BURGERLIJKE STAND. Verschillende Berichten. Landbonw. Letteren en Knnst. BUITENLAND. Handelsberichten. Beknopte Mededeelingen. Prijzen van Effecten. Van 31 Aug.1 Sept. Middelburg. Ondertrouwd: J. M. Fran- :oys, jm. 25 j. en M. Meerman, jd. 26 j. Bevallen: J. C. Goetb als, geb. Verhuist, d. Overleden: C. Matthijsse, z. 4 ra. K. de Rijke, weduwe van Cr. Jongepier, 72 j. J. h. Sinke, z. 6 m. J. C. van Iren, d. 7 m. S. H. Kalntz, weduwe van I. Wessels, 72 j. K. Ton, z. 7 j. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Aangekomen: 31 Aug. te Suez het s.s. »Terrier», van Java naar Rotterdam te Amsterdam het s.s. »Oranje», van Batavia; te Amsterdam het s.s. »Ambon», van Batavia; Vertrokken: 30 Aug. van Phila delphia het s.s. «Zijldijk», naar Rotterdam; 31 Aug. van Perim het s.s. Wilis», van Java naar Rotterdam van Amsterdam bet s.s. »Zaanland», naar Buenos Ayres; Gepasseerd: 31 Aug. Perim het s.s. ïDjocja», van Java naar RotterdamSagres het s.s. «Sindoro», van Java naar Rotterdam Scilly het s.s. «Potsdam», van New-York naar Rotterdam. De ontwerp-begrootingen voor den Staats dienst 1912 hebben deze week den Raad van State verlaten ter aanbieding aan de Staten - Generaal. Naar het „Hbld." verneemt is do Staats commissie over de werkloosheid nagenoeg ge reed met haar rapport. Naast haar algemeen onderzoek in den lande heeft de commissie nog oen meer uitgebreide enquête noodig geoordeeld voor sommige als typen te beschouwen gemeenten, voor welk onderzoek afzonderlijke enquêteurs werden aan gezocht. In tegenstelling met degenen, die der Staats commissie voor den middenstand hunne mede werking verleenen, ontvangen de bovenbedoel de assistenten van de werkloosheidcommissie geen honorarium, hetgeen weliswaar niet op de betrouwbaarheid, doch op de uitgebreid heid van hot onderzoek waarschijnlijk niet zonder invloed zal zijn. Bij den Bond van Sleeperspatroons is een schrijven ingekomen van do Rotterdam- sche Sleepers- en Vocrliedenvereeniging, in houdende een verzoek tot verhooging van loon, Naar men ons uit St. Maarten s- d ij k meldt, heelt de bruine ajuin op 't oogenblik den prijs bereikt van f 5 per HL. Ben soort van mindere qualiteit wordt ver kocht voor f 4.50 per HL. De landbouwer C. de Wilde alhier had een perceeltje bouw land, groot 277 blooiBche roeden, dus nog 28 roeden minder dan een gemet, bezaaid roet de laatste soort. Te velde was hem voor dat perceeltje reeds f 900 geboden bij ging daar echter niet op in en verkocht de ajnin a f 4.50 per HL. Bij de levering bleek nn, dat hem dit perceeltje nog meer dan f 1000 zal opbrengen. Een arbeider, die, naar wij vernamen, van De Wilde had aangenomen dit perceeltje ajuin schoon te houden en verder te bewerken voor twee vijfden der opbrengst maakt natuurlijk ook «en goeden zomer. In Oostelijk Zeeuwsch Vla an deren wordt zoo schryft men ons - in het voorjaar door tal van landbouwers veel jong vee in de weide gelegd om het in het najaar vet te verkoopen. Voor deze landbouwers zal 1911 langen tijd met een zwarte kool staan aangeteekend. Door de langdurige, geweldige droogte vonden de dieren niet alleen zeer onvol doend voedsel, maar leden ook door gebrek aan geschikt drinkwater, zoodat ze in 't algemeen minder waard zijn dan toen ze de weiden ingingen, waardoor minstens de pacht, het gestrooide kunstmest, de moeiten enz. worden toegegeven. Dat bet vette slachtvee buitengewoon duur is, moet dan ook niet verwonderen. We vernamen van een landbouwer onder Zaamslag, wien voor twee vette runderen niet minder dan 2 francs per levend Kg. was geboden, doch die ze voor dien prijs nog niet wilde afstaan, omdat deze, naar hij verwachtte, nog zon stijgen. Een mooi vooruitzicht voor de verbruikers We lazen eenige dagen geleden dat de bruine boontjes tot den zeer hoogen prijs van f 18 per 100 Kg. werden verkocht. Sinds dien is dan de prijs nog belangrijk gerezenten minste óén onzer landbouwers verkocht deze week voor f 19.50 en een andere zelis voor f 20. Een der meest bekende journalisten, de heer H. L. Berckenhoff, te Amsterdam, her denkt heden zijn vijf-en-twintigjarig jubilee als journalist. De regeering toonde hare belangstelling door hem te benoemen tot ridder in de orde van „Oranje-Nassau". Het „Dagblad van Zuid-Holland en 's Gravenhage" zal weêr herleven. Aldus zal van heden af de titel zijn van „Land en Volk", dat, zooals gemeld, geen oartijblad meer is. De (üioconda. Nu het onderzoek in het Louvre zulke ernstige verzuimen in het toepassen der reglementen op 'de bewaking aan het licht heelt gebracht, heeft de ministerraad be sloten den heer Homolle, directeur en natio nale musea, op nonactiviteit te stellen. "Voorts zal {de hoofdwachter, die zich aan een voortdurende verwaarloozing van zijn taak heeft schuldig gemaakt, eenvoudig ontslagen worden, terwijl een aartal bewa kers zich voor den raad van discipline zullen te verantwoorden hebben voor verschillende verzuimen. De heer Pujalot, inspecteur-generaal der administratieve diensten, zal voorloopig het directeurschap der musea waarnemen. Over het vermiste schilderij zijn er slechts geruchten. De »Times« bevat een telegram uit New- York, meldende dat M. Loeb, douane-meester van de haven van New-York, verklaart dat zekere Amerikaansche kunstliefhebber, thans in Europa, bewaakt wordt door de Ameri kaansche agenten der veiligheid in Frankrijk. Men vermoedt dat zijn reis in betrekking staat tot de verdwijning der »Gioconda<. De bagage van de reizigers der in New- York aankomende schepen wordt scherp nngekeken. vacantiedagen per jaar. Een bespreking lus- schen de betreffende besturen, heeft plaats gehad. Het bestuur van den bond verklaarde op grond van de slechte toestanden in het sleepersbedrijf en in verband met de heer- schende sleeploontarieven geen verhooging der loonen of verkorting van arbeidsduur te kun nen toestaan. Het „Hbld." meldt, dat 8 September te Scheven in gen een© ponferentie gehouden wordt van afgevaardigden van Engelschc, Duitsche Nederlandsche spoorwegdirecties, ter be spreking van de dienstregeling der op don Hoek van Holland en Vlissinger-routcn aan sluitende Noord-Duitscho esprestreinen. 9 Sep tember maken de afgevaardigden een uitstapje naar Hoek van Holland, alwaar na bezichti ging van het station, en een dor booten al daar, den deelnemers een lunch wordt aan- De M uuieinurq.icne (jnurant wordt avondf's te zeven uur in VLÏSSINGEN uitgegeven Dageljjks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door dén agent C. N. J. DE VEY MESTDAGB - To Tilburg zal eon diamantslijperij v Belgische firma halft October worden f opend. Te Rotterdam is een schipper in een zijstraat van de Noordblaak door een viertal onbekende personen aangerand en beroofd van een bedrag van vijftig guldon. Tegen een. schippersjongen, die verdacht wordt de dader te zijn van do verwonding, den heer W. F. Schürman op de Leuvehaven toegebracht, is proces-verbaal opgemaakt. De jongen, die in gezelschap van andere jon gens was, heeft uit baldadigheid mot een flo bertpistool geschoten en, zooals hij zegt, ge mikt op de koffers, die op het rijtuig stonden. De Rotterdam8che politie heeft drie vrou wen ingerekend. Dit drietal wordt verdacht een Duitschen zeeman uit Hamburg voor bedrag van f 192 aan Engelsch goudgeld, to hebben bestolen. Woensdag zijn aangehouden eene vrouw en drie mannen, die verdacht worden den vorigen avond een man, die bij een vrouw in de "Wijde Kapelsteeg te Amster dam op bezoek was geweest, eeu gouden Minister met verzoek den heer Frederiks niot over to plaatsen. Het eeno -adres is getockend door 36 personen van verschillende richting en het tweede door 5 raadsleden, waaronder 3 anti-rev. heeren, die behooren tot de partij van den burgemeester. En dat alles om een vliegje I ONGELUKKEN Donderdagnamiddag is bij het oversteken der straat te Rotterdam op den Goudschen- siogel door de electrische Lam een man aangereden. Hij werd in bewusteloozen toe stand vanonder het voorbalcon gehaald en naar het ziekenhuis gebracht. De man heeft zijn schedel gebroken. Ook is een machinist van een kraan, staande aan de Maashaven aldaar, bij het verplaatsen vun een lamp, uit het gangboord van een lichter in de haven gevallen en verdronken. Ruim eeu uur daarna is zijn lijk opgehaald. BRANDEN. Over den brand bij Herkenbosch deelt een ambtelijk bericht van Pruisische zijde mede, dat in het geheel 5000 morgen boscb verkorting van arbeidsduur, benevens eenigo. ^jjn verbrand, waarvan 3000 op Pruisisch rc— i i en 20G0 op Nederlandsch gebied lagen. Er is veel wild omgekomen, vooral reeën. Te Rotterdam heeft een brand gewoed in loodsen op de schietbaan. Met moeite zijn 34 kisten met 47.000 scherpe patronen ge red. Nog 7000 scherpe patronen bleven in de vuurzee achter't was of er een heftig geweervuur werd onderhouden. Gelukkig zijn er geen ongelukken voorgekomen. Te Hnissen is een met riet gedekt buis in de Laak afgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Frederiksoord is een woning verbrand, toebekoorende aan de Maatschappij van Weldadigheid. De bewoner heeft een lantaarn laten vallen op een laag rogge die gedorsckt zou worden. Verbrand zijn een pink, vier varkens, de oogst, alsmede de ge- heelen inboedel. Verzekering dekt de schade. Te Beek is een buis afgebrand. Van meubilair en verder huisraad, van de in den winkel aanwezige manufacturen, kleeren, hoeden, petten enz. kon niets gered worden. Van de belendende woning van een bakker werd een gedeelte van 't dak vernield, ter wijl ook nog aan een andere woning door bet afbreken van het dak schade werd ver oorzaakt. Oorzaak is onbekend. Tegen brand schade was verzekerd. Ben pastoor uit den omtrek van Brussel, wiens liefdadigheid algemeen bekend is, had van een inwoner zijner parochie brieven gekregende schrijver beweerde ziek te zijn en vroeg dat de priester hem zou komen be zoeken. De priester begaf zich derwaarts, maar mau|weli)ks was hij in de kamer van den rieke »f deze sloot de deur en. met een revolver dreigende, leischto hij onmiddellijk ^000 fr. Daar de pastoor protesteerde en zeide dat hij dit geld niet bjj zich had, dwong do aan valler hem, eene schuldbekentenis ten be drag© van die som te teekenen. Over het algemeen hebben de roovers hem slecht behandeld ;bet eten was zeer Bchaarsch. Toen het losgeld niet kwam, werden zij onge duldig on dreigden hem te onthoofden. Richter laat echter niet veel over zijn erva ringen los. ONRUSTWEKKENDE BERICHTEN. In ons nummer van 31 Augustus publiceer de wij een telegram over militaire toebereid selen door België gemaakt in 't bijzonder in do omgeving van Luik. We koken den volgenden dag in de Belgische en andere buitenlandschc bladen, maar von den daar niets over die «enigszins verontrus tende maatregelen, Toen we gister, Donder dagmiddag weer een telegram van die strek king ontvingen, meenden we dan <x>k goed te doen, dat niet op te nemen omdat daar door licht een ongerustheid kon worden ge wekt, die o. i. door de berichten van dien dag niet werd gerechtvaardigd. Heden hebben wij dadelijk de Belgische bladen nagezien, en bevonden dat die heel weinig ophef van deze zaak maken. De „Petit Bleu" meldt er zelfs niet van. Het „Hand. v Antw." maakt in een eenvoudig berichtje mel ding van de overplaatsing vau een afdee- ling ruiterij van Gent naar Bergen en van hot aflasten van het op manoeuver gaan van troepen iuit Luik. De „Gazette van Gent" maakt er ook al meer ophef van, ca voegt er alleen aan toe. dat de genoemde overplaatsing de strekking heeft om de mo bilisatie van het leger te bespoedigen, dooi; de bevelhebbers dezer bereden troepen dich ter by de zuidelijke grens te brengen. Maar er blijkt uit die bladen niets dal zou wyzen op buitengewone ongerustheid van de Belgische regeering over den heerschenden politieken toestand in Europa. Dat er militaire maatregelen zijn genomen, schynt waar. En ook dat er Dinsdag te Cointe bij Luik een bijeenkomst is geweest van den minister van oorlog en militaire overheden. Ook zouden de verloven zijn ingetrokken van de officieren te Luik. Maar dit laatste von den we niet bevestigd. In ieder geval echter, ook wanneer de Bel gische regeering gemeend heeft de regeling van een eventueelo mobilisatie te moeten ver beteren, dan toch nog lijkt het ons niet nood zakelijk daaraan een sensationeeïe beteekenis te hechten. De toestand in d© Europeesche politiek is ongetwijfeld ernstig. Dat zal niemand ontken nen. Maar ongerustheid behoeft hy' op 't oogen blik nog niet t© wekken. EEN STAKING VOORKOMEN. Tot niet geringe geruststelling van het Engelsch© publiek is de zeer ernstig drei gende staking op den Great Eastern spoor weg voorkomen. De moeilijkheid bleek hierin t© zittenDe spoorweg-directie was bereid volgens de overeenkomst, om do stakers weer aan te nemen. Maar zij meende de aan het werk geblevenen, die tengevolge van de sta- •horloge met ketting en eene portefeuille ;n het huis vau den afperser. De priester gehoorzaamde en kon. toen het l 'c'n2 bevorderd waren, in hun huidige positie huis verlaten. Hij diende een klacht in bij do,to bandhaven. En dientengevolge wer- politie. Het parket kwam een onderzoek doen df" .aan de woder aangenomen stakers andere met eenig geld te hebben ontstolen. De portefeuille werd in de woning, onder een stoel, teruggevonden. Maandag j.l. is ongeveer 200 H.A. den- nenbosch aan den Apeldoornschen weg ten Noorden van Arnhem door brand vernield. ij de politie te Zwotle hebben zich nu drie landloopers aangemeld, die verklaarden dezen brand te hebben gesticht. Zij werden naar Arnhem overgebracht, ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring plaatsen gegeven, die voor sommigen betee- Hij was verdwenen. Een officier van poli- kenden een verandering van woonplaats. Van- aanhoudingsman- daar hfl Pf°test der gewone stakers, die beweerden dat dit in strijd was met. de af spraak dat iemand gestraft zou worden. Dank zij de bemiddeling van den minister van handel, zijn de geschillen Donderdag middag ij gelegd. Thomas, de secretaris van den Bond van spoorwegpersoneel, verklaarde dat het bestuur van den Grooten Oosterspoorweg den minister van handel heeft beloofd, dat de ontslagen spoorwegbeambten weder zullen in dienst ge nu, voorzien van een daat, ter (opsporing gezonden. Het allernieuwste Dr Remyond, lid van de luchtvaartcommis sie van den Franschen Senaat, heeft besloten zyn district per aeroplaan te bezoeken, llij heeft Zijn brevet van vlieger en aanvaardt dezer dagen met een ééndekker de Te Londen wordt door den opera-ondor- nemer Hamïnerstein een nieuw gebouw ge- i-,zet, waarin hij o. a. de practische luxe heeft, Te Enschede is iemand aangehouden, die 1 aangebracht dat ieder der 53 duurste loges j n°men worden volgens het vredesverdrag, ter- in 1897 te Arnhem wegens wederspannigheid, in vereeniging gepleegd, was veroordeeld lot drie maanden gevangenisstraf. De man week naar Duitschland uit en keerde acht jaar later van meening dat toen de straf was ver jaard naar Arnhem terug. Hij trad daar in 't huwelijk en vertoefde er vijf jaar onge stoord. Te Steenbergen is een öVa-jarig kind on der de stoomtram geraakt, ten gevolge waar van beide beentjes 'en een arm werden afge reden. Het kindje i9 spoedig overleden EN DAT OM EEN VLIEGJE. De „Zutph. Courant" vertelt een verma kelijke geschiedenis van een dorps- potentaatje en zijn optreden. Door den burgemeester van Hengelo (G-) zijn in den laatsten tijd pogingen aangewend om den commies der directe belastingen, den heer voorzien is van een confortabel inge-1 wiJ1 de kennisgevingen, waarbij eenige onder richt voorvertrekje, waarin zich ook een Se.sch,kton werdoT1 overgeplaatst, onmiddellijk telefoon bevindt, zoodat iedere toeschou- ingetrokken, wer van dien rang, zoo hij een vriend of ken nis in een andere loge ziet, met deze kan spreken zonder dat hij daarvoor een wande ling behoeft te maken. Te Berlijn is groote sensatie gewekt door het failliet van de bankiers Kwiet en Gans, die voortvluchtig zijn en een tekort nalaten van 2 millioen Mark. Ze leefden bui tensporig "royaal. Hun wijze van zakendoen was die der Engelsche „bucket shops' Hun reizigers trachtten de klanten over to halen, hun waarden bij de firma in open be waargeving te deponeeren en deze maakte daarvan misbruik door over die effecten vrije lijk t© beschikken. Al deze deposito's zijn weg en velé klanten lijden zware verliezen, een ingenieur te Breslau bijv. verliest 0.02.000 M. Maar de sensatie door dit geval verwekt G. J. Frederiks, die tevens raadslid is, over-1 is nog levendig, en reeds wordt bericht van geplaatst te krijgen. De heer Frederiks zou namelijk den burge meester niet beleefd hebben gegroet en toen hij hem voorbijging op den grond hebben ge spuwd. De burgemeester ontbood den heer F. bij zich aan huls om, als hulp-officier van justi tie, te onderzoeken of de heer F. met dat spuwen de bedoeling had gehad den burge meester te beleefligen en of in dat geval art. 266 Strafwetboek (van beleediging) toe passelijk was. De heer Frederiks heeft toen geen veront schuldiging aangeboden, integendeel gezegd, dat men hem niet meer moest laten roepon voor dergelijke dingen. De burgemeester heeft toen officieel rapport- gemaakt bif den Minister. De heer Frederiks ds door den Minister van Financiën in de gelegenheid gesteld zich te verweren en heeft thans verklaard dat hij, toen hij den burgemeester passeerde, gegroet heeft en gespuwd, maar omdat op datzelfde oogenhlik hem een vliegje in den mond vloog en dit hem tot deze onwillekeurige daad noopte. In Hengelo wordt het geval druk besproken en reeds zijn twee adressen op weg naar den een tweede staking van betaling, nu van een Bctlijnsche bankfirma die goed bekend stond, n.l. Otto Ramdohr Co. De eenige firmant heeft !zich doodgeschoten. Te Oberwiesenthal, in het Saksische Erts gebergte, is het druk bezochte hotel „Zum Ratskeller" in den nacht van Woensdag op Donderdag afgebrand. Do hotelhouder Keiler in de vlammen omgekomen. Uit de Mariakerk te Lübeck zijn e kruisbeeld en een uit goud gesmede leeuw ontvreemd. Zou de Gioconda historie aansteke lijk werken? Het kerkbestuur heeft nu maat regelen ter voorkoming van verdere diefstallen in overweging genomen. Woensdag is eindelijk Eduard Rich ter, de Duitsche ingenieur, die ongeveer drie maanden in roovershanden is geweest, te Sa- loniki aangekomen. Richter vertelde den berichtgever van het „Beri. Tagebl." te Saloniki ,dat hij niet weet waar hij al dien tijd gevangen is gehouden, maar dat hij vermoedt, dat het in Grieken land is geweest. Tijdens zijn gevangenschap waren van tijd tot tijd vermomde personen TEGEN HET DURE LEVEN. De kruistocht der huismoeders tegen boeren, bakkers en slagers, die hun prijzen opge slagen hebben, duurt voort, nu vooral in N. Frankryk. De zaak is zelfs op politiek ter rein gekomen, want do Fransche minister raad heeft den minister van landbouw gelast een onderzoek te doen, waarvan de resultaten in den ministerraad van de volgende week zullen worden overgelegd. Uit Valenciennes, uit Rijssel en uit Lens komen nog steeds berichten van het „sa- boteercn" van de markt, d. i. het plegen van gewelddadigheden tegen de boeren en boerin nen die hun prijs niet willen verlagen. De prefect van het Noorderdepartement heeft Donderdag twee eskadrons cavalerie naar Valenciennes gestuurd om op de markten in den omtrek de orde le handhaven. Een natuurlijk gevolg van deze opstootjes is, dat de verbolgen huismoeders spoedig hecle- maal niets meer zullen kunnen krijgen. Te Lióvin (verscheen geen enkele boer op de markt; in Lens was geen boter en geen ei op de markt te koopen, en in tal van plaat sen hebben de slagers hun winkels gesloten, daar ze onmogelijk vleesch kunnen leveren tegen de gevraagde pryzen. Omgekeerd heb ben de slagers in Anas een protestbetooging gehouden tegen de dure vee-prijzen, en ge weigerd vee te koopen. De minister verklaarde verder te vertrou wen, dat de onderhandelingen spoedig tot een bevredigende oplossing zouden leidon. Wat Santa Cruz do Mar Pequena betreft, wees hij op de noodzakelijkheid om dit ge deelte van de MarokkaiUische kust voor het einde van September le bezetten. Dit gedeelte van do kust is dat ten Zuiden van Agadir. -- Behalve op de twee verdachte geheim zinnige schepen „Fonm Queen" en de „Arizona", heeft de Engelsche douane nu ook nog beslag gelegd op zes andere vaar tuigen, geladen met oorlogsvoorraad. Twee ervan droegen do vlag vun Peru. Hoewel de overheid zich niet wil uitlaten over de bestemming dier schepen, schynt men meer en meer aan te nemen, dat /.e in dienst stonden van een winstgevenden smokkel handel in wapens en amunitie voor revolu- tionnairen in diverse republieken van Zuid-Amerika, Hertog Adolf van Mecklenburg is Don derdag van zijn tweede ondorzoekingsreis door Afrika teruggekeerd. Dit is de derde weten schappelijke reis, die de hertog naar Afrika ondernam. De Turksche troonopvolger is Donder dag to Berlijn aangekomen en door den kei zer ontvangen. 's-Avonds aan het diner, ge geven tor eero van do voor do parade aan gekomen vorstelijke personen met hun gevolg, geleidde de Turksche troonopvolger prinses Victoria Louise aan tafelhjj zat tusschen deze en de keizerin. De groot© Zweedsche herfs(manoeuvres in Vestergötland zijn afgelast wegens het daar lieerschend watergebrek en een daar uilge broken kinderverlammings-epidemie. De toestand van den Franschen ex- premier Combes is weer iets vooruitgaande. - Er waait weer een anti-semietische wind door de Russische beambten-wereld. Nu weer is men in Nikolajef begonnen met het verbannen van alle Joden, die zich daar na 1906 hebben gevestigd. In de steden van het zuidwestelijk gebied is men opge houden met Joodsche kinderen in de lagers school op te nemen. Op bevel van het ministerie van binnen- landsche zaken is de redacteur van de we kelijks verschijnende Sowremennis Mir, Jor- danski, voor twee jaren uit St. Petersburg verbannen. Als reden van de verbanning wordt opgegeven, dat Jordanski, die tot de oppositie behoort en wiens artikelen de re geering mishagen, de denkbeelden van de sociaal-democratische partij toegedaan is. Het zit den nieuwen Portugeeschen president d'Arriaga niet glad met het ver krijgen van een ministerie. Hij heeft het eerst onder de gematigden gebrobeerd door Duarto Leite met de samenstelling te be lasten. Maar die slaagde niet. Toen wendde hij zich tot Chagas. En deze heeft, naar de correspondent der „N. R. Ct." seint, ver geefs gepoogd Costa, tot nu toe minis ter van justitie, den volksleider uit het voor loopig kabinet over te halen hem te helpen om een gemengd ministerie nit het blok der Costisten te vormen, ten einde de eenheid in de republikeinsche partij te be houden. Heden zal, zegt de correspondent, ingeval van mislukking, Chagas gedwongen zijn een parlementair of blokministerie te GRAANMARKTEN ENZ. Vllssikgen, 1 Sept. Van boter en eieren 'as heden gean aanvoer. MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL Donderdag 31 AnguMus. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Boeda-Pest. Tarwe flauw gestemd. P a r ij s. Tarwe kalm B r 1 ij n. De kooplust voor rogge neemt steeds toe, zoowel voor binnen- als buiten land, voor handelaars en molens, terwijl er ook uitvoervraag is. Verkoopers hebben daarentegen een teruggetrokken houding aangenomen, zoodat de prijzen sprongsge wijze tot mk. 4 toe stegen. Tarwe werd wel eenigszins meegesleept, maar doordien Amerika flauw bleef, nam de prijsverbete ring geen groote afmetingen aan. Haver op termijn onderging daarentegen ook een scherpe rijzing en op aflading moesten even eens hoogere prijzen betaald worden. Gerst bracht ook betere prijzen op. N e w-Y ork. De termijnmarkt voor tarwe opende vast, '/t c. hooger, had hetzelfde verloop als de markt te Chicago en sloot vast. Loco vast. Chicago. De markt voor tarwe opende vast, 3/g c„ hooger, op betere telegrammen, steeg verder op het heete droge weder in Australië, op ongunstige oogtberichten uit Argentinië, op contraminedekkingen, op vermeerde vraag voor loco te Minneapolis en op groote uitklaringen voor meel, daal de daarna op realisaties en op het gunstige weder, op gunstige oogstberichten, en op meanings- en contraiuineverkoopen, steeg toen opniew in sympathie met maïs en op contraminedekkingen en sloot vast. De Fransche gezant Cambon is Donder dag in Berlijn teruggekeerd. Weldra zullen de onderhandelingen over Marokko dus hervat worden. Met groote spanning wordt aüerwege de uitslag tegemoet gezien. In den Spaanschen ministerraad heeft Cana.- lejas de hoop uitgesproken, dat de rechten j van Spanje door de mogendheden, die bij bij hem geweest, die Grieksch spraken, maar de Marokkaanscbe aangelegenheden geïnte- J zagen er volstrekt niet uit als roovers. res see rd rijn. geëerbiedigd zouden worden. Amsterdam. STAATSLEENINGEN. 1 Sept. NEDERLAND pCt. Obl. N. W. Sch. S dito CertS dito ditoSl/a HONG. Bel. v. Sir. '03/1004Juni/Dcc 4 Bedrag Stukken 1000 843/4 1000 833/. 1000 705/g kr, 2000 917/» 911S/ie 1 aa 1 nsirv\ naai 'm O-W/. 837^ 7011 fj,

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 3