FEUILLETON. Arme Margaret Kirby. BURGERLIJKE STAND. BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Ingezonden Mededeelingen. Handeisitericliten. stel van Burg. en Weth. omschool J niet uit te breiden met een zevende klasse. Tegen dat voorstel stemden de heeren Boogaerdt, Boudewijnse, Van Teijlingen, Bolle, Van der Harst, Heijse en Grntnma. Ten opzichte van de levering van elec- triciteit is het voorstel van Bnrg. en Weth. om die te betrekken aan de trammuatschappij Vlissingen aangenomen met 9 vóór en 6 tegen. Tegen waren de heeren Sprenger, Snouck Hurgronje, Bolle, Van der Harst, Den Bouwmeester en Gratema. Te Oost- en West-Souburg werden de zeven onlangs gekozen raadsleden be- eedigd. Door den heer Wisseling werd de belofte afgelegd. Genoemde heer diende de volgende motie in. De Raad der gemeente O. en W. Souburg spreekt zijn afkeuring uit over het per soonlijk geschrijf door twee raadsleden in het anarchistisch blad »de Toekomst" en hoopt dat dit geschrijf een einde zal nemen, gaat over tot de orde van den dag. Die motie wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen, de heeren De Pagter en Jobse blijven buiten stemming. De heeren De Pagter en Joziasse werden als wethouders herbenoemd. Bij de rondvraag zeide de heer De Visser, dat twee emmers drinkwater per dag wel wat weinig is. Aan gezinnen van meer dan vijf personen zal drie emmers worden verstrekt. De heer Arendse vraagt of de ambtenaar ter secretarie bij afwezigheid van den se cretaris niet de aangiften voor geslacht kan opnemen. De voorzitter beloofde dit verzoek aan de bevoegde autoriteiten te zullen over brengen. De heer Arendse heeft het over een af schrift, van een schrijven van mr. Dieleman aan W. N. Jobse, waarin hij dien heer ver zocht mijn verontschuldiging te maken over het schrijven uit een geheime vergadering of dat anders tot eene strafrechterlijke ver volging zal worden overgegaan. De heer Jobse zeide reeds zijne excuses te hebben gemaakt en wenscht dit nietten tweede male te doen. De heer Arendse zegt, dat de heer Jobse in de courant zijn excuses zou maken en dat is niet gebeurd. De heer Jobse blijft weigeren dit te doen. De heer Danielse zou die discussie willen doen eindigen, wat nu geschiedt. Spreker zegt nog dat de eerste vergadering hem niet meevalt. In den gemeenteraad van Domburg werden de leden J. Bosselaar, J. Scheele, en J. de Visser beëedigd en geïnstalleerd. De heer W. Kesteloo, die periodiek aftrad als wethouder, werd herkozen met zes stem men. Als tweede wethouder werd gekozen de heer J, Bosselaar, eveneens met zes 6temmen. De gekozene verklaarde zijn be noeming aan te houden. Het voorstel betreffende-het uurwerk op het gemeentehuis werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Te Goes werden de herkozen raadsleden geïnstalleerd en namen na een gelukwensch van den voorzitter zitting. Als wethouder werd, met 11 stemmen, 1 blanco, herkozen de heer D. D. van den Bout, die zich, onder dankzegging, de her benoeming liet welgevallen. Nog werden herbenoemd met 11 on 12 stemmen de heeren Risch en Hollmann tot leden der commissie voor de reclames inzake hoofdelijken omslag. Te Kattend ij ke werd in de plaats van den heer M. Karelse, die geen zitting meer heeft in den raad, tot wethouder be noemd den heer C. Dominicus Jr. Te Z a a m s 1 a g is benoemd tot wethouder F. de Ruyter (a. r.) in plaats van M. de Jonge ,0ib.). VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Aangekomen: 1 Sept. te Singapore het as. „Gneisenau", van Rotterdam naar Oost- Azië; 2 Sept. te Batavia het ss. „Goentoer", van Rotterdam3 Sept. te ^Southampton het ss. „Prinses Juliana", van Amsterdam naar Bata via; te Padang het ss. „Besoeki", van Rotter Naar het Amerikaansch 2 van KATHLEEN NORBIS. II. Het was een wonder dat Ze haar Jman levend naar het hospitaal hadden gekregen, vertelden de dokiers dien avond laat aan Margaret. Zgn leven kon slechts een kwestie van oogen- blikken zijn, Het was iets buitengewoons dat hij den nacht had gehaald, vertelden zij haar den volgenden morgenmaar het kon nu niet langer dan enkele uren duren. Het was opmogelijk voor John Kirby om te blijven leven, zeiden ze, maar John Kirby bleef leven. Hij leefde, hij doorworstelde ondenkbare pijnen, om weer nieuwe dagen van pijn tege moet te gaan. -Daarna lag hij dagen en weken en maanden stil in bed, nu eens lichter, dan weer iets Zwaarder ademhalend, meer niet Toen kwam er een dag, waarop de groote dokters die om hem verzameld waren, erover juichten, dat hjj onbetwistblaar en ontwijfel baar zich verroerd had toen een naald onder Voor het eerste stak zie men het num- tmer van 4 Sept. dam naar Java; te New-York het ss. „Oranje Nassau", van West-Indië; te Wilmington het Ss. „Themisto", van Rotterdam naar Savan nah; to Santos het ss. „Amstelland", van Am sterdam naar Buenos-Ayreste Marseille het ss. „Bandoeng", van Java naar Rotterdam, te Amsterdam het ss. „Sumatra", van Bata via to New-York het ss. „Rotterdam", van Rotterdam; Ie Hamburg het ss. „Zaandijk", van Rotterdam naar Savannah; 4 Sept. te Suez het ss. „Wilis", van Java naar Rotter dam, to Rotterdam het ss. „Wittekind", van Montreal; to Santos het ss. „Zeolandia", van Amsterdam naar Buenos-Ayres. Vertrokken: 2 Sept. van Suez het ss „Bali", van Amsterdam naar Batavia; van San tos het ss. „Rijnland", van Buenos-Ayres naar Amsterdam; van Port Said het ss. „Pyrrhus", van Batavia naar Amsterdamvan Gibraltar het ss. „Prinz Eitol Friedrich", van Rotterdam naar Oost-Azië; van Perim het ss. „Ophir", van "Rotterdam naar Java; 3 Sept. van Tanger en Gibraltar het ss. „Tambora", van Rotterdam naar Java; van Montreal het ss. „Barcelona", naar Rotterdam en Hamburg. Gepasseerd: 3 Sept. Ouessant het ss „Prins Willem I", van Amsterdam naar Para maribo; Lizard het ss. „Slotcrdijk", van Rot terdam naar Boston en Philadelphia; 4 Sept.- Dungeness het ss. „Medan", van Rotterdam naar Java; Lizard het ss. „Amsteldijk", van Rotterdam naar Baltimore en Newport News. Van 2 5 Sept. Vlissingen. BevallenM. Schunselaar, geb. Late, d. W. Sio, geb. Steenaard, d. B. M. Meier, geb. Forreele, z. M. Holle- brandse, geb. Kervink, z. W. Schot, geb. Bömer, z. M. J. Vanhoutte, geb. Matthews, d. H. Fleurbaaij, geb. Hooftman, d. M. Steenhaard, geb. Minderhout, z. OverledenM. Kropveld, vrouw van H. Lourier, 52 j. 897e 8TA&TS-LOTBBIJ. 4e klasse, le lijst. Trekking van Maandag 4 Sept. Prijs van f 2000 No. 11501 1000 4588 16814 400 79 2913 100 7373 9935 14393 16391 16601 16828 17432 19032 Prijzen van f 65. 2502 3592 7151 9620 9862 19295 2514 3599 7187 9814 9904 20617 2598 3613 8403 9848 9905 20636 2614 3661 HOOH WATER. te Vlissingen. Woensdag 6 Sept. nm. 12.12 Donderdag 7 12.47 Vrijdag 8 1.20 Zaterdag 9 1.53 Zondag 10 2.26 Maandag 11 3.01 Dinsdag. 12 3.38 te Do m bu rg Woensdag 6 Sept. nm. 12.21 Donderdag 7 12.56 Vrijdag 8 1.29 Zaterdag 9 2.02 Zondag 10 2.35 Maandag 11 3.10 Dinsdag. 12 3.47 DE VLOOTSCHOUW IN TOULON EN IN KIEL. Zou het zoo geheel toevallig zijn dat na do indrukwekkende vlootrevue bij Spithead van de (Engelsche marine nu ook meer dan ge wone aandacht wordt gevraagd voor de schou wing der Duitsche vloot bij Kiel, en van de Fransche vloot bij Toulon? Dat er in deze maand in Duitschland en Frankrijk een vlootrevue zou worden gehouden, zal wel reeds lang vastgestaan hebben, maar in jaren is er niet zooveel ophef van gemaakt. In Kiel is de keizer omringd door een waren stoet van Duitsche vorsten; in Toulon Zijn huid werd gestoken. Er kwam een groote dag, laat in den zomer, toen hij iets mompelde. Daarna kwamen instortingen, ontmoedigingen, het bittere opnieuw beginnen van den weg. Op Kerstdag opende hjj zijn oogen, en zei hij tot de ernstige, magere vrouw, die zijn hand in de hare hield „Margaret". Hij zonk weer te snel weg om te weten, dat zij in tranen was uitgebarsten en naast hem op haar knieën was gezonken. Na een poosje mocht hij op zitten, en las men hem voor, en ten slotte schreide hrj toen de verpleegster hem zeide, dat hij na eenigen tijd weer Zou hunnen opstaan en rondloopen. Zijn vrouw kwam iederen dag en hjj klemde zich aan haar vast als een kind. Soms, wan neer hij haar gadesloeg, werden zijn oogen door oen sombere gedachte verduisterdmaar op zekeren dag toen zij voor het eerst spraken van het verschrikkelijk verleden, glimlachte zij hem toe mot dien moederlijken glimlach, dien hij zoo innig begon lief to krijgen, en zei hem dat do zaken konden wachten. En hij geloofde haar. Op een mooien lentemiddag, toen het park heerlijk friscji en groen voor do vensters van het (hospitaal lag, ontving John verlof zijn dagelijksch wandelingetje buiten den tuin uit to strekken. Met het ongeduld van den her stellende betreurde hij het, dat zijn vrouw er niet was om hern te vergezellen op zijn eer ste uitstapje in de wereld. Was president Fallières vergezeld door bijna alle ministers en door allerlei personen van aan zien uit het land. Daar in Frankrijk is, zooals men weet, de hcerschende strooming gericht op een herleving der vloot. Frankrijk raakte steeds meer achter op de lijst van de maritieme mogendheden, en het beheer van ministers als Pclletan e. a., die door hun toegevende houding tegenover do arbeiders der arsenalen en werven geens zins den gehoopte» vrede hebben verkregen, hoeft veel vertraging gebracht in den aan-, bouw van nieuwe schepen, terwijl de tucht op do schepen ernstig verzwakt. Dat de toestand der Fransche marine treurig was en is, wordt nu ook in Frankrijk alge meen erkend. Maar nu wordt er ook gewerkt aan een herstel. Twee namen dienen genoemd to worden bij do plannen voor de reorgani satie: ten eerste Picard, die in 1909 om zijn organise© rend talent door Clemenceau belast werd met de portefeuille van marine, hoewol hij nooit iets aan marine-zaken had gedaan; en voorts Delcassé, die na zijn val als minis ter van builenlandsche zaken, zich in de Kamer heeft opgewerkt als een marine-speciali teit, en die sedert hipt begin van dit jaar als minister van marine met krachtige hand -do plannen tracht uit te voeren door Picard ontworpen, en door hem in détails uitgewerkt of vervormd. De vlootschouw, Maandag to Toulon was een (propaganda-middel, een poging om het vertrouwen in do vloot te herstellen. Er is oen nationaal feest van gemaakt. Op de reede langs een negentig schepen, en nadat die ge schouwd waren, is er een feestmaal gehou den, waaraan de president, en ook minister Delcassé en de voorzitter van den Senaat, Dubost, vaderlandslievende redevoeringen heb ben uitgesproken, die sterk in tegenstelling zijn mot de anti-militairistische propaganda, welke zooveel terrein heeft veroverd onder de Franschen. Delcassé bracht den dank der* marine over voor de staatsvoorzorgen. Hij voegde er aan toe dat de marine voortdurend vorderingen maakt, dat het haar eenige groote eerzucht ia, werkelijk gereed to zijn, om, evenals het leger, ieder oogenblik aan de oproeping van Frank rijk te kunnen voldoen. De vlootschouw te Toulon was in zoover levendiger dan die te Spithead, dat de 90 schepen, nadat er het presidentsschip tusschen door gevaren was, op hun beurt in een linie van 15 K.M. lengte, langs het presidentsschip voeren. Voor de vlootschouw te Kiel, die heden zal plaats Ihebben is ook de Ooslenrijkschen troon opvolger, aartshertog Franz Ferdinand overge komen. Hij werd door den keizer aan het station ontvangen en aan boord van de „Hohcnzollem" geleid waar voor hem en zijn gevolg een .onderdak is aangeboden De keizer bezocht met hem en zijn andere vorstelijke gasten Maandagmiddag het nieuwe slagschip „Thüringen". HET LEVEN VAN EX-PRINSES LOUISE. De .Matin" gaat voort met het publi- ceeren van de eigen levensbeschrijving van de ©x-prinses (Louise van Saksen, nu me vrouw Toselli. In een tweede stuk heeft zij verteld hoe 'zij het aanzoek van Ferdinand van Boelgarije afwees, en in het dorde stuk vertelt tzij van het aanzoek van prins Friedrich August van Saksen. Zij nam dit aanzoek aan. Zij wist, dat hare ouders haar wenschten uit te huwelijken, en ook dat liaar onafhankelijke geest behoefte had aan een minder verstikkende atmosfeer dan die van Salzburg Zij verlangde cr ook naar, een rol te spelen, en hare eerzucht werd gestreeld bij de gedachte, dat zij eens koningin zou worden. Zij droomde er van, de genegen heid van hare toekomstige onderdanen te verwerven. Dat is haar eenige droom, die ver wezenlijkt is. Nu nog weet zij, dat duizenden harten voor de ballinge kloppen. Met woorden van veel waardeering schrijft ze daarna lover haar verloofde „Frederik August, zoo schrijft ze, was groot, goed gebouwd, een knap jonkman, met de openhartigste blauwe oogen ter wereld en een uitmuntend harthij scheen toen, zoo goed als nu nog, niet te willen gelooven aan de laagheden en de ondeugd van anderenrid derlijk tot in het overdrevene, beschouwde hij de vrouwen als geheiligde schepselen. Van zijn goede eigenschappen had hij op stok van zaken veel nadeelwant zijn aan geboren rechtschapenheid heeft hem altjjd be let aan de slechte oogmerken van kuipers te Zijn verpleegster lachte hem uit. „Denkt u niet, dat u sterk genoeg bent om een bezoek te brengen bij mevrouw Kir by?" opperde Ze vroolijk. „Ze woont slechts twee blokken hier vandaan, in de Madison Avenue. Blijft aan de zonzijde van do straat, en iloop langzaam, En zorg er voor terug te komen vóór het koud wordt, anders stuur ik de politie achter u aan." Met die waarschuwing ging John op weg, verrukt over dé onafhankelijkheid die hij iede ren dag meer veroverde. Hij liep langs de twee korte blokken met die zorg, welke alleen herstollenden kennen wat verward door de vroolijke, schelle straatgeluiden, en door de wijd© lucht boven hem. Hij vond het adres, maar het groote, naar geestige, dubbel© huis zag er niet uit als'een woning voor Margaret. Toch woonde daar een mevrouw Kirby, verzekerde de meid hem, en John zat op haar te wachten in een hope loos leelijk salon. In haar plaats kwam er echter een opgewekt vrouwtje dat zich voor stelde als mevrouw Kippam. Ze behoorde tot die praatgrage, vertrouwelijke types welke zoo vaak in haar positie worden gevonden. „U zoudt graag mevrouw Kirby spreken, niet?" zei z© spijtig. „Ze is uit. Ik ben de hos pita hier, en als het een kwestie van kamers- huren betreft,kan ik u misschien ook helpen." „Er moet een misverstand zijn," zei John; hij was nog zwak genoeg om te moe ten slikken bij de teleurstelling. „Ik wilde gelooven. Wat een ongeluk dat do hand van het lot ons op (Jat oogenblik niet gescheiden heeft I Dat zou een verbintenis verhinderd hebben, die toen nog ideaal leek en tien jaar later met mijne verbanning moest eindi gen. Maar wie zou toch geloofd hebben, dat ik door de kuiperijen van mijn vijanden, ondanks mijzelve, ondanks hem, op een goeden dag in de pijnlijke noodzakelijkheid zou ko men, om den besten echtgenoot, die er bestond, te doen lijden DE NIEUWE PORTUGEESCHE REGEERING. Maandag heeft do nfeuwo Portugecsche pre mier Chagas in de Kamer de regceringsver- klaring voorgelezen. Hij zeide, dat het door hem gepresideerde kabinet een regeoring van republikeinscli© eensgezindheid is, en nimmer deel zal uitmaken van een bepaalde partij. Do regeoring zal anti-clcricaal blijven, zonder echter vijandig to staan tegenover welke gods dienstige overtuiging ook. Zij zal den arbeid i van het voorloopig bewind besludeeren, om dien geleidelijk toe te passen op het program der rcpublikeinsche partij, zonder het onont beerlijke evenwicht in de begrooting uit het oog te verliezen. De regeering zal er naar streven niet te leur te stellen de arbeidende kjasse, die met recht nog altijd hoopt, dat de omwenteling haar verbetering zal brengen. Zij zal de nationale verdediging verzekeren én zal geen' verandering brengen in do buiten- iandsche politiek, di© zich ontwikkeld heeft in overeenstemming met die van Engeland, dan bondgenoot van Portugal, zonder echter na te laten gevolg te geven aan do hoogste aanwijzigingen van parlement en openbare mooning en zonder te vergeten welke de fun- damenteele voorwaarden van het program der republikeinsche partij zijn. Cambon is Maandag bij Kiderlen Wachter geweest, maar men moet cr zich op voorbe reiden voorloopig niets naders over het ver loop der onderhandelingen te hooren. D© jury, di© in de laatst© zittingsperi ode der assissen, te Parijs heeft gezeteld, heeft aan den minister van justitie van Frankrijk den wensch uitgedrukt, dat do strengst© maatregelen zouden genomen worden om het verkoopen en dragen van revolvers t© beperken en don verkoop van in beslag ge nomen wapens te verbieden. De jury doet opmerken dat het dragen van den revolver ©en gewoonte geworden is, en in de laatste jaren vele ongelukken en misdaden heeft ver oorzaakt. Do tumulten op de excercitie-terreinen in Noorwegen hebben den Noorschea minister van Oorlog genoopt de wachtdoende officie ren van scherpe patronen le voorzien. De socialistische bladen in Noorwegen bevatten berichten over tumulten in verschillende plaatsen. Voor eenige dagen brachten soldaten aan een officier van gezondheid een serenade met ketelmuziek. De regeering heeft gelast, dat de legerafdcelingen, waarin de onlusten voorkwamen, op de excercitieterreinen moeten blijven tot bet onderzoek is afgeloopen. Dr. Hill, de afgetreden Amerikaansche gezant in Berlijn, heeft van den keizer een vaas ten geschenke gekregen, die aan de eene zijd© het goed gelijkende portret des keizers en aan de andere zijde een gezicht op bel ko ninklijk paleis te Berlijn vertoont. Zij is ge bakken in de koninklijke porseleinfabriek te Charlottenburg. Roosevelt heeft er vroeger juist zoo een ten geschenke ontvangen. Hill had voor een orde bedankt, omdat de wetten van zijn land aan Amerikaansche ambtenaren de aanneming van zulke onder scheidingen /verbiedt. Stakende wevers te Halluin, nabij Rijsscl, hebben twee werkwilligen aangevallen cnem- slig verwond. Er werden verder betoogingen gehouden. Bij de uitgevoerd© charges zijn 5 gendarmes en een twintigtal bctoogers ge kwetst. Er zijn troepen naar Halluin ge zonden. Toen een' der candidaten voor het presi dentschap van Mexico, generaal Bernardo Reyes, Zondag van een balkon te Mexico een toespraak tot zijn kiezers wilde houden, werd hij door de aanhangers van zijn tcgencandi- daat Madero uitgejouwd en twintig minuten Jang met sleenen begooid. Eindelijk werd hij van. het balkon verdreven. De politie joeg toen de menigte uiteen. Er werden 43 per sonen (gewond door steenworpen en sabel houwen. mevrouw Margaret Kirby spreken, een zeer mooie yrouw, die zeer bekend is in „O, juist", zei juffrouw Kippam, die haar stem liet dalen, en vertrouwelijk voort ging: „Dat is dezelfde. Haar man ging failliet, en heeft zich bijna gedood. U weet wel, u zult dat toch wel in de couranten ge lezen hebben? Ze verkocht alles wat ze had om de firma te helpen, begrijpt u, en toen kwam ze hier „En heeft z© toen een aandeel in het boardinghouse genomen?" vroeg John zeer kalm, met zijn innemende stem. ,,Ze kwam eerst hier als een gewone dame op kamers wonen," zei mevrouw Kippam' met een voorzichtigen blik naar de deur. „Ik hield toen bet boardinghuis maar ik raakte verschrikkelijk in de schuld, en mijn jongetje was ziek, en ik vertelde haar eindelijk mijn ■zorgen. Wel, ze zocht iels om wat om handen te hebben als gezelschapsjuffrouw of par ticulier secretaresse maar ze vond mets, en ze had zooveel goede ideeën over het huis en hielp me zoo goed uit de moeilijkheid, al leen door die dingen te bepraten, dat ik haar eindelijk vroeg of zij mijn deelgenoote wilde worden. En ze was er wat blij omze ver veelde zich dood in die dagen" „Ik dacht dat mevrouw Kirby een eigen dom had op haar naam?" zei John. „O, -ja, maar ze gaf alles terug aan de firma", zei mevrouw Kippam. „Een boel van haar oude kennissen waren boos op haar om De Middelburgiche Courant wordt 's avonds te acht uren m Goes bezorgd. Dagelgka worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent P. A. H. PIETERMAN. GRAANMARKTEN ENZ. Op de Maandagavond door de Veilings- vereeniging „Walcheren" alhier gehouden kleine veiling werden de volgende prijzen besteed aardappelen (blauwe) f 2.80; aurd- appelen (bonte) f 2.60 a f 2.80, aardappelen (concurent) f2.20, uien f5.20 a f5,60, mas- sapijn f 6 a f 6.60, bergamotten f 5.60 a f 7, Beurré d'anmanles f 9.20, scharlake f 4.60 a f 5.60, perzikpeer f 6.80, wijnpeer f 8.80 a f 9.20, Beurré de merode f 6 a f 6.40, Bordaan f 7.40 a f 9, blom zoet f 5.60, capelscbe koolappels f 6.40 a f 6.60, alles per H.L., Beurré goudboil f 1.70, seigredB d'Esperen f 2, kraaiperen f 1.30, jutten f 1.60, cellinef 1.50 af 1.65, alles per l/t kin; clops favorite 65 ct. per liter; moerbeziën 17 a 20 ct. per mandje; tomaten 6'/, a 17'/, ct,, blauwe druiven 50 a 55 ct., alles per Kg.; vijgen 21/, ct., persiken 3 a9ct., meloenen 35 a 75 ct., roode kool 5 a 17 ct., savoye kool 2 a 17 ct., boeren kool l1/» ct., sla 1 a 2 ct., komkommers 1 a 5 ct., andijvie 1 a 4 ct., alles per stukzuring 6 a 9 ct. postelein 55 ct., alles ben; snij- boonen f 2.30 a f 2.40, suikerboonen f2.10 a f 3.20, alles per grietpeen 6 a a 8 ct., karoten 3 a 5 ct., rapen 1 a 6'/, ct., rammenas 3 ct., rabarber 2 a 5 ct., selderij 2 V, a 8 ct., pieterselie 1 a 1ct., dragon 3 ct., alles per bos. Vlissingen, 5 Sept. Boter 10.85.ai 0.90 per kilo. Eieren f 0.70 a f0.72,/Jperl3 stuks. Rotterdam, 5 Sept. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd1856 runderen, 773 vette, 157 nuchtere kalveren, 1595 scha pen, 559 varkens en 338 biggen. Runderen hoogste prijs 80, laagste 74 cent; kalveren hoogste 120, laagste 95 centschapen hoog ste 50, laagste 40 centvarkens hoogste 48, laagste 44 cent per kilogram. Rotterdam, 28 Aug. Ter graanmarkt van heden was de noteering voor: K a r w ij z a a d f 12.25 A f 12.50. Koolzaad onveranderd. Lijnzaad f20 a f 21.50. Aardappelen met veel aanvoer en geen vraag. Geldersche eigenheimers f 1.70 A f 1.90, Zeeuwsche blauwe f 2.20 a r 2.40, dito eigenheimers f 1.70 f 1.90, Flakkeosche dito f 1.60 A f 1.80 per heet. Zeeuwsche eieren f 4.70 a f 4.80 de 100 stuks. Voor Buitenlandsche granen was het met het oog op de opgewonden stemming en de sterk.uiteenloopende steeds dat zij dat deed," ging het vrouwtje voort in een uitbarsting van verontwaardiging. „Maar", vervolgde ze, genietend van de diepe aandacht van haar toehoorder, „ik verzeker u dat mija geluk scheen te veranderen van den dag af dat zij hier mee deed. Het eerste wat er ge beurde was, dat haar kennissen, en dat wa ren er een heele boel, hier kwamen uit nieuws gierigheid, en tam maakten ze reclame voor het huis. Bovendien zwoegt ze dag en nacht, gaat zelf naar de keuken en houdt zelf toe zicht. En dan heeft ze oen bijzondere tact om met het personeel om te gaan Ze weet hoe ze dat moet behandelen. En het resul taat is, dat we het huis al vol hebben voor den aanstaanden winter, en meer dan dertig personen den hcelen zomer door. Ik voel me oen ander mensch." De tranen braken plot seling uit haar zwakke, vriendelijke oogen, en zo frommelde met haar zakdoek. „U zult mij misschien wel mal vinden omdat ik zoo overstuur geraak. Maar alles loopt zoo goed. Mjjn jongen is veel beter, en zooals de zaken nu staan, kan ik hem het volgend jaar op het land sturen. En ik voel dat ik dat alles- verschuldigd ben aan Margaret Kirbv Wordt vervolgd}

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 1