BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Ingezonden Mededeelingen. LAATSTE BERICHTEN. dia op de stations hangen, verwijderd moeten worden. Ten einde te voorkomen dat postpakket ten voor hot buitenland, inhoudende planton en gewassen, waarvoor do bij do internatio nale overeenkomst tot wering der druifluis gevorderde verklaringen worden vcreischt, in de overkomst vertragen, tengevolge van het onjuist verzenden of het in het ongerecdo geraken van dio verklaringen, verdient hot aanbevoling om in die pakketten duplicaten van die verklaringen te sluiten en hiervan op duidelijke wijze, zoowel op do pakkotton afa op do daarbij bohoorende adreskaarten, melding te maken. Te Rotterdam zijn weer drie hoefjes gesnapt. Ditmaal zijn het drio jongons van elf tot 15 jaar, die zich hebben schuldig go- rnaakt aan diefstal yan lood van do daken van huizen aan do Langokade. Aan een woning aan do Prinsegracht te 's Gravenhago vervoegde zich een netgekleed bejaard man mot het. verzoek, of de heer des huizes ook schrjjf- of vertaalwerk voor hem had. De man werd even in een kamer alleen gelaten en heeft daar een zilveren taartschep die op tafel lag, gestolen. De dief -werd kort daarop aangehouden. Donderdag werd ontdekt dat or tijdens de afwezigheid der bewoners ingebroken was in een huis aan de Overtoom to Amsterdam. Door het raampje der straatdeur had men zich toegang verschaft; eenig geld en tafel zilver bleek gestolen te zijn. Ten eindo zoo mogelijk eenig spoor van de daders to vinden, werd do hulp van een politiehond gebezigd. De dief bleek bij zijn klanterpartij door het raampje van do deur een knoop verloren te hebben, waaraan nog een stukje goed zat. Hieraan werd den hond lucht gegeven en daar op liep de viervoetige speurder naar do Kost- Torlorenkade, waar hij staan bleef. Een tweede poging had hetzelfde negatieve resultaat. Ver moedelijk is do dader met een bootjo naar den overkant gevaren, zoodat do hond zijn spoor bijster werd. Te Roermond is in een meelfabriek in gebroken. Het slot werd door de dieven uit de brandkast weggekapt. Wegens een tweede deur konden zo echter den inhoud niet be reiken. Uit een kantoorlessenaar werd f 25 ontvreemd. Als vermoedelijke daders zijn ge arresteerd drie Duitscho monteurs, die tijde lijk aan do fabriek werkzaam waren. De man die te Eist onder een hooimijt gevonden word, had een groote gapende wonde aan den schedel. Op het lijk werd niets bevonden dan eenige papieren ten name van August Hamcns, geb. 3 April 1860 te Witlstock Kreiz Ost-Priegnitz (Brandenburg). Door den veldwachter, werd in de nabijheid van de plaats waar het lijk gevonden is, be graven gevonden een stuk ijzer, waaraan nog haar en bloed kleefde. Maandagavond heeft men den verslagene gezien in gezelschap van een ander persoon. ONGELUKKEN. Een 75-jarigo weduwe te Oudkarspel is in de vaart achter haar woning te water geraakt en verdronken. Onder de gemeente Schoten is een stoker van de stoomtram Haarlem Alkmaar gevallen. De ongelukkige kreeg allo wagens over zich heen en was onmiddellijk dood. Vrijdagmiddag is een borstelmaker te Delft van de trap gevallen. De oude man werd met een gat in bet hoofd, bewusteloos opgenomen en y>er brancard naar het Gast huis gevoerd, daar de inmiddels geroepen ge neesheer hem niet bij kon brengen. De Panjsche stedelijke gezondheidscom missie heeft onder voorzitterschap van profes sor Roux. van het instituut Pasteur besloten om de Parijscho bevolking aan te Taden alleen gekookt water te drinken, omdat gevallen van typhus na het drinken van het water der Parijschc waterleiding waren vastgesteld. Donderdag is de vlieger Ely te Macon van aanzienlijke hoogte gevallen. Hij overleed in het hospitaal. Een jong meisje, dat Woensdag te Rheims toet Sommer vloog, had het ongeluk, toen !zij haar vrienden groette, do schroef toraken. Enkele vingers werden verbrijzeld. Woensdag is een ballon zonder beman ning, nabij Brighton gedaald. Alleen een flescb champagne vond men in de mand. Het was do „Hélène," die Woensdag in het luchtvaart- park van do Fransche Luchtvaartclub te Saint-Cloud opgestegen Was. De heer Bour- dariat Was commandant en de heeren Darn is en Fourette maakten de vaart mee, De lucht schipper wilde het Kanaal over, maar halfweg DieppeNewhavon, viel de ballon in zee. Een visschersscbuit pikte de drenkelingen met veel moeite op en bracht hen behouden in Dieppe. De ballon was, ontlast van het gewicht der drie heeren, weer omhoog gegaan en verdwe nen in den mist. De hygiënische tentoonstelling te Dres den zal sluiten met een aanzienlijk batig saldo, dat gebruikt zal worden voor do stichting van een hygiënisch museum ie Dresden. De entréegclden, op 800.000 Mark geschat, bedragen thans reeds 2 millioen. De bisschop van Grevone, die door roovers nabij Saloniki gevangen werd geno men, is met zijn vicaris, een kawas en een bediende vermoord. Te Spezzia is een granaat bij toeval ge sprongen en heeft een brand veroorzaakt in de kruitfabriek van Val de Fornola. De muren en het dak zijn in elkaar gestort. Er zijn 2 dooden en gewonden. Den brand is men spoedig jmeesber geworden. Na vier vluchten, die goed slaagden, is Orville Wright, Woensdag te Monteo met het nieuwe toestel gevallen. Bij de vier geslaagde vluchten gelukto het telkens eenige seconden volkomen stil te staan in de lucht, één stil stand duurde een minuut 15 seconden. Bij de vijfde vlucht woei er een wind van 56 kilom. per uur. Wright viel ongeveer van 20 meters hoogte hij kwam er goed af, maar het toestel was beschadigd. De moord op prins Troubetzkoi heeft geen politiek karakter; hij werd gedood door zijn eigen neef, zekeren Kristy, zooals wij reeds meldden. Deze misdaad is waar schijnlijk het eindo van een somber familie drama. Kristy is de zoon van den oud-gouver neur van Moscou hjj is een der rijkste grond eigenaars van Bessarabie. Hij is gehuwd. DE OPSTAND IN CHINA. Overwinning dor opstandelingen. In Peking is geen nieuws van het oorlogs- terrein. Conclusie het gaat den opstandelingen voor den wind, Al had do regeering ook maar hot kleinste overwinniflkjo te vermelden, dan zou zij dat ook wel gedaan hebben. Uit Hankou zelf wordt dan ook gemeld dat do opstandelingen winnen. Woensdag zouden zjj do keizerlijke troepen hebben gedwongen zich naar hun kamp terug te trekken. In den na middag openden de kanonneerbooten het vuur, doch zij schoten geheel mis. In den nacht kregen de republikeinen versterking en na men zij een sterke stelling in. Donderdag voerden toen 5000 rebellen be hoedzaam een voorwaartscho beweging uit in in do richting van het keizerlijke kamp, waar- zij honderden hullen verbrandden, in welke vijandelijke scherpschutters een schuilplaats zouden kunnen vmden. Do tegenstand, dien zij ontmoetten, had bijna niet geringer kunnen zijn. De kanonneerbooten vuurden slechts en kele schoten van geen beteekenis af en het gevolg was, dat het kamp der trouwgebleven troepen door deze verlaten werd en bezet is door de opstandelingen, die daar achtergelaten tenten aangetroffen, zes spoorwegladingen Ie- gerbenoodigdheden, w. o. schietvoorraad En de Britsche consul te Kioekiang wist er nog bij te vertollen dat de Chineesclio vloot van Ilankou is weggestoomd, mot uit zondering van een kruiser die in handen der opstandelingen zou zijn gevallen 1 Als gevolg van deze l>erichten gingen aan do Londensche Beurs de Chineesche staats fondsen naar boven. Men heeft daar vertrou wen in de opstandelingen. De Chineesche regeering probeert do op standelingen nu ook te vangen met stroop. Een keizerlijk besluit drukt deernis uit voor de (bevolking van. de oproerige provincies, welke zoowel door de droogte als door den opstand geteisterd worden en beveelt 200.000 taël van het door de overleden keizerin weduwe overgespaarde geld aan Joean-sji-kai uit te betalen, die verantwoordelijk zal zijn voor Ide verdeeling van de som onder de lijdende bevolking. To San Francisco trachten talrijke agenten der Chineesche muiters gelden op te halen. Een half millioen dollar moet reeds verkre gen zijn. De bijdragers tot de fondsen ont vangen staatsschuldliewijzen der republiek China, aflosbaar, zoodra de republiek opge richt zal zijn. DE ITALIAANSCHTURKSCHE OORLOG. Nieuwe gevechten. Er is in do laatste dagen hardnekkiger gevochten dan tot nu toe het geval was in dezen oorlog. Het ging om de bezetting van de kust van Barka, het Oostelijk deel van Tripolitanië, en daarbij hebben de Italianen heel wat meer moeite gehad dan bij de bezet ting van Tripolis. Vooral bij Bengasi, do tweede haven van het land. Woensdagochtend verscheen daarliet tweede deel van de oxpeditio-vloot, vergezeld door vier linie-schepen, vier kruisers, twee torpedojagers en twee torpedo-floltiljes. Admiraal Aulry vorderde dadelijk de over gave van de stad. Do Turksche overheid weigerde, en de Italiaansche admiraal stond toen, met het oog op het slechte weer, een. uitstel toe tot zes uur den volgenden ochtend. Den heclen nacht door was de zee zeer be wogen door den wind, en regende het. Tegen den morgen werd hot kalmer. Te zes uur, toen de termijn zonder resul taat verloojien was, begon men met de be schieting der vestingwerken, die korten tijd i duurde, totdat do troepen met de ontscheping I konden beginnen, eerst de matrozencompag- nieën, toeu do linie-troepen. Zoodra de eerste Italianen landden, werden ze door de Turken heftig aangevallen, maar het gelukte hun de tegenstanders terug to wer pen, en zich te handhaven. Achtereenvolgens worden 4000 man geland, hoewel de tegen stand der Turken, ondersteund door een deel der Arabische bevolking, zeer levendig werd voortgezet. Dat ingrijpen van do Arabieren in Kyre- naika, zoo voegt hot Italiaansch bericht er met een insinueerende toelichting bij wordt verklaard door de omstandigheid, dat men de Italiaansche bezetting niet wil, daar men weet dat zij aan den nog altijd heerschen- den, zeer levendigen slavenhandel een eind zal maken. De strijd begon om 9 uur 's ochtends en duurde voort lot zonsondergang. De houding der matTozen en troepen was gedurende het geheole gevecht bewonderenswaardig, zegt bet telegram. Na een schitterende omtrekkende beweging, die tegen zonsondergang werd uit gevoerd, tastten do Italianen de kazerne in het dorp Sidi Hussein aan, en namen die met een bewonderenswaardig uitgevoerde be storming. Alle troepen van do transportvloot waren 's avonds pan wal en legerden zich in do veroverde stellingen, die zij sterk bezetten. Vrijdagmorgen was het door do nog altijd vijandige houding van een deel der Arabieren noodzakelijk het Zuidelijk deel der stad to beschieten, Waarop een beperkt aantal scho ten werden gelost. De toestand Wordt aldoor gunstiger voor de Italianen. Andere troepen zullen spoedig in Bengasi aankomen. Bjj Der na, op eenigen afstand van Bengasi gelegen, is de landing ook zeer moeilijk ge weest. De eerste poging had Maandag plaats. Hot garnizoen weigerde beslist de stad over to geven en zou zelfs op do Italiaansche par lementairen, die in een boot de kust naderden, hebben gevuurd. Eerst toen opende het ad miraalschip „Pisa" en later ook de schepen „Amalfi", San Marco" en „Napoli"- het vuur. Nadat de beschieting een uur had geduurd, beproefde men een landing, maar de Turksche troepen sloegen deze af. Daarop werd het bombardement opnieuw geopend, en Zoo lang voortgezet, totdat Derna in een rookende pnin- hoop was herschapen. Intusschen hadden do Turksche soldaten, die 100 in getale, zoo held haftig tegenstand hadden geboden, zich naar hot binnenland teruggetrokken, waarheen- hun het gros van de Turksche troepen reeds in do vorige dagen was voorgegaan. De landing kon echter niettegenstaande dezen terugtocht door de woelige zee onmogelijk plaats vinden. De houding der Turken wordt ook in Itali aansche berichten zeer geprezen. Den volgenden dag was het weer nog zoo onstuimig dat toen do landing ook nog uit gesteld Werd. Donderdag slaagden echter eenige landings- compagniën er in aan wal te komen, de stad te bezetten, en de Italiaansche vlag tehijsclien. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Er wordt beweerd dat Italië een nieuwe strategie zal beginnen. Do „Stampa" te Turin bevat een, naar men zegt door de regeering geïnspireerd artikel, onder den titel„Italië ie Izijn lankmoedigheid moe." Daarin wordt verzekerd dat de Italiaansche regeering na. langdurige beraadslaging beslo ten heeft thans, nu Turkije geen vredesvoor stellen pp grond van het Italiaansche ulti matum heeft gedaan, de Italiaansche vloot een beslissende houding te doen aannemen. Den mogendheden zal worden bekend gemaakt, dat Italië besloten heeft allo totdusver ten opzichte van Turkije gebruikte consideraties te laten vervallen. Het optreden der Italiaansche vloot in de Aegeïscho Zee moet niet meer op politieke overwegingen, meer uitsluitend op strategische gronden berusten. De inperking van het terrein van de vijandelijkheden ver valt. Italië Zal, met uitzondering van do kust van Albanië, de noodige vrijheid van handelen erlangen. Men kan slechts bezorgd zijn over hetgeen zoo'n uitbreiding van den brand ten gevolge kan hebben. Anderzijds komen uit Konstantinopel vrede- voorspellende beweringen. Do groot-vizier zon in de geheime Kamer- Zitting verklaard hebben, dat hij hoopte door zekere tegemoetkomingen een entente te slui ten, waardoor de Tripolitaausche kwestie zou worden opgelost, in overeenstemming met de belangen en de rechten van Turkije. Hij voegde er aan toe, dat hij slechts dan nauwkeuriger inlichtingen Zon kunnen geven, als de Kamer ze geheim houdt. Hij verklaarde ten slotte, dat de minister van buitenlandsche zaken een telegram ontvangen had meldende dat er ver wikkelingen dreigden uit te hreken op den Balkan. Voorts meldt men dat de minister van bui tenlandsche Zaken in de wandelgangen van' de Kamer verklaard heeft, dat de vrede zeer friabrj is, pp voor Turkije gunstige voorwaarden. De „Osservatore Romano" verklaart dat de Heilige Stoel de verantwoordelijkheid niet op Zich kan nemen voor uitlatingen van bladen en redenaars geestelijken en leeken die 'zich uitdrukken op een wijze welke naar aan leiding van het Turksch-Italiaansche conflict aan een heiligen oorlog zouden doen gelooven. Over den bevelhebber der Turksche troepen in Tripolitania, overste Nesjat bei, die ad interim tot wali van Tripolis is benoemd, Zegt het Konstantinopelsch blad „Tanin', dat hij een innemend en knap officier van den generaJen staf is, die in verschillende deelen van het Osmaansche rijk, zooals in de Hedsjah en to Damascus, heeft gediend. „Sedert drie jaren", zoo schrijft het blad, „bevindt bij zich in. Tripolis, waar hij zich do achting van. de Senoessi wist te verwerven. Hij beheerscht het Arabisch volkomen en spreekt Fraiisch en Duitsch, is een man van groote energie en vasten wil, in één woord een volmaakt officier." Volkomen op de hoogte van Tripolis was inen niet in alle Italiaansche departementen. Men had nl. bij het vaststellen van de Ooste lijke grens der kustblokkade ook 200 mijl van Egyptische kust meegeteld. De vergissing is hersteld door een nota aan de mogendheden waarbij als Oostelijke kust de golf van Salloen is aangegeven.' DE ENGELSCHE SPOORWEGSTAKING. Do commissie,van onderzoek, Wier aan stelling de hoofdreden was van het opheffen der groote stakirïg van dezen zomer, heeft !met algemeene stemmen een rapport opgesteld, waarin wordt aanbevolen het behoud van de verzoenings- en arbitrageregeling van 1907 met veranderingen en uitbreidingen, teneinde een beslechting der geschillen te bespoedigen. De bevoegdheden van de verzoeningsraden, tot nog toe beperkt tot kwesties van uurloo- nen, dienen te worden uitgebreid tot dienst- voorwaarden, doch aangelegenheden, die do tucht en de leiding betreffen, zijn nog bui tengesloten. Geen voorziening is getroffen inzake de erkenning der vakvereenigingen, maar den be ambten wordt toegestaan zich voor de ver zoeningsraden van een pleitbezorger te bedie nen, welke pleitbezorger niet noodzakelijk een beambte van de maatschappij behoeft te zijn. De leden der commissie verklaren, dat in dien een schikking niet zou worden nageleefd, krachtige bescherming moest worden verleend ban hen, die haar wenschten na te komen. Aan; do stakers zou niet moeten worden toegestaan werkwilligen vrees aan te jagen. Keizer Wilhelm heeft van zijn bezoek aan Aken gebruik gemaakt om aan de leden van de Belgische deputatie een korte opmer king toe te voegen naar aanleiding van Bel- gië's jongste militaire maatregelen aan doDuit- sche grens. Tot den heer Delvaux de Tenffe, den gouverneur van Luik, zeido hij n.l.: „U is gouverneur van een provincie, met welke wij steeds in goede verstandhouding hebben geleefd. Men heeft zich, naar i k ver neem, in uw land onlangs ongerust gemaakt Wees verzekerd, dat deze ongerustheid zon der grond was." Generaal Ileimburger, den commandant van het militaire district Luik, sprak hij aan met de woorden; „België heeft in den jongsten tijd oorlogstoerustingen gemaakt?" De generaal be vestigde dit, maar liet er op volgen, dat Bel,gié toch in goed vertrouwen had geleefd, waarop de keizer zeide: „U handelt verstandig door VCTtronwen in ons te stelleen." De keizer heeft na zijn bezoek aan Aken nog een automobieltocht door den Eifel ge maakt. Te Daim heeft hij oen Kaiserbnmnen onthuld. Vrijdag is uitspraak gedaan in do revisie van do zaak tegen den vrijzinnigen land eigenaar Becker Hij is door de rechtbank te Stettin wegens lieleediging van den landraad Von Maltzahn veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Het oorspronkelijk vonnis luidde: één jaar. ■ufiz uapnz pSipmaeq pfij irajjoii ui az jup jdooq uapj uaSunopmeq -rapuo-onijoiefl; 3P ui uouioijc® SuBSjnuooA o-ieqjaoA uaa .ia si „sdutox ®G" sueSpA Do Russische senator Troessewitsj heeft het onderzoek naar de handelingen der Kief- sclio Ochrana (geheime politic) beëindigd. Vol gens de „Nowoje Wremja" wordt nu zijn vol macht beperkt, omdat men geen onderzoek naar alle afdeelingen van de Ochrana wenscht. Men meent nu weer met zekerheid te heb ben vastgesteld, dat Bagrof verscheidene mede plichtigen heeft gehad. Twee van hen zijn gevangen genomen. Het ontslag van Koerlof en VVerigin wordt van ambtswege aan nalatigheid bjj do feesten to ,Kiëf geweten, maar de dieper liggende oorzaak was o.a. de geldkwestie. In bureaucratische kringen heerscht de mee ning, dat de waarheid over den aanslag eerst na jaren bekend zal worden. De Perzische overheden in Boesjir ma ken moeilijkheden bij het vervoer en de pro viandeering van do driehonderd Britsch-Indi- scho cavaleristen, die Vrijdag en Zaterdag op twee stoomschepen uit Bombay naar Zuid- Perzie zullen vertrekken, dc zendingen waar- togen, naar we reeds meedeelden, de Perzi sche regeering heeft geprotesteerd. Op Cuba dreigen onlusten. Duizend leden van den bond van veteranen hebben op ru moerige wijze geprotesteerd tegen bet benoe men van vroegere aanhangers van Spanje in staatsdienst. President Gomez heeft echter aan een afvaardiging verklaard, dat het noodzake lijk was om in staatsdienst bekwame perso nen te benoemen, afgezien van hun vroegere Spaamschgezinde gevoelens. De deputatie dreig de met een opstand in Cuba en met het lynchen van de uitgevers der regeermgsgezinde bladen. De president legde evenwel vastbera denheid aan den dag en weigerde zich te laten beïnvloeden. AFLOOP VERK00PINGEN. Heden middag bad ten overstaan van den notaris J. W. Verhuist de verlcoopig plaats van een huis, met het recht van erfpacht tot 1991 op den grond, aan de Molenstraat te Arnemuiden gemerkt C. No 65 Het pand werd verkocht voor f 1210. Dr. A. W. W. Dowding, geneesheer te Lon den schrjjft: ,,Franz Jozef-mineraal-water bljjkt een kleinere dosis te veroischen en ia voorzeker aangenamer in te nemen dan de meeste andere purgeermiddelen. Een patiënte die natuurlijk Franz Josef-water gebruikt, pr jjst het hoogeljjk en zegt dat zjj zich gezonder gevoelt dan sinds jaren het geval was; de dame iB een hoofdpijn en constipatie-ljjderes.' THERMOMETER EN VERWACHTING. 21 Oct. Thermometer alhier 8 u. vm. 54 gr., 12 u. 61 gr., 4 u. nm. 6| gr. Hoogste barometerstand 765.5 te Nice en München. L a a g 81 e 738.1 te Valentia. V er w a c h t i n g tot den avond van 22 Oct.: matige tot krachtige Z.O. tot Z. wind, nevelig tot betrokken lucht, waarschijnlijk regenbuien en dezelfde temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. VERK00PINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 23 Oct. Middelburg, Kleeding, Vervaat. 24 Oct. Middelburg, Inboedel, De Groot en Hondiue. 25 Oct. Biggekerke, Inspan, Loeft 26 Oct. Middelburg, Huizien, Hosang. 26 Oct. Middelburg, Weiland, Hosang. 27 Oct. Ritthem, Inspan, Hosang. 30 Oct. Koudekerke, Inspan, Loeft 31 Oct. OostkapeBe, Boomen, Hosang. 3 Nov, Domburg, Huis, enz., Hosang. 8 Nov. OostkapeBe, Boomen, Verhuist. 10 Nor. Middelburg, Houtwaren, Verhulst. 17 Nov. Middelburg, Houtwaren, Hosang. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 28 October. Zier ik zee. Gevangenis, 3 uur ocdet- houd der gevangenen gedurende 1912 lal. secretaris regenten. Vrjjdag 3 November. VI is sin gen. Gemeentehuis, 2 uur; her bouw St. Jacobstoren. Inl. gemeente-bouwmees ter, Raadhuis, kamer no. 1. Maandag 6 Novembor. Goes. Hotel „Zoutkeet", lU/a uur: boa wen van woonhui8, schuur, veestal en dubbel arbeiderswoning, in den Jacobpolder, gom. 's-Heer Arendskerke. Inl. J. J. cn A Ie Clercq, Kruiningen. Donderdag 9 Novembor. Middelburg. Gebouw provinciaal bestuur 11 uur.: a. maken van een boomhelling in het kanaal van Sluis naar Brugge en het uitvoe ren van baggerwerk in dat kanaal met be komende werken, in 2 perc. Raming le perc. f670; 2o perc. 1.40 per M3.; b. onderhoud van de aanleg- en losplaats voor visschers in den Brakman bij do Isa- behasluis en van het havenkanaal van Phi lippine, met bijbehoorende werken, gedurende 1912, 1913 en 1914. Raming f3000 per jaar. c. uitvoeren baggerwerk buitenhavens ka naal door Zuid-Beveland te Hansweert en te Wemeldingo, gedurende 1912 tot en met 1916, Inl. o. a. hoofding.-dir. te Middelburg Raming f6800 per jaar. N. V. „DE MIDDELBURGSCHE COURANT". In een hedennainiddag door aandeelhouders dier Vennootschap alhier gehouden buiten gewone vergadering is eervol ontslag verleend aan den tegenwoordigen Directeur-Hoofdredac teur, den heer Joh L. van der Pauwert, met toekenning van pensioen, cn is in zjjn plaats benoemd do lieer J. H. Deibei, thans tweede redacteur. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd is tot griffier bij den Raad van Beroep (ongevallenverzekering) te Almelo mr. G. W. Sannes, thans te MiddelburgJ toÊ idem te Middelburg mr. Van Toulon.ran der Kooy, advocaat te Zatphen, plaatsvervan gend griffier van den raad van beroon aldaar. De alphabetische aanbeveling voor kanton rechter te Delft bestaat uit nirs. W. G. Del- baere, J. D. van Ewijck en G B. F. Wenthoit, allen kantonrechter, respectievelijk te .Wperdaij Ridderkerk en Neuzen. DE „EDWARD DAWSON". Hedennacht is het voorschip van het ach terschip vrij gekomen en ligt op eenige hon derden toeters pfstand met den kop naar het achterschip. Van morgen bij zevenen had een ontploffing plaats die ver in den omtrek werdl gehoord. De mast is heden nacht over boord gesla gen. Verwoed brandt het voorschip dat op dec! rand der bank zit, en mogelijk met den vloed naar de duinen zal worden gedreven. UIT VLISSINGEN. Een commissie. Hier heeft zich een commissie gevormd oat gelden te verzamelen bestemd voor Brui- inisse mi de andere geteisterde deelen ran Zeeland. In deze commissie hebben zitting; genomen de lieeren jhr. mr A A van Doorn van Koudekerke, jnr. F. S. Witteveen, C. A. Kalbfleisch, J. G. van Niftrik en P, F, Auer. A s. Dinsdag zal in de stad gecol lecteerd worden. Een voordracht. Op de voordracht voor onderwijzer in dé gymnastiek aan de o. 1. school komen voor de heeren G. H. Sutherland-Rooyaards te Bolsward, A. C. Kiviel, te Zierikze© en H. Eglhuizen te Den Haag. UIT AMSTERDAM. Een eisch. Wegens openlijke geweldpleging met ver- eenigde krachten werd heden door den offi cier van justitie tegen Y. Vos 4 jaar gevan genisstraf geeisebt. Het betrof een poging tot moord op een werkwillige. Ook werd gehoord zekere Kamp, die ver klaarde de dader te zijn. PEST IN 1ND1E. Een regeeringstelegram van heden, betref fende pestgevallen gedurende de week van 11—17 October op de afdeeling Malang, meldt dat er zes doodelijke pestgevallen waren DE MAROKKO-ONDERHANDELINGEN. PARIJS, 21 Oct. De ochtendbladen beves tigen de mededeelingen van de „Tcmps" van Vrijdagavond over het goede verloop der on derhandelingen. Men verzekert dat het verschil tusschen het FranschDuitsche ontwerp on- beteekenend is geworden. REMBRANDT IN DE DIENSTBODENKAMER, BERLIJN, (part. „Hand.") 21 Oct. Volgens een telegram aan do „Berliner Morgenpost" uit Kopenhagen, is in het slot Fredensborgj een tijd geleden een echte Rembrandt is ont dekt in een van de dienstbodenkamers. DE PORTUGEESCHE MONARCHISTEN. OPORTO, 21 Oct. Volgens een telegram uit Bon-Aresles hebben do Spaansche autoriteiten; 380 Porlugcesche monarchisten ontwapend to Sampado en Oranja. Do anderen slaagden er in do vlucht to nemen. EEN BALKANFEDERATIE? CONSTANTINOPEL, 21 Oct. Er loopt een gerucht dat Turkije onderhandelingen heeft aan geknoopt over de vorming van een confecte- ratio van do Balkanstaten. DE OORLOG. Do houding der Arabiore». BERLIJN, (Part. Hbl.), 21 Oct. Do spocialel

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2