Letteren en Knnst. Verschillende Berichten LAATSTE BERICHTEN. Landbouw. Ingezonden Mededeelingen. gferïvrS, SANATOGEN KsSffSl Ssfèvs? had beklaagde pp 2 September vrijgesproken, terwijl do ambtenaar van bet O. Af. op 12 Sep tember in hooger beroep ging. De Berlijnsche „Vossische Zeitung" Getuige L. <le Vleèschhouwer, winkelbe- meldt dat Richard Strauss een nieuwe diende bij de coöperatieve winkelyereeniging partituur heeft Voltooid. Hij speelde haar „Eigen Hulp", reikte op 20 Mei sterke drank Woensdag op zijn villa te Garmich in een in het klein minder dan >/a L., uit aan een kleinen kring van vrienden voor. Het stuk moet meisje dat er oirj. kwam. Hij dood dat volgons naar gezegd Wordt, het volgende jaar bij het reglement en niet op last van den beklaag- Rcinhnrdt zijn eerste opvoering beloven. Do de. Zelfs Was beklaagde op dat oogenblik tekst is van Hugo von lloffimuonsthal. De Piot in don winkel aanwezig. titel van het werk is „Ariadno op Naxos" Beklaagde erkent winkelchef te zijn. Hy hot is gedacht als divertissement bij Molières etaat boven de bedienden en gelast hen dus, komedie „Lo bourgeois gentilhomme." maar ontvangt zelf instructies van liet bestuur. Do zaak Wordt geheel op coöperatieven grond slag gedreven. Eischbevestiging van het vonnis, daar het an do dagvaarding vermeldde, d.i. liet opzet telijk uitlokken of doen plegen van de overtre ding, niet is bewezen. De verdediger mr. Al. J. de Witt Hamer sloot zich hierbij aan. 't Verhaal, .onlangs voor de rechtbank to Amsterdam gedaan, dat iemand voor zijn zoon een baantje bij de rijksverzekeringsbank be loofd werd, mits hij er in kon slagen zijn zoon buiten do sociaal-democratische propa ganda pndcr de marine-matrozen te brengen, Do getuige uit de vorige zaak, de 40-jarige wordt in de „N. R. Crt?' thans uitvoerig toe winkelbediende L. de V., had zich nu te ver- gelicht, 't Verbaal munt ook nu niet dpor dui- antwoorden, daar men ook van de behandeling dolykheid uit. Zooveel is echter uit de nadere van zijn zaak voor het kantongerecht in hoo- toelichting tc begrijpen, dat dr. Kuypor bui- ger beroep was gekomen. ten dezg aangelegenheid staat. Getuige A J Arents, winkelchef te Vlissin- De minister van koloniën, de heer De gen, legde dezelfde verklaringen af als do Waal Malefyt, heeft met den chef van de beklaagde van. nu m de vorige zaak deed. iniiitaire afdecling van zajn departement do Beklaagde leverde het meisje minder dan nieuwe kazerne van de koloniale reserve tc 1 liter sterken drank. Het verschuldigde bedrag Nijmegen bezichtigd. werd direct betaald. De hoofdbesturen der verschillende bon- De verdediger, mr. Al. J. Do Witt Ham er,legde den en vereenigingen van spoor- en tramiveg- eeu exemplaar van de statuten over. Getuige personeel hebben facsloten, tot de directies herkende die als te zijn van de coöperatieve der spoorweg-maatschappijen het verzoek te vereeniging. richten, het personeel een geldelijke tege- De officier van justitie wees er op dat 4iet moetkoming te- geven, met het oog op de dure hier om 50 ct. boete ging, dus niet zoozeer tijden en de steeds stijgende prijzen der al om do knikkers dan om het recht van het spel. lernoodzakelijkste levensmiddelen. Hg vroeg ten slotte bevestiging van liet j De vereeniging van machinepersoneel ir vonnis van don kantonrechter. dienst bij den rijkswaterstaat heeft den minis Mr. Do Witt Hamer bestreed de moejiing vanter van waterstaat een adres gezonden met den officier van justitie. het verzoek om verhooging van de aanvangs- Plaat9gebrek dwingt ons deze rechtszaak J salarissen en vervroeging van hot maximum gczeld gaande van het melancholieke getoeter der brhndhooras, opgeschrikt uit zijn alledaag- sche ptilte. 't Grootste deel der inwoners vloog dan ook overhaast naar buiten en de straat in, overat infoimeerende waar toch do brand Was. Niemand kon dit echter met zekerheid zeggen, tot per slot van rekening bleek, dat hot de prachtige opkomst der maan Was, die den hemel met een mooi rood had getint en hierdoor de stille bevolking in zoo groote ongerustheid had gebracht. - By Sittard heeft een troep zigeuners, on geveer 50 man sterk, beproefd over de grens trekken. De marechaussee, tijdig gewaar schuwd, heeft Zo tegengehouden. Ook hadden zij bij Susteren getracht op Nederlandsch gebied to komen. Te Albergen, in de provincie Overijsol, had een landbouwer onder den vloer van zijn slaapkamer een cacaobus geborgenin die bus zat een ijzeren kistje, in dat kistje een houten doosje, en in dat doosje een spaar potje mot f 540 En nu is toch zijn geld ver dwenen 1 te beperken. In een volgend nummer komen wo hierop uitvoerig terug. Uitspraak in alle zaken Vrijdag a.s. Verder deed bovengenoemde rechtbank uit spraak in de in ons nummer van 7 dezer breedvoerig vermelde zaken, waarbij werden veroordeeld wegens diefstal Af. Al. S., 21 j., werkster, Goes, conform den vroegeren eisch tot f 15 b. s. 12 d.h verduistering: J. B., 37 j., en C.J.S., 55 j., beiden werkman, Vlissingen, conform de vordering, do le tot 3 m. en de 2e tot 2 m, gev.straf weder sp anni gheid. A. A. E. Ch V., 29 j., gemeente-secretaris, Philippine, tot f40 b. e. 8 d. b- De vordering was f 180 b. s. 60 d. b.; mishandeling: S. J M., 28 j., huisvr. van J. J, P-, Hoofdplaat, on L. B 57 j., werkman, Goes, beiden tot f 10 b. s 10 d. h., terwijl de vordering voor den eerste was f 15 b. s. 15 d. h., en voor den tweede f25 b. s. 25 d. h en beleediging ambtenaar: A- C. V., 19 j., koetsiorsknecht, Yerseke, tot f10 b. s. 10 d. h., conform de vordering Ook deed do rechtbank nog uitspraak in de zaak togen J D., 27 j,, landbouwer te Bier vliet, thans alhier in hechtenis, beklaagd van poging tot doodslag, vermeld in ons nummer van 11 dezer Beklaagde werd vrygesproxen, met last tol onmiddellijke invrijheidstelling. Bij bevelschrift van genoemde recht bank is tegen P M., 58 jaar, stoker, gcb. to Oostkapello, wonende te Middelburg, ei V. G v. R., 30 jaar, arbeider, gcb. e» wonen de to Eede, boiden to Middolburg gedeti peerd, voor ieder hunner ter zake van dief stal, rechtsingang verleend met bevel tot ge vangenhouding en verwijzing naar de terecht zitting. overeenstemming te brengen in do aanvangs salarissen op verschillende standplaatsen passende (dienstkleeding paar den aard der werkzaamheden, en invoering van een norma len wekelijkschen rustdag. Do „St. Crt." No. 240 bevat eonigc bij zonderheden betreffende de examens tor ver krijging van do akte van bekwaamheid in de vrije- en prde-oefeningen der gymnastiek, voor zoover zij in het openbaar worden gehouden. Het bestuur der peusioeuvereeniging van burgerlyke ambtenaren heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden. Het geeft daarin kennen, dat het met groot leedwezen heeft gezien, dat er verschil van opvatting bestaat omtrent de bedoeling van art. 9 der wet, regelende de pensioenen der burgerlijke «ambte naren dat toch de Raad van State en de Pensioenraad van oordeel zijn, dat afwezigheid gedurende meer dan een jaar wegens ziekte niet behoort te worden afeetrokken van hel aantal dienstjaren in verband met de bere kening van het pensioen; dat echter de mi nistor van financiën een andere meening is toegedaan. De Pensioenvereeniging, tollende ruim 10000 leden, heeft reeds in December 1910 den minister verzocht wijziging van art. (art. 9 der genoemde wet te willen bevorderen, in dien zin, dat dit artikel niet voor twee erlei uitlegging vatbaar is, of wel dat daaraan worde toegevoegd de bepaling, dat ziekte niet als verlof wordt beschouwddat het bestuur een wijziging als genoemd in het belang van de ambtenaren, die den lande tal van jaren hebben, gediend en misschien wel daardoor ziek zijn geworden, van zeer urgenton aard acht en vol vertrouwen op de Tweede Kamer een beroep doet om zoo spoedig mogelijk daarin te helpen voorzien De Utrechtsche raad heeft besloten een zesden schoolarts aim te stellen. Verschenen Zijn de HoUandsche, Engel- scho en Duitsche wintordienstregelingen van de Maatschappy Zeeland" voor liaro routen VlissingenFolkestone en VlissingenQueens boro. ONGELUKKEN. Tc Haarlemmermeer is een knaapje hard tegen pen handkar geloopen, dat het kind bewusteloos ineenzakte en a«an de ge- ■olgen overleden is. Achter den Hoorn, op Texel, is pp het strand een lijk, geheel zonder klceren aangespoeld. De vlieger Afulder, die bij de viiegdemonstraties op Duindigt bij Den Haag met zijn machine neerstortte en in de Roode Kruis kliniek werd verpleegd, beeft die inrichting hersteld verlaten. Een voer- i te Nijmegen, die de vorige week, terwijl hij naast zijn kar liep, kwam to vallen en door dit voertuig overreden werd, is thans aan de gevolgen overleden. In de cavaleriekazerne to Haarlem had een ernstig ongeluk plaats. Een wachtmeester-hoefsmid kreeg zulk een geweldigen slag van een paard tegen het schouderblad ,dat genoemd lichaamsdeel brak. By het vertrek van de stoomtram uit Eg- mond-aan-Zee, wilde een vrouw op de juist jn beweging zijnde tram stappen, doch strui kelde, viel en werd door den goederenwagen aangereden. Toen zij werd opgenomen, bleek By reeds te zijn overleden. BRANDEN Te Maren brak een felle brand uit in een woonhuis annex stalling. Spoedig sloeg het vuur (over pp een belendende woning, die mede tot den grond afbrandde. Van de in boedels is een weinig gered. Alles was ver zekerd. Te Oisterwijk is een felle brand uitgebroken in een leerlooierij. Het grooten- deels houten gebouw was reeds geheel inge stort, eer de brandspuit water kon geven. Te Onderspekholz is een zware brand uitge broken in een blok huizen en schuren, ge naamd de Fierenschats. De schuren en stal- Si ngen en de woning van een ötal huisgezin nen worden een prooi der vlammen. Vee en gedeelten van. inboedels konden gered worden. Drio zeugen met biggen kwamen in de vlam men om Vliegongelukken. Het militair vliegconcouxs te Rheims is droevig ryk pa11 ongelukken. Nu weer een van ongewonen aardWoensdagmiddag wilde graaf d'IIespel een vlucht maken. Zijn 22jarigo monteur André Germain had de scliroef aan gezet, doch deze sloeg niet door, waarom hij weor naar do machine ging om ton tweede male do schroef in beweging to brengen. Het contact "was nog niet verbroken en plotseling juist toen de monteur vlak voor de machine stond, (sloeg de schroef door, met hot nood lottig gevolg, dat deze tegen den ongclukkigon monteur aan stukken sloeg. Germain werd, met wonden (overdekt, hevig bloedend opgeno men en naar hot hospitaal vervoerd. Zijn toe stand was zeer zorgwekkend en hij is weldra overleden. Donderdag viel bij hetzelfde vlieg-concours to Reims do aviateur Level van 150 Al. hoogte. Hij werd doodelijk gewond opgenomen. In den omtrek van Charleville is do Belgi sche aviateur Horta van 10 AI. hoogte gevallen. Zijn toestand is hopeloos. In September j.l. kwamen in de vol gende Zeeuwsche gemeenten het achter iedere plaats vermelde aantal gevallen van mond- en klauwzeer voor. Aagtekerke 13, Aardenburg 9, Arnemui- den 14, Axel 8, Biervliet 7, Breskens 1, Cadzand 15, Clinge 1, Colijnsplaat l,Dom- bux-g 20, Dreisckor 2, Driewegen 5, Dui- vendijke 13, Ellemeet 4, Ellewoutsdijk 1, Eede 9, Goes 14, Grijpskerke 7, Groede 19, 's Heer-Abtskerke 14, 's Heer-Arendskerke 10, Heinkenszand 2, Hoedekenskerke 4, Hontenisse 2, Hoofdplaat 1, IJzendijkö 17. Yerseke 12, St. Janssteen 4, Kapelle 8, Kattendijke 6, Kerkwerve 33, Kloe- tinge 6, Koudekerke 23, Krabbendijke 1, Kruiningen 9, St. Kruis 17, St. Lau rens 10, Middelburg 10, Nieuwerkerk 9, Nieuw- en St. Joosland 10, Nieuwvliet 9, Nisse, 8, Noordgouwe 3, Noordwelle 2, Oostburg 3, Oosterlaud 10, Oost- en West- Souburg 9, Oud- Vossemeer 14, Ovezande 7, Poortvliet 20, Retvanchemeut7,R.itthem 14, Scberpenis9e 5, Schoondijke 9, Sckore 1, Serooskorke (S.) 1, Serooskerke (W.) 27, Sluis 35, Stavenisse 2, Stoppeldijk 3, Tholen 13, Veere 3, Vrouwepolder 11, Vlissingen 3, Waterlandkerkje 8, Wemeldinge 1, West- dorpe 1, Westkapelle 16, Wolphaartsdijk 1, Zaamslag t, Zonnemaire 4, Zoutelande 24, Zuidzande 11. Te Hoek kwam een geval van vlekziekte der varkens en te Kruiningen een geval van miltvuur voor. Enorme hoeveelheden aardappelen meest eigenheimers zijn uit Friesland naar Duitschland uitgevoerd tegen f 2 den H.L. Tal van opkoopers krijgen nu het op beta len aankomt last met hunne buitenlandscho Op Goerce zijn o.a, aangebracht als in de Noordzee opgevischt een groot zeil, gaf fel en dertien Iiaringboeitjes, alles gemerkt Sch. 460, waarom men vreest, dat ook deze Schcveningschc logger met man en muis ver gaan is. Tc Rotterdam ontdekte de meesterknecht van een koopman in lompen en motalen dat er inbrekers geweest waren in de pakhuizen van zijn patroon aan de Tweede Lombard straat. Bij een door de politie ingesteld onder zoek bleek, dat de inbrekers zich toegang verschaft hebben door een aangrenzend onbe woond huis. Van hot dak van dit huis was het lood gestoten. Na uit de zolderdeur een paneel getrapt en een stijl weggebroken to hebben, kwamen zij in het benedengedeelte van de pakhuizen. Daar zijn tin en zilverpapier, tot een gezamenlijke waarde van f 80, f3 aan geld, een gummi jas en een broek gestolen Een flesch met petroleum hebben de inbrekers achtergelaten. Bij een weduwe in de Ruigen- straat, aldaar zijn, terwijl zij afwezig was, gouden sieraden en eenig geld gestolen. Te Rotterdam is op het stoomschip „Nieuw Amsterdam" een stoker a«mgehouden. De man wordt verdacht van een misdrijf tegen de zeden. Het 13jarig zoontje van een arbeider te Haarlemmermeer stak een lucifer aan boven een 'welput, welke gas bleek te bevatten. Eens klaps sloeg de vlam er met kracht uit. Zijn moeder, die boven den put gebukt stond, kreeg de volle vlam in het gelaat. Deerlijk gebrand aan hoofd en handen vluchtte zij het huis in, waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen. De vrouw lijdt hevige pijnen. Ongeveer een maand geleden heeft een man, die een valschen naam opgaf, kans gc- Bien bü de Haarlemsche Bank valsche stuk ken te beieenen daardoor is de bank voor f 700 benadeeld. Een Haagsche en een Amster- Een blad, te Brussel, dat wel meer ver dacht wordt van fantasieberichten, beweerde dezer dagen dat de gestolen „Gioconda" in de laatste dagen te Brussel was, in bezit van twee jongelingen, die een zekeren heer X tzou gelast hebben, het kunststuk onder Zekere voorwaarden terug to geven. Zij onderhandelen door middel van adver tenties in^dagbladen en die onderhandelingen waren op het punt van te gelukken, toen do jonge lieeren vernamen dat Parijzer agenten naar Brussel waren gekomen en zelfs reeds een spoor ontdekt hadden. Toen zonden zij dc „Gioconda" naar Londen. Fransche bladen Verklaren nu, dat van die onderhandelingen geen Woord waar is, en de ernstige bladen beschouwen heel de ge schiedenis als een bedrog. Van de twee soldaten die tc La Flèche een oude vrouw dood sloegen ,is de eene, Nolot, iemand van fatsoenlijke familie. Hij •was verleden jaar korporaal geworden, maai verloor zijn graad door het slaan van een soldaat. Hij bekende het eerst en verklaarde dat zijn makker Tisseau de vrouw, toen zij een kast ging, met de haardstang had. doodgeslagen, en daarna hom met den dood bedreigd als hy het verklapte. Tisseau, die plecht bekend Btaat, als een geweldenaar eu leugenaar, en die ook al vroe ger js veroordeeld, beweert daarentegen dat Nolot zelf de vrouw heeft doodgeslagen. Hij Tisseau, zou alleen maar geld uit de kast hebben genomen; zij luidden schuld in de can tine Over de Metternich-zaak waarvan we in ons vorig aiommer den uitslag meedeelden, zij nog het volgende gemeld. In de overwegin gen van het vonnis wees de voorzitter er op, dat graaf .Wolff-Motternich in de eerste en duurste gelegenheden en ook in nachtlokalen met lichtzinnige vrouwen verkeerde en daar in één nacht evenveel geld uitgaf, als een ar beidersgezin (nauwelijks in één maand zou kunnen verteren. Om zich de noodige gelden to verschaffen, maakte beklaagde groote schul den en onderteekènde hij wissels, ofschoon hij woL wist deze 'nooit te kunnen, betalen. liet gerechtshof sprak hem in weerwil daar van in de meeste gevallen vrij, daar het in deze gevallen de onmiddellijke voorspiegeling van onjuiste feiten als niet bewezen achtte in drie gevallen stelde het gerechtshof echter een (Onmiddellijke voorspiegeling van onjuiste feiten iwct (vast. Bij de straftoemeting heeft het gerechtshof de jeugd van beklaagde en de omstandigheid, dat hij door zijn familie verlaten was, in aan merking genomen. Bezwarend waren daaren tegen de hooge sommen en het losbandige leven van den beklaagde. Deze riep na voorlezing van het vonnis zeer opgewonden uit, dat hij in hooger be roep ging. Te Sebas topoi heeft een driedaagsche Faust in een zwembroekje. Do vermakolijkste Faust-opvoering, die er wol ooit geweest is, heeft kort geleden in St. Louis plaats gehad. De schuld hiervan komt op rekening van. do groote hitte, die mensch en dier het leven verbitterde. De schouwburgen die gedurende Ide allerwarmsto dagen geslo ten geweest waren, hadden hun deuren weer geopend en de schouwburg van St. Louis be gon met Faust, omdat het immers goed staat bij de .opening van het seizoen op een derge lijke wijze voor den dag te komen. Hoewel de spelers hoogstwaarschijnlijk meer zin gc hebben in een frisch bad dan ia de voorstol ling van een uur of drie ging de openings voorstelling door. Faust was er zéker wel het slechtste p,an toe met zijn langen tot op den grond afhangenden mantel. Er was een talrijk en .uitgelezen publiek. Faust hield zijn alleenspraak en was tot aan dc plaats gekomen„und weiss, dass Wir nichts wissen können, das will mir schier das Hcrz verbrennen". Reeds bij de eerste woorden was de wijde mantel van voren open gegaan en had men tusschen de schermen Op zij van 't tooneel den regisseur wanhopige gebaren zien maken om de aandacht van Faust daarop te vestigen. Alaar deze merkte niets en ging rustig verder, hoewel bet publiek al begon te gichelen. Integendeelhij raakte meer en meer in vuur en bij de bovenaange haalde Woorden richtte hij zich met pathos Op om den indruk van het gesprokene nog te verhoogen. En de uitwerking was dan ook on beschrijflijk. Want, door zijn plotselinge be weging, viel hem -de mantel van de schouders en een ongetwijfeld niet alledaagsch tafreel deed do geheele zaal in schaterlachen uitbar sten. Faust, de oude, eerwaardige histori sche Faust, met bril en baard, stond daar in een Zwembroekje. Meer had hy niet aan getrokken, met het oog op de hitte. Of need, wij willen de waarheid niet te kort doen. Hij droeg ook nog kousen eu schoenen. Na dit onverwachte tusschenspel Zakte het scherm en het publiek bleef nog wel een half uur lang den tooneelspeler, die zeker nog nooit 'zoo'n succes had gehad, terugroepen, maar het scherm, bleef neer. De voorstelling kon dien avond natuurlijk niet doorgaan en het openingsstuk werd tot den volgenden dag uitgesteld. Toen speelde een ander den Faust, hij was in zijn gewone pakje. ONWARE GERUCHTEN. Te Aliddelburg en Vlissingen loopt het gerucht dat het gouvernementsvaar- tufg Zwaluw", onlangs gebouwd op do werf van do „Schelde" en vertrokken met bestem ming voor Oost-Indië, met een ander stoom schip in aanvaring zou zijn geweest en dien tengevolge gezonken was. We. kunnen met beslistheid meedcolen dat dezo geruchten geheel onjuist zijn. Door ons verstrekte inlichtingen vernamen wo dat do oorzaak voor dit gerucht gelegen is in do Angst van eenige vrouwen over het lot van hunne mjuinen, die op de „Zwaluw" varen. Do hevige storm van 30 September had haar ongerust gemaakt, hoewel daartoe niet de ge ringste aanleiding bestond, daar het schip reeds een paar weken te voren vertrokken, was Het buurpraatje heeft ten slotte do „Zwaluw" doen verongelukken. Het schip was evenwel reeds Port Saïd gepasssqoreü," Hot arriveerde dezer dagen te Colombo, en de s^orm, die pnze kust geteisterd heeft, was Sn die omgeving van geen invloed. STEUN VOOR DE STORMSCHADE. Het dagelyksch bestuur van den Koninklijken Nationalen Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp by Ongelukken „Het Oranjekruis", besloot f 5000 ter beschikking te stellen van het Pro vinciaal Watersnoodcomité in Zeeland. GEEN REDEN TOT ONGERUSTHEID. To IJ mui den zijn reddingsboeien aange spoeld met het opschrift „Odin". Over hot tot van dit stoomschip behoeft men zich niet on gerust to maken. Deze reddingsboeien, belmo ren toe aan het stoomschip „Hertogin Mario", dat op de Zweedsche kust is vergaan. UIT AMSTERDAM. Aangehouden. Hier ter slede zijn twee mannen aangebon den die zich in een kerk in de Spuistraat hadden schuldig gemaakt aan diefstal van geld uit een kist. Beide mannen waren werkzaam aan de centrale verwarming. STAATSLOTERIJ. Bij de heden gehouden trekking is -de premie ui f3000 gevallen op no. 6506, f 100 op de nos. 2601 en 17315. afnemers. Deze hebben parJHm algekenrd^ draMhc jnsa.i,mg zip op grlijko mjzo bfdro-elMm eJoote schad<! aanricht. Vele schepeo achten den prijs voor de qualiteit te hoog gen> justitie is «nniv in kennis «pninld. I- - - enz. en vragen kprting in kennis gesteld. Het anders zoo stille dorpje Uden werd door bet hevig luiden der brandklokken, ver- hebben AverÜ geleden. Het passagiers verkeer met de stoomschepen was gestoord. THERMOMETER EN VERWACHTING. 13 Oct. Thermometer alhier 8 u. vm. 55 gr., 12 u. 59 gr., 4 u. nm. 58 gr. Hoogste barometerstand 767.5 te München. Laagste 755.5 te Bodo. V er wachting tot den avond van 14 Oct.: zwakke tot matige Z.O. tot Z.W. wind, nevelig tot zwaar bewolkte lucht, mogelijk regenbuien en dezelfde temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologiseh Instituut te De Bilt. Een bron van kracht voor allen die «ch l0isti|"n Mcdcr energie 1 wier arbeidsvermogen i loren hebben» is ?-SSei|?ndfb, boMbenden SPOORWEGONGELUK. WEEN EN, 13 Oct. Hedenvoormiddag heelt by Ausig in Bohemen een treinbotsing plaats gehad 30 personen werden zwaar gewond au een gedood. EEN PROGROM. BERLIJN, (P. „Hbld13 Oct. Te Tasj- kend worden verschrikkelijke bijzonderheden vermeld over Jodenvervolging in Osch. Na (dien moord te Kiëff begonnen de Echt-Russischq lieden een heftige agitatie tegen de Joden in. de stad. Zo verspreidden het gerucht dat dezo een jongen, hadden gestolen. De bevolking sloeg do Joden met knuppels. Velen werden gedood en ernstig gewond. Huizen werden ai brand gestoken. DE OORLOG. Arbitrage-gericht. KONSTANTINO PEL, 13 Oct. Het gerucht loopt dat er over gedacht wordt de Tripoli- taanscbe kwestie aan de uitspraak van het Hof van Arbitrage te onderwerpen. (Is dit berichtje soms een gevolg van Stead's Aanwezigheid in Konstantinopel Men zie on der JCorte Oorlogsberichten. Red.). De post en Samos. KONSTANTINOPEL, 13 Oct. De ItaJiftui- sche bladen worden door de Turksche post niet meer besteld. De Engelsehe regeering heeft geprotesteerd tegen do ontscheping van Turksche troepen pp het eiland Samos. DE OPSTAND IN CHINA. HANKOU, 13 Oct. De achtereenvolgens aan komende regeeringstroepen worden door revo- luüonnairen. opgewacht, die trachten hm te bewegen zich bij den opstand aan te sluiten. In den nacht had een slachting plaats onder de Mandsjoes met hun huisgezinnen; de gevaa.- "ssen werden geopend, waarop de gevange nen ontsnapten. De opstandelingen achten zich in staat aan den toestand hot hoofd te bieden. Het brandstichten houdt aan, doch de booB- doeners worden gevat en streng gestraft. PEKING, 13 Oct. De opstandelingen teHang- kou namen het station in bezit. Matrozen van vreemde (oorlogsvaartuigen Zijn onder bevel Admiraal H«awashima van de Japansche marine gedebarkeerd. tot bewaking van de vreemde nederzettingen te Nan Ilangkou. VERK00PINGEN EN VERPACHTINGEN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. 14 Oet. Domburg, Boomen, 18 Oct. Oostkapelle, Inspan, 19 Oct. Middelburg, Hofstede, 20 Oct. Koudekerke, Inspan, 21 Oct. Amemniden, Huis, 24 Oct. Middelburg, Inboedel, IN 25 Oct. Biggekerke, Inspan, 26 Oct. Middelburg, Huizen, 26 Oct. Middelburg, Weiland, 27 Oct. Rilthem, Inspan, 30 Oct. Koudekerke, Inspan, 8 Nov. Oostkapelle, Boomen, Informatiën* Hosang. Verhuist. Hosang. Loeff. Verhuist. De Groot en Hondius. Loeft Hosang. Hosang. Hosang. Loeft Verhuist. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 14 October. Bruinisse. Gemeentehuis 5 uurmaken van tjjdelijke voorzieningen aan den z.g. Lan- gendam van de haven. Inl. gemeentehmi* Bruinisse. Maandag 6 November. Goes. Hotel „Zoutkeet", 11 Va uur: hou wen vau woonhuis, schuur, veestal en dubbel arbeiderswoning, in den Jacobpolder, gem, 's-Heer Axendskerke. Inl. J. J. en A le Clercq, Kruiningen.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2