Landbouw. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. •n de oudste zonen van vroegere Doodsge- zinde hoogleeranen Professor Cramer hield daarbij een feest rede. Na hen spraken verschillende alge- vaardigden. Blijkenshet jaarverslag van den „Neder- tandschen Boerenbond" telt deze in het ge heel 62142 leden, over 538 afdeelingen ver deeld. De Zeeuw-Vlaamsche (W. D.) heeft 4 afd. met 804 leden de Zeeuwsch-Vlaam- sche (O. D.) 15 afd. met 1084 leden. In Friesland worden in de laatste da gen vry wat paarden opgekocht voor verzen ding mar Engeland. De paarden moeten zwart van kleur zijn en 4 a 5 jaar oud. De prjjs 'oopt vau f450 tot I 550 per stuk. Ook word sn daar in de laatste dagen groote par tijen aardappelen voor Oostenrijk gekocht. 1 De groote Nationale fruittentoonstelling te Eist wordt algemeen zeer geprezen. Des kundigen zoowel als leeken noemen het bijeen gebrachte een genot voor de oogen, om te watertanden. Heden wordt zij door onzo Koningin be zichtigd, die daarna een bezoek zal bren gen aan do fruitplantjes-werkhoevo van den heer C. van Lennep. De Koningin-Moeder komt Zaterdagmorgen le Eist. To Now York is op 80-jarigcn ouderdom overleden de heer L Pincoffs, do bekende man, die voor den opbloei en ontwikkeling van Rotterdam zeer veel hoeft gedaan en voor die handelsstad grootscho plannen had. Hij werd door zyn energie ten val gesleept. b de laatste jaren woonde hij te Now York, waar hy een sigarenhandel dreef. Het afdeolwgsonderaoek in de Tweede Kamer van de Indische begrooting is Woens dagnamiddag geëindigd Van bevoegde zijde wordt medegedeeld dat het van "het „Dgbl. van ;Z -H overgenomen bericht, als zou de Staatscommissie voor de inwendige reorganisatie van de departcmen'm van algemeen bestuur haar rapport hebben uitgebracht, niet juist dit rapport Zelfs nog niet is vastgesteld. nat v. beuoeld bericht bevatte mede- ieeling betreffende den werktijd der ambte naren en do verhooging der salarissen aan gaat, ook daaromtrent is nog mets defini tief bepaald. Het bestuur van de vereeniging tot be* ▼ordering van rozenteelt in Nederland, „Nos Jungant Rosae," ontving van het bestuur der Carnegie Stichting to 's-Hage bericht, dat het vriendelijk aanbod om by het Vredespaleis een perk met rozen te planten, gaarne werd sluiswachter te Ulft, gem. Gondringen, die j van de „Iona" na hot ongeluk volstrekt niet ccnigo dagen geleden door een, van den zolder j vergelijken kan met die der „Liberté". De gevallen brandende lamp werd getroffen, is „Iena" had den vorm van een schip behouden, aan de daarbij verkregen brandwonden over-kon later nog weer drijven. Maar de „Liberté" leden. Te Hantum, bij Dokkum, is een 59-1 is gekorven, opengescheurd, verwrongen, uit- jarigo [arbeider achterover van den dissel eengespat. pe „Iena" lag in het droogdok] van een wagen gevallen, waardoor hij zulke toen het ongeluk gebeurde, en de spanning, ernstige verwondingen kreeg, dat bijna onmid- door rfe ontploffing veroorzaakt, heeft zich dellijk de dood intrad. Donderdagmiddag reed een 13jarige jongen, per fiets op den Rijksstraatweg nabij Santpoort. Door het uit wijken voor pen wagen reed hij tegen do stoomtram, die daar juist passeerde. Inwen dig gekneusd en schreeuwende van pijn werd hij met de tram naar Haarlem medegenomen. Per brancard werd hij naar zijne woning vervoerd. Zijn fiets was geheel in elkaar gedrukt. - Donderdagmiddag is in het tus- schcndek van eon stoomschip op de werf der Rolterd. Droogdok-Mij. in bowusteloozen toestand liggende gevonden een vijftienjarige nageljongen. Vermoedelijk wa9 de knaap van het dek in hot ruim gevallen. Hjj is naar het ziekenhuis vervoerd. De Amsterdamsche raadsleden Van den Tempel, Wibaut en Oudegeest hebben een voor stel ingediend om bij do uitvoering van wer ken voor rekening der gemeente Amsterdam, betzij deze werken worden uitbesteed of in eigen beheer worden uitgevoerd, geen loodhou dende verfstoffen te gebruiken. Burg. en Weth kunnen, voor bijzondere wer ken ot gedeelten van werken, het gebruik ran loodhoudende verfstoffen voorschrijven, waarbij gelijktijdig de maatregelen moeten wor den vastgesteld, welke, ter bescherming van do gezondheid der werklieden, met de ver werking dier verfstoffen belast, behooren te worden genomen. Namens de Nederlandscho regeering wen! Dinsdagavond in het hotel Sonsbeek te Arn hem een diner aangeboden door den leider der Jcgermanoeuvros, luitenant-generaal W. A. T. de Meester, commandant van het veldleger. Aangezeten waren als gasten de vyf officie ren van vreemde nationaliteit die de manoeu vres hebben gevolgd en verschillende hooge militaire autoriteiten en commandanten. Do „Wereldkroniek" geeft in het num mer van deze week eenigo prachtige opna men van de legermanoeuvres in de Betuwe, van het aangevaren stoomschi do „Olympic en ook een tweetal kiekon van moj. L. Schricr, de vrouwelijke koetsier van Domburg. In verband met het voornemen om ook by do Amsterdamsche politie politiehonden in Ie voeren, zijn op verzoek van den hoofdcom missaris van politie twee Amsterdamsche po litieagenten gedetacheerd bij do Haagsche politiehondon-afdeeling om te worden opge leid in de dressuur als geleider. Uit Alfen wordt gemeld, dat daar Woens dagnacht in de Eerste Nederlandsche stoom- klompenfabnefe is ingebroken en dat vooreen bedrag van f300 aan geld is ontvreemd. Van dadcr(s) is niets bekend. De politie doet onderzoek. Door onbekende oorzaak is Donderdag brand ontstaan bjj een landbouwer te Amers foort. Van huis, schuur en inboedel werd slechts {weinig gered. Het goheel was ver zekerd. Ten aanzien van het ongeluk van Dins dagmiddag op den Utrochtschen Weg te Arn hem bij het in botsing komen van do Ooster- atoomtram en een auto heeft het justitieel onderzoek vastgesteld, dat van bepaalde schuld van personen niet gebleken is, maar dal het ongeluk veeleer moet toegeschreven wor den aan allerlei omstandighedende groote vaart, welke voor de Oosters toom tram met haar gebrekkig .materieel o.a. op dat punt noodig is, den nauwen doorgang, van de Tiaduct, de grooto afmetingen van den auto en de toevallige omstandigheid, dat de botsing juist pnder do viaduct plaats had. Te Heerlen is do woning van oen knannfacturier geheel uitgebrand. Het maga- fcyn bleef (behouden. Een nieuwe confrontatie had te Brussel plaats in het kabinet van den onderzoeks rechter tusschen Margareta Debock en Joris, den beschuldigde in den moord te Deinze van den rentenier Honoré Vermeerach. Niet tegenstaande de stelligste beschuldigingen zij ner vroegere vriendin, hield Joris hardnekkig zyn onschuld staande. Verscheidene kinderen ontstaken te Kort- ryk St. Maartensvuurtjes, toen opeens de kloe ten van een zesjarig meisje vuur vatten. Men snelde toe, doofde de vlammen en droeg do ongelukkige bij haar ouders binnen. Het kind was ijselyk verbrand aan de beenen en den buik. Niettegenstaande de beste zorgen is het aan de gevolgen overleden. Toen do Belgische trein GentMoes ereenRijssel het laatste station, binnenreed, kon de machinist met stoppen. De trein wierp dientengevolge de buffers om. De schok was zóó geweldig, dat de reizigers dooreen ge worpen werden en er een zevental licht ge kwetst werden. Na verzorging konden allen hun reis voortzetten. Te Viilers-dcvant-Orvan ia een hotel houder door een trein gegrepen en geheel vermorzeld. De spoorweg maakt ter plaatse een scherpe bocht en 't is niet mogelijk bij dezen overweg van de eene zijde den trein te zien naderen Een Fransche torpedoboot en een tor- pedobootjager zyn met elkaar in aanvaring geweest. De torpedoboot kreeg een groot gat in de voorsteven. Het water stroomde met kracht binnen, vernielde de machinekamer en de commandobrug geraakte in brand. Met moeite kon het schip drijvende worden gehou den. De torpedoboot jager werd mede ernstig beschadigd. Ook loopen geruchten dat de dreadnought „Voltaire" m de golf van Juan bij Antibes gestrand is. Te Nowosielaza hebben roovers inbraak gepleegd in een bank in de Oostenryksche wijk. Zij trachtten een. beambte, die hen wilde verhinderen, te dooden, plunderden de brand- kluis, waarin voor een bedrag van 42000 gulden aan specie en bankbiljetten aanwezig was, en gingen er van door. De roovers wer den achtervolgd door spoorwegbeambtenaan beide zijden vielen schoten. De schurken zijn jo ver de Russische grens gevlucht. De Chicagosche juwelier Newman en zijn echtgenoote, die met een boot van een der Transatlantische lijnen te New-York aankwa men, wekten de verdenking van de douanebe ambten, ofschoon zij glimlachend verzekerden, dat zij niets te declarccren hadden. Toen een vrouwelijke beambte mevrouw Newman echter onderzocht, vond zij aan den binnenkant haar donkeren onderrok een dertigtal zakken in elk waarvan een pakje granaatsteenen zat. Intusschen werd Newman zelf ook onderzocht. Dit onderzoek leverde op, dat deze een nog veel slimmer manier om te smokkelen bedacht ha/1. De beambte ontdekte dat hij dunne gum mikousen tot de heup toe droeg. Tusschen deze gummikousen en de huid vond men zes dunne pakjes met fijne rijen ongezette diaman ten. Newman en zijn vrouw werden beiden ge arresteerd, maar de vrouw werd op eerewoord weer losgelaten, pmdat zij kleine kinderen heeft. Oproerige Indianen hebben in het Zui den van Mexico de stad Chamula geplunderd. Zij moeten een man aan het kruis hebben ge slagen en Vrouwen en kinderen op barbaarscbe wijze geslacht hebben. Zuigelingen werden om hoog geworpen en. op do punten dor speren opgevangen. DE ONOERGANG VAN DE „LIBERTÉ". De minister van marine heeft thans ver klaard, dat van de gewonden bij de ontplof fing pp de „Liberté" 130 buiten gevaar zijn. is de toestand nog door de zijden van het schip een uitweg kun ken banen. Maar dat kon niet by do „Liberté", die diep in het water lag, en het water, dat onder het geweld der ontploffing hoog op- kolkte, heeft zich op do dekken neergestort1,, "e, bezwijkende, omsloegen. De verwoesting der „Liberté" heeft nog dit gevolg gehad, dat men van het vaar water op de reede van Toulon nu niet zeker jneer is. Bij de ontploffing zijn overal zware stukken ijzer heen geslingerd en men vreest, dati deze ook in hot vaarwater terecht geko men Zullen zyn. Zoo weet men niet, waar sommïgo torens der „Liberté" gebleven zyn. De reede van Toulon is toch al niet heel diep4® grootste marineschepen kunnen er maar net binnenkomen, zoodat groote yzer- maspa's in het vaarwater zeer gevaarlijk zou den kunnen zijn. Minister JJelcassé is te Toulon aangeko men en hoeft er zelf in de gezinnen van do slachtoffers der ramp een voorschot uit gedeeld van de aanzienlijke sommen, die hem van verschillende kanten reeds voor die ge zinnen Zyn toegezonden. Toen de minister daarna een bezoek bracht aan het WTak der „Liberté", werd hy zeer ontroerd- Hy fcag er van af om terstond, zooals het plan was, de gekwetsten in het ziekenhuis van St. Mandrier te gaan bezoeken en een laatste groet aan de dooden te brengen. In den na middag" kweet de minister zich van die taak. De stroom van familie-leden, die te Toulon gekwetsten of dooden komen bezoeken, houdt aan. Den. treurigsten indruk maken wel zij, "wier verwanten noch by do gekwetsten, noch bij do dooden te vinden zyn en die zoeken ïnoeton by de onherkenbaar verminkte lyken, vaak niet meer dan hoopeti verkoolde lompen. En o®k daar zoeken zy dikwyls tevergeefs. De spoedig© terugkeer van minister Del- cassé pit Toulon reeds 's avonds verliet hy do plaats, hoewel hy pas 's ochtends gekomen was heeft aanleiding gegeven tot het gerucht dat er een meeningsverschil ont staan was tusschen den minister en de admi raliteit van Toulon, admiraal Bellue. De oor zaak van dit geschil moet gelegen zijn in di verschillende opvattingen over de oorzaak van de ramp en de door admiraal Bellue genomen maatregelen, wat Jietreft het naar de pyro- technische fabrieken terugrenden van het kruit B uit de schepen van het tweede eskader. De minister zelf verklaart evenwel dat geen enkel geschil gerezen ONGELUKKEN. Woensdagmorgen is een man bij bet sloopen Van een huis in do Groot© Bickerstraat te Amsterdam van het dak gevallen en aan de gevolgen piverieden. Do vrouw van een .Liberté' Van twintig pnde hoogst ernstig Nog is men over de oorzaken niet tot klaarheid gekomen, doch het denkbeeld vau sabotage wordt door alle officieren verworpen. Uit het wrak zijn reeds 26 lyken opgehaald Welk een verwoesting aangericht is, blykt uit de beschrijving van een verslaggever van „De Temps". Deze meldt: Het is onmogelijk te zeggen wat er van do „Liberté" geworden is. Ik heb het dorp Lagoubran gezien, platgebrand tengevolge van de jonlploffing van een kruitmagazijnalle buizen waren als weggezakt ii\ een vloeibare sbjk-massa. Ik heb de „Jena" gezien, dek ken en romp gescheurd onder den druk van het gas, dat bij de ontbranding van hot kruit ontstaan was. Maar niets heeft zulk een in druk op mij gemaakt ais die euorme ijzer- massa, die tevoren de „Liberté" was. kan beter een denkbeeld geven van de ont- SCHIETWEDSTRIJD TE VLISSINGEN. Ter aanvulling van het bericht in ons vorig nomtner betreffende den Provincialen Bondswedstrijd van „Pro Patria" melden wij nog dat prijzen behaald zijn op de vrije baan 200 M. 1. J. Frank Middelburg 56 p., 2. J. M. Bok 55 p., 3. W. K. Eering Middelburg 55 p., 4. J. Louwerse Souburg 55 p., 5. Baljé 53 p., 6. V. Niel 52 p., 7. C. P. Sap 51 p., 8. A. Raamsdonk 50 p., 9. W. Bosman Middelburg 50 p., 10. M. v. d. Beke Callenfels 49 p.; op de vrije baan 150 M. 1. J. Frank Middelburg 112 p., 2. J. J. v. Dalsum 111 p., 3. J. Louwerse Souburg 110 p., 4. V. Niel 109 p., 5. W. K. Hering Middelburg 106 p., 6. M. Kleinepier Biggekerke 106 p., 7. Baljé 105 p., 8. S. Minderboud 104 p., 9. A. Anker Zierikzee 102 p., 10. J. M. Bok 101 p.en op de buks 1. L. Biesta 190 p., 2 West dorp Serooskeike 185 p., 3 Vleugels Wil- helminadorp 184 p., 4. J. Verhage Gapinge 184 p., 5. A. Raamsdonk 183 p., 6. W. Kesteloo Gapinge 182 p., 7. J. Louwerse Souburg 182 p., 8. P. de Visser Gapinge 182 p., 9. A. A. de Vos Goes 181 p., 10. Bliek Goes 179 p. De winners, wier woonplaats niet is gemeld, wonen te Vlissingen. De hoofdwinners vermeldden wij reeds. JUBILEUMS-WEDSTRIJD, Donderdagavond werd de vierdaagsche ju- bilcumscliietwedslrijd van de scherpschutlers- verecniging „Voor Vaderland en Koning" te N e uz,o n (tevens 19e Bonds-korpswedstryd van Iden Zeeuwschen schietbond) beëindigd, bij welke gelegenheid de vice-voorzitter, de lieer J. F. de Cooker een woord van dank uitte voor de belangstelling die de jubileerende ver eeniging van hare zustervereenigingen mocht ondervinden en voor de medewerking die het bestuur voor de inrichting en regeling onder vond, de prijswinners feliciteerende met den voor (hen gunsligen uitslag. De wedstrijd werd over het algemeen door Zeer mooi Weer begunstigd, 15 corpsen kamp ten |0m de prijzen. De tijd die niet voor de corpswedstryden jioodig was, werd druk ge bruikt door de liefhebbers op do vrije baan, waarby Jnooie uitslagen werden verkregen. De vereeniging kan met welgevallen op dezen wed s trijd terugzien Do uitslag^der corpswedstryden is als volgt Afdeeling A. 19e Bondskorpswedstrijd op 150 M le prijs, zilveren medaille van H. Koningin, „Willem Teil" van Baarland met 425 p., 2c pry's „Prins Hendrik" van Vcere met 406 p., 3e prijs „Breskens" van Breskens knet 395 p., 4e prijs „NimTod" van 'sHeer- Abtskerke met 377 p., 5© prijs „Voor Vader land en Koningin" van Vlissingen met 371 p., 6o jprjja „Voor Vaderland en Koning" met 362 p., 7e prys „Pro Patria" van Nisse mot p. en „Nimrod" van Heinkcnszand met 207 p. Afdeeling B. 19de Bondskorpswedstryd op 20 M. 1© prys, zilveren medaille van Prins Hen drik, „Voor Vaderland en Koningin" van Vlissingen met 477 p., 2e prijs „Nimrod" van s Heer-Abtskerke met 464 p., 3oprys „Prins Hendrik" van Vecre met 462 p., 4e prijs „Willem Teil" van Baarland met 162 p 5e prijs „Breskens" van Breskens met 161 p., 6e prys „Koningin Wilhelmina' van Kwadendamme met 449 p. Verder behaalden „Nederland en Oranje" van Kloetinge 446 p., „Pro Patria" van Nisse 435 p., „Voor Vaderland en Koning" 433 p., „Prins Maurits" van Axel 430 p., „Nooit Terug" van 's Heer-Hendrikskinderen 125 p „Nederland en Oranje" van Nieuwdorp 398 p., „Nimrod" van Ileinkenszand 354 p. Nog werd door enkele schutters deelgenomen van de vcreenigingen Domburg en 's Graven polder. i Itozenprijs voor den schutter die op do korpsbaan, 150 M., de meeste rozen schiet, A. J. Bruggeman van. Baarland mot 3 rozen, na loting met M. Walraven van Kwadendamme. Afdeeling C. Personeelo wedstrijd op 150 M. le prys J. Hoogvliet van Baarland met 59 p., 2e prys, J. Traas van Baarland met 58 p., 3e prys K. Hamelink met 57 p. 4e [prijs H- Castel van Veore mot 56 p. 5e prys J. Markusse van Veero met 55 p. 6e prijs J. A. G. Geill met 55 p., 7e prijs J. J. Verjaal met 65 p., 8© prijs J. van der Bent met 55 p., 9e prijs P. C. Drygers van 's Heer-Abtskerke met 55 p., 10e prys J. Meyaard van 's Heer-Abtskerke met 55 p. 11e prijs L. Bootsgezel van Breskens met 55 p., 12e prijs A. M. Sap van Vlissingen met 55 p., 13e pnjB J. F. de Bliek van Vcere met 54 p. Rozenprys voor den schutter die op de personeele baan de meeste rozen behaalt, Hoogvliet van Baarland. Baan H. Eerebaan op 160 M. 1© prys F. Minnebo van Veere met 58 p., 2e prijs J. Hoogvliet van Baarland met 58 p. 3e prys J, J. Verjaal met 58 p. (Deze prij zen .werden J>y loting toegewezen). Baan I. Eerebaan op 20 M. le prijs L. Bootsgezel van Breskens met 60 p., 2e prys A. Minderhoud van Breskens met 60 p., (na loting), 3e prys A. F. Minnebo van Veere met 59 p., na loting met J. Ui vliet van Baarland. Dagmedailles pp 150 M. Maandag A. J. Bruggeman van Baarland met 57 p., Dinsdag J. J. Verjaal met 57 p. (na lpting), Woensdag L. J. van der Lubbe met 57 p., Donderdag J. Bruggeman van Baarland met 58 p., na loting met J. Hoogvliet van Baarland. Dagmedailles pp 20 M. Maandag A. J. Bruggeman van Baarland met 60 p., Dinsdag J. W. Markusse van Veere met 60 p., Woensdag A. Jansen van Nisse knet 59 p., Donderdag J. Bruggeman van Baar land met 60 p., na loting met L. Bootsgezel van Breskens. Zij, hij wier namen geen woonplaats vermeld, wonen te Neuzen. THERMOMETER EN VERWACHTING. 29 Sept. Thermometer alhier 8 u. vm. 55 gr., 12 u. 62 gr., 4 u. nm. 60 gr. Hoogste barometerstand 773.0 te Coruua. Laagste 748.4 te Bodo. Verwachting tot den avond van 30 Sept.meest matige W. tot N.W. wind, veranderlijke bewolking, regen- of hagel buien en dezelfde temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. VOLKSCONCERT EN VUURWERK UITGESTELD. Wegens het koele weer zijn de muziek uitvoering en het vuurwerk, dat heden avond op het Molenwater alhier zouden plaats hebben, uitgesteld tot Dinsdag. Is het weer ook dan minder ennstig, dan zal een en ander worden uitgesteld tot Vrijdag d. a. v. ST. JAC0BSKERK TE VLISSINGEN. Heden middag kwamen alhier eenige heeren samen teneinde een comité te vormen met het doel te bevorderen dat de 8t. Jacobskerk te Vlissingen in den ouden toe stand worde hersteld. De Commissaris der Koningin in Zeeland verklaarde zich bereid in het comité, dat op initiatief van den heer J. H. Blum tot stand kwam, als eere voorzitter zitting te nemen. Voorts bestaat het comité uit de heeren J. H. Blum, jbr. mr. E. A. O. de Oasem- broot, A. Lantsheer, W. J. Sprenger, H. P. den Bouwmeester, H. J. E. Gerlach van 8t- Joosland, L. J. van Voorthuizen en mr. H. F. Lantsheer. Eerstgenoemde zal de betrekking vaa voorzitter, laatstgenoemde die van secretaris penningmeester waarnemen. Het voornemen bestaat binnenkort een oproeping te doen om geldelijken steun. GESLAAGD. Bij het eenige dagen geleden alhier gehouden examen voor reserve-sergeant slaagden de reserve-korporaals K. Dees, J. Erasmus, A. Smit, H. F. Beenhakker, W. Anker, J. Dakker, Van Putten, E. Rabbeag en A. Vermelen. Drie candiduten werden afgewezen. Voor het examen als klerk bij den dienst der posterijen en telegrafie in Ned-Indi0t slaagde de heer C. L. Dominions te Krui- n i n g e n. ONTSLAG. Door den gemeente-veldwachter J. P. Jansen Verplanke te Rilland Bath zal tegen 1 Nov. a. s. wegens gezondheids redenen ontslag worden aangevraagd. P0LITIEDIPL0MA. Bij het examen te Utrecht verwierf het di ploma met aanteekening A. J. Voerman t© Vlissingen, en het gewoon diploma P« Hendriks© en J. Pieterse te Middelburg en W. J. Meulblok te Vlissingen. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot opziener 3e klasse der vis- scherijen op de Schelde en de Zeouwscha stroomen D. Bal, thans schipper lo kl. b^j de visscherijpoiitie. Bestemd voor den Indisclien dienst als klerk bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. J. Poley te Kruiningen. Benoemd bij het 3e reg. inf. tot militie- eerste-luitenant do miiitie-tweede-luitenant J. J .van der Jagt van dat korps. 30 Sept. nm. 6.18 1 Oct. vm. 6.51 2 8.20 3 9.52 4 10.59 5 11.54 6 nm. 12.20 HOO» WATER. te Vlissingen. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag. Woensdag Donderdag Vrijdag AFLOOP VERK00PINGEN. Door den Notaris J. Hosang werden Donderdag op de bovenzaal der sociëteit „De Vergenoeging" alhier, in het open baar verkocht: lo. Een huis met stalling en erf, staande en liggende te Middelburg aan het Oostkerk plein, benevens het recht van erfpacht op 118 centiaren grond, liggende aldaar, met de daarop staande schuur en loodsen, en 2o. een huis en erf aldaar bij de Oostkerk, naast perceel één. Deze pereeelen brachten samen f 2875.op. Nog werd verkocht een huis en erf, in gericht tot smederij, met bovenwoning, staande en liggende aldaar aan de Bellink- straat, voor f 2500. UIT DEN HAAG. Een onderscheiding, In de heden gehouden raadszitting heeft de burgemeester medegedeeld dat de aftre dende gemeente-secretaris Evers benoemd is tot ridder in de „Nederlandsche Leeuw". Hij hechtte hem het ridderkruis persoon lijk op den borst. Namens de raadsleden wensebte de heer floogeraad den heer Evers geluk met deza onderscheiding. Een rapport. De staatscommissie inzake toegang tot Nederland door het Noordzeekanaal heeft verslag uitgebracht. In afwachting van latere mededeeling der noodige maatregelen, wordt uiteengezet dak diepte van 13 M. in de toekomst noodig wordt geacht, terwijl voor een nieuwe sluis te IJmuiden en lengte van 350 M. en een wijdte van 40 M. als minimum worden zettende kracht der moderne ontplofbare stof fen, dan die stalen dekken, waarvan do dikke 348 p. platen opgerold zyn als stukken papier, dan Verder behaalden „Koningin Wilhelmina" die torens, die, honderdduizenden kilogram- van Kwadendamme 312 p., „Prins Maurits van men wegende, kris-kras door elkaar geworpen 1 Axel 333 p., „Nooit Terug" van 'sHeer- zyn. Hendrikskinderen 312 p., „Nederland en Verder schrijft deze bijzondere correspon- Oranje" van Kloetinge met 281 p., „Neder- dent van de „Teoips" o. m., dat men de romp land en Oranje" van Nieuwdorp met 228 Van 28 29 Sept, Middelburg. Ondertrouwd P. J. Seijbel, jm. 22 j. met A. Overweel, jd. 21 j. A. J. de Bruijne, jm. 53 j. met S. A. W. de Kok, jd. 46 j. P. C. Ockers, jm. 24 j. met F. C. Hammacher, jd. 22 j. GetrouwdH. C. Deïst, jm. 26 j. C. M. du Mee, jd. 23 j. Bevallen E. Kogeler, geb. De Vries, OverledenJ. van der Manickt, man van 8. van Houte, 82 j. J. Tevel, d. 2 w. C. de Pagter, vrouw van W. Cevaal, 51 j. Om nog grootere diepte te verkrijgen zal de havenmond ongeveer 800 M. zeewaart» uitgebracht moeten worden, waardoor een diepte van 14 M. N. A. P. bereikt kan worden. UIT AMSTERDAM. Alex Post Alex Post, de bekende tooneelspeler, is op 37jarigen leeftjjd overleden. Voor ons vaderland sell tooneel is dit oner, lijden een. groot verlies. Wie, die Post, dm tooneelnaam van Alex Faassen Jr., zag op treden, werd piet direct getroffen door hek spel van den kloek-gebouwden man. Alled werkte samen om hem sterk favoriet te maken fc'n postuur, z'n voordracht, z'n dictie. Vooral zal hy blyven voortleven als de vertolken van vele rollen ia de tooneel spelen van! Heijennans. We herinnoren hier plecht» oac -den Boo sympathieken pastoor Nansen uii „Allerzielen", Hy heeft gewerkt zoo lang hjj kon. Een Ziekte maakte een paar jaar geleden! een einde aan zyn. loopbaan. Een verlamming ontnam hem het gebruik zyner beenen. Mis schien zou hij over vele jaren weer kunnen! herstellen, (doch deze hoop was gering. Zp js niet vervuld, op 37jarigen leeftjjd is hjf gestorven. Bij de „Nederlandscho Toeneelver- eeniging", waaraan hy verbonden was, en bfl de liefhebbers, van hot tooneel zak z'n nage dachtenis lang blyven voortleven I Een vpaaia. De rechtbank veroordeelde tot 6 gevangenisstraf de Slagersknecht D., d firetf le ét

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2