BIJVOEGSEL Landbouw. Letteren eb Kunst. FEUILLETON. DE POT KAVIAAR. Onderwijs. Yerschillende BeiIsMeb. Zaterdag 25 November 1911, no. 279. Middelburg 24 November. Bij kon. besluit: zijn benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Zuidbroek, S. W. Wegener Sleeswijk, thans ontvanger der legislr. en dom. te Texeltot ontvanger der registr. en dom to Dokkum A. Zoruicvylle, thans ontvanger der registr. en dom. te Horst; tot ontvangeir der registr. en dom. te Weert H. F. It. Dubois, thans surnumerair der registr. en dom.tot ontvanger der registr. en dom. te> Texel P. J Oud, thans surnumerair der registr. en dom.tot ontvanger der registr. en dom. te Zevenaar B- W. F. van den Brand, thans surnumerair der registr. en dom.en tot ontvanger der registr. en dom. te Oirschot, N- O- van Hasselt, thans surnumerair der registr. en dom. is benoemd bij het personeel van den ge neeskundigen dienst der landmacht, tot officio^ van gezondheid der 2de kl., de burgergenees- kundige (arts) G. van der Reyden is mr. B. de Gaay Fortman, advocaat en procureur te Amsterdam, benoemd tot lid van het hof van justitie in de kolonie Curasao, De vanwege de afdeeling Goes derZecuw- sche landbouwmaatschappij te houden cursus in het monteeren en voorbrengen van paarden waarvan het aantal deelnemers door latere aangifte van 10 tot 14 is gestegen, zal onder leiding van den heer J. M. Urchard, directeur der Manege te Middelburg, worden gehouden op hot dorpsplein Ie ICloetinge en aanvangen op Vrijdag 8 December des namiddags te 2 uur Verschenen is het verslag aan de Ko ningin van de bevindingen en handelingen van liet vecarlsenjjkundig staatstoezicht in het jaar 1910. - Voor de op 6 en 7 December a.s. te houden examens ter verkrijging van het „Mercurius-Diploma", hebben zich 787 candi dates! aangemeld. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal het mondeling gedeelte van de akte-exa mens middelbaar onderwijs in de Italiaansche taal- en letterkunde, voor zoover die in het openbaar worden gehouden, worden afgenomen te 's-Gravenhage in do Leesinrichting, Oude Molstraat, op 5 December 1911. Mevrouw Van der Horst heeft Donderdag avond tiaar 25-jarig jubileum te Amsterdam ge vierd mei. Ibsen's ,,Nora". Een stampvolle zaal heeft haar hij haar eerste opkomst en na ieder bedrijf met applaus begroet, en aan het slot Yan de voorstelling kwamen de bloemen van allo kanten opzetten. Toen het scherm na het laatste bedrijf weer opging, stond de kamer vol bloemen, waar achter de collega's zich hadden opgesteld. Met een hartelijk woord werden haar eerst namens de feestcommissie bloemen en ver volgens een photo aangeboden van een kunst voorwerp, vervaardigd door den beeldhouwer Eduard Jacobs. Mevr. Iloltrop schonk namens de artisten van het „Ncd. ToonecI" oen ster van bloemen, hopende, plat haar sterretje van geluk niet mocht ondergaan, ook niet in den nieuwen werkkring in België. Bloemenhulde werd haar vervolgens aange boden door verschillende personen en corpo raties. Toen de jubilaresse de twee klompen, die zij 375 maal had gedragen in „Op Hoop van Zegen", werden aangeboden, werd het haar zichtbaar to machtig. Tc aangedaan dankte de jubilaresse 9lechls kort. Na afloop werd een receptie gehouden in een dor zalen van het Paleis voor Volksvlijt. Het bestuur van het Louvremuseum heeft besloten op de plaats waar de gestolen ,,.To- conde" hing, een ander werk van Leonardo Een verhaal uit den Bokser-opstand. Naar het Engelsch A. CONAN DOYLE da Vinci to hangen, reeds in het Louvrei- inuseum tentoongesteld, namelijk de „St. Jan Androgyne." Sarah Bernhardt spreekt het gerucht van haar aanstaand huwelijk met een jonge bloem van 26 lentes tegen. Do diefstal in het Museum te Florence van Fra Angclicp's schilderij scliijnt 's nachts gebeurd te zijn. Eenige personen, die laat naar huis gingen, bemerkten aan do San Marco een touw, dat. uit een open venster hing. Ver rast, ongerust zelfs, wekten zij den bewaker, verwittigden den bestuurder en de politie. Men bemerkte aanstonds dat de beroemde „Ma donna" verdwenen was. De dief moet zich in een der cellen ver borgen hebben en in San Marco gebleven zijn, toen de poorten gesloten werden, 's Nachts zou hij gevlucht zijn door middel van het touw met laioopen dat uit het venstor hing, zonder moeite het meesterwerk meenemend, dat niet groot en gemakkelijk to verbergen lis. Een hevig onweer dat 's avonds losbarstte alle straten schoonveegde, begunstigde nog zjjn vlucht. Volgens een ander verhaal zou het touw van het venster maar komedie zijn om het onderzoek op een verkeerd spoor te leiden en de medeplichtigen te dekken. De misdadigers zouden zeer gerust zijn te werk gegaan.unet medeplichtigheid van een bewaker. Maar niets dat alles is zeker. Verscheidene bewa kers zouden preventief in hechtenis zijn ge nomen. - De heer N. Koppes, leeraar in liet tim mervak aan de ambachtsschool te Oost- burg, is alsyzoodanig benoemd aan de am bachtsschool te Tiel. Miszaken. *Het Hof te 's-Gravenhage veroordeelde Donderdag C de K., koopman te Koude kerk e, wegens liet met kunstlicht iemand behulpzaam zijn hij het opsporen van wild, opnieuw tot 7 dagen hechtenis. De kantonrechter te 's-Gravenhage heeft Donderdag,uitspraak gedaan in een verstok-von- waarbij iemand tot tweemaal f300 boete, subsidiair tweemaal 60 dagen hechtenis, werd veroordeeld wegens liet onbevoegd geven van geneeskundigen raad ai bijstand en het ver strekken van geneesmiddelen (z g. „Klooster- balsem"). De beklaagde werd veroordeeld tot f50 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis. De Ministers van Marine en van Koloniën hebben aan de Kamer doen toekomen twee afschriften van het rapport pver het ongeval op de „Hertog Hendrik" elk vergezeld van de noodge bijlagen. - Dinsdag 5 December komt II. D. H. de vorstin van Bentheim, zuster van de Koningin- Moeder, naar de residentie, ten einde eenige dagen bij II. M. ton paleize te logecren. Eenige vereenigingen van mineraalwater fabrikanten, bierhandelaren, brouwers, distil lateurs, hótel-, café en societeilhouders, ban kHbakkers, enz., hebben een adres aan den Minister van Financiën gezonden. In dit adres zeggen ze dat naar liuii meening de tijd ge komen is, om die artikelen van de wet op de persomeele belasting, welke oorzaak zijn, dat logement- en hotelhouders, banketbakkers en houders van besloten kokszaken, koffiehuis verlof- en vergunninghouders en enkele andere categoriën van middenstanders uitermate zwaar en onrechtmatig worden belast, te herzien Haar inziens heeft de wetgever in 1896 bedoeld oen izuivere verteringsbelasting in het leven te roepen, doch voor de bovengenoemde be langhebbenden werkt zij als een verkapte be drijfsbelasting. Mocht geen gehecle ontheffing „Wacht u nu op het sein van Ainshe?" vroeg professor Morccr aan den kolonel. „Ja", antwoordde deze. „We wachten op Ainslie's schoten. En ik bedacht dat ik dien tijd wel met u kan doorbrengen, want ik heb u iets te vragen." „Wat dan?" „Wel, u zult zich herinneren wat u zoo straks zei over dat andere beleg dat van Soengtong. Ik stel daar veel belang in uit leen beroepsoogpunt. Nu do dames en de civiele leden weg zijn, zult u cr geen bezwaar tegen hebben het to bespreken." „Het is geen aangenaam onderwerp." „Neen, dat geloof ik! Het was een tra gedie. Maar u hebt gezien hoe ik hier de verdediging geleid heb. Was dat verstandig? Was liet goed? Was hot waardig voor de tra dities van het Duitsch© leger?" „Ik geloof dat u niet meer had kunnen doen „Dank u Maar die andere plaats, werd die door een bekwaam leider verdedigd Voor mij is een vergelijking van dien aard zeer be langrijk Kon de plaats gered zijn?" „Neen, Al het mogelijke was gedaan behalve één ding „Ah! Er was dus een nalatigheid. Wat was dat?" „Niemand, en bovenal geen vrouw had men levend in handen der Chineezen mogen laten vallen De kolonel slak zijn breedo roode hand uit en omklemde daarmee de lange, zenuwachtige vingers van den professor. /,U hebt gelijk duizendmaal gelijk. Maar denk niet dat dit aan mijn gedachten ontsnapt ,is. Ik zelf zou vechtend sterven, en dat zouden Ralston en Ainslie ook doen. Ik lieb met lion gesproken, en dat is geregeld Maar de anderen en u Ik heb met de an deren gesproken. Wat moet er met den pries ter, en den zendeling en de vrouwen gebeu ren. Wat zoudt u met hen doen?" Zouden, zij wcnsclien levend gevangen ge nomen te worden?" „Ze wilden niet beloven stappen te doen ten einde dat te verhinderen. Ze wilden niet de hand aan hun eigen leven slaan.Hun geloof zou dat niet veroorloven. Natuurlijk is hot nu achter den. rug, en behoeven we niet meer over die verschrikkelijke dingen te spreken. Maar wat zoudt u in mijn plaats gedaan hebben?" „Ik zou zo hebben gedood." kunnen worden verleend, dan meenen zij althans recht te hebben om te worden gelijk gesteld met andere winkeliers. Do vergaderingen van den gemeenteraad te Kaatsheuvel werden tot nu toe steeds op don voormiddag gehouden. Sinds geruimen tijd echter hebben enkele leden van den Raad getracht die vergaderingen in den namiddag te doen plaats hebben, wijl die uren voor verschillende hunner beter geschikt uitkomen. In de morgenuren kunnen zij ook vaak minder goed uit hun zaak of bedrijf gemist worden. Toen nu vóór een paar dage» één der raadsleden den voorzitter verzocht om de vergadering pp een uur van den namiddag te stollen, wijt hij des morgens onmogelijk kon tegenwoordig zijn, werd op dit verzoek afwijzend beschikt. Een zevental leden hield daarop een bijeenkomst, waarin besloten werd de eerstvolgende vergadering niet bij te wonen. Toen nu op Woensdag deze vergadering uit geschreven werd, kon deze niet doorgaan, wijl de raad niet voltallig was. Te Rotterdam zijn van een tweetal stoom schepen, liggende op de werf van Wilton's machinefabriek aan den Westkousdijk, een 30-tal koperen sluitstukken van patrijspoorten gestolen. In dezelfde stad heeft in do Kievit- straat (usschen eenige personen een vecht partij plaats gehad, waarbij het mes werd getrokken. Een werkman is daarbij over zijn gezicht gesneden en zoo verwond, dat hij in het ziekenhuis moest verbonden worden. Een reiziger in kruidenierswaren te Doorn, keerde Woensdagavond per rijwiel van Amersfoort over Zeist huiswaarts. Nog met ver an Amersfoort verwijderd, reed hij tegen prik keldraad, dat over den straatweg was gespan nen, waardoor hij kwam te vallen. Twee ke rels schoten toe en gaven hem een slag op het hoofd, waardoor hij bewusteloos werd. Drie uren later, ongeveer 9 uur, kwam hij bij en bemerkte dat bij smjwonden had gekregen, zijn gold, ongeveer flOO, en zijn horloge wa- hem ontvreemd, en de banden van zijn fiets waren stuk gesneden. Ilij ging toen terug naar Amersfoort om aangifte van deze brutale berooving te doen. De politie heeft tot diep den nacht het onderzoek tot nabij Soes- lerberg voortgezet, doch zonder succes. Bij een firma aan het Zwartewater te Zwolle, is een ontploffing ontstaan, doordat een arbeider, die bezig was een vat te vullen, er met de lamp to dicht bij kwam. Beide bodems werden uit het vat geslagen, en den arbeider werden beide beencn verbrijzeld. Een 30-tal ruiten van de fabriek zijn stuk geslagen. De man is naar het Sophiazickcnhuis over gebracht. Zijn toestand is zorgelijk. De inbreker, die was uitgebroken uit de marechausseekazerne te Oosterwoldc, is gevan kelijk te'Heereiiveen gebracht. Hij werd to Ap pelscha gearresteerd. Te Tilburg is Donderdagnamiddag de vlokkenmaalderij van Van Riel afgebrand een groolo voorraad wolvlokken ging verloren. Oor zaak jonbekend Assurantie dekt de schade. Woensdag is te Rotterdam het faillisse ment uitgesproken der Rotterdamsche Vlieg- vereeniging, gevesligd Kruiskade aldaar. De raad der gemeente lieer heeft besto ten, de pators, die daar een opvoedingsgesticht bouwen, in rechten aan te spreken over Ieen weg, die loopt over de door de paters gekochte gemeentegronden. Het gevolg van dit raadsbesluit is dat de pators aan de ongeveer zestig werklieden, die thans aan hel opvoedingsgesticht werk vinden, heblien meegedeeld, dat aanstaanden Zaterdag do werkzaamheden aan den bouw zullen wor den onderbroken tot na afloop van de pro cedure. - Een 17jarige jongen, afkomstig van Haar lem, bediende in liet pension „De Mark" te Ginneken bij Breda, werd Donderdagmorgen met een bankbiljet van f 200 uitgestuurd te gaan wisselen, maar is niet terugge keerd. Men vermoedt, dat hij de wijk naar Londen heeft genomen, waar zijn broer in be trekking is. - Terwijl de brandweer te Londen Donder dagmiddag bezig was een brand te blusschen de benedenverdieping van een schoen winkel aan het „Strand", had, vermoedelijk ten gevolge van hel smelten van een elec- trische kabel, een ontploffing plaats. Acht personen uil de menigte op slraat werden meer of minder ernstig gewond. - Door dr. Otto Smidt, een Duitsch genees kundige te Keulen wordt aanspraak gemaakt op den prijs van honderdduizend mark, door den Itajiaanschea afgevaardigde Maraine eecig© jajen geleden ingesteld, toe te kennen aan dengeen, di© kan bewijzen, dat hij mot serum dopr hem gevonden, in vijf gevallen genezing van kanker heeft bewerkt. Dr. Smidt steunt zijn aanspraak op serum- genezing in. veertig gevallen. Bij de pogingen tot verzoening, die de rechter bij het scheidingsproces van mevrouw Toselü in het werk heeft gesteld, verklaarde zij, alleen dan van haar aanvrage van een scheiding wegens mishandeling afstand te doen en een scheiding met wcderzijdsch goedvinden aan te willen nemen, als Toselli het bewijs vermocht te leveren, dat liij verstandig was geworden en als kunstenaar iets bad geleerd Het sarcasme van Louise heeft een aanval van woede bij den pianist tengevolge gehad, die met van toom bevende stem antwoordde, dat hij reeds sedert 15 jaren bewijs van talent geleverd had. Louise verklaarde daarop, dat zij bereid was do klacht van mishandeling te la ten varen, pis Toselli haar zoon aan haar wilde laten. Hierop verklaarde Toselli op dra matische wijze, dat geen macht ter wereld hem zijn aangeboden kind zou kunnen ont rukken. Ook zal hij, noch voor zijn kind, noch voor zichzelf, ooit eeoig gold van Louise wil len aannemen. Over d© uitspraak van d© rechtbank om de zitting te verdagen en het kind voortoopig bjj d© ouders van Toselli te laten, was Louise hoogst verontwaardigd en woedend weerde zij alle interviewers van zich af. - Do bloedige lijst. De Russische vlie ger Maruzzio, die Zondag te Sebastopol een ergen val deed en beide beenen brak, drie ribben indrukte, en daarenboven nog een schedelbreuk opliep, is aan do bekomen won den overleden. EEN TREIN IN EEN RIVIER. Het vreeslijk ongeluk, waarvan we in ons vorig nummer onder „Laatste Berichten" reeds melding maakten, gebeurde op eenige kilome ters van Saumur. De 54 meter lange brug over de Thouet was 's nachts door bet Jiooge water beschadigd, en van den trein stortten in de rivier twee locomotieven met kijbehoo- rcnde kolenwagens, drie personenwagens en twee goederenwagens, die geheel onder het wilde water verdwenen, behalve een wagen, op welker dak dan ook tien reizigers zich wisten te redden. Maar voortoopig was het totaal (oïmiogelijk hen daarvan nf te halen, daar het hooge water belette bij hen te komen, en er ook alle booten uit de buurt door de over strooming waren weggevoerd. De regeu bleef intusschen neerpiassen. Een koopman uit de buurt is verdronken bij zijn pogingen om te redden. Twee bootjes met redders werden door den stroom tegen de brugpcilers als 'tware geplakt, en moesten de reddingspogingen opgeven. Later kwam per extratrein een afdeeling pontonniers. Zij en anderen, slaagden erin met veel moeite om eerst een persoon te redden die sedert eenige uren in een boschje zat. En later wisten de soldaten, na bovenmenschelijke pogingen, do personen, di© op den waggon een toevlcht ge zocht luidden, te redden. Zij waren verstijfd van de kou Inmiddels had men ook verscheiden© lijken opgehaald; Donderdagmiddag waren er 22 ge borgen. Maar men verkeert nog geheel in het onzeker over het aantal dat nog in de wag gons onder water ligt. De „Temps" schat (dat aantal op 30; de minister echter op slechts tien. Een der machinisten is op wonderbaarlijke wijze gered, door zich vast te grijpen aan den staart van een varken, dat blijkbaar uit een der waggons geraakt was, en dat hem lar den oever trok. Do oorzaak schjjnt te zijn dat een der pei lers door het water was ondermijnd. Toen de trein op de brug was bezweek plotseling het ijzerwerk. EEN EIGENAARDIG GEVAL. Een boer van St.-Martin had op de markt van Foix een varken gekocht om liet vet te mesten. Twee dagen later, toen hij den staJ van het dier schoonmaakte vond hij in den mest een goudstuk van 20 fr., met den beel denaar van Napoleon III en het jaarlal 1860. Zijn verrassing was groot. Maar zij verdubbel de den volgenden dag toen hij weer een goud stuk vond. Vijf dagen lang vernieuwde zich het wonder. Het varken „legde" goudstukken Het /nieuws lekte uit, liet kwam aan de ooren van den verkooper en deze eischic aan stonds de goudstukken op. „Mijn varken," zeido hij, „zal aekor da portemonna,i© hebben opgegeten, dien ik op den dag zelf van do markt heb verloren. Er zaten negen goudstukken va» 20 fr. in en tweo bankbriefjes, 't Is dus mijn geld en gij moet het terug geven." D© kooper echter was daar niet voor te rmden, „Ik h©b het varken gekocht en betaald. Het behoort mij dus to© roet al wat er in is." Mn heeft advokaten geraadpleegd, en een proces staat vpor do deur. Aangekomen: 20 Nov. te Bataria hetss. „Pyrrhus", van Amsterdam; 22 Nov. te Santos het ss. „Zoelandia", van Buenos-Ayres naar Amsterdam; te New-York het ss. „Rijndam", van Rotterdam; 23 Nov. te Amsterdam hetss. .Hector", van Java; te Padang het ss. „Ta- banan", van Rotterdam naar Java; te Balti more het ss. „Andijk", (Neplijn) van Rotter dam naar Newport News; to Padang het ss. Timor", van Amsterdam naar Java; te Brin- disi het ss. „Isis", van Port Said. Vertrokken: 22 Nov. van Padang het bs. Ambon", naar Amsterdam; van Montevideo het ss. „Rijnland", ran Amsterdam naar Buenos-Ayres; van Perini het ss. „Kawi", van Java naar Rotterdam; 23 Nov. van Havre het ss. „Prins Willem III", van Paramaribo naar Amsterdam; van New-York het ss. „Vollurno", naar Rotterdam. Gepasseerd: 21 Nov. Gibraltar hetss. „Glaucus", van Batavia naar Amsterdam22 Nov. Lizard het s.s. „Noordam", van New- York naar Rotterdam Gibraltar het s.s. „Ban- da", van Java naar Amsterdam. ONS HlfiS Molstraat te Mi ddelburg, De Knipcursus zal niet op Maandag 27 November maar op V r ij d a g 1 De cember worden gehouden. „Mein Golt 1 Zoudt u ze hebben ver moord „Uit genade zou ik ze hebben gedood Bedenk wel, dat ik het zelf mee gemaakt heb Ik lieb den dood van de boete eieren gezien ik Iileb den dood van den kokende kei© bijge woond ik lieb gezien hoe de vrouwen mijn God ik begrijp niet dat ik daarna ooit weer rustig heb kunnen stapenZijn gewoonlijk onbewogen gelaat werkte en beefde in de pijn van de herinnering. „Ik was aan een paal go- bonden ze hadden dorens tussclien mijn oog leden gezet om ze open te houden, en de smart van die marteling was nog minder dan mijn zelfverwijt, als ik bedacht dat ik hen mot één tube tabletten zonder smaak, op het laat ste oogenblik kon hebben ontrukt aan de han den van. hun beulen. Moord? Ik ben gereed voor den Operstcn rechterstoel te verschijnen voor duizend moorden van dien aaxd Zonde? Wel, het is een daad die even goed een vlek van werkelijke zonde van de ziel kan was- schen. Maar als ik wetend wat ik weet, een tweede maal niet toe overging, dan dan. is er ook geen hel diep of heet genoeg om mijn schuldigen, hangen geest te ontvangen." De kolonel stond op, en zijn hand vatte die van de ppofessor. „U spreekt verstandig", zei hij. „U bent een dappere, sterke man, die weet wat hij wil. Ja, waarachtig I u zoudt mij een groote hulp zijn geweest als de zaken anders waren geloo- pen. Ik heb er veel over gedajoht in |de donkere vioego ochtenduren maar ik wist niet hoe ik het moest doen. Maar hef wordt nu meer dan tijd dat wc de schoten van Ainslie hadden moeien hooren. Ik zal eens' gaan kjjken. Weer zat de oude geleerde alleen met zijn gedachten. Eindelijk toen noch de kanonnen der bevrijdingskoloune, noch hel signaal hun nadering te hooren was, stond hij op, en was hij op het punt zelf naar de wal te gaan, toen de deur opengerukt werd eu kolonel Dresler naar binnen wankelde. Zijn gelaat was spookachtig bleek, borst hijgde als van een man die uitgeput is door hard loopen Er stond brandewijn op zij-tafeltje, en hij dronk er een slok van. Toen liet hij zich zwaar in een stoel vallen. „Wel", zei de professor koel. „Komen ze nog niet?" „Neen, ia kunnen niet komen." Er Jieerschto een minuut of langer stilte terwijl de beide mannen elkaar aanstaarden. „Weten ze het allemaal''" „Niemand weet het dan ik „IIo© bent u het te weten gekomen?' „Ik was bij den muur, dicht bij de ach terpoort het houten poortje dat uitkomt in den rozentuin. Tussclien de boschjes zag ik iets kruipen. Toen werd er op de deur geklopt. Ik opende die. Het was een Chineesch Tataar, zwaar gewond door sabelhouwen. Hij kwam van het gerecht. Kommandant Wyndham, een Engelschnian, had hem gezonden. De onlzet- tingskolonne was tegengehouden. Ze had bijna al haar amunitie verschoten en had zich nu verschanst en een afdeeling terug gezonden VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. HOOGWATER, te Vlissingen. Zaterdag 25 Nov. nm. 3.56 Zondag 26 4.37 Maandag 27 5.26 Dinsdag. 28 6.22 Woensdag 29 7.32 Donderdag30 vm. 7.54 Vrijdag1 Dec. 9.09 Vergaderingen, Concerten cm. MIDDELBURG. Zaterdag 25 Nov. en volgende dagen be halve des Dinsdags Bios coop Theater, Markt 3 71/2 en 9 u. Zaterdag 25 Nov M a a n d a g 4 Dec. Biljart-concours, Café Gabriëlse. Vlasmarkt. Maandag 27 Nov. Lezing Kerkbelasting, „Schuttershof", 8 u. Maandag 27 en Dinsdag 28 Nov. Alg, Rep. en Concert „T. 0* en U.", 7i/a u. Donderdag 30Nov. Lezing prof. dr. P. J, Muller. Bo gardzaal 8 u, V r ij d a g 8 Dec. Liederenavond Pisuisse en Blokzijl, „Schuttershof", 8 u. Dinsdag 12 Dec. Voorstelling Operette Ensemble „Tooneelver- bond", „Schouwburg", 71/a uur. V r ij d a g 15 Dec. Voordracht prof. H. van Gelder. „Geschied- en letterk. vereeniging". Maandag 18 Dec. Voordracht prof. dr. M. Straub, „Natuurkundig Gezelschap". Bovenzaal „De Vergenoeging" 8 u. Dinsdag 19 Dec. Verg. N. V. „Bad- en Slrandliotel Domburg", „Grand Hotel", 8 u. Vrijdag 22 Dec. Concert „Ver. voor In strumentale Muziek." Con cert- ©n Gehoorzaal, WESTKAPELLE. Zondag 26 Nov. Inwijding kerklokaal, 2 a. naar de schepen om meer amunitie te halen. Drie dagen zou het duren vóór zo konden ko men Dat was alles. Mein GoltHet was genoeg I" De professor fronsde zijn borstelige wenk brauwen. „Waar is de man?" vroeg hij. „Die is dood. Hjj overleed aan bloedver lies. Zijn. lijk ligt bij dc achterpoort." - „En zag niemand hem?" - „Ze hebben hem niet gesproken." „O, dus ze hebben hem toch geaien?" - „Ainslie moet hem van den toren hebben gezien. Hij zal begrijpen dat ik bericht heb gekregen. Hij zal willen weten wat. Als ik het hem vertel, moeten, ze het allen weten." „Hoe lang kunnen wij het nog uit houden?" „Een uur of twee, op z'n hoogst."- „Is dal absoluut zeker?" „Ik geef u mijn woord als soldaat." „We moeten dus vallen?" „Ja, we moeten vallen." „Er is dus geen hoop voer ons?" „Neen, geen enkele." (Wordt vervolgd). Stooyndrukkerjj. Firma D. G. Kröber Jr, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5