kolen BIJVOEGSEL Hiddelbiirg 16 Sept. Landbouw. Benoemingen. Rechtszaken. Kerknieuws. Verschillende Berichten. BÜITENLAND. mend Ends, llich- PK, E IT i| cal i» oht op ■hais- pux- or des zvan lefctjd, bn bfü- Maandag IS Sept. 1911. no. Tot dekking hiervan stelt het dogelgksch be- 2ïederland9che zeeschepen, met uitzondering stunr voor to heffen op do gronden en wa - van oorlogsvaartuigen toren des polders- schotbaar 15.433 hcc- is in de Staatscommissie, ingesteld ten laren l 200-629 en vrijland 1480 hectaren einde te dienen van advies omtrent de vraag, f 7104, to zamen alzoo f 207.733. I welke maatregelen zullen zijn te nemen om Het bedrag voor het gewoon dakbeschot voor te komen tot herziening van de bestaande Polderbestuur van Walcheren. Vergadering van heden, Zaterdag, morgen, to 11 uren. Voorzitter de heer H. P. den Bouwmeester. Tegenwoordig 4 raden en 18 commissa rissen. Be notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Aangeboden wordt de rekening van den pol der over het dienstjaar 1910 De ontvangsten hebben in dit jaar bedragen f 413.552.85, de uitgaven f 439.451.07, zoodat •r een nadeelig slot is van i 25.898.22 De commissie, bestaande uit de heeren J. Kodde, D. Kodde Lz. en jhr. P. J. Boogaert, aan wie de voorloopige opname der rekening was opgedragen, heeft een en ander nagezien en adviseert deze rekening goed te keuren. De vergadering besluit conform dit advies. Begrooting 1912. In behandeling komt nu het voorstel van het dagelijkscb bestuur van den polder omtrent het vast to stellen gewoon dijkgesehot voor het dienstjaar 1912. Voor de gezamenlijke werken aan de vier wateringen is uitgetrokken f97.250, terjvijl do begrooting voor bet jaar 1910 daarvoor aan wees f 104,800 en voor bet loopende jaar 1911 Uitgetrokken was een som van f86 000. Onder het cijfer van £97.250 is voor nieu wen aanleg begrepen: Noord watering het aan vullen en uitbreiden der bestelling van den onderzeeschen oever tusschen de dijkpalen 3 en 5 van den Wastkapelschen zeedijk f 10.000 Zuidwatexing het verbeteren der bestaande steenglooiïng tusschen de dijkpalen 24 en 25 f 5000Westwatering het bouwen van een nieuw rijs- en paalhoofd tusschen de dijkpalen 14 en 15 f20.000; te zamen dus f35.000. Voor gewoon (onderhoud blijft alzoo een bedrag van f 62.250, waarin de Noordwatering komt voor f 42.700, de Oost-, Zuid- en West' wateringen voor f 19.550. In het vorig jaar was bij de raming in September voor gewoon onderhoud uitgetrokken f 66.575, 'zijnde voor do Noordwatering f <14.400, voor de drie overige wateringen f 22.175. Ilot werk ,aan de Noordwatering is een uit breiding van de bestorting in de vorige raming voor het eerst vermeld, dat aan Zuidwatoring is een voortzetting van het werk in de laatste jaren geregeld in de ramingen voorkomende en het werk aan de Westwate ring is een maatregel tot behoud van dc bestorting vóór het fort „De Nolle" en van het strand en den daarvóór gelegen oever, noordwaarts van deze bestorting. Voor kramwerken en helrabeplantingcn aan de Oost-, Zuid- en Westwateringen is /op ongeveer dezelfde hoeveelheden als ten vorigen jaren gerekend, terwijl voor de Noordwatering f 300 minder is geraamd in verband met de ten vorige jare gemaakte groote hoeveelheid steenstrook van oude basalt, afkomstig uit de vernieuwde werken. Voor onderhoud der hoofden op de stranden aan de Noordwatering is ongeveer hetzelfde als in 191t uitgetrokken voor do staketwer- ken wordt een gelijk bedrag als vorig jaar, voor do paalhoofden vóór den Westkapolschen zeedijk daarentegen eene kleinere som voorge dragen. Voor herstellingen van rijsbeslagen en rijs- hoofden op de stranden aan de drie andere wateringen is gerekend voor de Ooslwatering f 1200; voor de Zuidwatering nihil en voor de Westwatering f 600. Onder de aangevraagde sommen voor het horstellen en onderhouden van bruggen, heu len en huizen is gerekend op het geheel ver nieuwen van twee heulen in de Noordwate ring, het vervangen van een houten brug door betonbuizen in do Oostwatering en het vervangen van een heul door betonbuizen in de Westwatering. Do posten voor peilingen en metingen zijn in verband toet de vijfjaarlijksche doorpei lingen welke in 1912 moeten plaats hebben voor alle wateringen hooger geraamd dan in 1911. Rentebetaling en aflossing vragon voor 1912 een bedrag van f 73.053. Den lsten Januari 1913 zal de schuld be dragen f 878.200, waarvan in dit jaar zal worden afgelost f 39.000, Voor onvoorzien wordt geraamd f280. De begrootingen voor 1910 en 1911 wezen daar voor aan f458.93 en f441.80. Do vermoedelijke uitgaven voor het dienstjaar 1912 kunnen als volgt berekend worden: kosten van beheer f12.150, jaar wedden technisch personeel f 10.750, kosten der werken f 97.250 hiervan voor do Noord watering i 52.700, voor de Oostwatering f 7700, voor de Zuidwatering f 10.600 en voor de West- watering f26.250 stormschaden f18 000, bureaukosten voor de wateringen f550, in spectiën f 750, wegen f 12-000, rente en af lossing f73.053, grond en andere lasten f1150, pensioenen f1150, diversen f1650, onvoorzien f280, totaal der uitgaven f228 733. De ontvangsten met uitzondering van het dijkgeschot zijn daarentegen het volgende: goed slot van het vorige jaar momorio, eigendommen f4060, afwateringsgelden f577, diversen f4363, wegen f12.000, te zamen f 21.000. Het tekort is dus geraamd op f207.733. 1912 moet worden vastgesteld op f 13 per hec tare schotbaar, en f4 80 per hectare vrijland. In het vorig jaar werden deze bedragen vastgesteld respectievelijk op f14 en f6.80. De commissie, belast met de voorloopige opneming van bogrooting en rekening van den polder, stelt voor dit voorstel van het dage lijkscb bestuur goed te keuren. De vergadering vereenigt zich met dit advies. Als gemeente waar, buiten Middelburg, in 1912 de verkiezingen zullen plaats hebben wordt aangewezen Westkapelle. Voor 1912 wordt liet stembureau vastgesteld als volgt: voorzitter: de voorzitter van het polderbestuur, plaatsvervangende voorzitters de heeren A. W. Berdenis van Berlekom en S. Lou worse, leden de heeren jhr. C. J. J A. van Teylingen, L. Cysouw en jhr. P. J. Boo gaert, plv leden de heeren H. W. Allaart!, L. Krijger en P. Dumon Tak 3ij art. 16 der wet van 20 Juli 1895 (Staatsblad no. 139) is bepaald dat elke keur of politieverordening, door besturen van waterschappen opgemaakt, binnen tien jaren na hare goedkeuring moet worden herzien. tegenwoordige jkeur pp de duinen is vastgesteld pp 7 December 1901 en goedge keurd 11 Januari 1902, no. 91. In verband met bovenstaande legt het dage lijkscb bestuur een keur op de duinen waarop de goedkeuring der vergadering wordt d. ,Deze keur wijkt in geen enkel opzicht af van de reeds bestaande. Zonder stemming wordt, deze keur vast gesteld. De gewone machtiging tot het houden van aanbestedingen wordt ten slotte aan het be stuur verleend. Van D. de Breo te Middelburg is ingekomen n verzoek om overdracht van een klein stukje grond van 14 c.A. onder Koudekerk©, voor de som van f 10. Hiertoe wordt besloten. De heer Kan vraagt inlichtingen over de procedure met den aannemer, die volgens den voorzitter nog hangende is. De heer Den Bouwmeester draagt hierop het presidium over aan jhr. C J. J. A. van Teylingen. Jhr. Van Teylingen brengt een bestuurs voorstel aan de orde om de jaarwedde van den voorzitter te verhoogen. Elf jaar vervult deze die functie en de wijze waarop hij dat doet is boven lof. Bij de tractementsverhooging voor |de ambtenaren heeft destijds spr. dit tractement reeds willen verhoogen. Een vergelijking niet andere polders toont aan, -dat het salaris hier gering is. Het be stuur stelt daarom voor f2000 te geven in plaats van f 1000, Jhr. rar. W. H. Srtouck Hurgronje kan per soonlijk zeer goed meegaan met het bestuurs voorstel Ook hij waardeert de bekwaamheden van den voorzitter. Zonder stemming wordt tot de verhooging besloten. Hierop wordt de vergadering gesloten. verhouding tusschen het Gouvernement en de Protestantsche Kerk in Nederlandsch- Indië, benoemd tot lid en voorzitter: ror. L. W. C. van den Berg, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, burgemeester van Delft, en tot lidmr. H. G. Hagen, administrateur, chef der afdeeling justitie, onderwijs, eeredienst en nijverheid van bet Departement van Koloniën. Bij beschikking van den Minister van Marine worden de luitenants ter zee 1ste klasse H. J. Pek en J. M. van Wiekevoort Crommelin eervol ontheven van het bevel respectievelijk over Hr. Ms. „Sperwer" en „Havik" en op non-activiteit gesteld en de luitenant ter zee 2de klasse J. J. Heilbron geplaatst aan boord van het wachtschip te Amsterdam. De officier van gezondheid 2e klasse J. J. Louwerse, dienende aan boord van Hr. Ms. „Dolfijn, wordt op non-acti viteit gesteld, en opgevolgt door P. J. van Driel en wordt de officier van gezondheid 1ste klasse W. A. Stark, dienende aan boord Hr. Ms, „van Galen", op non-activiteit ge steld. in dienstkleeding. j peradjo, dien moo vermoedt de beruchte Bill De sociaal-democratische vrouwenclub te Miner te zijn. Gedurende den nacht achter - Amsterdam beeft een adres aan den gemeen- volgde een menigte van 300 personen Om teraad gericht waarin zg bet belang betoogt vluchteling door de wouden en talrijke schoten voor de Arbeidende klasse van Amsterdam, werden gewisseld. Bij zonsopgang word h| dat van gemeentewege zuigelingenkeukens in dicht struikgewas aangetroffen. BLoedhoo- (gouttes de lait) worden opgericht, in verbin- den hadden tzgn spoor gevolgd van af hot ding met consultatiebureaus; voor de voeding schoolgebouw waaruit kg het meisje had ont- van zuigelingen. Ter verdere bevordering van voerd. De laatste kwam Woensdagnacht i* de natuurlijke voeding van zuigelingen wordtopgewonden toestand terug. Men vreest flee het uitloven van zoogpremies aanbevolen. vluchteling niet tegen de bevolking te kunnen In een. tweede adres aan den gemeenteraad beschermen, zegt genoemde vrouwenclub, dat zij het een] - Een hevige aardschok, uit het Noorden groot belang acht voor de Amstèrdainsche j komende, is gevoeld in hef salpetoigobiott arbeidersbevolking, dat van gemeentewege van Peru. openbare waschinriclitingen worden tol stand gebracht, waar de wascb van arbeidersgezin nen in groot bodrgf wordt behandeld en hot wasschen wordt bezorgd tot een prys, dio kan worden geacht door een arbeidersgezin te kunnen worden betaald. De wekelgkschc bijdrage van onzen land- bouwmedewerkor proest ditmaal achterwege blijven. Bg de verplichte keuring van dekheng sten, Donderdag te Kattendgke gehou den, werden, aangegeven 19, voorgebracht 17, goedgekeurd 16, uitgesteld wegens exterieur 1 en ooOfl 1 afgekeurd om dezelfde reden. Te Bergen pp Zoom bedroegen Vrijdag die cijfers 8, 8, 7 en 1. Afgekeurd werd er daar geen. De nieuwe cursus aan de Rgks Land bouwschool te Wageningen is begonnen met 150 leerlingen, een aantal nog nimmer be reikt. Het is de laatste cursus aan de onge splitste school te geven en tevens de laatste voor Wageningen KORTE MEDEDEEUNGEN VERGADERINGEN. Vrijdagmorgen werd de zitting van het de tiend© internationaal congres te gen het alcoholisme te negen uur door Minister Talma geopend, teneinde aan de orde te kennen stellen het vraagstuk der Consul- tatie-Bureaux voor alcoholisten, waarvoor Dinsdag de tgd ontbroken had. Dr K Bouinan van Amsterdam, een der leiders hot daar bestaande Bureau, en dr. Schellmann van Dussoldorf deelden hun ervaringen op dit gebied mede. Uit deze inleidingen bleek, dat ook zonder asylbehandeling zeer veel voor de alcoholisten, gedaan kan worden. In de dis cussie werd er nog op gewezen, dat de eigen lijke ©nthoudjngspropagan-da hoofdzaak moot blijven. Om tien uur begon de rij inleidingen over het alcoholgebruik in do koloniën, waarvoor vier inleiders waren ingeschreven. Met groote belangstelling werd de inleiding gevolgd van dr. Hans Paasche, officier van gezondheid in het Duitsche koloniale leger, die vertelde, van zijn reis door do wildernissen van Afrika, op welke reis de grootste vermoeienissen doorstaan waren zonder dat alcoholica was medegenomen, ja misschien wel juist daardoor. Zeer interessant waren ook de mededeelin- gen van den assistent-resident Walbeehm, die aantoonde dat het drankgebruik onder de in landers op Java dreigt toe te nemen. Verder werden nog inleidingen gehouden door ds. Rauws uit Rotterdam en baron Du Teyl uit Parijs. Hot volgende congres zal in Milaan houden worden Bjj Kon. besluit: is aan den beer A. M. Kollewijn, op zijn verzoek, met ingang van 1 October 1911, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van kanselier aan het consulaat-generaal der Nederlanden te Singapore, en is als zooda nig benoemd, met ingang van gemelden datum, de heer H. Coorengel, laatstelijk eerste klerk aan de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam is benoemd tot directeur van bet post en telegraafkantoor te Leur G. van Zwieten de Blom, thans commies der telehrapb» 2e klasse; is voor het tijdvak van 1 October 1911 tot en met 31 Augustus 1912, benoemd tot leeranr aan de R. H. B. School te Wage ningen, D. Klay, aldaar. is aan Henri E. R. Altenloh vergunning verleend de geneeskunst uit te oefenen op Kwntongereeht te iliddelburg. Heden (Zaterdag) zjjn veroordeeld wegens overtr der jachtwet. P J L, Goes, lot f 2 f 8 b. s. 1 -)- 4 d. h verbeurte f 0.80 1 d. h.L, B., Goes, tol 2 X f5 b. s- 2X3 d. li verbeurte f0.60 s. 1 d h strooperij: J. G, Serooskerke, tot f5 b. s. 3 d. h.; het verkoopen van ongekeurde visclr. J, Arnemuiden, tot f2 b. s 2 d. h.; het vervoeren van vlcesch zonder geleibiljet: P R., Serooskerke, tel 13 b. s 2d. li.; de orde van een militaire troep - verstoren: J. W, 's-Heerenhoek, tot £3 b. s. ld. h overtr- van. het prov. trekhondenreglement C R., rvendc, tot 2 X f 1 b. s. 2x1 d- b overtr. dor Motor- en Rijwiel wet G. P, St. Maartensdijk, F. M. M., Middelburg, ieder tot f 1 b. s 1 d h. Vernietigd is hot vonnis, 10 April 1.1. bij verstek gewezen c.a 3. de R., Vlissingen, wegens overtr. van art 453 Swb. veroor deeld tot f 5 b. s. 3 d. lien beklaagde op nieuw veroordeeld tot f 3 b s. 3 d li. Even eens is vernietigd het op 18 Maart 1.1. bij ver stek gewezen vonnis c.a M v. F., Middelburg, wegens overtr. van art 453 Swb. veroordeeld tot f 10 b. s. 3d h. en beklaagde opnieuw veroordeeld tot f5 b. s. 3 d. li- Voor bet ove rige zijn beide bovengenoemde vernietigde von nissen bekrachtigd. Bekrachtigd is hel vonnis, bij verstek gewezen op 29 April 1911 ca. 3. W„ Mid delburg, waarbij deze wegens overtr. van art 453 Swb is veroordeeld tot f5 b. s 3d. h. Aan de Maaskade O.z te Rotterdam is een man aangehouden, die op een handwagen voor een koopman tien zakken gerst ver voerde. Deze gerst was van een schipper in de Leuveliaven gekocht en van diefstal afkom stig. Er is beslag op gelegd. Ook is gestolen aan boord van een rgn- schip, liggende aan de Nassaukado, Uit een lessenaar in het achteronder is een bedrag van 170 mark ontvreemd. Nog is in een woning aan do Spiogelnisser- kade een landbouwer uit Vrijeban, volgens zgn mededeeling, onder bedreiging gedwongen tot afgifte van twee accepten, elk groot f 1000. Een van die accepten heeft bij vervolgens betaald. Een lezer van de „Avpdeelt mede, Haagsche winkelier in comestibles hem voor enkele blikjes conserven vjjf cent per stuk meer liet betalen, met het oog op het ...oorlogsgevaar „Als dat gevaar voorbg worden de blikjes weer goedkoopor" ver klaarde de man. Een lieer, zich noemende mr F. W Wells uit Glasgow, die te Amsterdam oen automobiel kocht, te leveren Zaterdag a.s. voor 780 dol lar en daartoe een wisselbrief, betaalbaar bij de Clydesdale bank te Glasgow, ter waarde van 800 dollar, in betaling gaf, waarna den kooper op diens verzoek vijftig gulden in llol- landsch geld werd teruggegeven, blijkt met een valschen wisselbrief betaald te hebben. Bedoelde persoon is sedert Woensdag spoor loos verdwenen. Een driejarig kind van een landbouwer to Oisterwijk is tusschen He raderen eener fiorsch- machine vermorzeld. In den tuin van een timmerman te Apel doorn groeien boerenkoolstruiken van reus achtige afmetingen Een 200-tal boerenkool- planten hebben er als het ware een bosch gevormd, waar men in de schaduw van boo- renfcoolbladeren kan ronddolen. De planten be reikten een hoogte van 2i/g A 3 Meter, dus reuzen! Een struik is zelfs 41/2 meter hoog geworden. To Tilburg heeft een jongen van veer tien jaar bij een twist met een jongen van Vrijdagmiddag tegen half vier is te Haar lem, na eenigo weken ernstige ongesteldheid, overleden mgr. A J Brouwer, vicaris-gene raal in het bisdom Haarlem. De heer Jac. P. Thijsse schreef weer een (nieuw album voor de firma Verkade en Co. te Zaandam, en nu onder den titel van „De Bonte wei Men kan dit weer illustreercn met plaatjes naar teekeningen van Jan Voerman Jan van Oost. Op Dinsdag 26 September a.s. zal te 's Gravenhage do trekking plaats hebben van de Loterij van don „Nederlandschen Bond van Gemeente-Ambtenaren". Door wijlen den beer Z, te Vlissingen is bij legaat f 10.000 vermaakt aan de „Ver. tot Chr. verzorging van krankzinnigen in Zee land" te Bergen op Zoom. („DeZ,"). Bij de herstemming in district Rotterdam I, ter verkiezing van ©en lid van de Pro vinciale Staten (vacature-Valk), hoeft mr. A. de Jong (a r.) 3230 stemmen behaald, en de beer H. Spiekman (s.-d.) 3112, zoodat dus eerstgenoemde gekozen ia. Tot redacteur aan „Het Vaderland' met ingang van 15 Oct. a s. bonoomd de heer dr. G. A. Rademaker, thans redacteur aan de „Prov. Overrjselsche en Zwolsche Crt." Aanvankelijk was de deelneming aan de kiesrechtbetooging op 19 September a.s. voor hot personeel van do posterijen, tclegraphie en telephonie alleen mogelijk gemaakt voor hen, die op den dag hun reglementair verlof genoten. Thans is echter bjj het hoofdbestuur van den algemeenen bond, waarin dat per soneel vereenigd is, bericht ontvangen, dat voor hen, die nog verlof te goed hebben, DE HOUTBRAND TE ANTWERPEN De houding der verzekeringsmantschappije«i wier hooge eischon voor hout-premies in Ant werpen ontegenzeggelijk den groote® houthan del aldaar bedreigen, heeft in de bladen dier stad een heele beweging uitgelokt om het brandgevaar in de dokken voor het vervolg laf te wenden. In het bijzonder wordt er aan gedrongen op zeer strenge bewaking van de hout-terreinen, op het inrichten in die buurt van een volledige brandweerpost. Daar wordt tegen ingebracht dat bedoelde stapelplaatsen niet aan de stad toegehoorefc, dat, indien de door de stedelijke politie uit geoefende waakzaamheid niet voldoende blgkt. de belanghebbenden zelf een bijzonderan waak dienst zouden (moeten inrichten. Anderen weer dringen aan op het plaatsen .tusschen de houtstapels van eenige vuurvrge afsluitingen en van standpijpen, die mee van uit de verte electrisch kan bedienen en die water rondom zich kunnen spuiten. Uit het rapport van de politie over «te eerste oogenblikken dat de brand ontstaan is, blijkt dat iedere gedachte aan kwaadwilligheid (uit het hoofd moet gezet worden. Er is ook hoegenaamd niets van waar, zooals sommige bladen pielden, dat er getuigen zijn komen, verklaren den brand op twee plaatsen te gelijk te hebben gezien. Toen het eerste vuur bemerkt word, be sloeg Jiot nog slechts een oppervlakte van een vierkanten meter. Terwijl om do brand weer getelefoneerd werd, liepen andore man nen met emmers water naar den brand. Onge lukkig waren de emmers water onder het loo- pen half uitgestort en was er geen voldoende water pieer om het vuur te blusschon, dat spoedig een halven stapel omvatte. Ook de brandweer kwam zeer vlug Maar de droogte van hot hout deed den brand zoo ongeloof lijk snel uitbreiden, dat men er weldra mach teloos tegenover ctond. DE ZWARTE HAND. In New-York is de beruchte Zwarte Hand krachtiger (dan ooit aan het werk. Veertien bommen zijn in Augustus te New-York ont ploft, twee kinderen werden gestolen en taJ- looze dreigbrieven ontvangen. De slachtof fers zijn allen Italianen. De. politie te New- York staat blijkbaar machteloos tegenover hel optreden van. deze bende, en beweert, dat denzelfden leeftijd, dezen met een degen uit do Blach(|Offers uit angst voor verdere een stok zóó erg in de borst verwond, dat men bevreesd is voor het leven van den ge troffene De jonge dader is in arrest BRANDEN. Een. werkplaats van een wagenmaker te Uithoorn is geheel uitgebrand. Het vuur tastte spoedig het aangrenzende woonhuis aan, dat mode een prooi der vlammen werd. De oor zaak van den brand is niet bekend. Ver zekering dekt de schade Een teerliergplaats Schiedam is in brand geraakt, ver moedelijk doordat er een vonk ijl was geval len. De bergplaats moest men laten leegbran- den; do belendende gebouwen, die door het vuur reeds aangetast waren, heeft de brand weer behouden. Een zware brand heeft gewoed in een kleedingmagazijn te Deventer. Er werd groote schade aan magazijn en win- kelgoederon aangericht De oorzaak van den brand is onbekend Donderdag zonk, door onbekende oor zaak, ter hoogte vau Lowestoft do zoilvisch- sloep No. 101, thuis behoorende lo Oostende. De bemanning werd opgenomen door do visch- sloep No. 31, die ze in laatstgenoemde ha ven aan land zette. Dionzelfden dag verongelukte eveneens de sleepboot „Belgium", toebehoord)de aan den aannemer der baggerwerken te Oostende, op haar reis van daar naar Boulogne. De op varenden werden allen op óón na gered. HeL bericht van d'it ongeval maakt geen melding van de oorzaak. Op een telegrafisch mandaat der politie van Brussel, had de politie van Oostende Don derdag per draadlooze telegraaf een gezelschap van twee heeren en twee dames, die per postboot naar Engeland waren vertrokken, Dover doen .aanhouden. Zij werden naar Oostende terug gebracht in hechtenis genomen verdacht van blanke slavinnen handel Bij ondervraging werd echter bevonden, dat een der paren getrouwd was en dat de andere dame, die men voor een hunner slacht offers raanzag, 19 jaar en ook getrouwd was sedert twee maanden. Zjj ziet er echter veel jonger uit. Na de bewijzen hunner indontiteit te heb ben geleverd, konden zij, met veel verontschul digingen van do politie, de zoo onaangenaam Onderbroken reis voortzetten. De verdenking op deze eerlijke Heden kwam van een buurvrouw. Dezo zal rechtelijk ver volgd worden. Zij zou uit wraak en kwaadwil ligheid hebben gehandeld. Het weer is overal omgeslagen. In Zuid Frankrijk, vooral nabij Toulon, beeft liet zoo hard geregend dat de overstroo mingen zware schade hebben aangericht. Uit do Vereenigde Staten komen berichten van zulke hevige nachtvorsten dat de ge- to veld© zeer veel geleden hebben. vallen zich niet tot haar wenden. Daarentegen verklaart de Italiaansche con sul-gen oraal te New-York ,dat zijn landge- nooten slechts daarom zoo gereserveerd zijn, omdat do politie hun geen wezenlijke be scherming verleent tegen wraak, en omdat elke aan een detective in het geheim gege ven mededeeling, den volgenden dag precies de bladen staat De chef van do ge heime politie te New-York Flynn moet hebben verklaard, dat met zes geschoolde politie agenten het geheele nest kan worden uitge roeid. Maar de politie beperkt zich ertoe een geval na te sporen, zoolang de bladen ex over schrijven en dat is 'den misdadiger» wel bekend. Men zal daarom eerst de geheime politie moeten reorganiseeren. De wensch aan de Italiaansche immigratie bijzondere moeilijk heden in den weg te leggen is to Washington van do hand gewezen. DE MAROKKO-KWESTIE. W© liepen de zaken wat vooruit toen we in ons vorig nömmer de Duitsche kanselarij al lieten nadenken over het Fransclio antwoord. Do Fransche koerier was wel met dat ant woord in Berlijn gekomen bij Cambon, den Franschon gezant, imaar deze had hot nog niet aan den Duitschen minister van buitcn- Zandsch© zak01 overhandigd. Dat is eerst Vrijdagavond gebeurd. Toen is te vijf uur Cambon bij Von Kiderlen Wach ter jgefcomen, en samen hebben ze zitten praten tot half zeven Wit ze daar besproken hebben? We weten het niet. De Fransche regeering zelf weet het niet Zij kreeg van Cambon slechts telegrafisch bericht dat hij het onder houd had gehadhet verslag daarvan wordt per koerier gestuurd. Maar toch, al wist men daar ook geen enkel feit. de stemming is over het alge meen rooskleuriger. En er valt ook wat to zeggen voor d© redeneering, dat het lang voortduren der onderhandelingen de kans op een (oplossing vergroot. Als het vooruitzicht daarop geheel hopeloos was, dan zou mon al wel de besprekingen er aan gegeven hebben. Zoowel de „Köln. Ztg." als de „Tempt»" hebben de beste verwachtingen De geruststelling komt niet ongewenscht. Al die berichten over mobilisatie-proereu. in Nederland en België, over bet in staat van verdediging brengen van forten over het lan ger in dienst houden der miliciens, enz. ene. zo Verwekken op den duur een zekere be zorgdheid, die hij velen niet geheel wegge redeneerd wordt door do verzekeringdat dit niets anders zijn dan voorbereidingsmaat regelen om gereed te wezen Als er eens iets Eon wilde menschenjacht wordt gemeld mocht gebeuren, om nu maar in 't geheel uit Snowflake, Manitoba, uitgelokt door do niet te spreken over de gedurfde voorstelling vrijaf nemen op dien dag is gegund. Deelne- 1 ontvoering van een knappo scholonderwgzeres, dat al die buitengewone maatregelen een on ding aan do betooging mag niet geschieden Eleanor Gladys Price genaamd, door een dee- derdoei der gewone manoeuvres zijn.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5