Middelburg 1 Sept. FEUILLETON. ZIJN WEBKLIJSTJE. BEKENDMAKINGEN. Zaterdag 2 Sept. 1911, no. 207, STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Omtrent de uitbreiding van school J met een zevende klasse zijn, zooals wij meld den, aan don raad overgelegd een nader schrij ver van het hoofd dier school aan den voor zitter der commissie van toezicht op het L. O. en het rapport der sub-commissie die commissie. Het schrijven van den heer M. M. Blankert luidt als volgt „Ik ben nu evenals vroeger nog steeds van meening, dat voor het gros der leerlingen een cursus van 7 jaar als voorbereiding voor Hoogere Burgerschool en Gymnasium zeer ge- Wenscht is. Kinderen van 12 jaar zijn over het algemeen nog niet rijp, om met succes hot onderwijs aan Hoogere Burgerschool en Gymnasium te volgen, vooral din niet, als de methode van onderwijs aan de voortgezette scholen veel af wijkt van die der Lagere School. Bedoelde belangrijke (afwijkingen komen voor. De quaestie of er in een 7© leerjaar wat meer of minder leerstof zal worden behandeld is Van ondergeschikt belang. Hoofdzaak is, dat d© leerlingen in bedoeld 7© jaar vooral leeren zelfstandig t© werken. Een© Vergelijking te trekken tusschen de Leerschool en school J. kan bij oppervlakkige lezers (allicht aanleiding geven tot verkeerde gevolg trekkingen Do Leerschool heeft een groot aantal leer lingen 300, houdt die 8 jaar en heeft ze iuit een milieu, waarvan het gros niet stu deert. Het spreekt [vanzelf, dat daar altijd een zeker aantal leerlingen is, dat de begaafdheid voor voortgezette studie heeft en het zou dus zeer te verwonderen zijn, als daarvandaan niet ieder jaar een groep leerlingen kwam, flink van aanleg en goed ontwikkeld. Dat dezei leerlingen ook niet zoo jong meer sla gen en vorderingen maken, is zoo natuurlijk Öls het wezen kan. Intusschen is het vaak gebeurd, dat leer lingen van de Leerschool, die naar de Hoogere (Burgerschool 'wilden, en wier aanleg niet schit terend [was, paar school J overkwamen en vandaar examen deden. Van. school J frnoct het gros der leerlingen voortgezet onderwijs genieten. Dit maakt al dadelijk een groot verschil met do Leerschool. School J heeft behoefte aan cene voorbe reidingsklasse de Leerschool heeft zoo een klas. En dei leerlingen van school J hebben 6 leerjaren, die van de Leerschool 7. Als wo dit in aanmerking houden, dan maakt het bijgaande staatje geen ongunstigen jndruk. Vooraf jgaat nog do opmerking dat men niet moet spreken van percenten, waar men niet to doen heeft met honderdtallen. To zeggen dat er 100 »/o van de leerlingen zijn geslaagd, als er 1 of 2 zijn geweest, die examen hebben gedaan, heeft geen zin. Als er 2 van de 15 zijn afgewezen, dan is dat 2 van de 15 en niet I3i/s °/o, omdat er goen honderd zijn en er nooit 100 zullen komen. Wel mag men vragen: hoeveel leerlingen zjjh er op de school en hoeveel slagen er daarvan? Laten we de leerlingen weg, die niet slaag den ©n die niet in het le jaar meekonden, bui ten rekening, dan blijft hot aantal voor school J: 13 12 13 13 -b 9 9 13 22 -f- 14 -f- 9 rf; 16 to verminderen met 4 3 1 7 3 4 6 5 2 1 143 36 rz 107. en voor de Leerschool 6 9+9+3 9+4 7 4 6 8 13 te verminderen met1 1 +1+? 78 3 75. Van school J. zijn er dus 107, over den uit slag van wier werk men tevreden kan zijn; Van de Leerschool, die 2maal zooveel leer- Naar het Engelsck lingen telt, zou men al hot andere gelijk ge nomen er ruim 200 mogen verwachtenhun aantal is 75. Die cijfers bewijzen dab boide scholen ver schillend dool hebben. En eerst, als er van de Leerschool een paar honderd leerlingen tot de Hoogere Burgerschool waren toegelaten zouden de vergelijkingscyfcrs waarde kunnen hebben. Intusschen is het to betreuren, dat er leer lingen niet meekunnen; wie dat helpt voor komen, vermindert veel zorg en dagelijks we- derkcerend verdriet. Maar waar leerlingen meemoeten, die niet al te bost kunnen, die niet branden van ijver, wier lust in de studio niet bijzonder groot is, daar zullen or altijd zijn, die maar langzaam zullen vorderen. Om hot tobben en sukkelen van verscheidene leerlingen in de le klasse der Hoogere Burger school te helpen voorkomen, zou cene 7e klasse aan -school 3 zeer gewenscht en. heilzaam wezen." Het rapport der subcommissie van de school commissie aan de commissie van toezicht luidt Ingevolge Uwe opdracht om met het Hoofd van school J. de wijze te bespreken waarop de leerstof zal worden verdeeld in verband met het door hem tot U gericht schrijven van 13 Maart j.l, waarbij hij zijn© inoening te kennen gaf, dat voor het gros der leerlingen een cur- van 7 jaren als voorbereiding voor Gym nasium cn Hoogere Burgerschool zeer ge- wenscht zou zijn, bobben wij een onderhoud met hem gehad, waaromtrent wij de eer heb ben het navolgende te rapporteeren: Het oordeel van bedoeld Hoofd, waarmede wij ons geheel konden, vereenigen, is, dat de toevoeging van oen 7e leerjaar geen reden lot uitbreiding van de leerstof moet zijn, uitgezon derd alleen (dat iets verder dan thans worde gegaan met het Fransch, door voor dat leer jaar in het leerplan de onregelmatige werk woorden op te nemen. Deze uitbreiding toch is an zeer geringen omvang en zal zonder twij fel een beter begrijpen van die taal zeer ten goede komen. Voorts kunnen wij ons eveneens vereenigen met zijne ineening dat het tegenwoordige leer plan voor het le, 2e en 3e leerjaar onveran derd kan blijven, doch dat de leerstof, zooals die thans is, over het 4e, 5e, 6e en 7e leer jaar worde verdeeld, zoodat dit laatstgemelde leerjaar geenszins het karakter zal hebben enkel te strekken tot herhaling van het vroeger geleerde. Door dit alles wordt door ons met het Hoofd dier school verwacht, dat, met inachtneming van het gemiddeld peil der begaafdheden van de leerlingen, moer idan thans ido ;taak kan wor den afgewerkt, en meer tijd overgehouden voor herhaling en afronding van het geheel, terwijl, doordat de leerlingen langer aanblijven en dus wat ouder zijn, zij meer in de gelegenheid zullen zijn gesteld «enigszins zelfstandig te leeren werken. Wij achten het niet ongewenscht hieraan te mogen toevoegen, dat hot Hoofd -der school er nogmaals eens op gewezen heeft hoe, be halve eene klasse voor het 7e leerjaar, ook cene naar de eischen des tijds ingerichte voor bereidingsklasse voor die school noodig is en z$ niet langer achter sta bjj de Rijksleer school en de bijzondere school voor meer uit gebreid lager onderwijs aan de Singelstraat, waaraan sedert lang e« is verbonden geweest. Do Commissie van toezicht meldt aan Buig. Weth. dat zij in hare laatstgehouden ver gadering met groote meerderheid van stem men besloten heeft het voorstel van het hoofd van schoojl J over te nemen en mitsdien dat College dringend verzoekt die stappen te doen die tot ©ene goede oplossing kunnen leiden. Zij veroenigt zich echter niet met zijn denk beeld, uitbreiding te geven aan het leerplan door voor liet Fransch ook op te nemen do on regelmatige Iwerkwoorden. Zooals door oris in 't kort is gemeld, is bij den Middelburgschen raad van het gemeentebe stuur van St. Laurens een verzoek ingeko men tot hot aanleggen van een brandkraan, daar wegens de thans heerschendc droogteen warmte de kom van dit dorp geheel van water verstoken is. Bij liet uitbreken van brand is hierdoor een kolossale uitbreiding ernstig te vreezen, daar blussching onmogelijk zal zijn. Daaromi verzoekt het gemeentebestuur van St. Laurens om op kosten dier gemeente aansluiting op de waterleiding van af den Noordstraatweg Sint Laurens tol in do kom van het dorp en plaatsing van een brandkraan en eveneens het aanbrengen van een brandkraan op Brigdamme. Burg. en Weth. adviseeren gunstig op dit verzoek te beschikken op de volgende voor waarden lo. Be leiding wordt vanwege de gemeente Middelburg gelegd en do brandkraan wordt ge plaatst in overleg met Burg en Weth. van St. Laurens in de kom dier gemeente. De gemeente St. Laurens betaalt een som van f 800 voor aanlegkosten. 2o. Jaarlijks wordt door de gemeente St. Laurens aan de gemeente Middelburg betaald een bedrag van f 25, waarvoor zij de bevoegd heid heeft twee malen per jaar met de kraan te exercecren, telkens gedurende ten hoogste' één uur. De directeur de(r duinwaterleiding moot daarvan van. te voren i n kennis gesteld worden. Voorts mag in geval van brand uit de kraan Zooveel water worden gebruikt als lot blussching door den Burgemeester van St. Laurens noodig geacht wordt. 3o. Voor gebruik van de brandkraan behalve in geval van brand of van do twee bovenbe doelde oefeningen, is de vergunning van Burg. en Weth. van Middelburg noodig en gelden dc daarbij door deze vast te stellen voorwaarden en tarief. GEMEENTEBEGR00T1NG VAN MIDDELBURG VOOR 1911. De begrootimg wordt, zooals wij reeds mee deelden, geraamd op f758.502.10 in ontvang en uitgaaf. Do ontvangsten worden geraamd als volgt Hoofdstuk I, inkomsten wegens vroegere diensten I7611.345. Hoofdstuk II, inkomsten uit bezittingen, f41.465 27; daaronder f 11.849 vergoeding van de gasfabriek voor het uitsluitend recht om gasbuizen in de [straat le leggen, >en f 11.393 50 van de duinwaterleiding. Hoofdstuk III, heffingen, inkomsten uit nij verheid en belastingen, f 447.450.325daar onder schoolgelden voor lager onderwijs f 9762.9Ö5, middelbaar f 205 en hooger f 4350, gasfabr. f184 415, duinwaterleiding f42.598.75, opcenten op 's rijksbelastingen, gebouwde eigen dommen f 15.131.16, ongebouwde f462.90, per soneel f26.69035, hoofdelijke omslag f 143.000, belasting op de honden f 1533.45, vergunnings recht f3400. Hoofdstuk IV, inkomsten van verschillenden aard, 1109.850.16. Hoofdstuk V, buitengewone inkomsten, f152.115; daaronder is een gcldleening tel voorziening in gebrek aan kasgeld f 150.000. Hoofdstuk VI, inkomsten, niet tot de voor gaande behoorende, f10. De uitgaven zijn als volgt begroot: Hoofdstuk I, nadeeligo sloten van vorige jaren, nihil. Iloofdst. II, bestuur der gemeente, f 29.535.23. Hoofdst. Ill, inning der belastingen, f 4432 31. Hoofdstuk IV, politie, brandweer* straatver lichting, schutterij en gezondheidsdienst, f57.780.16. Dit hoofdstuk is verdeeld als volgt: politie f25.260.41, voor de inspecteurs van politie is een post van f50 uitgetrokken voor onderhoud van hun rijwielen; brandweer f2345.04; straatverlichting f 11.975; gezond heidsdienst f 18.199.71daaronder reinigings dienst f 13.704.71. Hoofdstuk V, openbare werken, f36.643 52; daaronder f5000 voor voortzetting van herstel ling van. den zijgevel van het raadhuis en aankoop van keien, straatklinkers en grind, f4000. Hoofdstuk VI, inrichtingen van nijverheid, f 177.121.50; daaronder gasfabriek f137.860; voorgesteld wordt verhooging van loon van de lantaarnopstekers met f 1 per weekduin waterleiding f26.126.50, gemeenschappelijke kosten van de duinwaterleiding en de gas fabriek f 11.625; er is f100 meer geraamd, teneinde in de gelegenheid te zijn het uur loon der jongere filters respectievelijk met 1 en 2 cent te kunnen verhoogen. Hoofdstuk VII, onderwijs, kunsten en weten schappen f 130.455.73, daaronder hooger on derwijs f 22.774.40, middelbaar f 9069, lager f 82.797.485, andere inrichtingen van onder wijs f13.814.845 en toelage aan het Middel- burgsche muziekkorps f2000. Hoofdstuk VIII, armwezen, f51.185.15. Hoofdstuk IX, landbouw, handel en nijver heid, f'2194. Hoofdstuk X, beheer en onderhoud van be zittingen, f2211.095. Hoofdstuk XI, gemeenteschulden, f 254.41 125, daaronder renten f 44.191.125, annuïteiten f14.150; en aflossingen f196.100. Hoofdstuk XII, geldbelegging, memorie. Hoofdstuk XIII, pensioenen enz., f 7870.C35. Hoofdstuk XIV, uitgaven van verschillenden aard, f2813.46. Hoofdst. XV, onvoorziene uitgaven, f 1818 785. I EEN VROUW DIE DURFT. MUe Arria Ly, propagandiste dor vrou wenbeweging te Toulouse, had een artikel geschreven, waarin zij do vrouw aanried on getrouwd te blijven, daar het „huwelijk de vrouw verlaagt". De heer Louis Cazale stak met dit artikel den draak in een weekblad en zeide onder meer, op de schrijfster doelend: „Is zij jong? Is zij schoon? Werd zij reeds door een jonge ling gevraagd? Ik weet het niet, cn toch ware het niet van belang ontbloot om do beweegre den van ha ar zonderling gedrag te leeren ken- Dat kon inlle Ly maar niet slikken, en zij stuurde haar getuigen naar den heer Cazale, hem uitdagende tot een tweegevecht op de pistool 1 De heer Cazale is echter op reis naar Senegal. Do hoofdredacteur van het blad, do hoer Prudent Massat, kreeg toen oen zéér gepeperd briefje van de propagandiste. Ook hem zond zij liare getuigen, twee barer vriendinnen. Do heer Massat antwoordde dat de regels der welvoegclijkheid hem niet toelieten met een vrouw te vechten. Zoo mile Ly „een man nelijk persoon" vinden kon, die voor haar in hot strijdperk treden zou, dan verklaarde hij zich bereid het tweegevecht aan te gaan. Thans is mile Ly razend van woedeze scheldt den heer Massat voor lafaard uit, cn geeft hem bovendien allerlei alles behalve lieve namen. INGEZONDEN STUKKEN. 'Ojezondea stukken worden in seen geval teruggezonden EEN KLACHT. Mijnheer de redacteur. Ik ben gepensioneerd en woon aan den Nieuwen Vlissingschon weg. Deze weg is erg gezellig tal van mensclien te voet, per fiets, per auto en per tram pas- seeren daar op één dag mijn woning en boven dien genieten wij daar niet alleen van do frissche gezonde lucht, maar ook van de wonderen der techniek. Veertigmaal daags is men daar door de tram in de gelegenheid om het schoon© Middelburg en het welvarende Vlissingen te bezoeken. Komt men 's avonds van Middelburg, men kan. bij liet wissel uitstappen, want daar staat de tram toch vijf minuten en soms nog langer etil, en enkele schreden, men is thuis. Dit is nu al sedert ik hier woon goed ge gaan, maar nu krijgt die tram het opeens in het hoofd, niettegenstaande zij toch evenveel tijd daar stilstaat, al den e uren directeur, controleuren, collecteuren en andere van dat goedje in de ooren te blazen, dat op het wissel niepiand ineer mag uilstappen, als aij stilstaat, jzelfs niet al is de passagier tegen over {zijn twoning. Werd die (maatregel nu genomen om on gelukken te voorkomen, we zouden zeggen fiat, maar do plaats van uitstappen is daar zoo breed, dat wel drie auto's naast elkaar zouden kunnen rijden, zonder één passagier omver te worpen. Wat het instappen betreft, daarover wil ik liever zwijgen, maar ik geloof, dat uitstappen in dit geval het recht aan den reiziger is. Verbeeld u, mijnheer, ik laat u in mijn woning toe, maar zoodra u wilt ver trekken, pak ik u bij de kraag en zeghier blijven, ge moogt niet uit mijn huis I Daarom hebben wij gezamenlrjke inwon wonende om en bij liet wissel, een beleefd ver zoekschrift aan den heer directeur te Vlis singen gericht om dien Tantalusmaalregel op te heffen. Weldra treden wo den herfst en den winter in met zijn stormwinden, regen, hagel, sneeuw en strenge vorst en dan worden die menschen gedwongen van de Souburgsche brug naar hunne woning to loopen, die zij zoo gemakke lijk hadden kunnen bereiken. Een schrijven is van den heer directeur nog niet terug ontvangen, maar het beste wordt gehoopt. UEd. mijn hartelijken dank betuigende voor de plaatsing van deze weinige regelen, heb jk do eer met de meeste hoogachting te zijn Uw steeds dienstw". dienaar, W. MEERMAN. Rustend hoofd der school. Oost -en. West-Souburg 1 Sept. Hunne ©ogen ontmoetten elkaar. In haar bekoorlijke verlegenheid iwipte zij het stan- derdje Imet Ido spijskaart om, waarbij een ei van Tommy eclipseerde. Weer ontmoetten hunne oogen elkaar cn rij maakte haar excuus. In een aanval van ongewone emotie stootte Tommy haar parapluic omver. Hij bukte om die pp te rapen. Zij lachte hij lachte. Een ©ogenblik later schreeuwde hij heel hard een der bedienende meisjes toe, dat rij de dame niet [moest laten wachten. En Koo raakt© het gesprek op gang. Tomlmjy biaakte de interessante opmerking, dat j't lokaal voller was dan gewoonlijk. De damo antwoordde met een niet onaange naam airtje van hoogheid, dat ze niet erg bekend was in dit deel van de stad. Tommy, denkend aan zijn romannetjes en ziende haar bont, maakte uit, dat rij moest behooren tot de hoogste kringen. Hij werd lichtelijk opge wonden. „Ik heb Zoo dwaas gedaan," bekende Zij, nadat zij door Tommy's mannelijken bij stand iwas voorzien van thee en koekjes!, „in de City te komen. 't Is hier immers de City? voor een boodschap en die niet heb durven doen." „Wat was het dan?" vroeg Tommy botweg. 't Bleek een beuzeling inderdaad. Waar schijnlijk (wachtten |Op haar eenige brieven in. een. boekwinkeltje, waar men correspon dentie in ontvangst nam. „Ik ben wol een dozijn keoren het win keltje voorbij geloopen), maar ik durfde niet binnen te gaan om naar de brioven te vragen. Mal, vindt u niet?" Elke gewone ezel zou zich gehaast heb ben met de verzekering, dat zij onmogelijk iets mals kon doen. Tommy echter was geen gewone ezelbij hield, er geen gepolijste on oprechtheid op nadus beantwoordde hij haar vraag oprecht. „Ja dat klinkt nog al gek. Maar als u er tegen opziet, in den winkel te gaan, wil ik 't dan misschien voor u doen?" „O, izoudt u dat willen Heel graag I riep !zjj levendig. „Maar is 't niet te veel moeite?" „Volstrekt niet," zei Tommy, ,ala u mij wijst 'waar hot is „Wil ik u er dan. heenbrengen?" Samen gingen rij de straat op. 't Was niet ver tot het winkeltje, maar gedurende de korte wandeling had Tommy weer nieuwe cn Verbazende sensaties. In do schemering van. den lonteavond kruiste de romantiek voor het eerst zijn levenspad. „De brieven rijn.... antwoorden op een advertentie verklaarde plotseling zijn ge zellin, en Tommy, die meer zweefde dan liep, zei „O ja? Adverteerde u soms voor een meid?' Zij lachte eventjes. „Niet voor een meid.... Wat zoudt u zeggen, ja)ls jk u vertelde, dat 't vo man iwas?' Tommy's hart sprong op. Wat was er toch gebeurd dezen avond, dat de wereld zoo nieuw ien vreemd leekdat ceu leelijke straal mooi werd? „Maar dat behoefde u toch niet te' doenwaagde hij te veronderstellen. „Als de mannen eerlijk waren, neen, dan behoefde ik 't niet te doen. Maar ik ben rijk en een beetje moe van de fortuin- jagers. Ik hieh geadverteerd als vrouw zonder geld.... snaar Imijn andere aantrekkelijkheden heb ik misschien een beetje overdreven. Ik schreef bijvoorbeeld, dat ik een knap voor- komen bad en sympathiek was." Tommy waagde 't niet, hierover zijn opinie te zeggenhij liep naast haar als in een roes. „Daar is het," zei ze, het winkeltje wijzend. „De brieven zyn geadresseerd aan Audrey Molynoux.... O, lach niet I 't Is een gefingeerde naam natuurlijk." DUINWATERLEIDING ST. LAURENS. Inwoners van do kom van het dorp St, Laurens, die aansluiting aan de Middelburg- sche duinwaterleiding wenschen, gelieven daar* aan Burgemeester en Wethouders van Mid delburg kennis te geven vóór den 5 Sep tember 1911. Op verzoeken, na 4 September 1911 inge komen, zal geen acht meer geslagen worden, Burgemeester en Wethouders wijzen er ech ter Nadrukkelijk op, dat do bovenbedoelde kennisgeving nog geen recht op aansluiting geeft, aangezien de gemeenteraad daarover te beslissen heeft. Zij wenschen alleen 1e weten, hoeveel aan sluitingen verlangd worden, om daarna een voorstel aan den Raad te kunnen doen. Middelburg, den 1 September 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J. SPRENGER, Secretaris. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Vergadering van den Raad der gemeente Middelburg op Dinsdag den Sen September 1911, des namiddags te 2 uur, ter behandeling an do onderstaande zaken: Installatie raadsleden. Geloofsbrieven. Notulen vorige vergadering. Ingekomen stukken. Benoeming van een wethouder (aftr. P. Du- mon Tak). Idem van een leeraar in de Fransche taal aan het Gymnasium (vac.-Timmermans). Aan bevolen worden: le. W. Temperman te's-Gra- venhage; 2e. J. S. Wijier te Lochem. Idem van een lid der Commissie van Fa bricage. 2e. van de reclames ink. belasting, 3e. van de reclames vergunningsrecht, 4e. van art. 22 ambtenaars-reglement (alles vac.-J. G. Ermerins), en van een lid der Commissie: le. van financiën, 2e. oude gevestigde schuld, (alles vac.-jhr. C. J J. A. v. Teylingen). Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op de scholen voor middelbaar onder- wjj's (vac.-M. Caland). Aanbevolen worden: le. H. van Gelderen; 2e. A. L. J. Goethals. Voorstel inzake het uitbreiden van school J met een zevende leerjaar. Idem inzake do levering van electricitoit van gemeentewege. Middelburg, den 31 Augustus 1911. De Burgemeester, M. VAN DEN BRANDELER. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten gedurende de 2e helft van de maand Augustus verzonden van MIDDELBURG. Binnenland. Brieven. Wed. de Lijster Ewaardt en A. Costers, beiden Rotterdam, A. C. A. de Blinde Steen- wijk, C. van 't Westen Middelburg. Briefkaarten. A. Stuurman Bennekom, mej. A. Langen Nijmegen, A. Willet Baarn, J. Onderdijk Haag, J. de Koster Heinkenszand en Visser Middelburg. Buitenland. Brief. Mortimore Luzern. Briefkaarten. J. Levasseur Antwerpen, Sami Kwitwart Czernowitz, J. C. Dekker Chicago, J. Coers Granada, Grozinger Knocke, Mortimore Luzern, B. Wamer Lonpen, E. Schhfferbof Dusseldorf, P. Muller Geune, A. Stein Kim- melsburg (3 stuks) en O. Seitz Mannheim. Den afzenders wordt aanbevolen bun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Zaterdag 2 Sept. en volgende dagen Bios coop Theater, Markt 3, 7i/g en 9 u. Zondag 3 Sept. Concert „Midd. Muziek korps". Tuin Noord-Bol werk, 7yg u. Maandag 4 Sept. Soiree „Medioburgum", „Schuttershof", 7i/a u. Zij bleef aan de overzijde staan en hij trad het sjofele boek- en papierwinkeltje binnen. Een (groote vrouw kwam door een glazen deur uit de kamer, achter deu winkel en ver klaarde hem |Op zijn vraag, dat er geen brie ven voor juffrouw Molyneux waren gekomen. Toen hij dit aan de dame ging mededeelen, keek (zie tamelijk nijdigmaar dat merkte hij niet op. Hij beloofde haar, den velgenden morgen nog eens te gaan vragen; als zij dan joni één uur in Chancery Lane was, kon hij haar (de brieven overhandigen. Tomïny vergat dien avond rijn Duitsche los (en. rijn leesuur. Den volgenden [dag was hij op 't bepaal de (uur op de algesproken plaats, met twee en-dertig [brieven, waaronder een van rijn eigen handschrift. De dame verscheen spoe dig, greep levendig rijn arm maar tege lijkertijd dook een polilie-agent op, die bei den vefzöclit, hem naar 't bureau te volgen. Daar vernam de goede Tommy, dat Audrey Molyneux er haar werk van maakte, per ad vertentie betrekkingen te Londen aan te bie den. Enkelen waren er in geloopen en hadden ©cn guinea voor onkosten gezonden, waarop trie verder niets hoorden. Do politie werd ge waarschuwd (en [verborg (zich in het win keltje. Zoo werd Tommy bespied. Men geloofde aan rijn onschuld, toen zijn eigen brief op do vermoede huwelijksadver tentie voor den dag kwam. Toon „Audrey" daarvan hoorde, lachte zij een hard, cy nisch lachje. Do zaak liep voor den jongen man goed af, bonder een smet pp zijn naam achten te laten. Maar de patroons, die er van hoor den, namen hem toch even onder handen en raaddden hem aan, iemand mee te nemen om op hem te passen, als hij ging wandelen. Mary Golding, die bij het onderhoud tegen woordig was al behoefde rij er geen ste nogram van te maken ontmoette den blik van den beschaamden jongen man. En op dat ©ogenblik vielen de schellen van zijn oogenhij merkte dat Mary mooier (en begeerlijker was dan do betooverende dame, die duur bont droeg. Tommy's werklijstje bestaat nu niet meer. 't Is (nuMaandag 610, MaryDinsdag dit© en zoo verder de geheele week. En deze verandering van programma zal hem volstrekt niet verhinderen vooruit te komen. Stoomdrukkerij, Firma D. G. Króber Jr. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5