BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Handelsberiehten. Prijzen van Effecten. gere zich in tijden van nood als dienstplich tig beschouwen Te Kerk-Avezaath zyn voor do voorzie- m drinkwater voor H. M. de Koningin om het onderzoek daarvan, alle mogelijke vooi- ijorgsmaatregelen getroffen onder toezicht van het rijks centraal 'laboratorium te Utrecht. D« benoodigde zuivelproducten en groenten ■uilen worden aangevoerd van Het Loo Prins Hendrik bracht Woensdagmiddag een bezoek aan kapitein G. Jansen van de Z.-H Redding-Mij., bekend door zijn moedig gedrag bjj do „Berlin"-ramp. Kapitein Jan sen brengt een verlof wegens in den dienst opgedane ziekte door te Uchelen by Apel doorn, wat de Prins Maandag te Hoek van Holland vernam Volgens mededeeling in „Het Centrum" Mil hoogst waarschynlyk in do tweede helft van October in Oudeabosch een schitterende protestmeeting worden gehouden, waarby allo Katholieke vereenigingen in den lande worden oitgenoodigd Een monument, den gevallen zouaven ge- wyd, zal worden onthuld. Oud-Zouaven zul len dien dag in pauselyke uniform de plech tigheden opluisteren en bezielen- Generaal do Charette-en ,andero hoofdofficieren der Pau- .selyke Armee zullen tegenwoordig zijn. Een militaire H. Mis, redevoeringen bjj de ont hulling en overdracht van het gedenkteeken, een feostelyke optocht en een protestrede in den St Pieter van Oudenbosch, zullen het pro gramma van dien dag voormen. Do Amsterdamscb» winkeliers volgen meer en ineer de bepalingen van de verorde ning pp de winkelsluiting op- Het aantal weerbarstigen wordt steeds kleiner. Ook de jongens worden kalmer en de duisternis, die 's avonds in de hoofdstad heerschte door het uitdraaien der lantaarns, is geweken. De winkeliers, die Woensdagavond open ble ven, kregen aanzegging van de politie dat, indien zij ook dien avond na den vastge- etelden tyd hun winkels open hielden, pro ces-verbaal tegen hen zou worden opgemaakt. De bakkers in de Jodenbreestraat bleven weder Vit 12 "uur open. Volgens hen zijn zy daartoe verplicht met het oog op hun klanten, meest kooplieden ,die des avonds laat thuiskomen en "s morgens vroeg weer de deur uit moeten. Voor de aanschaffing en oprichting van eon stel masten voor een station voor draad- looze telegraphie te Amsterdam is op de Marinebegrooting voor 1912 f 5000 uitgetrok ken. begaan do putten van een kastelein met pe- j troleum te vergiftigen. I Als een bewijs hoe laag het water der J Maas ook by Vento is, kan dienen, dat de infanterie deze is doorgetrokken, cn het water [de manschappen maar halverlyve kwam. Te Gennep staken do danserszy willen dansen voor drio centen per dans en an ders niet. Een zondag in do Korenbeurs te Gennep gehouden bespreking de dansstaking betreffende ,werd door 96 jonge mannen be zocht. Er werd besloten een naamlooze ven nootschap voor dit doel op te richten. Staande do vergadering werden 100 aandeelen van een silbergroschen geplaatst, welk bedrag voor de propaganda zal worden bestemd Nu zullen Je omliggende plaatsen door verspreiding van strooi- en aanplakbiljetten worden bewerkt BRANDEN. To Hasselo, aan den straatweg Oldenzaal— Hengelo, zijn vier woningen afgebrand. De woningen waren verzekerd, de inboedels ge deeltelijk. Te Nieuwepekela is een boerdery afgebrand Te Stedum is een bakkerij en winkel totaal afgebrand. Niets is gered. Alles was verzekerd, doch laag. "Te Koog- Polder is een huis afgebrand. Huis en in- j boedel waren laag verzekerd. De oorzaak is onbekend Te Siddeburen, in de provincie Groningen, verbrandden Dinsdagavond een grooto koren hoop en eenige stroopakken van een landbouwer, benevens stroo-pers en een dorschmachine der Dorschvereeniging. Verze kering dekt de schade Het verontrustend bericht over de door lava-stroomen ingesloten bewoners van den borg Etna vinden we niet bevestigd. De solda ten dry ven de bevolking naar veilige plaatsen. Do geheelo noordzijde van den berg ver toont een onnoemelijk aantal kleine kraters. Do vier armen van den lavastroom hebben zich in den verderen loop beneden veroenigd en vormen thans een gloeiendeu vuur wand, die j zich snel voorwaarts beweegt van Solicchiala i naar Lmguaglossa. Do wouden die daartus- j schen liggen staan in vlammen, die reeds do omgeving van Linguaglossa naderen. Een frisch vooruitzicht Reuter seint uit New-York dd. 20 Sep tember, dat door een onderzoek van do re- geerings-experta is aan den dag gekomen, dat m het geheim uitvoer heeft plaats gehad van vleesch, dat wordt geacht gepekeld paarden- vleesch te zijn van onzuivoren oorsprong. Ver klaard werd dat het in Nederland is verspreid. Do regeering onderzoekt verder do zaak Het voornemen bestaat het bruto ont- vnngstloon van den ontvanger bij het dienst vak der registratie te vervangen door vaste Kuivere traktementen met een vergoeding, /zooals door de ontvangers bij het dienstvak der directe belastingen wordt genoten - Ter voorkoming van gegronde klachten fcflj het departement van financiën geleidelijk voortgaan mot het verbeteren der lokaliteiten van ontvangkantoren, „Het Volk" noemt de openingsrede een prulding. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dal blijkens bericht van onzen gezant te Buenos-Ayres door de Uruguaysche Regeering kwee internationale prysvragen zijn uitgeschre ven de eene betreffende den bouw van een regecringspaleis te Montevideo, do andere voor den aanleg van boulevards en pleinen aldaar Een exemplaar van de voorwaarden dier prysvragen (in de Spaansche taal) ligt voor Ncderlaudsche belanghebbenden aan de a£- deeling Handel van Dep van Landbouw, enz. ter inzage, ,aan welke afdeeling tevens een plattegrond der stad Montevideo wordt ver wacht. Uit de voorwaarden blykt o.a., dat ontwer pen van buitcnlandsche deelnemers bij do Hruguaysche gezantschappen worden inge wacht tot 16 Januari 1912 ONGELUKKEN. Doordat het paard op hol sloeg is een land bouwer te Hitzum van zyn kar gevallen Ern stig gekwetst is de man opgenomen. Kort daarop is hij aan de gevolgen van den val overleden. Te Rotterdam zyn Woensdag meerdere ongelukken voorgekomen. Op een terrein van de handelsinrichtingen aan de St. Jobshaven waren werklieden bezig met het uitgraven van grond en het zand wordt op hoopen daarom uitgestort. Een van deze werklieden kwam van af deze zandmassa aan- loopen toen een rangeerende trein voorbij reed. Een man werd gegrepen en beide beenen zyn hem afgereden. Aan het Slagveld aldaar js een 70jarig man in elkaar gezakt en over leden. In de Van Oldenbarneveldstraat wilde een vijfjarig jongetje de straat oversteken Het werd gegrepen door een motorwagen van de /electrisdie tram Het knaapje verdween onder den baanschuiver en zijn linkerbeen werd boven de knie verbrijzeld. In het zie kenhuis is de kleine aan zijn verwondingen overleden. Verder is in een sloot in Oude Plantage het lyk gevonden van een 65jarige vrouw, die vermoedelijk door de duis ternis misleid in het water geloopen is. Een drietal jongelui uit Wijk-aan-Zee stapten te Limmen op de in vollen gang zijnde tram, richting Haarlem Een hunner had het ongeluk j by dit onvoorzichtige opstappen te vallen, waardoor de teenen aan den rechtervoet wer den verbrijzeld en hy ernstige verwondingen aan hoofd en schouder bekwam Hij is aan de gevolgen overleden. Te Berkhout is een 82jarige man uit zijn schuit gevallen en ver dronken. Te Heer-Hugowaard is bij een in werking zijnde stoomdorscbmachine een insteker met een zijner armen in het loopende werk geraakt .waarbij hem do linkeronderann tot den elleboog werd afgesneden In een kopergieterij te Amsterdam, kreeg een jeug dige arbeider oen beitel in het oog met het noodlottig gevolg dat hij dit zal moeten missen. KINDEREN IN HET PARLEMENT. In hot Uongaarsche Huis van Afgevaardig den verschoen dezer dagen een deputatie van. 250 kinderen uit de in de nabyheid van Pest gelegen gemeente in Haraszki, om bij den mi nister van onderwijs, graaf Zichy, de oprich ting van oen school te verzoeken De gemeente had zich de laatste jaren sterk uitgebreid en de bestaande school was niet meer voldoende om de weetgierige jeugd on derkomen te geven. Door het treuzelen der overheid begon het schoolgaan weer, zonder dat voor een tweede school was gezorgd. Waar allo pogingen langs "den gewonen weg niet hielpen, besloot de vertegenwoordiger van de oppositie m het district tot een radicalen stap. Hy liet alle kinderen, die den leeftijd, in den leerplicht gesteld, hadden bereikt, to zamen een 250, bijeenkomen, kocht voor hen reis biljetten naar Pest en bracht hen naar het parlement, om daar zelf hun nood te laten klagen. De kinderen speelden zeer vroolyk in de gangen en de afgevaardigden kochten alle aan het buffet aanwezige boabons voor de kleine gasten. Do minister ontving weliswaar de eigen aardige deputatie niot, maar deze had toch haar |doel bereikt, want nog dienzelfden dag benoemde de minister een tweeden onderwij zer te Haraszki en nam het besluit, dat de kinderen tijdelijk in een huurhuis onderwys zouden ontvangen. By het korps pontonniers te Dordrecht heeft rich dezer dagen een ernstig geval van insubordinatie voorgedaan In verband met het verdrinken van een pontonnier le kl. had een korporaal van het 4e reg. vesting-artillerie ,by de pontonniers gedetacheerd, iets tegen den kapitein, Toen deze hem by een oefening op het terrein de Staart een bemerking maakte, pakte de kor- poraal rijn karabijn en sloeg die voor de voeten van den kapitein stuk, hem tevens top ernstige manier dreigende en uitdagende, alleen met hem mee te gaan naar do over zijde. Onmiddellijk werd de korporaal, die zeer zenuwachtig van natuur is, in arrest gesteld. Een commissie van drio officieren is door den garnizoens-commandant benoemd, om deze zaak te onderzoeken. Terwyl de huisvrouw even afwezig was, wist een Hagenaar in de woning van een mo-1 torschippcr in te breken. Hij ontvreemdde verschillende zilveren en gouden lijfsieraden. 1 De dader is reeds gesnapt Een nachtwaker en een Voorbijganger hebben te Amsterdam twee inbrekers be trapt, die bezig waren de deur van een j huis aan de Westerstraat te forceeren Een wist te (ontsnappen ,maar de ander werd gepakt en aan de politie overgeleverd Een incasseerder te Hilversum reed per fiets langs den Soestdijkerstiaatweg. Plot- eehng werd hij bij een donker gedeelte door twee personen aangevallen, die hem op den grond wierpen, hem ernstig mishandelden en1 Item van zijn portemonnaie beroofden. Het knechtje van een rijwielhandelaar in de Lange Hofstraat to Zutphen was bezig een soldeerlamp te probeeren, die pas gere pareerd was. Plotseling ontplofte het toestel mot een geweldigen knal, waardoor al de ruiten in splinters vlogen. Do rijwielhandelaar met vrouw en dochter ,die in den winkel stonden, kwamen er met enkele lichte kwetsu- üu af. Te Loens heeft men do schandelijkheid Men verwacht dat reeds in den loop van den aanstaanden winter met het gravenvan een visschersdob te Zeebrugge een aanvang zal worden gemaakt. Het is vooral met het oog op hot invoeren van de haringvisscherij aldaar, dat men be doeld dok maken wil. Het militaire radiotelegrafische station op den Eiffelloren wisselt nu alle dagen eveu gemakkelijk en geregeld telegrammen niet Quebec in Canada als met Asnières in het Semedcpartement of met Tunis en Casablanca. Maar majoor Ferrié en zijn helpers zijn nog niet tevreden; zij wachten toestellen, die over tweehonderd paardenkrachten beschikken en het mogelijk zullen maken zoo sterke gol ven uit te zenden, dat deze de reis om de wereld kunnen doen. Zoo zou de krachttoer worden volbracht van draadloos te seinen naar New-York, Chicago en Tokio. Te Toulon is oen kanon in den toren aan boord van den kruiser „Gloire" ontploft op liet oogenblik dat het met een projectiel werd geladen. Een man werd dadelijk gedood, 13 werden gewond van wie drie zoo ernstig, dat ze weldra overleden. En van anderen vreest men dat ze den nacht niet zullen, halen. Burgess heeft in het Stadium te Londen zes uren gezwommen. Hij deed zoowat 26 slagen per minuut. Men heeft berekend, met deze cijfers als grondslag, dat Burgess op zyn Kanaal tocht ruim 67.000 slagen gedaan moet hebben. Een aanvaring, die wonder goed afliep, had Woensdag plaats op de reede van Cowcs. Do kruiser „Hawke", die stoomproeven deed, kwam daarby met geweldige bracht aan tegen de groote transatlantische stoomboot „Olym pic", waaT 3000 menschen aan boord waren. Deze bonden echter allen in veiligheid gebracht worden De „Hawke" trachtte blijkbaar eerst vóór de „Olympic" langs te varen, maar vermin derde toen de vaart, en kwam tegen bet stuurboord van de passagiersboot, die oen groot gat kreeg, gelukkig bijna geheel boven dc waterlijn. De Italiaanscbe bladen molden dat een schilderij uit de kapel Rucellai in di Santa Maria Novella te Florenco op geheimzinnige wijze is verdwenen Do schilderij, uit de 13e eeuw, stelt voor de zaligspreking der Domi- EEN DAG VAN PANIEK EN VAN GERUST STELLING Het dreigde Woensdag te Berlijn weer ge heel tnis te zullen loopen op de Beurs Blykbaar verontrust door de olficieuse Havas en YVolff-nota's van den vorigen dag, spraken van het nog bestaan van „princi- pieelc" of „grundsitzlicho" verschillen, bestorm de bet publiek de deposito-kassen der banken jnet verkooporders, jzoodat er nieuwe zeer aan merkelijke daling der koersen was te voorzien. Dientengevolge stelden de groote banken met verkooporders, 'zoodat een nieuwe zeer aanmerkelijke daling der koersen was te voor zien. Dientengevolge stelden de groote banken zich in verbinding met het ministerie van buitcn landsche zaken en vóór hel begin van do beurs had een onderhoud plaats tusschen den on der-minister Zimmermann en de directeuren van de „Berliner Handels Gesellschaft", van de National Bank, van het huis Bleichröder cn nog enkele leden van de financieele wereld. Bij dit onderhoud verklaarde de onder-minister Zimmerman „De Marokkaaansche quaestic zal binnen 2 jof 3 dagen in gunstigen zin opgelost zijn." De vertegenwoordigers van de banken vroe gen, (of zij van deze verklaring gebruik mochten maken en de onder-Minister antwoordde,,Ja, welk gebruik gy wilt De bankdirecteuren deelden flit antwoord aan do beurs mede, waardoor een groote koersdaling werd voorkomen. Toch was deze meedeeling niet geheel juist. Er hoeft in het geheel geen onderhoud met don onder-staatssecretaris Zimmermann plaats gehad Volgens de „Kóln. Ztg." is het vol gende gebeurd Toen do onder-staatssecretaris Zimmermann in den loop van Woensdagmorgen vernam dat er een groote ongerustheid op de Beurs ver wacht werd, heeft hij zich telefonisch met eenige voorname banken in verbinding ge- gesteld, en hoeft hij hun gezegd dat voor een pa niek over Marokko geen aanleiding was, maar dat de onderhandelingen zich voltrokken en op rustige wijze, die een overeenkomst in uit zicht stellen. Een gemeenschappelijke bespre king van de bankdirecteuren met den minister heeft niet plaats gehad Er 13 ook geen sprake geweest van twee of drie dagen De hoofdzaak blijft dus echter Do Beurs was geagiteerd, en de regeering heeft gekalmeerd. Over de aanleiding lot de ongerustheid wordt in een telegram aan de „Köln. Zeitung" uil. Berlyn verzekerd, dat zoowel in de mede deeling van Havas, als in de telegrammen van het Wolffbureau het begrip „principieele mee- ningsverschillen" niet juist uitgelegd is. Het is begrijpelijk, dat jop het laatste oogenblik iedere regeering den stand der onderhandelin gen zoo gunstig mogelyk tracht voor te stellen en dat de Ilavasnota slechts een druk beoogde uit te oefenen. Daarom ware de openbaarma king dezor nota beter achterwege gebleven Do onderhandelingen nemen een rustig ver loop en vorderen Ter kenschetsing van den huidigen stand der kwestie zeil, meenen we het beste te doen met aan te halen wat do „Lokal Anzei- ger" daarover opmerkte „Do afspraak tusschen de heeren Von Kider- len WSchter en Cambon, om de onderhandelin gen over de punten, waarover nog verschillen bestaan, langs den weg van bemiddelingsvoor- stollen verder te brengen, schijnt een snellere afwikkeling te begunstigen. Do mondelinge methode heeft naast het vermijden van tijdver lies, dat door het opstellen en overzenden van de nota's ontstond, ook dit voordeel, dat de mogelijkheid van het definitieve gebon den zyn van een der regeeringen aan de door haar gestolde eischen verminderd schijnt en de (mondelinge gedachtenwisseling voor een vergelijk tusschen eventueel afwijkende denk beelden meer waarborg geeft. Daar intusschen bemiddelingsvoorstellen door de beide leiders van de onderhandelingen zijn gedaan en aan hunne regeeringen zijn voorgelegd, zal bij het volgende onderhoud tusschen Von Kiderlen Wachter en Cambon naar wy hooren heeft men reeds voor heden plan daarop - blijken in welke mate de regeeringen elkaar tegemoet willen komen, en of er niet een combinatie kan worden ge vonden om te worden samengevoegd tot een geheel, dat met de wensclien van do beide machten overeenkomt Indien het a s onderhoud van de beide diplomaten tot dit resultaat mocht leiden, dan zou de overeenstemming over eenige kwes ties van (ondergeschikt belang binnen eenige dagen kunnen zijn bereikt." DE SPOORWEGSTAKING IN IERLAND. De toestand is onveranderd, d w z. dat Ier land ook Woensdag nog geleden heeft onder do drukkende gevolgen van een algeheelen stil stand in hot spoorwegverkeer De uitwerking daarvan is voelbaar tot in Engeland. In Londen zijn geen kaartjes te krijgen, verder dan lot in de Iersche landing- havens. Woensdag vreesde men eerst dat de staking zich ook buiten de spoorwegen zou uitbrei den. Er werd zelfs van oen algemeene staking gesproken. Maar die bedreiging is tot nu toe niet ten uitvoer gebracht Men vraagt zich echter af wat er van die spoorwegstaking moet worden waarvan het einde niet te voorzien is. Een vertegenwoordiger van de „Board of trade" is te Dublin aangekomen en pleegt met de partijen overleg met 'toog op een tusschenkomst Maar over de vooruitzichten op succea is mets te zeggen. Een aantal steden in de provincie begint een tekort aan levensvoorraad te krijgen, in 't bijzonder aan boter. STOLYPINE'S DOOD. Stolypin behoorde met tot een Russische adellijke familie, waarvan men er zooveel aan het hof aantreft. Zyn geslacht is echter wel sedert eeuwen in Rusland geacht en gezien geweest, en beeft aan den Russischen staat veel verdienstelijke beambten en soldaten gegeven. De straat, waar hij gestorven is, zal volgens besluit van de Stadsdoema van Kief, Stolypin- straat hecten, m het hospitaal zal een tafel met inscriptie komen, en bovendien ieekendo de stad voor 10 000 roehei op de lijst voor het oprichten van een gedenkteeken De berichten over de ouders van Bagrof, den moordenaar, zijn merkwaardig veelzijdig. Terwijl de „Deutsche Tageszeitung" berichtte dat do moeder zich van het leven beroofd bad, en het „Berl. Tageblatt" een interview roet den vader publiceerde, wordt nu weer door den gewoonlijk betrouwbaren correspon dent van de „Voss Ztg geseind dat Bagrof's vader bij zijn terugkeer uit liet buitenland aan de Russische grenzen gearresteerd werd, terwijl weer een ander bericht verzekert dat de ouders van Bagrof, die te Berlyn vertoe ven, aan Stolypin, nog voor hy overleed, het volgende telegram hebben gestuurd-. „Ontroerd door de ontzettende daad van onzen zrnne- loozen zoon, smeeken wij God, dat Ily u ge heel zal laten genezen. De ongelukkige ouders van Bagrof Met wat goeden wil zyn al die beweringen nog wol te combineeren. Maar het lijkt toch waarschijnlijker dat er een paar van verzon nen zijn. Te Emdeii^ rijn twee Engelschen aan gehouden, daar ze verdacht werden van spion- nago. Ze waren bezig kiekjes te nemen van de havenwerken. In Delfzijl, waar ze mei een plezierjacht lagen, hebben ze eveneens verschillende photo's genomen In hun bezit vond men een fotografietoestei met drie opnamen van de haven van Einden. Het toestel en de platen werden in beslag genomen. Later werden beider weer in vrijheid gesteld, maar Woensdag werden ze weer ge arresteerd- Zij beweren plezierrcizigers te zijn, die op een jacht op de "Noordzee onder Neder- landsclie vlag een kruistocht maken. Beiden moeten officier zijn De Engelsche minister van koophandel heeft vertegenwoordigers van de werkgevers en de arbeiders uitgenoodigd tot vorming van een verzoeningsraad van tien werkgevers en tien arbeiders, uit welke een rechtbank zal worden samengesteld teir afdoening van boidsgcschillen De „Nordd. Allg. Ztg noemt dc Bel gische militaire voorbereidingen „maatregelen die in het bestuur van vestingen regelmatig wcerkecrcn." Onjuist is het dat de gezanten van België en Parijs en Berlijn ongunstige berichten over den politieken toestand heb ben gezonden De Franscbe minister-president heeft de betoogingeu op den openbaren weg, die Zon dag zouden worden gehouden bij gelegenheid van de byeenkomston tegen de mogelijkheid van een oorlog en de duurte der levensmidde len, verboden Bebel beklaagt zich ei ernstig over, dat een groot aantal telegrammen aan hem onderschept worden en dat hij steeds door een paai- stille agenten wordt gevolgd. In boel Italië is Woensdag feestelijk herdacht dat 13 September 1870 Rome bevrijd werd door do Italiaanscbe troepen. In Rome had een groote optocht plaats naar de histori sche plek waar een bres in do muren word gemaakt. Burgemeester Nathan las daar een aan dea koning gericht telegram van hulde voor, en hield een rede, waarin hij dezen dag aanduidde als een feest voor het menschen- rechtliet Rome van 1870 was, zei hij, in duisternis en bijgeloof gehuld. De Honqaarsche Kamer, dio in den laat- sten tyd ongewoon rustig was, heeft Woens dag ter afwisseling weer eens wat rumoerige tooneelen laten zien. Het ging nu echter meer om een rumoer terwille van ruzie van eenige leden onderling. Dagelijks, zoo wordt uit Belgrado gemeld, bospreekt de Servischo pers de dynastieke kwestie waarby een aldoor scherper partij-kie zen van sommige bladen aan 't licht komt, vóór of tegen kroonprins Alexander of tegeo of voor den vroegeren kroonprins George. Woensdag is het in Spanje wat kalmer geweest. De tegen heden a angekondigde alge meene staking over heel Spanje zou dan ook wel mislukken, zoo verwachtte men. Hier en daar is die staking Woensdag reeds begonnen maar zonder veel deelneming, en in andere plaatsen, waar het Maandag zoo heftig toeging js het al weer rustig. Te Saragossa is bo vendien alom het werk hervat. Uit Fez wordt gemeld dat generaal Dol- biez naar het Zuiden is vertrokken, om de opstandelingen te verstrooien. De Ait Joessi werden vernietigd. In een gevecht bij Masdoett is de aanstoker Sidilassa gedood De Fran- schen hadden 4 gewonden GRAANMARKTEN ENZ. Middelburg, 21 Sept. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet zoo groot als vorige week, peulvruchten in een zeer vaste stemming en werden witte boonen f 2 hooger betaald, kroonerten f 1 hooger, overigens onveranderd. De prijzen waren als volgtjarige tarwe f 7.a f 7.25nieuwe dito f 7.75 a f 8.rogge f 6.a f 6.50 wintel-gerst f 0.a f 0.—zomergerst f 5.a f 5.50; haver f 0.a f 0.paardenboonen f 0. a f 0.groene erwten f a f kroonerwten f 16,a f 18.tuinboonen f 00.a f 00.witte boonen f 20.a f 22.ronde bruineboonen f 17.a f 18. lange dito f 17.a f 18.koolzaad f a f alles per mud karweizaad f a f per 50 kilo. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.80 a f 0.88 voor particu lieren f 0.89 per kilo. Eieren f 4.70, voor particulieren f 5.10 per 100 stuks. Noteering van den marktzetter der land b. ver. Boter f 0.80 a f 0.88. voor parti culieren f 0.89 per kilo. Eieren f 4.70, voor particulieren f 5.10 per 100 stuks. Noteering van de Veilings- vereeniging „Walcheren" alhier. E i e r e n V. V. W. T. f 4.— a f 4.80 MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL Woeuidug 20 Neptember B 0 e d a-P est. Tarwe kalm gestemd. P a r ij s. Tarwe kalm. B e r 1 ij n. De markt opende in zeer vaste houding op de hernieuwde onrustbarende berichten over den politieken toestand, bo vendien oefenden ook de vastere telegram men uit het buitenland invloed, terwijl na de daling in den laatsten tijd een herstel heel natuurlijk was. De prijzen voor tarwe en rogge stegen mk. 2. De geruststellende politieke berichten konden maar voorbij gaand een noemenswaardige daling teweeg biengen. De prijzen bleven boven het niveau van Dinsdag en vooral rogge werd gesteund door nieuwe exportvraag ea vraag van West- Duitsebland, waarnede ook dekkingen in den termijnbaudel verband hielden. Haver op levering was ook vaster, daar Engeland voor La'.PÏata haver hoogere prijzen betaalde en er bier dekkingen plaats vonden. Gerst weder vast gehoudennrois kalm. N e w-Y o r k. De termijnmarkt voor tarwe opende traag, e. lager, bad betzelfde verloop als de mavkt te Chicago en sloot prijshoudend. Loco prijshoudend. Chicago. De tarwemarkt opende traag, 3/b c* lager, of flauwere telegrammen uit Engeland, daalde verder zoowel op meenigs- verkoopen als op contramine-aanbod, in verband met bet gunstige weder op weinig vraag voor loco, in verband met bet gun stige weder in Europa en op groote aavoeren uit bet Noord-Westen, steeg echter later op contraminedekkingen, op groote uitklaringen van meel in verband met de vaste stemming te Minneapolis, Winnipeg en Kansas City alsmede op aankoopen op geruchten dat het reeiprociteitsverdrsg niet tot stand zal komen en sloot prijshoudend. Per UUgraaJ Vorige van koen. heden Amsterdam. 21 Sept. STAATSLEENINGEN NEDERLAND pCt. Bedrag Stukken Obl. N. W. Sch. S 1000 8*l/8 841% dito Cert3 1000 83% 83% dito dito2'/j 1000 70% 703% dito dito31/j «513% «613% HONG. Bel. v. Str. '9S/1004Jimi/Deo kr. 2000 917% 9111. ITALIË Ins. 1862 33L lire 100-10000 «8% OOSTENRIJK.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5