BEKENDMAKINGEN. MiddeDmrgscbe Courant Handelsberichten. Advertentiën. Octrooien en Merken. IED.-11D. ESEOHnOMimeilPPU, henkes, NIJVERHElDSfEREENIGING Het af- en omgestormde Hout, verkoopen Het vonnis, door de burgerlijke recht bank van Brussel uitgesproken m zake de Niederfuübaehstichting en h,et Kroondomein in den Congo, en. waartegen prinses Louise waar- schijnlijk in beroep zal gaan, tnaakt geen oindo aan de processen waartoe do nalaten schap van wijlen koning Leopold II heeft aan leiding gegeven Er is nog een proces tegen de Maatschappij der Landschappen eai een tegen die der Azuren-Kust, een ander tegen boron Snoy on de heoren Pochez, vader en zoon, voor de beruchte koffers, aan de ba rones Vaughan afgeleverd, eindelijk nog een proces tegon do barones Vaughan zelf, over zekere eigendommen, op haar naam ingeschre ven. te Oostende. Al wordt het niet steeds ook in do bui- tenlandschc bladen gemeld toch duren de ■abotagos op de Fransche spoorwegen geregeld door Donderdag nog kon de Orlcansmaat- schappij aan de pers drie gevallen mecdeelen Te Niort werden een paar hectomelcrpalen op de rails gelegd te Quimporlé werden eenige overbreng ingsscliijven van een seintoestel weg genomen, te Choisy-Ie-Roy worden vijf telefoondraden doorgesneden. Terzelfder tijd werd uit Epernay gemeld, dat do telegraaflijnen ParijsBerlijn en Parijs - Frankfort zijn verbroken en door-een geward nabij het station Oiry. Do verbinding was ge durende verscheidene uren totaal verbroken. Een gewichtig besluit Do Vrijdag te Berlijn gehouden buitenge wone algemecne vergadering van het Verbond van Duitsclio metaal-fabrikanten heeft in het belang der sedert zes weken door werksta kingen getroffen gieterijen eenstemmig beslo ten, (zoowel wegens een door het Metaal- bowerkersvorhond afgekondigde sympathie-sta king als wegens gebrek aan gietijzer, om den 30sten November n.s. 60 percent van hun arbeiders te ontslaan. De oflicieele resultaten van de volks telling in Duitscbland van 1 December 1910 zijn gepubliceerd. Er waren toen 64.925.993 inwoners, tegen rnim 60,5 millioen in 1905. De statistieken toonen o.a. aan, dat het getal der huwelijken en geboorten steeds afneemt. In 1872 bad men gemiddeld per 1000 inwoners 10.3 huwelijken en 48.1 ge boorten. tn 1902 had men gemiddeld per 1000 inwoners 7.7 huwelijken en 31.9 ge boorten. Het aantal echtscheidingen dat in 1907 nog 18.3 por honderduizend inwoners was, was in 1909 gestegen tot 23.1. Het eerste socialistisch parlement is er Het is wel klein, maar het is er toch. Ilct Duitsch vorstendommetje Scharzburg Rudol- eladt, dat 96.900 inwoners telt, heeft een Landdag, bestaande uit 16 leden, waarvan er vier gekozen worden door de voornaamste be lastingbetalers en do 12 anderen door het ge boete kiezerskorps. Bij do jongste verkiezing voor deze 12 zetels zijn er negen aan de socialisten gekomen. Deze uitslag werd in Duitschland met zorg <of met voldoening vomomen al naar gelang van de neigingen. Al is het een klein parle ment, pok strootjes wijzen de windrichting aan En do Rijksdagvcrkiezingen komen in Januari. Vrjjdag heeft de Duitsche Rijksdag een der belangrijkste amendementen op de wet der riviertellen behandeld en afgestemd. Het was een funendement van Bassermann, do strekking hebbend om ook de kanalisatie van den Moesel en de Saar in het plan op te hemen dus van twee belangrijke links-Rijnsche rivieren, die pok door industrienjko streken loopen. Maar He Pruisische jonkers willen niet aan die streken do concurrentie verge makkelijken en ze werden geholpen door hun trouwe vrienden van het centrum. En do re geering die b(j het plan zoo zeer naar de oogen van de agrariërs heeft gekeken, wilde er ook niets van weten. Bg de stemming verklaarden de conserva tieven en het centrum zich er togen, en alle andere partijen zich er voor. Maar de eersten samen brachten hot tot 188 stemmen en de anderen slechts tol 109. De Oostenrijkscbe aartshertog Ferdi nand Karei, die eenigen tijd geleden zon der toestemming van den keizer in het huwelijk is getreden, doch op zijn verzoek door den keizer is gemachtigd tot het doen van afstand van zijn titel en rang, zal voortaan den naam van Ferdinand Brag dragen. Keert Roosevelt terug in de politiek? Men is in Amerika geneigd er een voortecken Ton te zien in het feit dat hg m het onder zjjn leiding staande tijdschrift „Outlook" de tegenwoordige regeering der Vereenigde Staten heftig aanvalt wegens haar optreden tegen do trusts. lig noemt dit een kleingeestige co zeer Qiinderlykc poging om de industrieën woder terug te voeren naar den verdorie- lijken concurrentiestrijd van do negentiende eeuw Deze kritiek klinkt zeker zonderling, af. komstig van den man die als president Bood schappen als boekdoelen schreef, gericht te- de trusts. Men donke maar eens aan de gevolgen op de Beurs, die zijn heftige kritiek op do trust indertijd herhaaldelijk veroor zaakte. Sommigen zeggen dat hg zijn candidatuur voor hot presidentschap wil voorbereiden; vol gens do Beursmonschen wil hg nu probeeren het gevoelen dor handelswereld over die kwes tie te peilen. De staking der New-Yorkschc stadsreini gers is zoo goed als afgeloopen, en het eind is een nederlaag geweest voor do stakers. Do stadsreiniging Werkt inet pmtreot 2500 sta kingsbrekers. De stakers komen zich bij troe pen aanmelden pm wedenndienststelling t© vragen. Zy beweren, dat zij aan de staking hadden deolgenomen omdat zy daartoe door bedreigingen gedwongen waren. dat er voedsel in de buurt was, een meedoe ling die hem byna evenzeer verraste als die welko hy in het begin van den avond had ontvangen, iwant zy kwam van een kudde Sambhurs, dieren die bijna even schuw voor den mensch waren als hij zelf, en die bij aller minst op deze plaats verwacht had Maar ze waren er, en bygevolg, zoo stil als een spook, kroop de groote kaf. naar voren langs den voet van den heuvel, bijna op zijn buik, waarby zijn zware spieren onder zyn satijn- achtigen huid langs zyn lendenen en rug en schouders gofden als een korenveld in den Wind. Nu en dan koek hij scherp naar den top van den heuvel; maar niet vóórdat hy tot op een myl van het naaste huis van het dorpje was gekomen zag hy aan den rand vage schaduwen tegen den hemel afsteken, en hoorde hy een zwak geritsel tcrwyl de kudde langzaam langs den heuveltop ging. Een tijger, die over den harden vloer van een kooi loopt, kan byna evenveel geluid geven als een lomp geschoeide man op een plaveisel; maar in weerwil van zyn gewicht kan hij een helling, bestrooid met steenen, dorre takken en blaren opklimmen zoo geluid loos als een huiskat op een grasveld. Bhgh- Whgb woog vijf honderd pond aan been en en stevige spieren, maar de Sambhurs, hoe scherp van gehoor ook, hoorden geen geluid, terwijl hij achter langs een hoek van de rots kroop, en ze kwamen zonder argwaan naar de Aan N. N., „Een menschenvriend" to M i d- delburg. De pns gezonden postwissel ligt ons bureau ter uwer beschikking. NATIONALE MILITIE. Oproeping van verlofgangers Do burgemeester van Middelburg; roept by dezen in verband met ..artikel 109 der militicwet 1901 tot opkomst in werkelijken dienst pp de navolgende lotelingen der ge meente Middelburg: le. HENDRIK ANTIION GUTTELING en JOHANNES FRAMCISCUS SCHOUTEN, beiden der lichting 1910 en behoorendc tot het 4e bataljon. 3e regiment infanterie lo Vlissin- gen, en 2e. JOAN SIEBOLS en PETRUS JOHAN NES VAN DEN BERG, beiden der lichting 1911 behoorend© lot bet 2© bataljon 3© regiment infanterie te Middelburg, hen gelastende, om op den 1 December 1911, rechtstreeks naar bun genoemde korpsen te vertrekken, alwaar zij, voorzien van den verlofpas en de voor werpen van klecding en uitrusting by het vertrek met groot verlof medegenomen, over eenkomstig het bepaalde bij art 27 der militie- instructie, laatste lid, vóór des namiddags uur moeten tegenwoordig zyn Voorts wordt herinnerd le. dat de verlofganger di© niet pp het bepaalde uur by zijn korps is, zal worden gestraft 2e. dat art. 133 der Militiewet 1901 luidt „de verlofganger der militie, die niet vol doet aan eene oproeping voor den werkelyken dienst, wordt als deserteur behandeld dat de verlofganger der militie die, door ziekte of andere redenen, zooals het heerschen van eene besmettelyke ziekte in het gezin waartoe hij behoort, buiten staat is op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, van die omstandigheid, onder over legging van eene omgezegelde verklaring van bevoegd geneeskundige, of wel van een bewys of van eene verklaring tot staving der reden van het achterbigven, tijdig behoort kennis te geven aan den burgemeester, en, dat zoodanige verlofganger zich onmiddellyk na het ophouden der reden van achterblyven, naar zijn korps moet begeven, •le. dat tot liet bekomen van vervoerbiljet- ten, het zakboekje minstens 3 dagen vóór den dag van opkomst, tusschen 10 en 12 uur des voormiddags, ter gemeente-secretarie moet worden aangeboden, en 5e. dat geen afzonderlijke oproepingsbrie ven worden gezonden. Middelburg, den 17 November 1911. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. Voor verdere markten en effecten zie men het derde blad. Uzkndijke, 18 Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer klein. Zoolang de bietencampagne duurt, wordt niet ge- dorseht. Er was weinig omzet. De prijzen blijven dezelfde. ".en besteedde voor: jarige tarwe f a f nieuwe tarwe f 9.75 a 10.25 jarige rogge f a f nieuwe rogge f 6.25 af 6.50; jarige wintergerstfa fnieuwe wintergerst f 9.50 a f9.75; nieuwe zomergerst f 9.— a f 9.50haver f 8,75 a f 9,25 paardenboonen f 8.25 a f 9.groene erwten f a f kroonerwten f 15.— a f 17.bruineboo- nen f a f koolzaad f a f karweizaad f a f per 100 kilo. Amaterdamsche Goederenmarkt. De markt was deze week flauw gestemd met weinig handel. Suiker. Beetwortel-. De markt ver keerde in het begin der week in kalme, later in' vaste stemming, op het bekend worden der nieuwe raming van F. O. Licht van den Duitschen bietenoogst op 1.350.000 ton, dus 110.000 ton onder zijn vorige ra ming, Nov.-levering tot f 19'/, a f 19'/, gedaan, latere maanden in verhouding. Oct./Dec.- levering campagne 1912/13 tot 14»/,, gedhan. Geraffineerd. Stemming deze week prijshoudend. Superior Crushed f 24 Zonder eenige prijs verhooging belast de Administratie van de zich met het plaatsen van Advertentiën struiken waarin hij zich in hinderlaag gelegd had. Eenige oogenblikken later kon hij ze afzon derlijk zien, en had hy zijn slachtoffer uitge kozen, een dikke ree, die het dichtst langs zijn schuilplaats scheen te zullen komen. Hij lag rustig ineen gedoken, als een kat by een haard, niet het minst verradend dat hy op het punt was le dooden; het eenige teeken van opgewondenheid aan hem was het zwaaien de punt van zijn staart, die naast hem lag. De sambhurs haastten zich niet, en wild dier is niet als een mensch. Bij manier van spreken spant het niet de boog tot juist vóór het zal schieten. Maar het oogenblik kwam eindelykBfigb- Wkgh's spieren spanden zich, hij verhief zich oven van den grond, lichtte een of tweemaal cèn poot op. en het volgend oogenblik zou hy pp zijn slachtoffer zijn neer geschoten, als een pijl van den boog, toen de vrede den nacht plotseling verbroken werd door een schelle kreet van iemand in doodelyke angst in het dal achter hem. De kreet was weer versmoord toen nauwelyks begonnen was, maar het was ge noeg vóór de Sambhurs. In de wildernis schreeuwt niets op die wijze zonder reden, eigenlyk maar om,één reden. Bijgevolg draaiden de herten (gelijktijdig om en sprongen weg van Bigh-Wagh af Een eindje verder bleven ze staan, maar ze waren weer weg vóór tijger iets kon doen, en hy zag of rook ze flMVFWISSFUFS K ij s t. Ongepelde en gepelde in alle soorten kalmere gestemd. Specerijen. Notemuskaat en Foelie onveranderd vast, Lampong op termijn we derom kalmer en lager genoteerd. Kruid nagelen. Zanzibar op termijn een fractie beter gestemd. Amboina verlaten. Meekrap. Vast gestemd op onveran derde prijs. **°"1 Tin. De stemming was deze week over 't geheel vast bij ophopende prijzen, die zich voor Banka per Dec. bewogen van f 113 3/% tot f 117 s/, en per Febr. van f 1121/, tot f 114%. Ten slotte was de stemming kalm, met koopers per Dec. tot f 117 en per Febr. tot f 114'/, Fijne Zaden. In karwijzaad ging ook deze week niets om en bleven prijzen onver anderd. Overige zaden vonden bij kleinig heden voor export geregeld koopers. Noteeringen: Mosterdz. bruin f 35 A f37, id. per 50 KG., (geel) f 18.50 A f 21.50 per id. Kanariez. f 14.A f 14.50 per id., Karwij zaad f 15.a f 15.25 per 50 KG. Maan zaad f 28a 30.50 per 50 KG. incl. zak. Oliezaden. Lijnzaad. De zeer gede primeerde stemming hield tot midden week aan. Toen nam het aanbod aanmerkelijk af wel ten gevolge daarvan dat de gedwongen realisaties plaatsing gevonden hadden. Ge lijktijdig daarmede kwamen van Argentinië ongunstige berichten over het weder, zoo dat ten slotte de prijzen circa f 10 voor onden oogst en die voor nieuwen ca. f 5 booger sluiten. Koolzaad blijft totaal ver laten. Oliën. Raapolie flauw, realisatie "op Dec. drukten de koersen. De omzet bleef geiing, het slot was f 7, hooger. Lijnolie opende vast, liep daarna wegens binnen- en buitenlandsche .^moeilijkheden prijs terug, waarop weder eenig herstel volgde, terwijl de markt vast sloot. Met belangstelling volgt zeepziederij den loop der koersen. De afladingen waren van La Plata 3400 last en van Indië 1100 last. Ansjovis onveranderd stil. CüREQHEM-ANDüaLECHT, bij Brussel, 17 Nov. Heden werden aangevoerd1133 kalveren. Men betaalde por kilo tr. 0.97, 1.05 a 1. Gent, 17 Nov. Ter veemarkt van Vrij- ig werden te koop gesteld84 schapen 3, lammeren, 0 geiten, 238 kalveren, 256 vette varkens, 8 loopers, 523 biggen, 3 melk- koei, 2 groot© ossen, 7 jonge ossen, 8 ''aarzen, 40 vette koeien, 3 stieren, 70 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voorossen en vaarzenvleesch fr. 1,65 a fr. 1,75; idem 2e qnal. fr. 1.50, a fr. 1,60koeienvleescb fr. 1,50 a fr. 1,60idem 2e qual. fr. 1,35 a fr. 1,46; stieren vleesch fr. 1.37 a fr. 1.60) kalfvleeseh fr. 2,10 a fr. 2,45; schapenvleesch fr. 1,25 a fr. 1,30lammerenvleesch fr. 1,80 fr. 2,16; varkensvleeseh fr. 1,15 a fr. 1,45. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,36 stieren fr. 1,22 kalveren fr. 2,12. Versch roet fr. 0,75 a fr. 0,95 kwaliteit. MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL. Trlldag lï November Antwerpen. Tarwe prijshoudend^ Boeda-Pest. Tarwe prijshoudend ge stemd. Parijs. Tarwe kalm. B e r 1 ij n. In den ochtend toonde de markt een vast voorkomen en vooral voor tarwe werden er af en toe aanmerkelijk hoogere prijzen betaald, 's Middags echter werd de stemming kalmer. Er moet in Argentinië beter weder zijn ingetreden en de vraagprijzen waren gedeeltelijk onver anderd, terwijl men ruimer aanbood. Van binnenlandscbe tarwe was het aanbod iets grooter, maar er bestaat weinig kooplust. De prijzen voor levering daalden daardoor tot op het niveau van gisteren, per Mei echter waren de koersen soms iets vaster. Rogge varieerde ook dikwijls in prijs, over het algemeen echter was de stemming vast. Per December bestond er vraag van den kant der molens. Per Mei waren er van vele zijden kooporders. Haver weinig ver anderd. Gerst bleef kalm. N e w-Y o r k. De termijnmarkt voor tarwe Opende prijshoudend, 7/» c- lager, had het zelfde verloop als de markt te Chicago en sloot traag. Loco prijshoudend. Chicago. De tarwemarkt opende prijs houdend tot vorige noteeringen, daalde op verkooporders en op flauwere telegrammen, steeg toen op kleine binnenlandsche aan voeren te Winnepeg, op verwachte ver mindering van de zeilenden voorraad op den Oceaan, en op ruime dekkingen per Decem ber, daalde vervolgens weder op realisatiën, op voor de baissiers gunstig zijnde telegram men uit Buenos-Aires en in sympathie met de flauwe stemming te Winnipeg en sloot traag. niet meer Tijgers vloeken niet wanneer een of ander onverantwoordelijk wezen hun jacht bederft, maar niettemin was BAgh-WAgh woedend, het zou voor de rustverstoorders slecht zyn afgeloopen, als hij het pad van den tyger had gekruist. Hij wist echter niet waardoor die gil was veroorzaakt, en daar hy zich niet geneigd voelde er een onderzoek naar te doen, aanvaardde hy een nieuwen onder zoekingstocht, en eenuur of zoo later vond hy een kudde wilde varkens, en doodde een vet tweejarig zwyn. Hy liet niet veel over voor den kleinen jakhals, die hem al dien tyd gevolgd had, maar hij was voldaan na dat varken, en keerde op zijn weg terug naar de door een bron ge voerde poel, de eenige drinkplaats mylen ver in dc rondte in het droge jaargety vóór de regens. Een verschrikt jankend geblaf en een vlucht zei hem dat hy geroken was door een hyena, die bescheidenheid hooger achtte dan moed, en toen hy *aan het water kwam had hg dat voor zich alleen. Hy'was echter nauwlijks begonnen met drin ken toen een geluid, dat goen^menschelgk oor kon hebben opgevangen, hem zyn kop deed opheffen; en rondkykend zag hy Tain- dwa aan de overzyde van den poel naderen, brutaal jiaar hem kykend, zyn lippen licht opgetrokken en zyn staart stijf heen en weer zwaaiend De groote panter had blyk- De door den Rechter-Commissaris goed gekeurde uitdeelingslyst in het FAILLISSE MENT van MARINUS VAN ZWEEDF.N, Bakker Zusterstraat, Goes, ligt van af heden, geduren de tien dagen tor Griffie der Arrondissement*- Rechtbank te Middelburg, en in afschrift ter Griffie van het Kantongerecht te Goes, ter kosteloozo inzage van de schuldeischers. Do Curator, Mr P DIELEMAN. Middelburg, 18 November 1911. Hartelijk dank voor do blijken van vriend schap my betoond op den loden dezer. A GOEDHAARD. Middelburg, 17 November 1911. Voor de deelneming ons betoond na bet overlijden mijner geliefde Ecbtgenoote en moeder KLARA VAN SIGHEM, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. MJANSEN. Koudekerke, Moesbosch, 18 Nov. 1911. Bg deze betuigen wy ooien harteljjken dank aan allen, die bljjken van belangstelling gaven by ons vyf- en twintigjarig huwelijksfeest. L. HÜGENSE. K. HUGENSE-Dekker. Weatkapelle, Nov. 1911. De door den Rechter-Commissaris goed gekeurde uitdeelingslyst in hot FAILLISSE MENT van JAC. DORLEIJN, te O. en W. Souburg, ligt van af beden, gedurende tien dagen, ter Griffie der Arrondissementsi- Rechtbank te Middelburg, ter kostelooze in zag© van de schuldeischers. De Curator, Mr. J. W. GOEDBLOED. Middelburg, 18 November 1911 Vrieseadorp Gaade (Anno 1833) Noordeindo 75, den Haag. nliobtingen omtrent de Nederl. Octrooi wet. opgericht in 1857. Hoofdkantoor BATAVIA. J. A. ZIP k VAN TEIJLINGEN, Oorres pondenten van bovengenoemde Maatscbappjj geven kennis dat zy zyn gemachtigd Wissels af te geven op de voornaamste plaatsen in Indië. Keel-, Nens- en Oorartg is Haandag 20 Jiov. niet te consnlteeren. MIDDELBURG HET BESTUUR bericht dat de dividend bewijzen No. 4 (No. 3 ia waardeloos) van at Maandag 20 November, iederen werkdag betaalbaar eyn ton huize van den Administra teur, Wal B 41 en wel die van een heel aandeel met f 2.40, die ran een balt aandeel met 1,20, die van een kwart aandeel met 0.60. De Notaris Mr. JAN LOEFF, zal Maandag 27 November 1911, des namiddags om half 2 aar, op de ORANJE ZON gem. VRODWH- POLDER, ten verzoeke van het KROON DOMEIN iu het openbaar te koop aanbieden: op do gemelde Hofitede De No'aris JOHAN HOSANG zal op Maan dag den 4 December 1911, in het openbaar des voormiddags te 10 uur, in de ORANJE- BOSSCBEN en HET SN1PPENB0S0B te Vronwepolder, 15 hectaren Eggchen, Elzen, Wilgen en Berken, op gtam staand Hakhout en een partij Tronken en des namiddags te 2 uur op de buitenplaats »OVERDUlN" te Oostbapelle: eene party Dikhout en Takhont. baar goed gegeten, en scheen wel voldaan, en nu er een veertig pas water was tusschen hem en den tyger, voelde hij do vrijheid om zich van harte over te geven aan zyn slechte mameren. Bbgh-Wbgb was echter een aristocraat, en bygevolg nam hij, na één blik, geen notitie van den veedief, maar dronk tot hy genoeg had, en keerde toen om, ten einde de rest van den nacht rond te zwerven, en to van gen wat hem in den weg kwam. Ily was echter nog niet ver gegaan toen hij een boodschap kreeg, die hem een oogenblik deed verstyven. Onbewegelijk als een stand beeld, snoof hij de lucht op, en terwijl hy dat deed kwam er over hem een vreemd, nieuw gevoel van opgewondenheid, niet geheel aangenaam en geheel onbcgrypelyk. Het was weer de mensch, miar de mensch in (omstandigheden die voor B&gh-Wbgh ge heel (nieuw waren, en toen hy dat besefte, voelde hy dat hg dezen nieuwen stand van zaken moest onderzoeken, en er de verklaring van opsporen. Hy vond bet een paar honderd pas verder den heuvel af; hel was eens de anno joude geitenherder geweest, en toen Bkgh-Wigli dichter kwam, begreep hy heel goed wie de dader was, en waarom Taindwa er "zoo welvoldaan had uitgezien. De oude man had veel moeite gehad met do geit, en Taindwa had hem ontmoet toen de man er eindelyk in geslaagd was do geit te bewegen om weer naar boven te klimmen. De moor denaar had de geit niet aangeraakt. Een snuif en een blik waren genoeg voor 'Bagh-Wègb; hy keerde zich om en liep weg. De reuk van menschenbloed, dat hy nog nooit te voren had geroken, scheen hem te be dwelmen, maar maakte hem toch ook ver schrikt. ,Een van zyn sterkste instincten zei hem, dat de mensch, hoe zwak hy ook 'was, hooger stond dan hy, en in het schemerige, benevelde licht van zyn verstand besefte hijj dat er een groote misdaad was gepleegd, waar voor de mensch vroeg of laat een ernstige afrekening )zou eischen. Een groot verschil tusschen menschen en, dieren bestaat in de snelheid waarmee die ren een besluit nemen. Bkgh-Wigh's besluit was dadelyk genomen; hy kwam tot de slot som dat een district, waar menschen gedood worden, veel kans had een onbehaaglyke woonplaats te worden, en hy aarzelde niet daarnaar te handelen. Hy ging regelrecht weg, snel op en over de met teak-hout bedekte heuvels schrijdend, en tegen den dageraad was hy twintig myl van het tooneel van den moord, in een di»- trict waar zelfs inlanders zelden worden ge zien |en blanken nooit. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2