Letteren en Knnst. Onderwijs. "1 Rechtzaken. Kerknieuws. LAATSTE BERICHTEN. Verschillende Berichten Als tijdelijk geneesheer werd de heer Dikkenberg, arts te Zuidzande, aangewezen, Het verzoek van den heer L. van Bunnen tot het leggen van rails op gemeentegrond tot vervoer van grond naar zijn steenfabriek, kon niet afgehandeld worden, omdat de stemmen staakten over het voorstel om eene vergoeding van f 5 te Viagen. De heer Meijer hield zich buiten stemming. Een voorstel van dit raadslid om f 10 als ver goeding te eischen, was eerst met 2 tegen 3 stemmen verworpen. De in de vorige vergadering voorgelezen instructie voor den nieuwen geneesheer werd met algemeone stemmen vastgesteld. In de week van 4 tot en met 10 Oc tober kwamen in Zeeland zeven gevallen va» besmettelijke ziekten voor, nl. drie ge vallen van roodvonk, twee te Sas van Gent en een te Schoondijke, en vier gevallen van dipbtheritis, nl. een te Grauw en Langen- dam, een te Hulst, een te St. Maartensdijk en een te Ouwerkerk. Weingartner heeft een drama in verzen geschreven »Kaïn en Abel.» Ln dat drama laat hij Adam tweemaal huwenuit het eerste huwelijk met Lillith zijn de kinderen Abel en Ada, uit het tweede met Eva, Kaïn. Kaïn en Abel worden beide verlietd op Ada; het drama eindigt met den dood van Abel als slachtoffer van Kaïns jalouzie. HET TOONEEL. Speenhof! en De la Mar. Het was Woensdag een avond van vroo- lijkheid in den Schouwburg alhier. Geen voorstelling met cynische stukjes als »De Voet," of sinistere, zooals »Cultuur", waar mee het vorig jaar Speenhof! hier optrad. Het was nu alleen te doen om den lach, den gullen lach, en de menschen waren waarschijnlijk daarvoor gekomen, in zoo groote getale zelfs, dat er nog moesten worden afgewezen. Nu, die er waren, ze hébben gelachen. Als Nap de la Mar op het tooneel staat te lachen, te lachen met open mond en ver draaid lichaam en do handen op zijn dijen, zooals hij soms deed in >Henkie op Ma noeuvre", dan is er in de zaal wel niemand zóó stijf dat hij niet mee doet. Bovendien was hij ditmaal voor zijn doen bijzonder netjes. Een enkele maal kwam even zyn lust voor een schuine of zelfs platte mop er door heen kijken, maar hij heeft zich hier wel eens auders laten kennen. En al was het juist geen hoog-komisch talent, dat hij als «Henkie" aanwendde, hij had reeds van te voren in >De Hazepoot" door de rol van het oude, altijd zeurende ambtenaartje een uitbeelding laten zien, die werkelijk een heel mooi stukje acteurskunst was. De twee stukjes zelf waren aller-onbe- duidendst. Als De la Mar niet zoo had laten lachen, zouden ze niet te genieten zijn geweest. In de inleiding tot zijn voordrachten was hij minder gelukkig. Met die voordrachten zelf had hij veel succes. Maar in dat genre kan hij toch niet het peil bereiken van Speenhof!. Een jaar of tien reeds is deze dichter-zanger nu alom bekendin zijn liedjes is een zekere een tonigheid niet te ontkennen, en het publiek kent ook de meeste liedjes van buiten door de uitgave van zijn bekende bundels. Maar toch is iederen keer zijn optreden weer een groot succes, davert de zaal vau applaus, en kan het publiek hem niet genoeg hooren, al geeft hij ook nog zoo veel liedjes toe. Het bijzondere, dat er uit spreekt, door het fijngevoelde, pakkend ware in de ernstige liedjes, en door de geostige zetten, en aller- vermakelijkste uitdrukkingen in de vroolijke, oefent telkens weer dezelfde bekoring uit, mits hij telkens maar weer nieuwe geeft, en dat was nu het geval. Zijn vrouw zong ook eenige liedjes van hem voor haar worden die van meer senti- menteelen aard uitgezocht, ook een genre dat zijn liefhebbers heeft onder ons volk. Dit beeft nu bijv. gelegenheid om in oogen- blikken van hoog-bBje stemming het eeuwige „Aan den oever van, enz." eens af te wisselen met het lied van den landver huizer. Voor het examen van derden stuur man voor de groote stoomvaart is geslaagd de heer W. J. van Bakergem, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. S. van der Molen, D. Veis, J. Stee man en J. H. Willems zijn gesteld ter beschikking van den Gouv.-Generaal van Ned.-I., om te worden benoemd tot onder wijzer der 3de kl. bij het openhaar Euro- peesch lager onderwijs dai.r te lande. Woensdag heeft de rechtbank te Zutphen uitspraak gedaan in de zaak tegen drie Raadsleden to Hengelo, die 27 September Ito recht hebben gestaan wegens huisvredebreuk, omdat zij op 7 Febr. wederrechtelijk hebben vertoefd pp het erf in gebruik van den bur gemeester. De rechtbank veroordeelde ieder tot f 3 boota of 6 dagen hechtenis. De 18-jarige Offermans, die to Kerk- rade zijn moeder met een mes in de borst atak en ernstig verwondde, is Dinsdag door de Maastrichtsche rechtbank veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was anderhalf jaar. Woensdagavond trad in de Koorkerk alhier op de zendeling der Utrechtsehe Zendingsvereeniging, de heer Fortgens. Hij is een tiental jaren werkzaam geweest op Nieuw Guinea in het ressort Djalolo en is onlangs met verlof in het vaderland terug gekeerd. Zooals bekend is, trachten de ge meenten op Walcheren het onderhoud van dien zendingspost geheel voor haar reke ning te nemen en is alzoo de heer Fortgens als het ware de zendeling der Walchersche gemeenten. De Koorkerk was bijna geheel vol. Nadat ds Voorhoeve uit Vlissingen op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst had geopend, leidde hij den heer Fortgens bij zijn toehoorders in. Deze sprak naar aanleiding van „Johan nes" 12: 20 25. Na uiting gegeven te hebben aan de dankbaarheid en blijdschap die hem en zijn echtgenoote bezielen nu zij weer in het vaderland zijn en voor de warme ontvangst die de vrienden der zen ding hun te Middelburg hebben bereid, sprak hij over de zeer zware taak, die op den zendeling rust, wanneer hij voor het eerst heengaat naar de Heid nlanden. Hoe degelijk ook voorbereid, hij is de eerste maanden na zijn vestiging niet anders dan leerling. Somwijlen is het om geheel moedeloos te worden, eer hij zoover is dat de menschen hem verstaan en hij hun taal begrijpt en spreken kan. Maar die moede loosheid en dat verschrikkelijk gevoel van eenzaamheid gaan wijken, wanneer lang zaam de harten zich gaan ontsluiten, de menschen de warmte der christelijke liefde gaan gevoelen, wanneer daar vertrouwen komt en zij gaan gevoelen, wat voor hen ook zoo heel moeilijk te gelooven is, dat die vreemde panditu werkelijk uit liefde tot hen is gekomen. En dan verandert alles. Dan worden die barbaarsche menschen zacht en beschaafd en vriendelijk en gaan een leven leiden en een wandel openbaren en een zelfverloochening ten toon spreiden, die menig christen moet beschamen. Met groote aandacht en onder diepe stilte werd de heer Fortgens aangehoord. Ds Jonker dankte hem voor zijn toe spraak en hield ten slotte een vurig plei dooi voor de zending, zijn toehoorders op wekkende tot groote zendingsijver. Den schat, dien de gemeente bezit in haar Koning en Heer, moet de gemeente doorgeven aan allen, die dien schat nog missen. Alvorens doze bijeenkomst werd gehou den had de classicale zendingsraad gelegen heid geschonken den heer Fortgens te ont moeten in een der lokalen van de Koorkerk. Van die gelegenheid werd ruim gebruik gemaakt door de leden der onderscheidene gemeentelijke zendingsraden en andere be langstellenden. De heer en mevrouw Fort gens zijn voornemens de gemeenten op Walcheren achtereenvolgens te bezoeken. Woensdagavond werd de heer De Graaf! bij de Chr. Gereformeerde gemeente te Poortvliet bevestigd door ds..Van der Kooy van Bergen op Zoom, naar aan leiding van «Jesaja 55 vers 3." De gemeente zong hem het derde deel van Ps 134 toe. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door de directie der marine te Hellevoet- sluis werd Maandag in het openbaar aanbe steed de levering van diverse levensmidde len, benoodigd gedurende het jaar 1912, ten behoeve van de zeemacht te Vlissingen. Voor versch rundvleesch en rundvet schreven in de heeren J. Hakker f72.50 en f 60, P. Visser f 78 en 75 en J. Ph. Gil lissen f 78 en f 69, alles per 100 KG. Voor munitiebrood schreef in dé heer P. C. Speckens voor i 13.49 per 100 KG. De inschrijvers wonen te Vlissingen. (V erbetering.) AFLOOP VERKOOPINQEN. Dinsdagavond werd te Goes in „de Pri»s van Oranje", ten overstaan van nota ris Pilaar, aldaar, verkocht het woonhuis met timmermanswerkplaats, pakhuis, loods en erf, in de gemeente Goes, aan de Bees tenmarkt. Kooper werd de heer P. Chamuleau, tim merman te Kwadendamme voor f 5200. Vfjor Ingezonden Stukken was heden geen plaats. THERMOMETER EN VERWACHTING. 12 0$t. Thermometer alhier 8 u. vm. 45 gr., 12 u. 59 gr., 4 u. nm. 57 gr. Hoogste barometerstand 772.6 te MUnchen. Laagste 759.4 te Riga. V er wachting tot den avond van 13 Oct.: zwakke tot matige Z.O. tot Z. wind, licht, later toenemende bewolking, later mogelijk regen, waarschijnlijk nachtvorsten, overdag iets koeler. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 14 October. Bruinisse. Gemeentehuis 5 uurmaken van tijdelijke voorzieningen nan den z.g- Lan- gendam van de haven. Inl. gemeentehuis Bruinisse. Donderdag 9 November. Middelburg. Gebouw provinciaal bestuur 11 uur. a. maken van een boombelling in bet kanaal van Sluis naar Brugge en het uitvoe ren van baggerwerk in dat kanaal met bij komende werken, in 2 perc. Raming le perc. f670; 2e perc. 1.40 per M3. b. onderhoud van de aanleg- en losplaats voor visschers in den Brakman bij de Isa- bellasluis en van het havenkanaal van Pbi- bppine, met bijbeboorende werken, gedurende 1912, 1913. en 1914. Raming f 3000 per jaar. c. uitvoeren baggerwerk buitenhavens ka naal door Zuid-Beveland te Hansweert en te Wemeldinge, gedurende 1912 tot en met 1916. Raming f6800 per jaar. Inl. o. a. hoofdmg.-dir. te Middelburg. Bescherming van Dieren. Hedenmiddag half twee hield de afdee- ling Zeeland van de „Ned. VereeDiging tot bescherming van Dieren" in de sociëteit St. Joris alhier een buitengewone alge- meene vergadering. De rekening en verant woording van den penningmeester werd goedgekeurd in ontvang op f 633.35 en in uitgaaf f 564.29, zoodat er een batig slot was van f 69.06. Daarna had de verkiezing plaats van eenige bestuursleden. De heeren W. Hioolen en jhr. M. H. v. Doorn werden herkozen en in de vacature van jhr. Yan Teylingen werd voorzien door verkiezing van den heer Ds. H. T. Oberman van Vlissingen. Het Huishoudelijk Reglement werd her zien; sommige artikels twerden aangevuld en andere geschrapt. Een voorstel voor een uitgebreide pro paganda van de afdeeling Zeeland, teneinde het ledental te vermeerderen, werd aange houden tot de volgende vergadering. In de daaropTvolgende bestuursvergade ring is het bestuur als volgt geconstitueerd A. Klontje, voorzitter, freule E. des Tombe, secretaresse, W. Hioolen, penningmeester, dr. Oberman, Vlissingen, de heer Gratama, Oostburg, jhr. H. A. van Doorn, Veere, B. A. Hanken, Wilhelminadorp, mr Van Dam, Oostburg, J. Kraamer, Koudekerke, dr. Hu- genschatz, Axel, ds H. Jonker, Middelburg, J. Polderdijk, Nieuwland en S. W. Wagtho, Tholen. De Spoorboot. De bij den storm van Zaterdag 30 Sep tember 11. gestrande provinciale stoomboo- ten zitten nog steeds vast. Reeds zijn een troep polderjongens bezig geweest aan het graven van een breede geul naar het vaarwater. Een sleepboot tracht al eenige dagen het gestrande vaar tuig aan den steiger te Wolphaartsdijk uit zijn schuilhoek tusschen steiger en dijk te trekken, wat door bet telkens springen der staaldraden en trossen wordt belet. Zelfs de gestrande boot met stroo vermochten ze niet vlot te krijgen. De aangerichte schade aan den dijk is weer bijna hersteld. Volksbibliotheek. Het Nutsdepartement Wolphaarts- dijk heeft heden Woensdag haar Volks bibliotheek geopend. De aanvankelijk 225 deelen rijke boekerij wordt uitgeleend tegen één cent per deel aan alle ingezetenen. Verharding van wegen. In de vergadering van Woensdag van ingelanden van het waterschap „Oud Wol phaartsdijk" is besloten alle wegen, die nog niet verhard waren, te begrinden, wat een opslag per H.A. geeft van f 1.50 per jaar. Baad Kattendyke. In de heden gehouden raadsvergadering werd concessie verleend aan de N. V. wa terleiding „Zuid-Beveland", tot het aanleg gen van buizen in de gemeente. De politieverordening werd geheel opnieuw vastgesteld. De begrooting voor 1912 werd vastge steld. Bestemd voor Indië- Bestemd tot openhaar onderwijzer in Indiö P. Eggermont te Graauw. Aangedreven. Te B i e r v 1 i e t is een onbeheerde hoog- aarts Br. 106 uit Bruinisse aan komen drijven. Het vaartuig was zwaar beschadigd. UIT DEN HAAG. Vonnis bevestigd. Het gerechtshof bevestigde de veroordee ling van J. C., kleedermaker te Biervliet, tot twee maanden gevangenisstraf wegens mishandeling zijner echtgenoote. Staatslotery. Bij de heden gehouden trekking viel een prijs van f 1000 met de premie van f30.000 op no. 11961. Een prijs van f 1000 viel nog op no. 2747. Tliegschool te Ede. De vliegschool te Ede van de maat schappij Condor" zal de volgende week worden geopend. Een spionneerende onder wyzeres. LEIPZIG, 12 Oct. Het Reichsgericht be gon een proces tegen een Fransche taai onderwijzeres, beschuldigd zich een mobi lisatieplan van het Duitsehe leger te hebben verschaft om het aan Frankrijk te verraden. DE METTERNICH-ZAAK. BERLIJN, 12 Oct. Wegens bedrog is graaf Metternicli tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De Portugeesche monarchisten. LISSABON, 12 Oct. De bladen zeggen dat volgens telegrammen bij het ministerie van oorlog ingekomen, de monarchistische benden zich blijven terugtrekken. OPORTO, 12 Oct. Uit Braganza wordt gemeld dat de revolutionnairen Portugal verlieten, doch daarna weder terug kwameu. Een toepencolonne is tegen hen afgezonden. DE OORLOG. De houding der Turksche regeering. SALONIKI, 12 Oct. In het congres der partij voor eenheid en vooruitgang zeide de grootvizier in antwoord op een vraag, strekkende om categorisch elke concessie aan Italië te weigeren, dat noch het con gres noch het comité zich met zulke zaken moet bemoeien. De regeering is verant woordelijk voor de eer van Turkije en zal die weten te verdedigen. Sedert den oorlog tus schen Turkije en Italië is de bendenbewe- ging in Albanië en het villajet Monastir geheel opgehouden. Een moord op Italianen. ALEXANDRES, 12 October. De vroegere Italiaansche consul te Hodeida meldt dat 20 Italiaansche werklieden bij de Hedjas- spoorweg in het begin van October door Turken vermoord zijn. De belemmering van den graanhandel. ROSTOW, 15 Oct. De Grieksche stoom schepen, voor 70 80 °/Q voorzien van graan en die den graanuitvoer uit de zee van Azof in handen hebben, worden niet aangenomen voor verzekering tegen oorlogsgevaar De uitvoer wordt daardoor zeer bemoeilijkt. De opstand in China. HANKOU, 12 Oct. Woetsjang en Hanjang zijn in de handen der opstandelingen ge vallen met inbegrip der ijzerwerken en het arsenaal. Gevecht tegen Indianen. NEW YORK, 12 Een telegram uit Tuxtla meldt dat 190 vrijwilligers 900 op standelingen op den vlucht joegen. Zij doodden er 130 en namen 160 gevangen. De opstandelingen waren hoofdzakelijk Indianen. De heeren De Meesteren Marchant, die ge- ruimen tijd, eerstgenoemde wegens ziekte, laatstbedoelde wegens een hem overkomen on geval, aan de Kamerwerkzaamheden niet kon den deelnemen, waren Woensdagmiddag in de openbare Izitting der Tweede Kamer weder tegenwoordig. Drie afdeelingen van do Tweede Kamer hebben Woensdagmorgen nog vergaderd voor het begrootingsonderzock. In eene op 9 November a.s. te houden vergadering van Het Nederlandsche Land- bouw-Comité zal het Tariefonlwerp ter sprake komen, uitsluitend van economisch standpunt. Inleiders zullen zijn de heerenDe Wijker- slooth De Weerdesteijn, lid van de Tweede Kamer, (pro) en K. de Boer, lid van de Eerste Kamer (contra). In verband met de opheffing van de mi litaire slachterijen, ligt het in de bedoeling van den Minister van Oorlog om intendanten, luitenant-kwartiermeesters en paardenartsen een cursus te doen volgen bij een nader aan te ^vijzen gemeentelijk slachthuis. Zooals men zich zal herinneren heeft de Algemeene Rekenkamer destijds aanmerkin gen gemaakt op de declaraties van ambtena ren, die de reiskosten voor een hoogero jdasse voor hun treinkosten in rekening brach ten dan van die waarvan ze gebruik maakten. Een onderzoek is ingesteld en 't blijkt dat er f2798.715 te veel gedeclareerd is. Do Amsterdamsche raadsleden B. C. E. Zwart, Lambrechtsen van Rithem en Schelte- jna hebben het voorstel gedaan om B. en W. uit te noodigen met de regeering in on derhandeling te treden over de teruggaaf van bet oude Raadhuis thans in gebruik als Paleis en om drie millioen gulden aan te bieden als bijdrage in de kosten van den bouw van een nieuw koninklyk verblyf in de hoofd stad. De commissie uit den Amster- damscben gemeenteraad, tot onderzoek der geloofsbrieven van mr. Jules de Vries Woens dagmiddag benoemd, bevond deze geheel m orde. Zonder meer zou do Commissie dus ff.— den Raad de toelating van het Raadslid Do Vries hebben kunnen voorstellen. Do hoer J. Oudegeest, een der commissieleden bracht echter do gepubliceerde beschuldigingen ran omkoopenj bij de verkiezing vanmr De Vrie» ter sprake Hij meende op grond daarvan, dat een nader onderzoek, of eventueel strafbare feiten hebben plaats gehad, gewenscht zou zij», alvorens tot toelating van den heer De Vrie* besloten wordt. Aangezien de commissie, km breedvoerige discussie, door mr B. E As- scher, geleid, uit do voorbanden gegeven» nog niet tot een definitief besluit omtrent de wenschelijkheid van zulk een onderzoek kon: komen, besloot zij den Raad mede te deelen, dat haar onderzoek in zako de verkiezing van ter. De Vries nog niet was afgeloopen. De commissie zal in het begin van de vol gende week bijeenkomen om de zaak weder te bespreken. Dan Zal worden uitgemaakt af de te berde gebrachte feiten nader dienen t* worden onderzocht Een voorstel van een der leden om uu da geloofsbrieven in orde waren bevonden dev Raad voor te stellen mr. Do Vries toe te la ten, werd verworpen. Bij een overweging of een onderzoek in zako »,do verkiezing zelve" gewenscht zou zijn, werd ook o.m. door een der leden opgemerkt, dat dit niet alleen door het belang der gemeente gevorderd wordt, piaar dat het niet minder in het belang geacht mag worden van mr. Jules de Vries zelf, opdat hy eventueel zonder blaam te midden zijner collega's zitting zat kunnen nemen. Woensdagavond vergaderden te Amster dam de winkeliers tegenstanders uit de dis tricten VI en IX om tegen de gedwongen, winkelsluiting te protesteeren. Thans hebt*» allo districten vergaderd en volgt Dinsdag een tweede algemeene protestvergadering. De voorbereiding van het potionnement tegen sluitingsdwang, dat ide Kroon toegezonden zal worden, is reeds in vollen gang. Naar men verneemt, Izal een deputatie van tegenstan ders dit petitionnement naar Den Haag over brengen, na te voren audiëntie bij den Minis ter van Binnenlandscbe Zaken te hebben aan gevraagd. Zaterdag 25 November zal dp een te Am sterdam te houden vergadering van den Bood tot Verkrijging eener Wettelyke Regeling van den Rechtstoestand der Burgelijke Ambtenaren,! worden behandeld het onderwerp de verhou ding van overheid tot de vakvereenigingen van ambtenaren, voor zoover aangaat de er kenning der vereenigingen bij het vaststellen, wijzigen en opheffen van regelingen de positie der lambtenaren rakende. De gemeenteraad van Wormerveer heef# besloten, aan al de gehuwde gemeentewerk lieden tot 1 April 1912 een toeslag van f 1 OP het weekloon te geven, met het oog op de dure tijden, Verschillende fabrikanten zijn de gemeente hierin al voorgegaan. Te 's Gravenzande zijn onder Leiding va* een beambte der Ned. Heidemaatschappij alle in den storm van Zaterdag 30 September omgewaaide hoornen weer opgezet. Evenwel viel reeds weer een der boomen om Ze «ui len thans jalle geschoord worden. Te Vlaardingen maakte men zich ernstig Ongerust over de bemanning van het log- gerschip „Kik, VL 118". Verschillende roor- voorwerpen van dit schip waren in zee drijven de gevonden. Het is thans zeker dat de Schevening- schen logger verongelukt is. Te Zaatvoort is het lijk van een der opvarenden aange spoeld. Van de 13 koppen, de bemanning uitmakend, waren drie gehuwd en verschil lende andere (matrozen verloofd. Er loopen nog te Scheveningcn onm»t- barende geruchten omtrent het lot van ton Maassluisschen logger, welks geheele beman ning uit Scheveningsche visschers zou be staan. In de „H. Crt." lezen we, onder h*t opschrift „Een strafbaar feit?", het volgende: Vrijdag 22 September 11. kwam de heer D. S. aan het kantoor van de firma Van der Linden Co. in de Warmoesstraat te Haarlem, met f 450 aan bankpapier en f 550 aan specie, ten einde dit te voegen bij zyn deposito vwt Ongeveer f 600. De firmanten gaven hem in overweging, dit niet te doen in verband met den stand hun ner zaak, doch verzochten den heer S. teven» deze imededceling geheim te houden, daan de mogelijkheid bleef bestaan voor een gun stige ipplössing. De heer S. verzocht daarop do specie tegen bankpapier te wisselen, wat geschiedde, dochin stee zijn zilver af to geven, stak hij het bankpapier in Zyn zak en rer- dween met de f 1000, die hij had ^villen storten. Hij beweerde de 1550 te hébben op genomen van 'zijn depot van f 600 en late» wet een quitantie te zullen zenden. De curator sprak van een vermoedelijk; strafbaar feit, en daar de heer S. het geWB Sliet wil afgeven, hebben de twee crediteuren [zich: met een klacht gewend tot den officier van justitie te Haarlem. Bij het gratis-trouwen te Amsterdam werden Woensdagmorgen door vrienden en vriendinnen van drie versmade liefjes va* een jongen man, die met de vierde trouwe* ging, vijandelijke demonstraties gehouden, dip het noodzakelijk Snaakten dat twee rijtuigen gerequireerd werden pm de jonggehuwden met hun gevolg zoo snel mogelijk van don volge- propten O. Z. Voorburgwal weg te voeren. 16 Sept ontving een rijwielhandelaar te Watergraafsmeer het bericht„Uw fiets heb ben we verkocht; voor het geld maken wij' beiden een reisje." Dinsdag is een der daders door de Wator- graafsmeersche politie aangehouden en zal te* beschikking van de justitie gesteld worde». De maatregelen, genomen ter beteuge ling van do typhus te Kapel-Avezaath, hebben niet het gewenschte gevolg, aldus schrijft men aan do „N. R. CrL". Nadat de ziekte

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2