BIJVOEGSEL Middelburg 1 December. Onderwijs. Landftonw. Verschillende Berichten- BUITENLAND. Letteren en Kunst. Zaterdag! 2 December 1911. no. 285. TWEEDE KAMER. Betreffend© Zecuwsche belangen. In z'n memorie van antwoord op het al gemeen verslag zegt d© Minister van Binneu- landsche Zaken o. m. dat het begrootings- aitikel voor kosten van voorziening in de be hoeft© aan drinkwater nader van f25.000 op f 63.000 is gebracht, wegens onderzoek o. a. der domanial© duinen onder Haamstede voor den aanleg van de prise d'eau voor een wa terleiding voor Schouwen en Duiveland. Ook zal de Minister de aandacht van de gemeentebesturen naar aanleiding van den brand te Vlissingen vestigen op de wen- schelijkheid, om bij gemeenteverordening maat regelen voor to schrijven, welke ten doel hebben brandgevaar te voorkomen in al die gevallen, waarin zoodanig gevaar te duchten is, inzonderheid als aan daken of goten met vuur of met benzine moet worden gewerkt, waardoor herhaling van dergelijke rampen zal worden tegengegaan. Ia de afdeelingen, bij do behandeling des Waterstaatsbegrooting, deed het wetsontwerp tot verleening van een renteloos voorschotten behoeve van den spoorweg OostburgC adz and, enkele leden vragen, of het niet beter ware geweest een verbinding van Cadzand met Bres- kens over Nieuwvliet en Groede te bevorderen. Zij meenden, dat daardoor de belangen van de e treek meer zouden worden gebaat, ter wijl door eerstgenoemde lijn België meer zou profi toeren. Het wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van den spoorweg BurghBrouwershaven en ver- betering in de ligging van den spoorweg Brouwershaven naar Steenbergen gaf in de I afdeelingen aanleiding tot de opmerking, dat men wol bij den aanleg, die onlangs plaats had, moest hebben, gezien, dat de ligging van den spoorweg Brouwershaven—Steenber-1 gen niet goed was. Voorts werd het behoud van het station Brouwershaven op de tegenwoordige plaats bepleit. door piano en orgel) in de vier jaar van bestaan zich langzaam zien, of liever hooren ontwikkelen. Wat eerst, uit den aard der zaak, een dilettanten-karakter droeg, is Langzamer hand geworden tot een vol-klinkend ensemble. Het trot ons bij deze uitvoering ,dat het spel zooveel aan zuiverheid on aan losheid gewon nen heeft bij de eerste concerten vergeleken. De „Symphonie (Mïlïtür) No. 11" van Haydn klonk zeer verdienstelijk, en het opgewekte van deze muziek, die onwillekeurig doet denken aan een lustigen zanger, kwam goed tot zijn recht. Ook de „Don Juan-ouverture" van Mozart werd verdienstelijk gespeeld, maar had, evenals de „Carmen-ouverture", van Bizet het nadeel dat zij niet voor strijkorkest bestemd zijn. Men miste de blazers te veel. En bo vendien had de „Carmen" nog wat vlugger kunnen zijn. Daar moeten de vonken afvliegen, en nu kwam ze niet verder dan gLoeien- Voor instrumentaal solist had de vereeni- ging de medewerking verkregen van mej. Else Rappard uit Den Haag, een uitstekend ge schoolde violiste met krachtigen streek, en ter dege |Ontwikkelde techniek. Dat zij in het vioolconcert No. 6 van Mozart ons niet van het begin tot het einde -kon boeien, schrijven we voor geen gering deel toe aan den aard van dat concert, dat minder pakkend is dan menig ander concert van dien componist. Maar de afgewerkte zuivere ver tolking en de mooie toon verdienen alle waardeering, eigenschappen die ook voor den dag kwamen in het „Adagio" van Fraaz ies. Als viool-soliste maakte mej. H. de V. M. uit Vlissingen haar debuut. Zoo'n eerste maal optreden in het publiek is een factor, die zwaar dient mee te tellen bij de beoor deeling, want de tooneelkoorts maakt van de anders zoo volgzame stem een weerbarstig ding, dat niet meer doet wat de wil beveelt. Toch heeft de zangeres, die over een mooi alt-geluid beschikt, een welverdiend succes behaald. De aria uit de „Josua" waarom toch altijd als openingsnummer zoo'n vrij on dankbare en moeilijke aria, ook voor begin nelingen? leed gedeeltelijk ook door het terughouden van den begeleider. De taak van do zangeres werd daardoor zwaar. Maar deze toonde wat zij vermag, in de vier liederen die ze na de pauze zong, en waarvan vooral „O, lass dich halten, goldne Stundo" van Jensen zeer mooi gezongen werd. Bij kon. besluit: is benoemd tot rechter in de ,orrond.-recht- bank te Zutphen ,mr. A. F. C. Hupkens van der Eist, thans rechter in de arrond.-recht- bank le Zwolle is G. J. Buys, directeur van do gemeentelijke H. B. S. met 5-jarigen cursus te Amersfoort, benoemd tot officier der orde van „Oranje- is aan N. Th. Ladenius, op verzoek, eervol Ontslag verleend uit zijn betrekking van no taris te Arnhem. Tot onderwijzer aan de rijksnormaal lessen te Tholen is benoemd de heer De Jager, hoofd der o. 1. school te Scherpe- De beschadigde schilderij van Nicolaas Berchem is weer gerestaureerd en in een der zalen van het Rijksmuseum te Amsterdam op gehangen. Een aftakeling van Mozart: Twee muziekgeleerden, St. Foix en Wyze- was, zijn op grond van ernstige onderzoekin gen tot de overtuiging gekomen, dat de. eerste vier van Mozart's 28 pianoconcerten en ook de sonate voor viool en piano in A-dur niet van Mozart zijn, doch van vier Duitscheenin Frankrijk wonende musici, namelijk Schobert, Herman Raupach, J. G. Eckard en Ilonauer. Schobert heeft een G0-tal kamermuziekwerken geschreven en z\jn invloed op den jongen Mozart is zonder twijfel groot geweest. Uit sonaten, trios en kwartetten van Schobert heeft Mozart gedeelten voor zijn eerste vier klavierconcertcn overgenomen. Van 10 stuk ken heeft men reeds vastgesteld dat zij niet door Mozart geschreven zijn. „Het Vaderland" verneemt, dat bij B. en W. van 's-Gravenhage de benoeming van een inspecteur voor het gemeentelijk lager onderwijs aldaar in overweging is, en dat eerlang in verband met dit nieuwe instituut voorstellen bij den gemeenteraad te verwachten zijn. De heer A. Slabbekoorn, gediplomeerd hoefsmid te W o 1 f a a r t s d ij k, is in de afdeelingen Goes, Kruiningen en Tholen I van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij belast met het geven van lessen aan de «ursussen in hoofbeslag aldaar. Door het dagelijksch bestuur der afd. Tholen van de Zeeuwsche Landbouwmaac- schappij zijn tot lid der commissie van toe zicht op den cursus in bedrijfscontröle, die door den heer Buijze aan 16 jongelui te i Sint Maartensdijk zal gegeven worden, benoemd de heeren N. Polderman, Iz. de Wilde Gzn. en Iz. Hage Jacbz., allen te St. Maartensdijk. Op do beide weegbruggen aldaar zijn in de afgeloopen bietencampagne 14 millioen K.G. suikerbieten gewogen. Het bieten leveren aan de halte „Kijkuit" van de spoorlijn Mechelen—Ter Neuzen is afgeloopen. De aanvoer bedroeg niet minder dan 23.200.000 KG., eene hoeveelheid, die nog in geen enkel jaar is bereikt. Met toestemming van de Koningin zullen 24 December, des avonds van 9 tot 10 uur, door den heer J. Vincent, carilon- neur van he„ Koninklijk Paleis te Am sterdam op den Dam, Kerstliederen en toe passelijke geestelijke melodiën worden ge geven. Dat is volgens een aloud gebruik, dat nog op weinige plaatsen voortleeft, doch in de laatste jaren hier en daar wordt her steld. Door het hoofdbestuur van den „Bond van Nederlandschc Onderwijzers" is aan den Minister van Binnonlandsche Zaken een adres verzonden met verzoek wettelijke maatregelen te treffen, waardoor het rooken door kinderen en jeugdige personen wordt tegengegaan. Ter boekdrukkerij van de firma F. J. Belinfante v/h A. D. Schinkel te 's-G."a- venhage is een werkstaking uitgebroken. Een groot gedeelte van het zetterspersoneel en ook eenige drukkers legden den arbeid neder naar aanleiding van de weigering van den patroon om een conferentie te hebben met het toon-comité. „Het Volk" meldt, dat de „S. D. A. P." en het „Nederlaudsch Vakverbond" op 14 December te Utrecht een groote open bare vergadering zullen houden, waarin gesproken zal worden over den stand en de vooruitzichten der sociale wetgeving. De hoofdbesturen der vakorganisaties zullen tot deelneming uitgenoodigd worden. j De vereeniging tot bevordering der verpleging van Katholieke drankzuchtigen in Nederland, het Dr. Ariënsfonds, beeft be sloten eene commissie in te stellen met opdracht het bestuur der vereeniging te advisee* en over de vraag, op welke wijze de verpleging van drankzuchtigen in een Nederlandsoh R. K. sanatorium zal moeten geschieden. In deze commissie zullen een jurist, twee geneeskundigen en twee geeste lijken zitting hebben, terwijl een bouw kundige als adviseerend lid zal worden van de gelegenheden van bierverkoop. Blijkens een ingesteld onderzoek zijn in de provincie Limburg van de 970 gemeenteraadsleden niet minder dan 160 herbergiers ot brouwers en van de 122 burgemeesters zijn 8 brouwers en 26 herbergiers. En hoeveel van de anderen zijn dan nog familie van brouwers, herbergiers, en wijn stokers Tf Rotterdam zijn van den deklast van een pakschuit, liggende in de Maasha ven, zes zakken haver gestolen. Gebruik makende van de* zwaren mist, zijn de die ven vermoedelijk met een roeiboot langs zijde gekomen. Vermoedelijk is verduisterd te 's-Gra venhage een brief, gericht aan A Brouwer, Alphen aan den Rijn, inhoudende 1 bank biljet f 100, 3 bankbiljetten it f 25een brief, geadresseerd aan P. T. Rollandet te Leiden, inhoudendel bankbiljet f 1000; 4 bankbiljetten ii f 3003 bankbiljetten a f 200; 1 bankbiljet it f 25; 1 bankbiljet f 10; een brief, Credietvereeniging Am sterdam, 44 bankbiljetten a f 1002 bank biljetten êk f 300 en 5 bankbiljetten f200. De commissaris van politie der 1ste afdeeling te 's-Gravenhage verzoekt de op sporing van de bankbiljetten en bericht zoomede opsporing en aanhouding van den verdachte P. A. Goedewagen, 17 jaar, lang, zwart, blauwe oogen, smal geziebt, gekleed met bruin kostuuiu en zwarten Garibaldihoed. Een slager t? Hoogeveen zond een bedrag van f 69.30' per pakje aan iemand te de Klencke. By aankomst bleek, dat het papiergeld, f 60 bedragend, verdwenen was. Er wordt een ernstig onderzoek ingesteld. Te Amsterdam in een beambte van bet hoofdpostkantoor aangebonden, verdacht zieh te hebben toegeëigend uit een aange komen aangeteekenden brief een cheque van 900 pond sterling. De grensautoriteiten te Bentheim heb ben twee Russische landverhuizers terugge zonden naar Oldenzaal. De eene had een reisbiljet naar Berlijn en geen paspoort, de ander een reisbiljet naar Rbeine. Zij zijn beiden toen naar Rotterdam gegaan. Uit Twente schrijft meu aan de »N. R. Crt." De Twentsche landbouwers zien in de wilde ganzen echte weerprofetengaan zij vroeg in den herfst naar het Zuiden, dan komt er een vroege wintergaan ze reed» in Februari of begin Maart naar 't Noorden terug, dan is de lente reeds in aan ocht. Maar als er gebeurt, wat ons dezer dagen een landman vertelde, dan wordt de winter streng. Hij zag begin dezer week op een zijner roggevelden een troep dezer dieren neerdalen, om zich aan 't jonge gras te goed te doen en krachten te verzamelen voor den verderen to»ht. Dat gebeurt alleen, wan neer een strenge winter in aantocht is, meende deze zegsman. In een schoenfabriek te Kaatsheuvel is ingebroken. Een groote partij leer, paren schoenen en een pak stikwerk zijn gestolen. De valkeniet Mollen, te Valkenswaard, heeft met zijn knecht bij de valkenvangst 24 valken en 2 sperwers gevangen. De vogels zijn bestemd voor de Old Hawking- club te Lyndhorst, in Engeland, de eenige overgebleven valkenjagersclub in Europa. Een fabrieksarbeider uit Lommei (België) zag zich door twee marechaussees en twee onbezoldigde rijksveldwachters in het Ochtveld, nabij Bergeik, op strooperij betrapt. Hij heeft op een van de veldwacb- ters een schot bagel gelost, waardoor deze ernstig, doch niet levensgevaarlijk werd. De dader is gearresteerd. dezelfde personen die de naburige hofsteden vestingworken van Antwerpen spruit voort uit in brand staken. Buren vertelden Dinsdag dat het kind hier of daar gezien was, doch do ijverigste opzoe kingen deden nog niets ontdekken. Te Parijs is aangehouden zekere Gyp- teau, die, zich uitgevende voor "handelaar, moeilijkheden met de onteigening. Do regee ring is voornemens de voltooiing van die wer ken mot kracht voort te zetten. Do wet van 1909 zal zoo toegepast worden dat de lichting zoo talrijk mogelyk zal wezen. Do minister-president werd na deze rede onder verschillende namen zich groote be- door tal van leden der rechterzijde geluk stellingen deed afleveren, maar die de wis- Dc vest van de zitting werd ingenomen door ecu rede van de liberaal Huijsmans die on der applaus van links aan de katholieke» partij verweet dat zij do oorzaak is van do desorganisatie in het leger. o- PERZIË EN RUSLAND. Het Russisch ultimatum nan Perzië eisebt niet slechts het ontslag van den financieclen ook seis nooit betaalde. Men schat dat hij aldus voor een millioen ontvreemdingen pleegde Nu is hij door twee schuldeischcrs opgezocht en op hun aanduidingen aangehouden. Het automobielgeheim van. Melun is eenigszins opgeklaard. De automobiel was ge stolen ten nadecle van den heer Merlin le Vsanne, door twee anarchisten, Bonnot en Petit Demange, van Lyon. Deze laatste is aangehouden. Men denkt dat Bonnot domoor- raadgevOT7d<aTAmerika»"ihusier,' denaar is. Inlusschen is de persoonlijkheid van diens collega Lacroffe. van het slachtoffer nog steeds niet vastgesteld, j i;n voorts <jat de positie der andere, door Van de in Juni j.I. te Stockholm op Shuster in Perzischcn dienst geroepen met- het Internationaal Congres voor Vrouwen- Perzische ambtenaren in overeenstemming met kiesrecht opgerichte „Men's International Al- de Russische en Engelsclie gezantschappen liance tor Woman Suffrage(Internationale geregeld zal worden, en dat de Perzische re- Mannenbond voor Vrouwenkiesrecht, waarvan geering zich verplicht, zonder voorafgaande het secretariaat in Nederland gevestigd zal goedkeuring dezer gezantschappen, geen vreem- worden, is tot voorzitter benoemd Sir John delingen in haar dienst te nemen. Cockbuni, K. C. M. G., oud premier in Zuid- j Verder zal Perzië de kosten der Russiscaa Australië, en thans een der vice-presidenten1 expeditie moeten betalen. Er zijn nu reeds van den Engelschen Mannenbond. I 6000 man Russische troepen in Perzië. Van het draadloos station op Spitsber- Eenigo wagen in het Engelsche Lagerhuis gen heeft, naar een telegram uit Christiania gaven Donderdag aan den minister van bui- meldt, het blad „Tidens Tcgn" het eerste pers- tenlandsche zaken, Grey, gelegenheid een ver telegram ontvangen. klaring over Engeland's houding in deze kwes- Daarin wordt gemeld dat thans op Spits- tie af te leggen, bergen overwinteren 150 menschen, w. o. fi Naar hij ZC1 'heeft Engeland zich in vexbin- vrouwen en 2 kinderen. Zooals men weel. ding gestold met de Russische regeering en worden er kolenmijnen ontgonnen. De eerste v-an deze de verzekering ontvangen, dat do sneeuw viel den 16en September. Tegenwoor- maatregelen, die genomen worden, slechts dig heerscht er den gcheelen dag volslagen Van voorloopigen en tijdelijken aard zijn. duisternis, naar men weet. De laagste tem-Voorts verklaarde Grey niets af te dingen te peraluur was 31 onder nul. IJsberen waren hebben op de energie en de goede bedoelingen meermalen in de nabijheid van het station Van Shuster, maar zijn halsstarrigheid om 'zien- Britsche onderdanen tot administratieve betrek. Ook met de stations Norddeich, Parijs en kingen in Noord Perzië te willen benoemen, Poldhu in Engeland heeft het station reeds heeft de zaak in de war gestuurd. Engeland verbinding gehad. NEDERLAND EN PORTUGAL. kon dit streven natuurlijk niet steunen en hij wilde geen Taad te dezer zake aannemen. De huidige crisis maakt het dringend nood zakelijk le Teheran op een of andere wijze een oplossing 1e vinden, die het gevaar dat zich incidenten herhalen, die den grondslag van de Engelsch-Russische overeenkomst zou den kunnen ondermijnen, zal voorkomen. Daar beide regceringen van harte wenschcn, Do correspondent te Lissabon van de „N. R. Crt." geeft in een brief een beschrij ving van de zitting der Portugeesche Kamer, dat die overeenkomst blijft voortbestaan, zal waarin do minister van buitenlandsche za- er ongetwijfeld een oplossing worden gevonden, ken De Vasconccllos de bewering bevestigde welke wijze deze in overleg met de Rus van zijn voorganger Machado over het aan- sische regeering het best tot stand kan komen, bieden van verontschuldigingen door Neder- wordt door de Engelsche regeering ernstig land over do Timor-kwestie. overwogen. De dooT den minister voorgelezen tele-1 WS hebben, zei Grey, daarover van gedach- grammen luiden als volgt: gewisseld met de Russische regeeringen le. (Telegram ontvangen van de Porlu- zullen ook verder alles doen wat ons mo- geesche legatie in Den Haag, 27 Juli 1911). g^'jk 's om een schikking tot stand te bren- „Minister van bui tenlandsche zaken beves- 8*®» dio v°or de drie betrokken mogendhe- tigt dat gevangenen werden gesteld in vrijheid, den aannemelijk i s. Gouverneur van Batavia presenteerde veront schuldigingen en handhaven status quo. (get.) SAMPAIO." 2e. (Telegram ontvangen van dezelfde le-voelen zich met den dag ongeruster over het- TOENEMENDE ONRUST IN CHINA. De vreemdelingen in Peking en Tientsin gatie, 28 Juli *11). geen hun te wachten staal. Naar men zegt ONGELUKKEN. ■ij het kappen van hout is een landbou wer te Ulvenbout, nabij Breda, uit een boomtop gevallen. Hij was onmiddellijk dood. Te Tegelen is een arbeider bij het kleirijden naar een fabriek op de rails ge vallen. De zware kleiwegen ging hem over het achterhoofd de man was terstond dood, Hij laat een vrouw met vijf jonge kinderen achter. - Te Rotterdam is uit de Maas bij het Bolwerk het in staat van ontbinding verkeerde lijk van een onbekenden man op gehaald. Vermoedelijk is het een 17jarige jongeling uit Amsterdam, die sedert 6 dezer vermist werd. „Minister van buitenlandsche zaken beves- wordt de vreemdelingenhaat aangewakkerd tigt mij, bevel te hebben gegeven gouver- door de ambtenaren. Volgens een telegram neur van Batavia, om te presenteeren excuses uit Tientsin zou de spanning zoo groot zijn, en handhaven status quo. Gevangenen werden dat een vonk voldoende is om een uitbarsting gesteld in vrijheid. i te veroorzaken. (got.) SAMPAIO." I De bezorgdheid wordt nog vergroot door 3e. (Telegram van den gouverneur van het feit dat er een aanzienlijke keizerlijke Timor dd. 11 Augustus 1911). troepenmacht is saamgetxokken aan de spoor- „Gouverneur-generaal Java telegrafeerde zeg- lrjn van Peking naar de zee, en dat men aan gendo incident Lakmaras tegen zijn instruc- de trouw dier troepen twijfelt. Mochten zij ties en beval resident Koeppang persoonlijk ook afvallen, dan zou Peking geïsoleerd zijn. vragen verontschuldiging voor incident westen, j De correspondent van de „Temps" te Pe- grensverdrag (of overeenkomst). king seint dat te Moekden een ernstige op- (get.) Gouverneur TIMOR." winding heerscht. Men heeft den indruk, dat (Dit telegram is per ambtelijken brief van Japan in Mautsjoerije de uitbreiding der re den zelfden datum, later ontvangen, bevestigd), j volutio bevordert. De correspondent acht de bespreking in De berichten uit Zuid China spreken van de Portugeesche Kamer duidelijk een voor- een groote verwarring. Een algemeene leiding bereid spelletje, maar betoogt dat de tegen- is er niet. Do correspondent van do „N. Y. stelling tusschen de telegrammen van den Herald" te Honkong zegt dal men niet een Portugeeschen gezant in Den Haag en de opvolging maar een waren optocht vanbeamb- verklaring van en namens onze regeering op- ten. heeft, sommigen gekozen, sommigen he- gehelderd dient te worden. DE KRITIEK OP HET BELGISCHE LEGER. noemd, sommigen door zich zelf aangesteld, maar geen van allen heeft ook maar het minste idee van wat hij doen moet. Bij het gevecht van 25 November te Hankou BRANDEN. Te Nijmegen is de bovenverdieping van het pakhuis van een handelaar in borstel- i werken aan de Korenmarkt uitgebrand. Te Doornerveen, in de provincie Groningen, is een behuizing totaal afgebrand. Ten gevolge vau het omvallen van eene petro leumlamp is een huis te Loon op Zand afgebrand. De schade is groot, doch wordt door verzekering gedekt. Onder Rijswijk is een huis aan den Delftweg, nabij de Hoornbrug uitgebrand. De inboedel, die verzekerd was, ging ook verloren. Te Weere, in de provincie Noord-Holland, is een huis afgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Amersfoort is aan den Soes- terweg een smederij met inventaris afge brand. Alles was verzekerd, De scherpe aanvallen in en buiten de Bel- zijn 5000 pas aangeworven recruten der re- gische kamer gedaan op het beleid van den bellen aan het muiten gegaan, en hebben minister van oorlog, en door deze zelf be- hun officieren doodgeschoten, toen er bevel antwoord in een rede van twee zittingen in gegeven werd voorwaarts te rukken, de vorige week, hebben Donderdag den Bel gische minister-president, de Broqueville, aan leiding gegeven tot een verweer. Hij verklaarde niet verbaasd te zijn over dc PORTBRIJIW. Lijst van onbestelbare brieven en brief- nu tegen de regeering gevoerde campagne kaarten gedurende de 2e helft van de maand niet meer actief-dienende generaals het November verzonden van is hetzelfde wat men in Engeland ziet ge beuren door personen als den gewezen ad miraal Beresford. De minister -president verklaarde de verant woordelijkheid te aanvaarden voor den toe stand en weigerde de enquête toe le staan, waarop was aangedrongen door de oppositie, aan wie hij verweet, dat zrj in tegenstelling met de oppositie in het Engelsche parlement MIDDELBURG. Binnenland. Brieven. H. D. Bendeker en Redactie Rostra, bei den Amsterdam en P. Clausing Haarlem. Buitenland. Briefkaarten. Mej. Wablijn Brussel, H. Rosenthal Dort- De „Vlissingsche Orkestvereeniging", die onder leiding van haar directeur, den heer Aleidus Coenen, Donderdagavond in het Con certgebouw een uitvoering gaf, kan tevreden zijn over hetgeen zrj dezen avond gepraesteerd heeft. Wij hebben dit strijkorkest (aangevuld In Juli 1912 zal ter herdenking van het 12'/,-jarig bestaan van het Limburgsche Kruisverbond te Roermond een Katholiek Congres tegen het alcoholisme gehouden worden. Dit congres zal gewijd zijn aan de bespreking van het bier-alcoholisme. Als voorbereiding voor dit congres heeft het Limburgsche Kruisverbond besloten, een verzoekschrift te richten tot den minister van binnenlandsche zaken, met verzoek maatregelen te willen nemen tot beperking Men schrijft ons uit Oostende: Woensdagochtend verliet de rijkssleepboot de haven van Oostende tot opsporing van een wrak, dat reeds eenigen tijd ter roede tusschen wind en water ronddreef en gevaar voor do scheepvaart opleverde. Tengevolge van den mist slaagde zij er niet in het te ontdekken en keerde onverrichter zake terug. Eenigo uren later kwam de Beligsche visch- sloep O. 195 er mede opdagen, die het nabij de hoofden aan een sleepboot overgaf om het verder de haven binnen te brengen. Het blijkt te zijn het wrak van den Sche- veninger haiingvisscher no. 198. Te Vlerizele is het algemeen gevoelen dat het ontvoerde kind werd meegenomen door gestemd bad tegen de noodzakelijke credieten mund en Pukelenkei Cjoker. voor geschut, vestingen, kazerneering en leger- Den afzenders wordt aanbevolen hun trein. Hij wees de enquête af, wijl hij niet naam en adres op de stukken te vermelden, wil, dat de naburige naties zullen weten, welke ondat. deze bii onbestelhaarheid aan hen maatregelen er genomen zijn. Ernstig klaagde hij over de treurige hou ding der Belgische pers, die nu eens gewag maakt van maatregelen, genomen tegen Frank rijk, dan weer van maatregelen tegen Duitsch- land, waardoor die bladen allerlei wantrou wen wekken. Hij ontkende de waarheid van do bewering van een Dnitsch blad, dat op grond van bepa lingen in de Iraclaten 150.000 man Engel sche troepen zouden moeien worden ont scheept, teneinde naar het loorlogsterrein te kunnen doorgaan. Dat is een verzinsel. Ten slotte zei de minister-president pog, dat België nog nooit zooveel soldaten op de been kon brengen als thans, en dat hel nog nooit zooveel schietvoorraad en proviand heeft Stoomdrukkerij. Firma D. G. Kröber Jr, bezeten. De vertraging van de voltooiing der Middelburg. kunnen teruggegeven worden. HOOGWATER, te V1 i 8 8 i n g e n. Zaterdag 2 Dec. vm. 10.15 Zondag 3 11.— Maandag 4 11.42 Dinsdag. 5 nm. 0.21 Woensdag 6 1.06 Donderdag 7 1.52 Vrijdag 8 2.41

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 9