Rechtszaken. Onderwijs. LAATSTE BERICHTEN. beetje nit het kader. Een huldiging voor „Medioburgum" kon er niet moe bedoeld zijn, anders is dit heel slecht gelukt. Het zoo arti stieke der vorige zes groepen miste men. Hulde heeft „Medioburgum" verdiend en 't mag de vereenlging een aangename voldoening *rijn, dat do feesten tor gelegenheid van haar twintigjarig bestaan zoo goed zijn geslaagd. 't Was laat toen het programma was afge werkt. Spoedig keerde de rust weer, een en kele wanklank werd slechts gehoord, en de 31 Augustus 1911 behoorde daarmee weer tot het verleden. VLISSINGEN. We hebben reeds Donderdagmiddag het een en ander gemeld betreffende het open lucht zangspel „Vlissingen kiest des Prinsen zijde". De uitvoering caarvan was dan ook tot in alle onderdeelen keurig en wel ver zorgd. Waren de solo's niet altijd even goed verstaanbaar, bij een openlucht zangspel is dit bijna niet te bereiken en het geheel was met een tekstboekje uitstekend te volgen. Het podium met. zangeressen en zangers, de eerste in oud Hollandsche costuums, met wit-kanten mutsjes en kragen, de laatsten in de kleurige costumes van Hollandsche krijgslieden uit de 16e eeuw bood een flchilderachtigen aanblik. Vlug speelden de bedrijven achterelkaar, Vlissing' burgers kwamen tot opstand, het kanonschot donderde over de Schelde en verjoeg de Spaansche schepen en een oogenblik later werd de Spaansche standaard neergehaald en de Prinsenvlag hoog in top geheschen. Toen klonk een koraal, het dankgezang der vrij geworden burgers, over het plein en een oogenblik later stevende de geuzen- vloot binnen en reed de Prins van Oranje langs het afgezette gedeelte van den Nieuwen Dijk met groot gevolg op de zangers toe, waarna onder de tonen van het Oude Wil helmus Prins en Prinses zich onder de Oranjevaan vertoonden. Aan de costumes was de grootst mogelijke zorg besteed en die der hoofdpersonen waren zeer fraai. 's Avonds werd de uitvoering herhaald. Toen boden Vlissing's straten een feeste- lijken aanblik. Verschillende buurtcom- missies hadden de handen ineengeslagen len hun straten met groen, bloemen en eere poorten versierd. Daartusschen brandden honderden lam pions en vetpotjes waardoor de straten een sprookjesachtige aanblik verkregen. Ook eenige particulieren hadden met geringe hulpmiddelen aan hun huizen een feestelijk aanzien gegeven. In de Walstraat w as een cafó in een oud- Hollandsche tapperij veranderd, waarbinnen Vlissing's burgers zich naar hartelust kon den verpoozen. Met den historischen optocht trokken duizenden menschen door de straten. On middellijk achter de marechaussees te paard volgde de Prins van Oranje met Cliarlotte de Bourbon, overal geestdriftig toegej'uicht. In de Nieuwstraat onder de oude stads poort werd halt gehouden, de wacht kwam naar buiten, een klein meisje, met oranje getooid, bood de Prinses bloemen en zegde een versje op, terwijl een aantal school kinderen het Wilhelmus zongen. Dan ging de stoet weer verder en ten slotte reed de Prins met gevolg naar het Badhotel, waar de kapel van mevrouw Rudolfine Roll-Oseneg, die Donderdag daar haar laatste uitvoering gaf, onmiddellijk het Wilhelmus inzette. In het midden van de concertzaal was een troon opgericht, waarop de Prins en de Prinses plaats namen, het gevolg schaarde zich terzijde daarvan en talrijke belangstel lenden maakten gebruik van de gelegenheid het Prinselijke echtpaar te complimenteeren. Den geheelon avond bleef het druk in de straten. In het badpavilloen was het over vol, en werden het damesorkest prachtige bloemen aangeboden. Hier en daar vertoonde zich nog een oud Holladdsche ridder, mus ketier of schansgraver, en bij clubjes tegelijk trokken burgers en burgeressen uit de 16e eeuw vroolyk zingend en hossend door Vlissing's straten. De trams vanuit de Scheldestad waarvan er meerdere achter elkaar reden keerden dan ook 's avonds overvol naar Middelburg terug. In verschillende gemeenten in onze pro vincie en in het gansche land is de jaardag op de gebruikelijke wijze gevierd. Te Apeldoorn werd H. M., als andere jaren, een aubade gebracht en had een galadiner plaats. RAADSZITTINGEN. In de Donderdagavond to Goes gehouden raadszitting, waarin alle leden aanwezig wa ren, werd een nieuw adres der veerschippers van het Catsche veer om subsidie gesteld in handen van Burg. en Weth om advies Ter tafel kwam een wijziging der verorde ning, regelende de heffing van marktgeld. Deze wijziging betreft het uitlichten van ▼erpachtingsbepalingen, die in de verordening niet mogen voorkomen, wil zij de koninklijke goedkeuring verkrijgen. Burg. en Weth. wilden de machtiging aan zich 'houden, om plaatsen voor kermis en toondagen. zoo voordeelig mogelijk, telkens voor één jaar te verpachten. De heer Dekker, eraan herinnerend dat vroe ger besloten is deze handeling aan de goed keuring van den Raad te onderwerpen, ver klaarde zich hiertegen. De heer Van der Leeuw was het eens met het voorstel van Burg. en Weth De onder vinding heeft geleerd dat zij den Raad niet noodig hebben, wat de heer Van den Bout breeder uiteenzette, terwijl hij tevens door een staaltje uit de practijk de moeilijkheid aantoonde om voor elke aanvraag van dien aard den Raad bijeen te roepen. De heer Dekker bleef bij zijn gevoelen. De wijziging werd met algemeene stemmen goedgekeurd; tegen het voorstel van Burg. en Weth. stemden de heeren Dekker, Donner en Van de Ven. Vervolgens werden goedgekeurd de rekening van het Gasthuisbostuur over 1910, in ont vang op f 22.961.09*, in uitgaaf op f 20.983.44s. aizoo met een goed slot van f 1977.65" die van het Burgerlijk Armbestuur in ontvang f89.904 33s. in uitgaaf f 81.696.12s, goed slot f8208.21. De gemeenterekenuig over 1910, aanwijzende een ontvangst van f 125.453.93 en een uit gaaf van f 119.863.555, wordt met een batig saldo van f 5590.37s. voorloopig vastgesteld Aangeboden wordt de gemeentebegrooting voor 1912 in ontvang en uitgaaf met een be drag van f 375.791.55. Aan den heer S. van der Peijl werd voor tien jaren in onderhandsche pacht uitgegeven een strookje gemeentegrond en water tegen f 2.50 per jaar. Tot een bedrag van f 18.135 werd het le suppl. kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1911, vastgesteld en de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1912 goedge keurd in ontvang en uitgaaf op f 93.161.76. Na een besloten zitting werd aan P Ver burg en eventueel aan zijn weduwe uitweg verleend aan den 's H H. kinderendijk onder bepaling dat ter plaatse door hem geen hui zen mogen worden bijgebouwd. Na discussie werd door deii heer Kake- beeke voorgesteld f 10 retributie te heffen. Burg. en Weth. vinden f 5 voldoende. Him voorstel werd aangenomen met 7 tegen 1 stemmen, die der hec-ren Dekker, Van de Ven, Temperman en Kakebeeke. De heeren Von Schmidt auf Altenstadt en Risch hadden vóór de heropening, de verga dering verlaten. lil de raadsvergadering denzelfden dag te Eljewoutsdijk gehouden, waarin bij den aanvang door den voorzitter de beste geluk- wenschen voor H. M de Koningin werden uit gesproken werd de gemeentebegrooting voor 1912 vastgesteld met een gelijk bedrag wegens inkomsten en uitgaven van f 13.300.94s. De jaarwedde van den gemeentewerker werd op voorstel van Burg. en Weth. met f 50 verhoogd en gebracht op f 400. Een voorstel tot gelijke verhooging van het salaris van den havenmeester werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Den telefoonkantoorhouder krjjgt van laf 1 Januari f 15 bij doordat zijne be looning van f 100 op f 115 werd gebracht, in verband met de toegenomen werkzaam heden door het tot stand brengen voor een paar jaar van een openbare spreekcel. De raad besloot tot de onderhandsche ver huring van een woonhuis en een pakhuis. De armenbegrooting voor 1912 werd goedge keurd met een bedrag wegens inkomsten en uitgaven jjroot I 5215.81s. Mcdedeeling werd gedaan van maatregelen, door Burg. en Weth genomen ter voorziening van het gebrek aan drinkwater. Zoowel voor menschen als voor vee. Van de aanstelling van P. Loorj tot tijdelijk wegwerker en van eenige dringende herstellingen aan de toren spits, waarvoor door Burg. en Weth. reeds de noodige opdracht is verstrekt Aan het slot der zitting richtte de voorzit ter een woord van afscheid en dank tot het raadslid A. Huijsen, die dit jaar zijn man daat. niet wenscht vernieuwd te zien, sedert 1893 zitting had en steeds trouw op zijn post was waar het betrof de behartiging der ge meentebelangen Te Yerseke kreeg dien dag van den raad de kweekeling J. Hage, op zijn verzoek, een gratificatie van f 25, omdat hij gedurende ruim vijf weken de plaats van een zieken onderwijzer had vervuld. Van het fanfarengezelschap „Mozart" waren twee adressen ingekomen. In het eerste werd gevraagd om een vaste staanplaats voor hun muziektent op de Paardenmarkt, in het tweede om een subsidie uit de gemeentekas. De heer Bons vroeg den voorzitter (den burgemeester) of Burg en Weth. genegen zou den zijn een gratificatie te geven, waarop de voorzitter antwoordde, dat hij persoonlijk er niet tegen was. Beide verzoekschriften werden aangehouden. De commissie, belast met het nazien der gemeenterekening, bracht verslag uit en stelde voor de rekening ongewijzigd voorloopig vast te stellen als volgt .- inkomsten f 36.042.786, uitgaven f 32.54913, goed slot f 3493.65s. Hieraan voldeed de raad. De gemeentebegrooting werd aangeboden en ter visie gelegdinkomsten en uitgaven f 177.733 77s, onvoorziene uitgaven f677.155. Een verordening betreffende het geldelijk beheer van het gasbedrijf werd zonder dis cussie vastgesteld. In art. 3 van het vroeger reeds goedge keurde reglement op de levering van gas staat, dat gegadigden voor aansluiting, die> in het genot willen komen van 10 M. vrjje buitenlèiding, inch uiterlijk 30 April moeten aanmelden. Burg en Weth. stelden nu voor dezen datum te vervangen door 31 Augustus. De raad keurde dit zonder discussie goed. Bij rondvraag bracht de heer Schipper het nijpende watergebrek voor mensch en dier in liet. liclit en stelde voor een nieuwen put vooral voor het vee te delvenhij noemde daarvoor een zijns inziens geschikte plaats. De voorzitter deelde mee dat op het ter rein van de gasfabriek met aanvankelijk suc ces een tweede wel gegraven was. Wat het delven van een nieuwen put betrof vroeg hij den heer Schipper, of deze dit ver der aan Burg. en Weth wilde overlaten De heer Schipper stemde daarin toe, als het dagelijks bestuur maar bedenken wilde dat er over drie weken geen droppol water meer voor het vee zijn zal. De heer Sauer drong er ook sterk op aan dat van gemeentewege zoo spoedig mogelijk in den waternood zou worden voorzien, even als zulks al in andere plaatsen geschiedt. De voorzitter bracht den verjaardag dor Koningin in herinnering en sprak een heil- wensch voor haar uit. Van den heer Sauer, die ruim 24 jaar raadslid geweest is en nu voor de laatste maal de zitting bijwoonde, nam de voorzitter oen hartelijk afscheid. Do heer Sauer dankte geroerd voor de wel willende toespraak. In de Woensdag te Kruiningen gehou den raadsvergadering deelde do voorzitter medo dat de heer H. Boe re vanwege de gemeente is aangesteld als deskundige bij den bouw der gasfabrieken en dat daarvoor met de „Mij. voor Gemeente-crediet" een leening is aange gaan voorloopig tot een bedrag van f 120.000. De gemeenterekening over 1910 werd onver anderd vastgesteld in ontvang op f 33.241.47s, in uitgaaf op f 32.028.025 en een voordeelig saldo van f 1213.45. Ten slotte werd het pachtcontract betref fende de stichting der twee gasfabrieken, met de „Mij. tot bouw- en exploitatie van gemeen tebedrijven te Utrecht" aangegaan, zooals in de 'concept-overeenkomst is gemeld. Arrondiaaementa-Reohtbank te Middelburg. Heden, Vrydag, deed bovengenoemde recht bank uitspraak in de in ons noramer van 19 Sept. breedvoerig vermelde zaken. Daarbjj werden veroordeeld wegens; mishandeling: J. d. R Jz., 19 j., schip per, Yerseke, tot 3 m. in plaats van 6 m. gev.straf, zooals geêischt was, J F- M,58j., schipper, (Graauw, tot 14 d., terwijl 45 d. gev.straf gevorderd was; M. L. D d K., 15 j., zonder beroep, Goes, overeenkomstig de vordering tot f7 b. s. 14 d. tuchtschool, en P. v. L., 29 j., veldarbeider, Hemkens- zand, tot f 5 b. s. 5 d. h.de eiscb was de helft meer vernieling: F. D., 31 ,j., werkman, Zaamslag, tot 7 d. gev.straf; de eisch was 1 in s trooper ij: 1. S., 47 j., Wachtebeke, tot 7 d. gev.straf; de eisch was 8 d.; niet voldoen bevel ambtenaar: W D., 38 jbetonfabrifcant, Koudekerke, over eenkomstig de vordering tot f 10 b. s. 10 d. hechtenis, en beleediging ambtenaar: P. M.,56j., koopman, Molenbeek-St.-Jean, tot 7 d. gev. straf, terwijl de eisch 15 d. was. Vrijgesproken: P A S., 44 j schip per, Clinge, beklaagd van diefstal, waarvoor f 150 b. s. 10 d. h. gevorderd was. Bij bevelschrift van bovengenoemde recht bank is tegen W. V., 25 jaar, zonder be roep, geboren en wonende te Souburg, thans te Middelburg in hechtenis, ter zake van diefstal rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding en verwijzing naar de terechtzitting, terwijl J. L., 22 j., dienst bode, geb. te Lage Zwaluwe, wonende te Rotterdam, en J. V., 22 j., werkman, geb. te Vlissingen, wonende te Antwerpen, bei den in hechtenis te Middelburg, ter zake van diefstal, zijn verwezen naar de terecht zitting met bevel tot gevangenhouding. In zake J. D., 27 jaar, landbouwer, geb. en wonende te Biervliet, gedetineerd ta Middelburg, beklaagd van bedreiging, is de gevangenhouding met 30 dagen verlengd. In de zaak van de „Hansweert II" is door den raad van scheepvaart te Am sterdam verder gehoord de machinist Bolt, die vertelde, dat hij met de machine ge pompt heeft. Water heeft er niet in de machinekamer gestaan. Het schip is vaart blijven loopen totdat het verlaten werd. Nadat de raad eenigen tijd in advies was geweest, las de president een voorloopige beschikking voor, waarin overwogen wordt dat het lek veroorzaakt moet zijn door het afbreken van een privaatpijp aan de buiten huid van het schipdat deze breuk echter het zinken van het schip niet kan hebben veroorzaakt, indien niet daden zijn verricht om het te doen zinken, of nagelaten om het te voorkomendat zulke daden moeten zijn verricht, resp. door den gezagvoerder en den machinist. Het verder onderzoek zou daarom ook loopen over de vraag, of het scheeps ongeval ook te wijten is geweest aan een daad of nalatigheid van den gezagvoerder van der Lip en den machinist A. T. Bolt, afzonderlijk of gezamenlijk. Aan beiden werd hangende het onderzoek, de bevoegdheid ontnomen, den eerste om als gezagvoerder, den tweede om als machinist te varen op eenig Nederlandsch schip als bedoeld in art. 2 der Schepenwet. De stoker Lust, daarna gehoord, ver klaarde dat er water op de stookplaats heeft gestaan. Ten slotte werd gehoord E. Gorter, trans port-ondernemer. die verklaarde, dat hem het transport is opgedragen door Martini Buys. Getuige moest zorgen voor de uitrusting van het schip en voor het aanwerven der bemanning, dit laatste door bemiddeling van Lieberg. Getuige's zoon ging mee omdat hij toch niets te doen had, om een oogje in het zeil te houden. Hij had als matroos gemonsterd. Vooruit is f 6000 betaald, na aftrek der 10 pet. Het schip was voor f 9000 verzekerd, welk bedrag is uitbetaald. Getuige heeft dus aan dit karwei f 15.000 verdiend. Na het mislukken van dit transport heeft getuige bet sleepen van een ander schip naar Hodeida voor Martini Buys voor den- zellden prijs aangenomen. Het onderzoek dezer zaak is heden voort gezet. Men zie „Laatste Berichten". Geslaagd te Breda voor de hoeflakte dhr. W. J. H. Snijders te Westkap- p e 11 e, geboortig van Middelburg. Voor do algemeene vergadering van on derwijzers in het arrondissement „Tholen", Vrijdag 8 Sept. te Bergen op Zoom te hou den, en waaromtrent wij in ons nommer van 19 Ang. een cn ander meedeelden, is groote belangstelling. Reeds meer dan 70 personen gaven Zich daarvoor op. Verschenen is het vijfde jaarverslag van de Nuts commissie voor onderwijs 1910-1911. HOOGHATRB. te Vlissingen. Zaterdag 2 Sept. vm. 7.45 Zondag 3 9.08 Maandag 4 10.28 Dinsdag. 5 11.28 Woensdag 6 nm. 12.12 Donderdag 7 12.47 Vrijdag 8 1.30 te D o m b u r Zaterdag 2 Sept. vm. 7.54 Zondag 3 9.17 Maandag 4 10.37 Dinsdag. 5 11.37 Woensdag 6 nm. 12.21 Donderdag 7 12.56 Vrydag 8 1.29 THERMOMETER EN VERWACHTINQ. 31 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm. 68 gr., 12 u. 76 gr., 4 u. nm. 73 gr. Hoogste barometerstand 771.0 te Breslau. Laag 8 te 735.6 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 2 Sept.zwakke tot matige Z W. tot Z. wind, licht tot halfbewolkt, waarschijnlijk droog weer, dezelfde temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 2 Sept. Aardenburg. Café Jolivet", 1 uur bouwen landbouw3chuur. Aanwijzing 29 Aug. n.m. 2 uur. Inl. J. A. van Baal, Oostburg. VERK00PINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 5 Sept. Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 7 Sept. Middelburg, Timmermans gereedschap enz., Notarishuis. 12 Sept. Middelburg, Karpetten enz De Groot en Hoodius. Sept. Middelburg, Hoerenhuis met tuin, Hiooieo. Herstemming in het derde district te Vlissingen. Aantal kiezers 965. Uitgebrachte geldige stemmen 741. Hiervan verkregen de heeren J. P. Kousemaker (a. en k.) 338 en J. de Mey (s.-d.) 403 stemmen. Gekozen alzoo J. de Mey. Bij eerste stemming waren uitgebracht 694 geldige stemmen, waarvan er verkregen de heeren M. Geelhoed 161, J. P. Kouse maker 241 en J. de Mey 292. GESLAAGD. T© 's-Gravenhago is geslaagd voor het no- iariëele examen (tweede gedeelte) de heer C. Buddingh te Oostburg. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot registratie-ontvanger te Sit- tard de jheer J. II L. Stassen, thans te Oostburg. UIT AMSTERDAM. Het vergaan der „Hansweert II." De raad voor de scheepvaart heeft in zgn hedenmiddag gehouden vergadering het Woens dag aangevangen onderzoek voortgezet naar de oorzaak van het vergaan in het Engelsche kanaal van het sleepschip „Hansweert II". De zitting begon met het voorlezen der to Plymouth afgelegde scheepsvcrklaring. De voorzitter vroeg, waarom de gezagvoerder te Vlissingen was binnengeloopen. De kapitein antwoordde dat hij zulks gedaan had om het slechte weer. De voorzitter oordeelde dat deze bewering niet houdbaar was, daar de scheeps berichten van dien tijd geen melding maken van ongunstig weer. Do kapitein hield zijn bewering vol, er bijvoegend dat het water over het schip sloeg. De voorzitter antwoordde hierop dat hij de verklaring van den kapi tein niet kon aanvaarden. Op een desbetreffende vraag van den voor zitter zeide de kapitein nog, niet te weten of het schip verzekerd was. Aan den eersten machinist Bolt werd de vraag gesteld of hjj geen middelen had aangewend om het schip te doen zinken. Deze antwoordde hierop ont kennend. Had hij zulks gewild, aldus ver klaarde hij, dan had hij dat kunnen doen. Voorlezing werd gedaan van een verklaring van den heer Gorter, den zoon van den trans portondernemer, waarin deze verklaarde dat Van der Lip te kooi lag, toen het ongeval plaats vond en binnen tien minuten het schip verlaten was. Van der Lip zeide dat hij bjj het bestuur was, toen het ongeval het schip overkwam, en dat dit. binnen een half uur gezonken was. De kapitein wist niet dat de transportondernemer Gorter met het karwjj f15.000 had verdiend en verklaarde voorts niets daarvan genoten te hebben. Bij het verhoor, waaraan Bolt onderworpen werd, eeid© deze dat Gorter wel eens uit nieuwsgierigheid in de machinekamer was ge- weest. Hij gaf ten slotte toe dat het misschien een fout van hem was geweest de spuikraan niet te hebben opengezet. Do voorzitter con stateerde in elk geval dat het schip verlaten was vóór er water in de machinekamer was. De getuige J. F. Wijsmuller, transport-onder nemer, verklaarde dat hfj het schip niet te voren had gttricn. Hij had op 2 Maart een of ferte gedaan van f 7200 om het schip naar Ha-> degda te brengen. Getuige vernam niets meer daarvan, toen hel later bleek dat een offert© van den heer Gorter van f9000 was geaccep teerd. De heer Buijs te Rotterdam, daarna als getuige gehoord, gaf als z'n meening te ken nen dat hem hot aanbod van den heer Gorter van f9000 billijker leek dan dat van de firma Wijsmuller voor f7500, wijl dit laatste bedrag netto was, bruto neerkomend op f8360 en bo vendien f40 gevraagd werd per etmaal, waa neer het schip langer dan drie dagen in een noodhaven haxl te vertoeven. Bovendien kende getuige de financieele kracht van den heer Gorter en niet van de firma Wijsmuller. De verzekering kwam door bemiddeling van de firma Buijs tot stand Na schorsing van de zitting werd gehoord do heer De Ridder, scheepsbouwmeester te Dolfshaven, die verklaarde dat de „Hansweert II" niet voor de groote zeevaart was gebouwd. Naar aanleiding van do opgegeven reden van hel zinken van hot schip vroeg de voorzitter aan getuige of hjj zulks mogelijk achtte. Ge tuige geloofde niet dat door een schok de buis afgebroken is, daar niets daaraan man keerde en ook een vorige reis niet. Een lid van den raad maakte eenige op merkingen over den bouw van het schip, dat volgens hem niet zeewaardig was Getuig© zei niet te weten dat het schip over ze© moest. De zitting duurt voort. Diamantbewerkersstaking In een Donderdagavond gehouden vergade ring van stakers der diamantslijpersfirma Van Dam is besloten de staking voort te zette». Verleden week hebben om dezelfde reden e* als waarvoor de staking bij de firma Van Dam werd geproclameerd, de werklieden van de firma Kaas en Bevvie het werk neergelegd. Deze staking omvat ongeveer 23 personen. Aangehouden. Donderdag is een man aangehouden, ver dacht van verduistering van diamanten ten nadeele van een bewoner der Noordstraat. Verdronken. Aan de De Ruyterkade is het vierjarig dochtertje van een schipper overboord geval len. De vader sprong het kind na, doch toe* hij de kleine had boven gebracht, waren d© levensgeesten reeds geweken. Een opstootje. Donderdagavond is "t op de Martelaarsgracht nogal warm toegegaan. Een viertal matrozen, die van hun meisjes vergezeld waren, waren zoodanig in de feeststemming, dat toen een paar andere mannen Zich bij hen voegden, een vechtpartij ontstond, waarbij een twaalftal agenten genoodzaakt waren met de blanke sabel ruim baan te maken. Twee van 4e vier matrozen werden gearresteerd. SCHEEPSBRAND. Volgens een te IJmuiden ontvangen par ticulier bericht uit Straalsund heeft detjaJJc „De Onderneming" uit Wildersvank, welke daar tnet brandende lading werd binnenge sleept, zelf geen schade gekregen. De lading werd in beschadigden toestand aldaar Ter- kocht. KRANKZINNIGE ONTVLUCHT. Te Medemblik is uit het krankzinni gengesticht ontvlucht de dertigjarige Adolf de Vries. HEIDEBRAND. Nabij Heerenveen, te Wijnjeterp, is een groote heidebrand uitgebroken, welke niet ge- bluscht kan worden, bjj gebrek aan water. Men VTeest voor de uitgestrekte bosscbeo in de nabijheid. OE MAR0KK0-KWESTIE. PARIJS 1 Sept. Een ,,Excelsior"-telegram uit Berlijn meldt dal Von Bethmann Hol weg en Von Kiderlcn Wücliler besloten de bespre king te aanvaarden en tegenover de Fransch© voorstellen geen „non possumus" te stellen,, wanneer de compensatie door Frankrijk aan te bieden, onvoldoende worden geacht. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. O 0 S T -1 N D I E. (Alles plaatselijke tijd). Marseille (Fr. dienst) (c)4 Sept. 10.'b «t Napels (Duitsche dat.) 6Sept. 1.—'snam. Rotterdam (Lloyd) (b)8 Sept. 7.21 nam. Genua (Nederl.)12 Sept. 7.21'b nam. Amsterdam (Nederl.) (a) 15 Sept 7.21 'e nam. Brindisi (Eng. dienst) (d)15 Sept. 1.'enam- (a) Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden op verlangen van de afzenders, hij) tiende uit een aanwijzing op het adres nf uil de waarde der aangehechte frankeerzegel» Postpakketbeo tot 7.6 u n. b) Per Rott. Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen cor respondentie verzonden voor Atjeb en onder- hoorigheden. de Residentie Sumatra's Oost kunt, Palembstng, Riouw, Banka, Billitoo to Borneo WEST-INDIE. Curasao over Queens- town 5 Sept. 10.16's avonda Suriname via St. Na- saire8 Sept. 5.57'smorg. Suriname over Queens- town 8 Sept. 10.16's avonda Curasao over Ham- hampton 12 Sept. 8.28'smorg. Suriname via Amster dam 14 Sept 7.21'snamid. Curasao met K. W. I. maildienst (1) 14Sept. 7.21'snamid. Suriname via Sout hing (1) 1 Oct. 7.21's avonds (1) Alleen op verlangen der afzenders.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2