BIJVOEGSEL LAATSTE BERICHTEN. Middelburg 29 Sept. FEUILLETON. Het geld van den inbreker Benoemingen. Ingezonden Mededeelingen. Zaterdag 30 Sept. 1911, no. 231, In den laatsten tjjd onderging deze rubriek in de Middelburgsche Courant een groc.te uitbreiding Men vindt daariu tal vaa zeer belang- rïjKe berichten, o. a. uit het buitenland, en wel van denzelfden dag. In het buitenland vallen tegen woordig zeer b e 1 a n g r jjfe e g o b e u r. teniaaen voor, dia de aandacht verdienen. Men abocneere zich dus op dit blad. DE ADMINISTRATIE. GEMEENTERAAD VAN SOUBURG. (Vervolg en slot van de zitting van Donderdagmiddag.) Bij den begrootingspost met voorstel do ver goeding voor den veldwachter voor het aan brengen van inkomstenopgaven ten behoeve der belasting met f 5 te verhoogen, wijst de heer Wisseling op het onwenschelijke dat dit baantje aan den veldwachter zelf is opgedra gen. Wanneer hij in. dienst der belastingen, aan de bewoners vraagt wat ze verdienen, geven ze natuurlijk veel minder op dan het werkelijke bedrag. De verhooging van f 5 wordt daarna toege kend. Tegen stemt de heer Wisseling. De h eer Wisseling zou bij behandeling van -den post verlichting een lantaren willen plaat sen op den Cevaalsweg. De heer Jobsc sluit zich hierbij aan. Do voorzitter merkt op dat dit in strijd zou zijn met een vroeger genomen verorde ning. De heer Jobsc meent dat wanneer er een verordening gemaakt is die niet deugt, deze gewijzigd moet worden. Gebeurt dal niet, dan werkt de raad op z'n Russisch. De voorzitter wijst er op dat hel wensche- lijk zou geweest zijn als de bewoners dien weg aan de gemeente hadden overgedragen. Nu is het geen openbare weg maar een par ticuliere. Do verordening houdt in dat de verlichting van gemeentewege geschiedt, wanneer de straat aan do gemeente wordt overgedragen. Boven- mocten de bewoners dan nog zelf de kosten dragon. De heer Wisseling stelt voor de verorde ning te wijzigen, maar de voorzitter vindt dit minder goed met het oog op het nog korte bestaan Idezer verordening. Het beste zou nog steeds zijn dat de bewo ners den weg aan de gemeente afstonden. De raad besloot het voorstel van den heer Wisseling aan te houden en eens bij de be woners te informeeren of zij tot afstand van den weg genegen zijn. Nu' komt ook liet adres in behandeling om een lantaren op den. hoek van den zaaihoek- weg te plaatsen. De heer Pieterse zou ook graag een lan taren bij de brug op den Nieuwen Vlissing- schcn 'weg geplaatst zien, evenals op den Ouden weg in de buurt van de woning van den heer Jobse. De heer Jobse kan zich met het plaatsen van de drie nieuwe aangevraagde lantarens volkomen vereenigen. Tot plaatsing van deze lantarens wordt ver volgens met algomeene stemmen besloten. De heer Jobse wijst nog op de slechte verlichting van de Groote Abecle. Hij wil ooic daar een lantaren plaatsen. Dit voorstel vindt geen steun en besloten wordt de daar slaande lantaren, naar de over zijde van den weg te verplaatsen. Hiermede zijn de discussies betreffende dé bcgrooting afgeloopen. Zo is nu geraamd in ontvangst en uitgaaf op f 16.294.965. Naar het Duitsch. 6. van FRITZ PHILIPPI. Karl Manger geraakte, in tegenstelling met Hanna, in heftige opgewondenheid. Hij streek met zijn hand door zijn haren en noemde zich (een verloren in an. Hanna wilde haar (man gaan verklikken. Hij kon niet meer terug. De duisternis kwam en vulde de kamer. Zo staken geen licht aan. Ze waren bang elkaar van aangezicht tot aangezicht te zien. Ilanna maakte geen. aanstalten om naar bed to gaan. Ze hurkte in den hoek bij de deur neer als een schaduw, en bewoog zich niet. Mangor probeerde eenige malen baar toe te spreken. Maar ze gaf geen antwoord. Veeleer herhaalde haar zwijgen met een onwrikbare vastberadenheid dat ééne: Als hij dit deed! Of hij haar niet tot spreken kon dwingen? Voor de eerste maal in hun huwelijk pakte hij haar ruw aan, en sleurde haar naar het ven Op een vraag van den lieer Pieterse ant woordt de voorzitter dat er plannen gemaakt zullen worden het dorpsplein met bloemperken te verfraaien. Hoe dit zal geschieden, zal nog een punt van latere besproking uitmaken. Voorloopig wordt besloten een gedeelte van het plein af te rasteren en te verfraaien. De heeren Pieterse en Jobse stellen voor hiervoor f 100 op de begrooLing te brengen. Hiertoe wordt besloten. Tegen stemt de heer Cysouw. De voorzitter wijst op den last, die de her- Keuring van het vleescli nu oplevert. Waar om moeten daar drie rijksveeartsen aan te pas komen? Die zijn bijna niet bij elkaar te krijgen. Laten er dan drie lierkeurders zijn, maar wanneer er een rijksvcenrls bij is slechts één. Dit zou ook groote besparing voor de gemeente met zich brengen. Dan zou de eed moeten worden afgelegd door lien die geen rijks veearts zijn. Zij zouden dan kunnen worden aangewezen door den burgemeester of wie hom vervangt. De raad gaat hiermede met algemecne stom men accoord. De heer Cysouw wijst er op dat bijna in geen enkele gemeente een keuring verlangd wordt bij uitvoer van een geslacht^ijier. Al leen lie Souburg geschiedt dit, hoewel het niet in de verordening is opgenomen. Hij zou vrijdom van uitvoer voor lieele geslachte beesten willen. De raad besluit hiertoe. Tegen stemt de heer Pieterse. Aan den lieer Cysouw wordt een lijst van inkomsten van den keurmeester over een ge heel jaar toegezegd. De lieer Wisseling zou bij rondvraag gaarne zien dat er een commissie in het leven werd geroepen om de invoering van een tonnen stelsel te bespreken, daar de huidige toestand onhoudbaar is. De raad gaat hiermede accoord. Een com missie van drie .personen zal voor een onder zoek in deze kwestie benoemd worden. De raad gaal over tot verkiezing van deze faecaliëncommissic. Gekozen worden de lieercn Wisseling, Da- nielse en Jobse. Alle heeren nomen de „waardige" opdracht aan onder dankbetuiging aan den raad.' Daarna gaat de openbare zitting over in een met gesloten deuren ter behandeling van suppletoire kohieren hoofdelijken omslag en hondenbelasting. EEN MILLIOEN GULDEN VAN DE WIELRIJDERS. Dit de Maandstatistiek van den In-, Cit- en Doorvoer, uitgegeven door het Dep. van Fi nanciën, blijkt, betreffende den invoer van rijwielen in ons land, dat in do maand Augus tus uit België zijn ingevoerd: 150 rijwielen, met een aangegeven waarde van f7000, zijnde ongeveer f-16.50 per rijwiel; uit Groot-Britan- nië: 303 rijwielen met een aangegeven waarde van f17.000, zijnde ongeveer f56 per rijwiel; uit Pruisen: 852 rijwielen met een aangegeven waarde van f26.000, zijnde ongeveer f30.50 per rijwiel. Over het tijdvak 1 Januari tot 1 September zijn deze cijfers: België2078 stuks f 59 000 Gr.-Biïtannië 9567 382.000 Pruisen 27.881 664.000 Wanneer wij aannemen, dat van de rijwielen gemiddeld, met de opcenten (de rijwielen vor men een grondslag van de personeele belas ting), per stuk f 1.50 belasting wordt geheven, en men dit bedrag vermeerderd met de invoer rechten, waarbij wij veiligheidshalve nog willen voegen de opbrengst der personeele be lasting en invoerrechten der motorrijwielen, en, om de maal vol te meten, den herhaaldelijk voorkomendon dubbelen of meer dan dubbelen aanslag voor hetzelfde rijwiel (bij verhuizing van den gebruiker) dan zou men het be drag, dat de wielrijders als zoodanig betalen aan de Staatskas, gerust- kunnen schatten jaar lijks op één milliocn gulden. Dat de Staat hoe langer hoe meer rekening houdt met de belangen van het moderne ver keer, en in liet bijzonder met die der wielrij ders, mag men dan ook als een billijken 'we derdienst voor deze niet geringe geldelijke offers beschouwen. („De Kampioen"). KORTE MEDEDEELINGEN UIT VERGADERINGEN. Woensdagavond hebben te Rotterdam vergaderd de chr. bootwerkersvereenïging „Toenadering", de afdeeling Rotterdam van den centralen bond van transport- en haven arbeiders, de algemeene havenarbeidersver- eeniging en de R. K. bootwerkersvereeni- ging om een aktie te bespreken ter verkrij ging van verhooging van het uurloon van de Rotterdnmsche bootwerkers. Na landurige discussie werd besloten, een commissie te vormen, bestaande uit 4 personen, uit elke organisatie één, die in opdracht kregen, een plan van aktie te ontwerpen en dit binnen 8 dagen aan do gecombineerde vergadering van de besturen der genoemde organisaties ter goedkeuring voor te leggen. Bij kon. besluit: is bevorderd tot officier in de orde van „Oranjc-Nassau" jhr. L. F. C. II. M. ridder de van der Schueren, tc Zevenaar, voorzit ter van den Ncdcrlandschen Boerenbond is bij het Dep. van Landbouw enz. aan tat1. J. A. N. Patijn, op verzoek, eervol ont slag verleend als referendaris, bevorderd tot referendaris mr. A, L. Scholtens, thans hoofd commies en benoemd lot hoofdcommies, mr. II. W. Groeneveld, thans hoofdcommies bij de Rijksverzekeringsbank, |Onder gelijktijdige toe kenning van eervol ontslag uit laatstvennelde betrekking is benoemd tot ridder in de orde van den „Nederlandschen Leeuw", professor dr. S. Cramer, voorzitter van liet bestuur der Alge meene Doopsgezinde Sociëteit te Amsterdam is benoemd tot rechter in de ar rond. recht bank tc Utrecht, mr. A. S. de Blécourt, thans rechter in de arrond. rechtbank te Zulphenwas Iwcrd er een onzer ingestopL; lang- is benoemd tot ambtenaar van het O. M. zamerhand werd hel aantal dat nog vóór mij bij de kantengerechten in het arrondissement! was kleiner, eerst nog vier, drie, twee dan Maastricht, ter standplaats Maastricht, mr. „Bel Costa"; ik wenschte hem een „wel 0- C. J W. Hermans, thans ambtenaar van tehuis" en rang de deur achter liem ging het O. M. bij de kantongerechten in het in 'tslot. Nu was 'tmijn beurt, een deur arrond. 's Hertogenboscli, ter standplaats 's Hertogenbosch is benoemd tot notaris binnen het arrond. Utrecht, ter standplaats de gemeente Maars- sen F. Schilstra, candidaat-notaris te Har- taelen is aan den cerste-luitenant J. H. C. legion." Enfin, ik was weer blij toen wij liet station bereikten, en nog meer verheugd, toen de trein aankwam; reeds direct zag ik dat de (waggons, „gereserveerd voor 't legioen", ook medegevoerd werden; uit een der por tieren stapte een sergeant, do bevelvoerder over een transport gevangenen, avelko naar hun garnizoensplaats werden teruggevoerd; het wa ren minstens een 40-tal, die, evenals wij, geprobeerd hadden hun vrijheid te hernemen, doch op de een of andere manier door de gendarmerie of door do „gnoems", inlandsche politic, waren gesnapt. Allen waren, evenals wij, aan elkander ge koppeld, terwijl in icderen waggon twee sol daten zalen geen legionairs met geladen geweer, om te voorkomen dat zij weder zou den ontsnappen. Wij werden door onze gen darmen overgegeven aan de zorgen van den sergeant, die ons in een waggon stopte en weldra waren wij weer op reis naar Saïda. Onze mede-passagiers bijna allen Duilschers hieven een lied aan, begeleid door hot stampen met de zware schoenen op den bo dem met de vuisten welke vrij waren wer den do wanden bewerkt, enfin men zou niet gedacht hebben met een troepje gevangenen te doen te hebbenzij geleken meer op „promisionairs" <lie naar huis gingen. In Saïda werden wij opgewacht door een patrouille soldaten met de bajonet op 't ge weer; onze namen werden voorgelezen; Wij werden met vieren geplaatst en voorwaarts ging het do stad in, geëscorteerd door Je patrouille. Wat zullen do voorbijgangers wel gedacht hebben? Ik was blij toen wij de kazerne be reikt hadden en in het wachtlokaal van onze boeien werden ontdaan. De sergeant van de wacht liet ons één voor één voor zich ko men en ontnam ons de pakketten met klecren wij moesten onze zakken ledigen; niets moch ten wij behouden dan een zakdoek. 'Daarna ging liet naar de „prison", waar wij werden ingeboekt en aan den portier over gegeven, die ons wenkte hem te volgen. Wij bétraden een kleine poort in den muur rond de kazerne; «laar was nog een poort, voorzien van een ijzeren klopper, welke onze bege leider deed werkende deur werd geopend door een korporaal, die ons met een ironischen lach welkom heette. Ik keek eens rond en zag twee lage gebouwen, welke- door een deur aan elkander waren verbonden"deze werd geopend door een schildwacht, die met Je bajonet op 'L geweer bij deze deur post vatte. Ik zag in «Ie gang, welke de twee gebouwen scheidt, de cellen, die allo voorzien waren van een nummer, naam van den bewoner en aard der straf met nummer der compagnie. Zouden ze hier werkelijk plaats hebben voor de veertig die- beden weer waren aangeko men, dacht ik. Doch de cperii maakte reeds een aanvang, wij marcheerden één voor één achter elkaar, de cipier aan 't hoofd, langs de rijen van deurenwaar geen bewoner Totaal 39.526 stuks f 1.105.000 Hiervan werden 5 pCt. invoerrechten betaald, zijnde f 55.250. In liet nieuwe ontwerp van invoerrechten, dat in Februari door de Tweede Kamer in be handeling zal worden genomen, is hot invoer recht op 10 pCt. voorgesteld, dat voor motor rijwielen en automobielen op 12pCt. motor vrachtwagens lOpCt. In de statistiek worden de mechanisch voort bewogen voertuigen niet afzonderlijk genoemd. Wanneer wij deze invoercijfers in verband brengen anet die, welke wij vermeldden in „De Kampioen" van 8 Aug. j.L, dan komen wij tot de volgende beschouwingen: in 1908 was het aantal in de belasting aangegeven rijwie len: 435.100. Indien men de stijging van dit aantal in verband met die van vorige jaren stelt op 14pCt., dan kan dit aantal in 1909 geschat worden op 496.000, in 1910 (stijging 13pCt.) op 560.500, en in 1911 (stij ging 12 pCt.) 627.750*). Het werkelijke aantal rijwielen is na tuurlijk nog grooter, daar onbelast zijn de rijwielen, waarvan de gebruikers een perceel bewonen, dat door zijn geringe huurwaarde onbelast is. ster om haar gezicht te zien. Zo was zeker ■an plan hem te bespionneeren en te verra den Jn dezen nachtHjj dreigde haar te slaan en was bijna razend. Toen gleed er over bet bleeko gelaat der rouw een glimlach, alsof zij aan andere din gen dacht. Zoo vergeefs was zijn woede 1 Dat moest hij wel inzien en hij liet de wankelende gestalte uit zijn knokige handen op den vloer neerzinken. Als hij nu zijn plan wilde volvoeren, moest hij eerst zijn vrouw dooden Weer drukte de duisternis stil en zwaar. Hanna was weer op haar plaats bij de deur gaan zitten. De stilte sprak met overredende kracht. En weer na een poosje haalde de man diep adem. Hij begon te schreien. Den boelen nacht had Zeek, met het oor aan het sleutelgat op den stap der vrijheid ge wacht. Zóó liad nog nooit een ander gewacht. Het was vergeefs. Toen do blecke dag in het raampje 'zichtbaar werd, wierp de oude spits boef zich tap zijn bed en trok zich jde haren uit. Manger had, toen hij zijn collega Kreckel afloste, een vast plan over hetgeen hij Zeek Szou zeggen om zich van hem- los te maken. Hij had alles met Hanna besproken, den vorigen avond; nadat Manger's wilde opwin<ling was erder, oen cel onbewoond. „Après", zcido de cipier, en ik stapte binnende deur werd gesloten en ik bevond mij alleen met de vier muren, aan de eene zijde een klein venster, voorzien van dubbele ijzeren tralies, do deur met ijzer beslagen, geen kans om er uit te komen. Als meubileering een steeuen bed, Eyk van Voorthuyscn en aan den luitenant ter hoo&lkussen van dezelfde kwaliteit. In een der 2de kl. J. W. Vlielandcr Hein, ophoek zoo'n toestel, „kaslerolc" zeggen de verzoek, eervol ontslag uit den militairen dienst verleenden is A. J. M. Stoffels, directeur van het gemeentelijk bouw- en woningtoezicht to 's Gravenhage, buiten beZwaar van 's Rijks schatkist, benoemd tot vertegenwoordiger der Regeering pp liet lilde internationale congres v-oor woninghygiëne, hetwelk van 2 tot 1 October g.s. te Dresden zal worden gehouden. BRIEVEN UIT HET VREEMDELINGEN LEGIOEN. XI. Mascara, 12 Sept. Onze bundeltjes onder den arm, en op weg gingen wij naar 't station. Ik had de aange bonden hand in mijn broekzak gestoken en dicht tegen elkaar gedrongen, opdat niemand het afhangend stuk ketting zou bemerken. Zoo Hepen wij door de straten, vooraf gegaan door de gendarmerie, die onze wapens droeg. De lieden, die ons op straat ontmoetten, zagen ons minachtend na. en eenige schooljongens h,oor<le ik Schreeuwen van „déserteurs de omgeslagen in een krampachtig snikken, was Hanna uit haar verstijving opgerezen, en had zich, alsof ze ontwaakte, hartstochtelijk aiui Je borst van haar man geworpen. Ze omklemde hem, alsof tee hem met geweld moest vast- lipuden. Mangers gedachten verzamelden zich over Hanna, en kregen daardoor een vast middel punt, van waaruit hij do zaak met Zeek be schouwde. Het geld zou hij terug geven. Maar niet pverdag; in den eerstvolgenden nacht fils hij nachtdienst had. Hanna wilde erbij zijn. Hij moest haar heilig beloovea niet alleen met Zeek te onderhandelen. Hemzelf was dat pok liever. Dien dag wist hij het zoo in te richten, dat hij met Zeek niet alleen was, als deze helde. Hij hield den knecht bij zich die voor hot iminderwaardige Iwerk was. Zoo kwam de nacht. Manger wilde eens verstandig met Zeek spreken. Zeek moest in zien dat er in die omstandigheden niets aan te doen was. Nu was het tijd. Het sloeg middernacht, en Manger's hart klopte tot in de vingertoppen, zoo- dat hij nauwelijks de controle-klokken kon vast- teetten. Angstig keek hij, toen hij terugkwam naar dei trap of Hanna daar wachtte. Daar stond ize doodsbleek, en probeerde tegen hem te glimlachen. Franschen, in zuiver Hollandsch heet het evenwel „kibelton". Dat was alles wat naar meubel leek. Zie zoo, hier zou ik tijd heb ben over mijn zonden na te denken; ik ging maar een poosje op mijn „bed" liggen, <lat mij evenwel verduiveld liard toescheen. Om zes uur 's avonds werd de deur ge opend en een deken er in gesmeten, daarna een oude eetketel met een lepel; ik dacht: wacht nou komt de soep ook, doch jawel, de milde gever verdween zonder mijn dank te aanvaarden en de deur ging weer op slot. Ik keek de boel eens na, misschien zat er wat eetbaars in, doch hoe ik ook zocht en keek, het bleef een oude deken, een „blik en een lepel. Ik maakte mijn bed op en legde mij maar weer neer, in afwachting mis schien? Een half uurtje later ging de «leur open en een korporaal wenkte mij- hem te volgen met. mijn „blik", hml Zie je wel, als men maar geduld heeft, dacht ik, doch daar in dien hoek Hepen er nog meer met hun blik, «lat zij vulden onder een groote kraan. Nou nog mooier: soep uit een kraan? Ik keek «mns in een blik, dat mij passeerde, en zag dat er klaar water in was; dus die Zeek klopte al. Toeu Manger opende, werd hij bestormd door een heftig gefluister. Einde lijk kwam Manger aan het woord. Maar toen hij do blauwe biljetten wilde teruggeven, ge raakte Zeek in woede. Het heen en weer spreken duurde eenige minuten, die aan Han na een eeuwigheid toeleken. Ze drukte liaar handen pp haar borst. Wat zou er gebeuren tussclicn die twee mannen? Plotseling sliet ze een kreet uit. Zeek storm de uit zijn cel naar de binnen plaats, en achter hem aan Manger met lange passen. Nu was (alles verloren. Hanna hoorde nog een schot dreunen en werd bewusteloos. De burgerlijke buitenwereld was vol over het griezelige inieuwtje, waarvoor men den roodon steenklomp dankbaar was. De hulpcipier Manger werd in alle couran ten geroemd als een vastberaden, plichtsge trouwen beambte, die een voor de maatschappij gevaarlijk individu met een zeker schot van den ringmuur pihaalde. Do uitgebroken gauwdief was rijkelijk van geld voorzien. Hij had drie honderd-mark- biljotten in don zak, en hij de lijkschouwing bleek tot (groote verbazing der dokters dat hij in zijn aarsopening een rolletje staniol- papier met twee biljetten van duizend mark had. De hecle stad sprak daarover, aan alle kerels hadden al gegeten; ik nog niet. Maar waar was dan toch <le keuken Ik besloot de stoute schoenen aan te trek ken en eens te vragen, trok den korporaal aan zijn jasje en hield hem mijn blik onder den neus, terwijl ik vroeg: „enne soep,niks?" Hij keek mij verwonderd aan, wees op zijn voorhoofd, en daarna naar de nog immer loopende iwaterkraan. Niets aan te doen; wanneer ik niet gauw mijh blik vulde, «lan hadden zo mij zonder water in mijn cel ge sloten en het is toch immers beter wat dan niets. Zoo wierp ik dan dien avond mijn lepel in een hoek en dronk tot ik hiet meer kon. Toen ging ik slapendien nacht droomde ik dat ik veroord«iold zou worden om den hongerdood te sterven. Den anderen morgen .vroeg, het was nog donker, werd de deur reeds opengesmeten en mij iets gevraagd, wat wist. ik niet. Ik bromde maar „Non" en de vrager ging ver der pm naast mijl zijn vraag te herhalen. Wat mocht «Ho kerel verlangd hebben? Mis schien of ik koffie wikle? Drommels, ik wil eens kijken; de deur stond nog open en ik koor<le m de donkere gang juist een geluid of de soepketels daar waren voor de koffie. Voor alle zekerheid nam ik mijn blik mede en snuffelde eens rond, want een onaange naam luchtje kwam mij tegemoet; juist liep ik den cipier tegen het lijf, die mij op een ledige kribelton wees en mij toesnauwde en jou „tinet" non? Ila, nu begreep ik hem, ik ge bruikte geen eetketel want «iio onaangename! lucht werd veroorzaakt, omdat iedere ge vangene des morgens vroeg zijn ton of zooals het hier heet „tinet" moet leeg maken. Ik was blij. Jat dat Werkje achter den rug was en mijn deur weer was gesloten, evenwel mijn. deken was verdwenen en in mijn blik was nog steeds water! V. d. Velden. 89re SFAATS-LOTBRIJ. 5e klasse, 8e lijst. Trekking van Donderd ig 28 September. Prijs van f 10000 No. 12505 1000 1077 8170 10977 19292 400 2715 11045 16944 16992 200 1994 3470 5757 12033 12300 100 1434 7435 8126 8777 8911 8987 10636 10673 12138 13782 14609 14675 14793 Prijzen van f 70. 8424 9649 20506 20528 Nieten. 2501 3572 7155 9847 9893 9943 2531 3593 8415 9869 9895 9945 2535 3607 8420 98«2 9915 20513 2548 3672 9834 9885 9921 20514 2584 3675 9840 9889 9940 20529 2627 Bij de opgave 6e lijst trekking van Dins dag 26 September behooren nog onder de met niet uitgelote nummers2604, 2607 en 2612. stamtafels. Maar het publieke rechtsgevoel geraakte in verontwaardiging, toen bekend werd «lat do bureaucratisch© dienstdoenerij Iden beveiliger van den gezonden ongestoorden hurgerslaap, den hulpcipier Manger op straat wilde zet ten om zulke nietige redenen. De volgende post bracht aan Manger in zijn gevelkamertje het aanbod van een loo- nendo betrekking. Hij werd looper bij een voorschotvereeniging. Dat hij onder die om standigheden (afzag van verderen arbeid in den gevangenisdienst, hoewel hem die aange boden werd met verhooging van het daggeld op 3.20 Mark dat was maar al te begrijpe lijk. En des te meer, daar zijn vrouw van schrik ziek was geworden. En ook hem zelf scheen het doodschieten van een tnedomensch want «lat was de oude spitsboef ten naastebij toch pok niet in zijn kleeren te zijn blijven zitten. EINDE. Stoomdrukkerij, Finna D. G. Kröber Jr. - Middelburg

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5