BUITENLAND. BURGERLIJKE STANB. harddraverij t© Surhuizum een schop van een, paard tegen het hoofd kreeg, is na veel Jijden I gestorven. Te Rotterdam heeft op een op J stroom liggend stoomschip een in het achter- ruim werkzame losse werkman een bak met kopererts, die van een hoogte van vijf meter, in dat ruim viel, tegen hot lichaam gekregen. Verwond aan het hoofd, met een gebroken been cn inwendige kneuzingen, is de man naar het Ziekenhuis gebracht. Daar ter stede wordt van een sleepboot liggende in de Leu- vehaven do machinist vermist. De man is ver moedelijk bij het aan boord gaan te water ge raakten verdronken. Naar zijn lijk is tevergeefs gedregd Bij de spoorbrug te Zaltbommel is een koopman in konijnen en fruit, uit Bru- chem verdronken. Eenige oogenblikken later werd zjjn ljjk opgevischt. Te Noordschar- woudo is een ernstig ongeluk gebeurd in de inmaakfabriek van den heer Verburg. Een ar beider, die op de tweede verdieping aan 't werk was, viel door een luik en brak den nek. De buren vertelden dat men een prachtige automobiel bad zien staan nabij hot naburige kerkhof en dit rijtuig was kwart over negen in de richting van Havre vertrokken. Men brengt deze ontvoering in verband met het feit, dat in Augustus 11. het meisje een paar pantoffels had gebracht bij een toerist ui het „Hótel Pctel". Deze had toen het meisje een liefdesverklaring gedaan, waar aan zij evenwel geen belang scheen te hechten. Die toerist gaf als naam op, Barrara, een Argentijn, wonende te Parjjs. Er is evenwel gebleken dat die heer Panja niet heeft verlaten. Misschien heeft men zijn naam misbruikt om het meisje te ontvoeren, en is er in 'wezenlijk heid kwestie van handel in blanke slavinnen. Een geheimzinnig drama had Donderdag avond te Geeraardsbergen plaats. Omstreeks 10 «re des avonds zat G. Verhaegen, in do Hunncghemstraat, aan zijn lessenaar te schnj- ven, toen er eensklaps van buiten twee rovol-1 verschoten gelost werden, die hem aan het voorhoofd licht troffen. Hjj liep naar boven! waar hij liet bloed van zijn gelaat waschte en begaf zich toen naar hel gasthuis. Den volgen den morgen moest de man een heelkundige bewerking ondergaan. Aan de geneesheeren zou hij bekend hebben wie do dader is, het-1 geen hij fUOi zjjn familie niet wilde zeggen, j De dader werd aangehouden en opgesloten-1 - Om een wagon te willen voorbij rijden ver-j snelde de bestuurder van een auto-taxi te Parijs i den gang van zijne machine. Ongelukkig gaf hij, hoven den viaduct die den spoorweg van Ou»;st-Etat, tusschen de stations van Saint Lazaro en do Batignolles overbrugt, eene pi te hevige wending aan zijn stuur. De ach- torste wielen van de auto schoven Zóó gewei- j dig (op zjj, dat het rijtuig tegen de ijzeren, bjorstwering terecht kwam, die doorbrak. De| auto stortte op de spoorbaan cn werd verbrij zeld. Den autogelcider, van italiaanschen oor- oprsprong, werden verscheidene ribben inge- stooten, aoodat hij inwendig verwond werd. Men hoopt nochtans hem in het leven te be houden To Parijs is men bezig een gerechte lijk onderzoek ui te stellen naar de hooge prijzen van graan, suiker en meel, om uit te maken, of men hier mei woekerwinsten heeft te doen of niet. Vrijdag, even voor middernacht, is op de Gare do Lyon te Parijs een bomaanslag ge- pleogd en een telephoonhuisje in de lucht ge sprongen. De ontploffing had het dak van het huisje vernield en de deuren uit hare hengsels gelicht en weggeslagen. Op eenigen afstand van het huisje vond men een vrij lange doos .waarin nog eenig; zwart poeder was. I)e bewoners in de buurt, van het station waren natuurlijk erg geschrokken. Een automobiel mot vier officieren is nabij Madrid omgeslagen. Een kapitein werd gedoodtwee luitenants zajn erg gekwetst. De thans aan do Broadway te New-York in aanbouw zijnde „sky-craper" mag met recht het hoogste huis ter wereld heeten; niet min de* dan 270 meter liggen tusschen de tok van het dak en den voet der fundatie Daar de ondergrond ter plaatse zeer slap is en ge deeltelijk uit drijfzand bestaat, gaan de beton- peilers, waarop het huis staat, 3 meter diep tot «jm den rotsbodem doordringende. Wan neer het pand bewoond is, zullen '26 liften voor do distributie der inwoners zorgen. Bij een Zondag op Sicilië plaats gehad hebbende aardbeving zijn te Catania tien men- schen gedood en vrjfien gewond. Zeer sterke schokken zijn gevoeld te Giano (provincie Perugia), Macchia (provincie Pe rugia) en Guardia Sanframondi (provincie Be neveto). Twee menschen zijn daar gedood. Eenige huizen zijn ingestort. De kerk te Mac chia is ingestort- To Giana is geen schade aangericht. Een 16-jarig meisje van goede familie, verkoopster in een groot magazijn van Fé- c-amp te Parijs, is door onbekenden per auto ontvoerd, liet meisje dat zeer mooi is, had Woensdagavond haar werk verlaten te 8 ure. Zij ging naar baar moeder, die een magazijn bestuurt op de Place St.-Etienne, en de twee vrouwen keerden toen naar hare woning terug. Te 9 ure ging het meisje naar beneden om water te halen en sedert dien heeft men haar niet meer weergezien. Toen de moeder haar met zag terugkomen werd zij ongerust. POLITIEHONDEN. Het aantal politiehonden'vermeerdert steeds. De post onvoorziene uitgaven der politie op de Amsterdamsche begrooting is met f 1000 verhoogd met het oog op aanschaffen en on derhoud van politiehonden. De hoofdcommissa ris belooft f 100 per jaar voor het onderhoud van eiken eigen hond aan den reherheur of politieagent die er werkelijk diensten mee be wijst. Te Londen heeft men nu een politichond gedresseerd om de offerbussen in de Westmin- ter ,Kathedraal te bewaken. Het veelvuldig voorkomen van onbevoegd ledigen dezer bus sen is daar door geheel verdwenen. Dat er bij de bevolking werkelijk vrees voor do honden bestaat, bewees laatst een dief stal Ic Surhuisterveen. Een jongeman had daar 's avonds in een herborg gedanst en een portefeuille met bankpapier verloren, welke de waard opgeraapt en gehouden had, Toen de bestolene zich den volgenden dag weer in de herberg bevond en aan den waard meedeelde dat hg binnen eenigo minuten de veldwachter met zijn politiehond verwachtte om het onderzoek naar den verdwenen porte feuille van uit de herberg te beginnen, schrok de waard geweldig en horinnerde zich nog juist bijtijds dat hij de portefeuille onder het stroo teruggevonden had, waama hij ze netjes overhandigde. Dat het echter een zeer gevaarlijk baantje is politiehond te zijn, ondervond laatst „Piet" de hond van den Heemsteedschen veld wachter. Toen men een rijwieldief had inge haald en Piet hem juist zou „stellen" knalde er eens chot en de uitmuntende politiehond moest zijn plichtsvervulling met den dood be- koopen. Ten slotte een vermakelijk staaltje van een poltiiehond uit Den Haag. „Op een vroegen zomeravond kwam een ge brilde heer in 't Haagsche Bosch tot een agent van politie, die daar met Tommy sur veilleerde en deelde mede, dat h(j ergens had zitten lezen, in gedachten was opgestapt, zijn parapluie had vergeten en niet meer wist waar hij gezeten had. Professor was zeer ontdaan. Zooiets was hem nog nooit overkomen, enz. Tommy werd aan 't zoeken gezet, na lucht te hebben gekregen aan het leesboek van den professor, een verhandeling „over de absolute ionensnelheid in een electrisch veld" en op- porteerde na eon kwartier zoeken de para- De professor erkende zelf, dat geen van zijn studenten te Delft tot nu toe zooveel prac- tisch nut uit de verhandeling had weten te trekken 1" ELECTRICITEIT IN DE GOTHARD-TUNNEL. Op de laatste vergadering van de GottharJ- spoorwegmaatschappij is besloten tot invoering van electrisch© tractie. De kosten worden op 67 millioen francs geschat, maar vopral in de 40 K.M. lange tunnel van do maatschappij is teiectrische tractie hoog noodig, daar de toestand vrijwel onhoudbaar wordt. Het blijkt meer en meer dat de luchtverversching niet voldoende is. Zoo bleef dezer dagen een goederentrein in de tunnel staan. Toen het personeel er bij kwam, om de reden van. het staan blijven te onderzoeken, bleek dat machinist en stoker door het rookgas bedwelmd waren. Ze wer den met een personentrein builen de tunnel gebracht en kwamen vrij spoedig bij. De eleetrische exploitatie is niet alleen voor het in de tunnel verblijvende personeel ge zonder, maar zal bovendien een belangrijke besparingopleveren, terwijl de treinen een aanmerkelijk grootere snelheid kunnen berei ken. Voor de passagiers wordt dus do onaan gename reis door de tunnel belangrijk verkort. of twaalf of vijf, al naar hot geval mocht we zen. Een hand wees de richting aan. Het dak boven de ventilaüe-raampjea van alle trams was gevat ui een ander transparant, dat den volko de koopjes bij Kreiger kond deed. Aan het eind van do Hoofdstraat deelden groot© veranderlijke letters, wit op een zwarten ach tergrond mee, dat het garen zooveel kostte, piano's zooveel, zijden schortjes zooveel, brood zooveel, alles alléén dezen dag, en alléén ter wereld bij Kreiger! 's Avonds gloeide en vlam de do Pinkers-rots en de heele stad met den naam van Kreiger. Het was onmogelijk er ergens aan te ontsnappen en als een inwoner der stad of liever: als een inwoonster der stad plannen maakte om een of ander te kno pen, dan was het onmogelijk dat ze die plan nen niet in verband bracht met hot huis van Kreiger I Toen brak de storm los, en die kampvechter voor het volk, de vnje en onafhankelijke pers, geïnspireerd door Ilorndyke en Ramsdale, die hun heele plan om Kreiger buiten de adver tenties ,te sluiten, in duigen zagen vallen, snelde nu te wapen tor verdediging van de benadeelde burgerij. De publieke diensten,het licht en het vervoer, waren misbruikt voor particuliere winstongeluk zou alle misleiden treffen, die betrokken waren in die misda dige verkwanselarrj van de rechten van het VjOlk J Politieke verdorvenheid school op den DE OPSTAND IN CHINA. Do rijksregeering zit zóó erg in het nauw, dat zij den, eenige jaren geleden in ongenade gevallen staatsman. Joeansjikai bjj keizerlijk edict weer terug geroepen heeft, en hem tot onderkoning heeft benoemd van de oproerige provincies Hoe-pe en Ifoenan. Hij zou zich dadelijk naar Woetsjang moeten begeven, om daar de orde te herstellen. Hot i3 echter zeer do vraag of de bejaarde staatsman bereid zal zijn zich op te offeren voor de dynastie der Mantsjoes. En ook zelfs, gesteld dat hij het deed,of hij er in zou slagen de beweging te onderdrukken. In enkele dagen is de opstand tot een be weging van indrukwekkenden omvang aan gegroeid. Het overgaan tot de opstandelingen van heele regimenten geregelde troepen en van hooge officieren, zooals bijvoorbeeld de brigade-generaals Li-joean-hoeng en Hoe-ang-sir, en voorts het bezit van het groot© arsenaal van Woetsjang en van de rijks-ijzerwerken van Hanjang, en het buitmaken in Woetsjang van de regeeringskas met 2 millioen zilver- taels (3.5 millioen gulden), het zijn alle feiten, dio de rogeering zullen doen begrijpen dat een aanzienlijk leger noodig zal zjjn om den opstand te onderdrukken. En wat de regeering daartegenover te stel- j len heeft is slechts weinig. Ze heeft eerst de troepen uit het oproerig Sze-Tsjoean te ruggeroepen. Maar men vreest zeer dat zij zich bij den opstand zullen aansluiten, en in ieder geval zal him terugtrekken den opstand in Sze-Tsjoean weer doen oplaaien. Verder heeft de regeering nog de beschik king over een divisie die üi de provincie) Tsj'ili op manoeuver was. Deze is dadelijk terug geroepen, en zou naar Hankou ,gjezon- den worden. In gewone omstandigheden zou dat 24 uur gevorderd hebben Maar nu is de spoorlijn, die dwars door de oproerige provincie Hoe- non loopt, opgebroken, terwijl de opstandelin gen bovendien verschillende bruggen hebben laten springen. Over den stand van zaken in de oproerige provincies weet men eigenlijk niets meer se dert Vrijdag, want het telegraafverkeer daar heen is geheel gestremd, de telegrammen naar. het buitenland staan onder censuur, en de Chineesche minister van binneniandsche za ken heeft Verboden berichten uit Hoe-pe te publiceeren. j De troepenzending van uit Peking naar het j Zuiden is begonnen, maar hoever die door gaan weet men niet. Door dat gebrek a an nieuws is de stemming in Peking er veel op verbeterd. Het terrein van den opstand ligt wel een dagreis ver weg, maar het publiek ziet de troepenbewegingen' en de omvangrijke voorzorgsmaatregelen door j de regeering genomen ter bewaking van het I paleis. En dat maakt het ongerust. I De vertegenwoordiger der „Times" te Pe king verzekert dat de sympathie van verreweg i de groot© meerderheid der ontwikkelde Chi- neezen m de hoofdstad aan de zijde der op standelingen is. Slechts weinigen voelen iets voor de vervallen Mantsjoe-dynastie met haar Eunuchen, en haar andere barbaarsche omge ving. Maar hoe die sympathie ook moge zijn, voor het oogenblik worden velen beheerscht door een veel stoffelijker, maar zeer nijpende kwes tie, ni. de vrees voor hun geld. Er hebben aanhoudend stormloopen plaats op Chineesche banken, waaronder ook do Rjjksspaarbank. De beleggers brengen hun geld naar jiuitenlandsche banken. Alle schouwburgen in Peking zijn gesloten. De Nederlandsche financieele deskundige Vissering is benoemd tot adviseur in verband met de internationale leening van 10 mil lioen pond sterling, doch zonder contróle op de uitgaven. beschikken, bbjkt wel hieruit dat er 140 stuks veldgeschut gereed gemaakt zijn, en dat er per dag j26.000 patronen worden gemaakt. In Honan hebben zich 3000 soldaten b(j de revolutionnairen aangesloten. De vlag van de revolutionnairen is rood, wit en blauw. DE LEIDER DER BEWEGING. Alle revolutionnairen in China erkennen als hun oppersten leider dr. Soen-jat-sen, die dan ook reeds gouverneurs voor alle provincies heeft benoemd. Hjj is een merkwaardig persoon, een arts van beroep, die in 1877 aan de geneeskundige school in Honkong kwam, en na vier jaar ging practiseeren in Macao, later in Kanton. Maar omdat hij toen al met de revolutionnairen in verbinding stond, moest hij do wijk nemen naar Honoloeloe. Maar ook daar bleef hij niet. Hjj zwierf telkens in vermomming door China, overal propaganda makend voor de revolu- tionnaire denkbeelden. En herhaaldelijk was hij voor hetzelfde doel in Europa en Amerika, som8 tweemaal in een jaar. Misschien herinneren zich sommige lezers nog dat een vijftien jaren geleden in Londen een Chineesche revolutionnair op straat door een paar landgenooten werd beetgepakt en in het Chinoesch gezantschap gesleept. Die schen ding van de persoonlijke vrijheid heeft toen heel wat beweging veroorzaakt, en de toenma lige Engelsche premier Salisbury heeft destijds van het gezantschap geëischt dat de gevan gene dadelijk in vrijheid gesteld zou worden. Dat is toen ook geschied. De revolutionnair was Soen-jat-sen, de man die nu de dynastie der Mantsjoes ernstig bedreigt. Over zijn denkbeelden vonden we nog ver meld, dat hij allereerst de gehate en ver zwakte Mantsjoe-dynastie wil doen vallen, om dan in China een republiek te vestigen, een denkbeeld dat bij het eerste hooren heel fantastisch klinkt. Toen Soen-jat-sen voor het eerst met dat plan voor den dag kwam iwerd hij dan ook uitgelachen. De keizer van China was immers geen gewon© koning, maar een Godl Soen-jat-sen betoogde echter dat China rjjp is voor een republiek, en als bewijs haalde hij het feit aan, dat de onderscheiden pro vincies van China onafhankelijker zijn dan de staten van de Noord-Amerikaansche Unie. de Chineesche provincies heerscht volle dig zelfbestuur; ze hebben zelfs hun eigen troepen en vloot. Er ontbreekt slechts een centraal parlement in plaats van de Mantsjoe- dynastie, om het heele Hemelsche Rijk tot een republiek te maken. De nu aan het hoofd der provincies staande onderkoningen kunnen dan gerust aanblijven in den trant van de gouverneurs der staten in Amerika. Nog een merkwaardigheid: Soen-jat-sen is een Christen. Een Engelsch dokter die hem goed kent, vertelt dat Soen, als hij bij bem was, Zondags geregeld naar de kerk ging. Deze zelfde zegsman deelt ook nog mee, dat Soen's eerste doel altijd is geweest om zich van een arsenaal meester te maken, omdat de vorig© politieke opstanden altijd mis lukten door gebrek aan ammunitie. Dat doel heeft hij nu bereikt. Uit Zuid-China komen nog enkele berichten d© Yang-tse-Kiang af uit Hankou. Men ver wacht daar eenige Chineesche oorlogsschepen, en das een bombardement op de oproerige steden. Maar waarschijnlijk zullen de opstan delingen Wel geducht antwoorden. Voor de vreemdelingen, is, zegt men, geen gevaar, maar de consuls te Hankou hebben den raad ge geven dat de Europeesche vrouwen en kinde ren de stad verlaten. Het Duitsche oorlogs schip „Belgravia" is in de buurt voor geval van nood. Van hoeveel beteekenis voor de revolution nairen hel feil is, dat ze over het arsenaal bodem, en alle bladen m de stad met uit zondering van de kleine „Iten", die geen ad vertenties van de winkels van Horndyke Ramsdale bevatte, waren merkwaardig een stemmig in het betreuren van dat verachtelijke geldmaken uit stedelijke dingen. Die zaak moest pndcrzoeht .worden I De gemeentelijke politiek (moest worden gezuiverd I De stad moest worden schoongemaakten inmiddels moesten eenige besluiten van het stadsbestuur, waar hij voor een appel en een ei beschikt was over kostbare stedelijke vergunningen en cjoncessics, (worden herroepen I De „Sun", de „Courier" de „Dial" en! de „World", alle bevatten vernictigendo hoofdartikels ter afkeuring van de misbrui ken. En om er voor te zorgen dat er geen lauwheid in die hoofdartikels zou zijn schreef, de heer Horndijke de ceno helft en do heer Ramsdale de andore helft. Deze heeren waren eindelijk wakker gewor den voor hun burgerplicht, en ze sloegen los op alle personen die met deze zaak to maken haddenop den heer Gittitt, op den koopman die gebruik maakte van die laaghartig verkre gen vergunningen, op do Volks-Reclame-Maat- schappij, op den heer Steele, en lest best, op dien aartsschurk J. Rufus Wallingford. Het was me een measch, die Wallingford I Sommige voorname burgers van Cinderburg zich over schamen dat ze zoo onnoozel waren geweest. Hij had hen alweer bedot, hi schijn straffeloosheid tegen de recht vaardige gevolgen van zijn vroegere zwende- larij loopend voor een. armzalige duizend dollars, had hij in werkelijkheid, met hetzelfde geld, de (onschatbare advertentie-rechten op de Pinkster-rots gekocht, voor den tijd van een kwart-eeuw! En dan .volgden er nog meer bespiegelingen over het' ezelachtige idiotisme van de fi nanciers en politici, die zich eerst door dien h audi gen zwendelaar en. volmaakten schurk Wallingford hadden laten berooven van _hun geld, en toen van hun bezittingen die nog iets waard waren! Daar Horndyke en Ramsdale patriolische en ernstige kooplui waren, voelden ze zich zeer verontwaardigd. Bovendien was het schrijven van hoofdartikels een splinternieuw speelgoed voor hen, even aantrekkelijk voor die volwas sen mannen, als een glimmend scheermes voor een kind. Tan 14 16 Oct. Middelburg. BevallenJ. A. Joosse, geb. Visser, d. A. J. Suurland, geb. Merk, z. M, P. Boumans, geb. Castemiller, z. L. Me- liefste, geb. Danielse, d. J. C. Vroegop, geb. Kesteloo, d. OverledenA. J. Kok, man van A. den Exfcer, 60 j. Van 9 14 Oct. Zierikzee. Bevallen: A. Sanan, geb. Willemse, z. P. de Looze, geb. Blok, z. OverledenH. Berrevoets, man van J. E. Hoote, 43 j. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten gedurende de le helft van de uiaand October verzonden van MIDDELBURG. Binnenland. Brieven. M. Hendrikse Middelburg, Letter B. K. bureau Rheden Velp, Chr. Janse Vlissingen en wed. S. Hubregtse Middelburg. Briefkaarten. B. Wondergem Amsterdam, mej. van Luijk 's Gravenhage, A. de Rijcke St. Maar tensdijk, mej. S. Snijders Middelburg, mej. A. Teeuw en J. C. Mooij Rotterdam, mevr. Haremaker Voorburg en H. G. van Dijk Geldermalsen. Buitenland. Brief. Lothar Egeren Caraglici Briefkaarten. D. v. d. Bosse Michigan, F. W. Schmit en E. M. Paske Newyork en Callon Parijs. F* Den afzenders wordt aanbevolen livm en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan ben kunnen teruggegeven worden. Dinsdag. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag HOOttWATKW, te Vlissingen. 17 .18 19 .20 .21 .22 9.21 10.40 11.38 12.16 12.53 1.27 1.56 VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Cartel-overwinningen in België. Het was Zondag een belangrijke dag voor de Belgische|politiek. De periodieke ge meenteverkiezingen hadden toen over het geheele land plaats, en zooals we reeds meldden, hadden liberalen en socialisten in ver scheidene groote gemeenten een gemeentelijk cartel of verbond gesloten, d. w. z. dat zij zooals dat bij de in Belgie geldende evenredige vertegenwoordiging mogelijk is samen een lijst van candidaten opstelden, waarop dan de kiezers van beide partijen natuurlijk moesten stemmen. En van zelf voorzag men in den uitslag dezer verkiezing een voorspiegeling van de Kamerverkiezingen van Mei a. s. Over het algemeen is in de groote steden de uitslag voor de anti-clertcale groepen zeer gunstig geweest. De elericale bladen hadden tot het laatste oogenblik zoo fel zij kouden gespot over het samengaan van de vroeger zoo scherp tegenover elkaar staande linker-partijen. Het zou zoo erg niet zijn, voorspelden ze, de gematigde liberalen zou den nog wel panacheeren. Over dat woord een enkele toelichting De kiezer is in Belgie niet gedwongen om per lijst te stemmen. Als hij het stipje zwart maakt boven een der candidaten- lijsten, dan steint bij al de daarop staande namen te gelijk. Maar achter iederen naam staat ook een blokje, en bij kan nu uit al de namen der verschillende lijsten, als hij wil, zooveel personen aanwijzen als er plaatsen zijn. Dat geven van voorkeurstemmen heeft de naam van panacheeren gekregen, blijkbaar in verband met de beteekenis van het woord panaché bont oi gemengd. En nu had men rechts verwacht dat die metbode, uit tegenzin jegens de socialisten, zou worden toegepast door tal van gematigde liberalen die uit. de cartel-lijst eerst hun eigen can didaten zouden uitpikken, en dan het ver- eischte aantal zouden aanvullen met die uit de andere, dus de elericale lijst. Die hoop is niet verwezenlijk. Er is wel gepanacheerd, maar in veel steden niet ge noeg om de clericalen tastbaar voordeel te geven. Zoo zijn in Antwerpen al de candidaten van het cartel gekozen, en het zelfde is eigenlijk te melden van alle groote steden: Brussel, Luik, Namen, Gent, Charleroi, Beigen, en zelfs in katholieke steden als Brugge en Leuven. In laatstgenoemde plaats is de oud minister Scbollaert, de man van de school wet, de leider der partij, gevallen. Ook Namen is een op de clericalen veroverde veste. In sommige kleine steden hebben echter de clericalen gezegepraald over een vroeger linksche meerderheid. Aangekomen: 140ct. te Lissabon het ss. „Wilis", te Batavia het ss. „Medan", en. het ss, „Kawi", allen van "Rotterdam naar Java; te Rotterdam het ss. „Amsteldrjk", van Baltimore; te Amsterdam het ss „Prins Willem V", van Paramaribo; 15 Oct. te Rotterdam het ss, „Rindjani", van Java. Vertrokken: 14 Oct. van Colombo het ss. „Oranje", van. Amsterdam naar Batavia; van Boulogne het ss. „Potsdam", van Rotter- dam naar New-York; van Padang het ss. „Op- hir", van Java naar Rotterdam; van Amster dam het ss. „Koning Willem I"; van Buenos- Ayrcs het ss. „Eemland", naar Amsterdam; van Rio Janairo het ss. „Maasland", van Am sterdam naar Bueos-Ayres; 15 Oct. van Port Said het ss. „Walcheren", van Java naar Rotterdam; van Amsterdam hel ss. „Rijnland", naar Buenos-Ayres. Gepasseerd: 14 Oct. Beachy Head hef ss. „Prins Willem IV", van Amsterdam naar Paramaribo; Wight het ss. „Pisa", van Mon treal naar Rotterdam en Hamburg; Ouessant het ss. „Timor", van Amsterdam naar Batavia} 15 Oct. Perim het ss. „Sindoro", van Rotter dam naar Java. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. oensdag 18 Oct. en volgende dagen be halve des Dinsdags Bios coop Theater, Markt 3, 7i/a «1 9 p. Woensdag 15 en Donderdag 10—4, Tentoonstelling Vreemden lingenverkeer, L. Delft A 90/1. Maandag 16 Oct. tot Zaterdag 18 Nov. Billardconcours. Tuin Noord-Blwerk. Maandag 16 Oct. tot en met Zondag 22 Oct Tent. Schilderden en Aquarellen „Voor de Kunst". Sociëteit „Sint Joris", li/a4 u., Zon dags 114 u. Woensdag 18 Oct. Verg. „Vergunning", afd. Middelburg, „Ver genoeging", 3 uur. Donderdag 19 Oct. Ledenvcrg Volksbond tegen drankmisbruik. Melksalon Dekker, Markt, 81/2 uur. Maandag 23 Oct. Voordracht prof. Bolk. „Natuurkundig Gezel schap". Bovenzaal „De Vergenoeging" 8 u. Maandag 23 Oct. Trekking, verloting Vreem delingenverkeer, oensdag 25 Oct. Leden verg. „Groen© Kruis". Schuttershof (Bak kerskamer), 8 u. Donderdag 26 Oct- Lezing dr. A. J. de Sopper. Winterlezingen. Bogardzaal. Vrjjdag 3 Hor. Feestavond Vcreeniging „Tot Steun". Concert- en Ge hoorzaal, 8 u. Donderdag 9 Nov. Voordracht prof. H. van Gelder. „Geschied en lettert. rereenigingy. Stoomdrukkerij, Finn* D. 9 Krflber Jt UMdeUmit

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6