liiurgsÉ Courant FEUILLETON. BIJVOEGSEL dk ▼4* Donderdag 7 Sept. 1911, no. 211, Middelburg 6 Sept. Gemeenteraad ran Vlissingen. Zitting van Dinsdagavond 8 uur. Voorzatter jhr. A. A. van Doorn van Kou dekerk©, burgemeester. Afwezig de heer Van Ockenburg. I De voorzitter stelt voor tot de beëediging en installatie der nieuw-gekozen leden, de heerea Van de Patto, Kalbfleisch, Van Niftrik, Staverman en Manse over te gaan. Zij leggen daarna de voorgeschreven eeden of belofte af. De voorzitter houdt daarbij de volgende toespraak „Ik wensch de heeren geluk met hun her kiezing en vertrouw dat zij hun mandaat bjj remieuwing met eer en toewijding zullen ver vallen. Mijnheer Manse, die voor het eerst hier komt, beet ik welkom in ons midden. Moogt lij tijd genoeg vinden, om u in de belangen der gemeente in te werken, alleen vragen naar wat het waarachtig belang der gemeente meebrengt en met ons op aangename wijze samenwerken." Daarna Zegt de voorzitter het volgende Mijne Ilceren. Gij allen verkeert met mij onder den indruk van de groote ramp die onze gemeente heeft getroffen en gij verwacht van mij een enkel woord daarover. Hedenmiddag omstreeks half twee ontstond door de onvoorzichtigheid van een loodgieter brand pp het dak van hot kerkgebouw der Engeische gemeente, welke brand spoedig oversloeg naar het kerkgebouw der Ned. Herv. gem. en ook onzen St. Jacobstoren in vlam zette. Ontzettend was de aanblik van de vlammenzee, die spoedig van alle zijden op ging, waarvan gij allen met mij getuigen zijt geweest. Gelukkig is het dat de wind ging liggen, anders was de omvang van den brand niet te overzien geweest. Intusschen zijn uitgebrand de Engeische kerk, omstreeks 1588 gebouwd, het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente in do 14e eeuw gesticht em vóór 1572 een Room- sche kerk met zijn prachtig orgel en antiek betimmerde consistorie-kamer, en onze ver maarde St. Jacobstoren, wiens stichting met die der kerk wordt gelijk gesteld, met zijn mooi klokkenspel. Groot is de schade, die zoowel door het vuur als door het water is aangericht aan de belendende gebouwen. Slangen op de waterleiding geschroefd ga ven zooveel mogelijk water en de zuigslang ran de stoomspuit word gelegd in het water van de Westerhaven, waarna de sluisdeuren ■werden dicht gelegd, om het water op te houden. Een moedige daad werd daarbij ver richt door den oudsten zoon van onzen wet houder Van Niftrik die, toen de sluisdeuren door steenen enz. weigerden te sluiten, on derdook jolm die steenen te verwijderen. Hulde breng ik hem daarvoor, en ook allen die geen gevaar ontzagen bij het blusschingswerk, zoo dat do brand niet dien omvang heeft genomen jais aanvankelijk was te vreezen. Nogmaals, groot is de ramp die ons trof, en die wij thans nog niet geheel kunnen overzien. God moge onze gemeente genadig voor verdere rampen bewaren l De leden geven met hun instemming bij deze woorden blijk. Van den heer K. F. Bartstra is een schre ven ingekomen met mededeeling dat hij zijn benoeming tot tijdelijk buitengewoon Ieeraar in de Engeische taal aan. de H. B, S. te Vlis singen aanneemt, doch volgens contract met het instituut Poutsma, waaraan bij thans ver bonden is, niet eerder dan 1 November in functie zal kunnen treden. Onder de mededeelingen komt o.a. voor een dankbetuiging van den beer P. K Dommisse voor het bewijs van waardeering van zijnen Arme Margaret Kirby. Naar het Amerïkaansch 3. van KATHLEEN NORBIS. John probeerde te spreken, maar do kamer draaide om hem heen. Terwijl hij zijn bevende hand naar zijn oogen bracht, viel er een schaduw over den drempel on Margaret kwam binnen. Vermoeid, bestoven, beladen met pak jes, stond ze een oogeaiblik naar hem te kijkenen toen, met een plotselingen kreet van teederheid en medelijden zonk ze naast hem op haar knieën. „Margaret I Margaret!" fluisterde hij. „Wat heb je gedaan?" Zij antwoordde niet, maar nam hem in haar sterke armen, en ze kusten elkaar met voch tige oogen. Een paar weken later kwam John ook in bet boardinglious wonen, zenuwachtig, ont moedigd en nog zwak. In weerwil van Mar garet's moed, voelden zij beiden dat hun po sitie gespannen en onbehaaglijk was. En daar hot iederen dag duidelijker word arbeid hem door do gemeente aangeboden, Verder eenige goedkeuringen van raadsbe sluiten door Ged. Staten, ecuige wijzigingen in de gemeentebegrooling voor 1911 en een missicve van Ged. Staten met jnededeeling dat pcij betreffende de tijdelijke vestiging der hulpklassen van school A in de school in het Groenowpud nog geen beslissing hebben genomen. De gemeentcbogrooting voor 1912 wordt overgelegd. Zij bedraagt in ontvang en uit gaaf f510.994.04. Het bedrag van onvoorziene uitgaven is geraamd op f 702.09s. De opbrengst van den hoofdelijken omslag wordt geraamd op f130.000 tegen f118.000 dit jaar. Deze zal worden gedrukt en in de volgende zitting behandeld. Ingekomen is een adres van J. van Grol, knecht ten raadhuize, waarin hij verzoekt Zijn ,weekloon in overeenstemming met zijn werkzaamheden te brengen en dus te ver- hoogen. Dit adres zal bij de begrooting behandeld worden. Voorgelezen Iwordt een ,adres van J. van. Geut, waarin hij te kennen geeft de exploi tatie der badinrichting, voorheen van den heer P. B. Oostlievense voor eigen rekening te willen voortzetten en verzoekt aan de gemeente dezelfde Subsidie te mogen ont vangen die tot nu toe is gegeven, daar het hem anders (onmogelijk is de zaak op den- zelfden voet in stand te honden. Het adres wordt in handen van de finan cieel© (commissie gesteld. Benoeming Wethouders Aan de orde is thans de benoeming van drie wethouders. De heer Merckena zou, nu het aantal wet houders zal worden uitgebreid, gaarne in het belang van de billijkheid en den goeden toon willen zien dat voor de nieuw te voorziene plaats één lid van de rechtsche partij werd gestemd. Hg zou voor die plaats in het college gaarne den heer Tichelman gekozen zien. In de vacature-Kalbfieisch wordt de aftre dende met algemeene stemmen herbenoemd. Eén briefje is blanco. De heer Kalbfleisch neemt zijn herbenoe ming onder dankbetuiging aan. In de vacature-Van Niftrik wordt de aftre dende wethouder eveneens met algemeene stemmen herbenoemd. Eén briefje is blanco. De hoer Van -Niftrik [neemt de benoeming aan onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen. Voor de benoeming van een derden wethou der worden 6 stemmen uitgebracht op den heer Tichelman, 8 op den heer Auer en 1 op den heer iOckenburg. De heer Auer neemt zijn benoeming aan. De voorzitter zegt. daarna het volgende: „Ik wensch de heeren hartelijk geluk met hun herbenoeming. Waar wij reeds zoo vele jaren vriendschappelijk mochten samenwerken aan de belangen der gemeente, ook bij verschil van meening, daar vertrouw ik dat dit ook in het vervolg zoo zal zijn. U, mijnheer Auer, die door 't vertrouwen van de meerderheid der raadsleden een zetel in het dagelijksch bestuur hebt gekregen, feli citeer ik ten zeerste daarmede. De vervul ling van de 3e wethoudersplaats is belangrijk voor de gemeente, omdat daaruit blijkt hoezeer zij zich uitbreidt, maar zij is ook van groot belang voor u omdat de door u aanvaarde taak naast uw andere betrekking veel inspanning vraagt. Gaarne geef ik u de verzekering, dat u kunt rekenen op den steun van de andere leden van het dagelijksch bestuur. Moge ons college thans in zijn vernieuwde samenstel ling nog krachtiger dan te voren de zaken tot spoedige afdoening brengen. De heer Van der Meer verzoekt met de benoeming der vaste commissies uit den raad te wachten tot een volgende vergadering, als alle mieuw-bemoemden aanwezig zullen zijn. Dit voorstel wordt voldoende ondersteund en de raad besluit daartoe. In de vacature van ©en keurmeester van visch (vacature ,C. Kamermans Sr.) stellen Burg. en Weth. voor den heer D. Dijkstra, thans assistent keurmeester te Vlissingen als zoodanig te benoemen. De heer Dijkstra wordt benoemd met alge meen© stemmen. De raad gaat thans over tot het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen dat hij volkomen ongeschikt was om1 opnieuw een zaak te beginnen in de wrecde, ruwe con currentie van de groote stad, daalde John's geest aanmerkelijk. Hij haatte het boarding- huis. „Het is slechts de brug die ons over de rivier brengt", herinnerde zijn vrouw hem. Maar toen hij aan een fabriekje in een kleine stad, Applebridge, een halve dagreis ver, een jpositie kon krijgen als opzichter, tegen een klein salaris dat hen heiden deed glimlachen, Het Ze hem die zonder tegenwer ping aannemen. Haar moed hield stand tot hij in den trein zat, jreizend naar ©en nieuwe stad en de nieuwe betrekking. Maar toen ze weer naar haar eigen werk terugkeerde, beving haar een gevoel van onwel zijn. De groote held haftige strijd was voorbij; John's leven was gered, en de schukl verminderd tot een rede- lijkon last. Maar de doodelqke eentonigheid van de toekomst, het gezwoeg van dagen en dagen vol gehaten arbeid, do worsteling waarvoor? Wanneer zouden ze ooit weer hun plaats kunnen innemen in de wereld die zij kenden? Wie zou zich ooit kunnen opwerken uit een schuld als deze? Zou John altijd de Zwakke, hulpelooz© herstellende bleven, of zou hij weer worden als vroeger de norsche, zwijgende man van zaken en clubs? Margaret sloeg een hoek van haar huis raadsleden, de heeren W. L. Huson en J. de Mey- De heer Van llaalte brengt namens de com missie van onderzoek verslag uit, wat strekt tot hun toelating. De raad besluit daartoe. Burg. en Weth. stellen voor aan den heer H J M. van Raalte een stuk gemeentegrond ter grootte van 202 M-, gelegen aan de Wil- helminastraat, hoek Nieuwst raat, te verkoo- pen voor den prijs van f 5050. De kooper neemt daarbij de verplichting op Zich om boven en behalve de koopsom aan de gemeente een som van f 338.35 te betalen voor het van gemeentewege leggen van een trottoir langs het door hem te bouwen woon huis met kantoor. De raad besluit hiertoe. Ter goedkeuring fian den raad leggen Burg. en Weth. een staat over van ontheffingen wegens hoofdelijken omslag, dienst 1910, tot een bedrag van f 163.84 De raad keurt deze goed. Goedgekeurd wordt de rekening van het Burger Weeshuis over het dienstjaar 1910 welke rekening sluit met een batig slot van f 1088.84. De ontvangsten bedragen f 9820.46s en de uitgaven f 8731.62s Naar aanleiding van een verzoek van de Koninklijke 'Maatschappij de Schelde en de tusschen haar en de gemeente gesloten over eenkomst betreffende den afstand van het voormalig Laantje van de Ruijter, van de Kolvenierstraat en de Dokkade, vanaf de werf tot aan het Beeldenhuis stellen Burg. en Weth. voor het bovengenoemde gedeelte van de Dokkade aan den publieken dienst te ont trekken. Adres vuilnisbehandeling Do raad besluit hiertoe. Inzake het in hunne handen gestelde adres van E. II. van Herk e. a. bewoners van per- ceelen gelegen tusschen Singelweg, Glacis- straat en Hobeinstraat, houdende verzoek om verbetering te brengen in den overlast die Zij ondervinden van de nabijheid der mest vaalt in Je voormalige Zoute Vest, deelen Burg. en Weth. mede, dat het verzamelen van straat- en huisvuil in alle grootere steden een punt van voortdurende zorg is, vooral sedert de verkoopwaarde Zeer belangrijk is gedaald. Middelen pm dat vuil te behandelen zijn het te verbranden en het plan te wenden tot ophooging van laaggelegen terreinen. Het eer st© (middel kan om financieele redenen in Vlissingen vooralsnog niet worden toegepast. Gelukkig bieden de laaggelegen gronden in de Zoute Vest gelegenheid om met voordeel het straatvuil aan te wonden tot ophooging. Het valt niet te ontkennen dat de betrek kelijke nabijheid van een stortplaats voor straatvuil voor de omwonende bezwaren mede brengt die niet geheel zijn op te heffen Evenwel is vanwege de reinigingsdienst al het ynogelijke gedaan, om deze tot een mi nimum terug te brengen. Het straat- en huis vuil bestaat hoofdzakelijk uit zand, haard 4 asch, groenteafval en papier. De groote klacht van velen liep over het verbranden van pa pier. Hieraan is reeds tegemoet gekomen door alle (papier niet meer daar ter plaatse te verbranden, doch in den oven aan den mond van de voormalige Marinehaven. Voorts heeft de (opzichter bij verschillende winkeliers en papierhandelaars liet verzoek gedaan om pa pier |op bepaalde dagen (Dinsdag en Vrij dag) mede te geven in een afzonderlijke kar teneinde het in den bovenbedoelden oven te kunnen verbranden. Dagelijks wordt het aangevoerde straatvuil verspreid en Zaterdags bedekt met zand dat in de stad op de straten en in de goten ver zameld is. Burg. en Weth. mcenen dus dat pi het mogelijke in het werk wordt gesteld om den overlast zooveel mogelijk te beperkei doch kunnen er niet toe mede werken om de stortplaats naar elders over te brengen Zij stellen daarom voor aan adressanten te berichten dat aan hunne bezwaren zooveel mogelijk is tegemoet gekomen en daarop ook in het vervolg zal worden gelet teneinde den overlast (zooveel doenlijk te beperken. De heer Van de Putte merkt op dat de overlast der bewoners niet denkbeeldig is. Men zou hier verder kunnen gaan. Men kan het vuilnislerrein in deelen splitsen en deze telkens met zand bedekken. Ook groenteafval en dergelijke stoffen kon den met het papier naar de ovens worden medegegeven. Daardoor zou de toestand zeer verbeterd worden. De heer Slaverman mist bij het voorstel van Burg. en Weth een advies van de gezondheids- pm, en ontmoette daar een van haar huur ders, een kribbig vrouwtje. „Wel, we zullen mijnheer Kirley missen, denk ik", zei deze terwijl ze den stoep opgin gen. „En nu ik u toch spreek mevrouw Kir by, vindt u het erg wanneer ik u vraag om nu on dan een paar nieuwe handdoeken op onze slaapkamer te krijgen? We krij gen nooit iels anders dan die oude, dunne handdoeken. Natuurlijk is het de schuld van de meid, maar ik meen dal iedereen ook zijn beurt moet hebben met de nieuwe handdoe ken, even goed als met de oude, vindt uzelf niet „Ik zal er met de meid over spreken", zei Margaret, haar sleutel omdraaiend. Een eenzame, drukke herfst volgde, en een winter van hard ondankbaar werk. „Ik voel me als de vtouw van een lood gieter", zei Margaret glimlachend tot juffrouw Kippam, toen John haar in November schreef dat hij „vorhooging" van salaris had gekre gen. Maar toon hij met Kerstmis voor tien dagen overkwam zag ze dat hij bruin, opgewekt, en verwonderlijk krachtig was geworden. Ze waren tijdens die kleine vacantie als twee schuwe geliefden. Maragaret bevond dat haar vroegere moederlijke, half beschermende houding jegens haar man heelemaal niot voor den nieuwen commissie en zou dit graag overgelegd zien. Hij sluit zich in hoofdzaak aan bij don heer Van de Putte. Zelf zag spreker afval van slagerijen op den vuilnisbelt brengen. Kon dit niet naar de plaats gebracht worden waar heen hot abattoir zijn afval vervoert? De heer Vermaas sluit zich hierbij aan. Ook hij zou zoo spoedig mogelijk aan dezen toe stand een einde willen maken. De heer Van Niftrik wijst op de moeilijk heid om zich van straat- en huisvuil te ont doen. Dit wordt niet meer verkocht en ver scheept; het heeft geen waarde meer, Vroe ger kon het nog tegen geringen prijs ver kocht worden, maar nu niet meer. Het werd daarna gebruikt ter ophooging van terreinen Het gemeentebestuur moest nn gaan doen wat vele andere steden deden, o a. Dordrecht en Amsterdam. Het gemeentebestuur heeft de gronden waar het afval verblijf hield opge hoogd, omdat, er verschillende klachten over kwamen. Het is nu genoodzaakt het vuil te brengen naar een nog meer afgelegen terrein. Daardoor zal de klacht verdwijnen, liet ge meenlebestuur wil niet het vuil in bebouwde terreinen brengen. Worden de gebruikte terreinen bebouwd, dan moet de vuilnisbelt verhuizen. Het kwaad zal dus vanzelf verdwijnen, doordat het vuil naar een nog meer afgelegen terrein zal worden overgebracht. De heer Stuart zou den afval der slagers op andere wijze weg willen werken, b.v. zoo als de maatschappij „Zeeland" het doet. De heer Staverman kan zich met de be lofte van den heer Van Niftrik vereenigen wanneer het kwaad werkelijk spoedig zal ver dwrjnen. De hoer Van Niftrik deelt mede dat vóór het a.s. warme seizoen het terrein gereed zal zijn. Het zich ontdoen van het vuil der slagers op dezelfde wijze als de maatschappij „Zeeland" dit doet, vindt hij zeer moeilijk. De afval der Mij. „Zeeland" wordt por boot de rivier op gevoerd Wil de raad hem een schip geven dan zal spreker deze methode ook kunnen volgen. Nu dit evenwel niet zal gebeuren acht hij den huidigen toestand nog eeaigen tijd noodzakelijk. Het nieuwe terrein dat spreker op het oog heeft, is in den Zwa- nenburgschen weg gelegen, dus voldoende uit de bebouwde kom der gemeente. Do heer Tichelman sluit zich bij de door den heer Van de Putte geuite woorden aan. De heer Van Niftrik belooft met die mee rling rekening te houden. D© heer Staverman zou hel afval bij dat van do Mij. „Zeeland" willen voegen Men kan daarvoor dan betalen. De heer Van Niftrik stelt, namens Burg. en Weth. voor, dit aan de stoomvaart Mij „Zee land" te vragen. De heer Van der Meer zou de kwestie spoe dig willen aanpakken. Kan niet dagelijks het vuil met een flinken laag zand bedekt worden De heer Van Niftrik acht dit minder wen- schelijk Het nu gebruikte terrein zal voor- loopig nog geen bouwterrein maar wei zijn. Door daarop zand te brengen gaat veel van haar waarde verloren. Bovendien is de te verwachten verbetering toch niet zoo ver in het verschiet. Ook heeft het zand op het andere terrein waar men het zou weghalen Zijn bestemming Do raad gaat daarna met het voorstel van Burg en Weth. mede Goedgekeurd worden de rekening over 1910 en de begrooting voor 1912 van de commissie van beheer van den Vlissingen—Koudekerk- schen straatweg. De begrooting bedraagt in ontvang en uit gaaf op f 928 28 en de rekening over 1910 in ontvang f 1927 88s en in uitgaat t 1894.89, dus met een goed slot van f 32.99r\ Adres drinkwatervoorziening. Naar aanleiding van het in handen van Burg. en Weth. gestelde adres van de afdeeling der S. D A. P. betreffende bet plaatsen van waterautomaten op het z.g. Eiland, deelen Burg en Weth. mee dat in verband roet den drogen voorzomer op 10 Juni jJ. aan de di rectie der Vlissingsche duinwaterleiding is ver zocht om een belangrijke uitbreiding van het buizennet over het Eiland te verkrijgen. De directie was m beginsel bereid daartoe mede te werken en heeft door advertenties in de bladen een oproeping geplaatst van personen die genegen zouden zijn om tegen een ver minderd tarief van aanlegkosten tot aanslui ting hunner perceelen over te gaan. Dez© poging hoeft echter geen resultaat op toestand pasteen John wist bijna evenmin hoe hij zich houden moest. In April ging ze naar Applebridge, en ze bracht er een boelen dag doorsamen, wan delden ze door de frissche lente velden. „Het is werkelijk een heerlijk plaatsje", deelde |ze aan juffrouw Kippam mee toen zo weer terug was. „Zoo'n soort stadjo, waar de kinderen hun twaalfuurtje mee naar school nemen, en de moeders hun groenten inmaken, en waar iedereen een wagen en paaTd heelt John is daar een man van betcekenis." Na dat April-bezoek volgde een lange on derbreking, want John moest in Juli naar Chicago in de veertien dagen die ze van plan waren samen door te brengen. En toen hij eindelijk naar New York kwam om daar weer bij haar zijn Kerstmis te vieren, lag Margaret met keelpijn te bed, en kon ze slechts fluisteren wat ze te vragen had. Zoo worstelden zo weer een winter door, col weer een lente, en toen de zomer terug kwam, was het Margaret bjjna onmogelijk zich los te breken uit haar steeds toenemend© ver antwoorde! ijkheid Maar op ©en geurigen, zachten Octoberdag stapte ze in den morgen uit den trein in hot kleine fetation, terwijl een lange man haar mot zyn hoed toewuifde. En toen ze samen den weg afliepen, glimlachten z© elkaar toe als een paar kinderen. geleverd, daar niet één perceel werd op ge* geven. Hieruit meexven. Burg. en Weth. te mogen af leiden dat in de waterbehoefte op hel Eiland thans ook reeds wordt voorzien en wel door neringdoenden die water verkoopen aan par ticulieren tegon 1 ct. per emmer. Hoewel dit volgens de bepalingen omtrent; de waterlevering niet geoorloofd ia, heeft d© directie zulks mot het oog op den drogen zomer oogluikend toegelaten. De verkoopsprijs van 1 ct. per emmer levert den verkoopers minstens 100 pCt. winst op, zoodat de in het adres voorkomende uitdrukking dat de winke liers als het ware worden geprest geen reden van bestaan heeft. Bovendien is de prijs niet hooger dan die betaald zou moeten worden bij oventueele invoering van waterautomaten, terwijl de plaatspng hiervan is af te raden door het misbruik waaraan deze automaten zjjn (blootgesteld Burg. en Weth komen dus tot de conclusie dat in de waterbehoefte op het Eiland wordt voorzien en dat, mocht oen eenigszins belang rijk getal bewoners óch willen aansluiten, de (directie bereid is haar buizennet uit te breiden, zoodat het plaatsen van watcraulo- malen niet noodzakelijk is te achten. De heer Van de Putte kan zich hiermede niot vereenigen. Hij had aan de Kanaalstraat gaarne een kroan gezien. Het zijn in de Dijkstraal allen huurwoningen die dringende behoefte aan drinkwater hebben. Waarom dan geen kraan geplaatst waar men op bepaalde tijden water kan koopen. Burg. en Weth. kunnen dit aan de duinwaterleiding voorstellen, ook ten be hoeve der schippers De heer Staverman sluit zich hierbij aan. Het niet aansluiten bij de duinwaterleiding door verschillende bewoners uit die buurt schuilt niet altijd op onwil maar ook op on macht, daar do waterprys der leiding enorm! hoog is. De menschen willen water in huis hebben ©n niet van een pomp halen. Waar een der inzenders van het adres in /d© [volgende zitting aanwezig zal zijn zou hij de behandeling van dit punt zoolang willen uitstellen. De heer Tichelman is hiertegen. Het arti kel water wordt op dit oogenblik te dringend gevraagd en het voorstel kan geen uitstel velen. De voorzitter zou met het advies van den heer Van de Putte willen meegaan en eeu kraan plaatsen. Hi) 2011 zich daarom met de duinwaterleiding in verbinding willen stellen. De heer Van de Putte dringt op spoed aan De heer Merckens heeft bezwaar tegen het plaatsen van een kraan omdat er dan telkens een man bij moet zyn. Zou men geen der omwonenden als depot houder kunnen aanstellen? Wanneer daar ge regeld 100 pCt. op verdiend kan worden zal spoedig iemand gevonden worden. Do heer Tichelman ziet geen bezwaar in het plaatsen van een man, bij de kraan. Het is toch maar tijdelijk, gedurende do groote 'waterschaarschte. De voorzitter zou zich lot de directi© der duinwaterleiding willen wenden. De heer Staverman wil met den heer Mer ckens medegaan, maarniet 100pCt. per emmer laten verdienen. Op advies van den voorzitter wordt daarna besloten een en ander aan Buig. en Weth. over te laten. Ontwerp overeenkomst tram. Burg. en Weth. leggen den raad een oml- werp-overeenkomst over tusschen de gemeente Vlissingen en do société anonyme des tram ways a vapeur Flessingue—Middelbourg et extensions. Daarbij beschouwt de raad na intrekking van haar besluit van 25 Juni 1909 voor zoover geacht kan worden dat tusschen de gemeente en de maatschappij een contract is ontstaan betreffende deze zaak inhoudende de bepalingen der concessie, dat contract door beide partijen als geheel ontbonden, met dien verstand© dat hot gestorte waarborgfonds zal worden gerestitueerd en geen enkele bepaling ten voor- of ten nadeele van een der partijen verder ©enig effect zal sorteeren. De maatschappij verbindt zich dan om zoo spoedig mogelijk een eloctrische tramlijn aan te leggen en te exploiteeren van af do Keersluis langs den Prins Hendrikweg, naar het station overeenkomstig de door haar ver kregen concessies en vergunningen van Rijks- en Provinciaal bestuur. Ieder jaar betaalt de Maatschappij (voor het eerst in 1911) aan de gemeente een som van f300, zij verbindt zich lot hel onderhoud van den weg binnen de spoorstaven en 75 cM. aan weerszijden daar „Was je verast over den brief?" vroeg John. „Niet zoozeer verrast dan wel bly," zei Margaret, blozend als dm meisje. Ze sloegen op den hoofdweg een zijpad in, en gingen een hek door. Achter dat hek lag een oude, groote volgegroeido tuin, en daar achter oen huis, een breed verveloos huis, daar achter weer een boomgaard en schuren en bijgebouwen. John nam een sleutel uit zijn zak, en opende de voordeur. Rozen, die door de achterdeur naar binnen keken over een breeden, steenen gang, glimlachten hen toe. Het zonlicht viel overal neer in heldere vierkanten op de stee nen vloeren. Het verhelderde de groote keuken, fen glansde tot in de provisiekast, die nog een Zwakken geur bezat van de daar eens op de plankon geborgen appels. Het kroop in de vliering, en beroerde den gewitlen kel der, waar jaren geleden een twaalftal kinde ren hun hoogte en leeftijd hadden aange- toekend. (SM **,1.)

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5