BURGERLIJKE STAND. Ingezonden Mededeelingen- FEUILLETON. BUITENLAND. Beknopte Meiledeelingen. HandelsberiGbten. Prijzen van Effecten. Van 12 13 Oct. Middblbuhg. Ondertrouwd: C. A. Holt- huijzen, jm. 25 j. met M S. Sturm, jd. 25 j. Bevallen: J. Willems, geb. Griep, z. L. Plorusse, geb. Maldegem, d. J. S. Matthijse, geb. Godeschalk, z. X97e 8TAATS-LOTJBK1J. fie klasse, 16e lijst. Trekking van Donderda. 12 October. Prijs van f 1000 met premie,, 30000 No. 11961 Prij6 van 1000 2747 400 178913094 13535 15013 19913 200 315 12244 17242 18849 100 998 2283 4413 7076 8626 9450 10274 11284 13568 1436514561 15702 17109 20815 Prijzen van f 70. 1598 2523 3543 3567 3667 8447 9601 1801 2525 3560 3596 7199 8449 Nieten. 1806 3569 3695 7172 9887 2537 3598 3696 8402 9930 2605 3619 7164 9637 19262 2623 3620 7165 9805 20601 2639 3639 7166 9871 20643 AFLOOP VERKOOPINGEN. Door de notarissen De Busscbere en Dupont zijn op Dinsdag 10 October 1.1 te Brugge verkocht hofstede, boomgaard, weiden en bouwland, gelegen te Aardenburg, in den „lsabelIa"polder, van beide zijden van den Keiweg, leidende naar Waterlandkerkje en Oostburg, groot H. 75.17.70. Verdeeld in elf koopen. Koopen 1 en 11 samen groot H. 27.14.60, fr. 90.500koopen 2 en 3 samen groot H. 13.79.90, fr. 36.800; koopen 4 en 6 samen groot H. 8.91.90, fr. 20.565koop 5 groot H. 5.24.90, fr. 16.685koop 7 groot H. 2.49.70, fx-. 7500koopen 8, 9 en 10 samen groot fi. 18.56.70, fr. 54.000,te zamen voor fr. 226.050. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Aangekomen-. 11 Oct. te Santos hetss „Delfland", van Buenos-Ayres naar Amster dam; te Baltimore het ss. „Maartensdijk", van Rotterdam naar New-York; 12 Oct. te Amster dam het ss. „Koningin Wilhelmina", en te Rot. terdam het ss. „Tantatus", beiden van Java; te Batavia het ss. „Billiton", van. Amsterdam; te Padang het ss. „Kawi", van Rotterdam naar Java; te Savannah het ss. „Zaandijk", van Rotterdam; te Rotterdam liet ss. „Nieuw Am sterdam", van New-York. Vertrokken: 11 Oct. van Suez het ss. „Prinzess Alice", van Rotterdam naar Japan; van Santos liet ss. „Hollandia", van Buenos- Aynes naar Amsterdam. Gepasseerd: 11 Oct. Kaap Carvoeiro het ss. „Rindjani", van. Java naar Rotterdam; 12 Oct. Cuxhaven het 6s. „Djocja", van Rotterdam naar Hamburg. POSTERIJEN. De directeur-generaal der posterijen en telegrapbie maakt bekend, dat de verzen ding over Turkije van postpakketten voor Ti-ipoli tijdelijk is gestaakt. 5. van GEORGE RANDOLPH CHESTER. „Ik verwacht en wensch niets meer, be halve in den vorm van wettige dividenden op mijn aandeelen," antwoordde Wallingford mot waardigheid. „Om die dividenden moge lijk te maken heb ik dit bezoek aan uw etad gebracht, en ik hoop dat ik daarbij de hartelijke (medewerking van al de aandeel- houders aal hebben." „Dat is een mooie grap I" antwoordde Scallop (met een bitteren lach. „II verwacht toch hiet van mij te gelooven dat de aandeelen in de Bang-Zon-Machine Maatschappij ooit het papier waard zijn waarop ze zijn gedrukt? Wel, Eduard Bang is nu in mtjn fabriek aan bet werk, om modellen van waschmachines te maken tegen 15 dollars per week, en als u het woord Zonmachine tegen hem zegt, dan teult u knoeten maken dat u weg komt." „Ik twijfel er niet aan, of u hebt hot leven uit hem weg getyranniseerd," stemde INGEZONDEN STUKKEN, owezooden «tukken worden in geen gevatte uggezciodo 3 De redding te Westkapelle. Geachte redacteur! Naar aanleiding van de vraag gedaan door B. in zijn ingezonden stukje, voorkomende in uw blad dd. 11 dezer, „of al de schip breukelingen van de «City of Benares» gered zouden zijn, wanneer ter plaatse voldoende reddingsmiddelen aanwezig waren geweest", wil ik, om zoo mogelijk allen twijfel daaromtrent weg te nemen, even antwoorden. Volgens mijne meening, en die wordt door zeer velen gedeeld, durf ik gerust te zeggen ja o n g e t w ij f e 1 d. Het wrak, waarop die ongelukkige men- 8chen zich bevonden, was bij oogenblikken, tijdens bet afioopen der golven, reeds des morgens om zes ure, tot op 25 M. afstand te naderen. Wanneer de wind niet zoo hevig was geweest, had men hun uit de band, een lijn kunnen toewerpen en zelfs met de men- scben kunnen praten. Ik behoef dus niet nader te betoogeD, dat de mogelijkheid van redding niet was bui tengesloten, en kan u tevens de verzekering geven, dat ik met bovenstaande meening ;niet alleen sta. Terecht merkt B. op, dat velen Westkap- pelaars een woord van lof en dank toekomt voor bun edel streven. Velen waagden zich toch, met gevaar voor eigen leven,om hunne ongelukkige mede- mensohen aan de woedende zee te ontrukken en waarbij zij zelf niet onbelangrijke kneu zingen en verwondingen opdeden. Men moet getuige geweest zijn van dat hartverscheurende schouwspel, om de groote opofferende naastenliefde vaD die redders naar verdienste te kunnen waardeeren. Ik overdrijf niet, mijnheer de redacteur, wanneer ik zeg dat meer dan 80 mannen, jonge en reeds bejaarde, van top tot teenen nat geslagen door de zee, moesten huiswaarts keereD, maar ze deden dat niet, voordat den laatste man, door de zee verzwolgen en aan hun oogen onttrokken was. En niet alleen mannen boden de behulp zame hand, maar ik heb ook gezien dat vrouwen, onmiddellijk rok en boezelaar van eigen lijf deden, om de halt naakt geredde menschen zoo mogelijk tegen de koude te beschermen. Is het, bij het aanwenden van alles, wat maar naar menschelijke berekening mogelijk was, niet dubbel treurig, dat men hier geen enkel geschikt reddingsmiddel aanwezig had? Zeer zeker had men dan ook de andere 9 menschen gered, en de geredden hadden niet zoo lang in doodsangst moeten ver- keerenWat een voldoening ware dit geweest voor die ongelukkigenen .voor de edele redders. Ik hoop dan ook van harte, en de geheele Westkapelsche bevolking wel met mij, dat deze gebeurtenis de aandacht moge trekken van de bevoegden, om zoo spoedig mogelijk naar middelen om te zien, hier voldoende reddingsmiddelen geplaatst te krijgen. Aan krachtdadige hulp en heldenmoed, om deze middelen te bedienen, zal het hier niet ontbreken, dat heeft men op den droeven Zondagmorgen van den len dezer voldoende getoond. Met beleefden dank voor de .opname, met de meeste hoogachting, Uw Ed. Dw. Dn. K. DEKKER. Westkapelle, 11 October 1911. CiOOfct H A S'tfiêt, te Vlissingen. Zaterdag .14 Oct. nm. 5.35 Zondag 15 6.52 Maandag .16 vm. 7.33 Dinsdag. .17 9.21 Woensdag .18 10.40 Donderdag 19 11.33 Vrijdag. .20 nm. 12.16 l>e opstand ia Chiaa. De stad Hankou schijnt Donderdag ook al in handen der opstandelingen gevallen te zijn, die daai-meo een belangrijk centrum te meer in bezit hebben. Het is een stad niet 800.000 Wallingford toe. „Ik ben echter hier geko men om Bang te zien; en ik ben als bezit ter van het grootste deel der aandeelen in do Bang Zon-Machine Maatschappijen van plan om tegen vanavond een vergadering in het New Hotel te beleggen van alle aandeelhou ders. We zullen dan de zaken der maatschap pijen bespreken aan een aardig dinertje." „Ik zou liever willen dat u voor mijn aandeelen stemde," ppolte Scallop. „Wat geeft u er voor?". „Vijf honderd dollar," antwoordde Wal lingford dadelijk. „Houd uw geld klaar 1" riep Scallop, naar den knop van zijn brandkast grijpend, waarvan hg het letterslot met koortsachtige haast begon te draaien. Bg de eerste poging draaide £hij javer twee letters heenbegon toen wat langzamer opnieuw, vergat'daarbij weer (een letter, was toen. geheel opmerk zaam bij de derde poging, en opende de kast. Over gijn schouder keek bij achter zich. Wallingford, zwaar, indrukwekkend, soiied en welvarend van uiterlijk, stond met het geld in Zijn hand kalm maar belangstellend to wach ten. Scallop krabde op zijn hoofd en schom melde in de papieren van een stalen lade. Langzaam haalde hij de Bang Zon-Machine- aandeelen voor den dag. „W|B,t bent u van plan te doen?" vroeg hü- inwoners, en bovendien met een belangrijke vreemdelingenkoloDie van ongeveer 1500 personen, die in Europeesche huizen langs de rivier wonen. Maar het merkwaardige van dezen opstund is dat ze geheel langs de vreemdelingen gaat, en gericht is op de centrale regeei'ing. Volgens een bericht uit Peking zou de opstand de uitvoering zijn van een gedeelte van een plan, dat een beweging ten doel beeft, die het geheele rijk moet omvatten. Sun-ynt-sen zou president van de repu bliek wordenzijn broeder Sun-you, die zich op bet oogenblik te Hankou bevindt, zou voorzitter van den provincialen Landdag van Hoe-pé, en Tang-boea-loeng, een bekend geleerde, onderkoning van deze provincie worden. De geheele Landdag van de provincie Hoe-pé is van de keizerlijke regeering af gevallen. De regeering te Peking heeft gelast twee legerkorpsen naar het gebied van den op stand te zenden, en ook eenige oorlogs schepen. Maar zij zullen een goed gewapenden tegenstand vinden. Want bij de bezetting van Hanyang is aan de opstandelingen het daar gevestigde groote arsenaal in handen gevallen. En te Woetsjang moeten ze zich van 30 moderne kanonnen hebben meester gemaakt. In de Westelijk aangrenzende provincie Sze-Tsjoean is nu ook nog Soei-foe, de groote mijnstad, door de opstandelingen bezet. En voorts wordt verzekerd dat ook in Noordelijk aan Hoe-pé grenzende provincie Hoe-na de opstand is uitgebarsten, en dat daar, bij onlusten te Tsang-sja, de yamens of huizen van den onderkoning en den Tar- tarengeneraal verwoest zyn. DE HOUDING VAN ITALIË. Van uit Rome wordt ontkend dat er tus- schen de beide oorlogvoerenden een wapen stilstand gesloten of aanstaande zou zijn. Integendeel is de stemming der Italiaan- sche bladen zeer ongunstig ten opzichte van het geen genoemd is ais de Turksche voor stellen. De „Corriere d'Italia" zegt uit goede bron te weten, dat men zoowel in tegeeringskrin- gen als in parlementaire kringen beslist tegen een aan Turkije toe te stane schadevergoe ding gekant is. Tripolis zal ingelijfd worden en twee provincies uitmaken. Twee bestuurs ambtenaren zijn reeds op weg om voorberei dende maatregelen te troffen. En ook andere Italiaansche bladen gaan voort er den grootsten nadruk op te leggen, dat .een protectoraat over Tripolis onaanne melijk is en uitsluitend inlijving .in overwe ging genomen kan worden. In het veroverde ,laad doen de Italianen alsof zij heer en meester zijn. De opperbevelhebber der Italiaansche troe pen te Tripolis heeft tot de bevolking van Tri polis, Barka en aangrenzend© streken een pro clamatie gericht, waarin gezegd wordt, dat hij niet gezonden is om do inwoners, die nu laan de knechtschap der Turken onderworpen zijn, tot een toestand van dienstbaarheid terug te brengen, doch om hun rechten terug te geven, de overweldigers te straffen en hun de vrijheid te schenken. De bevolking zal be stuurd worden door haar hoofden, onder be schermheerschap van den koning van Italië. De vrouwen, de godsdienstige en burgerlijke wetten, de rechten en voorrechten, verbonden aan godsdienstige en geestelijke werkzaamhe den, zullen geëerbiedigd worden. De tegen woordige belastingen zullen herzien en ver minderd, misschien tzelfs afgeschaft worden. Niemand zal tegen zijn wil gedwongen wor den onder de (nieuwe) vlag te blijven. Deze beschikkingen zullen don grondslag vormen van de toekomstige betrekkingen tusschendc beschermers en de beschermde inwoners. Ita lië wil den vrede en het wit dat Tripolis onder den Islam Zal blijven. Wat zegt men op het Valicaan van dit laat ste Zinnetje? KORTE OORLOGSBERICHTEN. Er waren Donderdag in Tripolis zooveel transportschepen jnet troepen aan wat geko men, dal de mariniers zijn terug getrokken van de door htm ingenomen stellingen. Naar schat ting van de Malta voorbij gestoomde transport-1 schepen zijn er reeds 22.000 man geland. De berichten in de Italiaansche bladen over do Arabieren of inlanders in Tripolis bevatten de malste beweringen. „Uw aandeelen te koopen," antwoordde Wallingford kortaf, Zijn geld op de versleten schrijftafel Van Scallop leggend. „Ik bedoel met de zon-machine?" ver beterde Scallop zich, nu de certificaten tegen rijn xnaag drukkend. „Het Zal u niets kosten om van avond te Zeven uur op de vergadering te komen, en dat zelf te hooren," ried Wallingford aan. „Ik zal blij zijn u er ook te zien, zelfs al bent u geen aandeelhouder. Ik vermoed dat u daar al de stukken hebt." En hij stak er kalm zijn Jiand naar uit. Poter Scallop verkreukelde de papieren te gen zijn vest. „Ik denk dat ik ze eerst zal vetkoopen na de vergadering", besliste hij begeerig, en stopte de aandeelen weer in zijn brandkast. „U wilt Bang spreken, zei u?" En naar de deur gaand, riep hij „Hei, Runt, stuur Bang eens hier heen 1" Ed. Bang, een jonge man met vroeg-oud gelaat, en een voortdurenden blik van ver wilderde smeking in zijn bleek-blauwe oogen, maar imet stevige spieren onder zijn werk blouse, kwam weldra het kantoor binnen, met zijn gewone diepe rimpelsin het voorhoofd, die echter verdwenen toen hij Wallingford zag „Het doet me genoegen u weer te zien", Zei hij, hem hartelijk de hand drukkend, ter- wjjl xjjn gezicht glansde van plezier. Zoo zegt er een, dat de Arabieren geheel verbluft staan van het krijgshaftige uiterlijk der Italiaansche soldaten. Het is of men een Engblschen correspondent uit den Boeren oorlog aan den gang hoort Algemeen zijn do Italiaauscho corresponden ten het er over eens dat het met do weg getrokken Turkscho troepen niets gedaan i8. Do daarvan gedesterteerde soldaten en kameel drijvers vertellen er do treurigste staaltjes van. Een ander, d. w. z. ieder piet-Italiaan, zal allicht de opmerking maken, dat deserteurs niet id© be trouwbaars te inlichters zijn. In Tripolis wordt al beweerd dat de Turk sche bevelhebber Mumir pasja voornemens is zich over te geven wegens absoluut gebrek aan water en voorraad. We zullen «erst nog maar iets definitiefs afwachten vóór we het ge looven. Als zoo iemand dat van plan is, zal liy het niet het eerst aan zijn tegenstanders vertellen. Op bet hospitaalschip „Regina Margherita" zullen zich veel dames van de Italiaansche aristocratie inschepen voor verplegingsdienst m Tripolisaan hun hoofd staat de hertogin van Aosta Zij vertrekken met de tweede expeditie. William Stead, is als vredesapostel naar Konstantinopel gereisd en heeft daar een on derhoud gehad met den minister van buiten- landsche zaken. Van ambtswege wordt van uit Berlijn het bericht van de Agenzia Stefani geloochend, dat de Turksche regeering alleen door tus- schenkomst van den Duitschen gezant Von Marshall had .afgezien van het uitzetten der Italianen. Volgens een bericht uit Konstantinopel heeft de imam Jahia Yeman, de taaie tegenstander van de Turken, nu tegen Italië den heiligen oorlog uitgeroepen. De stammen uit Yemen komen naar de kust toe, doch Italië is mees ter van de zee. Terwijl eenerrijds in een bericht uit Rome fie bewering van een gevecht bjj Derna (Barka) onjuist wordt genoemd, blijven andere berich ten sproken van een krachtig verzet, krachtiger dan m. Tripolis. Do Italianen zouden de stad bezet hebben, maar ten koste van veel verliezen. De cholera is to Tripolis uitgebroken. Een bedenkelijk feit bij een veldtocht i Et wa ren Donderdag vier dooden. De verwachting dat minister De Selves ook in de Fransche begrotingscommissie niets zou. loslaten van de Marokko-onder- handelingen, is bewaarheid. Hij heeft Don derdag op het verzoek van Pion, om den minister een verklaring te vragen be treffende de schadeloosstellingen in de Congo, geantwoord, dat de regeering geheel het gewicht der op haar rustende verantwoorde lijkheid gevoelde en geen woord zou spre ken, dat de onderhandelingen zou kunnen belemmeren. Het was niet de taak van de begrotingscommissie, zich met epn buiten- lanische aangelegenheid op dergelijke wijze in te laten, daar dit gevaar zou kunnen opleveren. Binnen korten tijd zou de re geering aan het parlement mededeelen, wat zij had gedaan en het parlement zou dan over het geheel kunnen oordeelen. De Fransche Minister van Marine heeft beslist dat de oorlogsschepen voortaan slechts kruit aan boord mogen hebben, dat nog geen vier jaar oud is. Met de uitvoering dezer beschikking is dadelijk begonnen. Het kruit dat vóór 1908 gemaakt is, zal in de magazijnen worden opgeborgen, en uit den voorraad in de magazijnen zullen de schepen worden voorzien. Volgens het blad »Stampe" te Belgra do heeft de regeering bet voorstel betreffende .den bruidschat van prinses Helena, dat in de aanstaande parlementszitting zou worden ingediend, weer terug getrokken, uit vrees onpopulair te worden. De verkiezingen naderen. Alweer een trust in de Vereenigde Staten ontbonden Het districtsgerechtshof te Toledo heeft het rechtsgeding tegen de maatschappijen voor electrische artikelen, dat op 3 Maart jl. begonnen werd, ten gunste van de re geering beslist. Het hof heeft de ontbin „Genoegen 1" snauwde Scallop. „Je bent gek, Bang I Weet je niet dat dit de man is die een. dwaas van je gemaakt heeft, en je zoo diep ih de schuld heeft gestoken dat je er in jaren niet uit zult komen.?" „Ik zat al in de schuld en een beetje meer doet er niet toe", antwoordde Bang, nog altijd Wallingford's hand vasthoudend. „De heer Wallingford heeft van mi) drie maanden lang een millionair gemaakt, en dat zal ik nooit vergeten." „Je hebt na mijn vertrek zeker voortge- toerkt aan je machine?" opperde Wallingford sluw. Scallop lachtte minachtend. „Hij heeft aan wasch-machine-modeUen gewerkt", deelde hjj met overtuiging mee. „Hij heeft voor zijn heele leven genoeg van zon-machines." „Hoe weet u dat?" vroeg Wallingford. „Hoe gaat het met do machine, Bang „Nog al langzaam," bekende Bang, met een schuldigen blik op zijn chef. „Ik heb niet veel geld voor proefnemingen, en bovendien ga ik nu voorzichtiger voort." „Ik had recht dat te weten," riep Scal lop verontwaardigd. „Waarom heb jo me dat niet gezegd." „Omdat u hem doodgedrukt had," ant woordde Wallingford voor Bang. „Ik ver- moed dat je nieuwe modellen bij je thuis ding bevolen van de „National Electric Lamp Company" en haar 35 onderhoorigen. Deze maatschappij werd opgericht 1 Mei 1901 onder de wetten van den staat New Jersey. Zij bezit het geheele aandeelenka- pitoal van 27 maatschappijen tot vervaar diging van electrische gloeilampen en heeft voorts een controleerend belang bij tal van andere maatschappijen. De fabrieken zijn gevestigd te New-York, St. Louis, Chicago, Oakland, San Francisco, Cleveland en tal van andere plaatsen in Ohio, Massachnsets, Rhode Island en Ontario. De mpij. werkt, in nauwe aaneensluiting met de General Electric Company. Uit San Francisco wordt gemeld, dat bij volksstemming in den staat California met groote meerderheid een wijziging van de grondwet is verworpen, waarbij aan de vrouwen het kiesrecht zou worden toege kend. Het gevecht met Indianen, waarvan in ons vorig nommer onder Laatste berich ten sprake was, heeft plaats gehad in Mexi co. Tuxtla ligt in de Mexicaansche stad La Chiapas. GRAANMARKTEN ENZ. Vlissingen, 13 Oct. Van boter en eieren ■vas heden geen aanvoer. MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL. Donderdag 12 October Antwerpen. Tarwe kalm. Boeda-Pest. Tarwe kalm gestemd. P a r ij s. Tarwe kalm. B e r 1 ij n. De markt was zeer stil en in navolging van het buitenland iets flauwer. Het aanbod uit het binnenland was echter kleiner. Tarwe was voor hier moeilijk ver koopbaar, maar voor Italië komen dagelijks nog kleine partijen tot afdoening. Rogge genoot consumtievraag en sedert Woensdag had er een tamelijke omzet in ladingen plaats. Haver was stil, maar moeilijk koop baar. Gerst bleef stil. De markten van New-York en Chi cago waren Woensdag gesloten. Koor» Ptt telegraaf Vorige tm koer», heden Amsterdam. 13 Oot. STAATSLEEMNGEN. NEDERLAND pCt. Bedrag Stukken OU. N. W. Seh. S 1000 887/g 827/s OUfe 1000 83 1000 701/M 097/» ny9 93% SONG. Bol. v. Str. '93/1904Juni/Dfc 4 kr. 8000 sow 911/4 ITALIË Ins. 1888 83/, Lire 100-10000 86 OOSTENRIJK. 8000 01»/» 91% ditoObl.Mci-No*. 4 Kr. 8000 91% N3RT. Obl. Ie serie 3 64% dito Se 8 04 RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 100 8&% 02 888/4 dito 1867-69.... 4 100 927/8 dito 1880 gecona. GJR. 625 8716/ifl 871% Z. W. Spoormij. 4 G.R. 625 803/4 dito 1880 Hope. 4 025 873/8 dito '94 0e Era. 4 025 mk 87% SPANJE. O. buit. Perpet 4 Pes. 1200-24001 87 rURKUEObL1902 £r. 500-3500 89% JAPAN. Leening 1800 Obl 90 ARG. REP. Buit. Leening 1806/00. 93 BRAZILIË. Fun ding Lg. 1808. 20-100 Wil/* dito Obl. 1903.. 5 100 1011/4 101% dito dito Londen 1880 100 863/4 VENEZUELA Dipl. schuld3 - 100 68% 681/u 1NDUSTRIEELE EN FINANCIEELE ONDERNEMINGEN. NEDERLAND. pOt. Ned. Band. Mij A. 1000 187% AMERIKA. Unit. States Steel Corp. Ccrt. van gew. Aand003/g 5 05/g SPOORWEGLEENINGEN. NEDERLAND, pCt. Holl. Spoor A81% 81% Mij. tot Eipl. van St. Spw. Aand. 860 013/. N.-L Spw. Aand 850-1000 882 staan, Bang? Als mijnheer Scallop je vrgaf toil geven ga ik eens met je kijken." „Natuurlijk kan hij gaan," zei Scallop haastig. „Ik ga mee." In Bang's houten loods inspecteerden 3» de rnwe draden en stangen die het laatste model van zyn zon-machine vormden, en Peter Scallop keek koel naar den dynamome ter die de kracht moest aangeven, direit ver kregen van de winterzon. „Ik Zie er niet veel verbetering aan," critiseerde hij ontevreden. „De machine zag er meer afgewerkt uit, toen ik liaar de laatste anaal zag, en dreef toen een fietswiel." Wallingford grinnikte, rijn oogen dichtknij pend en zijn zware schouders schuddend. „Dat was een van mjjn kunstmiddeltje» pm aandeelen te plaatsen," bekende hij. „Dat wiel was zoo fijn gesteld, dat wij de vliegen van de velgen moesten jagen, uit vrees dat het anders terug Zou loopen. Bovendien maakte ik de spaken plat en stolde ze diagonaal. Zoodat de wind kon helpen." „Nu hoort u het I" riep Scallop zyn tan den samenklemmend. „Hg geeft toe dat hg (ons bedrogen heeft" oerwigd).

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 3