ËandelsMcMËi. Prijzen van EffeGten. -verwijzing de noodzakelijkheid de Cbi- si, daar het anders onmogelijk zou zijn voldoende bescherming te verleencn aan do vreemdelingen uit de stad In hot keizerlijk paleis heersclit een hoogst verwarde toestand. De hofkliek is wanhopig en woedend, en de ontstemming richt zicli vooral tol den regent. Hij zou alleen verant woordelijk zijn voor het verlies van den troon, zoo zeggen de prinsen en hoogwaardigheids bekleders. en hem blijft niets anders over dan zelfmoord De arme regent is door al die gebeurtenis sen. geheel ontzenuwd, entoen hij Dinsdag den nieuwen minister van binnenlandsche zaken Tsjao ontving, weende de regent bitter gedu rende hot onderhoud. De omwenteling. Over de ontwikkeling van de gebeurtenis sen is heden weinig nieuws te melden. Maar het feit dat Joean Sji-Kai wil onder handelen met de opstandelingen, is ook wel genoeg voor een paar dagen, want het ver zekert in ieder geval aan de hervormings beweging jeen zegepraal- En zoo zal dus weer een Oostersch land het oude regecmgsomhulsel stuk wringen, en afwerpen als een versleten huid, en men zal te doen. krijgen met een Jong-China. Die Aziatische rijken met hun versteende staats vormen, ze zijn door de hebzuchtige inmen ging van de Europeanen langzaam ontwaakt Het begon met Japan; later volgde Turkije, toen Per zié, zij 't ook nog niet volledigen nu China En Europa, dat zelf die slapenden kietelde, krieuwelde cn kneep tot ze wakker werden, ziet niet glimlachende belangstelling on sym pathie die hervormers aan het werk, en juicht hen toe, en vergeet dat het met die slapers meer kon doen dan nu met do ontwaakten. Want hoe interessant ook, het gebeurde geeft toch ook aanleiding tot bezorgdheid. Dat verjongd China zal heel anders tegen over de Europeanen slaan als het oude Man- klaripuen-bestuur, maar bovenal zal men nu over de heele wereld den invloed der Chi- neezen gaan gevoelen op veel ingrijpender wijze. Keizer Wilhelm is een vijftien jaar geleden wel eens uitgelachen om zijn teekening: „Vol keren van Europa, behoedt uw heiligste goe deren 1" op welke teekening het „gele gevaar" als een dreignd spook aan den horizon ver scheen. Maar de waarschuwing was daarom niet minder gerechtvaardigd. Do voorspelling wprdt aldoor meer bewaarheid. Wie uit zijn oogen ziet, kan, ook in ons land, vooral in Den Haag en Amsterdam da gelijks op de straat en op stations tal van Chineezen zien, en ouder hen niet de minsten. Hoe meer de Chineezen in hun land zich ontwikkelen, in hoe grooter getale ze zullen komen. En men denke maar eens aan den Chineezen-h"- in Califbmiö en de Chineezen- wering in A'^traliö om te beseffen dat daar gevaar in sctlïiilt. Een bevolking van 330 millioen bijna evenveel als alle landen van Europa, die het samen tot 380 millioen brengen is een massa waaruit een heele volksverhuizing kan geboren worden, gegeven de vruchtbaarheid der Chineezen Een andere vraag is echter of het oude i-ijk de spanning van zoo'n revolutie uit houdt en of niet ten slotte het Noorden en bet Zuiden, die door do verstijfde traditie aaneen gehouden weiden, hoewel zo misschien evenveel verschillen als Frankrijk enDuitsch- land, in taal, in karakter, m gewoonten, in alles, nu niet zullen uiteen vallen. DE TURKSCH—ITALIAANSCHE OORLOG. De toestand in Tripolis De Italianen blijven beweren dat er sedert den 26sten niet meer gevochten is bij Tri- pplis De Turkeu beweren dat hun troepen den 29sten, dus Zondag, liet centrum dor Ita- pnen hebben doorbroken, en verschillende punten van de stad zelf in handen hebben. Nu is het waar dat de Turksche berichten pok heel wat overdrijvingen bleken te bevatten Maar de Italianen hebben geheel en al het vertrouwen verloren, en bovendien geven de Turksche berichten Izulke uitvoerige bijzon derheden, dat men wel jmoet aannemen dat er iets is gehoord, t. Het Turksche ministerie van oorlog heeft medegedeeld, dat volgens een telegram van den 2'Jen October 4 van de G forten van Tripolis feijn ingenomen. Hel straatgevecht werd met hevigheid man tegen man begonnen De Italianen werden overal geslagen. De afgevaardigden van Tripolis ontvingen Dinsdag het telegrafisch bericht, dat de Turken 3e buitenste versterkingen van de Italiaansche verdedigingslinie hadden veroverd en ook het ïlaliaansche legerkamp, dat builen den stads muur ligt. De verliezen der Italianen zouden reusachtig Stijn. Nog een ander bericht meldt dat de Turken, onder overste Nesjad bei, in het bezit van de belangrijkste punten van de stad zijn. In de straten wordt nog voortdurend gevochten Vele Italiaansclic soldaten, die afgesneden wa ren van hun iroepenafdeelingon hebben zich in. huizen gebarricadeerd, waaruit de Turken ben trachtten te verdrijven. De Italiaansche oorlogsschepen hemen inet hun kanonnen aan den slrrjd deel, maar brengen den Turken slechts weinig schade toe, omdat de wilde Eee het nrikken bemoeilijkt. Nesjad bei heeft een nota gezonden pan den commandant van de Italiaansche vloot, om te zeggen, dat hij niet kan instaan voor de duizenden gevangen Italiaansche soldaten, ingeval de Itajiaanscho vloot de stad kou bombardeoren. Be-schuldigingen va» wreedhoid De beschuldigingen treffen ditmaal niet do hfohanunedaansche barbaren, maar de christe lijke Italianen. Zooals men weet meldden verschillende cor respondenten dat de Italianen, toen do Ara bieren hen ook aanvielen, een bloedige jacht Op allo Arabieren hebben gehouden. En vol- sclie soldaten daarbij alle zelfbeheersching hebben verloren en op de meest bloeddorstige wjjze hun wraakzucht hebben botgevierd Van officieelo Italiaansoho zijde worden die beweringen ontkend. Alleen zij, die met de wapens in de hand werden gevat, zijn gefu silleerd, Zoo zegt men, en 2200 anderen bij wien Wapens werden aangetroffen zijn ge vangen genomen om naar Italiaansche eilan den te worden gevoerd. Maar daartegenover staat dat zelfs in een Italiaanscli blad, de „Stampa" in Milaan, door de correspondent het volgende wordt ge schreven „Onze soldaten hebben zonder erbarmen gefusilleerd. De oproerlingen, die meenen dat Izij hun leven pfferon voor hun gods dienstige overtuiging, sterven in volkomen gemoedsrust. Ik lieb eenigo executies bijgewoond. Bij een man en vrouw waren wapens gevonden. Daar om waren zij ter dood veroordeeld. Zij hielden elkaar liefdevol bij de hand vast en toonden geen spoor van angst. De officier gaf het commando den man dood te schieten. De vrouw hield toen ook nog de hand van den doodo vast en zag moedig den eigen dood tegemoet. Een tweede bevel cn ook Zij was een lqk. Daarna werd een grijsaard, vervolgens een knaap gefusilleerd, eindelijk nog een oude vrouw, die spiernaakt uitgekleed werd, omdat zij in haar klecron patronen verborgen had De soldaten zijn dronken van wraakzucht cn de fofficier-en jmoeten al hun gezag aan wenden om deze executies te beperken Ook twee Grieken werden per ongeluk dood geschoten, omdat zij revolvers bij zich hadden." KORTE OORLOGSBERICHTEN. Het is verbazend, seint een berichtgever uit Constantinopcl, Zoo kalm als zich het Turksche volk houdt onder do berichten van de overwinningen. In de straten heerscht geen uiterlijke vreugde. Hoogstens grijpt men haastiger naar do bladen en leest elkander do gunstige berichten voor. Het uiterlijk van de stad is in geen enkel opzicht anderd en het dageljjksche leven wordt niet eens jloor bulletins gestoord. Op de Porto was het geheel stil. In do straat Babiali wandelden lusscheoi 4 en 5 uur, zooals altijd honderden ambtenaren huiswaarts en slechts voor do bureaux van do avondbladen ver drongen zich nieuwsgierigen, die weten wilden pf er nieuws uit Tripolis was. Verschillende correspondenten vertellen dat de Italianen slecht schieten, en als soldaten niet heel hoog staan Een Italiaansch vlieger is er met goed gevolg vier bommen, die met een verbinding van picrine-zuur gevuld waren, in het vijandelijke kamp te werpen Het Italiaansch pfficieele militaire blad be vat de oproeping van de reserveklasse 1888 van de Alpenjagers, en de reserve-officieren van 1888 van alle wapens. valt ze niet erg op en waren er geen ernstige nationale belangen in het spel, dan zou men zich in een operette-koninkrijk willen wanen. De leden van de commissie van onderzoek, die van de groote boulevards in dit milien zijn gevallen, loopen kans er spoedig de kluts kwijt te zijn zoo ze als Parijzenaars gaan kijken, oordeolen, overwegen. Ze zullen stom verbaasd staan, gewoon als ze zijn aan regelmaat en harmonie, wanneer ban de onderdeelen van dit abracadabra onthuld worden; want in deze zaak is alles abnor maal, onduidelijk. De Engelsche minister van buitenlandsclie zaken maakt bekend, dat de Britscho rcgce- ring voornemens is met verschillende landen in verbinding te treden over de gesloten handelsverdragen, niet pm nieuwe' verdragen te sluiten, maar om aan de zelfbeslurendo pverzcesche bezittingen liet xecht to verze keren, zicli zoo zij wenschen van de bestaande Britsche handelsverdragen terug te trekken. De geruchten over een dreigende crisis ia Turkije zijn blijkbaar ongegrond. Het cen trale Jong-Turksche comité verklaart dat het zich niet meer met de zaken van do regccring zal bemoeien en werkzaam zal zijn in het belang van vooruitgang en beschaving. Het zal meewerken aan de vcreeniging der ver schillende rassen cn de ondernemingen van de regeering beschermen. In het parlement van Kreta heeft Dins dag do regeering ten tweede male haar pntslag ingediend. Ditmaal werd het aan genomen Daarop weid van gedachten gewisseld over de vraag of men een nieuw Kretensisch mini sterie isou vormen, dan wel hot bestuur var Kreta onmiddellijk geheel en al aan Grieken land zou opdragen. Het eerste besluit werd, trots den tegenstand van den leider der oppositie, Michelidakis, met 50 tegen 46 stem ïnen aangenomen. Het parlement zal zich dus vooreerst bezig houden met het oplossen van do minister- crisis en qprst daarna .overgaan tot het be raadslagen |Ovcr etappen tot het verwerke lijken van de inlijving van Kreta bij Grie kenland. De Gneksclie regeering bljjft besloten, om op dc uittartingen van Kreta tegen Turkjje niet in te gaan Een abnormale zaak in een abnormale omgeving;. De hooge ambtenaren door de Franscke regeering naar Oedsjda gezonden om daar het schandaal te onderzoeken dat door het krasse optreden van generaal Toutde wereld- kundig is geworden, zijn nu druk aan het onderzoeken, maar van bet geen zij ge vonden hebben, wordt niets bekend gemaakt. Dat daar echter allerzonderlingste toe standen heerschen, blijkt uit een brief in de „Temps", die ook een goed denkbeeld geeft van de manier waarop Marokko ge opend wordt voor de „beschaving". „Vreemd, inderdaad, zegt de schrijver, die volkrijke stad, waarvan de lage, leelijke huizen, doen alsof ze geschaard staan langs ontelbare straatjes en slopjes, die een ver bijsterend labyrint vormen. Vier jaar ge leden borg Oedsjda niet anders dan Marok kanen, voor het meerenöeel handelaars. Sedert zijn er honderden Europeanen heen- getrokkon, op jacht naar fortuin, snel ver worven fortuin, op jacht naar het groote lot, dat uit de lucht komt vallen. Want het is een lot uit de loterij in dit buiten gewone land grondbezitter te worden, waar de grond in enkele maanden fabelachtig stijgt in prijs. De boffers zijn zij, die, van de eerste dagen der bezetting af, de goede stukken, n.l. die, welke bij de wallen liggen, I hebben weten machtig te worden. »Ik heb zeven hectaren, waaryoor ik1 1750 frank betaald heb ze zijn nu 150.000 frank waard als bouw-tarrei." Zoo zeide oen dier bevoorrechten. En de koorts naar grondbezit woedt in al de Europeanen die er in Oedsjda zijn" En dan schrijft hij nog verder: Oedsjda lijkt op geen enkele stad ter wereld. Stel u voor, een troep Europeanen, die een zelfde doel heeft bijeengebracht op een zeilde plek in het Marokkaansche land. Zij vinden daar geen enkele wet, die in staat is hen aan zich te doen gehoor zamen, en tegelijkertijd ontsnappen ze er aan de voorschriften en wetten van hun geboorteland. De bewoner van Oedsjda kan ten naaste bij doen wat hij wil; hij heolt alleen maar te luisteren naar een paar administratieve voorschriften van den Fran- j schen commissaris, vandaag zus luidende, morgen zóó, naar gelang der omstandig- heden. Elke politie-maatregel, elk gebod, dut ingesteld is uit zorg voor orde, wordt beschouwd als dwang en verdrukking. Zie- daar Oedsjda: ongebondenheid van Europe anen te midden van de Marokkaansche verwarring. Niets van w»t er gebeurt is Europeesch, omdat we in Marokko zijn; niets is Marokkaansch, omdat het van Eu ropeanen komt, die geen teugel kennen. De daad van generaal Toutóe, die drie hooge Franscbe ambtenaren in do dooiL stopte- Engelsche Brieven. Londen 30 Oct. 19 H. Nadat een tijd lang en steeds nadrukke lijker verzekerd was, dat Koning George en Koningin Mary niet naar Indië zouden gaan, zijn al die praatjes en persnieuwtjes uit clubs en couranten verdwenen. De pers is zelfs uit- genoodigd het schip, do „Medina", waapnede H-H. M M de zeereis zullen doen, te komen ziendoch de pers is niet bijzonder inge nomen met de manier, waarop de admiraliteit bij zulke gelegenheden hare gasten behandelt en ook nu weer was de uitnoodiging eigenaar dig gesteld. Hot was eigenlijk enkel een ken nisgeving, dat de „Medina" dan-en-dan te zien was. Bij onderzoek bleek mij, dat elk journalist maar voor zich zelf moest zien hoe hij te Portsmouth kwam en dat er volstrekt geen zekerheid was, dat men eenmaal daar, veel te zien zou krijgen. Enkele collega's, die meer vertrouwen in „Marino" stelden, waagden het er op en zie hier wat een hunner me vertelde „Toen wc aan boord waren, stelde de offi cier van de wacht ons onder de hoede van een Jantje, die ons bracht naar den „keeper of the royal cabins", een soort maritiem hofbeambte. Deze riep een marinier, die daar ergens in zijn linnen corvéepakje rondliep en dit tweeslachtig menschcnkind deed wat hij kon. Hij zei, dat hij een enkele kajuit ge zien had en ook wist waar sommige salons te vinden warenmaar van het schip zelf had hij geen flauw begrip. Hij wist evenmin wat de muziekzaal was, als waar de „divan" zich bevond en kon ook niet vertellen op welk dek die koninklijke vertrekken te vinden waren. Hij wist niets en was volslagen nutteloos, tot het sclioone oogenblik aanbrak, waarop we in do keuken-aJdeeling verzeild raakten. Daar werd liij wolsprekend en geestdriftig, want hij kon ons tol in de kleinste bijzonderheden uit leggen en laten zien lioe een electrische aard appelschiller werkt. Zoo kwamen we dan bij den „keeper of tho royal cabins" terug en deze brave man overtrof den marinier door een overstelpend gewichtige mudedceling, waarbij de aardappel- schiller in liet niet verzonk. Hij wist namelijk zeker, dat drie koeien van do boerderij bij Windsor Castle mee op reis werden genomen en een boerenknecht om ze te verzorgen en te melken. „Maar als die nu eens zeeziek werd?" vroegen we vol zorg. Doch dc Brilscbc Admiraliteit kijkt ver der dan haar en veler andorer neus lang is I De „keeper enz." vertelde vol blijden trots dat men gezorgd liad een marinier voor het detachement uit te zoeken, die ook melken kan." Met dien aardappelschiller, do drie koe beesten en den melkvaardigen marinier moch ten do journalisten aftrekken. Den eersten zagen ze tenminste, de laatste even wol evenmin als iels anders en de commissaris van politie in zekere groote Noderlandsche gemeente kan hieruit de les trekken, dat hij niet alleen staat in zijn eigenaardige sympathie voor de pers Hij is er enkel niet zoo amusant hij. Van zeeziekte gesproken. De Koning en de Koningin zullen beproeven aan deze on aangename gewaarwording te ontsnappen. De bedden zijn namelijk zoo ingericht, dat ze niet met het schip meeslingeren, doch stil blijven hangen, al is 't nog zulk ruw weer. Of het helpen zal? Voor Koning George is H te hopen, want trouwens geweldig gauw last van zeeziekte Dc kroonprins zal dezer dagen do „Me dina" pok bezoeken en zal er we! wat meer van te zien krijgen dan mijn geach te collega's I Z K H. is trouwens een des kundige, na drie maanden als adelborst op de „Hindustan" gediend te hebben, waarbij hij bij een schietoefening nog nad kurnen sneuvelen. Een kanonskogel ricocheteerde en trof de „Hindustan", vlak bij de brug, geluk kig was er juist niemand in dc huurt, ook de prins niet. Deze schijnt eenvoudig tai natuurlijk te blij ven, want toen Jiij bij een berekening een schromelijke fout in zijn driehoeksmeting had gemaakt, was 'teerste wat hij zei: ,,'kHoop dat vader dat maar niet hoori, want die heeft me juist zoo gewaarschuwd zulke fouten te maken." Als „vader" de couranten leest, weet hij er nu evenwel al alios van 'kKon dezer dagen een kijkje nemen in het nieuwe operagebouw van Haninierstein, in de nieuwe straat Kingsway, tusschen Strand en Holbom. Hol is een imposant gebouw, met front aan drie straten, terwijl de voornaamste gevel aan Kingsway bijna 90 M. breed is. Over den stijl wil ik me met uitlaten, mij is verzekerd, dat deze de Franscli Grieksclie is en ik hoop, dat jdit mijn lezers voldoende op dat punt inlicht. Men komt mot een marmeren trap in een dito vestibule met Konntliischo zuilen, wier kapiteelen veel doch niet te veel verguld too- nen. Tusschen de zuilen staan voetstukken met borstbeelden van allerlei groote toondich ters In do fries zijn, in medaillons, de kop pen van andere componisten te zien Achter do vestibule ligt een foyer, van waar men direct in het halcon en de balcon-loges komt. Er zijn er hier 20, waarvan 12 een kleinen salon d'enlréo rijk zijn De koninklijke loge ligt aan de uiterste rechterzijde en kan direct, door een specialcn ingang, van de straat bereikt worden. Aan elke zijde van den foyer gaat men langs een marmeren trap naar beneden, naar de stalles, waaromheen weer 16 loges zijn en waarachter een ruime salon om de geheele breedte van 't gebouw ligt. Men komt ook met marmeren trappen naar de hoogero gewesten „grand circle", „dress circle" en „gallery". Bij elk der drie is een foyer en een groote salon; alle banken heb ben rug- en armleuningen, er zijn geen pilaren die het gezicht belommeren, terwijl de rijen banken, ook in de „gallery" ('t „schellinkje"), zoo steil oploopen, dal men overal even goed kan zien. Wit, goud en „rose du Barry" zijn do kleuren waarmee alles versierd is en dat maakt een rustigen en tocli vroolijken indruk. In liet geheel kunnen er 2400 menschen plaats vinden, dus meer dan in Convent Gar den, doch minder dan in het Lyceum, dat ler 400 en Drury Lane, dat er 100 meer kan bergen. liet tooneel is 28 bij 22 M. groot en liet orkest is wel laag geplaatst, doch nog geen meter heneden den vloer der stalles. Het voetlicht bestaat uit 200 electrische lampen, terwijl er 1600 gebruikt worden om het tooneel te verlichten. De heer Hammerslein heeft, naar Engelsche gewoonte, een „house-warmer" gegeven in den vorm van een groot souper, dat om elf uur begon dus na afloop der voorstellingen el ders. Zoowat do geheele muzikale wereld van Londen was geïnviteerd, die, op het in een tuin veranderd tooneel, aan kleine tafeltjes aanzat. Het gebouw is zeer vlug afgewerkt. Ver leden jaar, den 13 December, is de eerste steen gelegd en den 13den van deze maand heeft de eerste opvoering plaats. Men zal zeg gen, dat 't getal 13 een ongeluksgetal is. Doch de lieer Hammerstein beweert, dat het getal 13 voor hem juist een geluksgetal geweest is, tal van zijn ondernemingen, die bijzonder goed slaagden, hielden juist met dat getal verband 't Bijgeloof is dus ook voor hem de wereld nog niet uit, al slaat het zijne vlak tegen over dat van andere mensclien. GRAANMARKTEN ENZ. Middelburg, 2 Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer gering. Ronde bruine boonen 4 gulden per mud hooger. Zomergerst 25 centbooger. Overige artikelen onveranderd. De prijzen waren als volgt: jarige tarwe f 0.a «f 0,nieuwe dito f 7.75 a f 8.rogge f 6.50 a f 7.— wintergerst f 0.a f 0.zomergerst f 5.50 a f 5.75; haver f 0.a f 0.pnavdenboonen f 0. a f 0.groene erwten f a f kroonervvten f 16,a f 18.tuinboonen f 00.a 1 00.witte boonen f 23.50 a f 24.50; ronde bruineboonen f 22.a f 24. lange dito f 17.50 a f 18.50 koolzaad f- a f alles per mud karweizaad f a f per 50 kilo. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.72s a f 0.77* voor particu lieren f 0.80 per kilo. Eieren f 7.60, voor particulieren f 8. per 100 stuks. Noteering van den marktzetter der landb. ver. Boter f 0.72'/, a f 0.77voor parti culieren f 0.80 per */2 kilo. Eieren f 7.60 voor particulieren f 8. per 100 stuks. Noteering van de Veilings- vereeniging „Walcheren" alhier. Eieren V. V. W. A. f 7.20 a f 7.80 MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL. Woensdag 1 November N o w-Y o r k. De termijnmarkt voortarwe opende traag, 3/g c. lager, had hetzelfde ver loop als de markt te Chicago en sloot vast. Loco traag. en Argentinië, daalde verder op flauwere telegrammen, in verband met het gunstige weder en op vermeerderde aanvoeren, steeg daarna in verband met de vaste stemming te Minneapolis en Winnipeg en op aankoo- pen per December door Armour, daalde vervolgens weder op vermeerderde voorra den, op liquidation en op verkooporders, doch steeg ten slotte nogmaals op de ont kenning van het gerucht, dat de regeering een onderzoek zal instellen naar den Board of Trade, zoowel op meeningskoopen als op contraminedekkingen, op groote uitklaringen, op eiportaaukoopen en op geruchten van een hovigen storm ten Westen van Winni peg en sloot vast. Per telegraaf Vorige tu Vuurt, heden Amsterdam. 2 Nov.. STAATSLEENINGEN. NEDERLAND pCt. Bedrag Stokken Obi. N. W. Soli. S f 1000 82% 856/» dito CertS 1000 82 827fe dito dito2% 1000 60% 697/g dito ditoSI/j 037lu 93% HONG. Bel. v. Str. 'OS/lOOKJuiii/Dec 4 kr. 2000 00% ITALL. In». 1802 8% Lir» 100-10000 94% 94% OOSTENRIJK. Jan.-Juli4 2000 911% 911%* ditoObl.Mei-Nov. 4 Kr. 2000 911% 817/8 PORT. Obl. Ie serie 3 65 dito 3e 3 64% RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 188 84 100 873k dito 1867-69.... 4 100 043/8 937/* dito 1880gecons. G.R. 625 83% 88% Z. W. Spoormij. 4 G.R. 625 87878/* dito 1889 Hope. 4 625 68% 89 dito '94 6e Em. 4 625 88% 888/* 3PANJE. O. bait. Perpot. 4 Pet. 1200-24000 87 rURKUEObl.imtr. 800-2500 86% - JAPAN. Leeaing 1899 Obl89 ARG. REP. Bait. Leeaing 1896/90. 94% BRAZILIË. Fun ding Lg, 1898.. 20-100 104% dito Obl. 1903.. 6 100 1025% 102% dito dito Londen 188 9100 881/* 88% VENEZUELA Dipl. schold3 100 58% 5813/» INDUSTRIEELE EN FINANCIEELE ONDERNEMINGEN. NEDERLAND. pCt. Ned. Hand. My A. 1000 186% 4MERIKA. Unit. States Steel Corp. Cert, van gew. Aand.66% 68% SPOORWEGLEENINGEN. NEDERLAND. pCt. HoU. Spoor A.. 81% 817/9 Mij. tot Expl. van St. Spw. Aand. 260 93% 93 N.-l. Spw. Aand 850-1000 285 ITALIË. Spoorweg- oeningenl 887-89 3 Lire 50-2600 66% Znid-Ital. Sp. O. 8 600-6000 647/8 64% POLEN. W.W.A. Z.R. 100 195 195 AMERIKA. Atch. Top. S. F. Cert. van gcw. aandDs. 500-1000 106 106% dito Alp. Hyp. O. 4 600-1000 987/* 99 niinois Cert, v, A. 600-1000 137 dito Leas L.St.Ct. 600-1000 94% Miss. Kans. Tez. Ie Hyp. Obl.... 4 500-1000 9753/» 97% N. T. Pensylv. Ohio prior Obl.4% 500-1000 106 104.16/» Union Pro. Er. Comp.Cert.v.gew. ARnd100-1000 164% 165% UnionPac.GondO. 4 1000 101 West New. Penns. Ins. Mort. gage Geldb5 1000 108 ZEEUWSCHE FONDSEN. Stv. Mij. Zeeland A. f 250 115 dito dito prei A. 120 dito dito Obl.... 1000 88% Kon.MijDeSchcldeA 117 dito dito 1900 Obl. 4% 102 Houth.v/h.G. Alberts Lr. Co. A.. 134 Zeenwache Hvp. B. Pdbr.4 97 dito..4% 100% Alg. Mij bel.cn aank. van vruchtg. bel. waarden Pdbr1001/* 100% Bresk. Maldeg. St. tr. Mij. A162% N. C. Beetw. Sni- kerfhbr.S.v.G.Obl. 6 PREMIELEENINGEN. NEDERL. St. Am. 3 100 1007/a Stad Rotterdam.. 3 100 1021/» BELGIË. St. Antw. 18872% fr. 100 86% 8613/» HONG.Theiss.loten 4 100 155 OOSTENRIJK. Staats!. I860.... 5 500 1627/8 dito 1864100 307 Cred. Anst. 1858. 100 254 RUSL.Staatsl.1804. 100 402 453 dito 18606 100 860 SPANJE. St. Madr. S 100 08 TUB KIJF. Spoorwl. 3 400 47 Steels willig. Prolongatiekoers31/, Den 5en November hopen onze geliefde onder» GILLES JOHANNES SPIEREN8 NEELT JE DE KAM banne 35 jarige Etehtvereeuiglng te her- iiunne dandbake kindeken. Middelburg, 1911. Zondag 5 November hopen onze geliefde oudere, JACOBÜS MAAS en LEINTJE BIMMEL, hunne Dertigjarige Eetatvereenlging te vieren. HUNNE dankbare-

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 3