Ingezonden Mededeelingen. INGEZONDEN STUKKEN. AMERTËBf iËI Uitvoering Tiendwet 1907. ie bewoners, die reeds in ie vroegte waren vertrokken, zoodat de politie met machti ging van hoogere autoriteit de woning moest binnentreden, zal een bevel tot aan houding en voorgeleiding voor den hulp officier van justitie worden uitgevaardigd. Een firma te Wcesp heeft Woensdag - avond ©en aangoteekenden brief met gelds waarde verzonden aan de Incassobank te Am sterdam. Dezo brief wordt vermist. Een elect ricicn to Naarden, in dienst bij bot bedrijf van do Hollandsche Electriciteits- Haatschappij, is door een rijksveldwachter ■aar Amsterdam gebracht en ter beschikking va» do justitie gestold. In den laatsten tijd beginnen de her ten in de Baarnsche boaschen zoo talrijk te worden, dat zij zelfs hunne schuilplaats verlaten en zich op de bouwlanden onder de gemeente Eemnes aan de vruchten te goed doen. In de laatste jaren is reedt me nig exemplaar van dit edel wild geschoten. Indeafgeloopen week werden er o. a. twee door een jachtopziener buit gemaakt, jjtff/ifi ONGELUKKEN. Te Nieuw-Weerdinge is een driejarig knaapjeoverleden tengevolge van, voor eenige dagen toen het in een pot met kokend wa ter viel, bekomen brandwonden. De ouders van een '20-jarige jongen uit Loppersum kregen dezer dagen bericht dat hun zoon bij het spildraaien voor een der ankers van bet schip, waarop hij voer, overboord was geslagen en verdronken. Te Dinxperlo kwam een persoon in nachtgewaad de hulp van den veldwachter inroepen, om een paar inbrekers, onder zijn bed verborgen, te verjagen. De politie onderzocht, maar vond niets. De persoon, die hulp inriep, bleek een slaapwandelaar te zijn. Bij het probeeren van een nieuwe bok aan boord van de »Atjeb" te Den Helner is een sloep gevallen. De matroos N. K. werd daarbij getroffen. Met zware inwendige kwetsuren werd bij naar 't hospitaal-'gebracht men vreest voor zijn leven, BRANDEN. Te Driesum bij Dokkum is een cichorei- f%briek afgebrand. Ook een belangrijke hoe veelheid gedroogde cichoreiwortelen gingen verloren. In de Beemster is aan den Jisperweg een boerenplaats verbrand. Alles was verzekerd. Te N. Weerdinge is Vrijdag het zoontje van een arbeider in een pot met kokend water gevallen on levend verbrand. Te KJazienaveen zijn op het veen van de firma J. E. Scholten te Gro ningen 20 hoopen turf verbrand. De brand nam een dreigend aanzien aan, doch door krachtig ingrijpen werden grooter onheilen voorkomen. EEN HUISELIJK DRAMA. Te Havelte is Maandagmiddag do arbeider A. v L. door zijn, naar schatting ongeveer twintigjarige stiefdochter, vrij ernstig met een mes ui hoofd, aangezicht on hals gesneden. Van L. is voor den tweeden keer gehuwd en wel met een weduwe met kinderen De be doelde stiefdochter was voor eenige dagen bij haar moeder to logeeren. Maandag was haar moeder naar Meppel en bevond zij zich met haar stiefvader alleen in huis Deze lag te bed in hetzelfde vertrek waar het meisje zich bevond. Op een gegeven oogenblik verbet hij zijn rustplaats, volgens zijn stiefdochter met on eerbare bedoelingen. Het meisje moet zich toen naar het achterhuis begeven hebben, waar hij haar echter achtervolgde en, om haar 'tvluch ten to beletten, do deur sloot. Na haar met 'teen of ander vuurwapen bedreigd te heb ben, moet zij, ter zelfverdediging, oen mes gegrepen en hem wonden toegebracht hebben. Zelf is haar gehecle gezicht mot krabben bedekt. Op hot door deze worsteling ontstane tu mult en het geschreeuw van het meisje kwam een buurvrouw toeloopen Toen werd zij ontzet. Zelf moet z ij de zaak bij de politie aangegeven hebben Van L. zegt zonder de minste aanleiding door zrjn stiefdochter gesneden te zijn. Do onvrijwillige dader van het drama van St.-Gillis-Waas waarbij een douane werd doodgeschoten door een collega, die hem voor een inbreker hield is niet krankzinnig geworden. Hij vertoeft te Gent bij zijn moeder, waar hij den afloop van de zaak afwacht. Een ambtenaar te Ween en drong uide woning van een gepensioneerd dienstchcf van het ministerie van justitie en schoot er met zijn revolver een 17-jarigen zoon en een 24- jarige dochter dood, verwondde een 21-jarigen eoon zeer ernstig, en schoot zich daarna door het hoofd. De drijfveer' tot deze misdaad is te zoeken ai het feit, dat de dader do hand der 24-jarige dochter gevraagd had, maar afgewezen werd. Te Cannes is een in aanbouw zijnd huis ingestort. Twee arbeiders werden gedood, drie ernstig gewond en elf deden kneuzin gen op. De Ameribaanschè luchtvaarder Mix, van wiens dood we in ons vorig nummer melding maakten, is niet bij ©en vlieg- of luchtballon- ongeluk gedood. Hij is, toen hij op de postboot van Dover naar Calais overvoer, 's nachts over boord gesprongen. In zijn hut vond de kapitein een brief, meldend dat hij liever [zichzelf doodde, dan gok te worden Hij was een der beste luchtvaarders ter we reld en bovendien een geleerde, die veel uit vindingen deed. [)E AARDBEVING. Do aardbeving heeft blijkbaar haar centrum gehad in den Eisasz en Baden. Althans daar kocmen de ernstigste berichten van daan. En daar rondom heen is een uitgebreid gebied waar de schokken ook gevoeld zijn, tot ver in Midden-Duitschland, Zwitserland en Frankrijk. Te Mühlhausen in den Eisasz liepen de men schen van schrik de straat op, waar het vol lag van steenen en dakpannen. In de bovenste verdiepingen waren de muren gebarsten Van een der torens van do Stephanskerk viel een groot steenblok. In den stadsschouwburg werd do voorstelling afgebroken, daar de bezoe kers in hun angst wegliepen. Ook in den schouw burg to Mannheim was do paniek zóó groot, dat niet verder gespoeld kon worden. Van de boven rangen verlie ten de toeschouwers den schouwburg langs de reddingsladder. De ac teurs liepen in hun costnum do straat op. Te Karlsruhe moest eveneens de voorstelling gestaakt worden Te Rog onsburg was do schok zóó hevig, dat de menschen uit hun bedden geslingerd werden. To Stuttgart z\jn den gehcelcn nacht schokken gevoeld. To Eslingen en TJIm zijn huizen ingestort. In Frankrijk zijn aardschokken gevoeld tot in Vaucoulours, Chftlons sur Saóne en Re- miremont. EEN NIEUW GOUDLAND. Te Putun, bij Concepcion, Zuïd-Chili, heeft men drie weken geledon sterk goudhoudend kwarts gevonden. Nieuwe proefnemingen heb ben bewezen dat de vondst veel belangrijker -was «lan men eerst meende. Overal biedt men kostbare stukken te koop. Heole bataljons goudzoekers trekken uit Chili en Argentinië naar het nieuw Eldorado. Te Santiago en to Valparaiso verlaten veel werklieden den ar beid. Men hoort nog slechts den kreet Naar Putun t Een maatschappij, ten kapitale van 3 millioen pesos is gevormd om de concessie te koopen. Het kapitaal is van Engelschen, Noord-Amenkaanschen en Chileensclien oor sprong. Volgens een verslag van den Amerikaan- schen ingenieur Marc Lomb, is de aardkun dige gesteldheid van Putun zeer gelijk aan die van Californiö en vooral aan die van do bekende mijn Mother Lode. Om aan de lagen te komen, hoeft men slechts 1 tot 2 meters te graven. Het kostbaar metaal zit in de kwarts in dunne aderen. Tot hiertoe heeft men geen klompjes gevonden. Men hoopt ech ter nog belangrijke lage-n te vinden. EEN C0R0T IN EEN HOED. In een van de uitstalkasten op de Chaipps Elysées te Parijs kan men al sinds eenigen tijd een ouderwetschen, tamelijk versleten hoo- genhood zien, die met blauwe zijde, gevoerd is. Het publiek verdringt zich voor het raam, want als men zich eindelijk een plekje ver overd liceft dat gelegenheid geeft oni deze curiositeit wat nader te bezien, ontdekt men op don bodem van dit hoofddeksel een land schap een vijvertje met een wonderlijken Loren op den achtergrond aan de oevers twee breed-vertakte fboomen, waarboven zich een blauwe lucht met witte zomerwolken welft. De blauwe voering is een schoone hemel geworden De hoed was het eigendom van een vriend van Corot, die, toen liij op een keer een be zoek bracht in het atelier van Corot den hoed zonder er bjj te denken, dicht bij het palet van den meester legde. Door een haastige beweging van den schilder viel een van de vochtige penseelen in dc-n hoed en op de mooie blauw zijden (voering. „Die is bedorven", merkte de vriend op met een tintje van melancholie, maar Corot nam hem lachend het hoofddeksel af en zei „Heelcmaal niet, ik zal er een schilderijtje van maken en dan is hij nog mooier dan vroeger." En zoo schejste hij met zijn penseel het kleine landschapje er op, tot groot genoegen van den eigenaar. Hebt gij een jeukende huidziekte Vele, mannen zoowel als vrouwen, die jaar ,in, jaar uit aan die ellendige aambeien, ,of aan eczeem of jeukende huidziekten, zijn er toe geneigd om te denken, dat er hen geen beter schap meer mogelijk is en dat het beste, waar zij nog op hopen kunnen, een weinig verlich ting in hun lijdon is. Doch aambeien, eczeem en allo jeukende huidziekten ikuimen Volkomen genezen wor den door Foster's Zalf, de uitstekende ver zachtende en heelende huidzalf. Foster's Zalf doet. spoedig de prikkeling en ontsteking be daren, en slcchls zelden blijkt een doos on voldoende om deti patient geheel te genezen, mits de gebruiksaanwijzing goed wordt opge volgd. Foster's Zalf wordt aanbevolen voor jeu kende bloedende, in- en uitweinUigo aambeien, eczeem, gordelroos, huiduitslag en alle jeu kende huidziekten. Zij brandt of prikkelt niet <Si droogt ook niet te spoedig op. Lot op den juisten naamFoster's Zalf. Zij is lo Middelburg verkrijgbaar bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozon. Cfeaoodtn stukken worden In aeen geval teroggezoodeu WONINGBOUW TE VLISSINGEN. Geachte redacteur, Beleefd verzoek ik u om eenige plaats ruimte voor 't onderstaande, naar aanleiding van een paar opmerkingen van „Observator", over de rede van den heer Weissman voor „Nehalennia", voorkomende in uw blad van 8 November. In dit stuk van „O komt o. a. een pro test tegen den heer Weissman voor, omdat deze liet dempen van grachten, zooals te Vlissingen, en 't bouwen van huizen in den Vcrmicellistijl, zooals in de Spuistraat aldaar, afkeur,t. Oven do grachten zooals deze vroeger wa ren, kan ik geen oordeel uitspreken, daar ik „Vlissingen met grachten" niet heb gekend. Daarom wil 'k 't alleen hebben over de huizen in de Spuistraat. „Observator" zegt van dan heer Weissman hierover 't volgendo ,,Do heer Weissman schijnt liever alles in den oerstaat (e houden, alle evolutie is hem een gruwel. Waar hij den Vcrmicellistijl der SpuisIraathuizen zoo foei leelijk vindt, had hij vroeger eens een kijkje moeien nemen, toen allerlei vunze aehterpoeltjes aan het haventje aldaar uitkwamen." Nu wil ik den geachten inzender van ge noemd stukje gelijk geven dat deze huizen er bijzonder zindelijk uitzien, en als zoodanig zeer veel afsteken tegen do omringende huizen Maar daar gaat 'thier niet om Het gaat hier over de vraag of deze huizen mooi of goed genoemd mogen worden. En dan zal do inzender 't met mij eens moeten zjjn, dat deze huizen uit eeai aestlie- tisch oogpunt prullaria zjjn in hoogc mate. Wat had men niet een prachtstraat van goede huizen kunnen hebben voor 't geld dat hiervoor moet zijn uitgegeven I Dal men dergelijke buizen durft Ijouwen in den tegenwoordigen revoluüebouwstijl, is te begrijpen. Dat do bouwer hiervan zich architect noemt, óók nog wel. Maar dat u na observeering een dergelijke bouwerij wil verdedigen, begrijp ik in 't geheel niet, tenzij dat u geen verstand hebt van datgene wat. goed en schoon is. Daarom had ik, als ik u was (als leek) liever hierover gezwegen, en ook zelfs over 'l Beurstormtjo maar geen oordeel uitgesproken. Met dank voor de plaatsruimte. De directeur der A B S. C DOETZ Middelburg, 17 Nov. 1911. DURE TIJDEN. Mijnheer de Redacteur, Aangezien alle provinciale ambtenaren, en ook velen buiten do ambtenaarswereld, het besluit van de Provinciale Staten van Zee land zullen toejuichen, waarbij met het oog (op den nood der tijden aan hen voor eens een maal een toeslag op hun salaris zal verstrekt worden, is het niet te verwonderen, dat ook de gemeente-ambtenaren gaarne zouden zien, dat ook hun een toelage werd gegeven, daar pok zij den druk der duurte zoo zeer gevoelen. Waar nu Ged. Staten het vaderlijk toe zicht uitoefenen op de dubbeltjes der ge meente en over het algemeen, do goeden niet te na gesproken, de gemeentebesturen niet erg scheutig zijn uitgevallen en niet vrij to pleiten zijn van zeer conservatief te zijn aangelegd, ware het te wenschen, dat die zelfde Staten bij d© gemeentebesturen hun invloed doden gelden om ze te bewegen ook hunne ambtenaren in deze tijdsomstandighe den ter wille te zijn. Waar de drang van boven komt, is er eerder beterschap te verwachten, dan wanneer men van onder af moet beginnen. Uw Correspondent. Cpiijnsplaat, 16 Nov. 1911. te Vlissingen. Zondag 19 Nov. in. 0.23 Maandag .20 0.58 Dinsdag. .21 1.32 Woensdag 22 2.04 Donderdag .23 2.40 Vrijdag Zaterdag .24 3.17 .25 3.56 Vergaderingen, concerten enz. MIDDELBURG. Zondag 19 Nov. en volgende dagen be halve des Dinsdags Bios coop Theater, Markt 3, 7i/a «i 9 n. .ondag 19 Nov.Maandag 4 Dec. Bil jart-concours, Café Ga- brielse, Vlasmarkt. Maandag 20 Nov. Repetitie „Tot Oef. en Uitsp.", Concert- en Ge hoorzaal, 7 Vj u. Maandag 20 Nor. Voordracht F. A. Steens- nu., „Natuurkundig Gezel schap". Bovenzaal „Do Vergenoeging" 8 u. Maandag 20 Nov. Midd. Best. Bond. Rede J. E. W. Days. Gebouw Werkmansvereeniging 8u. Maandag 20 Nov. Rede G. Rijnders. Schut tershof, 8 u. i n s d a g 21 Nov. Lezing Camman „Schut tershof" IVa u" Donderdag 23 Nov. Lichtbeeldenavond. „Schuttershof", Zending, 8 u. V r jj d a g 24 Nor. Solisten-concert. „Con cert- en Gehoorzaal". Maandag 27 en Dinsdag 28 Nov. Alg. Rep. en Concert „T. O. en U.", 7 en 7i/s u. Donderdag 30Nov, Lezing prof. dr. P. J. Muller. Bo gardzaal 8 u». Dinsdag 12 Dec. Voorstelling Operette Ensemble „Tooneelver- bocd", „Schouwburg", 7J/j uur. V r ij d a g 15 Dec. Voordracht prof. H. van Gelder. „Geschied- en letterk. vereeniging". Vrijdag 22 Deo. Concert „Ver. voor In strumentele Muziek." Con cert- en GehoorzaaL 1912. Dinsdag 16 Jan. Concert Ernst Wilhelmy en Henrietta Roll. Con cert- en Gehoorzaal. Vrijdag 26 Jan. Lezing prof. dr. W. Gee- «uk. Bogai duaal 8 u. Maandag 5 en Dinsdag 6 Febr. Alg. Rep. en Concert „T. O. en U.", 7 en 7i/a u. Vrgdag 9 Febr. Voordracht J. Kalf, Ge schied- en letterkundige vereeniging." Vsjjdag 16 Febr. Lezing dr. I. K. Bakker, Ned. Prot. bond. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN Aangekomen 16 Nov. Ie Santos het ss. „Rijnland", van Amsterdam, 17 Nov te Rot terdam het ss. „Besoeki". van Java, te Ham burg het ss. „Bogor", van Rotterdam; te Mar seille het ss. „Tambora", van Java naar Rot terdam, te Lissabon het ss. „Koning Willem 111", van Batavia naai- Amsterdam; te Am sterdam het ss „Delfland", van Buenos- Ayres; te Sabang het ss „Timor", van Am sterdam (naar Bataviato Lissabon het as. „Koningin der Nederlanden", van Amsterdam naar Patavia, Vertrokken 16 Nov. vun Batavia liet ss. „Oranje", naar Amsterdam17 Nov. van Lis sabon hets s. „Frisia", van Buenos-Ayrcs naar Amsterdam. Gepasseerd: 17 Nov. Perim het ss. „Ma dura", van. Amsterdam naar Batavia; Wight het ss. „Nias", van Batavia naar Amsterdam, Dover het ss „Themisto", van Rotterdam via Hamburg naar Savannah DE TIENDCOMMISSIE IN HET 7z TIEND DISTRICT TER STANDPLAATS MIDDELBURG maakt bekend ingevolge art. 53 der Tiendwet 1907 (Staatsblad No 222), dat zij op den hieronder vermelden datum aan alle aan gevers, die bij het verieenen van schadeloos stelling belang hebben, bij geadviseerden brief mededeeling heeft gedaan van DE BESLIS SINGEN DER BETROKKEN SCHATTINGS COMMISSIE, betreffende de bij de Tiendcom missie aangegeven en door deze vastgestelde tiendrechten, hieronder aangeduid met het nummer, waaronder zij in het door de Tiend commissie gehouden register van ingekomen aangiften vermeld staan. Op 28 September aan de aangevers van. vervallen tiendrechten. In het le Schattingsdistrict: No. 69, perceelen in het kapittel in Noord- monster 3e hoek onder Brigdamme, gemeente Sint LaurenB. No. 141, perceelen in het tiendblok No. 168 Noorddeel, gemeente Sint Laurens. No. 241, perceelen in het tiendblok „Bel- lenaerds en Campen9tienden", gemeente Am»- muiden. No. 242, perceelen in de 567 roeden in Schellag, gemeenten Middelburg en Vee re. No. 245, perceelen in het tiendblok Haijman de Oostzijde, gemeenten Middelburg en Ame- muiden. No. 246, perceelen in het tiendblok Schuijl- werve, gemeenten Koudekerke en Oost-West Souburg. No. 256, perceelen in het tiendblok Stof hoek, gemeenten Amemuiden en Middelburg*. No. 257, perceelen in het tiendblok „Poort- hoek", gemeenten Middelburg, St. Laurens en Veere. No. 258, perceelen in den tiendblok Obben- hoek, gemeenten Middelburg, Veere en St. Lau rens. No. 284, perceelen in het Zuid-, West- en Oostleen, onder de gemeente Koudekerke. In het 2e Schattingsdistrict: No. 243, perceelen in het tiendblok Hofstede en Spelletienden, gemeente Serooskerke (W.). No. 258, perceelen in den tiendblok Obben- hoek, gemeente Vrouwenpolder. No. 259, perceelen in het tiendblok Koop- manskinderenweerdeel, gemeente Vrouwen polder. No. 261, perceelen in den tiendblok Ver gijl- kensdorp, gemeente Vrouwenpolder. No. 277, perceelen in den tiendblok „de Cap- pellaantiende 2e hoek", ook wel „Hugokinde- rentiende", of „Groote Kapcllaan", bijgenaamd het Groot Zuideinde, gemeenten Vrouwenpol der en Serooskerke (W.). No. 290, perceelen in den Poppendamscn© eerste hoek, genaamd Frans Dekkerstiende, ge- meete Meliskerke. In het 3e Schattingsdistrict No. 9perceelen in den Catskavel gemeente Wolphaartsdijk. No. 29, perceelen in den Rombouls en den Witte Piershoek .gemeente Wolphaartsdijk. In het 4e Schattingsdistrict: No. 230, perceelen in den liendhoek Kolen- wiegenhoek, gemeente Baarland. No. 230A, perceelen in den Florisboek, ge meente Baarland. No. 230B, perceelen in de tiendhoeken, Kui- pemeethoek en Brikshoofd, gemeente Baar land. No. 230 C, perceelen in den tiendhoek Oos- terstriepe, gemeente Baarland. No. 230D, perceelen in den tiendhoek Wes- terstriepe, gemeente Baarland. In het 6e SchattingsdiBtrict: No. 254, perceelen in den 3e tiendblok van den Geersdijkpoldor, in den 18en en 19en tiend blok van den Wissekerkepolder, inden len, 2en en 3en tiendblok van den Anna Frisopolder, in den len en 5en tiendblok van den Jacobapolder, gemeente Wissenkerke. No. 368, perceelen in de gemeente Kats. No. 369, perceelen in het tiendblok Emelisse gemeente Colijnsplaat. In het 7e Schattingsdistrict: No. 162, perceelen in Lem Hendrikshoek, gemeente St. Maartensdijk. No. 240, perceelen in het tiendblok Noorder- holvliet, gemeente St. Maartensdijk. No. 311, perceelen in het tiendblok Keizers- hoek, gemeente St. Maartensdijk. No. 311A, perceelen in het tiendblok Haak- hoek, gemeente St. Maartensdijk. No. 312, perceelen in het tiendblok Vlaming hoek, gemeente St. Maartensdijk. No. 312A, perceelen in Parochiepapenhoek, gemeente St. Maartensdijk. No. 327, perceelen in den „Polder 1500 Ge meten" gemeente Tholen. No. 349, perceelen in Soeta Ravensboek, gemeente Poortvliet. No. 351, perceol in Laucopierenho»k, ge meente Poortvliet. 1 I" I I I I IW, In het 8e Schattingsdistrict: No. 248, perceelen in het tiendblok in Koude kerke, do helft in do Kerkebevang, gemeente Haamstede. dat zij tegelijkertijd volgens de in art. 33 vtm voormelde wet aangegeven wijze zoodanige me- dedeohng heeft gedaan aan allen wier naast op do üi art. 32 bedoelde borderellen betref fende de bovenvermelde aangiften voorkomt, voor zoover deze beslissing ieder van hen be treft; dat zq tevens den inhoud der schattihga- lijsten voor zooverre iedere gemeente betreft bij uittreksel heeft medegedeeld aan het betrok ken gemeentebestuur, om dit ter secretarie ne der te leggen, alwaar het, evenals het kada strale archief dier gemeente, GEDURENDE 60 DAGEN NA DEN DAG DER VERZENDINQ DOOR EEN IEDER KOSTELOOS KAN WOR DEN GERAADPLEEGD. Zij vestigt de aandacht op het le, 2e eti 3« lid van art. 54 van voormelde tiendwet, lui dende „Ieder aangever als bedoeld in het le lid van het vorige artikel, zoowel als ieder belang hebbende bij oen perceel, dat op de schattin ge lijst voorkomt, KAN TEGEN DE BESLISSING DER SCHATTINGSCOMMISSIE OPKOMEN.' „Hij die van dit recht wenscht gebruik te maken, moet daartoe BINNEN 60 DAGEN ma do in hot vorige artikel bedoelde verzending EEN BEZWAARSCHRIFT IN DUBBEL «te- veren bij de betrokken tiendcommissie. Dit bezwaarschrift moet met redenen upx omkleed en aanwijzen het belang van hem, «Uei het indient, alsmede het perceel of do per ceelen, ten aanzien waarvan tegen de beslis sing der 6chattingscommis3ie wordt opgeko men. Tevens moet ééne woonplaats gêkosen worden binnen het Rijk. Bij gebreke ran zoo danige woonplaats wordt daarvoor gehouden, de secretarie der gemeente, waar de Tiend commissie is gevestigd. Middelburg, 28 September 1911. Mr. P. D IEL EM AN, Secretarie, Verschenen en verkrijgbaar bjj de Firma GEBRS. HILDERN1SSE: ELISE SOER. ONAFHANKELIJK Prjjs I 1.90, in prachtband I 3 40. Deze roman van de begaafde Schrijfster be handelt het loven eener onderwijzeres in den vreemde, een onderwerp dat tot dusver niet ia romanvorm behandeld werd. De handeling valt iu Zeeland, voornamelijk Middelburg voor. Fr. W. Foerster. School en Karakter Prgs f 2.4©. in prachtband f 2 90. FOERSTER'S werken behooren tot het beste wat op paedagogisoh gebied verauh|jBt. FOERSTER is geen aanhanger van een be paalde richting. Gelukkig Naar hem luisteren met volkomen instemming dikwijls alle godsdiensten en alle politieke mee- nfngen, omdat bjj zich slechts richt tot het diep menschelUke in ons, tot dat wat ons allen verbindt, dat wat van alle tijden is en van alle menschen. School en [Karakter is niet alleen een boek voor de sohoolmenochen, maar ook voor in het onderwjja en de opvoeding belangstel lende leeken. En dut zjjn er heel wat tegen woordig. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal Woensdag 22 November 1911 te KOCDEBGRKH ia het openbaar te koop aanbieden: des namiddags om half '2 uur bjj J. R00SJ5 Een HDIS met BAKKEET, Steenes VARKENSHOK, SCHOOR, TOIH en ERF, te Koudekerke op bet Dorp bg de Schutte Wjjk A nr. 1, groot 280 c.a. (21 r.). Te bezichtigen Dinsdag 21 Nov. 1911, en na afloop daarvan aan gemeld huis Tafelkastje, Kachel, Bed met Peluw, Tafels, Stoelen, Klok, oude eiken houten Kleerkisb, Windmolen, Geeeel- stoel met Steen, Krniwagen, 2 Meel- kisten, Baktrog, Handgereedschap, Maten, Schoppen, Zakken, Manden, Witteboonenstroo, Tarwestroo, Klaver- hooi, Koper-, Blik-, Aarde- en Ijzer werk enz. De Notaris J, W. VER HULST zal «p Donderdng 23 November 1911 des na middags ten een nur op de bovenzaal van de sociëteit »de Veroehoïgikg" op de groote Markt te MIDDELBURG, publiek presen- teeren te verkoopen: lo. 68 aren 50 centiaren BOUWLAND, aan den Barendaweg in de gemeente Ritthem. 2o. 97 aren 20 centiaren WEILAND en SPRINK, aan don Breeweg in de gemeente Koudekerke. 3o. 4 hectaren 29 aren 10 centiaren B00W- en WEILAND, bij den Schotelweg, Noordstraatweg en Gol- steinschen weg, in de gemeente Sint-Laurens. 4o. 1 hectare 13 aren 90 centiareu WEILAND, aan den Kievitshoekweg, in de gemeente Serooskerke. 5o. 1 hectare 86 aren 40 centiare* WEILAND, bij den Prooyensche* weg en Sche'lachschen weg in de gemeente Yronwepolder. Zulks in 13 peroeelen en samenvoegingen. Nader omschreven in gedrukte notitiSn welke, met verdere inlich'ingen, gratiB ver. krjjgbaur sjjn ten kantore van genoemden Notaris, alwaar de kadastrale kaarten ter iniage liggen.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6