feuilleton. Het geheim més ter Wel Beknopte Mededeelingen. Handelsberichten. Prijzen van Effecten. goeden wil aan beide zijden hot totstand-, t.rongen van een overeenstemming niet moeilijk aal zijn. Over eenige punten bestaat echter nog een dergelijk meeningsverschil, dat gron dige besprekingen nog noodig zullen zjjn, al vorens ccn vergelijk zal tot stand gebracht ajjn, doch het is te hopen, dat ook deze moeilijkheden zullen worden overwonnen." Dat is izeker optimisme met voorbehoud. Volgens de „Köln. Ztg." zal het Duitsch autwoord zoo spoedig mogelijk opgesteld wor den, en schijnt de hoop gerechtvaardigd, dat men dan tot een snelle beëindiging van dit deel der onderhandelingen zal komen Dan zal nog het andere deel afgehandeld moeten worden betreffende het gehied der schade vergoedingen. Na het verloop der onderhande lingen behoeft, [zegt de „Kölnische" er nau welijks izorg over te bestaan ,dat hier bij zondere (moeilijkheden zullen ontstaan. In de laatste bespreking tusschen Von Jtiderlen en Cam bon is ook weer afgesproken dat /over de bijzonderheden van de verdere onderhandelingen pok nu van heide zijden de strengste geheimhouding zal worden bewaard KONING ALPHONS AAN HET WOORD. Een correspondent van de „Novoie Vremia" heeft een onderhoud met koning Alphons van Spanje gehad, waarin deze zich op de vol gende wijze uitliet over den huidigen poli deken toestand in Europa en Marokko. „Welk een gebeurtenissen," zei de koning, „in de buitenlandsche politiek I Heel Europa is er door bewogen. Het is echter waar,dat naar hetgeen ik vernam, alles wel dra geregeld jzal zijn I Hot is mij pijnlijk te zien dat men in Frankrijk ons niet be grijpt, dat onze bedoelingen er worden mis vormd en dat er ©en prikkelbaarheid door veroorzaakt wordt, die ongegrond is." „Majesteit", zei de correspondent, „dei publieke opinie in Frankrijk is misscken ver keerd ingelicht. Men gelooft daar dat u wordt wordt voortgedreven door Duitschland," „Dat ia niet waar", zei de koning met aiargie. „Zeker, wij staan in goede verstand houding tot Duitschland, maar eveneens met de andere mogendheden. Duitschland heeft heeft ons nooit aanvallende daden aange raden. Integendeel heeft het ons een poli tiek van kalmte en vrede aanbevolen. Wat wij in Noord Afrika doen, doen wïj op eigen initiatief, bewust van onze rech ten en onze plichten. Wij zijn daarheen ge gaan vóór alle anderen, niet slechtB naar Marokko maar naar Afrika in het algemeen. Wjj hebben er geheiligde rechten sedert eeuwen Men heeft ons beroofd, men wil ons er uit drijven. Gedurende een tamelijk langen trjd hebben wij een slechte politiek gevoerd. Niettemin zijn onze rechten onbetwistbaar. Het heele Spaan- sche volk is zich daarvan bewust, en begrijpt bet, en wij willen nu dat men onze rechten niet voorbjj ziet, dat men ze eerbiedigt. Dat is de zaak, geheel en all De Fransche politiek jegens ons heeft de publieke opinie in Spanje ontroerd. Onze pers maakt daarvan gebruik om ons land te drijven naar een verbond met Duitschland. De Fran sche pers begaat een ernstige vergissing door die artikels over te nemen, vergezeld van wilde aanvallen op ons. Wij zijn arm, en wij zijn zwak. Dit zij er kend. Maar wij zouden nog wel van nutkun- loen zijn voor Frankrijk." DE AANSLAG OP STOLYPIN. Het is de „ochrana", d i, do geheime poli tieke politie, die weer eeus een bedenkelijke ral heeft gespeeld in de geschiedenis van dezen (aanslag. Het is nu gebleken dat de dader Bagrof, hoewel lid van een revolutionnair genootschap, toch ook behoorde bij de „ochrana", en zelfs beschouwd werd pis een zeer nuttig geheim agent, want alle inlichtingen door hom aange bracht, bleken juist to zijn, zoodat hij het volle vertrouwen had van zijn chef, den di recteur Jtoeljalsko van de geheime politie te Kiéf. Hij was dan ook in do schouwburg zaal gekomen met een der tien kaarten, die ter beschikking der „Ochrana" waren gesteld. Bagrof verklaarde bij zijn verhoor, dat hij eerst voornemens was geweest Stolypine te dooden op een, den vorigen avond gegeven voorstelling, en dat hij toen lang gewacht had uit vrees, iemand uit het publiek te wonden. Eindelijk had hem de moed ontbroken. Den volgenden dag had hjj geaarzeld tot de tweede pauze toen begreep hij dat hij gpen gunstiger gelegenheid zou vinden en naderde hij Stolypin, zijn revolver onder zijn programma verborgen houdend Na twee scho ten gelost te hebben, was hij naar de gang Naar het Engelsch 2. van RUBY M. AYRES. i dèn vuilen ouden jas kwam Ik brak af. De deur was plotseling achter ui© geopend, en toen ik mij omwendde stond ik tegenover de vrouw met het strenge ge zicht. De oude naar voren. „Dat is de mijnheer uit No. 12, beste vrouw," zei hij. „Ik weet niet waarom hij hier is gekomen, maar hij is zoo vriendelijk geweest mij uit te noodigen zijn bloemen te komen zien." Ik haalde mijn ongelukkig (verzoekschrift voor deti dag. „Ik kom hier alleen in verband met den weg", zei ik godwee. „Ik wou aan uw man vragen zoo goed te willen wezen om zijn hand- teekening „Mijn man weet niets van zaken af", viel ze mij m de rede. „Wilt u even binnen gesneld, om in de wanorde te ontsnappen, maar dit lukte niet. Do dader heeft aan zijn hoofd een wonde veroorzaakt door een sabelhouw. Bovendien zjjn hem twee tanden gebroken. Hij gaf er zijn spijt over te kennen dat ook de orkest- directeur gewond is. Er wordt verteld dat Bagrof ook reeds toen hij lid was van een studenten comité, bij de geheime politie diende, en verscheidene stu denten aan gaf. Hij is toen herhaaldelijk ge arresteerd, maar werd telkens weer losgelaten Do gebeurtenis heeft zoo'n indruk gemaakt op den politic-directeur Kujalsko, dat toen deze werd opgeroepen als getuige, hij snikkend vroeg schriftelijk te mogen antwoorden. Het bericht dat Bagrof zou bekend nebben oorspronkelijk voornemens te zrjn den tsaar te dooden, wordt niet door het bovenstaande bevestigd. Het donkbeeld om Stolypin te doo den zou hem zijn opgedrongen door eenige rovolutionnairen, die ontdekt hadden dat hij bij de geheime politie behoorde, en toen van hem eischten. dat hij door dien aanslag zijn revolutionnair karakter zou toonen De gevolgen van den aanslag zijn aller eerst een groote uitbarsting van aanhankelijk heid aan den tsaar, en een fipgewon den stemming in Kiëf tegen de joden. Er zjjn vergaderingen gehouden waar zulke heftige redevoeringen tegen de joden werden uitge sproken, dat men bang is voor progroms. De minister van binnenlandsche zaken heeft echter strenge bevelen aan de stedelijke over heid gegeven t»m iedere anti-joodsche betoo ging te onderdrukken. Verscheidene arresta ties hebben plaats gehad. De tsaar ontvangt, waarschijnlijk ook ten deele pis gevolg van den aanslag, van alle zijden bewijzen van groote aanhankelijkheid. Toen hjj Zaterdag, na een uitstapje naar Ko- rosten, in Kiëf terugkeerde, werd hij onder weg luid toegejuicht. De bevolking toont trouwens ook aan Sto lypine zelf bewijzen van veel deelneming en niet slechts in Kiëf. Te Petersburg had Za terdag in de Kazankerk, op aanstichting van een commissie der rechtsstaande politieke par tijen, een openbare bidstond voor de genezing van Stolypin plaats. De reusachtige kerk was geheel gevuld, en onder hot publiek bevon den zich o. a. leden van den Rijksraad en de Doema, hooge en lage ambtenaren, leden van politieke partijen enz., en dan een onafzien bare volksmenigte. De toestand van den gewonde is zeer be vredigend. Zondagochtend is men er in ge slaagd den kogel te verwijderen, die voelbaar was onder de huid, aan het andere uiteinde van de gang die hjj 2ich geboord had. ONLUSTEN IN WEENEN. Gewelddadige opstootjes hebben Zondag te Weenen plaats gehad naar aanleiding van een betooging der soialisten tegen do duurte. Eerst werd in de Volishal van het stadhuis en daarvóór een vergadering gehouden, en toen trok een stoet van 40.000 man de stad in. Bij het groote VerwaltunggerichtsgebSude klonk plotseling een schot uit. den, toen nog door de politie belemmerden stoet. En dadelijk daarna werden steenea geworpen naar de ruiten van het gebouw, waarin kort daarna geen ruit meer heel was. Vervolgens trok de stoet naar het paleis van justitie. De politie was te zwak op dio plaats om iets te doen. Toon werd echter de cavalerie en infanterie te hulp geroepen, die de menigte verjoeg. Maar de troepen volk trokken naar de ar beiderswijk, aan den Ottakrmg, onderweg in tal van huizen en in een kerk de ruiten in slaand jof gooiend. Daarna begon men met het opwerpen van barrikaden. Herhaaldelijk raakte de menigte in deze wijk handgemeen met de troepen, die beschoten werden, daarop met de bajonet chargeerden, en salvo's afgaven. Men spreekt van 180 gewonden en 2 dcoden. Zoo is althans de voorstelling in een uit voerig bericht in de „Kön. Ztg." waarin de schuld geheel aan de betoogers wordt ge geven. De leiders hadden weldra alle gezag verloren, en eigen ordebewaarders had men niet. De Oostenrijkschc minister-president ba ron. Gautsch, heeft Vrjjdag een bijeenkomst mot de partijleiders gehouden in verband met de duurte, roet name die van het vleesch. Een overhaaste bijeenroeping van het parle ment achtte hij onnoodig; het zou z. i, niet noodig zijn het vóór den 9en October bijeen te laten komen. Hij was met de Hongaarsche regeering in onderhandeling over de vleesch- Yon Gautsch betreurde het dat de opwin komen? Ga jij door de achterdeur naar binnen, Samuel", voegde zo er tot haai man aan toe, „en laat je vuile schoenen in de kouken staan." Zjj ging terzijde staan, en liet my het huis binnen gaan. Daarna sloot ze de deur achter me. „Mijn man denkt alleen om den tuin", zei zo met een zekeren minachting, terwijl 'ze mij met statige pas voor ging naar de eetka mer. „En hij brengt er nooit iets goeds tot stand Ik noem het tijd verspillen. Laat u me eens dat adres zien?" Ze nam hot verzoekschrift van me aan pp een besliste manier, en las het door. „Ik zal het teekenen", zei ze toen ze klaar was. „Die weg is oen schandaal I Ik heb onzen huiseigenaar gezegd, dat ik zal weggaan als dat niet spoedig verbetert. Maar hij scheen hcclemaal niet gevoelig voor die gedachte een huurder te verliezen. Mannen hebben geen hoofd voor zaken Ze haalde pen en inkt en ik sloeg haar gade, terwijl ze haar naam schreef met een groote vastberaden hand, boven aan bet blad; „Eleo- nore Seobcl". Dus zij was ten slotte toch de „Nell," Zo was een lange dame met knap uiterlijk tenminste zo zou dit hebben gehad zonder ding onder de bevolking een vorm had aan genomen, die nu juist niet geschikt was den toestand tot klaarheid to brengen- Er was ook gewezen op do mogelijkheid van gebeur tenissen, welke, indien zjj zicli mochten voor doen, do regocring zouden dwingen met alle beslistheid er togen op te treden Hij betreurde het slechts dat niet de eigen lijke aanstokers van dergelijke ongeregeldheden konden worden getroffen. Deze uitlatingen van den minister-president hebben bij de socialisten groote opwinding teweeggebracht, Ten slotte werd de bjjcenroeping van hot parlement op b October a.9. bepaald. Een ingrijpende wijziging van den tele foondienst in België is het onderwerp vaneen rapport, door den minister president De Bro- quevillo uitgebracht aan den koning. De her vorming omvat m hoofdzaak twee punten. Het splitsen van het tarief in een vast bedrag en een tweede bedrag, verband houdend met het aantal gevoerde gesprekken Men hoopt zoo o. a te verkrijgen dat hot aantal nutte- loozo aanvragen van aansluiting van te zeer overladen (posten zal verminderen. En voorts wordt hot land in netten ver deeld met een straal van 30 K M van het middelpunt Wat daarbuiten valt wordt geacht te zijn een „interurbaine" aansluiting. Lord Kitchener, die Vrijdagavond te Cha tham het hoofdkwartier en do zetel van zjjn oud wapen, de genie gehuldigd is aan een groot afscheidsdiner, en die Zaterdagavond naar zijn nieuwen post in Egypte is vertrokken, zal daar donzelfden bescheiden titel en rang zal daar denzelfde bescheiden titel en rang hebben als zjjn voorgangersdiplomatiek agent en consul-generaal. Evenwel zal hij evenals zij den rang hebben van gevolmachtigd ge zant, wat ook meer overeen komt met zijn werkelijke positie. Er is een gerechtelijke instructie ge opend tegen twee Fransche bladen, de Pa- rijsche „Patrie" en de „Éclair de l'Est" van Nancy, welke het sensatiebencht verspreid hebben dat een Duitsche Ulanenpatrouille bij Lunevilte de Fransche grens zou zijn over getrokken. In een Zaterdag gehouden vergadering van het Pruisische Staatsministerie, om te beraadslagen over de maatregelen, welke ge troffen dienen te worden tegen de noodlottige gevolgen van do hitte en de droogte van dezen zomer, is volgens de officieuse „Nord- deutsche Allgemeine Zeitung" besloten de spoorwegvrachten van voedergerst, mais, aard appelen, versche groenten, boonen, erwten, natuurlijke en kunstmest belangrijk, met on geveer 50 procent, te verlagen. Ook zullen de prijzen voor het vervoer van zeevisch verlaagd worden. Over andere tegemoetkomingen zal later beraadslaagd worden, wanneer het onderzoek ver genoeg gevorderd is. Of ook gedacht wordt over de mogelijk heid, den uitvoer naar Duitschland voor eer ste levensmiddelen tijdelijk te vergemakkelij ken, is niet in do officieele nota vermeld. Bij de werkstaking der voerlieden te Dusseldorf is bij het goedereostation tot een formeel gevecht tusschen stakers en werk willigen gekomen. De stakers hadden het logement, waarin do werkwilligen onderge bracht waren, omsingeld en wachtten deze na het eindigen van den schafttijd op. Het kwam tot een hevig gevecht, waaraan ook vrouwen deelnamen en waarbjj talrijke per sonen. meer of minder ernstig gewond werden. Uit Warschau seint de correspondent van de „Vossische Zeitung" dat aan joodscbe Leer lingen, die de hoogere burgerschool hadden afgeloopen en zich bij hot gymnasium voor een afzonderlijk examen in Latijn hadden op gegeven, is te verstaan gegeven, dat zij niet tot het examen konden worden toegelaten, daar het maximum percentage joodsche leerlingen ook in dit geval niet kon worden overschre den. Toen de afgewezenen hierop de 10 roebel terug vroegen, die zij vooraf voor het afleg gen van hot examen hebben moeten storten, kregen zij ook hierop een weigerend antwoord. De ingenieur Richter verzoekt de bladen te berichten dat de houding van de Turksche sche regeering, zoowel als die van haar amb tenaren in het bijzonder, niet alleen geen blaam verdient voor zijn gevangenschap, maar dat haar bemoeiingen voor zijn bevrijding de hoogste erkentelijkheid verdienen en dat Tur kije groote offers heeft gebracht, meer dan. bekend is geworden. Richter zal in een vlug schrift uitvoerige mededeelingen over de pogin gen tot zijn bevrijding doen. de hardheid van uitdrukking die lijnen trok om haar mond, en die een onaangenamen blik in haai- oogen deed schijnen. Ik kon mjj voorstellen dat ze twintig jaar te voren een zeer mooi meisje was geweest. Ik was er zelfs verbaasd over dat zij getrouwd was met den man in den vuilen, ouden bruinen jas. Ik besloot Bundie, mijn keukenmeid, er eens naar te vragen. Bundle scheen altijd alles te weten. Ik ver moed dat ze het hoorde van de leveranciers die Jan ge bezoeken brachten aan de ach terdeur van mijn woning. Mevrouw Scobel vloeide zorgvuldig de hand le© koning af, en gaf mij het papier terug. Daar er niets meer te zeggen viel, ging ik lieen. Juist toen ik het huis verliet, hoorde ik do stem van den ouden man achter uit het huis: „Nel!! beste kind! Nell!" De stem klonk vreemd jeugdig in mijn ooren bijna als de stem van een jongen man, bijna zooals zij moest hebben geklonken twintig jaar terug toen die vrouw met haar hard gelaat een meisje was. Ik was benieuwd of die stem eenige her inneringen in haar opwekte- De Spaansche minister van binnenland scho zaken heeft mccdedeeld, dat de regeering eenige dagen geleden bericht kreeg botref- fendo ©en revolutionnaire samenzwering in Barcelona, waarvan de uitvoering was toever trouwd aan een comitó van Spaansche en buitenlandsche anarchisten en syndicalisten in samenwerking met andere politieke groe pen. Hot comité besloot tot een gewelddadige aJgemeene werkstaking en bereidde do vernie ling voor van telegraaf- «n telefoonlijnen en spoorwegen. Het proclameerde de staking voor de drukkerijen en wilde met geweld het ver schijnen der bladen beletten. Echter werden maatregelen genomen, waardoor de bladen konden verschijnen, behalve de „Progresso". De leiders van het comité werden gearres teerd. GRAANMARKTEN ENZ. Rotterdam, 18 Sept. Ter graanmarkt van beden was tarwe wederom veel te ruim aangeboden. In alle soorten waren de prijzen lager, zoodat een zeer groot gedeelte onver kocht is gebleven. Men besteedde voor Essex f 10.50 tot f 11.50; de overige soor ten f 9.tot f 10.rogge, gerst, witte- boonen en erwten waren weinig ter markt Haver was weinig aangeboden en flauwer. Ze ging van f 8.50 tot f 8.90 per 100 KG. Bruineboonen waren ruim aangeboden en werden flauw en onveranderd verkocht 17.- tot f 17.75. Schiedam, 16 Sept. Moutwijn f 12je never f 167», Amst. proef f 18 per H.L. cont. zonder fust en zonder accijns. Opgaaf van den „Bond van Distillateurs." Gent, 15 Sept. Ter veemarkt van Vrij - dag werden te koop gesteld20 schapen 0, lammeren, 0 geiten, 2S8 kalveren, 281 vette varkens, 10 loopers, 345 biggen, 0 melk- koei, 0 groote os, 29 jonge ossen, 33 «•aarzen, 19 vette koeien, 8 stieren, 19 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voorossen en vaarzenvleesch fir. 1,65 a fr. 1,77idem 2e qual. fr. 1,45 a fr. 1,56koeienvleescb fr. 1,50 a fr. 1,60; idem 2e qual. fr. 1,36 a fr. 1,53; stierenvleesch fr. 1.38 afr. 1.62; kalfvleesch fr. 2,10 a fr. 2,25; schapenvleesch fr. 1,33 a fr. 1,33; lammerenvleescb fr. 1,20 fr. 2,17varkensvleesch fr. 1,38 a fr- 1,45. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1,35 stieren fr. 1,20kalveren fr. 2,10. Versch roet fr. 0,65 a fr. 0,85 volgens kwaliteit Vlas. Voor Russisch blijft de vraag goed naar oud vlas, voor vlas uit den nieuwen oogst is de vraag nog kalm. Prij zen zijn vast. Van inlandsch wordt er niets ter markt aangevoerd en de stemming is kalm. Voor garens van vlas en van snuit is de markt wat levendiger. Prijzen zijn on veranderd. Jutegarens met kalrnen verkoop tot vaste prijzen. In katoenengarens kwa men er maar enkele zaken tot stand. Prij zen vaster. Linnen met kalmen verkoop. MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL Maandag 18 September Rotterdam (Bericht van den Makelaar H. van RandwijkTer graanmarkt van he den waren buitenlandsche granen loco en spoedig gewachte partijen gemakkelijk koop baar, overigens weinig veranderd met weinig zaken. Zaterdag 10 September Antwerpen. Tarwe kaloi. Boeda-Pest. Tarwe prijshoudend ge stemd. P a r ij s. Tarwe prijshoudend. B e r 1 ij n. Voor tarwe was de stemming in aansluiting bij de AmerikaanBch markten, flauw. De handel was echter zeer kalm. Rogge was eveneens flauwer, werd later echter vaster op aankoopen door commis sionairs en in verband met het ongunstig luidende Duitsche Landbouwraadbericht over den aardappel-oogst. Haver bleef prijshou dend, mais was stil Het slot was lusteloos, vooral voor tarwe op billijker aanbod uit het buitenland eu wegens liquidaties. N e w-Y o r k. De termijnmarkt voor tarwe opende traag, J/s c* lager, had hetzelfde verloop als de markt te Chicago en sloot traag. Loco prijsh. Ik keek onwillekeurig naar baar Ze fronste haar wenkbrauwen. „Ja. ik koml" riep ze onvriendelijk over haar schouder, en sloot de deur achter mij dicht. Bundie wist alles wal er bekend was over de Scobels, en nog iets meer. „Onder den pantoffel zit-ie, die oude heer," deelde ze me mee, toen ze 's avonds de tafel dekte. „Onder den pantoffel, en als er iets is dat ik niet verdragen kan, dan is het een man die onder den pantoffel zit". Ik mompelde een instemming. „Het is jammer dat zij geen kinderen heeft," vervolgde Bundle philosophisch. „Het zou haar iets te doen geven Vrouwen dio geen kinderen hebben zijn allemaal hetzelfde. Zo moeten zich op een of andere manier bezig houden; sommigen doen het zus ©u ande ren doen bet zoo, en ik vermoed dat mevrouw Scobel hot doet door haar man op den kop to zitten. De asebman heelt gezegd dat ze soms erg tegen hem te keer gaat Bundie nam een verwelkte bloem uit vaas, die midden op de lafel stond en draaide haar om haar vingers terwijl ze naar mjj keek. „Ik kan nooit begrijpen, waarom de men schen zoo'n haast hebben te trouwen," ging ze Chicago- De tarwemarkt opende traag, c. lager, op toenemende baise-speculatie en op flauwe telegrammen, daalde verder op de onbevredigende exportvraag op het gunstige weder, op groote aanvoeren uit "Winnepeg, en op hoogere oogstramingeu voor Rusland, steeg daarna op contramine- dekkingen, doch reageerde opnieuw op eeu aandrang tot verkoopen door bet Noord westen en sloot traag. Koen Per UUyraaf Vorige vun koen. heden Amstertam. IS Sept. 8TAAT8LEENINGEN. NEDERLAND pCt. Bedrag Stukken Obl. N. W. Sch. S 1000 835/8 «38/4 dito Cert3 1000 8215/^ 8215/jg dito dito21/j 1000 701/4 701/4 HONG. Bel. t. Str. '93/lflOiJuni/Dee 4 kr. 2000 9ll/u ITALIË lna. 1862 SS/4 Lire 100-10000 961& OOSTENRIJK. Jnn.-Juli4 2000 921/4 21 »/W dito Obl .Mei-N or. 4 Kr. 2000 021/4 PORT. Obl. Ie «ene 3 666fe dito 3e 3 051/j RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 188 84 100 821/4 dito 1867-69.. 4 100 93 dito 1880geoonj. GJt. 626 871/g Z. W. Spoormij. 4 QJL 626 881/g dito 1889 Hope. 4 625 879/i§ dito '94 6e Em. 4 625 863/4 871/g SPANJE. O. buit. Ferpet 4 Pe«. 1200-24000 86 ruRKLJEOM.1902 fr. 600-2600 8W/4 JAPAN. Leening 1899 OU.W»li ARG. REP. Buit. Leeuiug 1896/99. 94 BRAZILIË. Fun ding Lg. 1898.. 20-100 1026/g 103 to dito Obl. 1903 6 100 102 10S»/j, dito dito Londen 188 9100 86 VENEZUELA Dipl. ichuld3 100 67V4 671/| INDUSTRIEELE EN FINANCIEELS ONDERNEMINGEN. NEDERLAND. pCt. Ned. Hond. Mij A. 1000 186 186 AMERIKA. Unit. States Steel Corp. Cert, van gew. Aand«81/» 69% 8PQORWÜCLEEN1NQEJ8 NEDERLAND. pCt. HolL Spoor A.831/ï B31/j Mfj. tot Etpl. van 8t. Spw. Aand. 260 931/j 94 N.-I. Spw. Aand 260-1000 285 ITALIË. Spoorweg- leemngenl887-89 S Lire 60-2600 67tyj Zuid-lta). Sp. O. S 500-5000 67 6671» POLEN. W.W.A. Zit 100 203 208 AMERIKA. Atoh. Top. Ei S. Cett. van gew. aand. D«. 600-1000 1021/4 IO4I/4 dito Alg. Hyp. O. 4 600-1000 981/j 9816/u Illinois Cert. v. A. 500-1000 189 dito Leoa L.St.Ct. 600-1000 668/4 Miss. Kans. Tex. Ie Hyp. Obl.... 4 600-1000 977» N'. Y. Penaylv. Ohio prior Obl.4tyg 600-1000 105 Union Pae. Er. Comp.Cert.v.gew. Aand100-1000 1021^ 16«/g UnionPac.GoudO. 4 1000 1007'ig IOOI/4 Weet New. Poon». Ins. Mort. gage Geldb6 1000 1091& ZEEUW8CHE FONDSEN. Stv. Mij. Zeclnad A. f 260 116 dito dito pret A. 120 dito dito ObL... 1000 881/g Kon-MijDeSoheldeA 117 dito dito 1900 Obl. 4l/g Houtb.v/b.O.Alberta Ls. Co. A.. 134 Zeenwsche Hyp. B. Pdbr4 97 dito41/9 lOOlfc Alg. Mij bel.en aank. van vruohtg. bel. waarden Pdbr.IOOI/4 IOOI/4 Breek. Maldcg. St. tr. Mij. A N. C. Beetw.Sui- kerfabr.S.v.O.Obl. 6 PREMIELEENIHQE* NEDERL. St. Am. 8 100 1077/j# 107U/i. Stad Rotterdam.3 100 1037h6 BELGIË. St. Antw. 188721/g fr. 100 87B/a HONG.Theia«Joten 4 „100 I68J/4 OOSTENRIJK. Staatel. I860.... 6 500 167 dito 1864100 302 Cred. Anet 1868. 100 250 RUSL.Staatel.1864. 100 455 dito 18605 100 348 SPANJE. St. Madr. 3 100 697/d TURKUE. Spoorwl. 3 400 601/8 Amerikanen beter. Prolongatiekoers 3*/4 a 33/% peinzend voort. „Ze zouden dat niet doen, als ze vijftien of twintig jaar voor zich uit konden zien." In zeker opzicht is Bundie een verstandig© vrouw, en toch, als een zekere politie-agent niet aan luchthartige liefelijkheid de voorkeur had gegeven boven strenge deugd, dan zou ik hoogst waarschijnlijk een uitstekende keuken meid gemist hebben. Een of twee maal, sedert wij in de Avenue waren komen wonen, had ik den aschmaa verdacht tegen mijn geluk en gemak samen te zweren, en ik voelde mij verlucht, toen ik Bundle nogmaals haar antipathie tegen dat hu welijk hoorde uiten. „Er zijn er niet veel, die weten wanneer ze het goed hebben", schoot ze op me af ais een Parlhcn-pijl, terwijl ze heen ging. „Maar ik geloof dat u en ik er twee van zijn, mijnheer „Ja, wij hebben, het heel geriefelijk", zei ik. 1 Maar ik keek schuin naar mijn scbrijf- tafel waarin een pakje brieven lag. En ik bedacht dat als do schrijfster daarvan niet even trouweloos was geweest als Bundle's politie-agent, ik nu niet een huishoudster^ keukenmeid had noodig gehad. (Wordt Varvolgd.)

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 3