ferseblllende Berichten. Uit Venlo schrijft men aan het „Hbld." dat het druk doen der militairen niets anders is dan een streng doorgevoerde oefe ning in 't bezetten van posten, 't bewaken van wegen en dergelijke om tijdig genoeg zaam voorbereid te zjjn als werkelijk optre den noodig mocht worden. Dotf den koning dor Belgen is mr. T. M. Asser, Minister van Staat, lid van den raad van State, benoemd tot Grootkruis der Kroon orde van België. Asserts borst zal allicht niet breed genoeg rijn voor al zijn onderscheidingen. Mr. J. A. N. Fatijn, de nieuwe Bur- gem eerste van Friesland's hoofdstad, is 39 jaar oud, Rotterdammer van geboorte, maar grootendeels te 's-Gravenhage opgevoed. Hij ïb de zoon van den kortelingb overleden Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, broeder van den afgevaardigde van Zierikzee, en gehuwd met jonkvrouwe Van Doorn, dochter van het Tweede Kamerlid voor Gonda jhr. mr. W. Th. C. van Doorn. Op politiek gebied staat de nieuwe Burge meester het naast bij de vooruitstrevende „Unie"-liberalen en is het geslacht der' Patijns is er om bekend een welsprekend debater. Den heer W. F. Schürmann is met goed gevolg in het Diaconessenhuis te Rotterdam geopereerd. De kogel, die platgedrukt tegen den schedel zat, is verwijdert. Blijkens een nit Nederlandsch-Indië ont vangen officieel telegram van de verdwaalde patrouille in Meureudoe, bedoeld in het bericht in de ,.Ned.-St." van 31 Augustus en 1 September j.l. overleden 8 inlandsche militairen beneden den rang van officier, 1 dwangarbeider en 12 Atjehsche koelies. vlam en brandde eveneens totaal nit. Het verbrande is verzekerd. Te Eerbeek stond de woning van een daglooner in lichte laaie, voor iemand ter plaatse kon zijn. Een paar geiten en varkens werden nog gered. Oor zaak onbekend. Huis en inboedel verzekerd. Te Nederweert is een boerderij door on bekende oorzaak afgebrand. Twee geiten en een varken kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Te Rotterdan kwam een uit mannen en vrouwen bestaande, op het Kruisplein met de politie in botsing, omdat een hunner een overtreding beging. Twee losse werklieden grepen een agent beet en wierpen hem tegen de straat, waar zij den man door schoppen en slaan mishandelden. Zij zijn met de hulp van andere agenten gearresteerd en onder hevig verzet naar bet politiebureau gebracht, Door do politie te Vlaardmgen zijn twee gevaarlijke oplichters gepakt. Beiden zijn goe de bekenden van de Rotterdamsche politie en justitie. Zij gaven zich uit voor Haagsche rechercheurs, die belast waren met valsch geld op te sporen. Eenige goed geloovigc menschen moeten er nog ingevlogen zijn. Te Jutfaas heeft voor eenigen tijd de veldwachter iemand in bewaring gesteld, die na eenigen tjjd in het arrestanten-verblijf overleed. Van zekere zijde is toen naar aanleiding van het gebeurde een aanklacht ingediend tegen den betrokken veldwachter. Na onderzoek is aan de justitie gebleken, dat hier hoegenaamd geen termen aanwezig waren om tegen den veldwachter oen vervol ging in te stellen, zoodat harentwege geo- merlei actie in deze zaak is te verwachten. Donderdagavond te elf uur ongeveer was te Wicringerwaard bij nevelig weer aan den j noordelijken hemel een buitengewoon mooie maan regenboog te zien. Te Baardwijk is het achtjarig zoontje Tan een schoenmaker, tengevolge van het drinken van ongekookte melk, waarschijnlijk afkomstig van koeien lijdende, aan mond- en klauwzeer, overleden, liet kind kreeg blaren pp don tong en over het geheele lichaam. ONGELUKKEN. Een 7-jarig knaapje te Rotterdam is op den Gondschensingel bij het oversteken van de tramrails door een motorwagen der electrische tram aangereden. De jongen ver dween onder den baanschuiver. Na met de hulp der burgerij er onder uit gehaald te zijn, is hij naar het Ziekenhuis gebracht. Een veehouder te Noordeloos, die aldaar door een messteek doodelijk werd verwond, is, na verschrikkelijke pijnen te hebben doorstaan, in het ziekenhuis te Gorinchem aan de gevolgen overleden. Te Dantu- mawoude is een 30-jarige vrouw van een boerenwagen gevallen en overleden. Zij was op slag dood. Te Terheijden is in de rivier de Mark een 20-jarige onderwijzer verdronken. Hij was met een zijner vrienden aan het zwemmen, toen hij plotseling in de diepte wegzonk. Zijn vriend stelde alles in het werk om hem te redden, doch te vergeefsnadat eenige personen op het hulpgeschrei waren toegesneld, haalde men hem op. Te Spijkenisse is bij een brug over de Oude Maas een schuitje van een schipper uit Made gezonken, waarbij een vierjarig meisje verdronk. Te Voerendaal wilde een kalkbrander, zooals gewoonlijk, een gat in de steengroeve boren. Hiertoe had hij een ladder hoog tegen den berg geplaatst. Nauwelijks was hij hiermede bezig of een brok steenen raakte los en wierp den man met de ladder achterover en hij kwam onder deze massa steenen van eenige duizenden kilo's terecht. Een werk man liep spoedig naar het kasteel Haren om hulp, maar het was te laat. Nadat de helpers met groote moeite de groote blok ken steenen weggewenteld hadden, haalde men den ongelukkige levenloos te voorschijn. Hij laat een weduwe en drie kleine kinderen na. De verongelukte was een braaf en oppassend man. Bij aankomst van den laatsten personentrein had te Nijkerk een ernstig ongeluk glaats. Voor de trein goed stil stond, wilde een vrouw met haar vijf jarig kind uitstappen. Het kind viel daarbij tusschen de rails en de treeplank van den trein, die nog in beweging was. Levensge vaarlijk gewond werd het kind opgenomen en met een lateren goederentrein naar Amersfoort gevoerd, waar het is overleden. BRANDEN. Te Barendrecbt is een koffiehuis met stalhouderij en boerderij geheel afgebrand. De bewoners hebben zicb in nachtgewaad moeten redden. Een paard is in de vlammen omgekomen. Een belendend perceel leed veel brand- en waterschade. Bovendien leed de inboedel veel bij het uitdragen. Uit het ver brande perceel is niets gered. Alles was, hoewel laag, verzekerd. Te Weere, in de provincie Noord-Holland, is een huis afge brand. Alles was verzekerd. De oorzaak is onbekend. Te Twijzel is een woning af gebrand. De inboedel en de volksbibliotheek zijn gered. Het huis was verzekerd. Te 1 Groesbeek is een huis afgebrand. Spoedig na het uitbreken van den brand sloegen de vlammen aan alle kanten het dak uit. Er kon weinig gered worden de oorzaak van den brand is onbekend. Het huis was laag, de inboedel niet verzekerd. Te Horst zijn de woning met schuur en stallen van een landbouwer afgebrand. Het anngrenzende huis, bewoond door twee arbeiders, vatte Vrijdagnamiddag ontving men te Ant werpen leen telegrafisch bericht, meldende, dat het Belgische stoomschip „Iiainaut", kapt. Renie, in de Middeliandsche Zee is lek ge slagen en gezonken. Alle opvarenden zijn ge red. Do „Hainaut" behoort thuis te Antwerpen on is het eigendom der firma Ad. Deppe. Te Gent werd eon werkman uit een put omhoog geheschen met een windas. Plotseling schoot het wiel los, het touw liep af, de man plofte omlaag, en het zware wiel viel op hem en verpletterde hem den schedel. Een zeer zonderling lot trof een man die gemaskerd binnendrong bij een slager te Ukkel (bij Brussel), dien hrj door dreigen met een revolver geld trachtte af te persen. Toen de slager weigerde, loste de andere een schot dat miste, maar greep toen een mes en gaf den andere drie steken. Op diens luide hulp geroep waren echter inmiddels buren en po- lotio gekomen, en de indringer vluchtte m den kelder. Toen men daar de deur opentrok van den oven, waarin de slager zijn hammen rookt, zag men den schelm zitten. De commissaris van politie zag dat hij zijn revolver op de politie richtte en sloeg de ijzeren deur dicht. Op hetzelfde oogenblik knalde het schot. Men hoorde gekerm in den oven, deed de deur weer open en haalde den schurk er geheel bebloed uit: de kogel, die hij afgeschoten had, was op de ijzeren deur teruggekaatst en hem in den schedel gedrongen. De kerel, een oud veroordeelde, had nog 25 kardoezen in don zak. Zijn toestand is zeer erg. Zijn slachtoffer maakt hot goed. Do instorting in het theater te Nice geschiedde niet in de schouwburgzaal zolf. Ér hadden herstellingswerken in het heele gebouw plaats. Terwijl ongeveer 100 personen Schanderl haalde de schouders op. „Ik zal u een voorstel doen. Het eerste is dat u do kamers van die drie kerels streng laat bewaken, opdat ze ons geen van drieën ontsnappen; het tweede is,dat we zorgen ,dat u hedenmorgen geen voet buiten het hotel zet want uw aanwezigheid ia onder alle mogelijke omstandigheden dringend noodzakelijk. Wan neer u er op een oogenblik, dat we moeten in grijpen, niet was, zou het geheelo plan in de war kunnen loopenen het derde is, dat u niemand, ook uw vrouw, een enkel woord zegt van wat we op het spoor zijn en dat ik hier in ■w huis ben." „Afgesproken"; zeide de hotelier. „Dan laat u do heeren rustig aan de table d'höte komen. Ik zal daar ook verschijnen en er mij van overtuigen of ik de goeden voor mij heb. Bij het dessert ongeveer zal ik ze dan arresteeren. Ik zelf blijf van nu af hier." „Afgesproken zeide Schauderl. Het uur van de table d'höto naderde. Enkele haastigen namen hun plaatsen reeds in en wachtten geduldig; daarna kwamen er nog enkelen, eindelijk de groote massa en toen de gong voor de tweede maal weerklonk, kwamen ©ok de drie vrienden binnen, spoedig gevolgd door den commissaris van politie. Toen hot dessert was opgedragen, stond Do la Roche van zijn stool op, schraap te zich de keel en zeide: „In naam van de wet. Hot spijt mij zeer, de hooggeëerde aanwezigen te moeten mee- doelen, dat zich in ons midden drie groote misdadigers bevinden, die ik in opdracht van mijn regeering bij deze arresteer." INauw hoorden do drie ingenieurs deze woor den of zij sprongen van hun stoelen op en renden, alles wat hen in den weg kwam, om- ver loopen de, naar de deur. Maar daarvoor stonden allo kellncrs, huisknechten en koet siers van het hotel, die er wel voor 'zorgden, dat er niemand door kwam. In hun midden stond do hotelier Schauderl en deelde mot stentorstem zijn bevelen uit. „Een wagen voor vier personen", brulde hij. „Breng de schurken naar boven, opdat zij hun goed inpakken, maar alleen onder toe- I zicht. De commissaris en ik wachten intus- scheu hier beneden." Het rijtuig kwam voor. Na" een paar minuten kwamen ook de drie boeven met arme zondaarsgezichten langzaam de trap af, vergezeld van een leger kellners en huisknechts. „Instappen I" commandeerde De Ia Roche, „A propos, mijnheer, hebben de kerels hun I rekening al betaald?" I „Neen, nog niet." I „Hoeveel zijn zg schuldig?" Sn; bet gebouw werkzaam waren, stortte Vrij dagochtend bet plafond in van een bijgebouw dat bestemd was voor restauratie - zaal. Het bedoelde plafond, dat in gewapendbeton was aangebracht pver de groote vestibule en de restauratie-zaai stortte in, veertig arbeiders, meest Italianen, bedelvend. Men ging dadelijk aan het werk om hen to redden, maar 11 hunner konden slechts dood te voorschijn worden gebracht, terwijl 16 gewond werden aangetroffen. Een geweldige brand heeft Donderdag- namiddag te Rouaan de stapelplaats vernield van post, telegraaf en telefoon, dio voor 2 tot 300.000 frank materieel bevatte. Een aangren zende loods, en twee huizen werden even eens door de vlammen aangetast. Een brandweerman en een burger werden gekwetst. De totale schade fwordt begroot op 400.000 fr. Richter is Donderdagavond te Boedapest aangekomen en door eenige journalisten ont vangen. Hij wilde niets zeggen, daar hij zich voorloopig verbonden had om te zwijgen voorts was hij vermoeid. Na een kort verblijf te Boedapest en te Weenen hoopt hij in den kring van zijn gezin terug te kunnen koeren. Treinen uit Spanje brengen te Perpig- nan geheele families aan, die vluchten vooi de felle epidemie van ingewandsziekte in cho- leravorm, welke in Noord-Spanje, voornamelijk Barcelona, woedt. Een slecht verdeelde overdaad .- De stad Fort de France op Martinique tengevolge van aanhoudende regens over stroomd. do granieten trottoirbanden rjp gebar sten. Tegen den moigen was het vuur gebluscht. De schade was een kwart millioen mark. Daarna zijn echter bjj een nieuwen grooten brand, die eveneens bljjkbaar is aangestoken, vier brandweerlieden zwaar gewond. De politie van de voorstad Schöneberg roept de hulp van de bewoners in bij het zoeken naar de brandstichters en heeft den patrouilledienst in de buurten, waar de meeste brandstich tingen voorkomen, versterkt Het duurt nJ. reeds eenige maanden, dat in die omgeving telkens brandstichtingen plaats hdbben. WATER, Vlissingon. DE ZWEMTOCHT OVER HET KANAAL. Burgess vertelt dat zijn tocht hem uiterst moeilijk gevallen is. Nadat ik mij, zoo deelde hij mee, er de eerste uren over verwonderde, dat alles zoo vlot en naar wensch ging, kreeg ak het weldra met de stroomingen te kwaad. Die hebben mij afgetobd, maar door telkens verandering in mijn stijl te brengen ik zwom dan eens links en dan weer rechts heb ik het kunnen volhouden. De roeiboot die mij volgde, was mijn proviandkamer en 's avonds heb ik mij al zwemmende, aan een (en ander duchtig te goed gedaan, 's Nachts heb ik kou geleden en was ik bang voor krampen. Loods en ocfenmeester waren het hiet eens. De loods raadde mij er uit te ko men, maar ik zelf en ook de oefenmees ter wilden er niet von boo ren. Zoo ooit, dan wegen hier de laatste lood jes 't zwaarst. Die branding voor de Fransche kust, die is mij bijna te machtig geweest. Het verraderlijke is, dat men die grootste moeilijkheden krijgt na ruim 20 nren gezwom men te hebben. Maar al de kracht en durf, die ik nog had, heb ik aangewend en ook ai werd ik telkens door machtige golven teruggezonden, ik bleef volharden. De aanmoedigingen en niet ^t minst de muziek die Imij van de volgboot toekloa- ken, hebben mij veel goed gedaan en toen ik ten slotte weer land tonder de voeten voelde, was ik overgelukkig en voldaan. Mjjn behaald es was Wel de meest afdoende verkwik king. De afstand tusschen Dover en Gris-Nez bedffaagt 32 kilometers, doch daar Burgess tijdens zijnen zwemtocht nog al ver uit den koers werd geslagen, imoet hij zoowat 40 kilometers hebben afgelegd. De verrichting van Burgess (die naar wij thans lezen 38 jaar oud is), zal in een officieel stuk, geteekend door al de menschen, dio in de volgboot meevoeren, worden vast gelegd en ter herinnering aan het leit zullen en club van twaalf vormen met een jaar- lijkschen feestmaaltijd op den herdenkingsdag. H0UTBRAND TE BERLIJN, In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een opslagplaats van hout, nabij het Tempel- hioferfeld te Berlijn, die een uitgestrektheid heeft van 20 mjorgen, op verschillende 'plaatsen tegelijk in brand geraakt, vermoedelijk door kwaadwilligen aangestoken. De hemel ver toonde zulk een hel rooden gloed, dat zonder waarschuwing do brandweren van de omlig gende plaatsen te hulp snelden maar ofschoon uit 31 slangen ontzaggelijke watermassa's in het vuur werden geworpen en meer dan 300 brandweermannen hun uiterste krachten in spanden .vermocht men niets tegen het vuur uit te richten, dat op de omliggende gebouwen dreigde over te slaan. Toen rukten 500 soldaten ter hulp. Door een gelukkige wending van den wind zijn de om liggende gebouwen gespaard gebleven. Door de hitte zrjn echter de goten van do daken gesmolten. De vensterruiten zijn gesprongen Zondag 10 Sept. nm. 2.26 Maandag 11 3.01 DinBd&g. .12 3.38 Woensdag 13 4.18 Donderdag 14 4.58 Vrijdag 15 5.48 Zaterdag 16 6.53 te D 0 m b n rg Zondag 10 Sept. nm. 2.85 Maandag .11 3.10 Dinsdag. 12 3.47 Woensdag 13 4.27 Donderdag 14 5.07 Vrydag 15 5.57 Zaterdag 16 7.02 BURGERLIJKE STAND. ▼an 59 Sept. Vlissingkn Ondertrouwd: C. de Nooyer 'jm. 21 j. met E. C. Smit, jd. 21 j. R. J. van Wijk, jm. 22 j. met A. Swint, jd. 36 j. A. J. Versluys, jm. 32 j. met Au F- Karremans, jd. 28 j. W. van de Kop, jm. 24 j. met M. de Beer, jd. 24 j. Getrouwd: C. Donkers, jm, 28 j, metM. J. van Aken, jd. 24 j. K. Boersma, jm. 31 j. met S. C. Daansen, jd. 32 j. J. Weijermans, jm. 21 j. met D. van Hoepen, jd. 21 j. J. de Vlieger, jm. 24 j. met A. M. C. Leeuwenburg, jd. 21 j. BevallenJ. Boogaard, geb. Daane, d. M. E. Corveleijn, geb. Van der Werven, d. R. Klop, geb. Taakens, d. P. H. Priester, geb. Boug, d. P. Heijdens, geb. Jacobse, d. N. van den Berg, geb. Fase, z. Overleden: L. C. Meerman, z. 2 m. P. Huiszoon, z. 2 m. J. Castel, man van A. Louwerse, 47 j. H. J. Butz, d. 4 w. T. S. H. Martin, ongeh. z. 22 j. Handelsberichten. MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL Zaterdag 9 September Antwerpen. Tarwe vast. P a r ij s. Tarwe kalm. B e r 1 ij n. De markt opende weder in zeer vaste stemming daar de droogte aan houdt en er over de aardappelen geen gun stige berichten zijn. Dekkingsaankoopen deden de tarwe-prijzen mk. 1 en de rogge- prijzen mk. 1.50 A 2.50 stijgen* Later ech ter volgden er groote verkooporders. De stilte in den loco-handel geeft weinig steun aan de prijsverhooging in den terinijnhandel. De stemming weid lusteloos en de prijzen kwamen onder het slot van gisteren. Loco haver kalm, op aflading echter zeer hoog gehouden en moeilijk plaatsbaar. Op leve ring gevraagd en hooger, later trad er een daling in. In mais werden er groote aan- koopen uitgevoerd, temeer daar het voor nemen bij Frankrijk bestaat de rechten op de voedergewassen op te heffen. Gerst kalm. N e w-Y o r k. De termijnmarkt voor tarwe opende traag en c- lager fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. Loco prijshoudend. Chicago. De tarwemarkt, opende traag, s c. lager op verwachte omvangrijke Rus sische exporten, daalde verder op flauwere telegrammen, op gunstige oogstberichten uit Winnipig, steeg daarna op contramine- dekkingen, daalde toen opnieuw op reali saties, doch verbeterde nogmaals op contra- mine-dekkingen en sloot prijshoudend, VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Aangekomen; 7 Sept. te Batavia het ss. „Besoeki", van Rotterdam naar Java; te Cama- ran het ss. „Madora", van Batavia naar Am- lam; te Hong Kong het ss. „Gneisenau", van Rotterdam; 8 Sept. to Hamburg het ss. „Ambon", van Amsterdam naar Batavia; te Singapore het ss. „Grotius", van Amsterdam naar Batavia; te Lissabon het ss. „Prinses Juliana", van Amsterdam naar Batavia; te Buenos -Ayres het ss. „Zeelandia", van Am sterdam. Vertrokken: 7 Sept. van Boulogne het ss. „Hollandia", van Amsterdam naar Buenos- Ayresvan Genua het ss. „Prinz Eitel Fried- rich", van Rotterdam naar Japan; van Batavia het ss. „Vondel", naar Amsterdam; 8 Sept. van La Pallice het ss. „Medan", van Rotterdam naar Java; van Algiers het ss. „Rembrandt", van Batavia naar Amsterdam; van Lissabon het ss. „Frisia", van Buenos-Ayxes naar Am sterdam; van Rotterdam het ss. „Potsdam", naar New-York. Gepas see rd: 7 Sept. Perim het ss. „Bali", van Amsterdam naar Batavia; Point Amour het ss. „Willehad", van Rotterdam naar Montreal; Gibraltar het ss. „Bandoeng", van Java naar Rotterdam. Ingezonden Mededeelingen. Nierkwalen zijn gevaarlijk. Nier- en blaaskwalen zijn daarom zoo ge vaarlijk, omdat zij zoo dikwijls verwaarloosd worden, totdat de ziekte in een hevigea graad uitbreekt, doordat de zieke zjjn maat regelen m'et bijtijds nam. Het werk der nieren bestaat in het uit het bloed filtreeren der onzuiverheden, die met de urine afgevoerd worden. Wanneer deze onzuiverheden in het lichaam achter blijven door een gebrekkige werking der nieren, zullen zij zich ophoopen in die doele© van het lichaam, waar zij zich het gemakke lijkst nestelen kunnen. Zoo zal het urine zuur zich verzamelen in de spieren en weef sels, en krijgt gij last van pijn in de gewricht ten en spieren, in de lendenen en zijden, in de blaasstreek, enz. De vloeibare onzuiver heden hoopen öach op onder de huid en veroorzaken zwellingen onder de oogen, opgezwollen polsen en handen, dikke voeten en beenen. Neemt uw maatregelen, zoodra zich de minste verschijnselen van een nierkwaal voor doen en draagt er zorg voor, dat de nieren het bloed zuiver houden en dat de onzuiver heden geregeld afgevoerd worden. Zonder dak kunt gij niet gezond zijn. Onder de waar schuwende kenteekenen van nierkwalen noe men wijPijn in de lendenen, rheumatischa pijnen, bezinksel of graveel in de urine, pijn lijke urineloozing, pijnlijkheid in den rug bjj het ontwaken, slapeloosheid, prikkelbaarheid, waterzuchtige zwellingen, enz. Begint nog heden een kuur met Foster'» Rugpijn Nieren Pillen, dio de opgehoopte onzuiverheden bereiken en afvoeren, en aan de nieren hun oude kracht weergeven. Door dat dit geneesmiddel den oorsprong van uw ziekte bereikt, tast het uw kwaal in zijn wortels aan en zijn de genezingen door Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam. Let er op, dat ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op het etiket voorkomt. Gij kunt er dan zeker van jzjjn de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen te hebben gekregen, die te Middelburg Zijn bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel f 1.75 voor één, of t 10.voor S Als gij uw kind gezond, vroolgk en friacb van geest wilt aien opgroeien, geeft het dan Dr. Hommel'* Hae- matogen. WAARSCHUWING 1 Men vrnge uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. „Ongeveer 600 gulden." naar zijn bureau. Daar nam hij nit zijn por- „Goed, ik zal hen op het politiebureau 1 befeuillo pen blauw papier en stak dat in laten onderzoeken en u laten betalen met hot j zijn zak. Toen ging hij naar een bankier, deze geld, dat op hen gevonden wordt. Tot weer- nam het bankbiljet van hem aan en onder ziens. Voorwaarts, koetsier Naar het politie- zocht het. Hij draaide het rechts en links; posthuis Schakenrjjlg." j hij nam ook een loupe om het watermerk en Het rijtuig reed ^eg en in het Anker keerde het nummer te onderzoeken kortom, hij de gewone rust weldra terug maar niet deed precies Zooals mijnheer De la Rohe, voor lang. i I alleen met dit onderscheid, dat hij tot een lander (resultaat kwam dan de commissaris, Want nog op derizelfden dag moest het oude want bij gaf het don menschenkenner terug en soliedo huis Schauderl ervaren, dat het met de woorden, dat het bankbiljet niets het slachtoffer was geworden van een zeer waard was. brutale oplichting. Do drie levenslustige vrienden waren zoo EINDE. I goed als de commissaris van politie, geraffi neerde oplichters, dio sedert lang door de j politie gezocht werden, evenwel zonder succes. Het zegevierende lachje van der. heer Schau- Iderl verdween langzamerhand; tegen zeven nur I 's avonds Was er angst op zijn gezicht te lezen cn nog een uur later bad hjj de uit-1 drukking van iemand, die een ramp beeft 5-j -F Mt/MglnfffttJCa? CflttTSHï' ondervonden. En toen het nacht was gewor- Ci den en hij zijn bed opzocht, begon de twij-2jc|, met hel plaatsen"»an Advertentiën fol hem te plagen en hield hem gcruimen i tijd uit den slaap. i Na oen slechten nacht stond hij den vol genden morgen vroeger op dan gewoonlijk. Haastig kleedde hij zich aan en ging dadelijk Zonder eenige prijsverhooging belast Administratie van de Vergaderingen, ïïcncerter sm. MIDDELBURG. Zondag 10 Sept. en volgende dagen Bios coop Theater, Markt 3, 7*/j en 9 o. Maandag 11 Sept. Inlevering planten Fto- ralia „Schuttershof" 12-1 en 6—9 u. Dinsdag 12 Sept. Verg. Midd. Ziekenfonds. Opneming leden. „SL Joris", 78 u. Woensdag 13 Sept. Pioralia-tentoonstel ling „Schuttershof" 12—6 Donderdag 14 Sept. Floralia-Concert en vuurwerk. „Schuttershof" 71/2 o. Woensdag 11 Oct. Voorstelling „VrijeToo- neel", Speenhoff en De la Mar. „Schouwburg" 8 uur. Maandag 23 Oct Voordracht prof. Bolk. „Natuurkundig Gezel schap". Bovenzaal „Do Vergenoeging" 8 a. Maandag 23 Oct. Trekking, verloting Vrecm- delin gen verkeer. VLISSINGEN. Zaterdag 9 Sept. Bal „Grand-IIotM de» Bains." Zondag 10 Sept. Concert „Grond-Hotel des Bains", 8 u. Stoomdrukkerij, Firma D. G. ïröber Jr. - Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6