Letteren en Knnst. Verschillende Berichten LAATSTE BERICHTEN. gevloeid, «laar beklaagde zijn woede op do jufrouw koelde door eon van haar ruiten in te slaan. Eisch wegens vemioling 1 maand gevange nisstraf. Beklaagde is reeds vroeger veroordeeld. Uitspraak in alle zaken Vrijdag a.s. Door dezelfde rechtbank werd heden uit spraak gedaan in do volgende door ons min of meer uitvoerig gemelde zaken. Daarbij werden veroordeeld wegens strooperij; Chr. L. d. S., 16 j., werk man, Koewacht, conform do vordering tot f7 b. a. 14 d. tuchtschool; mishandeling: M V. d. K., 36 j., bier- huishoudster, Hulst, tot f 10 b. s. 10 d. h., in plaats van f 15 b. s. 15 d. h., zooals ge vorderd was, en M. I. R., 36 j., hvr. van 3. B., zonder beroep, Axel, C. d. C., '24 j., hvT van Th. ff., zonder beroep, Zuiddorpe, en J. <1. L., 18 j., arbeider, Sluis, allen tot f7 b. s. 7 d. h.; de eisch was voor M I R. f 15 b. s. 15 d. h. en voor C. d. C. en J. d. L. beiden f20 b. s. 20 d. h beloodiging ambtenaar I. J. B. 42 j, landbouwer, Retrancbement, en A. II., 23 jarbeider, Krabbendijfce, beiden conform de vordering tot f 10 b. s. 10 d. h. mishandeling ambtenaar: D. K., 34 j., veldarbeider, Amemuiden, tot 14 d., in plaats van 1 m. gev.straf, wat do eisch was; vornioling; P J. B, 22 j., werkman, Vlissingen, conform do vordering tot f10 b s. 10 d. h.; brandstichting: A M. v. d. W, 15 j., arbeider, Wesldorpc, tot 2 m. in plaats van 6 m. tuchtschool, zooals geëischt werd; boschadiging van een dier: C. M. 0-, 35 j., koopman, Kloetinge, tot f 15 b. s. 15 d. h de vordering was f 25 b. s. 25 d. h.; diefstal L. v. d. D., 43 j., arbeider, 'a-Gravenpolder, tot f 12 b. s. 12 d. h., en M. M., 47 jwerkman, Amemuiden, tot 1 m. gev.- «traf, heiden conform den eisch; en plegen van ontuchtige handelin gen: A. L, 25 j., koopman, Middelburg, al daar gedetineerd, tot 3 m. gov straf met af trek van het voor-arrest. De vordering was 6 m. gev.straf. Vrijgesproken: A. J A-, 58 j., win kelchef, en L. de V., 40 j., winkelbediende, beiden Vhssingen, beklaagd van overtreding der drankwet, voor de eerste met bevestiging en voor dn tweede met vernietiging van het vonnis van don kantonrechter te Middelburg, conform de vordering, en J. B. K 22 jsla ger, Heinkenszand, beklaagd van mishandeling, terwjjl do eisch was f20 b. s. 20 d. h. In zake J. C. H., 15 j., fitter te Middelburg, beklaagd van diefstal, is de teruggave aan de ouders bevolen zonder toepassing van straf - Tilly Koenen vertelt in de „Wiener Kon- sertschau" onderhondend van haar Ameri- kaansche reis, en deod foto's tusschen de regels plaatsen, die onze landgenoot® ver- toonen in den trein, in haar auto enzi. on ook het door haar gekiekte, nog lang niet geheel weder opgebouwde San Fransisco De zangeres weet niets dan goeds van haar Amerikaansche (ondervindingen te ver tellen. In San Francisco werd zo uitgefloten, maar dat was juist hot teekon der grootste ingenomenheid, verklaarde haar impressario. Schel gefluit beteekent extaze in de con certzalen van Califomië. Ten opzichte van dit laatste mag <le op merking gemaakt worden, dat dit niet slechts voor Califomië geldt. Ook in Londenscho schouwburgen wordt menige vastelander ver baasd opgeschrikt door schel gefluit, dat als een hulde bedoeld is. Het geroep van boe hoe I is een bewjjs van afkeuring. Een keurig uitgevoerde catalogus van Phibps* Metaal-Gloeilampenfabriek is versche nen. Behalve do diverse modellen lampen, geeft deze prijscourant een paar mooie kiek jes der fabrieken. Uit officiecle gegevens blijkt, dat in Ne derland in éón jaar mot minder dan 922 echtscheidingen door den rechter werden uit gesproken, en daarenboven nog 214 maalde scheiding van tafel en bed. Met het aantal trouwlustigen wordt ook dat der „berouwhebbenden" grooter. In het laat' sto tiental jaren toch verdubbelde bijna het aantal scheidingen. Omtrent de oorzaken hier van tast men geheel in het duister. Volgens voorschrift van dm Minister van Waterstaat moeten verbeteringen en herstellin gen aan rijkswegen in bebcuwdo kommen of bij drukbezochte zomerverblijven, zoomin mo gelijk in do maanden Juli, Augustus en de eerste helft van September worden uitgevoerd. In Den Haag wordt door Burg. en Woth. voorgesteld het percentage van den hoofde- fijken omslag pp 4 te brengen; vroeger dit 2%. De residentie verbest nu zijn naam goedkoop te zijn omdat de belasting er zoo laag is. Door den raad van Katwijk werd in do September vergadering tot wethouder benoemd de heer M. van Esmond bij herstemming met den heer R. Ouwehand. Beide personen namen echter aan do herstemming deel, wat de ge meentewet verbiedt. De benoeming is nu bij kon. besluit ge schorst. Do Parkschouwburg te Amsterdam: is eindelijk verkocht. Voor f125.000 is deze ruïne het eigendom geworden van een ver- eeniging die zich de verfraaiing der Plantage ten doel stelt. Na afloop van de raadsvergadering te 'Ainsterdam, waarin afwijzend werd beschikt op het voorstel om een gehuwde onderwijzeres eervol ontslag to verleenen, werd door het verzameld© publiek een ovatie gebracht aan die leden, die zich aan de zijde van B. en W. hadden geschaard. Reeds lijdens de zitting werd, ondanks de vermaningen van den voorzitter, herhaaldelijk geapplaudiseord. In het „Weekblad van den A. N D. B." be spreekt de heer Henri Polak do mogelijkheid van do pensionnecring der diamantbewerkers, leden van den Bond. Zijn conclusie is, dat zulk een pensionneering onmogelijk is, want al zou do ganscho Bondskas voor dat doel be schikbaar worden gestold, plus alle overige be zittingen van den Bond, dan zou dat nauwe lijks een derde zijn van hetgeen voor een pen sioenfonds noodig zou wezen. Het „Hbld." verneemt, dal Woensdag aan do verschillende politiebureaux cn -posthuizen in Amsterdam een mcdedccling is gezonden van don hoofdcommissaris van politie, waarin wordt gezegd, dat, indien do verslagen omtrent het gesprokene in de bijeenkomst, gehouden in het gebouw „Salvatori" op 8 September waar de politieagenten vclo klachten te berde brachten, juist zijn, beambten van politie zich dan aldaar over hunne positie en hun meerde ren geuit hebben op een wjjzo, welke zijns inziens afbreuk doel aan de tucht, welke in hot politiecorps moet bestaan en worden on derhouden. Het is daarom dat do hoofdcommissaris wijst op de ernstige gevolgen, welke to verwachten zijn voor dié dipnaren van politie, welke zich na deze mededeoling bij zulke of soortgelijke gelegenheid op dergelijke wijze mochten uit laten. - Dat iemand ook door overmatige aan beveling een positie ontgaan kon, blijkt uit het volgende Een lid van den raad der gemeente Beerta, werd onlangs benoemd tot ontvanger dier gemeente op een aanbeve ling van vier personen. Ged. Staten der pro vincie Groningen hebben deze benoeming niet goedgekeurd, omdat do wet een aanbeveling van twee personen eischt. De benoemde had reeds ontslag genomen als lid van den ge meenteraad, doch heeft dit thans ingetrokken. De Rottordamsche politie heeft twee broodslijters aangehouden, die verdacht worden zich ten nadeelc van de coöperatieve brood bakker^ „Vooruitgang" te hebben schuldig ge maakt aan verduistering van f 65 en f 63. - In het café van Kees van Gelder aan de Stf. Laurensstraat hoek Roodo Zand te Rot terdam was een Duitscho varensgezel bezig een paar Tuiten in to slaan. Daar vreemde lingen in ons dierbaar vaderland ongestraft mogen vermelen en misliandelen, maakte de kastelein korte wetten cn sloeg den Duitscher met een taboeret een gat in het hoofd, dat hem langer- heugen zal dan een vonnis „bij verstek" gewezen. Te Haarlem heeft in een perceel aan het Spaame een gasontploffing plaats gehad. Hierdoor ontstond een begin van brand, docb dit werd spoedig gebluscht. Eenigo ruiten werden bij de ontploffing verbrijzeld. - In verband met den moordaanslag in de Gerard Doustraat to Amsterdam opeen werk willige op 18 Juli j.l. werd zekere IJsbrand Vos aangehouden. Vnjdag j.l. werd de zaak voor de Techtbank behandeld. Do getuigen verklaarden allen dat niet Vos de dader was doch zekeren Hendrik Kamp. Deze is thans aangehouden en heeft het door hem gepleegd misdrijf reeds Jiekend. Nabij Aalsmeer overleed in een slaapstee een oude man, die daar op kosten van burgerlijk of kerkelijk armbestuur werd ver pleegd. Nadat hij was gestorven, werd zijn lijk daarna Jn ccn schuur opgeborgen tot dat het gekist zou worden. Toen men hiermee aanvangen, bleek dat do ratten een groot gedeelte van hel hoofd hadden afgeknaagd. Te Rlieden is ingebroken in de woning van een dokter. Door het verbreken van een raampje hebben de dieven zich toegang ver schaft Uit dc schrijftafel is een bedrag van 1 ontvreemd. - Iemand uit den Sinoorenhoek nabij het Limburgsche dorpje Beek had met de Duitsche politie nog het een en ander te vereffenen. Do man, aldus vangt do „Geld." haar verhaal aan, had schuld, maar was wel zoo wijs zich nimmer op Duitsch grondgebied te ver- toonen en zoo het gevaar te ontwijken, door do gendarmen „eingesperrt" te worden. Woens dagavond verloor hij nochtans alle voorzichtig heid uit het oog, hij waagde zich in een Duitsch café, waar hem onmiddellijk twee politieman nen te pakken liadden. Geboeid Werd hij naar Kranenburg vervoerd en daar voorloopig in het cachot opgesloten om 's anderendaags naar Kleef te worden gebracht. De arrestant voelde Zich alles behalve op zijn gemak en verlangde hard naar zijn lieve vrijheid. Onrustig zijn ge vangenhok bekijkend, merkte hij een gaatje in de fundeering van het cachot, dat nu juist niet van de meest hechte constructie bleek. Hij ging op den vloer aan het krabben en breken, kreeg warempel Zoo'n groot gat in den bodem, dat hij zich er door kon wringen en zoo de vrijheid nemen. Eenmaal buiten zat hij weer gauw op Nederlandsch grondgebied en gister morgen stond hij alweder op zijn werk te Beek. De Duitsche politie keek sip I In tegenstelling met de ongunstige klaring van een Amerikaansch scheikundige over het „Cerebos"-zout wordt ons thans het attest gezonden van het scheikundig onder zoek, in 1905 door een scheikundig labora torium gedaan, waarin over dit zout wordt gezegd dat het zuiver keukenzout is, gemengd mot een weinig calciumphosphaat en -sulfaat, terwijl do totale afwezigheid van magnesium chlorid het langer droog doet blijven dan de meeste andere poorten tafelzout. ONGELUKKEN. De artillerist, die tijdens de manoeuvres op noodlottige wijze in het gelaat werd ver wond, zal zijn gezicht moeten verhezen. Ga ven do Utrecbtsche deskundigen aanvankelijk nog eenige hoop, zij hebben thans medege deeld, dat geen der beide oogen kon worden behouden. Te Utrecht werd in de Lange Janstraat, een alleenwonende dame, dood op haar kamer gevonden. Do gaskraan was niet voldoende gesloten, zoodat gasverstikking de oorzaak is. Pogingen om de levensgeesten op te wekken, waren vruchteloos. Te Grave bracht zich de vrouw van een slager in een vlaag van krankzinnigheid een zeer ernstige halssnede toe mot een slagersmes. Do toestand van de ongelukkige is ernstig. Zjj leed sedert lang aan erge zwaarmoedig heid, die de oorzaak geacht moet worden van het treurige geval. Te Vlaardingcn vielen door het breken van oen stolling twee met selaars van 10 meter hoogte op straat. Do een brak een arm en been, terwijl de ander over inwendige pijnen klaagde. BRANDEN Te lieerde is een wasehinrichling mot in ventaris en schuur afgebrand. Alles was ver zekerd. Te Waddingsveen is een woning met werkplaats van een rietdekker tot den grond toe afgebrand. Ook do inboedel ging verloren. De oorzaak is vermoedelijk het omvallen van een petroleumlamp. Te Cu- Icmborg ontstond een uitslaande brand bij een koperslager op de Markt. Do schade is ge dekt door verzekering. To Borne is de schuur achter een landbouwerswoning uitge brand. Do brand ontstond op den zolder. Inzako den moord op den heer A. te Vorst deelen we nog de volgende bijzondcr- Do eebtgenooten A. waren sedert 17 jaar getrouwd; de man. was 52, de vrouw 50 jaar oud. Zjj hadden geen kinderen. Vrouw A. had bij haar aanhouding een abonnements-boekjo der tentoonstelling van 1910, in baar bezit, op naam van Charles van E., ongetrouwd, wonende te Nijvel, met wien A een vee- en paardenkweekerij exploi teerde. Deze vondst wekte in <le hoogste mate de aandacht der justitie en zij twijfelde niet of dio heer zou, als vriend, de begrafenis van A. bij komen wonen. In dit geval zouden zij hem verzoeken, zich tor boschikking van het gerecht te houden. Een rechterlijk agent werd belast, onder zoek te doen naar liet gebruik van zijnen tijd verleden Zondag. Maar Van E. kwam niet naar de begrafenis i toen werd do politie naar zijn woning gezonden met een mandaat om hem aan to houden en naar de villa te Vorst te voeren. Na verhoor is Van E. naar do gevangenis gebracht. - Wolff, de Kanaalzwemmer, had zijn col lega Burgess uitgedaagd voor een afstands wedstrijd in |open watcT. 't Was hem onver- verschillig waar de wedstrijd gehouden zou worden, in Engeland of Frankrijk. Burgess heeft do uitdaging aangenomen op voorwaarde dat de wedstrijd dure totdat een van beiden het opgeeft. - Orvilje Wright en Ogilric hebben Woens dag weer proeven gedaan met den nieuwen Wright-tweedekkcr izonder (motor. Do grootste afstond, dien zij aflegden was 182 meters in 28 seconden. Ogilvie ging tot 30 meters hoog. Men is over do prooven uit stekend te vreden. President Taft is op zijn Tcis in het Verre Westen ook nog aan een tweede spoor wegongeluk ontsnapt. Volgens een telegram nl. uit Las Vegas in Nevada was er bijna een Zeer ernstig pngeluk gebeurd toen de trein, waarmede de president reisde, door een verlaten, Zandig gedeelte van de lijn San PedroLos AngelosSalt Lake Teed. De machinist bemerkte ril-, terwijl de trein met duizelingwekkende snelheid voortreed, dat een der wielen was losgeraakt en hij slaagde er gelukkig nog in den trein tot staan te brengen, juist toeri deze bedenkelijk begon te zwaaien, en dreigde om te slaan en in een greppel terecht te komen. INVLOED VAN HET TEREN DER WEGEN OP DEN PLANTENGROEI. Zooals bekend is zjjn allerlei proeven ge nomen om op straatwegen en in veel beTeden straten het lastige stofopjagen te verhinde- of tenminste te beperken en hij het steeds toenemende automobiclverkeer is de oplos sing van dit vraagstuk voor menigen weg van buitengewone beloekcnis voor de gezondheid der omwonenden. De verschillende proeven, die men voor en na genomen heeft, bestonden in hoofdzaak daarin, dat men do niet-gepla- veido oppervlakte drenkte met do een of an dere (oplossing, meestal bestaande uit tcer- bestanddeclen. Die proeven zijn nog geheel in het begin en nergens is het nog gelukt het opjagen van stof geheel to verhinderen. Het is evenwel gebleken dat de van de ge teerde wegen naderhand opwaaiende stofwol ken niet zonder invloed zijn op do planten en boomen langs de wegen, zooals ook op de gewassen op de aangrenzende landerijen en tuinen. Om de schadelijkheid van dit stof te onder zoeken heeft Gatin, prepcrateur aan do Parij- sche Sorbonne, hiermee proeven genomen. In de eerste plaats wilde hij vaststellen of de achteruitgang van boomen en struiken in het Bois de Boulogne werkelijk met het teeren van de breede mooie lanen in verband stond. Zoo als in do laatste zitting van de Parijsche Aca demie der .Wetenschappen werd meegedeeld, hebben de in de tuinen van Longcliamp door Gatin genomen proeven bewezen dat inderdaad de notenboomen, olmen, roode liessenstruiken en andere gewassen nadeel ondervonden, wan neer het stof van geteerde wegen er op neer dwarrelde. De bladeren verkregen vlekken en geleken in het laatste bijna verbrand. Ook do vlierboom en do rozen leden in ergo mate; do kunstmatig bestoven takken verschrompel den juist op dezelfde wijze als die van de struiken langs de wegen. De schade is grooter bij planten, die veel in de zon staan, omdat de warmte in de teerstof vergiftige gassen en vloeistoffen ontwikkelt. Bij volgende proefnemingen met het teren van wegen moet men evenwel aan deze vraag de noodige aandacht schenken, want de eigenaars van de aan zulke wegen gelegen villatuinen en parken kunnen met recht op treden tegen lien, die de bedoelde wegen, heb ben doen aanleggen, teneinde schadevergoeding te beketoen. DE NIEUWE ZEPPELINS. De Duitschers zijn weer in een Zeppelin stemming. Het Zeppelin-luchtschip „Schwa- ben" is Donderdagochtend om vijf uur te Dusscldorp opgestegen, over de provincie Wostfalen gestevend, om tien uur over Bre men heen gekomen en langs de spoorlijn naar Hamburg gegaan, waar het om half twaalf aankwam. Het is om vijf uur goed en wel te Berlijn geland. Bijna tegelijkertijd heeft het Zeppelin-lucht schip „L Z 9" van Oos uit een tocht van 20 uur gedaan. Aan boord van het luchtschip was een militaire commissie voor de over neming en Zeppelin was zelf gezagvoerder. Het kruiste over het dal van den Rijn. Woensdagavond om zeven uur was het opge gaan, Zondagmiddag om drie uur is het ge land. DE HEETE ZOMER EN DE 00GEN De afgeloopeh 'zomer heeft heel wat voor zijn rekening gekregen, ook veel ten onrechte, maar onder betgeen de doorgestane lang durige hitte en droogte den mensch direct berokkend hoeft, -behoort ook oen sterke ver meerdering van de oogziekten. Niet zoozeer door de hitte en droogte op zichzelf, maar door de daardoor veel meer dan in andere Zomers ontwikWde stofmassa's. VooTal in de groote steden, waar uitgestrekte oppervlakten straat met houtplaveisel belegd zijn, b.v. te Parijs, is in den afgeloopen zomer het aantal ooglijders buitengewoon talrijk ge weest. Terwijl fmder normale omstandig heden tegen houtbedekking niets in te brengen is, kan zoodanig plaveisel, zooals nu gebleken js, bij aanhoudende droogte, door het fijn© houtstof, dat bij het drukke verkeer door de wielen der wagens van het plaveisel afgerukt wordt en in do lucht verspreid, zeer nadeelig werken. Hier zal dus techniek en hygiëne moeten ingrijpen, zonder dat men. nog dadelijk aan (afschaffing van het houten pla veisel behoeft te denken. Maar ook heeft de langdurige hevige zonne straling directe gevolgen gehad. Vele menschen zelfs met gezonde oogen, kunnen een hevige en langdurige inwerking van verblindend zon licht niet verdragen en moeten het temperen door het dragen van gekleurde brillen. VERK00PINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën, 21 Oct. Amemuiden, Huis, 24 Oct. Middelburg, Inboedel, 25 Oct. Biggekerke, Inspan, 26 Oct. MiddelburgHuizen, 26 Oct. Middelburg, Weiland, 27 Oct. Ritthem, Inspan, 30 Oct. Koudekerk©, Inspan, 31 Oct. Oostkapelle, Boomen, 3 Nov Domburg, Huis, enz 8 Nov. Oostkapelle, Boomen, 10 Nov. Middelburg, Houtwaren, Verhuist De Groet ei Hendia». I-oetf. Hoeaag. Hosang. Hosaug. Looll. Hosang. Hosang. Verhuist. Verhuist. HOO& WATKX. te Vli88ingen. Zaterdag 21 Oct. nm. 12.53 Zondag 22 1.27 Maandag 23 1.56 Dinsdag. 24 2.25 TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 28 October Zierikzee. Gevangenis, 3 uur o« houd der gevangenen gedurende 1912 kil. secretaris regenten. THERMOMETER EN VERWACHTING. 20 Oct. Thermometer alhier 8 u. vm. 57 gr., 12 u. 65 gr., 4 u. nm. 63 gr. Hoogste barometerstand 768.6 te München. Laagste 750.1 te Haparanda. V er wachting tot den avond van 21 Oct.: meest matige, af en toe krachtige Z. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken lucht, waarschijnlijk regenbuien en dezelfde temperatuur. Deze opgaaf is van bet Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Op een verzoek van het Nutsdepartement om voor de scholen de subsidie te verhoogen taxefc t 600 stellen. Burg. en JVeth. voor dit te doen Imct f 500 onder voorwaarden. Het Burgerlijk armbestuur verzoekt de jaar wedde van den secretaris te verhoogen en te brengen op f 1000 en die van den bode op f 500. Burg. en Wieth. adviscoren hierop afwijzend te beschikken. De commissie van financiën stelt voor het verzoek ia te willigen. Aan een verzoek van den heer W. A. van der Harst |om aan den SlijfselWeg waterleiding te brengen wenschen Burg. en ffieth. te vol doen. Hetzelfde college stelt voor afwijzend te beschikken op een adres van de Ambachts school ter verhooging der subsidie met f 2000. De Commissie van financiën wil die ver hooging wel verleenen. Burg en Welh. vinden geen termen om het verzoek der inspecteurs van politie, pm verhoo ging hunner jaarwedden, in te willigen. Dit is de commissie van financiën met hen eens. Den torenwachter H. A. Landman wenscht het dagelijksch bestuur op verzoek een pen sioen te verleenen van f 448. Do commissie van financiën vereonigt zich hiermee. De „Vitritc Works" verzoekt haar van af 1 Augustus 1911 duinwater te willen leveren pp dezelfde gunstige voorwaarde als in de over gangsbepaling voor de Middclburgsche kunst- boterfabriek is Vastgesteld, of, indien de raad hiertoe geen termen kan vinden, tegen hot gewone tarief pis bij art. 1 sub C al. 2 der verordening is vastgesteld. Burg. en Weth. stellen, onder Tnstemming van de commissie van financiën, voor haai het gewoon tarief to doen betalen. Op het verzoek der brugwachters om salaris verhooging wenschen Burg. en Welh. afwijzend te beschikken. Do jaarwedde van den conrector van het gymnasium willen mj brengen van f 2500 op f 2750 GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG, Deze raad houdt Woensdag zittmgén dee morgens om half tien, des middags to hall twee en zoo noodig de3 avonds te acht uur. Daarin wordt o a do bogrooting behandeld, waarbjj verschillende adressen om verhoogin gen, o. a van inspecteurs van politie, en eem voorstel tot verhooging van de jaarwedde van den conrector van het gymnasium. Voor lid der commissie van toezicht og de scholen voor l o worden aanbevolen de heeren A. L. J. Goetlials en P Koole AKTE VRIJE EN ORDEOEFENINGEN. Heden verwierven te Breda deze akte de heeren P. A. de Feijter, M. C. Hack, C Rente naar, J. v. Noordwijk en D H. W Ploegman allen van 'Middelburg. IN HET WATER GEREDEN. Hedenmiddag is een wagen met planken beladen pp den Kinderdijk alhier iu de kaai gereden. Men is druk bezig het. vrachtje weer op het droge te brengen UIT VLISSINGEN. Bezoek. Het Tuberculosemusoum te VlissingeQ heeft bijna 3000 bezoekers gehad. Het weni te vijf uur gesloten. Geslaagd. Geslaagd zijn voor 3en stuurman groote stoomvaart de heeren. C. B. Nacheniuo, R-, Muiters en H. W. F. Roosevelt, leerlingen van de „De Ruyterschool". EEN AANVARING. Do loodsschoener no. 4, schipper Sutherland, welke hedenmiddag naar zee ging en te uur te Vlisaingen werd geschut, is cn-» geveer een uur daarna weder in de haven; teruggekeerd tengevolge van een aanvaring op de reedo met een binnenkomende stoom boot. TWEEDE KAMER. Bij de voortgezette behandeling der nufiüe- wetwijziging zette de heer Troelstra het socia listisch standpunt van geen man en geen cent voor het militainstisch< klasse-instituut uiteen, en oordeelde dat wij ons moeten beperken tot een weermacht, gericht op de handhaving der neutraliteit in dien zin, dat wij ons geem stilten bondgenoot toonen. Spreker aanvaardde het volksleger als over gang tot den wereldvrede, waarvoor het ver blijdende verschijnsel is dat, naar spreker be kend is als lid van dat bureau, mogend heden, die oorlog willen voorkomen, het m- temationaal-socialistisch bureau als het beste vredeadres weten te vinden. Daarna zijn de replieken aangevangen. UIT AMSTERDAM. Een vonnis. De rechtbank veroordeelde heden F CL H. M., beklaagd zijn vrouw in de Johanne* Vorhulststraat te hebben vermoord, tot 10 jag.r gevangenisstraf. Beklaagde toekende hooger beroep aan EEN LIJK GEVONDEN. Donderdagmiddag werd te Eist achter ee® hooimijt het lijk gevonden van een man, die diepe wonden in h®t hoofd had. Vermoedelijk is hij doodgeslagen. Uil de papieren bleek dat liij een Duitscher was. Verzending en laatste bnsliehting dar MAIL aan hot postkantoor to Middelburg. (Alias plaatselijke tijd). 0 0 S T -1 N D I E. Marseille (Fr. dienst) (c) 21 Oct. 6.— 's morg. Genua (Ncderl24 Oct. 7.21's nam. Amsterdam (Nederl.) (a) 27 Oct. 7.21's natn. Brindisi (E.d. Singap (d) 27 Oct. 1.—'snaai. TRAMONGELUK. LONDEN, (Part. „Hbld."), 20 Oct Heden morgen is ecu tramlwagen op den Stanford ro&fl bij Manchester bij het afrijden van een heuvel ontspoord. De Wagen jviel tegen een dikkeu stcenen muur, die den weg afsluit, verbnjnel- de dezen en stortte in een diepte van oen 20 voet. 5 personen werden gedood en 9 gruwelijk verminkt. DE OORLOG. De gevochten bij Tripolie. CONSTANTINOPEL, 20 Oct. De derde nach telijke aanval van de Italianen in Tripoli* gedaan in den nacht van den 16en October, hat tot gevolg dat aan do zijdo der Italiaoe» 60 man sneuvelden. De minister ontkendel dat de Italianen 700 man zouden hebben ver loren. De Italianen op de kust van Bar ka. TRIPOLIS, 20 Oct. Twee pantserschepeal sommeerden Donderdag Horns. Zij bombar deerden do kazerne. De witte vlag werd ge- heschen en het bombardement gestaakt De ontscheping was daar onmogelijk man® begint te Dcma. De houding van Turkije. CONSTANTINOPEL, 20 Oct. De Tripolitaan- sche kwestie besprekende verklaarde SaTft- Pasja: Het votum van vertrouwen door <fc( Kamer aangenomen houdt rekening met de be loften van den groot-vizier, de eer en de waar digheid der natie, de rechten van den sul taal en die van bot rijk en gebiedt den tegeostanfl voort te Zetten.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2