BUITENLAND. Handelsberichten. FEUILLETON. Beknopte Mededeelingen. Prins Hendrik beeft het besehermheor- achap van de Rederijkerskamer „Jan van Boers" te Utrecht aanvaard. 'Volgens het „N. v d D." is de heer J 3tecber hoofd-administratear van de Deli- Haatschappij,. geboren te Vlissingen op reis naar Nederland, in de Roode Zee, op 41 .jarigen leeftijd overleden Hrj was reeds langen tijd ongesteld Te Rotterdam heeft men zich door in sluiping toegang verschaft tot de woning van een groentehoopman aan den Bergweg Eon kast is opengebroken en daaruit f 185 gestolen. Een rechercheur te Rotterdam heeft een 40jarigen lossen werkman uit Amsterdam aangehouden, wiens opsporing was verzocht. Hij wordt verdacht van verduistering van gel den, die hg als penningmeester van een vak- vereenigmg aldaar in beheer had. De man js naar Amsterdam overgebracht. Ook zijn in de Rijnhaven aangehouden twee jongemannen, Sn bet bezit van een partij tarwe, gestolen uit een stoomschip, en van een wekker, gestolen nit (een Rjjnschip. De conducteurs van de tram te Amster dam worden door de directie verzocht niet al te galant tegenover jonge dames te wezen bij liet in- en uitstappen. Dit geeft vaak ver teerde indrukken. Wederom zijn. een paar bezoekers van de bad- en zweminrichting op den Heiligeweg te Amsterdam het slachtoffer geworden van een dief, die deze inrichting schijnt onveilig te maken. Zaterdag miste een bezoeker oen bedrag van f400, en Maandag werd aan een andoren bezoeker eveneens een bedrag aan geld ontstolen. To Alkmaar heeft een scharenslijper met teen scheermes zjjn vrouw en zijn schoonzuster vrij diepe wonden in den hals toegebracht. De wanden zijn niet levensgevaarlijk. In den omtrek van Andijk, in |de provincie Noord-Holland, zijn eenigo hooibergen in vlam men opgegaan. Een zeventien - jari ge idiote jon gen nit de Bangert had den brand gesticht. Hg is gevat en heeft bekend. Gast: Waar is je zoon Niet aan de ■piano? Giistheer: Op de beurs. Met Glück en ging het niet, nou probeert hij het geluk en handel. ONGELUKKEN. Uit don Am stel, onder Amsterdam, is een gedeelte van het ljjk van een man opgehaald; romp, armen en hoofd ontbraken. Een onder zoek werd ingesteld ter bepaling van de identiteit. Vermoed wordt, dat het lijk, dat reeds geruim en tijd in het water gelegen moet hebben, door de schroef van een stoomboot ge troffen en verminkt is. Een 28jarige riian te Rottevalle is in een greppel gevallen en ge stikt. Hij leed aan. toevallen. Te Roordahui- 2(um is een vijftienjarige knaap, die op den door zijn vader bestuurden wagen wilde sprin gen, onder dat voertuig geraakt. De wielen j gingen over zijn hoofd en do jonge-n was op slag dood Te Schiedam is een vier-jarig jongetje bij het vischjesvangen in hot Spui- kanaal verdronken. Een bakschipper uit de Grooto Lindt, werkzaam op een bagger molen in het Noorozeekanaal te Velzen, was Zaterdagavond met den stoker van een sleep boot boodschappen gaan doen. Bij het weer aan boord gaan viel de schipper, door de duisternis misleid, van de loopplank en ver dween onmiddellijk in de diepte. Hij laat een weduwe met zeven kinderen achter. BRANDEN Door onbekende oorzaak is een boerenplaats te Kimswerd afgebrand. Van den inboedel kon nog een en ander gered worden. De plaats was verzekerd. Te Weende, in de gemeente Vlachtwedde, is andermaal oen groote veen brand uitgebroken. De boeren zijn voor blus- 3ching opgeroepen. toestel waarin Jan Olieslagers, na vruchteloos den Poligoon te Brasschaat te hebben gezocht, biij (zijn terugkeer te St. Job hot onderste' boven sloeg, Zoodat hij bijna bet leven ver-1 loor. Max bestuurde het te Leeuwarden waar hjj er zulk een vreeselijk ongeluk mee veroor zaakte. Tot tweemaal toe brak Max Olie slagers het bij het neerkomen, in het midden door, en thans veroorzaakt het de ramp te Swevezeele. De walerkeering van do Gileppe nabij Vervicrs is door de langdurige droogte sterk gedaald. Do oevers liggen droog zoover als men nog niet gezien heeft, sedert het bekken zich vulde De Gileppe, die anders voor don watertoevoer zorgt, is nu bijna geheel droog. Van keizer Wilhelm wordt thans «en beeld gemaakt in Lodewijk XlV-stgl mot allon- gopruik en jabot. Het is voor de Berlijnscho kunstacademie bestemd. Aan een telegraafpaal to Lengsdorf, niet Ver ,van Keulen, bemerkte men dezer dagen een aangeplakte kennisgeving, waarin de burgemeester aan de inwoners meedeelde, dat de oorlog aan Frankrijk was verklaard Het papier was geteekend en droeg een zegel met het keizerlijk wapen. Dit maakte een ge weldige (opschudding te Lengsdorf. De vrou wen klaagden luid, want talrijke reservisten zouden ongetwijfeld reeds denzelfden dag worden opgeroepen. De dwaling duurde echter niet lang en de burgemeester haastte zich dio kennisgeving te verloochenen, want zij was hot werk van een gek of van een grap penmaker. Men beeft hem spoedig fee vat in den persoon van een 18jarigen schrijnwerker Hij js tot drie maanden gevangenis veroordeeld. Op een postkantoor in do Alexandrinen- strasse te Begijn had Zondag een ontploffing van ©enige postpakketten plaats. Vier beamb ten werden door de geweldige kracht dier ont ploffing tegen den grond gesmeten en één hun ner vrjj ernstig gewond. Men dacht eerst met een dynaimetonlploffing te doen te hebben. Het onderzoek toonde echter aan, dat er een verboden verzending van vuurwerk had plaats gehad. Door Door den brand die ontstond, en ook door waterschade werden 200 paketten vernield. Een drama ontstaan uit jaloerschheid en begonnen met een vuistgevecht, had Zater dag plaats aan den kolenput Ste-Marguerite te Luik, tusschen F. L., 20 jaar oud en den 18 jarigen Bens. L. had gezworen wraak te nemen. Nabij de mjjn pntmoette hg later Ben9, trok een revol ver en schoot op zijn mededinger, die dood neerviel, getroffen in hot hart. Do moordenaar nam de vlucht en werd door de politie van Ans aangehouden. Hij was in bezit van zijn revolver. Na ondervraging is hg opgesloten. Op het Bleriot-toestel waarmee vlieger De Jonckheere te Swevezeele in een groep menschen kwam, zoodal eon vrouw het landerig f werd stukgeslagen en van een andere (een deel van den arm werd afgehakt, s-.hijnt ©en kwade hand te rusten. Het is hetzelfde SCHEEPSBRAND. Zaterdagavond, te half negen is te Ant werpen terwijl dokwerks volop aan 'twerk waren aan het lossen van de juist aangekomen stoöjmboot „Lutzow", behoorende aan de „Norddeutsche Lloyd", en die gemeerd lag aan afdak 21, plotseling brand in de lading uitgebroken. Het vuur was ontstaan denkelijk door een kortsluiting der eleclrische geleidingen in het tweede tusschendek van het ruim 2, aan de copra (gedroogde kokernoten) en heele ko kernoten. Daar de lading een bijzonder ontvlambaar en 'licht verteerbaar voedsel was, nam het vuut in korten tijd een geweldige uitbrei ding. Dikke opeen gepakte rookwolken stegen uit het ruim. De bemanning van boord bracht ©ogenblikkelijk verschillende tstiaalpijpen uit, in afwachting der brandweer, die ter plaatso kwam gesneld met twee automobielen en een stoomspuit. De brand was zoo hevig in hot ruim dat er aan hlusschen niet kon gedacht worden Het eenige hulpmiddel moest aangewend wor den het ruim dichtsluiten en hot vol water laten loopen. Daarvoor werden zeven slangen do stoomspuit gebezigd, de stoompomp der brandweer en later ook nog een sleepboot der firma Gcrling. Den ganschen nacht werd niets anders ge daan dan water in het ruim gespoten. De ver schillende beschotten moeten niet dicht zijn geweest, want men kon het ruim niet vol krijgen. Daarbij was de ligging van het schip Zoo gevaarlijk dat men het van de kaai moest weghalen en pp de roede van Austruweel ten anker leggen. Het schip lag vreeselijk op den kop en kreeg reeds slagzij. Op den kop lag het schip de bagatel van 32 voet. Men heeft het ook nog aan den ferond moeten Zetten pm het water naar achter te laten loopen. Het vuur had zich aan de lading voortgezet tot onder de passagiershutten. Wat erger was, do beschotten waren niet voldoende bestand tegen de geweldige druk king van het water en kregen lek, zoodanig dat het water tot in de machinekamer drong en men verplicht was de ketels uit te dooven Tegen 2 ure Zondagmiddag was men er op den duur toch in geslaagd het ruim onder water te Zetten, waardoor de brand geheel gebluscht was. Daarop is men dadelijk weer begonnen het Water terug uit te pompen. Maandagmorgen was het schip weer zoo verre opgericht dat men het weer naar do kaai kon brengen, waar het nu aan afdak 19 is gemeerd. Naarmate de lading gelost wordt, gaat men voort met het water uit te pompon. („H. v. A"). DE DOOD VAN ST0LYPIN. De Russische minister-president is dan toch, zooals we hedenochtend per bulletin bekend maakten, overleden. Na de gunstige wending die. in zijn toestand ©cheen te zijn gekomen, maakte Maandag een buikvliesonfcsteking de vooruitzichten veel ongunstiger. Hel werd erger en erger, en te tien uur Maandagavond be zweek de lijder. Hij is in betrekkelijk korten tijd de tweede Russische minister die door een aanslag ge dood werd. Kort vóór de revolutie was het Plehwe. Nu is het Stolypin, twee mannen van zeer ui teen loopenden aard Plehwe, de koele politie-man, die van geen toegeven wilde weten Stolypin, d© minder starre, welspre kende minister die m veel moeilijke kwesties zij 't ook niet in allel met de Doema, wist pamen te werken. Maar evenals Plehwe is pok Stolypin ge vallen door de hand van een revolutonnair die in de gelederen der geheime politie was opgenomen Scherpere kritiek op het trouwens door iederen Rus als verderfelijk geachte stel sel is wel niet denkbaar. Stolypin was meer op den voorgrond geko men als bestuurder van do portefeuille van binnenlandsche zaken in het ministcric-Go- remkyn, dat na de revolutie volgde op dat van Witte. Toen reeds overheerschte hij door zijn persoonlijkheid den minister-president, en hij was dan ook diens aangewezen opvolger. Dat was 21 Juli 1906, toen do splinter nieuwe Doema ruim twee en een halve maand bijeen was. Goremkyn had niet de kracht be zeten om met die veelhoofdige volksvertegen woordiging om te springen. Stolypin toonde Zich een man daartoe. De Doema werd ontbonden, en er volgde toon een periode van fllgemeene depressie, dio Zich o.a. uitte door de ongelooflijke toe neming der terroristische misdaden, en door den passieven tegenstand der kadetten. Tegen de misdaden voerde Stolypin de krijgsraden in, en het verzet der intellectueelen wist hg te verbreken door het bijeenroepen der tweede Doema, (die veel gematigder was dan de eerste. En na dien tijd is het kalmer gebleven in Rusland. Dat Stolypin Zdo autoritair tegen Rijksraad en Doema durfde optreden als hij dit voorjaar deed, bij de invoering der zamstvo's in de westelijke provinciën, toont wel hoe veranderd do toestand was. Naar Westersche opvatting is er veel in Stolypin's bestuur geweest waarmee wij ons geenszins zouden, kunnen vereenigen, vooral niet wat zijn nationale politiek betreft, zijn onderdrukking van do Finnen, en trouwens Van allo stammen die niet tot de Groot-Russen behoorden. We schrijven daaraan toe dat er door velen zoo geringschattend over hem geoordeeld wordt als staatsman, terwij! anderen in Rus land hem juist prijzen. charge niet vluchtte, in het gevoel van zjjn onschuld. IERLAND ZONDER SPOORWEGVERKEER. Na groot Brittanjo is nu Ierland aan de beurt. De weigering Vrjjdflg van het spoorwegper soneel te Dublin om „besmot" hout te han- j teeren, d. w. z. hout van firma's die in ge- schil zijn mot hun personeel, heeft zich uit- i gebreid tot een staking, die Maandag op j de drie voornaamste lijnen van Ierland het I verkeer geheel stop zette. In een schrjjven aan den directeur van do „Great Southern and Western" deelden de stakers mede, dat zij den arbeid zouden her vatten op voorwaarde ,dat van hen niet ge vergd zou worden goederen te behandelen van firma's, dio geschillen hebben met hun personeel en dat geen der stakers gestraft Zou, worden. De directeur antwoordde dat de maat schappij ,met het oog op de op haar rusten de verplichtingen, aan de beambten niet kon toestaan uit te maken welke goederen zij al of niet zouden behandelen .hetgeen den ver tegenwoordiger van de „Amalgamated So ciety fit Railway Servants" te Dublin aan leiding gaf tot de verklaring, dat nu den mannen de handschoen was toegeworpen en de handelwijze der maatschappij een nieuwe nationale staking tengevolge zou hebben. Maandag was reeds alom in Ierland de toestand zeer ernstig, en had men overal do nu welbekende verschijnselen van passagiers die niet naar hun bestemming kunnen komen, van opgehoopte goederen enz. Over het algemeen is de houding der sta kers nog prdelijk hoewel er ook enkele ge vallen van mishandeling worden gemeld, en verscheidene gevallen van sabotage. Een honderdtal gendarmes en zeshonderd man infanterie bewaakten dien dag de markt plaatsen in de voorsteden van Parijs, en do orde werd niet verstoord. Het is in Spanje Maandag weer eens opgevlamd door algemeene stakingen in het industrieelen Noorden en Noord-Oosten. Te Saragossa, Valencia, Coruna en Barcelona zijn toe» algemeene stakingen afgekondigd, die echter meest alle slechts weinig omvang namen, en verre van algemeen waren. In Barcelona beschouwt men de beweging als mislukt, en in andere plaatsen bleef het rustig. In Saragossa echter, kwamen de stakers in botsing met de burgerwacht, die schoot, en een persoon dooden en vijf wondde. En in Valencia was de toestand zoo ernstig, dat van beide zijden geschoten werd. Later op den dag werd het kalmer. Voor een toelichting tot deze oproeren verwijzen we naar de onder „Laatste Be richten" opgenomen verklaring van minister president Canalejas. Maar het Engelsch RUBY SI. AYRFS. Eon paar morgens later kwam de heer Scobel mijn tuin zien. Zijn vrouw, zoo ver- tolde hrj me, was naar Londen om' een ver- kooping hg te wonen. "Ze is zoo'n verstandige vrouw," zoi hij eenvoudig. „Ik heb nooit iemand ontmoet dio haar overtrof in het opsporen van koopjes U zoudt eens moeien zien wat voor dingen zij krjjgt voor do helft van den prijs, dien andere vrouwen er voor geven." Ik zag weer het harde, wilskrachlige gelaat van Zjjn vrouw in mijn gedachten voor me „Ik geloof het dadelijk," zei ik naar Waarheid. Hij keek tevreden. „Dat wist ik wel," zoi hg „Zo is een (Prachtigo vrouw van zaken, de besto die ik ken, en veel beter dan veel mannen, ook Wol, oen paar jaar geledenHij brak (af on een doffe blos kroop in zijn gerimpeld gelaat. „Ik vergal dat we nog bvjna vrienden zijn," Voegde hij er haastig aan toe. „Het kan u niet interesseeren." Ik protesteerde, en zei, volkomen oprecht, dat het me wel interesseerde, maar hij wilde niets meer zeggen, en wij spraken van tuinen en bollen en dergelijke dingen, zoolang zijn bezoek duurde. Bundie was zeer spraakzaam toen zij na het vertrek van den ouden heer de tafel dekte voor de lunch. „Hij zou niet hebben durven komen als Zijn vrouw thuis was geweest," verklaarde ze. Ik achtte dat uiterst waarschijnlijk. „De aschman liceft me gister verteld," hervatte Bundie, „dat er een verhaal pvcr hen loopt. Niet dat ik ooit schandalen over do buren praat," viel zij zich zelf vroom in do rede. „Ik ging zelfs zoo ver dat ik hem Zoi het niet te gelooven, en hij was daar erg boos over. Jc maakt mij niet wijs, zei ik tegen hem, dat zoo'n oude man in de gevangenis heeft gezeten. Wel, ik geloof dat hij nog geen vlieg kwaad zou doen." HET DUURTE-0PR0ER IN WEENEN Het half-officieele „Fremdcnblatt" te Weenen vindt voor den geest van de betooging van Zondag niets teekenendcr dan dat dit oproer zich gericht heeft tegen de gebouwen van rechtspleging en van volksontwikkeling. De ge bouwen, welker ruiten werden vernield waren het paleis van justitie, dat der plaatselgke po litie, het museum van natuurlijke historie en een aantal volksscholen. Het blad geeft aan de sociaal-democraten de moreele schuld, en de andere bladen, zijn van eenzelfde oor- De sociaal-democraten zelf wijzen alle schuld I af, en beweren dat het schuim der bevolking de onlusten veroorzaakt heeft. Alleen do „Ar beiders Ztg.", waarvan het Maandag-nummer trouwens in beslag is genomen, scheldt op de huichelaars, die nu wegens het vergoten bloed hun handen in onschuld willen wasschen, en erkent dat de arbeiders in den hartstocht van hun toorn ruiten ingeslagen hebben. Het is Zondagavond en Maandag rustig gebleven maar de orde maatregelen bleven gehandhaafd. De zoogenaamde kleine staat van beleg is over Ottakring afgekondigd. Volgens deze moe ien de huisdeuren des avonds 8 uur gesloten Izijnherbergen en koffiehuizen om 9 uur Niemand mag zonder dringende reden zijn woning verlaten. Gezinshoofden zijn in deze voor familieleden verantwoordelijk. Maandag morgen viel een regen, die gunstig was voor het werk van de politie, en ertoe bijdroeg de menschen van de straten te houden. Later hel derde de lucht op, zoodat men voor herhaling van hotsingen tegen den avond vreesde als de arbeiders van hun werk kwamen. Tragisch is het dat de gedoodo persoon een ordelijke arbeider is, die hij een bajonet- Het onlwcrp van den grooten doorsteek der Schelde schijnt begraven te Zijn, zoo lezen we in de „Gazette van Gent". De nieuwe minister van landbouw, de heer Van de Vyvere, is er geen voorstander van Aan de Brusselsche „Palriote" werd uit betrouwbare bron medegedeeld, dat er sprake van is Woensdag a.s. do lichting van de mi litie, die thans nog onder de wapenen is, naar huis te zenden. De Lord-mayor van Londen die aan zjjn officieel bezoek aan Weenen een reis naar Praag had vastgeknoopt, is toen hij Zondag avond Biet de Aldermen aankwam, aan het station door honderden socialisten met een heftige demonstratie ontvangen. De politie moest de menschen met geweld uiteen jagen. Het Duitsche antwoord inzake Marokko is reeds klaar en Maandagavond door mi nister Kiderleu aan Cambon in een lang durig onderhoud overhandigd. I Dat is feitelijk het eenige nieuws van het oogenblik. Wel zijn er veel persbe- I schouwingen, waarvan de hoofdtoon min der optimistisch klinkt dan die Zondag in de Duitsche officieuse bladen, maar waarom ze de zaken minder rooskleurig inzien is moeilijk uit te maken, daar niemand buiten de onmiddellijk betrokkenen in het geheim is van de werkelijke bijzonderheden. Naar de correspondent van de „Temps" te Madrid seint heeft minister-president Canalejas verklaard, dat er geen spTake van is om aan Frankrijk het protectoraat over geheel Marokko toe te staan, maar alleen over een zone, en daar zal alleen i Frankrijks invloed gelden. De rechten van Spanje over de streken, die onder zijn toezicht staan, blijven ge handhaafd. Generaal Florentin, groot kanselier van het Eerelegioen, weigert het decreet te onder teekenen, waarbij het kruis van hot Eerelegioen ,aan den vlieger Nienport werd toegekend. Zijn weigering berust op het feit dat Nieu- port dood was op het oogenblik, dat de minister van oorlog hem op het doodsbed het «erekruis ,op do borst spelde. Do senator Humbert komt op tegen die weigering. Do C. G. Tde algemeene arbeiderscon federatie in Frankrijk, heeft Zondag een jam merlijk fiasco geleden met de bijeenroeping van de huisvrouwen van Parjjs tot een betoo- gvng tegen de duurte der levensmiddelen. Slechts een vijftigtal personen woonden de bijeenkomst bij, die Zondagmorgen in de arbeiderswijk Belleville is gehouden, en een daaropvolgende poging van een dertigtal v wen en een twaalftal straatscbuimers on markt te overvallen is gemakkelijk door de politie onderdrukt, na een vechtpartij, waarbjj drio mannen en twee vrouwen in hechtenis zijn genomen. „Gevangenis?" herhaalde ik. „Waar praat je ©ver?" Bundle was gekwetst. „Ik verhaal alleen maar wat mij verield werd, mijnheer," zei ze met groote waardig heid. ,„Ik geloofde het zelf niet, maar do aschman bezwoer dat het waar was. Het was over geld de oude lieer zou een rekening vervalscht hebben, en ze zouden hem rijf jaar naar de gevangenis hebben gestuurd." Ik lachte .ongcloorig „Die aschman zal nog in moeilijkheden komen, als hij voortgaat zooveel onzin te vertellen," Zei ik. „Ik ben er nog zoo zeker niet van dat het onzin is, mjjnheer," zei Bundie, die nu haar verhaal begon lo verdedigen. „Hg heeft het gehoord van iemand die het kan weten, iemand die Zoi dat het een verklaring gaf van de manier waarop zijn vrouw zich tegen over hem gedraagt. Zo zou na dien tijd niet meer dezelfde vrouw geweest zijn, en haar man het nooit hebben vergeven." Ik dacht aan den gedweeën, bijzienden ouden man, zooals ik hom gezien had, gebukt over zijn achterlijke tulpen. „Ik geloof het niet," zei ik stoutmoedig. GRAANMARKTEN ENZ. Op de Maandagavond door de Veilings- vereeniging „Walcheren" alhier gehouden kleine veiling werden de volgende prijzen besteedaardappelen (blauwe) f 2.70, aard appelen (bonte) f 2.60, aardappelen (poters) f 1.20 a f 1.40, uien f 4.20 a f 4.60, mas- sapijn f 5.20 a f 6.40, bergamotten f 6.80, persikappels f 6.witte ribbing f 6.a f 6.40, gansebout f 5.60, Soldat Laboureur f 6.zomer bonkeljó f 6.80, grauwzoet f 5.witte wijnappel f6.—, alles per HL.; Gold Pearmain f2.30 a f 2.40, schij- vers f 2.40 a f 3.alles der kinmaag deperen f 1.70, William Duchesse f 1.25 a f 1.80 tuinzoet f 1.40, princessenoble f 1.90, Bordaan f 1.85, alles per kin Triumph de Vienne 75 ct., seigneur d'Esperon 50 et. alles per 5 literblauwe druiven 40 a 55 ct., tomaten 20 ct., alles per Kg.Nelson gloire 3 a 4 ct., meloenen 30 a 40 ct„ roode kool 4 a 11 ct., savoye kool 4 a 13 ct., witte kool 4 a 10 ctsla '/t a 1 ct., kom kommers a 2 ct., andijvie 1 a 4 ct., alles per stukzuring 5 a 10 ct., spinasie 30 a 35 ct., postelein 26 a 50 ct., alles per mandje; suikerboonen 80 ct. a f2.25, snij- boonen fl.a f2.alles per grietpeen 5 a 10 ct», prei 10 ct., karoten 3 a 5 ct., rapen 4 a 6 ct., rammenas lal1/, ct., rbabarber 2 ct., selderij 4 a 7 ct., pieter selie 1 ct, alles per bos. Vlissingen, 19 Sept. Boter f 0.85 a f 0.90 per kilo. Eieren f 0.60 a f 0.625 per 13 stuks. Goes, 19 Sept. Ter graanmarkt vau heden waren prijzen onveranderd. De volgende prijzen werden besteed; nieuwe tarwe f9.75 a f 11.50, rogge f a f wintergerst f 8.75 a f 9.25, haver f8.a f 8.50, koolzaad f a f alles per 100 kilo. Verder kookerwten f 16.a f kroonerwten f 15.50 a f 17.per mud eu karwei f 12.50 a f 12.75. Kleine erwten f a f Bruineboonen f 17.— a 1 17.25. Maanzaad f a f Goes, 19 Sept. Opgaaf dermarktcommissie: Boter f 1.44, f 1.54 A fper kilo. Eieren f 5.40, f 5.40 A f 5.60 per 100 stuks. Eieren aan particulieren f -.boter f 1.60 De aanvoer van eieren was gering. Afwijkende boter verkocht a f .60 en f .40 per halve KG. De opgaaf van den marktzetter derland- bouwver. afd. Heinkenszand luidt: Boter f 1.54, f 1.50 A f 1.54 per kilo. Eieren f 5.40, f 5.40 A f 5.60 per 100 stuks. Boter aan particulieren f eieren De aanvoer voor den eierenverkoop der onderafdeeling Znid-Beveland van de V.P.N. bedroeg 4313 stuks. De prijs was f 5.40. Rotterdam, 19 Sept. Ter veemaikt van heden waren aangevoerd2169 runderen, 718 vette, 237 nuchtere kalveren, 1927 scha pen, 785 varkens en 357 biggen. Runderen hoogste prijs 82, laagste 68 cent; kalveren hoogste 120, laagste 85 centschapen hoog ste 62, laagste 44 centvarkens hoogste 53, laagste 46 cent per kilogram. Bundle keck naar me, meer spijtig dan boos. „U bent altijd iemand geweest die gemakkelijk m liep/- zei ze, blijkbaar geheel j vergetend haar eigen vroegere betuiging van geloof in de onschuld van den ouden man. „Maar ik hen van meening dat die kalmen juist de ergste zijn. „Stille wateren hebben diepe gronden," zegt het spreekwoord Maar ik weigerde me tot een verdere dis cussie te laten verleiden. Het was misschien een week later, dat ik tol mijn groote verbazing werd uitgenoodigd 's avonds te komen eten op N. 1. De Avenue „dineert" niet ten minste met uitzondering van mevrouw Wilson, die een graadje boven ieder ander is, of tenminste zich zelf zoo beschouwt. Ik voelde me zeer gevleid, en vroeg me af of ik indruk had gemaakt op mevrouw Scobel, daar z ij hot natuurlijk was die mij uitnoo- digde; een andere reden waarom mijn tegen woordigheid gewenscht werd kon ik niet bo denken Ik nam do uitnoodiging aan met een briefje geschreven zoo mooi ik maar schrijven kon kwam vijf minuten vóór den vastgestelden tjjd aan, in mijn beste pak en een splintemieuwen das. Mevrouw Scobel en haar man wachtten op me in het salon. Het was een kamer met een stijven, onge bruikte» aanblik, een zeer in 't oogvallend portret van een jongen man in een grooto lijst hing alleen op een wand. Een oogenblik, door de treffende gelijkenis met mijn gastvrouw, stelde ik me de vraag of Bundie zich ook vergist had in haar ver onderstelling en of hot de zoon "kon zijn. Ik wilde het juist onderzoeken, toen de meid kwam zeggen, dat het eten klaar was, en wij naar do eetkamer gingen. Daar stond ook een portret van denzelfden jongen man op den schoorsteenmantel, jnist tegenover mevrouw Scobel, die aan het hoofd der tafel zat. En ik merkte op dat zij er herhaaldelijk naar keek, alsof het iets zeer dierbaars voor haar was. Het begon mij te interesseeren. (Wor&L vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 3