BUITENLAND. Spreker begint met een geschiedenis te geven van deze tarietwet, buiten besohonwing latend de politiek, doch alleen bekeken nit oeoonomisch oogpnnt. Bovendien is een tariefwet geen politieke wet, dooh een oeconomisohe wet. Nooit is tot dusver een tariefwet kant en klaar afgeleverd. Deze wet is geboren uit een beschermend tarief. De wijzigingen van het tarief van af 1806 gaat spreker na. Ons huidig tarief dateert van 1862, gewijzigd in 1877, toen ook de grondstoffen van nijverheid en landbouw werden vijjgeBteld van inkomende rechten. Had men toon alle inkomsten uit het tarief kunnen missen, dan waren alle rechten af geschaft. Herhaaldelijk is naar voren gekomen dat het tarief teebnisch niet deugt, daarom heeft minister PierBon de techniek willen ver beteren. Minister Sprenger van Ejjk heeft naderhand een wet gemaakt, waardoor ontdui king xou worden voorkomen. Dit was geen neiging tot verhooging van het tarief. Alleen aan ontduiking werd een eind gemaakt. In 1904 stelde minister Harte van Tecklenburg een nieuwe wet voor, waarbjj de reshten sterk werden verhoogd. 1 April j.l. heeft minister Kolkman zgn wet voorgesteld, waarbg de be lasting nog weer hooger is. De drieledige bedoeling is: de fiscale-, de protectie- en de repressails. de weorwraak- maatregelen. Hierna werd gepauseerd. De tentoonstelling. Om één uur had in een der zalen van de sociëteit »Van Ongenuchten Vrij" de opening plaats van de tentoonstelling van akkerbouw gewassen. De heer Dominions hield een korte openings rede, waarin hg er op wees, dat de tentoon stelling een bescheiden indruk zal maken, doch dat ze ook niet pretendeert grootach en achit- terend te zjjn. Nogmaals herinnerde spr. aan het nitstellen der groote tentoonstelling, die zoo goed beloofde te slagen, die ook van de zjjde der koninklijke familie zoo ruime deelneming mocht onder vinden, blgkend ook uit het voorgenomen bezoek van Prins Hendrik. Bjj de tentoonstelling was ook een rnbriek akkerbouwgewassen. Het doel hiervan waB te Onderzoeken, wat reeds lang door den heer Kakebeeke, den rgkslandbouwleeraar, was ge vraagd n.l. de erkenning van zaaigranen. Aan de commissie voor deze afdeeling bracht spr, barteljjk dank voor de moeite en opoffering door haar getroost. De meeaten hunner zjjn naar Friesland getogen waar deze methoden reeds lang gevolgd zgn. Ook bracht hg dank aan de afdeelingscommissie, de jury, den land- bouwonderwgzer, den heer De Smit, en het commissielid, den heer Groenewege. Van de 86 velden, die door 52 eigenaren werden'aangegeven, zgn 37 aangehouden. Het is niet de bedoeling geweest om prjjzen uit te looven. Toch is er nog een Bchoone pijjB te verwerven. 8preker was overtuigd van aller instemming wanneer hg dank bracht aan de Koninklijke beschermvrouwe voor de aohoone deor haar uitgeloofde medaille. Na mededeeling van den uitspraak der jnry besloot spreker met den wensch, dat deze tentoonstelling zal aantoonen dat een nieuwe werkkring gevonden is. Hg hoopte dat op don ingeslagen weg zal worden voortgegaan en dat men ook zonder tentoonstellingen zal streven naar de erkenning van goede zaaigranen. De tentoonstelling biedt voor den leek weinig belangwekkends; voor den kenner is ze evenwel hoogst belangrjjk. Dat de niet- deskundige in deze expositie minder belang ■telt is wel te wjjten aan het mislukken van dat gedeelte, wat juist voor hem het belang wekkende er aan zou geven De bloemen die ter opluistering zoaden worden ingezonden en daardoor de tentoon stelling een grooter luister zoaden bjjzetten, de toegezegde collecties waren daartoe uit nemend geschikt, moesten achterwege bljjven. De voortdurende droogte en de felle zonne schijn hadden Flora's kinderen zoo'n groote sohade toegebracht, dat de inzenders het beter oordeelden dergeljjke exemplaren niet aan de cretiek op een tentoonstelling bloot te stellen, in hooicLaak wel, omdat van opluistering tooh moeiljjk meer sprake kon zgn. Voor de tentoonstellingscommissie is dit ongetwijfeld een groote teleurstelling. Maar zooals gezegd, de tentoonstelling is geslaagd voor zoover dit betreft de zaaigranen. Doel iB een voor de landbouwers leerzame exposite saam te stellen en daaraan beantwoordt de verzameling,in de societeitszaal bijeengebracht. De uitslag van de door de jury bestaande nit de heeren Job. van der Haven en J. J. Mol, landbouwers respectievelijk te Ouwerkerk en Waarde, en G. Krjjger, graanhandelaar te Krabbendjjke gehouden keuring is als volgt Van do drie ingezonden variëteiten is het beste monster gekeurd. Voor Wilhelminatarwe is dit van den Wilhelminapolder, voor witte Monarch David Lindenbergh Pz. te 's Heer Arendskerke en voor ruwe Essex H. Romejjn te Ouwerkerk. Ingezonden waren respectieve lijk 16, 10 en 3 monsters, afgekeurd werden 8, 2 en 0 monsters. Bjj loting viel de medaille, uitgeloofd door H. M. de Koningin, ten deel aan den heer D. Lindenbergh Pz. te Heer Arendskerke. Er was voor deze tentoonstelling zeer veel belangstelling. Voor de jury is 't geen gemakkelgke taak geweest om te beslissen. Het product is uit wekend. Een zwaar, zeer mooi gewas kan worden getoond. Op een paar tafels zgn de schoven met de dik-opgezwollen aren opge steld en staan de zakjes met tarwe. Bovendien is er een monster stamzuiver ge kweekte witte Monaroh-tarwe aanwezig en daarnaast de afwijkingen, waarbjj duidelijk de gebreken in het oog springen. [Eenzelfde col lectie is er van de Wilhelminatarwe, een kruising destgdB tot stand gebracht door den heer Broekema. den direoteur der Rjjkeland- bonwschool te Wageningen. Doch behalve het zuivere product en de afwjjkingen, aanschouwt men hier ook de beide gewassen, waaruit de Wilhelmina tarwe is ontstaan nl. de oude Zeouweche tarwe en de Squarehead. Dit is in alle gevallen iets, wat ook bg menigen leek belangstollirg zal opwekken. In den tuin der sociëteit stonden deSaanen geiten, die de heer F. C. O. M. Hombach had geschonken om onder de boerenarbeiders, leden der goitenfokvereen'ging te verloten. Tijdens de bezichtiging der tentoonstelling kwam do Commissaris der Koningin met den heer P. F. Fruytier, lid van Gedeputeerde Staten, in „Van Ongenuchten Vrjj" om tevens het vervolg der vergadering bjj te wonen, die de heer Dominions om half drie in »De Prins m Oranje" heropend. Men seint ons nader: Alvorens den. heer Schilthuis het woord ver leend wordt brengt hij dank aan den com missaris voor zijn komst te dezer plaatse, ook voor de verschillende bewijzen van hartelijke belangstelling, nu ondervonden, en vertrouwt nog op de medewerking voor het volgend jaar. Eveneens dankt do heer Fruytier den commissaris met een enkel woord voor den Welkomstgroet en zegt steun toe voor het volgend jaar. Van 7 8 Sept. Middelburg. GetrouwdB. Bronkhorst, jm. 23 j. en S. C. M. van Gelder, jd. 21 j., J. J. Jansen, jm. 23 j. en M. Clement, jd. 20 j.. A. Schets, jm. 30 j. en M. Petiet, jd. 28 j. BevallenT. Hondsmerk, geb. van der Bliek, z., J. C. Homburg, geb. Baljé, z. OverledenJ. van Leeuwen, ong. d. 54 j., H. F. van de Poel, ong. d. 31 j., J. Maljaars, ong. z. 36 j., J. F. vnu Dunné, v. A. A. M. v. d. Hoop, 74 j., P. M. i, d. 11 m. BURGERLIJKE STAND. 897e STAATS-fcOTKUIJ. 4e klasse, 4e lijst Trekking van Donderdag 7 September. Prijs van f 200 No. 7669 15251 100 10123 Prijzen van f 65. 2532 3658 VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN Hr. Ms. torpedojagers „Wolf" en „Fret", Ezijn 6 dezer te Maltha aangekomen. Aangekomen: 7 Sept. te Bahia hot s.s. „Rijnland", van Buenos Ayres naar Amster- dam; te Rotterdam het s.s. „Nieuw-Amstcr- dam", van New-York; te Montevideo het s.s. „Zeelaadia", [van Amsterdam naar Buenos- Ayreste Rio Janeiro hot s.s. „Delfland", van Amsterdam naar Buenos-Ayres. Vertrokken: 6 Sept. van Padang het s.s. „Lombok", naar Amsterdam; 7 Sopt.van Dover het s.s. „Hollandia", van Amsterdam naar Buenos-Ayresvan Marseille het s.s. „TamboTa", van Rotterdam naar Java. Gepaseerd: 6 Sept. Point de Galle het e.s. „Flores", van Amsterdam naar Batavia Perim het s.s. „Gorontalo", van Rotterdam Haar Java; Bell Isle het s.s. „Barcelona", van Montreal naar Rotterdam7 Sept. Point de Galle het s.s. „Nias", van Amsterdam naar Batavia, en het s.s. „Malang", van Rotterdam Haar Java. Verschillende Berichten. De salarisactie van het post-, telegraaf- en telefoonpersoneel omvat thans ruim 6000 personen, georganiseerd in 12 verschillende bonden. Het petitionnement, dat aan de regeering wordt gericht, zal 22 September a. b. door een commissie, bestaande uit de hh. A. Olthoff, voorzitter v. d. assistenten- bond, P. F. Frankhuizen, voorzitter v. d. R. K. bond van post- en telegraafpersoneel .,St. Petrus" en H. te Kolsté, secretaris v. d. bond de Post, den minister worden aangeboden. Zondag 24 Sept. zal in Am sterdam eene groote vergadering worden gehouden, waar verschillende Kamerleden bet woord zullen voeren en waar uit alle oorden des lands het post- en telegraafper soneel aanwezig zal zijn. Het voornemen bestaat de bij de Eer ste Kamer nog aanhangige wetsontwerpen af te doen na de werkzaamheden die op de opening van bet nieuwe zittingsjaar volgen, dus niet meer vóór de sluiting der Kamers. De bondsraad van den A. N. D. B. beeft besloten de invoering van den 8-uri- gen arbeidsdag in de diamant-nijverheid feestelijk te vieren. zevende regiment infanterie. Een aantal hunner schoolden «junen voor de officierscantin© en zongen er socialistische liederen. Een der officieren trad naar buiion en gelastte den manschappen uiteen te gaan, anders zou op bevel van den ;regimentscommandant, alarm geblazen, en een avondoefening gehouden wor den. Daarop verspreidden de soldaten zich. - Te Apeldoorn kwam Donderdag een bende zigeuners, waarvan eenige vrouwen zich aan diefstal in een winkel schuldig maakten. Nog andere leden stalen aardappelen en jon gens van. de bende maakten het do ingezete nen zeer lastig. DE VERTERINGEN VAN STEMBUREAUX. Aan het einde der zitting, Dinsdagavond door den Rotterdamschen gemeenteraad ge houden, [sprak de heer Spiekman zijn ver ontwaardiging uit over de bekende grove ver teringen, bg' do jongste verkiezingen in een paar stembureaux gemaakt. De voorzitter zcide dat, hoewel hjj het ge beurde niet kon goedkeuren, er toch z.i. over die zaak te veel beweging gemaakt is. De stembureaux hebben den geheelen dag zitting, het was dien dag zeer heet, zoodat een ieder te-hoef to had aan drank en ijs, maar daaren boven werd de rekening door den kastelein overdreven hoog opgevoerd; 20 cent vooreen kop koffie te berekenen is niet ver van «af zetterij. Er was hier meer sprake van onoplettend heid van de voorzitters der stembureaux dan van immoraliteit. Dit heeft hij ook gezegd tot den voorzitter van een der stembureaux, den heer Dwarshuis, op wiens bepaalden aan drang het bedrag der verteringen van diens bureau in de gemeentekas is gestort. Een veel grooter gevaar zag de burgemeester in de publicatie van beide rekeningen in een dagblad. Men denke aan de openbaarmaking van gewichtige stukken. Burg. en Weth. zul len dan ook trachten te weten te komen, hoe deze rekeningen in een nieuwsblad zijn ge komen. Het verheugt hem, dat van de zijde van genoemd blad de verzekering is gegeven, dat geen enkel gemeente-ambtenaar aan de publicatie schuld heeft. Ook de heer Van der Hoeven en de wet houder De Jong spraken in denzelfden geest als de voorzitter. ONGELUKKEN. Een negenjarig meisje van een land bouwer te Waspik is in de zoogenaamde spoorsloot verdi-onken gevonden. Terwijl te Dokkum eenige kinderen bezig waren met het verrollen van een ring van een cement- bak op het terrein van een oude steenfabriek brak deze ring plotseling, met het gevolg dat een 2'/j-jarig meisje er met verbrij zelden schedel onder vandaan werd gehaald en na eenige oogenblikken bezweek. Van twee andere meisjes, zustertjes van aebt en twaalf jaar, bekwam de jongste een been breuk, terwijl de andere een arm brak. Te Aalsmeer geraakte een werkman, werkzaam bij de spoorwerken, bekneld tusschen een zandwagen en een lorry waardoor hij ern stige verwondingen kreeg aan hoofd en borstkas. Hij is naar het Ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Een roeier te Rotterdam kreeg in de echtelijke woning twist met zijn vrouw. Man en vrouw gingen elkander te lijf, tot dat zij, ten einde raad, een broodmes greep en hiermede haar man een steek in den buik gaf. Burgers brachten hem naar het politiebureau, vanwaar de man, na een groot bloedverlies, naar het Ziekenhuis is gebracht. Daar is hij aan de gevolgen over- len. De vrouw is in het politiebureau op- Sinds een twaalftal dagen liepen in Ronsse twee verkleed© nonnen van deur lot deur om aalmoezen te vragen. Menig bur ger en .werkman werd hierdoor veel geld ontfutseld, tot men eindelijk over den handel en wandel dier gasten erge vermoedens kreeg. Zij werden Dinsdag door do gendarmerie ondervraagd, welke het vermoeden maar al te gegrond vond. De twee nonnen waren twee manspersonen, dm dit kleed hadden aangetrok ken, om des te gemakkelijker aan geld te geraken. Zij werden onmiddellijk aangehouden en voor den onderzoeksrechter van Audenaarde gebracht. Elk jaar, zoo in de 2e helft van Juli, bemerkt men. aan de paling roode punten of vlekken, die kwaal heet vuur. Deze ziekte houdt gewoonlijk een 14tal dagen tot 3 weken aandit jaar echter, misschien tengevolge der buitengewone hitte, heeft ze gedurende 7 weken groote verwoestingen in de paling wereld aangericht. De visschers en paling bazen hebben daardoor groote schade geleden. Duizenden ponden paling, gestorven aan het vuur, hebben ze moeten over boord werpen. De berichten over de cholera worden be denkelijk. Nu is ook Spanje aangetast; zijn althans verdachte ziektegevallen in de provincie Tarragona voorgekomen. De bladen spreken van cholera. Van 90 ziektegevallen zijn 14 doodelijk afgoloopen. In Konstantinopel komen nog steeds nieuwe gevallen voorDonderdag 28 ziekte- en 13 sterfgevallen. Het schijnt dat daar de doortas tende stadsprefect in het nemen van maat regelen belemmerd wordt door den tegenstand van den gemeenteraad en ook van de regee ring. In Servië is de stad Baska officieel be smet verklaard. Te Boeda-Pest zjjn enkele gevallen waar genomen t© Weenen is een vrouw, die aan cholera leed, (bezweken. Twee kinderen zijn door de ziekte aangetast. Het Zeppelin-luchtschip „Schwaben" is Woensdagmorgen te 6 ure 10 te Baden Baden bij prachtig weer opgestegen. Zes passagiers namen deel aan den tocht, waaronder de zangeres Frieda Ilempel van Berlijn. De reis ging over Karlsruhe, Mannheim, Darmstadt, Frankfurt a. M-, Hanau en Eisenach naar Gotha, waar het schip to 12.34 gelukkig landde •en in do balie der luchthaven geborgen werd. Daar stapten de zeven passagiers uit, verrukt over de reis. rj den dood van Frishie die te Norton in Kansas den dood vond, ook omdat hij door het jgojouw van het publiek tot een vlucht genoopt werd, had een tragisch tooneel plaats, dat de aanwezigen, die de schuld «ai Van Frishie's dood, wel nooit zullen vergeten. Mevrouw Frishie, half zinneloos, het hoofd van haar stervenden man, tegen haar borst gedrukt houdend, riep tot het volk .Laffe moordenaars IDat zijn bloed op uw Loofden neerkome Intusschen tijd blies Frishie den laatsten adem uit en men moest toen met geweld de ongelukkige vrouw van het lijk van haar man wegsleuren. Het lijstje van de vliegongevallen van dit jaar telt reeds 43 slachtoffers, verdeeld over do volgende maanden Januari 1 'Mei 8 Februari 3 Juni 11 Maart 1 Juli 6 April 2 Augustus 4 En in de zes eerste dagen van September steeg het aantal reeds tot 7. De Marokko-onderhandelingen. Het dubbeltje loopt nog op z'a kant en vertoont nog geen aanwijzing naar welken kant het zal omvalen. De bladen, die tot nu toe rijn waren aan optimistische ofpessimistische voorspellingen, schijnen nu te voelen, dat bet moment te gevaarlijk wordt en dat ze de zich kunneD compromiteeren met te veel te zeggen. De rijkskanselier, die Woensdagavond uit Kiel te Berlijn aan is gekomen, beeft na zijn aankomst een langdurig onderhoud met den staatssecretaris van buitenlandsche zaken gehad. Donderdag sloten verschillende sa- mensprekingen zich hierbij aan. Het eerstvolgende gesprek van den staats secretaris met den Franschen gezant zou Donderdagavond of hedenochtend gehouden worden. Tegen het dnre leven. De zaak gaat in België van kwaad tot erger. De huismoeder-opstand is Donderdag ook in Charleroi ontwikkeld tot straatge vechten met de politie. De opgewondenheid in de stad was reeds 's ochtends vroeg zoo groot dat de burge meester de markt had doen bewaken. Tegen tien uur kwamen uit de omliggende ge meenten groepen hetoogers de stad binnen, sommigen in een stoet van een man of duizend. Zij verbraken het eerste cordon van de politie, en wilden doordriugen naar de markt. Maar daarop werd door de be« reden gendarmeD een charge gedaan op de menigte, die toen op een 10.000 personen werd geschat. Bovendien werden twee water stralen van de waterleiding op hen gericht. Zij stoven toen uiteen. Op de markt zelf waren slechts enkele boterverkoopersde slagerskramen waren leeg. Later op den dag hadden er nog opstootjes plaats door het arresteeren van personen. In bet geheel werden er 15 per- De mededeeling, dat do duur der her- halingeoefcaiingen verlengd 5Sou worden, heeft Donderdagavond in het kamp van Laren aan leiding gegeven tot een betooging van mili ciens ran do lichtingen 1907 en. 1908 ran bet VLIEGONGEVALLEN. Ook de vlieger Leforestier die te Huelva Omkwam, was tegen zijn voornemen toch met ongunstig weer opgestegen op aandrang van hot publiek. Op 150 meter hoogte kantelde het toestel en had een ontploffing plaats, en de vlieger, die op don grond viel, verbrandde. Hg was nog een beginneling. Te Jemappes hielden Donderdagavond een 300 huismoeders een optocht door de stad, te Hornn hielden een 1000-tal vrouwen een vergadering op de markt. Op de markt te Oostende vroegen de ver- koopers Donderdag 4.30 A 4.50 fr. voor de boter en 3.20 A 3.50 fr. voor de eieren. Maar die prijzen leidden tot zulk eenheftig protest, dat spoedig ongeregeldheden ont stonden. Manden met boter en eieren wer den omvergeworpen, en er heerschte een on beschrijflijke wanorde.De boerinnen vluchtten schreeuwend weg. De politie kwam toen aanzetten en herstelde de orde. In Frankrijk is de toestand rustiger. Het aantal manifestaties neemt daar af. De Fransche ministerraad heeft in groote lijnen het plan van minister Caillaux goed gekeurd, strekkend om aan de gemeenten bevoegdheid te geven direct of' indirect deel te nemen in slagersondernemingen ofcoöpe« ratieve slagerijen. De ministers van handel en landbouw zetten voorts uiteen dat blijkens hun onder zoek de crisis in de voeding zich niet tot Frankrijk bepaalt, maar het grootste deel van Europa aantast. De ministerraad sprak de meening uit, dat er, ten einde den levensmiddelenaanvoer op de nationale markt te vergrooten, reden was, om, zonder aan het tariefstelsel te raken, de verordening nopens den invoer van sommige soorten van vee uit het bui tenland te herzien en het invoerrecht op veevoeder te schorsen. Vermoedelijk staat daarmee in verband de hieronder vermelde maatregel betreffende varkens uit ons land. De Finnen In Terzet. Er heerscht agitatie in Finland. Blijk baar heeft de annexatie van twee Finsche parochieën bij Rusland den stoot gegeven tot het uitbarsten der reeds lang steeds sterker gloeiende ontevredenheid. Reeds hebben tal van protest-vergaderin gen plaats gehad, en tegen Zondag 17 Sep tember zijn er in vele steden groote verga deringen belegd. De overheid zal wel trachten, zooals ze tot nu toe deed, om die betoogingen te be letten. Maar dat wordt haar bij den dag moeielijker gemaakt, daar in veel gevallen de politie tot de hetoogers overloopt. Bij een groote sociaal-democratische vergadering in Kotka trokken twee bereden en veertien gewone agenten de partij van de hetoogers, zoodat de chef, die met tweo overgebleven agenten niets kon uitrichten, door de menigte werd gehoond. In Wiborg overhandigde 26 agenten een verklaring, dat zij zich nie meer door den gouverneur zouden laten misbruikon om inbreuk te maken op het recht van vergadering. In andere plaatsen verscheurden de agenten het bevel van den gouverneur-generaal om geen vergaderingen toe te laten en lieten ze die wel toe. Met het oog daarop heeft de gouverneur-generaal om het zenden van Russische politie agenten verzocht om alle betoogingen te onderdrukken. In de bladen is een open brief of manifest opgenomon gericht aan Longkof, den staats secretaris voor Finland te Petersburg Daarin wordt er op gewezen, dat het Finsche volk van zijn vertegenwoordiger bij den troon reeds lang stappen verwacht om de slagen van het noodlot, die het vaderland treffen, af te wenden. Dnt zulke stappen niet zijn gedaan, had in het heele land opwinding veroorzaakt. In het schrijven wordt aan den staatssecretaris de vraag gericht, wat hij ter bescherming van de rechten van Finland en tot het afweren van de gevaren, die het Finsche volk bedreigen, heeft ondernomen of van plan is te ondernemen. De Fransche ministerraad heeft in beginsel besloten het bestaande verbod van invoer van levende varkens uit Nederland in te trekken. De uit Nederland ingevoerde varkens zullen echter aan de grens geslacht of onmiddellijk naar de abattoirs gezonden moeten worden. Ex-prinses Louise van Saksen vertelt de „Matin" verder van haar ervaringen aan het Saksische hof, en stelt daarbij vooral in het licht de kleinzielige beperking in haar vrijheid, en de belastering waaraan zij zegt te hebben bloot gestaan. Fietsen mocht zij eerst niet; later weer wel omdat keizer Wilhelm het aan zijn zuster had veroorloofd. In het bijzonder toont zij zich verbitterd over de harde ongerechtvaardigde aanmer kingen van haar bekrompen schoonvader, en ook haar schoonmoeder. Haar man den tegenwoordigen koning van Saksen prijst ze als een volmaakt, en fatsoenlijk echt genoot met een rechtschapen en voor genegenheid vatbaar gemoed en een billijk oordeelde vrees voor zijn vader en zijn aangeboren besluiteloosheid waren de eenige redenen voor zijn noodlottige zwakheid op een hachelijk oogeoblik. De van Weranin naar Teheran terug gekeerde expeditie is in snelle marschen opgetrokken naar den ex-sjah zelf, die in Masenderan moet zijn. De regeering wil in het Noordon snel handelen. Arsjad el Dauleh, de aanvoerder van de verslagen troepen van den ex-sjah is Donderdag morgen te 7 uur terecht gesteld. Na het eerste salvo leefde hij nog. Ter wijl het peleton de geweren opnieuw laadde, wist hij zich op te richten, op de knieën te kruipen en, met opgeheven rechterhand, tot tweemaal toe te roepen»Leve Mohamed Ali SjahToen klonk het tweede salvo en viel hij dood neer. Zijn lijk is in Teheran tentoongesteld. In de Siberische steden Irkoetsk en Tomsk zijn ernstige misbruiken bij de politie ontdekt, die niet slechts in omkooperijea en afpersingen, maar ook in het berooven van de inwoners door do politie bestonden. Het go- heele personeel van de politie werd vernieuwd- Daarbij is het opmerkelijk, dat de schuldige politie-officieren en agenten naar andere ste den van Siberië zijn overgeplaatst. Handelsberichten. GRAANMARKTEN ENZ. Vlissingen, 8 Sept. Van boter en eieren was heden geen aanvoer. Schiedam, 7 Sept. Moutwijn f 12, je never f 16, Amst. proef f 17'/i per H.L. cont. zonder fust en zonder accijns. Opgaaf van den „Bond van Distillateurs." MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL, Woensdag 7 September Antwerpen. Tarwe vast. Boeda-Pest. Tarwe vast gestemd. P a r ij s. Tarwe prijshoudend. B e r 1 ij n. Het uitblijven van den gehoop- ten regen, de vaste berichten uit Amerika en het voortdurend ontbreken van Russisch aanbod van broodgranen, waren oorzaak, dat er weder zeer groote kooporders kwamen. Men moest voor rogge mk. 5, voor tarwe en haver mk. 2 a 3 meer besteden. Vroe gere maanden waren minder vast, daar er in tarwe en rogge vele liquidaties volgden. Voor deze beide artikelen was er geen ge- Drek aan aanbod op aflading uit het bin nenland, voor haver waren de vraagprijzen opnieuw gestegen. Gerst werd door Rusland tot onveranderde prijzen aangeboden. N e w-Y o r k. De termijnmarkt voor tarwe opende vast s/t c. hooger, had hetzelfde verloop als de markt te Chicago en sloot prijshoudend. Loco onregelmatig. Chicago. De tarwemarkt opende vast» c. hooger, op berichten van verminderde verschepingen uit Britsch-Indië, steeg ver der, op betere telegrammen, en op contra- mine-dekkingen, daalde daarna op gunstige Argentijnsche oogstberichten, zoowel op meenings- als contramine-verkoopen, op het gunstige weder, en op flauwere telegram men, steeg daarna op exportaankoopen, en op ongunstige oogstberichten nit Rusland, en op ruime aankoopen te Milwaukee van meel voor Duitsehe rekening en sloot prijs houdend.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 3