemand te laten werken tot twee uur. De werkuren zijn van 's morgens 9 tot 6 uur en beurtelings tot negen uur 's avonds. Een opgave van het zeer toegenomen werk wordt door spreker gegeven. De verhoogingeo adressanten toegekend zijn slechts periodieke verhoogingen. Spreker zou de zaak willen aanhouden er. Burg. en Weth- willen verzoeken een uit- keering te geven, indien ze de inlichtingen beamen. Anders wenscht hij bet voorstel aan te houden tot nadere inlichtingen verkregen zijn. De voorzitter zegt dat ruim tjjd voor het in prde brengen, der metorboeken. wordt gegeven. De wethouder Tak zal het met spre ker eens zijn,' dat de directeur gezegd hoeft niet to begrijpen dat ze dit werk niet m den gewonen tijd konden doen. Wanneer men maar steeds uitkeering geeft, zullen er meerderen komen om een toelage De heer Tak is er altijd voor te geven als 'tmaar iets door den beugel kan In 1911 kwamen adressanten eensklaps met de vraay om loon voor overuren Een feit is dat dia loonen vroeger gegeven zijn. Spreker zegt dat adressanten wisten dat ditmaal niets zou wor den gegevem Laat de raad de ambtenaren niet stijven door dergelijke kleine bedragen te geven. Laat do raad de besluiten van Burg. en Weth. sanc tion eer en. Een foil is ook dal de werkzaamheden toenemen Die menschen doen hun best en inderdaad zal hij later komen met voorstellen voor loonsverhooging of uitbreiding van per soneel in verband ook met den grootere omvang der wijken, welke van gas worden voorzien. De heer Gratama brengt in 't midden dat steeds om de twee jaar de verhooging is ge geven. De voorzitter zegt dat. wel dogelijk is uit gemaakt dat toelagen zouden worden afgeschaft. De beer Snouck Hurgronje vindt werken tot tweo uur toch zeer sterk Wel wist hij niet dat vooraf dio mededeeling was gedaan. De heer Tak zegt dat 't nooit weer zal voorkomen dat tot 's nachts twee uur ge werkt wordt. De heer Adriaanse komt op tegen de strek king van de rede van den heer Tak die den raad adviseert geen gevolg te geven aan het

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5