BIJVOEGSEL ■iidelMrg 21 November. Letteren en Kunst. FEUILLETON. De tare Boosdoener. Rechtszaken. Verschillende Berichten. Kerknieuws. Landbouw. Woensdag 22 November 1911, no. 276 Bij boa. bwslnit is overgeplaatst in zijnen raDg bij den generalen staf, de reserve-kapitein S. C. Muller, van de infanterie der landweer in het 23ste landweerdistrict is J. Carst, thans onderhavenmeester bij de visschershaven te IJmuiden, bevorderd tot havenmeester bij die haven is ter zake van zijn gedrag bij de krijgs verrichtingen op het eiland Soembawa, als nog benoemd tot ridder 4de klasse der «Militaire Willemsorde", de sedert tot sergeant-ziekenopzichter bevorderde korpo raal-ziekenverpleger van het leger in Ned.-I. De electrotechnische school. Leerboek heeren J. F. Tak Brouwer, jhr, mr. W. H. j gestrengste begrip, dat iemand zich bij het hot mond- en klauwzeer, enorm groot Zi; toch der practische electriciteitsleer voor zelfstudie en ambachtsonderwijs door A. ten Bosch N. Jzn., electrotechnisch ingenieur. Derde veel vermeerderde en verbeterde druk 1911. Yan Mantgem en De Does. Amsterdam. Tn dezen derden druk van het bekende werk van den heer A. ten Bosch N. Jzn. is op onbekrompen wijze rekening gehouden met de groote vorderingen der electrotech- niek der laatste iaren. Hierdoor werd splitsing van het werk in vier op zichzelf staande deelen noodzakelijk. Deel 1 en 2 worden behandeld door den heer A. ten Bosch N. Jzn. in den geest van den eersten en tweeden druk der E. T. S.deel 3, «Electrische Tractie", door den heer E. T. Suringar w. i. deel 4. «Zwak stroomtechniek", door den heer C. L. van van der Bilt. Hoogleeraar der T. H. S. te Delft. Deel 1. Theoretische beschouwingen over gelijk- en wisselstroom is thans verschenen. Het werk is voor zelfstudie en ambachts onderwijs van groote waarde. Eenvoudig en helder is de betoogtrant. Boeiend voor den lezer, die het wezen en de hedendaagsche toepassingen der electriciteit wil begrijpen, Zooder omhaal van woorden worden de verschillende onderwerpen behandeld, aan de hand van vele goed gekozen voorbeelden. De keurige uitvoering van tekst en figu ren doet aangenaam aan. Daar ook de behandeling van het derde en vierde deel aan bekwame handen is toe vertrouwd mogen, we de verwachting uit- Hoeufft, W. Jansen en J. F. C. Rozenberg.1 couloirstelsel van „een kamertje" maken Bchatten de schade die do boerenstand gelodm 1 kan, doch dat de bij de stemming gevolgdehooft op rond 33 millioen. In het eerste ha» H. F. M. Yerdickt. I spreken, dat de vier op zichzelf staande M. R. de Vries is ter beschikking gesteld de®ien «en «oed Sluitend geheel zullen vormen. Gouv.-Gen. van Ned.-I., ten einde! Het werk verdient als hand-en studieboek .van Nea.-i., ten einae te worden benoemd tot hoofdverpleger bij a"e aanbeveling, het krankzinnigenwezen daar te lande. J. H. Diephuis is ter beschikking gesteld van den Gouv.-Gen. van Ned.-I., teneinde te worden benoemd tot commies 3de kl. bij den post-, telegraaf- en telephoondienst daar te lande. In de maand Januari 1912 zal een ver- gelijkend onderzoek plaats hebben van mannelijke sollicitanten naar de betrekking van schrijver bij het gevangeniswezen, of het Rijkstucht- en opvoedingswezen. De »St. Crt." no. 23 geeft inlichtingen. De gewone audiëntie van den Minister van koloniën zal Vrijdag niet plaats hebben. Voor een bijzonder concert kom ik thans de aandacht vragen. De dames H. van der Harst, A. Huender en J Boekwyt zijn het, die alhier Vrijdag 24 November hun kunst in den vorm van zang- en klaviervoordrachten ons komen bieden. Het doel van hun optreden mag bekend heetenhet is ten bate van de vereeniging «Zeeland" alhier. Mijnerzijds wilde ik de aankondiging van dat concert nog eens onderstrepen, want afgezien van het kunstgenot, dat het drietal waarvan de eerstgenoemde, onze bekende oud-stadgenoote, mooie herinnerin gen aan haar zang opwekt ons geven zal, dient hun edel streven op prijs gesteld en beloond te worden door een zeer druk b ezoek. Is er iets mooiers denkbaar dan een samensmelting van kunst en liefdadigheid? A. A. NOSKE. Op Vrijdag 8 December zullen Pisuisse en Blokzijl een liederen- en voordrachten avond geven in het „Schuttershof" te Mid delburg. De eere-tentoonstelliDg-Jozet Israëls, die in December a.s. in de kunstzalen van Pulcbri Studio in Den Haag zal worden gehouden, belooft zeer belangrijk te zijn. Door vele aanzienlijke kunstverzamelaars, die de nagedachtenis van len overleden meester wenschen te eeren, zullen belang rijke kunstwerken aan die tentoonstelling tijdelijk worden afgestaan. Te Florence is Zondagnacht uit het museum van St. Markus een schilderij van groote waarde van Fra Angelico gestolen, verstellende Onze Lieve Vrouwe met do ster. Bij beschikking der arrondissements rechtbank te Middelburg is tegen J. v. L., 31 jaar, bootwerker, geb. en wonende te Neuzen, gedetineerd te Middelburg, be klaagd van mishandeling, en M. H., 27 jaar, grondwerker, geb. te Utrecht, zonder vaste woonplaats en mede te Middelburg gedeti neerd, beklaagd van diefstal en landlooperij, rechtsingang verleend met last tot gevan genhouding, om de eerste met last tot instructie en de tweede met verwijzing naar de terechtzitting. De Hooge Raad heslt Maandag uit spraak gedaan in de zaak tegen Cornelis Wiggers te Papendrecht, die indertijd wegens eenvoudige beleediging van een veldwachter en wederspannigheid tot drie weken gevan genisstraf veroordeeld was. De Hooge Raad verklaart, dat de aange voerde nova geen emstigen twijfel hebben doen rijzen aan de juistheid van het in 1904 gewezen vonnis. Misschien werd de aanvraag om revisie afgewezen. Het O. M. had gerequireerd, dat de Hooge Raad een nader onderzoek zou hou den alvorens ten principale te beslissen. Mr. W. Dicke, raadsman van den be- Het verhaal van Bagh-Whgh, den tjjger, en Taindwa, den reuzenpanter. Naar het Engelsch 3*) van KAPITEIN G. A. HOPE. G. De stemmiHgen by de Ned Hervormde gemeente te Middelburg. De uitspraak van het Classicaal bestuur van Middelburg in bovengenoemde kwestie luidt als volgt Het Classicaal Bestuur van Middelburg, op heden den 30 October 1911, wettig bijeengekomen ter zake van een bezwaar, ingebracht door de heeren H. P. van de Ree, L. Lasonder, A. A. C. de Mol, P. J. Vervenne, J. Vreeken, M. W. Hildernisse, J. van Aartsen, W. Barto, J. Hoekstra, H. J. Wijnne, J. W. H. L. van Karssen, G. J. Boognart, J. R. Domenie, D. C. Compeer, A. J. Bertou, J. Montaan, W. M. Hubregtse, M. J. van de Kreke en J. van Burg, allen stemgerechtigde leden der Ned. Herv. gemeente te Middelburg, bij hunnen Kerkeraad, welk bezwaar door den Alge- meenen Kerkeraad der Nea. Herv. gemeente te Middelburg bij het Classicaal Bestuur is overgebracht, volgens hetwelk genoemde stemgerechtigde lidmaten in verband met artikel 16 van het Plaatselijk Reglement op de benoeming en beroeping der Ned. Herv. gemeente te Middelburg tegen de op 27 September j.l. gehouden herstemming voor de verkiezing van 60 gemachtigden in het Kiescollege protest aanteekenen op grond dat aan die herstemming is deelge nomen door personen, die door woord en daad ten duidelijkste getoond hebben zich van de Ned. Herv. Kerk hf te scheiden, welke personen bij een nader inlichtend schrijven worden aangeduid als te zijn: I. Goudswaard, voormalig diaken der Geref. kerk, B. Lahr, ouderling der Geref. kerk, G. de Jong, diaken der Geref. kerk, J. Janse, diaken der Geref. kerk, J. Joosse, diaken der Geref. kerk, C. van Liere, stokman Geref. kerk, J. J. Stoel, ouderling Geref. kerk en 21 andere personen, allen behoorende tot de Geref. kerken. Aanwezig de volgende leden L. Hijmans, predikant te Koudekerke, assessor, loco-prae- sidis, G. H. Locker, predikant te Nieuw en St. Joosland, loco assesaoris, A. S. Tal- ma Dzn., predikant te Vlissingen, J. Boone, ouderling te Koudekerke, L. C. Termeden, predikant te Oost en West Souburg, F, Dekker, ouderling te Gapingen, C. L. Voorhoeve, predikant te Vlissingen, Scriba; overwegende, dat het schrijven van ge noemde 19 lidmaten der Ned. Herv. gemeente te Middelburg is ingekomen binnen twee maal 24 uren na voorlezing van het proces verbaal der herstemming en dat er dus geen reden is om dit bezwaar, ter beoordeeling en beslissing aan het Classikaal Bestuur over gelegd, niet te behandelen verklaart het ontvankelijk gezien de latere toelichting van het be zwaar door de 19 stemgerechtigden voor- noemd in hun schrijven van d.d. 5 Oct. en 12 Oct. j.l. waardoor, behalve hun protest tegen het deelnemen van"voornoemde leden der Geref. kerk aan de herstemming, gebrekkige j minder strenge opvatting van art. 10 en 11 j jaar 1911 stierven tengevolge der ziekte 7fc j PI. Reglement geenerlei kenbaar geworden 1 geiten, 4797 schapen, 3935 bezwaar heeft opgeleverd, zoodat niemand is j verhinderd geworden om zijn stem onge stoord uit te brengen overwegende dat met de aanwezigheid van personen bij de stemming, die er niet behoorden, wordt gedoeld op die van den heer Reudink, die daar als kerkelijk be ambte was en niet als stemopnemer fun geerde, zoodat zijne aanwezigheid geen wettig bezwaar tegen de herstemming kon opleveren overwegende, dat wel is waar eisch van kerkelijk vecht is, dat de namen van allen, varkens en 3783 runderen. Stelt men daartegenover de stora van ruim ©en millioen, die do regoering beeft uitgegeven om de ziekte te keeren dan ui ieder moeten erkennen, dat deze som feitelijk een klein bedrag is vergeleken bij d<» sclvxde Door den geneesheer-directeur van kot krankzinnigengesticht „Vrederust" te Bergea op Zoom, dr. Van der Brug, is tegen 1 Febr die door woord en daad ten duidelijkste1 ontslag aangevraagd wegens oneenighoid mei getoond hebben niet meer te behooren tot do bestuurderen dezer stichting. ,.tï. (jrt de Ned. Herv. Kerk, van de lijst der stem gerechtigde lidmaten worden afgevoerd (en Door de vereeniging „Puttershoeks Fan wel ten spoedigste) en indien naar de over-faro" en „Puttershoeks gemengd koor" te Put tuiging, op plaatselijke kennis gegrond, van i terhoek is tegen Pinksteren, ter gelegenheid den Kerkeraad werkelijk een groot aantal per- vaJl bot tienjarig bestaan van beide Toreew sonen op de stemlijst staan, die door woord en ?mS'>n groot nationaal concours voor fan daad ten duidelijkste toonen dat zij zicb Maro 011 harmonie gezelschappen en zaxigrer van de N. H. Kerk zouden hebben afge-«omgingen uitgeschreven scheiden en dus het zedelijk recht missen j Met het oog op den tegenwoordige» sUuad om aan de stemming deel te nemen, alsdan j der (prijzen van verschillende eerste loven»- de Kerkeraad door verzuim aan opzicht i behoeften is de regeering voornemens, op dl* zou hebben medegewerkt om de zedelijke verschillende hoofdstukken der begroeting dw waarde der stemming :e verkleinen noodige gelden aan te vragen, te«i emdo allen dat echter het bezwaar der appellanten rijksambtenaren en beambten ea vrijwillig di« niets afdoet van de wettigheid der gehouden nenden militairen die gehuwd 1 zijn of als we ook wordt gewezen op de klaagde, was by deze uitspraak tegenwoordig, toepassing van het couloirstelsef en op de alsmede prol. mr. J. A. van Hamel, die met i aanwezigheid van personen bij de stemming, ®r- _^cke de verdediging voerde in de die er niet behoorden, en gezien het schrij- Papendrechtsche strafzaak. Voor de akte vrije- en ordeoefeningen zijn Maandag geslaagd de heeren Chr. J. Odink te G o e s en J. Rademaker te Mid delburg. „De Tijd" meldt, dat in Friesland een aantal onderwijzers er voor werken om in Leeuwarden een Kath. Normaalschool te stichten. Het voorloopig onderwijzend per soneel verspreidt daartoe in onderscheiden plaatsen een circulaire, aan gegoeden steun vragende gedurende 5 jaren, teneinde uit de zoo verkregen gelden de kosten te bestrijden van zaalhuur en leermiddelen, en om aan onbemiddelde leerlingen met goeden aanleg eenige geldelijke tegemoetkoming te ver schaffen. Tot notabelen bij de Ned. Horv. ge meente te Middelburg zijn gekozen de ven van den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Middelburg d.d. 10 Oct. en 18 Oct jl. gehoord de toelichting der feiten door de Permanente Commissie uit den Kerkeraad, welke volgens art. 7 van het Plaatselijk reglement de verkiezing geleid heeft; overwegende dat de personen, die, volgens de hun bezwaar indienende stemgerech tigden, niet aan de herstemming mochten deelnemen, op de lijst der stemgerechtigden stonden en dat niemand tegen de vaststel ling dier lijst bezwaar gemaakt beeft, zoodat zij tot de stemming moesten toegelaten worden overwegende dat de vaststelling van die lijst wel is waar plaats gehad beeft voor dat bet P'aatselijk Reglement door het Prov. Kerkbestuur was goedgekeurd, doch dat die vaststelling blijkens gedaan onder zoek geschied is geheel overeenkomstig de bepalingen van bet goedgekeurd Plaatselijk Reglement, terwijl ook van die lijst geen gebruik is gemaakt dan nadat het PI. Re glement was goedgekeurd overwegende dat wel is waar de afschei ding der stemplaatsen niet voldeed aan het II. Zoodra Taindwa had vastgesteld dat het gebied vrij was, koos hij den Andhera Kora tot hoofdkwartier. Hij had al vroeger verlangd daar een schuilplaats te vinden, maar hoe brutaal ook, was hij toch wel zoo 'verstandig om daar niet door te dringen zoolang de tijger er woonde. Nu en dan eon bezoek was heel iets anders dan een voortdurend verblijf, «n hij begreep dat wanneer hij zich daar ge vestigd had, de tijger niet zou hebben ge rust vóór hij het recht op dat smalle dal had uitgevochten. Hoe sterk en actief hij ook was, wilde Taindwa toch geen gevecht wagen Voor het eerste etui zie (nem hot num- jmer van 20 dezer. met een tijger die wel weinig langer, maar tweemaal zoo zwaar was als hjj. Hij doodde gedurende eenigen tijd geenmen- sohelijke wezens meer, maar hief regelmatig tol van. de kudden vee, en het verslag van zijn misdaden iwerd behoorlijk genoteerd op het kantoor van den Tehsildar, waar een nor maal dibhoofdige inlandsche klerk als ge woonlijk nauwgezet den moord op den ouden herder en de verliezen van geiten en vaar zen opschreef op naam van den tijger. Op zekeren avond echter, toen Taindwa op weg was om de rest van een vaars op te eten dien hij 's morgens had gedood, ontmoette hij een inlandsch meisjo dat langs een voet pad naar huis ging. De verleiding was sterk voor hem. Hij kromp ineen voor den noodlottigen sprong, maar zelfs toen hij op het punt was zich op haar te werpen, kwam een andere gedachte in hem op, en stil als een schaduw gleed hij uit het kreupelbosch op het pad vóór haar. Het meisje sjokte voort, zonder op haar omgeving te letten, op de manier van inlanders, en liep bjjna op bem voor ze hem zag. Maar een diep gebrom verried haar zjjn aanwezigheid; ze sprong achteruit met een angstigen gil, en bleef toen staan als verlamd, vol schrik starend naar de groote gevlekte kat, die enkele passen vóór haar lag, do onmeedoogenlooze gele oogen op de hare gericht, zijn lippen opgetrokken van Ide stemming en herstemming maar hoogstens voor den Kerkeraad der N. H. Gemeente aanleiding kan zijn en naar het oordeel van het Klassikaal Bestuur de aansporing be hoort te wezen om gestrenger toe te passen bet Reglement van Kerkelijk opzicht en Tucht, overwegende evenwel, dat na gedaan on derzoek en na opvraging der stukken uit deze stukken is gebleken, dat zoowel bij de herstemming als bij de stemming op 27 en 13 Sept. jl. de in Art. 12 PI. Regle ment bedoelde lijsten niet gehouden zijn, dat wel in plaats daarvan op een ge drukte lijst bij iederen naam van die ge stemd hebben met een potloodstreepje is aangeteekend, dat deze gestemd hebben, doch dat die gedrukte lijsten niet afgeslo ten en door het stembureau geteekend zijn en er bij iedere stemming naast een z.g.n. turflijst maar één zulk een lijst gehouden werd, zoodat zulk een losse, met potlood streepjes gemankte aanteekening, niet voor de in art. 12 bedoelde lijst gehouden kan worden, overwegende, dat door deze onregelmatig heid alle contróle over de herstemming van 27 September, zoowel als over de stemming van 13 September onmogelijk is, overwegende, dat alzoo niet op grond het door appellanten genoemde bezwaar, maar op grond van bovenomschreven, door het Klassikaal Bestuur ontdekte informali teit, waardoor in strijd met het plaatsel. Regiem, is gehandeld, de op 13 September en op 27 September j.l. gebonden stemming en herstemming voor leden van bet Kies college als onwettig moeten worden be schouwd gelet op Art. 43 Algem. Regiem., Art. 4 en 5 Regiem, voor Kerkelijk opzicht en Tucht, art. 4 Regiem, op de benoeming en beroeping, Plaatsel. Regiem, der Ned. Herv. gemeente te Middelburg, goedgekeurd door het Prov. Kerkbestuur van Zeeland 4 Sept. 1911, beslissing nemende in eersten aanleg, verwerpt het beklag der stemgerechtigde lidmaten, vernietigt de stemming en de herstem ming op 13 en 27 September 1911 en ge last den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Middelburg ten spoedigste tot bet hou den van een nieuwe stemming over te gaan. duwnaar een of meer kinderen benoden dt* leeftijd van 18 jaar te hunnen laste hob lx* en wier jaarlijksch bruto-inkomen flOOOntet overtreft voor eens een bijslag te geren ru 20 gulden Uit het Voorloopig Verslag ran bet Tweede Kamer-onderzoek der Landbouw!»» grootimg „Het aantal drachtige koeien moest wordew vermeerderd, evenals dat der landbouw lee raren." Prins Hendrik heeft hot eerevoorzittor- schap aanvaard van het hoofdcomité voor do oprichting vaneen standbeeld voorden stad houder Willem III. De Prins gaat 21 November a.s. voor eeoig* dagen naar Dobbin 'Mecklenburg). Burg. en Weth. van Amsterdam stelles den Raad voor, in de vacature, ontstaan door het overlijden van den directeur der gemeente- eloctriciteitswerken, den hoer H. C J Gnt ters, te benoemen dr. W. Lnlofs. iogeniowr dienst. witte slagtanden, en met gespannen spieren en zwaaien den staart als op 'tpunt om te springen. Maar Taindwa had geen plan haar dade lijk aan te vallen. De aanblik van den schrik dien hij verwekte, was een te groot genot voor hem dan dat hij dien zou opgeven alleen om de voldoening van te dooden, en hij lag bijna een minuut geheel onbeweeglijk. Toen sprong hij, maar slechts in schijn. Zich zelf midden in zijn sprong tegenhoudend viel lnj op zijn vier pooten neer, nog geen pas van zijn slachtoffer, en hurkte daar weer neder, om haar doodsangst te aanschouwen. Ditmaal echter ging zijn wreedheid zijn doel voorbij. De dubbele schok, veroorzaakt door de verschijning van den grooten panter door den schijnaanval, was meer dan het meisjo kon verdragen. Ze deinsde een pas terug, wankelde even, en viel toen in een hoop op het pad. Het spel was voorbijhet was nutteloos nog meer tijd te verspillen met een vlugge beweging wierp de panter zich op zijn slachtoffer, en de moord was geschied. Maar zijn triomf was van zeer korten duur. Het meisje behoorde tot een gezelschap, en hoewel zij achter was gebleven, waren haar vrienden niet ver af, en hadden ze haar kreet gehoord maar daar zij Langzaam denkende in landers waren, beseften zij niet spoedig den toestand ea dachten zij er over tot han De ontruiming der gereserveerde tri bune van de Tweede Kamer, toen er applanu opging na Troelstr^'s eerste kiesrechfcrede, heeft eenig opzien gebaard, schrijft „Het Volk". Er is one nu toevallig ter oore gekomen, van wien het applaus is uitgegaan. Op de tribune was aanwezig een Noorsch sociaal- demokraat, onze partijgenoot Elnar Li, redakteur van het dagblad „Socialdemo- kraten" van Kristiania, die in opdracht van zijn mede-redakteuren een reis door Ne derland, België, Frankrijk en Duitschland maakt, om er de arbeidersbeweging te be- studeeren en daarover brieven te schrijven in zijn blad. Hij was het van wien het applaus uitging. Zeer verbaasd was hij, toen hem dit in ons parlement een mis drijf bleek te zijn, dat hij met verwijdering door den sterken arm te boeten had. Ik Noorwegen immers zijn teekenen van goed- of afkeuring van de parlementstribune een zeer gewoon verschijnsel. Gedaan in onze vergadering van 30 Oc tober 1911. Zooals wij meldden, is door den Kerke raad en ook door de 19 bezwanrmakende stemgerechtigden van deze beslissing bij het Provinciaal Kerkbestuur hooger beroep aan geteekend. Volgens deskundigen is de schade welke de Nederlandsche veestapel geleden heeft door delen over te gaan, vóórdat zij de zaak in alle opzichten besproken hadden en terwijl ze dat deden had Taindwa het arme meisje gedood. Maar hij had haar nauwelijks beetgepakt iom haar weg te dragen, toen hij plotseling ge schreeuw hoorde, en terwijl hij opkeek trof een zware steen hem vlak tegen zijn ribben De gezellen van het meisje snelde terug, en hoe wel de panter een oogenblik trachtte hun vxees aan te jagen, vielen zij hem aan om haar te verlossen. Al zijn de inlanders individueel ook niet bijzonder moedig, gezamenlijk zijn ze dap per genoeg. Pats, pats, pats 1 Zware bamboestok ken van zes voet vielen op Taindwa neer met loruneedoogenlooze kracht, en met een weinig voornamen schreeuw van ergernis liet Tain dwa zijn slachtoffer los, en sloop weg, alsof hij niet beter was geweest dan een schooiende jakhals die weggejaagd wordt van den vuilnis belt van een dorp. Er is geen zekerder manier om een wild dier in een menschen-dooder te veranderen, dan hem gewond te laten ontsnappen. Wilde dieren hebben een goed geheugen, en wraak zucht voor een aangedane beleediging is voor hem even natuurlijk als voor ons. Taindwa had niet meer dan een flinke afranseling ont vangen, maar het was genoeg. Het instinkt om menschen te dooden bezat hij reeds, en toen hij terugkeerde naar zijn hol, met pijn lijk lichaam en gekrenkten geest, besloot hjj - Inbrekers hebben een bezoek gobrachl aan het postkantoor te Hoek vim Holland Met vnlsehe sleutels is men binnengekomen Ontvreemd zijn voor ongeveer f 40 mh postzegels en een fiets. Do beruchte Kees Donker, van wien» aanhouding we in ons vorig nummer metdinp maakten, is na een diefstal ingerekend. Dear reBlatie ging niet gemakkelijk. Donker en d* hem overvallende agenten maakten nog vm revolvers gebruik. „In den polder „Kijfhoek ui dea Bws bosch zijn op één dag 2100 muizen gevangen. Te Haarlem is een arbeider mt Haarlem mermeer gevangen genomen verdacht van mein eed in een zaak, waarin poging tot moord werd ten laste gelegd. wraak te nemen over de behandeling die bg verduurd had. Hij liet er geen trjd over heen gaan Het dorpshoofd had nauwlijks het dooden van bot meisje gerapporteerd natuurlijk op rekening van den tijger toen er een man kwam melden dat er ©en houthakker verscheurd was Vier dagen later sleepte Taindwa een kind weg, twee dagen later een ouden man, e* toen, als een climax, doodde hij den post bode, die de Europeesche mail overbracht voor eenige blanken, die kort te voren naar het bergdorp waren gekomen. Als Taindwa het maar geweten had, zou liever onverschillig hoeveel inlanders hobbi* gedood dan dien postbode Een plotselinge gewelddadige dood is ten allen tijde te veelvuldig in Indië, dan dat er veel ontroering bij de blanken zal ontstaan door het dooden van een paar inlanders door wildo dieren. Maar wij imoeten onze Engelscho brieven en couranten hebben, of de reden weten, waar om die post niet aankwam Zoodra do ow»- zaak van dat wegblijven bekend was, werd d» brutale roover ter dood veroordeelden. wer den er dadeljjk shikaries uitgezonden owe 3* ten uitvoerbrenging van het vonnis voor f© bereiden. Taindwa wist daar natuurlijk niets van, e* zelfs al had hij het geweten, dan zou kg nog genoeg hebben gehad om zijn geest bezig fc honden, met uitsluiting van ieder onder dmg

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5