BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Ingezonden Mededeelingen. BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. Ingezonden Mededeelingen. Handelsberichten, schen twee gymnasiasten, waarbij de 16- j&rige Von Necker doodgeschoten en de 18- jarige Dietzen licht gewond is. De laatste loste echter na het tweegevecht nog twee schoten op zich zelf, tengevolge waarvan een der longen weid doorboord zijn toestand is hopeloos. De oorzaak van het duel was de belee- diging van een meisje door Von Necker. Kunstmest uit zeewater Een Belgisch consortium, door Franscho ka pitalisten gesteund, is voornemens op de Noord-kust van Frankrijk installaties to bou wen dio gedreven door de daar heerschondo •berko regelmatige getijdenstroomen, electri- «iteit jnooton opwekken. Het opgewekt elec- trisch arbeidsvermogen wordt aangewend om uit de Jucht do vrije stikstof af te zondoren, die dan met behulp van uit het zeewater ge wonnen zouten con kunstmeststof van hooge handelswaarde oplevert. DE REVOLUTIE IN CHINA. Do ontevredenheid in hot leger. Het zijn betrekkelijk weinig boteekenende, persoonlijke kwesties geweest, die de aanlei dmg werden van do uitbarsting der revolutie in Woetsjang, zooals dat heel vaak gebeurt met (groote bewegingen, waarvan de diepe oorzaken de hulp van een nietigheid noodig hebben om een uitbarsting te verwekken. De „Correspondentie van het Verre Oosten", het door Chineezen te Brussel uitgegeven or gaan, bevat een telegram uit Peking van 14 dezer waarin hot volgende verteld wordt over dat eerste vonkje Do commandcoronde generaal in Hoo-Pe, generaal Tsjang-piao, is een soldaat van de oude school Van huis uit bediende van een nu overleden lid van den Groolcn-Raad, sleeg hij door diens gunst in het leger snél tot hoo- gen rang. Dat leidde tot den noodlottigpn naijver tusschen hem en den huldigen aan voerder der opstandelingen, generaal Lihucn- hoeng. De knapste officieren stonden aan de zijde van den beroepssoldaat tegenover den vroe- geiren huisknecht. Terwijl laatstgenoemde van veel zijden hot voorwerp van verachting was, won zijn persoonlijke vijand Lihuen-lioong ge makkelijk het vertrouwen der uit Japan en de Voreenigde Staten terugkceronde jonge offi cieren. Ook de soldaten verborgen hun voor liefde voor Lihuen-hoeng niet, die de popu lairste legeraanvoerder ui Hoe-po was. Tsjang-piao, die in bevel boven Luhuen- hoeng stond, maakto zich spoedig bij de troe pen gehaat. Hy sloeg de soldaten, zelfs bloe dig, en alle officieren van zijn aanhang handelden in gelijken trant. Zoo verwondde eenigo weken geleden een rui ter-generaal een soldaat doodelijk met een sabelhouw Kort daarna werd op een avond de woning van dien generaal door gemaskerden overvallen. Hem zelf vond men er niet. Maar zijn vrouw werd overweldigd, en zijn zilver gestolen. Zijn oppasser wist echter te ont komen, en telefoneerde zijn meester. Dczo snelde to paard met een aantal soldaten toe, en nam verscheidene gemaskerden gevangen. Men bevond dat het genie-soldaten waren die hun dooden kameraad hadden willen wre ken. De onderkoning Jait-sjang beval de ter doodbrenging van do gearresteerden, wat een geweldige ontstemming verwekte tegen den onderkoning en den generaal. De revolulion- nairen maakten izich die ontstemming ten nutte, om generaal Lihuen-hoeng, zijn offi cieren en de soldaten voor hun doel te winnen Men had nu nog slechts een aanleiding noodig |om do samenzwering tot uitbarsting te bren gen. De ontdekking van een bommenfabriek in dó Russische nederzetting en de ter dood brenging van verscheidene gearresteerden heeft die gelegenheid gegeven. De genie en de brigade van Lihuen-hoeng kwamen het eerst tot opstand, spoedig volgde de intendance. Lihuen-hoeng nam de leiding pp zich. De onderkoning en de opperbevelhebber Tsjang- piao namen de vlucht. De feilen van den opstand. Het schijnt in Nanking ook al zeer beden kelijk gesteld te zijn voor de regeering. De onderkoning is er zelfs zoek Men weet al thans niet waar hij zich ophoudt. En de Arno- rikaansch© consul seint, dat de val van de stad dreigende is, en verzocht een oorlogs schip te zenden. Berichten te Washington ontvangen, spre ken ook al van een oproer in Peking. Maar dat is nog niet bevestigd. Voor Hankou liggen nu op de rivier vijf buitcnlandscho oorlogsschepen De bevelheb bers semen dat het nu in do stad rustig is, hoewel er nog veel branden gesticht worden door het gepeupel. Het gevecht van Duitsche mariniers met het gepeupel heeft blijkbaar niet veel beteekenis gehad, en zal geen invloed hebben /op de politieke verhoudingen, want zoowel de regeeringsaanvoerders als do revo- lutionnairen zoggen aan de vreemdelingen him bescherming toe. Het vermoorden der Mantsjoes heeft blijk baar opgehouden en de revolulionnairo leiders hebben een proclamatie uitgevaardigd, waarin den volgelingen bevolen wordt allen te sparen, die zich aan de nieuwe regecring onderwerpen. De revolutionnairen werven nog steeds een groot aantal troepen aan en treffen krachtige voorbereidingsmaatregelen voor den komenden veldtocht. KORTE OORLOGSBERICHTEN. De organisatie van de groot© expeditie der Italianen in 't binnenland wordt met kracht te Tripolis voortgezet en allo kamcelcn worden opgeëischt. Voortdurend worden er karavanen aange houden, die beweren naar plaatsen te gaan. Welke ver van het Turksche kamp verwijderd eïjn. In Tripolis zijn nog groote voorraden verborgen. De gouverneur heeft den uitvoer van dieren van allerlei soort verboden. Do Turken Zijn dichter bij gekomen en naar men van Italiaanscho zyde beweert, mclfor- scho voornemens, en een anderen bevelhebber. Do vorige kommandant, Moenei pasja, zou eenvoudig voor het front van zijn troepen van het opperbevel zijn onthoven, dat over genomen is door kolonel Nis jat. De Jong- Turkschc officieren hadden deze beslissing genomen in een vergadering waar men den tegenstand tot hot uiterste noodzakelijk heeft verklaard. In hoever de berichten in Italiaanscho bla den over don droeven toestand in het Turksche leger waar zijn, kunnen we niet zeggen Een Turksch soldaat kan veel verdragen voor zijn geduchte govechtswaarde verdwenen is. Volgons een bericht in do Konstantinopel- sche „Moniteur" heeft de Porte in een nota aan de mogendheden bekend gemaakt, dat het haar onmogelijk is om de voorwaarden nauw keurig te omsclirjjven of den grondslag aai\ te geven, waarop men over een bemiddeling zou kunnen onderhandelen De regeoring is gegaan lot het maximum van do mogelijke tegemoetkomingen, doordat Zij zelf ten gunste van den vrede de hulp der mogenheden vroeg. Dit verzoek is afgewezen. Dat was alles, wat de waardigheid en de eer van den Staal toelieten. De nota legt verder nadruk op do vredelie vendheid van Turkije, maar do regeering denkt er niet aan zich als overwonnen to beschou wen. De Porto moet daarom beslist weigeren de vredesvoorwaarden nauwkeurig te bepalen. Hot is de zaak van do mogendheden, als zij vrede zouden wenschen, om zelf in Rome lusschenbeidc te komen, opdat de Italiaanscho regecring ten slotte de Turksche rechten, die Zij met voeten gelreden heeft, zou erkennen. Naar de .Secoio" uit Pisa verneemt, liceft dc koningin van Italië mevrouw Marconi tot haar hofdame benoemd, wat naar men zegt moot samenhangen met het feit, dat haar echt genoot den Turken het gebruik van zijn stelsel van draadlooze telegrafie geweigerd heeft. Tot dusver heeft de Tripolitaanschc oorlog Italië reeds 500 millioen lire gekost of onge veer 12 millioen gulden per dag Paul Hymans, do leider der Belgische liberalen, heeft over den uitslag der gemeen te-verkiezingen gezegd De groote steden ver- oordeolen de clerical© politiek, speciaal wat het onderwijs betreft. Do clericale regeoring vertegenwoordigt slechts do dorpen en kleine steden. De politiek van het land kan niet oen dorpspolitiek zijn. De positie der regeering is .uiterst moeilijk. Zij heeft geen gezag en geen vertrouwen meer. Uit Toulon wordt gemeld dat tijdens schietoefeningen aan boord van den kruiser „Lavoisier", Snet oud kruit, incidenten ge beurden, dio ongelukken deden vreezen. Het kruit van vóór 1902 werd in zee geworpen. Er is verslag gezonden naar het ministerie. Keizer Wilhelm is Dinsdagavond uit Berlijn vertrokken naar Aken waar hij heden een standbeeld van keizer Friedricli zal ont hullen. In het Dinsdag bijeengekomen Senioren- konvent van den Duitschen Rijksdag, dat is een vergadering van partij-leiders ter bespre king van de regeling: der werkzaamheden werd (overgelegd een brief van den rijks kanselier aan den voorzitter van den Rijks dag, waarin hy zijn bereidwilligheid te ken nen gaf om de interpellaties betreffende de buitenlandsche vraagstukken, zoodra de poli- lieke toestand dat toe zon laten, in den Rijks dag te beantwoorden. Op dit oogenblik echter, zoo schreef de kanselier, zal do regeering aan gedachten- wisselingen over de buitenlandsche politiek niet deel kunnen nemen. Van de algemeen© bespreking over de buitenlandsche politiek zal men toch do vraag betreffende de houding der regeering in de Marokkaansche aange legenheid niet kunnen scheiden en over deze zal do regeering zich mei 'toog op de nog hangende onderhandelingen zonder gevaar van ernstige benadeeling der Duitsche belangen niet kunnen uitlaten. Hetzelfde geldt ook van het betrekken in het debat van de Tripolis kwestie. Over de bijlegging van den Turksch Italiaanschen oorlog vindt een voortdurende gcdachtenwisseling tusschen de mogendheden plaatst, welke het aan de keizerlijke regec ring onmogelijk maakt, zich in dit vraagstuk in 't openbaar op liet een of ander standpunt te plaatsen. Te Nowo-Tsjerkask Rusland", is Dinsdag avond een student., Kristi, in het rytuig van prins Troebeskoi, lid van den Rijksraad, bin nengedrongen en heeft eenige revolverschoten pp hem gelost. De prins zonk oogenblikkelijk neer, en is later aan zijn verwonding over leden. De moordenaar /Kristi blykt een familielid van den prins te zijn. De leider der Portugeesche monarchisten kapitein Couceiro ontwijkt een gevecht door in westelyke richting te trekken. Hij zoekt met geforceerde jmarschen door een onher bergzaam gebied blijkbaar do provincie Minho (Noordwest Portugal) te bereiken. Volgens do laatste berichten, die van het terrein van den strijd zelf komen, bedraagt dc macht van de royalisten ongeveer 1500 Dinsdag Werd op de Berlijnscho beurs het gerucht veispieid, dat Engeland op het punt stond om Egypte in te lyven. Het „Berliner Tageblatt" merkt naar aan leiding daarvan op, dat hel reeds zeer op merkelijk is geweest, dat men den besten en meest gevierden Engelschen generaal, lord Kitchener, ©enigen tyd geleden naar Egypte beeft gezonden, pp een post, die vroeger voor een man van zoodanige beteekenis eigen lijk té onbelangrijk had geschenen. Tot nog toe is er geen enkele bevestiging van het gerucht. Misschien echter wil men de wereld weer voor een voldongen feit stellen. De gewezen Sjah van Perzië is, naar de „Morning Post" uit Teheran verneemt, over de grens naar Askabad (Russisch Toerkestan) gevlucht. Onder zijn bagage, die in Firooskoo in handen der regeeringstroepen gevallen is, bevond zich een volledig dagboek over zijn poging om weder op den troon te komen. In dat dagboek stonden o.a. opgaven over gel- dclijken steun dien do oud-Sjah van som mige zijden genoten had. Daardoor zijn ver schillend© hooggeplaatste personen gecompro mitteerd, Wier aanhankelijkheid aan het hui dige bewind totdnsver niet in twijfel was getrokken. Er is een aanslag op den trein van president Taft verijdeld. Een baanwachter be speurde in het donker twee mannen. Hij greep den eene vast, die door zijn kameraad geholpen werd De baanwachter kon zijn re volver (nog grijpen, waarop dc verdachten vluchtten. Na een (nauwkeurig onderzoek vond men dynamiet onder de pijlers van het viaduct en een niet aangestoken lont Weinige minuten later ging de trein van den president over liet viaduct heen Deze trein volgde echter op een afstand van 10 K.M. op den gewonen trein. Deze veiligheidsmaatregel zou toch heb ben voorkomen, dat den president iets over komen was, ingeval de ontploffing had plaats gehad. Taft vernam eerst van den aanslag, toon hij goed on wel in Los Angelos was aangekomen. Van 17 18 Oct. Middelburg. Bevallen: M. Rotb, geb. Koppejan, z. OverledenJ. G. Malj'ers, z 3 m. VERGUNNINGHOUDERS. Hedenmiddag 3 uur had de afdeeling Mid delburg en omstreken van de vereeniging „Vergunning" een openbare vergadering be legd in de bovenzaal van. de sociëteit „Ver genoeging", Markt te Middelburg. Tot deze vergadering waren alle vergunninghouders op Walctieren, hetzij lid of geen lid, uitge- noodigd. Als spreker trad op dc heef A. Staelman, directeur van hot Bondsbureau van „Vergunning" te Amsterdam. Ruim dertig personen waren aanwezig toen de voorzitter, de heer R. J- P. Heeröldt do vergadering opende. Hij uitte zijn leedwezen over de geringe opkomst. De heer Staelman zou hot streven van den Bond uiteenzetten, waar hij vóór korten tijd bier (opgetreden is voor de Federatie. Spr. gmg terug tot 1883, toen in het najaar do Drankwet in werking trad, om den oor sprong van den strijd der vergunninghou ders le verklaren. De toen opgerichte ver- eenigingon richtten niets uit, maar in 1896 kwam betere organisatie om zich tegen de toen reeds drukkende wet te verzetten. De Bond twerd met 350 leden opgericht. In 1900 verscheen het ontwerp-Borgcsius, het moord-ontwerp, voor een nieuwe drankwet. Dit ontwerp bleef achterwege. Van 1901 tot 1904 kwam een noodwet. Deze was druk kend, vooral omdat vergunning niet overdraag baar was. Vele weduwen zijn door den dood van den man broodeloos geworden. In 1904 verscheen het ontwerp-Kuyper. De strijd tegen het kabinet is afgeloopen met een nederlaag van dat ministerie. De vergunninghouders heb ben hiertoe veel gedaan. Het ministerie-Kuyper gaf in 1904 een ontwerp, waardoor de be langhebbenden sterk werden teleurgesteld. Het eerste ontwerp is teruggenomen, een tweede ontwerp verscheen, dat veel zachter was en aan veler verlangens voldeed, al was 't niet aan allen. Een betere rechUregeling werd van minis ter Rink verwacht: Veel heeft hij voor be langhebbenden gedaan en jammer is 't dat het ministerie, waarin ihij zitting had, niet lan ger /aanbleef. In de wet weten zelfs tal van gemeente besturen geen weg te vinden en toch wordt van de vergunninghouders gevergd dat ze die Wet kennen. De straf is niet meer of minder dan afneming van de broodwinning. De be paling in zake niet-fcoelating van personen beneden 16 jaar werd o.m. door spreker aan critiek ontworpen. Deze wet is al heel slecht in elkaar gezet, 't is ook het product van twee dominees, dr. Kuyper en ds. Talma, respectievelijk als [minister en voorzitter van de icommissie van rapporteurs (Slot volgt.) ZEEUWSCH-BELGISCH TREKPAARD. Hedenmiddag had in do „Prins van Oranje" te Goes een ledenvergadering plaats van het Zeeuwsch Belgisch Trekpaardenstamboek. De voorzitter deelde mee, dat het afgeloo pen jaar zeer gunstig was. Het aantal leden groeide aan tot 561, ingeschreven zijn 225 hengsten, 1036 ïnerriën en 956 veulens, dat is eon vermeerdering van 96 leden en een toename van 23 hengsten, 361 merriën en 362 veulens. Tot bestuursleden werden herkozen de hee- ren II. A. Ilanken, P C. W. Swemer, G. A. Vorstcrman van Oyen en in do plaats van den heer L. J. Roggeband, die niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, gekozen de heer A Lako. Allen namen de benoeming aan. De drietallen, waaruit do leden der keu ringscommissie door hot bestuur zullen wor den aangewezen, werden als volgt saamge- steldAlc. Daelman, F. Koopman Cz. (beide aftr.), B. C. Puilaert, P. Vogelaar, P. van Dyke en P Dekker en tot veearts gekozen L Louter, Nederveen en Van Seyferden. De rekening en verantwoording over het jaar 1910 tverdt vastgesteld in uitgaaf op f 1372.39 in ontvang op f 2118.77®. Bij acclamatie werd besloten, op voorstel van den voorzittor tot aansluiting by het Nederlandsch landbouw comité en dc Kon. Ned. Landbouwve,reeniging, Waarop de be grooting werd vastgesteld op f 2248.77 in ont vang en f 2210 ui uitgaaf, dus met een batig slot van f 38.77, hetwelk vermoedelijk dit jaar Zal stygen tot 1438.77zoo goed staan de financiën ervoor. Het voorstel om merries, die in ïederen kring (van het stamboek bij do promiekeu- ringen. no. 1 van de bekroningslijst zijn, een. premie van f 10 toe te kennen, werd zonder discussie Verworpen. Aangenomen werd het voorstel om liet landbouwblad tevens te maken tot orgaan der vereenigincj en daarin alle be richten /omtrent de vereeniging te plaatsen, ook de oproepingen tot de vergaderingen. Na een bespreking van. de bepaling van de keuring, aangaande merries die met veulens moeten worden vertoond, wat drachtige na de keuring werpende merries uitsluit, vond men 't het beste de merries voorwaardelijk pe rnios toe te kennen en die uit te betalen, na 't werpen van het veulen. THERMOMETER EN VERWACHTING. 18 Oct. Thermometer alhier 8 u. vm. 47 gr., 12 u. 60 gr., 4 u. nm. 58 gr. Hoogste barometerstand 775.9 te Neufahrwasser. Laag8te 758.0 te Coruna. V er wachting tot den avond van 19 Oct.: zwakke tot matige O. tot Z. wind, helder tot lichtbewolkte lucht, droog weer, waarschijnlijk nachtvorst en dezelfde tem peratuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. De Middelburgsche Courant wordt 's avonds te acht uren ia Goes bezorgd. Dageljjks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent P. A. H. PIETERMAN. AKTE VRIJE EN ORDEOEFENINGEN. Heden verwierven te Breda deze akte de heer en J. F. Flipse, G. Huijsse en J. C. Crucq, allen van Middelburg. Te Venio slaagden de dames M. J. Do minions van Wemeldinge en M. C. J. Rietveld de Hondt van Yerseke. UIT VLISSINGEN. Een gift. H. M. de Koningin heeft f 50 onderstand verleend aan de weduwe van den joodsleer ling Blommaert Geslaagd voor tweeden stuurman der groote stoom vaart J. W. Pieters, leerling der Zeevaart school. Aan gebracht. Een der lijken van Kotter II is uit Engeland aangebracht. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd is lot mililie-eerste-Iuitenant by het korps de militie-tweede-luitenant J. Visser van het derde regiment infanterie. TWEEDE KAMER. Voortgezet werd de behandeling en wij ziging der militiewet en die der motie der soc.-dem. fractie tot heffing van meer be lasting van hen wier inkomen minstens f 3000 is. De heer Eland opperde bezwaren tegen de wijze waarop de contingentverhooging zal worden verkregen en tegen de regeling van het tweeploegenstelsel en behield zich zijn stem over het ontwerp voor. De heer Roodhuyzen betoogde dat de regeering, door kalm te berusten in het voorstel Nolens, om de behandeling der Militiewet tot het najaar uit te stellen, het vertrouwen dat inderdaad noodig is geschokt heelt. De heer Thomson bestreed het ontwerp als product van reactie tegen de richting naar een volksleger en als voor jaren lang in den weg staande de gezonde evolutie in het leger. Spreker kondigde met de heeren Eland, Verhey en Marchant een motie aan voor verkorting van den oefentijd. UIT AMSTERDAM. Een begrafenis. Heden werd onder zeer veel blijken van belangstelling de heer dr. J. H. Dünner te Muidenberg ter aarde besteld. In de Syna goge te Amsterdam bad een groote dienst plaats. Positie aanvaard. Mr. Vissering heeft de hem aangeboden positie van «Monetary adviser» van de Chineesche regeering aanvaard, behoudens goedkeuring der Koningin. DE STAKING TE IJMUIDEN. De Zeelieden hebben met groote meerter- hcid van stemmen besloten de siakiag Wj nlle schepen te proclamecren. DE PORTUGEESCHE MONARCHISTEN. PORTO, 18 Oct. Een officieel telegram uit Porgueres zegt dat 150 monarchisten ontwapend zijn door "de carabiniers. 150 anderen zijn naar Salguerros gegaan, van waar zij vóór den middag vertrokken. SPAANSCH STAATSMAN OVERLEDEN. MADRID, 18 Oct. De oud-minister-pre sident Lopez Gominguez is overleden. DE REVOLUTIE IN CHINA. PEKING, 18 oct. Een telegram uit Hang- kou meldt dat het gevecht begonnen is. HANGKOU, 18 Oct. (Russische telegraaf- agentschap). Heden morgen te 7 uur werd het vnur langs de spoorweglijn bij Hang- kou geopend. Uit Hanjang is geschut naar Woetsjang gezonden. Men is van meening dat de opstandelingen het geschikte oogen blik lieten voorbijgaan. HANGKOU, 18 Oct. Do vijandelijkheden be< goimen tusschen 2000 man vrijwillige troepen en 4000 revolutionnairen. De laatsten kwamen uit de richting van Woentsjang, nadat bevel was gegeven dat de kruisers troepen aan land zouden brengen naar voren en open don hot vuur, dat de scheepskanonnen beant woordden. Een levendig gevecht volgde aan beide zijden der rivier. Vreemde oorlogs schepen ontschepen detachementen. BERLIJN, 18 Oct De commandant van dd „Leipzig", meldt uit Hangkou De dag; csn dé nacht gingen kalm voorbij. De opstandelingen* hadden zich terug getrokken. De Engelschd admiraal die aankwam, de hoogst in rang zijnde officier, krijgt het bevel over Land- 44 zeemacht. Er ontbreken nog verdere berichtecj over de Duitsche landingstroepen. Men denkt dat de actie kort en afdoende was, zondes groote beteekenis. AFLOOP VERK00PINQEN. Notaris Paap to V1 i s s i n g e n heeft Dins dagmiddag op do terreinen der ElectrisKbel tram in het openbaar verkocht: drie loco motieven en zes personen-rijtuigen, toebehoo- rende aan de stoomtram Vlissingen—Middel burg. Alle perceelen werden opgehouden. Kinderen groeien flink op, wanneer ge hun regelmatig Quaker Oats geeft, zomer en winter. 's Avonds gegeten, veroorzaakt het een rustigen, gezonden slaap. Het versterkt zoowel lichaam als her senen. Bovendien lusten de kinderen het gaarne, omdat het zoo sma kelijk is. GRAANMARKTEN ENZ. Oostbuhg, 18 Oct. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering, de handel terughoudend en de erwten minder prijzig. De prijzen waren als volgt: tarwe f 10.a f 10.40, wintergerst i 9.25 a f 9.75, rogge f 6.50 a f 6.60, zo- mergerst f 9.a f 9.50, haver f 8.10 a f 8.75, paardenboonen f7.80 af 8.10, groene erwten f 10.50 a f 11.50, broonerwten f 17.— a f 17.50, bruine boonen f 16.75 a f 17.80, koolzaad f a f karwei a f maanzaad f a f MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL< Dinsdag 17 October Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Boeda-Pest. Tarwe kalm gestemd. P a r ij s. Tarwe prijshoudend. B e r 1 ij n. Het vaste verloop der Ameri- kaansche markten en het aanhoudend koude weder, riepen leven, terwijl verkooperg te rughoudendheid aan den dag legden, zoo dat de prijzen ongeveer mk. 1 stegen. Ook haver kon bij groote omzetten het nivea* iets verbeteren. Mais stil. N e w-Y o r k. De termijnmarkt opende voor tarwe nauwelijks prijshoudend, had het zelfde verloop als de markt te Chicago es sloot vast. Loco vast. Chicago. De termijnmarkt voor tarwe opende nauwelijks prijshoudend e. lager, op gunstige Argentijnsche oogstberichten, en op flauwere telegrammen, daalde verder op groote aanvoeren uit het Noord-Westen, op flauwere telegrammen en op gunstige oogstberichten, steeg daarna op goede aan- koopen voor meel en voor contant, opcoa- traminedekkingen per December, op aan- koopen door Armonr, en op de slechte qualiteit van den oogst in Winnigen sloot vast.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2